A Hírlap, 1994. március (5. évfolyam, 41-62. szám)

1994-03-08 / 46. szám

1994. március 8., kedd Három dunaújvárosi a női válogatottban Szeptemberben utazásAz edzőnek is játszottak A női kézilabda Európa-baj­­nokság pótselejtezőjén az volt a tét, hogy a magyar válogatott ott lehet-e a szeptemberi né­metországi kontinensviadalon. A mieink ellenfele az elég is­meretlen izlandi csapat volt. Mivel az izlandi kézilabdaszö­vetség anyagi gondokkal küzd, beleegyezett abba, hogy mind­két összecsapás Magyarorszá­gon legyen. Az első találkozót Dunaújvárosban, a visszavágót pedig Győrben rendezték meg. Laurencz László szövetségi ka­pitány bő keretet válogatott össze, így szinte valamennyi, a válogatottnál szóba jöhető já­tékosa bizonyítási lehetőséghez jutott. A Dunaferrből Kocsis Erzsébet, Mátyás Auguszta és Meksz Anikó kapott meghívót. A pénteki első meccsen telt­ház fogadta a csapatokat a Du­naferr Sportcsarnokban. A lel­kes közönség segédletével nagy gólkülönbségű győzelmet sze­reztek a magyar lányok, és ez­zel gyakorlatilag eldőlt a to­vábbjutás sorsa. Másnap Győr­ben újból fölényesen nyert a gárda, és ezzel bebiztosította helyét az Európa-bajnokság ti­zenkettes döntőjében. Magyarország—Izland 34-21 (16-9) Dunaferr Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Rosztov, Ivan­­csev (bolgárok). Magyarország: Meksz — Utasi (6), Tóthné (2), Csendes (2), Oravecz, Mátyás (6), Er­dős (2). Csere: Farkas (kapus), Kocsis (5), Németh (5), Deli (5), Szántó (1). Edző: Laurencz László. Ezen a mérkőzésen a Vasas és a Dunaferr kézilabdázóira építette csapatát a kapitány. Az első percek kiegyenlített játék­kal teltek el. 6-6-ig bírták az ira­mot a vendégek, majd belelen­dültek a magyarok, és simán győztek. A Dunaferr válogatott­jai remekül helytálltak, alaposan kivették a részüket a sikerből. Magyarország—Izland 31-16(17-9) Győr, 500 néző. Vezette: Rosztov, Ivancsev (bolgárok). Magyarország: Hoffmann — Tóth (4), Németh (5), Kökény (3), Pádár (2), Farkas Á. (6), Szántó (3). Csere: Farkas A. (kapus), Deli (1), Kocsis (4), Balogh (2), Csendes (1). Egy kicsit szellősen véde­kezve, de szellemes, felszaba­dult támadójátékkal ismét könnyedén szerezték meg a győzelmet. Ezúttal a Ferencvárosra épült a válogatott. A dunaújvá­rosiak közül most csak Kocsis kapott játéklehetőséget, és négy remek góllal járult hozzá a sikerhez. Laurencz László a követ­kezőképpen értékelte a két nap eseményeit. — A dunaújvárosi tizenhá­rom gólos győzelmünk után tu­lajdonképpen eldőlt, hogy ott leszünk az Európa-bajnoksá­­gon. Ezen a meccsen a védeke­zésünk elmaradt a nemzetközi színvonaltól. A visszavágón végre nyugodtan ülhettem a kispadon. M. L. Perkátán kimaradtak a helyzetek A megyeiben történt Perkáta—Dunaferr II. 0-0 Perkáta, 250 néző, vezette: Tornai. Perkáta: Lapp A.—Babijász, Szellák, Kovács Zs. (Gallai), Vaskó, Kovács N. Reit, Bódi Zs., Nagy L. Dózsa, Szép. Edző: Ruppert Mihály. Dunaferr II.: Radványi— Szentandrássy, Lehota L. (Pu­­tyorka), Kiss K., Szávuly, Szauer, Éliás, Baján, Jakab, Tóth (Kovács), Csizmadia. Ed­ző: Andriska Vilmos. A Perkáta számára tulajdon­képpen az utolsó felkészülési mérkőzésnek számított ez a ta­lálkozó, hiszen a dunaújvárosi fiatalok eredményei nem szá­mítanak bele a bajnokság vég­eredményébe. Ennek ellenére küzdelmes mérkőzést játszottak a labdarúgók, igaz a játékba még csúszott hiba, főleg a gól­helyzetek kihasználásába. Jók: Szellák, Dózsa, Nagy, il­letve Radványi, Kiss és Éliás. Pusztaszabolcs—Bicske 1-3 (0-2) Pusztaszabolcs, 400 néző, vezette: Kajári. Pusztaszabolcs: Petrás— Becséri, Gölöncsér, Szabó Z., Fülöp, Pécseli, Antoni, Ba­ranyai, Gábor, Vágó, Palotai. Edző: Fülöp János. Bicske: Bakó—Lóczi, Ud­­vardi, Jakab, Mihajlov, Erdész, Raffael, Alfonzó, Gárdony, Né­meth, Jankovics. Edző: Nagy Győző. Az első negyedórában a ha­zai csapat támadott többet, de kihagyta a kínálkozó lehetősé­geket. Ezután kiegyenlített lett a játék, amiben a vendégek két­szer is kihasználták a szabolcsi védelem megingását. Szünet után büntetőből szépítettek a hazaiak, és küzdöttek az egyen­lítésén, de egy vendég kontra­támadás ismét eredményes volt. Jók: Pécseli, Palotai, illetve Bakó, Udvardi, Mihajlov és Erdész. Nyolcadik hely az összetettben Supola Orlandóban A magyar férfitornát a du­naújvárosi Supola Zoltán kép­viselte a floridai Orlandóban megrendezett Amerika Kupán. Az idei esztendő első rangos meghívásos nemzetközi ver­senyén a Dunaferr SE tornásza az összetett verseny nyolcadik helyén végzett. A rangos me­zőnyben a győzelmet a barcelo­nai olimpia hatszoros bajnoka, a toronymagasan esélyes fe­hérorosz Vitalij Scserbo szerez­te meg. Nagy fölénnyel utasí­totta maga mögé a többieket. Az összetett verseny vég­eredménye: 1. Vitalij Scserbo (fehérorosz) 57.075, 2. John Roethlisberger (amerikai) 56.425, 3. Oliver Walther (né­met) 55.450, ... 8. Supola Zol­tán 53.000. SPORT Totónyeremény Nagyszerűen tippelt elmúlt heti játékosunk, hiszen tízes ta­lálatot ért el. Csupán három mérkőzés eredményét nem érezte meg. A teljesen hibátlan szelvény a következő: 2, X, X, 1, 2, X, 2, 1, X, 1, 2, 2, X és a plusz mérkőzés 1. Akik a já­tékosunk tanácsait követve tí­zest értek el, azok nyereménye 291 forint. A további nyeremé­nyek: 11-es 1532,12-es 22 740, 13-as 869 812, 13+1-es 3 939 735 forint. Ennek a hétnek a különleges­sége a Reggiana—Parma mér­kőzés volt, ami a játékvezető sérülése miatt félbeszakadt. A fotósok szerencséjére azonban a megállapított tipp a papírfor­mával megegyező volt. Sikeresen rajtoltak a Dunaferr NB II-es labdarúgói Dunaferr—V­eszprém 2-0 (1-0) Központi sporttelep, 500 né­ző. Vezette: Fekete. Dunaferr: Bita—Masinka, Jávorka, Halász—Popovics, Flórián, Dudás, Ruppert—Le­hota L, Hódosi, Szendrei. Veszprém: Csernyánszki— Lakos, Lantai, Perger—Cso­rnai, Kozma, Rugovics, Kele­men, Pető—Bősze, Gersics. Csere: Csornai helyett Hor­váth, Bősze helyett Molnár az 57. percben, Dudás helyett Hut­­vágner a 71. percben, Szendrei helyett Török a 80. percben. Szomorú hír fogadta a bajno­ki rajtra érkező labdarúgókat. A Dunaferr mesterét, Taj­ti Józse­fet váratlanul megoperálták. Kornis István szakosztály­­vezető tájékoztatott bennünket a történtekről: — Tajti József felesége értesített bennünket, hogy férje szombaton rosszul lett, kórházba szállították, és si­keres gyomorműtétet hajtottak végre rajta. Ezen a mérkőzésen Freppán Györgyöt, a rutinos, tapasztalt játékost kértük fel, legyen a szakmai irányító. Freppán György: — Az el­nökkel megbeszéltük, mi legyen a teendő. A mérkőzés folyamán csak sérülés esetén cserélünk. Biztos vagyok ab­ban, hogy a fiúk átérzik ezt a nehéz helyzetet. Szabó József, az egyesület elnöke vállalta a „gazda” szere­pét. Bejelentette, hogy ő is leül a kispadra. — Freppán lesz ezen a mér­kőzésen a szakmai vezető. Egyébként elbeszélgettem a já­tékosokkal. Elmondtam nekik, hogy edzőjük mielőbbi gyógyulását segítheti elő, ha becsületesen végighajtják mérkőzést, és nyernek. Felnőtt a emberek, akik remélem, ezt a váratlan helyzetet megértették. Bízom a sikeres őszi hajrá folytatásában. A­­ csapatkapitány, Ruppert Gábor megnyugtatott min­denkit, a mester váratlan beteg­sége megdöbbentette a csapa­tot, de a játékosok tudják a fel­adatukat. — Tegnap a mester — mint­ha érezte volna — már minden­kinek kiosztotta a feladatot, csapatot is hirdetett. Úgy gon­dolom, ez a tény inkább dop­pingolni fogja a fiúkat, hiszen most neki is játszunk. Ennek ellenére sok volt a bi­zonytalanság a mérkőzés kime­netelét illetően. A veszprémi csapat „fekete lónak” számított, hiszen tavaly óta megerősödött, Rugovicsot és Lantait is leiga­zolták. Az első húsz percben Szend­rei éles szögből leadott bombá­ja jelentett fontosabb eseményt. A labda a kapufáról pattant vissza. A lesre játszó vendégek egész csapatukkal kifutottak, ezzel igyekeztek a hazai táma­dásokat megállítani. A 34. percben viszont Ger­sics közeli perdítése okozott gondot. Egy perc múlva Dudás a bal oldalról nagy bedobáshoz készülődött. A labdát Szendrei megcsúsztatta, és Popovics fejé­ről a bal kapufára, onnan a há­lóba pattant a labda. 1-0. A félidő vége felé próbálko­zott az egyenlítéssel a Veszp­rém, de Rugovics lövését Bita kitenyerelte, Gersics perdítésé­­ből pedig csak szöglet született. A szünetben Freppán György a veszprémi lesreállítás ellen­szerére hívta fel a játékosok fi­gyelmét. Az 53. percben Lehota István nagy lövését hárította öklözéssel a veszprémi kapus, a másik ol­dalon szinte az utolsó pillanat­ban szerelte Jávorka a helyzetbe került Gersicset. A vendégek kettős cseréjük után perecekig védekezésre kényszerítették a Dunaferrt. A 65. percben Rugo­vics kényszerítőzött Gersiccsel, akinek közeli lövését Bita bra­vúrral, lábbal mentette. A hazai kapust ekkor többször is meg­dolgoztatták a veszprémiek. A vendégrohamok azt is jelentet­ték, hogy védelmük meglehető­sen kinyílott. A Dunaferr kont­rázhatott, s ez az önveszélyes lestaktikával szemben előbb­­utóbb eredménnyel kecsegtetett. Lehota gurítását csípték el a vé­dők, holott Hódosi várta a lab­dát, majd Halász öt méterről fe­jelt a léc fölé. De ami késett, nem múlott! A 75. percben be­dobás után Hódosi indította a jó ütemben kiugró Popovicsot, aki néhány lépés után, 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 2-0. Ezek után is igyekezett a Veszprém, de támadásaiban nem volt erő. Még az utolsó percben Lehota István előtt adó­dott helyzet, ami kimaradt, így tehát a Dunaferr sikere­sen vette a rajtot. A teljesítmé­nyen, a formán, a játékon van mit javítani, de kétségtelen: szinte az egész csapat akart, küzdött. Valamennyi játékost dicséret illet helytállásáért, de Ruppert és Popovics külön is ki­emelendő jó játékáért. Szabó József, a Dunaferr el­nöke: — Tajti mesternek ezzel a győzelemmel kívánunk mielőb­bi felgyógyulást. Ahogy a fiúk ezúttal küzdöttek a főnökükért, az elismerésre méltó. Bízom ab­ban, hogy ez a siker tartást ad a csapatnak. Freppán György megbízott szakvezető: — Úgy érzem, vé­gig kezünkben tartottuk a mér­kőzést. A Veszprémnek csak fellángolásai voltak. Több zic­cerünk is volt, s egy kis higgadt­sággal „megszórhattuk” volna az ellenfelet. Mindenki sokat tett a sikerért. Jankó Árpád Szendrei vív fejpárbajt a veszprémi védővel, Lantaival. A dunaújvárosi nyert, mert ebből lett az első gól A kupában már a négy közé jutás a tét Egy hajszálon múlott Csak egy hajszál választotta el a bravúrtól a röplabda NB I legutóbbi fordulójában a Duna­ferr SE férficsapatát. A bajnok­ságban toronymagasan vezető Vasas otthonába látogattak. Az összecsapás a papírformának megfelelően kezdődött. A haza­iak elsősorban nagyobb ütőere­jüknek köszönhetően biztosan hozták az első két szettet. A Dunaferr csak a játszmák feléig tudott egyenrangú ellenfele len­ni a jelenlegi listavezetőnek. A folytatás úgy alakult, hogy a Vasas hamar befejezi a mecs­csét. Nyolcnál a Dunaferr utol­érte riválisát, majd átvette az irányítást, amit ki sem engedett a játszma végéig. A negyedik játékrészben sokáig fej fej mel­lett haladtak a csapatok. A haj­rában azonban — ez eddig nem volt jellemző a dunaújvárosiak­ra — ők bizonyultak jobbnak, és így sikerült az egyenlítés. A mindent eldöntő ötödik szettben 8-6-ig tudták a mieink a Vasassal tartani a tempót. In­nentől kezdve a budapestiek — némi szerencsével — fokozato­san elhúztak, és ha a vártnál jó­val nehezebben is, de otthon tartották a bajnoki pontokat. A Dunaferr annak ellenére, hogy vesztesen hagyta el a Fáy utcai pályát, minden dicséretet megérdemel. Óriási vehemen­ciával és akarattal majdnem térdre kényszerítette a bajnoki arany legnagyobb várományo­sát, annak otthonában. Ez az eredmény biztató lehet a lr­ai Magyar Kupa-mérkőzés előtt. A Dunaferr Nyíregyházán sze­repel, ahol a négy közé jutásért kell megküzdenie. A továbbju­tás nagyon nagy bravúr lenne, de nem elképzelhetetlen, ugyanis Dunaújvárosban 3-0-ra győzték le a nyírségieket. A visszavágón már huszonhárom pont elég a továbblépéshez. Vasas SC—Dunaferr SE 3-2 (8,7,-11,-13,11) Dunaferr: Prilop, Szabó, Varga Z., Pop, Varga A­., Ge­­lencsér. Csere: Zádor, Gazsi, Gebhardt. Edző: Liszt Ferenc. A. Cs. a hírlap 7 Sportműsor KEDD Labdarúgás: Dunaferr SZKI—Szfv. Széchenyi isk. diákolimpiai mérkőzés 12 óra­kor a tömegsporttelepen. SZERDA Aerobic: Dózsa Kupa — le­ánytanulók versenye 15 órakor a Dózsa Gy. iskola tornatermé­ben. Teke: Pentele Kupa csapat­­bajnokság Sörkert Bt.—Profi­lengő, Figaró—Árnyas, Igyek­vők— D. Papír, ŐSZI UAZ— Meglepetés, ŐSZI Golf—Te­kenők, DÉTSE—D. Vendéglátók, Vigadó Campobasso mérkőzések tér— 15 órától a Béke téri pályán. CSÜTÖRTÖK Sportfórum: az OTSH el­nökének találkozója 16 órakor a a polgármesteri hivatal közgyű­lési termében.