A Hírlap, 1994. június (5. évfolyam, 110-135. szám)

1994-06-20 / 126. szám

6 a hírlap Adony — Polgárdi 0-0 Mérkőzés, Adony, 500 néző, vezette: Kaján. Adony: Katona — Balassa, Barócsai, Kiér, Simon, Karsai, Nebucz, Ecsődi, Faragó (Ne­­bucz N.), Král (Hollentoner), Müller (Hegedűs). Edző: Pölös­­kei Tamás. Polgárdi: Csizmadia — Láng, Borsos, Komáromi, Tóth, Balogh, Fodor, Király, Pusztai (Riba), Végh, Algács (Antal). Edző: Burka Imre. A 7. percben Nebucz lőtte be a szögletet, de Simon fejjel a ka­pu fölé helyezte a labdát. A 12. percben Láng végezhetett el 18 méterről szabarúgást, de labdája elkerülte a kaput. A 29. percben a Polgárdi vezetett támadást, a csatár 20 méterről lövésre szán­ta el magát, de a labda a kapufán csattant. A 37. percben ismét a Polgárdi támadott, Fodor 20 méterről lőtt, de Katona bravúr­ral védett. A második félidőben folyta­tódott a meddő küzdelem, tét nélkül? A 64. percben a házigazdák pontrúgásból veszélyeztettek, Balassa lövése alig szállt a kapu mellé. A 77. percben a vendégek támadtak, beadás után Végh öt méterről lőtt a kapu fölé. Alig néhány perccel később Antal nagy lövését bravúrral hárította Katona. A 80. percben Ecsődi vezettett egy támadást, de fel­vágták. Ecsődi azonban to­vábbment, betört a tizenhatosra, ahol ismét felvágták. A játékve­zető azonban nem alkalmazott előnyszabályt, így nem tizen­egyest, hanem szabadrúgást vé­gezhetett el az Adony. A pontrú­gást Balassa aztán kapu fölé vágta. Kiegyenlített játék folyt a pályán, a Polgárdi csapatán nem látszott, hogy akár bajnokok is lehettek volna esetleges győzel­mükkel. Jók: Katona, Kier, Barócsai illetve Csizmadia, Borsós, Fo­dor. Ifjúsági mérkőzés: 0-3. Kard Nem bírt egymással a két együttes, találkozójukon gólnélküli döntetlen született SPORT BICSKE LETT A BAJNOK! A pusztaszabolcsi együttes támadással kezdte a játékot, de kontrával válaszoló Sárbogárd már az első percben vezetéshez jut, Híres lő a házigazdák háló­jába, 0-1. A továbbiakban a ven­dégek játszottak fölényben, a 8. percben Salga lőtt kapufát. A 22. percben Becséri helyezett a jobb alsó sarokba, de a kapus jó érzékkel védett. A 28. percben egy 14 méteres szabadrúgást há­rított a másik oldalon Petrás. A 40. percben Magas lövése került centiméterekkel a kapu fölé. Az 50. percben a pusztaszabolcsi védelem leállt, ezért Safranyik nyugodtan lőhetett a hálóba, 0- 2. A 61. percben Vágó 20 méte­res szabadrúgása a kapufáról vá­gódott a hálóba, 1-2. A 70. perc­ben Becsérit a tizenhatoson be­lül felvágták, de a büntető kimaradt. A 87. percben Saf­ranyik a másik oldalon azonban nem hibázott, beállította a mér­kőzés végeredményét, 1-3. Jók: Fülöp, Petrás, Vermola illetve a Sárbogárd egész csapa­ta. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Kormos Perkáta — Csákvár Bravúros Perkáta 50 néző, vezette: Hernádi. Perkáta: Papp — Gallai, Ruppert, Szávuly, Vajda, Vincze, Kovács N., Bódi, Si­mon, Bogó, Romhányi. Edző: Vajda István. Csákvár: Kardos — Füzes, Magyar, Molnár, Bodor, (Frank), Nagy (Mundi), Molnár, Kókány, Medve, Knausz (Wei­­dinger), Szoboszlai. Edző: Bori Lajos. A 7. percben egy jobb oldali csákvári támadás végén Knausz a kapust is kicselezve lőtt a háló­ba, 0-1. A 13. percben közvetett szabadrúgás a Csákvár javára, Szoboszlai lövését Papp bravú­rosan védte. A 28. percben Szo­boszlai egyedül tört kapura, si­kerrel, 0-2. A 34. percben a per­ 3-6 (1-3) győzelem Kátai Gallait a 16-oson belül a­­kasztották, 11-es, melyet Kovács N. rúgta be, 1-2. A 44. percben Knausz beadását Szo­boszlai lőtte a hálóba, 1-3. A második félidő 10. percé­ben Kókány lépett ki a védők közül és rúgta be a labdát, 1 -4. A 15. percben Szoboszlai lőtte a kapuba, 1-5. A 20. percben a perkátai Gallai 20 méterről ha­talmas lövéssel szépített, 2-5. A 25. percben Kókány beadását Ruppert a saját kapujába helyez­te, öngóljával 2-6 lett az ered­mény. A 35. percben Perkáta szögletet rúgott a beadott labdát Kovács N. értékesítette, 3-6. Jók: Kovács N., Papp, Vajda, ill. Knausz, Szoboszlai. Ifjúsági mérkőzés: 5-2 - Kásler - Pusztaszabolcs — Sárbogárd 1-3(1 -2) Fáradt házigazdák Pusztaszabolcs, 500 néző, vezette: Pápai. Pusztaszabolcs: Petrás — Becséri, Gelencsér (Vágó), Elek (Pécsen­), Magas, Antoni, Kon­csár, Fülöp, Hamar, Vermola. Edző: Fülöp János. Sárbogárd: Stechricht — Tóth, Híres, Purger, Szakács, Verbóczki, Roszkopf, Saf­­ranyik, Salga, Nagy, Bóka. Ed­ző: Nagy Lajos. Baracska — Velencetours 3-2 (2-1) Megérdemelt hazai siker Baracska 500 néző, vezett: Fánczi. Baracska: Paulusz—Becsei (Vajda), Kovács P, Csonka, Vagyóczki, Kovács Zs., Szente, Bodoki, Tepszics, Pál, Csányi. Edző: Tepszics Ignácz és Ko­vács Péter. Velencetours: Fejes — Bor­­sányi, Horváth (Balkanu), Mül­ler, Onea, Bodor, Góhér, Kádár, Májer, Fejes ,, Marinicza. Ed­ző: Májer József. Az utolsó fordulóra maradó izgalmakkal — hogy a hazai csapat bent marad-e az első osz­tályban — nagy lendülettel kez­dett a hazai csapat. Az 5. perc­ben Szente 20 méterről hatalmas gólt rúgott, 1-0. Továbbra is tá­madott a hazai csapat. A 27. percben egy bedobást követően az elalvó hazai védők mellett Müller fejessel egyenlített, 1-1. A 40. percben Csányi fejjel csúsztatott a felső sarokba, 2-1. A második félidő hatalmas rohamokkal indult, a Velence­tours a harmadik hely megszer­zéséért szeretett volna egyenlí­teni. A 67. percben Szentet csak szabálytalanul tudták szerelni, 11-es. A büntetőt Tepszics érté­kesítette, 3-1. A 70. percben Müllert kiállították. A követke­zőkben a hazaiak irányították a játékot a megfogyatkozott ven­dégek ellen. A 85. percben még­is a vendégek szépítettek Góhér révén, 3-2. Jók: az egész hazai csapat, illetve Onea, Májer, Borsányi. Ifjúsági mérkőzés: 4-2. - Kiss - Sukoró — Bicske 0-1 (0-0) Öngól döntött Székesfehérvár, Balatoni úti pálya, 300 néző, vezette: Meleg. Sukoró: Szmilek — Kovács, Németh, Salacz, Csontos, Lu­kács, Sárközi, Kiss, Komáromi, Pál, Tóth. Edző: Reszler Ká­roly. Bicske: Hattinger — Lóczi, Udvardi, Bessenyei, Mihajlov, Erdész, Szekeres, Gyenes, Né­meth, Ránits. Edző: Nagy Győ­ző. Nagy melegben kezdtek a csapatok. Sokáig a középpályán folyt a játék, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A 20. percben aztán Ránits kitűnő emelését védte remekül Szmi­lek. A másik oldalon Salacz 20 méterről lőtt szabadrúgást, a labda a felső lécről a gólvonalra pattant, majd onnan a mezőny­be. A második félidő három óriá­si Sukoró helyzettel kezdődött. Kétszer Tóth állt a kapussal szemben, majd Sárközi rúgha­tott volna gólt. A második félidő felétől fo­kozatosan átvette a játék irányí­tását a jobb erőben lévő Bicske együttese, játékosai állandóan a Sukoró térfelén tartották a lab­dát, és látszott, hogy előbb utóbb gólra váltják fölé­nyüket. A 74. percben dőlt el a mérkő­zés, amikor egy gyenge, ártal­matlannak látszó lövésbe Pál beletette a lábát, így a labda Szmilek mellett a kapuba csör­gött. Öngól! Sportszerű mérkő­zésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Erdész illetve Szmilek. Ifjúsági mérkőzés: 3-5. Sólymos A sukorói együttes legjobbja, Szmilek így hárított egy magas labdát, Pál öngóljánál azonban tehetetlen volt 1994. június 20., hétfő Etyek — Magyaralmás 4-2 (3-1) Itt nem volt gólhiány Etyek 400 néző, vezette: Ma­jor. Etyek: Simon—Tajti, Bíró, Pankotai, Pauli, Lajtavári, Szu­­nyogh, Kiss Z., Albrecht. Ifjú. Edző: Hattner György. Magyaralmás: Sántha — Kaszner, Fehér, Végh, Pánczél, Viczina (Kindl), Kolarovszki, Kaiser (Pentz), Kertész, Király, Lengyel. Edző: Neubauer Ist­ván. A nagy melegben kezdődött mérkőzésen az etyeki együttes lépett fel támadólag, és fölé­nyük már a 8. percben góllá é­­rett. Ifjú korai találatával veze­tést szereztek, 1-0. Nem kellett sokat várnia a hazai közönség­­nak az újabb gólra, a 20. percben Albrecht juttatta túl a labdát a gólvonalon, Sántha tehetetlen volt, 2-0. A második találat után a Magyaralmásnak volt néhány veszélyes támadása, amit a ki­válóan játszó etyeki kapus rend­re bravúrokkal hárított. A 40. percben újra Ifjú növelte tovább a hazaiak előnyét egy élmény­számba menő góllal: a kapuson emelte át a labdát, 3-0. A közön­ség tapssal jutalmazta megmoz­dulását. Az első félidő utolsó percében Király rúgta a Magya­ralmás szépítő gólját Simon ka­pujába, 3-1. A második félidőben az Etyek továbbra is mezőnyfö­lényben játszott, de a 65. perc­ben — derült égből villámcsa­pásként — Lengyel révén a Ma­gyaralmás szerzett gólt, 3-2. A 70. percben Ifjú szép fejes góllal biztosította be a győzelmet a ha­zaiaknak, 4-2. Ezzel a hazai csapat várt és megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Ifjú, Simon és Tajti, illetve Kolarovszki és Lengyel. - Tóth - Aba — Pusztavám 1 -2 (1 -1) Fiatalság a rutin ellen Aba, 350 néző, vezette: Osz­­tos. Aba: Sörös — Varga, Barsi, Juhász, Béres (Ormándi), Kuczi, Szerencsés, Molnár, Bajai (Gra­­nási), Sziksz (Nyitrai), Major. Edző: Bor Dezső. Pusztavám: Várkövi — Gé­­ringer, Dimovics, Selymes (Juszkó), Járóka, Kondorosi, Inczédi, Kocsis, Gángó, Udvar­di, Pál (Kollár). Edző: Selymes György. Egy megfiatalított abai csapat és egy rutinos Pusztavári lépett pályára az utolsó fordulóban. A mérkőzés első perceiben a csapa­tok ismerkedtek egymással. A 18. percben Juhász félpályáról e­­lőreívelt szabadrúgását Major lőtte az ötösről a hálóba, 1-0. Nagy védelmi hiba előzte meg a gólt. A félidő további perceiben főleg mezőnyjáték alakult ki, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 36. percben a hazai kapus láb­bal a pusztavámi csatárhoz pas­­­szolt, aki szöktette Gángót, ő pe­dig a hálóba lőtt, 1-1. A váratlan egyenlítés megfogta a hazaiak fiatalos lendületét, és a vendégek is bátran kezdeményeztek. A második félidőben főleg mezőnyjátékot láthatott a szép számú közönség, amely végig lelkesen bíztatta a hazai fiatalo­kat. A 72. percben egy szép pusz­tavámi akció futott a pályán és Kocsis a 16-os sarkáról jól elta­lált lövésével megszerezte a ve­zetést a vendégeknek, 1-2. A mérkőzés hátralévő perceiben a hazaiak mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de a ru­tinos vendégcsapat megőrizte az eredményt. Jók: Barsi, Varga és Major, illetve az egész pusztavá­mi együttes. Ifjúsági mérkőzés: 7-1. Bor Martonvásár — Dunaferr II. 1-1 (1-1) Veretlen házigazdák Martonvásár, 150 néző, vezet­te: Pamminger. (A találkozót hét közepén játszották.) Martonvásár: Kövesfalvi —­ Süle, Szűcs G., Cziklin, Kovács, Dömök, Rása, Szűcs O., Kozma, Szűcs Z., Csáp. Edző: Magashá­­ti László. Dunaferr II: Radványi — Bakos, Lehota, Gál, Szekeres, Szauer, Tóth G., Éliás, Tóth A. Csizmadia, Vágány. Edző: And­riska Vilmos. Sokáig kiegyenlített játék folyt a két kapu között, egy-két távoli lövés mutatta csak a já­tékosok támadó kedvét. A 20. percben gólt szereztek a vendé­gek, Csizmadia a védőkön átjut­va lőtt kapuba, 0-1. Ezt követően a martonvásáriak ellentámadá­sokat vezettek. A 32. percben Dömök egy szögletrúgás után hatalmas felső kapufát lőtt. Az egyenlítő gól a 42. percben szü­letett, egy támadás végén Szűcs G. beadását Kozma vágta a háló­ba, 1-1. A két pont szempontjából tét nélküli mérkőzésen a mindhá­rom cseréjét kihasználó hazaiak sérülés miatt tizen maradtak. A jól képzett, sokat futó ellenféllel szemben a Martonvásár így is számos támadást vezetett, mint­egy folytatva jó szellemű táma­dójátékát, és ezáltal 11. mérkő­zésén is veretlen maradt! Jók: Szauer, Csizmadia, illet­ve Kapu, Dömök, Szűcs O. Magasházi A megyei labdarúgó bajnokság végeredménye: 1. Bicske 28 13 13 2 42-24 39 2. Polgárdi 28 14 10 4 38-15 38 3. Velencetours 28 15 4 9 51-28 34 4. Etyek 28 15 4 9 54-37 34 5. Adony 28 14 6 8 45-36 34 6. Sukoró 28 14 5 9 41-25 33 7. Aba 271011 6 39-30 31 8. Csákvár 28 7 13 8 51-38 27 9. Martonvásár 28 9 9 10 42-41 27 10. Pusztaszabolcs 28 8 8 12 32-42 24 11. Baracska 28 8 8 12 38-53 24 12. Sárbogárd 27 9 5 13 34-37 23 13. Pusztavári 28 9 4 15 34-55 22 14. Magyaralmás 28 6 5 17 25-58 17 15. Perkáta 28 3 3 22 30-80 9 Versenyen kívül: Dunaferr II. 30 9 813 67-54 2S