A Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-09 / 58. szám

1995. március 9., csütörtök A Dunaferr labdarúgói a Mezőszilas együtteséhez látogatnak Magyar Kupa I. forduló Tíz emberrel egy gól Besnyő—Pusztaszabolcs 0-1 (0-0) Besnyő, 600 néző. Vezette: Hernádi. Gólszerző: Hurik. A 38. percben történt kiállí­tás után a megfogyatkozott ven­dégcsapat csak nehezen tudott az alacsonyabb osztályú ha­zaiak ellen nyerni. Egy szerencsés góllal Nagykarácsony—Adony 0-1 (0-0) Nagykarácsony, 300 néző. Vezette: Márton. Gólszerző: Csányi. Küzdelmes mérkőzésen egy szerencsés gól döntött. Paprikás hangulatban Nádasladány—Seregélyes 2-1 (1-0) Nádasladány, 150 néző. Ve­zette: Nagy L. Gólszerzők: Nagyela (2), ill. Szabó. Paprikás hangulatban a jobb helyzetkihasználással nyertek a hazaiak. Döntött a rutin Alap—Nagyvenyim 2-4 (1-0) Alap, 200 néző. Vezette: Szikszói. Gólszerzők: Meggyesi (2), ill. Tóth (2), Kovács, Labár. Meglepetésre a hazaiak az első félidőben nemcsak vezet­tek, hanem 11-est is hibáztak! A folytatásban azonban elfá­radtak, és a rutinosabb I. osz­tályú venyimiek kerekedtek fe­lül. Gólok szünet után Baracs—Iváncsa 1-2 (0-0) Baracs, 200 néző. Vezette: Geringer. Góllövők: Gáspár, illetve Kaposvári, Elek. Az 55. percben szerzett ven­déggólra azonnal válaszolt a Baracs, de 10 perccel a befeje­zés előtt ismét az iváncsaiak vették be Sági kapuját. Büntetőrúgásokkal Mezőfalva—Perkáta 0-0 Mezőfalva, 250 néző, Vezet­te: Kajári. Küzdelmes, helyzetekkel, kapusparádékkal tarkított mér­kőzésen 11 -es rúgásokkal a ha­zaiak 5:4 arányban bizonyultak jobbnak. Jó: Holló, Pribék, Sümegi, ill. Molnár J. Bertus, Somogyi. 0- 4 (0-3) Dég, 150 néző. Vezette: Fánczi Gy. Gólszerzők: Mergl (2), Lin­ger (2). A vendégek már az első fél­időben eldöntötték a továbbju­tás sorsát. Jó iramú mérkőzésen Nagylók—Kálóz 2-1 (0-0) Nagylók, 120 néző. Vezette: dr. Tihanyi. Gólszerzők: Hiller, Nagy, il­letve Schneider. A hazaiak Erdélyi vezényle­tével harcolták ki a jó iramú mérkőzésen a továbbjutást. Jól kontrázó vendégek Szabadbattyán—Aba 0-2 (0-1) Szabadbattyán, 200 néző. Vezette: Pfeffer. Gólszerzők: Sziksz, Major. A lelkes hazaiak kezdtek tá­madólag, de az Aba kontratá­madásai folytán eredménye­sebb volt. Négy hazai piros lap Soponya—Mezőszilas 1- 4 (0-0) Soponya, 150 néző. Vezette: Szabó B. Gólszerzők: Kovács (2), il­letve Horváth, Szajcz, Zsadá­­nyi, Cseh. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak négy (!) játékosát állí­tották ki. Nem volt vita Enying—Sárbogárd 1-6 (1-2) Enying, 200 néző, Vezette: Futó. Gólszerzők: Bata illetve Bó­ka (3), Szakács, Szoboszlai, Szabadi (öngól). Amíg erővel bírta a hazai csapat, addig kiegyenlített küz­delem folyt. Szünet után a ven­dégek érékesítették helyzetei­ket. Elég volt a döntetlen Lepsény—Polgárdi 1-1 (0-1) Lepsény, 300 néző. Vezette: Szilágyi. Gólszerzők: Balázs illetve Király. A 48. percben sérülés folytán tíz fővel tudta csak folytatni a játékot a vendégcsapat. Az ala­csonyabb osztályú hazai csapat kiharcolta a továbbjutást. Szomszédok harca Füle—Sárszentmihály 2-0 (0-0) Füle, 200 néző. Vezette: Tóth L. Gólszerzők: Szekeres, Wa­­genhoffer. A két szomszédvár találko­zóján a hazaiak bizonyultak jobbnak. Az előrehozott második for­duló mérkőzésén: Kisláng—T­ác-Csősz 1-0 (0-0) Kisláng, 200 néző. Vezette: Ocztos. Gólszerző: Juhász. A nagy erővel játszó Kis­lángnak sikerült a másodosztá­lyú ellenfelét legyőznie. A MK II. fordulójának páro­sítása: (március 15.) Pusztasza­bolcs—Bicske, Nádasladány— Adony, Iváncsa—Nagyve­nyim, Mezőfalva—Ercsi Kini­zsi, Beloiannisz—Előszállás, Nagylók—Lajoskomárom, Me­­zőszilas—Dunaferr, Sárbo­gárd—Aba, Lepsény—Füle, Szabadegyháza—Kisapostag (Hantoson), Sárkeresztúr— Hantos, Markó Lajos Már az elején eldőlt Dég—Előszállás A Mezőfalva 0-0-ás döntetlen után csak büntetőkkel ju­tott tovább. Hajnal (jobbra) és Gallai csatázik a labdáért Laurencz kiszemeltjei: Meksz, Németh, Kocsis Beígért Bár még csak március eleje van, de egyre gyorsulnak az események az év végi női kézi­labda-világbajnoksággal kap­csolatban. A napokban eldőlt, hogy az osztrák-magyar közös rendezé­sű vb hazai színhelye Budapest, Zalegerszeg és Győr lesz. Lau­rencz László, a magyar váloga­tott szövetségi kapitánya, aki a Dunaferr szaktanácsadója is, is­mertette csapatának részletes felkészülési programját. A ke­rtben három dunaújvárosi ké­­%, Meksz Anikó kapus, Németh milliók és Kocsis Böbe is helyet kapott. A csapatunk jutalmazását is tisztázták már a vezetők. A gár­da elé kitűzött cél a négy közé kerülés, és ezzel az olimpiai részvétel kiharcolásának a joga. Ha a lányok a negyedik he­lyen végeznek, akkor négy mil­lió forintot osztanak ki közöt­tük. A bronzéremért már ötmil­lió járna. Ha a társaság döntőt játszana, akkor már öt és fél millióval lennének gazda­gabbak. A világbajnoki cím megszerzése esetén hétmillió forint ütné a lányok markát. SPORT a hírlap is Szóhoz jutottak azok is, akik eddig a cserepadot koptatták Felejthető félidő Az elmúlt héten már találko­zott egymással a BHG SE és a Dunaferr női gárdája a Mai Nap Magyar Kupa negyeddöntő el­ső mérkőzésén. A népligeti pá­lyán nem okozott nagy gondot a fővárosiak legyőzése. Az Épí­­tők-csarnokban hat találattal többet értek el a dunaújvárosi­ak, mint szerényebb képességű ellenfelük. Igaz, Pergel István, a csapat edzője, bár elkönyvelte a győzelmet, azért füstölgött, mondván: a BHG SE a Duna­ferr jóvoltából megúszta. A két csapat közötti különbséget jó­val több gól tükrözte volna iga­zából. Nos, ami késik, nem mú­lik, tegnap újabb lehetőség nyí­lott lányaink részére a közön­ségcsalogató gólparádéra. Ugyanis kézilabdázóink to­vábbjutásában senki nem kétel­kedett. Dunaferr SE—BHG SE 29-20 (13 -11) Dunaferr Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Harangozó, Me­­davorszki. Dunaferr SE: Bárányi— Pálffy, Tóth (2), Deli (5), Má­tyás (8), Kocsis (4), Bercium­e­­ne (3). Csere: Meksz (kapus), Siti (1), Gabnai (3), Oblisz (3). Edző: Pergel István. Szakta­nácsadó: Laurencz László. A dunaújvárosiak már meg­szokott összeállításából most hiányzott Németh Helga, aki főiskolai kötelezettségének tett eleget. Hazai góllal indult a mérkőzés. Mátyás értékesítette a megítélt büntetőt. Azután Tóth kiállítását követően a ven­dégek vezettek egy-egy góllal. A Dunaferr pedig egyenlítge­­tett, így ment ez egészen 6-6-ig. Az első negyedóra lagymatag, pontatlan játéka után végre át­vette a vezetést a dunaújvárosi női gárda, de jelentősebb előnyt nem tudott szerezni. A főváro­siak általában büntetőkből sze­rezték góljaikat. A 20. percben a várva várt szép támadás vé­gén Kocsis dobott gólt. A félidő végén Deli szélről, Mátyás pe­dig hétméteresből zörgette meg a hálót (13-11). Szünet után négy új emberrel kezdett a Dunaferr. Az első gólt mégis a vendégek szerezték meg. Ezután azonban beindult a hazai gólgyártás. Gabnai egy­más után szerzett két góljával már 21-14 volt az eredmény. A BHG csapatától emberelőny­ben is elvették a játékvezetők a labdát passzív játékért. Ezt kö­vetően ismét Gabnai, majd Ko­csis és Oblisz volt eredményes. Mátyás labdaszerzés után elért góljával már 26-17 volt az ered­mény. A megszerzett előnyt to­vább növelhettük volna, de Deli egymás után két hétméterest is elhibázott. Akcióból viszont eredményes volt (28-19). Az utolsó hazai gólt Oblisz szerez­te, és ráadásként Deli újabb büntetőt hibázott. A Dunaferr együttese meg­győző fölénnyel jutott a Ma­gyar Kupa legjobb négy együt­tese közé. A hazai mérkőzés el­ső félidejében azonban feledhe­tő játékot produkált. Ekkor nem csak a cserejátékosok, hanem a meghatározó emberek is tudá­suk alatt teljesítettek. Pergel István: — Ezen a mérkőzésen a cserejátékosokat próbáltuk ki kulcspozícióban, hiszen ilyen felállás tétmérkő­zésen is előfordulhat. Ez arra volt jó, hogy azok is komoly feladatot kaptak, akik eddig többnyire a cserepadot koptat­ták. Gróf András Pálffy Zsuzsa, a csapat szélsője és Kocsis Erzsébet be­­állós mindig meghatározója a Dunaferr játékának Itthon kezd a Sorella Focitavasz A tavasz nemcsak a férfiak­nak, hanem a hölgyeknek is meghozta a focit. A dunaújvá­rosi FC Sorella is megkezdi szereplését a napokban. A lá­nyok az OB I-es utánpótlás-baj­nokságban próbálják bizonyíta­ni tudásukat. Az őszi szezon nem sikerült számukra valami fényesen, de ezen nagyon nem is lehetett csodálkozni, hiszen újonc csapatról van szó. Rutin­talanságuk ellenére, néha már a legjobbaknak is okoztak kelle­metlen perceket. A tavaszi folytatásban azonban minden­képpen szeretnék letenni a név­jegyüket. Az első fordulóban március tizenegyedikén a Lász­ló kórház csapatát fogadják Du­naújvárosban. Most már a vízen kell bizonyítani Jó erőben vannak Vége a téli fagyoskodásnak. Ha a folyóink beálltak volna, még azt is mondhatnánk, hogy megindult az olvadás. A lényeg azonban az, hogy a vízisportok képviselői is megkezdték a „mozgolódást”. A Dunaferr SE szakosztálya is túl van már az első erőpróbán. Március ne­gyedikén Pakson vettek részt egy fizikai felmérőn, amely so­kat elárulhat a sportolók felké­szültségi szintjéről. A dunaújvárosi versenyzők remekül vizsgáztak ezen az ese­ményen. A jó egyéni ered­ményeknek köszönhetően a csapatversenyben Dunaferr­­győzelem született. Az egyéni értékelésben a lá­nyok 1983-84-es korcsoportjá­ban az első három helyen Tóth Ágnes, Malot­a Dóra és Tulman Mónika végzett. A fiúknál a saját kategóriájá­ban az első lett Török Bálint, Blaskó Zoltán és Molnár Ger­gely. Dobogós lett Kaczor Atti­la, Malomsoki Sándor és Kol­lár Tamás. Ezek a teljesítmények bizta­tóak a „vízre szállás” előtt. Totótippek A tizedik heti totószelvényen magyar, német és olasz bajnoki összecsapások szerepelnek. Ez­úttal Szabó Szilárd tippel a mér­kőzésekre, aki foglalkozását te­kintve szellemi szabadfoglalko­zású. — Elsősorban a jégkorongot kedvelem, de édesapám nagy futballrajongó. Ő minden mér­kőzésen a lelátóról szurkol ked­venceinek. — Azért nem lehet probléma számodra egy totószelvény ki­töltése? — Egy kis segítséggel bizto­san nem. Nézzük rögtön az első találkozót. Mindkét csapat vereséggel rajtolt a tavaszi sze­zonban, így javítani szeretné­nek. A vendég pécsieknek na­gyobb az esélyük erre. Az új­pestiek hazai pályán minden­képpen biztos esélyesek az emúlt fordulóban a Fáy utcában is vereséget szenvedett angyal­földiekkel szemben. A Zalae­gerszeg—Parmalat meccsen már nem ennyire egyértelmű a helyzet. Adjunk esélyt a Fejér megyei csapatnak is. A Bun­desliga találkozókon a Stuttgart győzelme biztosnak tűnik. A Mönchengladbach idegenben is sokkal esélyesebb, a még min­dig a „keleties” jeleket magán­viselő drezdaiak ellen. Az Uer­dingen—1. FC Köln találkozón a papírforma a hazaiak mellett szól, de meglepetésként egy kettest azért odateszek. — Következnek az olasz mérkőzések... — Ezeken az összecsapáso­kon soha nem meglepetés a döntetlen, ezért legyen nyolcas meccs iksz. A Fiorenti­­a­na, a Genoa, a Roma és Pescara otthonukban valószínű, hogy begyűjtik a pontokat. Az Inter­­nazionale viszont idegenben is veszélyes. A pótmérkőzés kis­pesti győzelmet ígér. Annak el­lenére, hogy az első mérkőzé­­süket elhalasztották._________ 10. hét 1. Győri FC-Pécsi MSC x2 2. Újpesti TE-Vasas 1 3. Zalaegerszeg-Parmalat FC 12 4. Karlsruhe-Hamburg 2 5. VfB Stuttgart-Kaiserslautem 1 6. Dresden-Mönchengladbach 2 7. Uerdingen-1. FC Köln 12 8. Cremonese-Cagliari X 9. Fiorentina-Reggiana 1 10. Genoa Brescia lx 11. Bari-Intemazionale 2 12. Roma-Torino 1 13. Pescara-Piacenza lx 14. Kispest HFC-Csepel I