Dunaújvárosi Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-24 / 248. szám

1997. október 24., PÉNTEK Sok minden eldőlhet... A múlt heti Vasas elleni remek győzel­mével a Dunaferr SE férfi röplabda­csapata felzárkózott vetély­­társaihoz az Extra Ligában. Ezen a hét végén két mérkő­zést is rendeznek a Dunaferr Sportcsarnokban: pénteken a Nyíregyháza 17, és vasárnap a Kazincbarcika 16 órakor az ellenfél. Az angyalföldiekkel szem­ben jó játékkal, és remek csapat­munkával elért siker biztató le­het a két hazai mérkőzés előtt. Kelemen István vezetőedző a győzelem mellett Gelencsér sáncmunkájának örült a legjob­ban. Az sem mellékes, hogy Schildkraut is megtalálta a he­lyét. A csapatról ezúttal csak jót lehetett mondani, de azt várja a szakvezető, hogy a múlt szom­bati mentalitást mentsék át a szezon végéig. Akkor egészen biztos, nem lesz gond a négy kö­zé kerüléssel... Addig azonban még sok mér­kőzés van hátra. Már ma a Nyír­egyháza legyőzése is nehéz fela­dat lesz. A nyírségi találkozón 3:2 arányban az NYVSC jobb­nak bizonyult a dunaújvárosiak­nál, kubai idegenlégiósuk, Cuti­­no vezérletével. A vasárnapi mérkőzés kön­­­nyebbnek ígérkezik, amikor a mieink a Kazincbarcika együt­tesét fogadják. Az idegenben elért 3:2-es Dunaferr győzelem mutatja, hogy nem volt egysze­rű elhozni a két pontot Barciká­­ról. Különösen úgy nem, hogy a termetre alacsony, de gyors röp­labdát játszó hazaiak már kettő nullára vezettek... Hogy mégis fordítani tudott a dunaújvárosi gárda az arra utaló játékerőben lényeges különbség van a két csapat között... SPORT Kovács és Erdei már érmes 9. felnőtt ökölvívó-világbajnokság, Budapest — Indíthatunk két öklözőt, szerepelhe­tünk tizenketten is, ez semmit sem változtat a magyar ökölvívás helyzetén. Klasszis bunyósunk nagyon ke­vés van — mondta néhány nap­pal ezelőtt Szántó Imre szövet­ségi kapitány, amikor arról be­szélgettünk, hogy hány érmet nyerhetünk a vb-n. A szakember már akkor kijelentette: ha két ér­met nyerünk, az tökéletesen megfelel a papírformának. Va­lamit tudhat Szántó Imre, mert a jóslatból tökéletes valóság lett... Az elődöntőbe jutásért három magyar is szerepelt szerdán. Elsőként a 75 kilós Erdei Zsolt mérkőzött az üzbég Jarbe­­kovval, aki a világranglista má­sodik helyén található, Erdei pe­dig csak a nyolcadikon. A szá­mok azonban ezúttal sutba ke­rültek. Erdei olyan szuperbu­nyót produkált, hogy senki sem hozhatta volna ki vesztesnek őt. A pontozás aránya imponáló volt. A magyar fiú 8:1-re nyert. Boldogsága határtalan volt a 23 éves fiatalembernek. — Végre sikerült! Amit elszalasztottam az olimpián, azt bepótoltam most. Éreztem a bu­nyót, nem hiszem hogy akár egyetlen menetben is jobb lett volna nálam az üzbég. Szántó mester: — A második menet után azt mondtam neki: ne is üss! Hadd jöjjön ő, te majd megkontrázod, így is tett, egy érmünk már van. Az 57 kg-ban az olimpiai baj­nok, Kovács István ellenfele az ugyancsak üzbég Turgunov volt. Pista igazi örömbunyót nyújtott. A kérdés az volt, med­dig állja az ütéseket az üzbég. Állta, de köszönet nem volt ben­ne. A pontozás mindent elárult: 17:1 — „ide”, s már meg is szü­letett a második magyar érem. Nem járt sikerrel a harmadik magyar, a 71 kilós Kótai. 12:4-es vereséget szenvedett a török Aslantól, így kiesett. Csütörtökön, lapzártánk után Erdei a döntőért mérkőzött. A „megcsinált” BL-hangulat Amint várható volt—emlékezzünk csak az 1985-ös budapesti Eb-re — az első két-három napon gyakorlatilag üres lelátók előtt zajlottak a küzdelmek. A szervezőbizottság egyik tagja így véle­kedett: ahogy telnek a napok, úgy jönnek meg majd a nézők is. Igaza lett... Szerdán, már igazi vb-hangulat volt a Budapest Sport­csarnokban. Kereplők, dudák, dobok is segítették a magyar ököl­vívókat. A szurkolók előbb megvárták, mit is produkálnak a ma­gyar kesztyűsök, s csak azután döntöttek úgy, hogy kilátogatnak a Budapest Sportcsarnokba. Nincs ebben semmi kivetnivaló, mert elsőként valóban azok végezzék el a dolgukat, jussanak túl a selej­tező mérkőzéseken, akiknek ez a kötelessége. Nevezetesen a ver­senyzők. Nos, ők jó példával jártak elől , s jött is a nép. Szurkolni, lelkesedni ugyanis csak azokért lehet, akik tesznek is annak az érdekében, hogy megteljenek a lelátók. Ha a szombati és a vasárnapi döntők során két magyarért is szurkolhatunk, min­den bizonnyal tele lesznek a hét elején még üresen ásítozó lelátók. Tele, mert Kokó és Madár „kivitte” az embereket a BS-be. Ők forrósították fel az elmúlt napokban az aréna hangulatát. Tóth A nők mérlege: hét meccs — hét győzelem Továbbra is pontveszteség nélkül áll a Dunaferr SE női kézilabdacsapata a bajnok­ságban. Hetedik mérkőzését szerdán Székesfehérváron játszotta a dunaújvárosi gár­da, és hatgólos győzelemmel hangoltak a lányok a vasárna­pi, Ferencváros elleni találko­zóra. Köfém SC Cerbona — Dunaferr SE 25-31 (10-14) Székesfehérvár, 300 néző. Vezet­­te:Kékes Cs., Kékes P. Cerbona: Kalasnyikova—Nagy A. 2, Jeddi 3, Agárdi 4, Csenki 1, Gabnai 3, Gaál 11 (6). Csere: Magyaróvári (kapus), Fábián, Gál, Horváth, Vinc­ze, Nagy H., Horváth G. Edző: Berzse­nyi Mária. Dunaferr SE: Farkas — Balogh 6, Simics 1, Megyebíróné 1, Siti 8 (1), Mátéfi 2, Sávolt 1. Csere: Kerner (ka­pus), Oblisz, Kocsis 1, Radulovics 7 (2), Mátyás 4, Ferling. Edző: Zsiga Gyula. Gól — hétméteresből: 7/6, illetve 4/3 Kiállítás: 4, illetve 10 perc. A hazai csapat kezdte a já­tékot, mégis Balogh révén a Du­naferr szerzett vezetést. Ezt ugyan még kiegyenlítette a Cer­bona, de az ötödik percre már kétgólos volt az előny Mátéfi és Megyebíróné találataival (1-3). A vendéglátók nem adták fel, és a tizenkettedik percben ismét egyenlíteni tudtak Nagy Andrea góljával (7-7). Ekkor a Dunaferr időt kért, és rendezte sorait. Há­romszor egymás után be is talál­tak a hazaiak kapujába, és a vé­dekezés, valamint Farkas And­rea teljesítménye is feljavult. A nagyon jól, és eredményesen játszó Siti Bea (képünkön) gól­jával alakult ki a félidei 10-14- es eredmény. A második játékrészben is a dunaújvárosi irányító kezdte a gólgyártást, amire a Cerbona legjobbja, Gaál büntetőből vála­szolt. A következő percek azon­ban ismét a Dunaferré voltak, mert újabb három góllal terhel­ték meg Kalasnyikova hálóját (11-18). A félidő hajrájára to­vább nőtt a két együttes közötti különbség: Radulovics megsze­rezte a harmincadik dunaújvá­rosi találatot, és már kilenc gól volt a differencia a Dunaferr ja­vára (21-30). A bajnoki pontok sorsa eldőlt ugyan, de a hazaiak mégsem adták fel. Az utolsó percekben négyszer is eredmé­nyesek voltak, így alakult ki a 25-31-es végeredmény. Zsiga Gyula: — Lelkesen, és jól játszott a Cerbona. A tá­madásokkal nem volt baj, de az elején gyengén védekeztünk, b. Új időpontban Nem vasárnap, hanem szom­baton, 14.30 órakor rendezik a Dunaferr SE — Csepel SC NB I B-s bajnoki labdarúgó-mérkő­zést, hogy a vasárnapi Dunaferr — FTC női kézilabda-rangadó és a futballmeccs ne keresztezze egymást. Az ifjúságiak is játszhattak... Két idegenbeli talál­kozó után (Veszprém és Száz­halombatta) ismét hazai közönség előtt lépett pá­lyára a Dunaferr SE férfi kézi­labdacsapata. A fiatal játé­kosok által vezérelt dunaújvá­rosi együttest a vendégek még csak megszorítani sem tudták. A megszokottnál kevesebben látogattak ki szerda este a Duna­ferr Sportcsarnokba, így sokan nem láthatták, hogy a fiatal együttes valósággal lelépte a ko­rábban szebb napokat is megélt ellenfelét. Igaz, nem úgy indult a találkozó, hogy gólszüret lesz. Talán a bizonyítási vágytól, de görcsösen kezdett a dunaújváro­si együttes. Ennek tudható be, hogy pontatlanok voltak a táma­dás-befejezések. A szolnokiak két góljával indult a mérkőzés, Fenyő csak a harmadik percben szépített büntetőből, majd Tóth egyenlített hatperces üresjárat után (2-2). Aztán fokozatosan úrrá lett kezdeti idegességen a Dunaferr. Fenyő továbbra is biztosan lőtte a hétmétereseket, Károlyfi és Bene pedig megnyu­godott, és rendre betalált a Szol­nok hálójába, így a félidő végére már nyolc góllal vezetett a hazai csapat. A második játékrészt is a Szolnok kezdte jobban, de ismét hamar elfogyott a tudományuk. A negyvenegyedik percben Rosta találatával már tíz góllal vezetett a Dunaferr (20-10). Ezt az előnyt még néggyel növelte a hazai csapat a második félidő derekára úgy, hogy közben nem volt eredményes az ellenfél. A szolnoki tréner időt is kért­­, de nem sok sikerrel. Az ötvenedik percre tizennyolcra „dagadt” a dunaújvárosi előny: 29-11. Alig telt el két perc, és Fenyő meg­szerezte a harmincadik találatot, majd újabb két perc múlva a ju­nior korú Gréts is feliratkozott a góllövők közé. A szolnokiak hi­ába vetették be mindhárom ka­pusukat, nem lehetett megállíta­ni az ellenállatalanul rohamozó Dunaferrt. A találkozó utolsó perceiben Szép Kiss ugyan két­szer is eredményes volt, de ez is csak szépségtapasz volt a ven­dégek számára, mert lefaragni nem tudtak hatalmas hátrányuk­ból. A végeredményt Rosta Miklós alakította ki az utolsó másodpercekben szerzett góljá­val: 33-15. Így, az idei legna­gyobb különbségű győzelmet érte el a Dunaferr gárdája. így játszottak Dunaferr SE — MOL Szolnok KK 33-15 (14-6) Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Herceg, Si­di. Dunaferr SE: Fazekas — Kertész 3, Tolsztih, Rosta 4, Bene 4, Kemény 1, Károly­fi 6. Csere: Zsemberi (kapus), Fe­nyő 12(9), Tóth E. 1, Kissi. 1, Gréts 1, Tombor. Edző: Ko­lics János. MOL Szolnok KK: Erdé­lyi — Szloska, Soós, Makai 4 (1), Tímár 4, Szép Kiss 5, Csillag. Csere: Dobos, Csák (Kapusok), Szörnyi, Csele 2, Bagdi. Edző: Nagy Károly. Gól — hétméteresből: 9/ 9, illetve 2/1. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. SPORTMŰSOR PÉNTEK Röplabda: Dunaferr SE — Nyíregyháza férfi Extra Liga mérkőzés 17 óra, Dunaferr Sportcsarnok. Kispályás labdarúgás: DWA — Volán és Cseke Bt. — Volán 16 óra, Danger—Gyalog Galopp és Mirage — Stadler- Meridián 17 óra, Danger — Utánpótlás 11 óra, főiskola: SZOMBAT Labdarúgás: Dunaferr SE — Csepel SC NB I B-s bajnoki mérkőzés 14.30 óra, Központi Sporttelep. Besnyő — Tác kör­zeti bajnoki mérkőzés 13.30 óra. Kispályás labdarúgás: Du­­napent — Héger FC 10 óra, Truck C.—Tét Bt. és Infernó — Energia 11 óra, Frekvencia — Gourmand 12 óra, Ferroline — Gyalog Galopp 15 óra, főiskola. FSC — Időhúzók 16 óra, Szilá­gyi Erzsébet iskola. Kézilabda: DAC — Dorog NB I B. bajnoki mérkőzés 15 óra, Dunaferr Sportcsarnok. Röplabda: Honda Babos — Malév SC NB I-es férfi bajnoki mérkőzés 15 óra, Dózsa iskola. VASÁRNAP Labdarúgás: Adony — Kis­­tarcsa, Ercsi — Gázművek (NB III.), Mezőfalva — Baracska, Nagyvenyim — Ikarus, Iváncsa — Sárszetmihály, Előszállás — Rácalmás-Kulcs, Nagykará­csony — Cece (megyei) Perkáta — Alap, Baloiannisz — Nagy­lók (körzeti) bajnoki mérkőzé­sek 13.30 órakor. Kézilabda: Dunaferr SE — FTC NB I-es női bajnoki mérkő­zés 14.30 óra, Dunaferr Sport­csarnok. Röplabda: Dunaferr SE — Kazincbarcika férfi Extra Liga bajnoki mérkőzés 16 óra, Duna­ferr Sportcsarnok. Kispályás labdarúgás: Egyujjas — Folyik a sör 10 óra, Inferno — Metab 11 óra, főisko­la: Milán — Gruppen Secks 10 óra, Radar. HÉTFŐ Labdarúgás: Dunaferr Ku­pa, dunaújvárosi bajnoki mér­kőzések a 3-4., 5-6, 7-8. osz­tályosok számára a Radarban. Teke: dunaújvárosi amatőr csapatbajnokság mérkőzései 16 órától a Béke téren. Kispályás labdarúgás: Dan­ger — Energia 15 óra, Sulák FC — Héger FC és Dunaferr Ifjúsá­gi Szervezet — Szilviké I. 16 óra. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 Vélemények Kolics János: — Nehezen indult, mégis nagy különbsé­gű győzelmet arattunk. Ez el­sősorban a kiválóan játszó, és sokat vállaló fiatalok teljesít­ményének köszönhető. Külön öröm számomra, hogy a vé­gén még ifistáinkat is pályára küldhettem. Nagy Károly: — A mai mérkőzés is bebizonyította, amit már eddig is tudtunk: csak egy sorunk felel meg az élvonalbeli követelmények­nek. Hoki — zárt kapuk mögött Az ülőhelyekre szóló bérleteket is árusítják már Zárt kapuk mögött játssza hét végén mind a két Kárpát Liga mérkőzését a Dunaferr jégko­rongcsapata. Ennek oka: még mindig építési területnek számít a jégcsarnok. A mieink szomba­ton és vasárnap egyaránt 17.30 órakor csapnak össze a horvát Medvescsak Zagreb együttesé­vel. A szurkolóknak azért jó hír, hogy a Dunaújvárosi TV a meccseket élőben közvetíti. Ugyancsak jó hír: megkezdte az ülőhelyekre szóló bérletek áru­sítását is a szakosztály. A belé­pőket a Gourmand presszóban és a Központi Sporttelepen lehet megvásárolni. ------------------------Dunaújvárosi Hírlap -----------------------­A PANNON LAPOK TÁRSASÁGA tagja Ügyvezető-főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztők: Munkácsi Imre, Sándor Judit Kiadja a Hírlap Press Kft. Felelős kiadó a kft. ügyvezető igazgatója Kiadó és szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 1. VII. emelet. Titkárság: telefon: (25) 412-626,410-989, tel./fax: 410-999 Hirdetés, terjesztés, műszaki előállítás: PANNON LAPOK KIADÓI Kft. 8901 Zalaegerszeg, Ady u. 60. Tel.: (92) 550-550 Ügyvezetők: Kázmér Judit, Gyerák András A lapcsoport hirdetési vezetője: Nagy Zsolt, 8200 Veszprém, Házgyári u. 12. Tel.: (88) 406-565. Fejér megyei marketingvezető: Wappler Beatrix, 8000 Székesfehér­vár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 327-574. Műszaki vezetők: Tantalics József (lapcsoport) 8901 Zalaegerszeg, Ady u. 60. Tel.: (92) 550-550, Bajusz György (Dunaújvárosi Hír­lap) 2400 Dunaújváros, Városháza tér 1. VII. em. Tel.: (25) 401-844. Terjesztési veze­tők: Németh János (lapcsoport) 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 348- 757. Fejér megye, Bogdány Károly 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Tel.: (22) 340-258. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika 1117 Budafoki út 111. Tel.: (1) 204-4352. Nyomtatás: West Hungary Nyomdai Centrum Rt. 8200 Veszprém, Ház­gyári út 12. Tel.: (88) 406-480. Felelős vezető: Dänhardt Jenő. A Dunaújvárosi Hír­lap előfizethető a Pannon Lapok Kiadói Kft.-nél és a kézbesítőknél, Dunaújvá­ros, Vasmű út 41. fszt. 5. Telefonszám: (25) 405-974. Előfizetési díj: egy hónapra 465 Ft, negyed évre 1395 Ft, fél évre 2790 Ft, egy évre 5301 Ft. HU ISSN 1219-8153 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!