Dunaújvárosi Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-01 / 230. szám

1998. október 1., CSÜTÖRTÖK Győzelem, de a mutatott teljesítménynél több kell... * Harmadik bajnoki találkozóját játszot­ta Miskolcon a Du­­naferr SE bajnok női kézilabdacsapata. Zsiga Gyula együttese — ahogy az előző kettőn — ezúttal is győ­zelmet aratott, míg a házigaz­dák továbbra is pont nélkül állnak a tabellán... Miskolci Humán Sajóüveg — Dunaferr SE 20-29 (9-12) Miskolc, néző. Vezette: Atkári, Herczeg. Dunaferr: Guborova—Ferling 2, Oblisz 2, Takács 6 (képünkön), Si­­mics 4/4, Csendes 3, Balogh 4. Csere: Kerner (kapus), Radulovics 6, Kocsis 1, Brigovácz 1, Kévés. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítás: 4, illetve 4 perc. Gól—kétméteresből: 3/1, ill. 4/4. Nem lehettek illúziói a hazai­aknak a mérkőzés előtt, hiszen jobb rajtot reméltek. Ehelyett három vereséggel várták a du­naújvárosiakat, akik legutóbb nagy különbséggel verték a ri­válisnak számító győrieket. A dunaújvárosi szakember alaposan felforgatta csapatát, és az első félidő alapján a kívülál­lónak nem igazolta félelmetes hírét. A kiegyenlített első har­minc perc csalódást okozott az újvárosi híveknek. A folytatásban már valamivel jobban koncentráltak a mieink, és két emberelőnyös helyzetet kihasználva, tovább növelték előnyüket. Ennyi, vagyis ez a két jobban sikerült periódus elégnek bizonyult a bajnoki cí­met védő gárdának ahhoz, hogy magabiztossá tegye győzelmét. Mindenesetre a hét végi kupa­­mérkőzésen nagy szükség lesz a most nélkülözött kulcsjátéko­sokra... Zsiga Gyula: — Több meg­határozó játékost pihentettem, és ez a mérkőzés egyes szaka­szaiban meg is látszott. Ettől függetlenül sok gólt kaptunk. Bajnoki rajt fölényes, dunaújvárosi győzelemmel * A bajnokság első mérkőzését játszot­ta le idehaza a Du­naújvárosi AC NB II-es női kosárlabdacsapata a hét végén. Ellenfele a veszpré­mi együttes volt, amelyet való­sággal kiütöttek a mieink. A DAC az elmúlt évhez ké­pest valamelyest átalakult csa­pattal kezdte a szezont. A nyá­ron ugyanis Boromisza Eszter — főiskolai tanulmányai miatt — átigazolt a székesfehérvári Ikarus KC-hez. Szentandrássy Olga pedig anyai örömök elé néz, így először játszott NB I-­es mérkőzésen a serdülő korú Szabó Eszter, továbbá a vis­­­szatérő Kollár Krisztina is játék­­lehetőséghez jutott. A péntek esti találkozón a ta­valyi utolsó helyezett Veszprém csapatát fogadta a DAC. A haza­iak lendületesen kezdtek, és ha­mar eldöntötték a két pont sorsát. Ezért a folytatásban a csapat fiatal tehetségei is pályá­ra léphettek, akik a felnőttek kö­zött is helytálltak. DAC — Veszprémi Egyetem 88-38 (47-19) DAC: Horváth, (28), Erdődi (21), Szabóki (12), Demján (16), Bogáth (3), Boromisza P. (2), Szabó (2), Benedek, Szombat (2), Kollár (2). Ed­ző: Tóth Géza Jók: Horváth és Erdődi. SPORT Jegyzőkönyv Dunaferr SE — Kiskő­rös 26-22 (15-9) Dunaferr Sportcsarnok 1100 néző. Vezette: Hegy­esi, Kisfalvi. Dunaferr SE: Fekete — Kertész 5, Marcinkevicius 3,­­ Rosta 3, Gál 6, Kemény, Ká­roly­fi 2. Csere: Zsembery (ka­pus), Bergendi, Tóth 5, Bene 2, Kiss. Edző: Kolics János. Kiskőrös: Nagy—Farkas, Fenyő 7/3, Jovanovics 2, Tolsztih, Gilan 2, Fekete 5. Csere: Kolonics (kapus), Ju­hász G., Molnár 2, Csermák 4, Szabó, Gál. Edző: Farkas József. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Gól­­ hétméteresből: 0/0, illetve 3/3. Győzelem unalmas meccsen * Akár a Béke és Ba­rátság Kupában is játszhatták volna a tegnap délutáni Du­naferr SE - Kiskőrös férfi kézilabda-bajnoki mérkőzést, hiszen a két klub között ha­gyományosan remek a kap­csolat. Olyannyira igaz ez, hogy két egykori dunaújváro­si játékos is pályára léphetett volna a vendégeknél... A volna szóra azért van szük­ség, mert György László sérülé­se, Szergej Kuzmicsov pedig a szerződése miatt nem lehett ott társai között. Az orosz idegenlé­giós — a két klub egyezsége szerint — ugyanis nem játszhat a Dunaferr ellen. A találkozó kisebb ünnepség­gel kezdődött: most adták át a ta­valyi bajnoki ezüstérmeket azoknak a kiskőrösi kézilabdá­zóknak — Fenyőnek, Kolonics­­nak, Tolsztihnak, Györgynek, Kuzmicsovnak —, akik tavas­­­szal még a dunaújvárosi sikere­kért küzdöttek. A mérkőzés első percei meg­lepetésre a vendégeké voltak. Az első gólt Fenyő szerezte, és a Dunaferrnél csak a 8. percben volt először az előny: ekkor Kertész szélről lőtt gólt. 5-4-ig fej fej mellett haladtak a csapa­tok, majd fokozatosan magára talált a dunaújvárosi gárda. A 19. percben Gál „verekedett” ki egy labdát, szólóban törhetett kapura, és találata azt jelentette, hogy öt góllal elhúzott a Duna­ferr (9-4). A beállós végig elemében volt, nemcsak kemé­nyen védekezett, hanem ered­ményesen támadott is. Kétszer szinte az egész vendégvédelem­mel fordult be, és volt eredmé­nyes. A félidő végül 15-9-es du­naújvárosi vezetéssel zárult. A folytatásban azután alább­hagyott a mieink lendülete, és nemhogy növelték volna elő­nyüket, hanem elszórakozták azt. Pedig a 37. percben Marcin­kevicius átlövésével 24-15 volt a Dunaferr javára. A hajrában azonban „elaludt” a csapatunk, és az ötperces gólínségét kihasz­nálva a vendégek feljöttek 26-22-re, ami egyben a végered­ményt is jelentette. Agárdy Kuzmicsov átveszi az ezüstöt (bal oldali kép), Bergendit „simogatják” a vendégvédők SPORTMŰSOR CSÜTÖRTÖK Kispályás labdarúgás: De­ter — DFR Axiómák 15 óra, Genesis FC — Beke FC 15 óra, Super MOL — Inter 16 óra, Ifi — Sulák FC 17 óra, Szilviké I. — DWA 17 óra, főiskola: Ár­nyas — Kemi-ker 16.30 óra, Eu­­roszer Kft. — Petrányi Bt. 17 óra, Tömegsporttelep. Liver- Póló — Gruppen Lechs 17 óra a Móra iskolában. Orfeum — Stadler-Dunavas 17 óra, Vasvá­ri iskola. A Perkáta továbbra A Perkáta győzött, a Pálhalma és a Nagy­­karácsony kikapott a dunaújvárosi kör­­labdarúgó-bajnokság heti vasárnapi fordulójában. Perkáta — Sáregres 3-0 (2-0) Perkáta, 150 néző. Vezette: Kárász. Perkáta: Szöllősi— Poszkoli (Völ­csei), Pavlicsek, Áldott, Bogó, Do­­manyek, Fodor, Gallai, Szabó (Paló­­ka), Tömör (Horváth), Zsákovits Sáregres: Gosztola — Bába, Mé­száros Zs., Mészáros I. (Mészáros N.), Benkucs (Csányi K ), Mátrai, Csányi M., Molnár, Pordán, Barabás, Király (Katona) Gólszerzők: Domanyek (2), Gallai Jók: Domanyek, Gallai, Szabó, il­letve Mátrai, Csányi Jó iramú küzdelmes mérkő­zésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten nyert. A vendégek a 85. percben büntetőt hibáztak, ezért még a szépítés sem sikerült nekik. Sárszentágota — Hantos 5-1 (2-0) Sárszentágota, 150 néző. Vezette: Horváth. Sárszentágota: Bognár — Fánczi, Tóth, Sereg, Nagy L., Magyar, Báli, Vass, Márton (Vinklár), Berta (Ta­kács), Nagy I. (Bozsoki) Hantos: Horváth — Kotroczó, Bo­lyó, Kovács, Birgány, Takács, Vágó, Lukics, Magyari, Zsákovics, Vass (Menyhárt) Gólszerzők: Tóth (2), Nagy, Báli, Bozsoki, illetve Zsákovics Jók: Tóth, Nagy, Fánczi, illetve Horváth, Zsákovics A két csapat nem volt azonos súlycsoportban ezen a mérkő­zésen. Pálhalma — Kálóz 1-2(1-1) Pálhalma, 100 néző. Vezette: Tóth László. Pálhalma: Martyin J. — Varga, Szabad, Kiss (Tóth Z.), Martyin Zs., Boros, Nagy I. Gy., Tóth F. Nagy NI. Gy. (Pénzes), Varga, Vida Kálóz: Nagyista — Csákvári, Ko­vács T., Kovács G., Vollár, Schneider, Németh, Burnyóczki, Varga, Ihász (Papp ].), Papp K. Gólszerzők: Varga Z., illetve Ihász L., Papp K. Jók: Nagy Gy., Martyin Z, illetve Papp, Varga, Németh A találkozón a hazaiak ren­geteg ziccert kihagytak, ezért a döntetlen igazságosabb lett volna. Nagylók — Nagykarácsony 3-2 (3-1) Nagylók, 100 néző. Vezette: Her­nádi. Nagylók: Béres — Faragó, Zelnik, Deák, Németh, Répási, Leszák, Killer, Határ, Bán (Böröndi), Nagy (Vígh) is az élen Nagykarácsony: Polányi — Né­meth J., Németh Gy., Dukai, Kiss, Ra­gó, Kovács G., Énekes, Halász, Ko­vács K., Németh R., csere: Csontos, Csizmadia, Meskál Gólszerzők: Killer (2), Nagy Z., il­letve Németh Gy., Halász A. Jók: Határ P., Leszák Zs., Killer P. Szoros mérkőzésen a hazai csapat már az első félidőben el­döntötte a mérkőzés sorsát. Vajta — Alap 3-4 (1-1) Vajta, 100 néző. Vezette: Kovács István Vajta: Lojd — Berek Kupa (Markó), Horváth G., Horváth F., Pó­lyák, Mészáros, Berek V., Heidinger, Tollai, Márkus (Meiszter) Alap: Kaszás — Meggyesi Cs., Tóth B., Aranyos, Mohai, Tóth T., Ta­kács, Szabó, Meggyesi /., Kiss (Hús­­véth), Idei (Tóth K.) Gólszerzők: Heidinger, Pólyák, Lojd, illetve Mohai, Takács (2), Hús­vétit Jók: Tollai, Heidinger, Lojd, illet­ve Takács, Tóth B., Idei A körzeti bajnokság állása 1. Perkáta 5 5 - - 23- 3 15 2. Kálóz 5 5 - - 14- 5 15 3. Sárszentágota 5 4­-1 18- 9 12 4. Alap 5 2 3 - 14- 8 9 5. Dég 5 2 2 1 16- 8 8 6. Sáregres 6 2 2 2 11-10 8 7. Nagylók 6 2 1 3 13-22 7 8. Pálhalm­a 6 1 1 4 11-10 4 9. Vajta 6 1 1 4 15-24 4 10. Nagykarácsony 6 - 1 5 7-24 1 11. Hantos­­ 5 - 1 4 5-24 1 Őszi utcai futóverseny Ismét utcai futóversenyt ren­deznek Dunaújvárosban. Októ­ber 11-én (vasárnap) a dunaúj­városi sporttitkárság, a Dunaúj­városi Atlétikai Club és a Rudas DSK közösen szervezi meg a nagyszabású eseményt. Az idén már kilencedik alka­lommal bonyolítják le a viadalt, amelyet mindig nagy ér­­­deklődés kísér, és megmozgatja város és a városkörnyék általános- és középiskolás tanulóit. De rendszeresen rajt­hoz állnak a felnőtt és a veterán sportolók is. A verseny bázisa a Dunaferr Sportegyesület Központi Sport­telepe. A rajthely pedig a Du­naújvárosi Jégcsarnok Vasmű úti bejáratánál lesz. A résztvevőknek — korosz­tálytól függően — három útvo­nalat jelölnek ki. Az útvonal érinti a Vasmű út forgalmát, így a városi és a távolsági autóbu­szok megállóit is. Az útvonala­kat a verseny idejére több órára — 8 órától körülbelül 13 óráig — lezárják, illetve forgalom­­korlátozásra lehet számítani. Az első futam, a legkisebbe­ké, 10 órakor rajtol. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 Mesteri vélemények Kolics János: — A Kiskőrös a halogató játékával elaltatott min­ket. Színvonaltalan, unalmas mérkőzés volt. Farkas József: — Örülök annak, hogy a második félidő inkább a miénk volt. Izgalmasabb lett volna, ha Kuzmicsovot a szerződése en­gedte volna játszani. Szergej Kuzmicsov: — Kár, hogy nem hittük el, hogy győzhe­tünk. De jó lett volna pályára lépni... Dorgálás után remek gurítás A Dunaújvárosi At­létikai Club NB I-es férfi tekecsapata itt­hon játszotta soron­­következő bajnoki mérkőzé­sét szombaton Chinoin SC el­len. A gárda végre remek tel­jesítményt nyújtott, és ennek nem is maradt el az ered­ménye... DAC — Chinoin SC 7-1 (4193 — 4044) DAC: Badi (715 fa), Hosszú (708), Budai (699), Tóbiás (693), Ásványi (693), Takács (685). Edző: Vass Jó­zsef... Ifjúságiak DAC — Chinoin SC 0-4 (1211 —1306) DAC: Kincses (611), Majorosi (600). A múlt héten — a gyengébb idei szereplés miatt — a DAC elnökség megvizsgálta a csapat szakmai munkáját és csütörtö­kön az elnök az edzővel, majd a csapattal közölte az elvárásokat: mind az edző, mind a csapat egy hónapot kapott arra, hogy a szakmai munka pozitív irány­ban mozduljon el, valamint a já­tékosok akaratában, hozzállásá­­ban is változás következzen be, az edzéseken és a mérkőzéseken egyaránt. Elképzelhető, hogy ennek a dorgálásnak köszönhető, hogy már a hét végén kiváló egyéni gurításokat produkáltak a játékosok. A csapat végre azt nyújtotta, amire képes, és amit elvár tőle a szakosztály vezetés. A társaság­ból Bódi Mihály és Hosszú Jó­zsef teljesítménye volt a legkie­melkedőbb, de összességében az egész csapat dicséretet érdemel. Dunaújvárosi -ú­j hírlap Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Sándor Judit, Munkácsi Imre Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 1. VII. emelet Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989. Fax: (25)410-999. Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága Kft. tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986 Telefonos hirdetésfelvétel: (25) 402-985 Hirdetési vezető: Nagy Zsolt. Technikai hirdetésvezető: Vida András. Tel: (88) 406-740. Budapesti Médiaképviselet: Kósa Erika. Tel.: (1) 204-4352. 1117 Budafoki út 111. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és hirdetésfelvételi irodáiban. Előfizetési díj: negyedévre 1455 Ft, fél évre 2910 Ft, egy évre 5%-os kedvezménnyel 5529 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 2400 Dunaújváros, Vasmű u. 41. fszt. 5. Tel.: (25) 405-974. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Terjesztési vezető: Németh János. Tel.: (22) 319-357. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 406-480. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!