Dunaújvárosi Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. április 22., HÉTFŐ Az oldalt összeállította Agárdy Csaba és Bobory Balázs A NAP INTERJÚJA Megérdemelt ünneplés hajnalig Ladányi Balázs, a Dunaferr SE csa­tára a világbajnok­ságon is remekül teljesített. Annak ellenére is harma­dik lett a házi góllö­vőlistán, hogy rendszeresen szá­mára szokatlan tár­sakkal kellett ját­szania. - Nem sikerült a nagy álom, ki­kaptunk Dániától. Mi volt ennek az oka? - Jobbak voltak, mi egy kicsit elfáradtunk. Most szerencsénk sem volt, Szuper sem hozta azt a formáját, amit előzőleg. Arról sem szabad elfeledkezni, hogy a dánok jól fölkészültek a takti­kánkból, nem engedték, hogy a kontráinkra építsünk. Szerintem az sem volt szerencsés, hogy a ka­pitány talán a kelleténél többet keverte a sorokat. - A meccs végén eleinte szo­­morkodva álltak a pályán, de azután fokozatosan oldódott a hangulatuk... - Nekünk nem volt veszteni valónk, de az ember mindig nyer­ni akar, és akkor is szomorú, ha Kanadától kap ki, így az egyik sze­münk sírt, a másik nevetett, hiszen a vébé előtt a harma­dik hellyel is kie­gyeztünk volna. Remek ez a szerep­lés, hiszen a nagyon erős brit és norvég csapatot is meg­előztük.­­ Az ünneplés milyenre sikere­dett? - Nagyszerű volt a hangulat, akik a legkorábban mentek el, azok is hajnal háromig maradtak Székesfehérvár egyik diszkójá­ban, mi ötig bírtuk a tempót. Szá­momra kellemes meglepetés volt, ahogy a közönség éltetett minket, dunaújvárosiakat is a diszkóban. Úgy látszik, már nem foglalkoz­nak az elvesztett bajnoki dön­tővel. - Mi lesz a programjuk a na­pokban? - Biztos, hogy lesz egy bankett a szövetség meghívására. Pihe­nésre túl sok időm nem lesz, mivel két hét múlva a Dunaferrel meg­kezdjük a felkészülést a követke­ző szezonra. A NAP JEGYZETE Egy hét csoda Hát véget ért a világbajnokság... Szomorúan sóhajtunk fel, amikor ezt a mondatot kimondjuk, hiszen annyi élménnyel, emlékkel lettünk gazdagabbak az elmúlt egy hétben. Már a torna előtti napok is izgalmasak voltak. Óvatos bizakodás, titkos éremvárás jellemezte a magyar csapat körüli hangulatot, amely kissé le­lohadt, amikor a mieink a vb előtti egyetlen felkészülési mérkőzésen egy kínkeserves döntetlent játszottak a horvátok ellen. Igaz, akkor nem volt Ocskay, Szuper, Simon és Kovács, mégis sokan féltették az együttest. Az­tán eljött a Kína elleni nyitómérkőzés, és a kezdeti idegesség után beindult a gépezet, amely egészen a dánok elleni összecsapás negyedik percéig tar­tott. Sajnos vége... Pedig mennyire szeretnénk még nézni parádés Szuper-védéseket, Ocs­­kay-szólókat (a románok elleni cselsorozat után néhányan még most is tapsolnak a jégcsarnokban...), Palkovics-gólokat, Tokaji-mentéseket, La­­dányi-passzokat. Milyen jó volt négyszer énekelni közösen a Himnuszt, diadalittasan, csillogó szemmel. A magyar hoki bizonyított, most már a segítő kezeknek kell mutatni va­lamit, hogy a sportág ne álljon meg a fejlődésben, és elérhesse azt az ál­mot, amely - valljuk be őszintén - a jégkorong honi helyzetét tekintve még nem reális. De azért ne feledjük: jövőre is lesz világbajnokság... SPORT DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 9 »2« JÉGKORONG VILÁGBAJNOKSÁG 2002 SZÉKESFEHÉRVÁR - DUNAÚJVÁROS A második vonal elején Ez így is csodálatos volt Második lett a magyar válogatott a szombaton befejeződött világbajnokságon Lenni, vagy nem lenni? Kis túlzással ez volt a kérdés szom­baton este a magyar-dán meccs előtt. Nagyon áhította a csapat a sikert - ezzel a skandinávok is így voltak -, azonban azzal is tisztában volt mindenki, hogy a második hellyel is jócskán ere­jén felül teljesített ezen a világ­­bajnokságon válogatottunk. A meccs iránt olyan hatalmas volt az érdeklődés, amit szavakkal nem is nagyon lehet kifejezni. Talán mindennél többet mond, hogy a feketepiacon már ötven­ezer forintot is elkértek - és meg is adtak - egy jegyért. Nagyon rosszul kezdte a csa­pat a sorsdöntő mérkőzést, hi­szen a hatodik percben már 2-0- ra vezettek a vendégek. Mind­kettőt védelmi hiba előzte meg, az első - Szunáé - egészen elké­pesztő volt, gólpasszt adott Monbergnek. Ezután rohanni kellett az eredmény után, így pont fordított lett a hadviselés, mint ahogy azt a magyar csapat eltervezte. Ugyanis mi arra épí­tettünk, hogy átadjuk a dánok­nak a teret, és kontrákkal operá­lunk majd, így viszont nekünk kellett támadni, míg a dánok kedvükre kontrázhattak. A pi­ros-fehér alakulat pedig élt is a lehetőségekkel, alig jutottunk túl a mérkőzés felén, amikor már 5-0-ra vezetett. Persze az is igaz, hogy az eddig remekül zá­ró magyar védelem ezúttal sokat bizonytalankodott, és Szuper Levente bravúrjai is elmaradtak, a negyedik gól után Jan Jasko végül úgy döntött, Budait állítja a kapuba, akit óriási üdvrivalgás fogadott. A folytatásban mieink két gólt szereztek, így a a legvérmesebb szurkolók már­­már a fordításról kezdtek el be­szélni. Akadtak is lehetősé­geink, de több gólt már nem si­került szereznünk, sőt, az 54. percben Johnsen beállította a végeredményt. Válogatottunk így végül má­sodik lett, Dánia megnyerte a vébét, és feljutott az „A” cso­portba. Az onnan érkezett nor­végok csak harmadikak lettek, Nagy-Britannia végzett a ne­gyedik helyen, a románok ötödi­kek lettek, míg Kínának az utol­só hely jutott, ezért jövőre ők a „C” csoportban, vagyis a divízió II-es világbajnokságon szere­pelhetnek majd. A magyarok pedig most már véglegesen a di­vízió I „rendes” tagjai lettek. 1M# I < Iéééjé *■ * ‘ Ff "<1 £:­­ A második dán gól. Még hat perc sem telt el, amikor már kétgólos hátrányba került csapatunk Jan Jasko: - A hosszú menetelés vé­gére nem sikerült feltenni a koronát, azt hiszem, egy kicsit elfáradtunk, és nem tudtuk feldolgozni a hatalmas elvárást. Természetesen a második hellyel elé­gedett vagyok, gratulálok a játékosaim­nak, kiváló teljesítménnyel szolgálták ki a hazai közönséget. Elismeréssel kell szólnom Dánia válogatottjáról is. Azt hi­szem, ha folytatjuk a megkezdett utat, akkor a közeljövőben hasonló nagysze­rű sikereket érhet el a magyar jégko­rong­sport. EREDMÉNYEK A zárónap első mérkőzésén eldőlt, hogy Norvégia a világ­­bajnokság bronzérmese, miután 2-1-re legyőzte Nagy-Britannia csapatát. A gólokat Nygard, Svendsberger, illetve Berring­­ton szerezték. A Divízió I-ből végül Kína esett ki, miután 4-2- re kikapott Romániától. Szom­szédaink góljait Gera, Selea, Nagy és Gál szerezték, míg az ázsiai oldalon Y. Liu és H. Liu volt eredményes. A világbajnokság All-Star válogatottja: Szuper (magyar) - Nielsen (dán), Myrvold (nor­vég), Green (dán), Ocskay (ma­gyar), Monberg (dán). A torna legjobb játékosának Ocskay Gábort, legjobb csatárá­nak Palkovics Krisztiánt, leg­jobb kapusának Szuper Leven­tét választották. A három leg­jobb magyar játékos Tokaji Vik­tor, Ocskay Gábor és Szuper Levente lett. Mikael Lundstrom: - Kimondhatat­lanul boldog vagyok, ez maga a menny­ország! Most már mindenki nyugodtan ünnepelhet, feljutottunk a legjobbak kö­zé. Az egész csapat fantasztikusan ját­szott ezen a héten, le a kalappal a já­tékosaim előtt. Azt hiszem, a magyarok elleni mérkőzésen sorsdöntő volt, hogy fejben erősebbek voltunk, sikerült felké­szülni vendéglátóink játékára. Ezzel együtt szeretnék gratulálni a magyar együttesnek is a világbajnoki ezüst­éremhez. A mérkőzés jegyzőkönyve Magyarország - Dánia 2-6 (0-2,1-3,1-1) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Bervenszkij (Garsjo. Másik). Magyarország: Szuper-Tőkési, Kangyal, Palkovics (1), Ocskay 1, Kovács, Horváth, Tokaji 1, Simon, Majoross, Ladányi (1), Szuna, Szé­lig, Sándor, Erdősi, Vas, Gebei, Svasznek, Peterdi, Kaszala, Csibi, Bu­dai (kapus). Szövetségi kapitány: Jan Jasko. Dánia: Hirch - Damgaard, Johnsen 1 (1), Nordby-Andersen 1, Green (1), Staal 2, Jensen, Nielsen, T­rue, L. Degn 1, Monberg (1), And­reassen, Frederiksen, Dresler, Grey, Molgaard, Skygge, Sundberg, K. Degn, Nielsen, Larsen 1. Szövetségi kapitány: Mikael Lundström. 4. perc: L. Degn elé került a korong, aki középről a kapuba lőtt, 0-1. 6. perc: Újabb hazai védelmi kihagyás után Nordby-Andersen kö­zépre passzolt korongja megpattant egy magyar ütőn és a pakk Szu­per hálójába csörgött, 0-2. 28. perc: Staal elé került a korong, aki kilőtte a hosszú sarkot, 0-3. 31. perc: Johnsen kapura emelt, a korong a kapuba hullott, 0-4. 34. perc: A kiugró Greyt Horváth botjával megütötte, így büntetőt kaptak a dánok, amit Larsen értékesített, 0-5. 38. perc: Ladányi passzolt Tokajihoz, aki a felső sarokba lőtt, 1-5. 45. perc: Palkovics lőtt, a pakk kijött Hirdhről, ám érkezett Ocskay és ő már nem hibázott. 2-5. 54. perc: Staal ismét kilőtte a hosszú sarkot, beállítva a végered­ményt 2-6. A dunaújvárosi Sándor Szilárd (23), akár­csak társai, utolsó le­heletéig küzdött a dánok ellen. A mieink még akkor sem adták föl, amikor a skandinávok már öt góllal vezettek