Dunaújvárosi Hírlap, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-10 / 58. szám

2003. március 10., HÉTFŐ Nagyon áhítják már a sikert a srácok Dunaújváros (J. Á.)­Azt is mond­hatnánk, korrekt módon beismerte fatális hibáját Juhos Attila já­tékvezető­. Sajnos ezzel együtt nagyon sokba került a tévedése a Dunaferr fiatal labdarúgócsapatának. Ha már túlvagyunk (és ez igaz) a szabálytalan gól miatti vereségen, további lelki muníci­ót adhat az újvárosi fiatalok kis­pesti játéka. Nem vitás: a bajno­ki rajt színvonala a közepes mértéket is csak a második féli­dőben érte el, de ezért a legke­vésbé lehet a Dunaferr srácait okolni. Okozzon ez szakmai gondot Mracskónak, Hrutká­­nak, Dubecznek, Erős Károly­­nak, akik jócskán meghaladták már a századik első osztályú mérkőzés részvételi számát. Rózsi, Zsók, Vaskó, Kle­inem, Pintér, vagy akár a kezdő­ként debütáló Deli Zoltán, no meg a többiek, ahogy az MTK- nak a kupameccsen, a bajnokin a Honvédnak is e­gyenrangú part­nerei voltak. Érdekes bizony, ahogy Gróf András ügyvezető eljátszott a gondolattal, imi­gyen: netán a Hidegkúti-sta­dionban tartani tudja a csapat a 2-1-es vezetését, s továbbjut a kupában, majd kapja a BKV Előrét, s netán a döntőben a va­lószínű bajnokkal, a Fradival üt­közik meg, nemzetközi porond­ra is kerülhetett volna a fiatal csapat! És akkor a szponzorok... Ám ez álom maradt. A való­ság viszont az, hogy ezek a va­gány fiatalok nagyon éhesek a győzelemre, már rettenetesen áhítják a sikert. Ám ahogy az ügyvezető is megállapította, ne tévesszen meg senkit a Békés­csaba súlyos, 5-0-ás hazai vere­sége. Szerdán fél háromkor egy másik csabai csapat érkezik majd a dunaújvárosi stadionba. Lesz nagy küzdelem, de lennie kell hazai sikernek is! Persze az sem lenne éppen rossz, ha nem a játékvezetői ténykedés határozná meg a Du­naferr további sorsát, hanem a tinédzserek teljesítménye. Nos, a lényeg: hatalmas önbi­zalmat, óriási motivációt kapna ez az „érettségi” előtt álló társa­ság, ha sikerülne megszerezni a tavasz első győzelmét. Ehhez pedig az kell, hogy mindazok, akik szeretik ezt a sportágat, az újvárosi fiatalokat, és szimpati­kus számukra ez a páratlan és si­keresnek látszó kísérlet, ott le­gyenek szerdán a nézőtéren! 4 Ez történt még A labdarúgó NB I. 18. fordu­lójának eredményei: Siófok - MTK Hungária 0-1, Békéscsaba - Sopron 0-5, Zalaegerszeg - Debrecen 2-1, Győri ETO - Vi­deoton 0-4, Ferencváros - Újpest 1-0. (pénteken: Kispest- Honvéd - Dunaferr 1-0). Az állás: A 19.forduló március 12-i (szerdai) műsora: Dunaferr - Békéscsaba 14.30, Videoton - Sopron 17.00, Győri ETO - Za­laegerszeg 17.00, MTK Hungá­ria - Kispest-Honvéd 18.00, Újpest - Siófok 18.00, Debre­cen - Ferencváros 18.00. 1. Ferencváros 18 13 2 3 34-12 41 2. MTKHungária 18 13 2 3 35-15 41 3. Újpest 18 9 3 6 37-27 30 4. Debrecen 18 7 8 3 35-27 29 5. Zalaegerszeg 18 8 4 6 35-30 28 6. Győri ETO 18 8 3 7 28-27 27 7. Siófok 18 7 5 6 23-23 26 8. Sopron 18 5 4 9 27-31 19 9. Videoton 18 4 6 8 20-27 18 10. Kispest-Honvéd 18 4 3 11 23-40 15 11. Dunaferr 18 3 5 10 21-33 14 12. Békéscsaba 18 4 1 13 23-49 13 Egyre távolabb a feljutástól A Dunaferre épülő ma­gyar ifjúsági jégkorong­válogatott úgy utazott el a múlt héten a belgrádi „C” csoportos világbajnokság­ra, hogy csak a feljutás az elfogadható eredmény számára. Ehhez képest az első három fordulóban csak három pontot szer­zett. A jugoszlávok elleni 2-2 után 8-0-ra verték a dél-afrikaiakat, majd nagy meglepetésre 6-1-re ki­kaptak Romániától. A há­rom forduló után a mieink a harmadik helyen álltak a két százszázalékos gárda, a holland és a román mö­gött. Tegnap csapatunk Lit­vánia ellen játszott, és 11- 4-re verte a hazaiakat. SPORT DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 A helyzet már-már reménytelen A bajnoki döntő párharcában 3-0-ra elhúzott az Alba Volán Székesfehérvár (Agárdy)­­ A jégkorongozók bajnoki döntője előtt Dusán Kapus­­ta, a Dunaferr edzője azt nyilatkozta, hogy az első két meccs meghatározza majd az egész finálét. Nos, a du­naújvárosiak null kettővel várhatták a tegnap esti har­madik találkozót. Alba Volán FeVita - Dunaferr 6-5 (2-0,2-2,1-3) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Tiszár, Nyeste, Sós. Alba Volán: Budai - Kan­­gyal 1, Tőkési, Kovács F. 1 (1), Ocskay, Palkovics, Ondrejcik 1, Sille, Fedor 1 (1), Rusznyák 1 (1), Gröschl 1 (1), Svasznek, Szuna, Fo­dor, Majoross, Simon, Ko­vács Cs., Borostyán, Rajz, Gergely, Kiss. Vezetőedző: Jan Jasko. Dunaferr: Halmosi - Tokaji, Horváth, Ladányi (1), Peter­­di 2, Baláz 1 (1), Vargyas 1, Gebei, Sándor, Borbás, Ka­­szala, Szélig, Vas Márton, Orsó 1, Erdősi (1), Borsos, Holló, Lencsés, Bali, Do­bos, Porkoláb. Vezetőedző: Dusán Kapusta. Kiállítás: 14, illetve 16 perc Nem is a 0-2 ténye a meglepe­tés, hanem az, hogy a Dunaferr tőle teljesen szokatlan módon két meccse alatt tizenkét gólt ka­pott. Arról nem is beszélve, hogy pénteken hazai környezet­ben 6-1-es vereséget szenvedett. Szélig Viktor csapatkapi­tánnyal beszélgettünk a meccs előtt arról, milyen most a csapat hangulata: - Bizakodunk, hiszen ma mindenképpen nyernünk kell, ugyanis 0-3 után szinte remény­telen lenne a helyzetünk. Nem foglalkozunk az előző két mér­kőzéssel, minden napot tiszta lappal kezdünk. Okosan kell ját­szanunk, és sokkal jobban véde­kezni, mint tettük eddig. Az eredeti megállapodásnak megfelelően a harmadik talál­kozót már nem magyar bíró, ha­nem a szlovén Islar vezette. Az örömteli volt, hogy a két eddigi vereség ellenére a dunaújvárosi szurkolók kedve nem ment el, hiszen egy szektort most is meg­töltöttek a fehérvári jégcsarnok­­ban. A találkozó ezúttal rosszul kezdődött a Dunaferr számára, mivel a 3. percben Ondrejcik ré­vén a hazaiak megszerezték a vezetést. (1-0) Ezen a találko­zón az iram és a színvonal vala­melyest elmaradt attól, amit az első kettőn láthattunk. Ahogy teltek múltak a percek, a Duna­ferr egyre jobban átvette a játék irányítást, fokozatosan került mezőnyfölénybe. Azonban a helyzetkihasználással most is gondjai voltak, vagy a fehérvári kapus, Budai hárított - ha néha szerencsével is. Az utolsó perc­ben azután jött a hidegzuhany, két fölösleges szabálytalanság után kettős emberhátrányba ke­rült a Dunaferr, amit nagyon szépen és nagyon gyorsan ki­használtak a hazaiak. (2-0) A második harmadot sem si­került jól kezdeniük az Acélbi­káknak: a 23. percben egy vé­delmi ügyetlenkedés után Frank Kovács 3-0-ra módosította az eredményt. A 27. perc hozta vissza a dunaújvárosi reménye­ket, amikor is Peterdi volt ered­ményes. A harmad 40. percében Baláz révén újabb gólt szerzett a Du­naferr, így máris csak egy gól volt a vendégek hátránya. Az Acélbikák játékában benne volt az egyenlítés, azonban a harmad hajrájában fegyelmezetlenség miatt ismét emberhátrányban kellett játszaniuk, amit Gröschl ki is használt (4-2). A harmadik harmadban Vargyas révén ismét feljött a Dunaferr egy gólra, de utána nem sokkal később a 48. perces Kangyal ismét két gólra növelte a hazaiak előnyét. Ezu­tán viszont huszáros hajrát vágott ki a Dunaferr: a 48. perc­ben Peterdi, majd az 55. percben Orsó lőtt gólt, így alakult ki az 5- 5-ös végeredmény. Ezután kö­vetkezhetett az ötperces hos­­­szabbítás az első lőtt gólig. A mérkőzésnek ezen időszaka mindössze 9 másodpercig tar­tott, mert Rusznyák belőtte a Volán győzelmet jelentő gólját. Ezen a találkozón nem érdemelt vereséget a Dunaferr. 3-0-ás ál­lásnál kedden Dunaújvárosban 18 órakor folytatódik a párharc. A harmadik összecsapáson is hat gólt kapott Dunaferr - ez a sok... Fotó: FMH Hétfőn tárgyalják az óvást A szurkolók előtt ismeretes, hogy a Dunaferr megóvta a csü­törtöki első mérkőzést, amikor is 6-5-re kikapott Székesfehérvá­ron. A dunaújvárosi vezetők szerint ugyanis a Volán győztes gól­ját bírói műhiba előzte meg. Palányi Tamástól, a versenybizott­ság vezetőjétől arra kértünk választ, mi lesz a dunaújvárosiak óvásával. - Ma 17 órakor tárgyaljuk, és az ülés előtt nem szeret­nék nyilatkozni az ügyben. Megtekintjük majd a mérkőzés videó­felvételét, a játékvezető ellenőri lapot és mivel az öttagú bizott­ságból hárman ott voltunk, a személyes tapasztalatainkat is megvitatjuk. Majd ezután hozunk döntést ma este. A Nyékládháza nyert a Téli Kupán Tizennégy csapat mérte össze tudását a Dunaferr Sportcsarnokban 4 Dunaújváros (B. Z.)­A Duna­ferr Sportcsarnok­ban a napokban megrendezték az 5-6. osz­tályosok részére is a Téli Kupa labdarúgó-teremtor­nát, amelyet a Nyékládháza nyert meg. Tizennégy csapat vett részt az általános iskolák 5-6. osz­tályosai részére rendezett tor­nán. Eredmények Körösi - Baracs 0-3, Petőfi - Perkáta 4-0, Pusztaszabolcs - Gárdonyi 0-0, Vasvári - Adony 1-1, Baracs - Szabadegyháza 1-0, Adony - Móricz 0-0, Gár­donyi - Mezőfalva 1 -0, Arany - Dózsa 1-2, Szórád- Móricz 4-0, Nyékládháza - Mezőfalva 6-1, Gárdonyi - Vasvári 1-3, Móricz - Gárdonyi 1-1, Pusztaszabolcs - Szórád 1-0, Dózsa - Petőfi 0- 1, Arany - Perkáta 0-1, Pusz­taszabolcs - Mezőfalva 2-0, Szórád - Adony 1-2, Szabad­­egyháza - Dózsa 0-2, Mezőfal­va - Móricz 2-1, Adony - Gár­donyi 0-0, Baracs — Arany 1-1, Vasvári — Mezőfalva 0-3,­­ Adony Nyékládháza 1-4, Sza­badegyháza — Arany 0-0, Mó­ricz - Nyékládháza 0-4, Mező­falva - Szórád 2-2, Perkáta - Dózsa 0-0, Arany - Petőfi 0-1, Nyékládháza — Pusztaszabolcs 1- 0, Szórád - Vasvári 1-2, Ba­racs - Petőfi 0-1, Adony - Pusz­taszabolcs 0-1, Dózsa - Baracs 2- 2, Szabadegyháza - Perkáta 0-2, Vasvári - Nyékládháza 1-2, Mezőfalva - Adony 0-1, Móricz - Vasvári 1-5, Gárdonyi - Nyékládháza 0-1, Perkáta - Ba­racs 2-0, Vasvári - Pusztasza­bolcs 0-0, Nyékládháza - Szó­rád 4-0, Petőfi - Szabadegyháza 1-0, Móricz - Pusztaszabolcs 0- 5, Gárdonyi - Szórád 0-4, Arany - Szórád 0-1, Szabad­­egyháza - Mezőfalva 1-2, Dó­zsa - Vasvári 0-3, Baracs - Adony 0-2, Petőfi - Nyékládhá­za 1-2, Perkáta - Pusztaszabolcs 0-1. Végeredmény 1. Nyékládháza, 2. Petőfi, 3. Pusztaszabolcs, 4. Perkáta, 5. Vasvári, 6. Dózsa, 7. Adony, 8. Baracs, 9. Szórád, 10. Arany, 11. Mezőfalva, 12. Szabad­­egyháza, 13. Gárdonyi, 14. Mó­ricz. RÖVIDEN Észak-amerikai profi jégkorong New York(mti)- Az észak-amerikai profi jég­korongliga legutóbbi já­téknapján: Boston Bruins - Washington Capitals 5-4 - hosszabbítás után, Co­lumbus Blue Jackets - Cal­gary Flames 2-3 - hosszab­bítás után, New Y ork Islan­ders - New Jersey Devils 2-4, Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 3-3, Florida Panthers — Buffalo Sabres 0-4, Pittsburgh Pen­guins - Ottawa Senators 1-5, Philadelphia Flyers - Colorado Avalance 1-2 - hosszabbítás után, Phoenix Coyotes - San Jose Sharks 6-4, Los Angeles Kings — Montreal Canadiens 2-1. Hat előállítás Budapest (mti) - Össze­sen hat szurkolót állítottak elő a rendőrök a szombati FTC - Újpest bajnoki lab­darúgó-mérkőzés előtt és után történt rendzavarás során. Négyet őrizetbe is vettek, ketten viszont már szabadlábon vannak, ugyanakkor valamennyiük ellen eljárás indult. Dopping Madrid (mti) - A Spa­nyol Torna Szövetség há­rom hónapos eltiltással súj­totta a sydneyi olimpián ugrásban aranyérmes Ger­­vasio Deferrt, akinek pozi­tív eredményt hozott a ta­valy októberi dopping­tesztje. Szervezetében ká­bítószernek minősülő cannabist találtak a párizsi Világ Kupa-versenyen. Klicskót kiütötték Hannover (mti)- Nagy meglepetés a Boksz Világ­­szervezet nehézsúlyú cím­mérkőzésén: a kihívó dél­afrikai Corrie Sanders a második menetben kiütöt­te az ukrán Vlagyimir Klicskót! A hannoveri ös­­­szecsapás előtt szinte min­denki az ukrán ökölvívó si­kerét várta, de erre csak a kezdés előtt volt esély. A harminchét éves kihívó egyáltalán nem ijedt meg Klicskótól, az első pilla­nattól kezdve bátran bok­szolt. Az első menet máso­dik felében következett a bombameglepetés: San­ders kétszer is padlóra küldte ellenfelét. ------------------------- DunaújvárosiníRLAP -----------------— Főszerkesztő: Zsigó Ferenc Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Pálinkás István, Tihanyi Szilvia. Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Gidai Judit. Tel: (88) 541-677 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft., 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Gyerák András, Kázmér Judit, Kovácsi Miklós ügyvezető igazgatók. Központi főszerkesztő: Győrffy István Hirdetési főosztályvezető: Martin Beierlein Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 820 Ft, negyedévre 2460 Ft, fél évre 3%-os kedvezménnyel 4772 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 4674 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 9053 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 10%-os kedvezménnyel 8856 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 41. fszt. 5. Tel.: (25) 405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példány­számunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER.« 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketingccöobse rver.hu httpv/www.observer. hu BUDAPEST MÉDIAFIGYELŐ KI I