Dunaújvárosi Hírlap, 2005. január (16. évfolyam, 1-25. szám)

2005-01-17 / 13. szám

2005. január 17., HÉTFŐ SPORT DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 11 Szünet után: fel, támadás! Varázslatos második félidőt produkált a Dunaferr a spanyol Valencia ellen Dunaújváros (ja)­­ Furcsa, de igaz: a dániai egygólos vereség görcsöt oldott a Dunaferr nő­i kézilabdá­zóinál, így határtalan nagy elszántsággal várták az újvárosi hölgyek a spanyol Valencia együttesét. Sokat tudunk már Lopezék­­ről, hiszen évről évre kihúzzák nekünk őket. Többek között az sem újság, hogy gépszerűen működő profi gárda, amely ke­gyetlenül kemény, villámgyors és kíméletlenül robotoló társu­lat. Borzasztó nehéz ellenük ké­zilabdázni. Mintha érzelmek­ nélkül, hideg fejjel, no és fürge lábakkal száguldoznának a po­fonok hatosvonalánál. Ám azt is tudjuk, talán éppen ezért (?) nem verhetetlenek. Végtére is ezt érezte meg a du­naújvárosi közönség, amely csordultig megtöltötte a csarno­kot szombaton este. Kiss Szilárd mesteredző csak annyit nyilatkozott a legjobb szlovén bírók sípjele előtt: - Po­kolian nehéz egy óra elé nézünk. Ütközni, futni, ütközni futni... Dunaferr - Valencia 35-28 (15-17) Dunaferr Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Repen­­sek, Pozeznik (szlovénok) Dunaferr: Pálinger -PÁLFFY 5, RADULOVICS 9 (4), Ferling 3, Bohus 1, Kindl 1, Nagy 3. Csere: Cracana (kapus), Németh, PIGNICZ­­KI 5, GÁSPÁR 3, Vincze, Bu­lath, KULCSÁR 5. Veze­tőedző: Kiss Szilárd. Astrol Sagunto: LOPEZ - GUEROLA 7, Aguilar 3, Mangue 2, Gomez 3, MED­VED 7 (3), Oncina 3. Csere: Navarro (kapus), Benzal 2 (2), Rubio 1, Sabada, Cuad­­rado, Del Olmo. vezetőed­ző: Cristina Mayo. Kiállítások: 14, illetve 16 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/5. Egy ide, egy oda - ez az adok­­kapok közel tíz percig tarott, mígnem a hazai publikum bána­tára egyre jobban érezni lehetett a „spanyol csizma” kínzó szorí­tását, pedig Adidas­ban szágul­doztak az ellenfelek, különösen a két villámléptű szélső, Guerc­­ia és Oncina. És minden ziccert kihasznált a Valencia! Márpe­dig az adódott, hiszen jó pár technikai hiba is becsúszott a Dunaferr játékába (8-12). Már­­már méretes zakót láttak sokan mindezt tapasztalva, ám a 21. perctől kezdett kapaszkodni a hazai gárda. Pigniczki Krisztina adott mintát: elindult, tört-zú­zott, és gólt dobott. Valahogy ez a mentalitás hiányzott a többiek játékából. Szerencsére csökkent a különbség Pálffy Zsuzsa síp­szó előtti góljával. Kétgólos hát­rányban, de kettős emberelőny­ben kezdhette a hazai együttes a második játékrészt. És valamiféle varázslat indult be. Végre Kindl Gabi is gólt do­bott. Egál a 34. percben: 18-18. Majd öt perc múlva kettő ide (21-19)! S ettől a perctől már érezni lehetett: a Dunaferr já­tékosai nem engedik ki kezük­ből a győzelmet. Pálinger Kata­lin fantasztikusan feljavult. A beállt Kulcsár Anita szenzációs beálló játékot produkált. A 44. percben háromra nőtt a Duna­ferr előnye. Időt is kért az egyre hisztisebb spanyol mesternő. De csak annyit tudott elérni, hogy mivel botrányt okozott, a szlo­vénok a nézőtérre vezényelték piros lappal. A Dunaferr nyitott védekezése, a három-kettő-egy zéró sanszot adott a hiszpán hölgyeknek. Ez a fal egyáltalán nem volt nevezhető spanyolfal­nak, „kőből” épült. A Valencia vérprofi kézilabdázói szabályo­san felőrlődtek a hazai hatosfal előtt. Az 54. percben Gáspár góljával már 32-22, azaz közte tíz! S ha ez a szégyen nem is tar­tott tovább a vendégek számára, parádés harminc percet produ­kálva fektette le ellenfelét a Du­naferr, akár a spanyolnátha a ki­merült pácienst. Kiss Szilárd: - A szünetben egyszerűen nem jutott eszembe más mondanivaló a lányoknak: törjétek derékba őket. Mátéfi Eszter edző: - Óriási akarással készültünk, és most nagyon boldogok vagyunk. Kulcsár Anita szenzációs játékával szemben tehetetlen volt a spanyol védő­fal Fotó: Wohlmann A dunaújvárosiak ismét kupát nyertek Buzánszky Jenő is adott át különdíjakat Baracs (J. Á.)­­ Ez a szom­bat is igazolta: a Baracs Ku­pa teremlabdarúgó-tornának van létjogosultsága. Jó han­gulatú, izgalmas futball­meccseket láthatott a közön­ség. Bár igaz, több szurkoló is el­jöhetett volna a tornára. Viszont kétségtelen, az öt csapat, az NB I B-s DFC, az NB II-es Paks és a három megyei első osztályú gár­da, a Kisapostag, a Baracs és az Iváncsa komolyan vette a mér­kőzéseket. Végül a DFC tavaly után ismét elvitte a vándorserle­get. Második lett a Kisapostag, harmadik a Baracs, negyedik a Paks és ötödik az Iváncsa gár­dája. A díjakat Buzánszky Jenő, az Aranycsapat játékosa és Meggyes Lászlóné polgármester adta át. A legjobb mezőnyjá­tékos a dunaújvárosi Kalina Ti­bor, a legjobb kapus a kisaposta­­gi Gyalus Zoltán lett. A gólkirá­lyi címet a baracsi Csanaki Sán­dor érdemelte ki. Boldóczki Sándor, a kisapos­­tagi szakvezető különösen örült a második helynek, bár épphogy lemaradtak az elsőről. - Nagyon jól szervezett torna volt. Érdekes, nagy csatákat ho­zó találkozókat játszottunk. Vé­gig a sportszerűség, a jó hangu­lat jellemezte a játékot. Szepessy László, a DFC edző­je is hasonlóképpen nyilatkozott hozzátéve, hogy Dunaújváros­ban is érdemes lenne hasonló té­li teremtornát rendezni. Lenne rá szurkolói kereslet. A labdarúgás téli alapozó időszakában felüdülést jelent egy te­remtorna - Sztanó Miklós vágtat a kupagyőzelem felé Fotó: V. Gy. A Dág otthon is meglepte a Dunaferr SE röplabdázóit DH-információ (sz. s.) - Nem sikerült a revans a Du­naferr SE férfiröplabda csa­patának a Dág ellen. Az őszi hazai vereség után idegen­ben is hibáztak a mieink. Ősszel a Dág elleni hazai vereség vetett véget a Dunaferr­­sikersorozatának, hiszen előző­leg a Kométa-Kaposvár és a Kecskemét ellen is győzni tu­dott Ruffing Péter együttese. A váratlan hazai kudarc után okkal volt mérges a dunaújvárosiak edzője, sajnos az alapszakasz utolsó előtti meccsén nem sike­rült visszavágni a dágiaknak. Dági SE - Dunaferr 3:0 (21, 23,20) Dág, 200 néző. Vezette: Csi­kós, Szabó. Dunaferr: Tóth G. 3, Bokor 7, Nagy J. 7, Czintula 7, Hat­vani 3, Lukács 1. Cserék: Kecskeméti 1, Németh 1, Kovács, Lőszi, Szabó G., Ézsiás (liberó). Edző: Ruffing Péter. Mint korábban már többször, most is a végjátékban akadozott a mieink játéka. Az első szettben 19-19-ig, a másodikban 23-23- ig fej-fej mellett haladtak a csa­patok, az utolsó pontoknál azon­ban rendre jobban összpontosí­tott a hazai gárda. Tóth Tibort (képünkön jobbra) sajnos már nélkülözni volt kénytelen a csapat, és a győzelem sem lett meg Fotó: DH-archív Búcsú az Interligától Zágráb (db)-Nem sikerült bejutnia a jégkorong Interliga naújvárosi elődöntőjébe a DV­AC-Invitelnek, miután a harmadik találkozón 3-2-re kikapott a Medvescak Zagrebtől. A horvát csapat ezzel 2-1-re nyerte a párharcot és az Alba Volán-FeVitával találkozik a legjobb négy között. DAC-Invitel pedig koncentrál­t­hat a bajnokság hajrájára... Medvescak Zagreb - DAC-Invitel 3-2 (1-0,1-1,1-1) A magyar csapat góljait Bor­sos és Sándor szerezték. INNEN-ONNAN Kézilabda Eb­előselejtező: újabb magyar győzelem Dabas (m­ti)—A szerdai, ni­­cosiai 27 gólos siker után ez­úttal 34-21-re (19-11) nyert a megfiatalított magyar férfi kézilabda-válogatott Ciprus ellen Dabason, az Európa­­bajnoki selejtezősorozat ne­gyedik fordulójában, így to­vábbra is százszázalékos. A magyarok legközelebb csü­törtökön 20:30 órakor, Ola­szországban lépnek pályára. Női EHF Kupa: mindhárom csapatunk továbbjutott DH-információ­­ A to­vábbjutást még­ a múlt hé­ten kiharcoló győr után a Fe­rencváros és a Cornexi-Al­­coa is bejutott a női kézilab­da EHF Kupa nyolcaddöntőjébe. A fehér­váriak szombaton a német Frankfurter HC-t fogadták, s nemhogy ledolgozták egy­gólos hátrányukat, de három találattal még meg is fejelték a győzelmet: Corexi-Alcoa - Frankfurter HC 27-23 (13- 13). A Cornexi így 52-49-es összesítéssel jutott tovább. Lényegesen nagyobb fö­lénnyel és kettős győzelem­mel lépett túl a svéd Önne­­reds ellen a Ferencváros, amely hazai sikere után ide­genben is nyert. Önnereds - Ferencváros 27-38 (14-21). Továbbjutott a Ferencváros, 81 -48-as összesítéssel. A nyolcaddöntő sorsolá­sát kedden tartják Bécsben. Kilenc csapat egy helyért Belgrád (mti)­­ Kisorsol­ták a szeptember 16. és 25. között sorra kerülő férfi ko­sárlabda Európa-bajnokság, valamint az Eb egyetlen kia­dó helyéért kiírt pótselejtező csoportjait. Az augusztus 20-án kezdődő pótkvalifiká­ción kilenc nemzet - köztük a magyar - együttese érde­kelt, a csapatokat három hár­mas csoportba sorolták. Ma­gyarország Portugália és Svédország legjobbjaival játszik majd két-két mérkő­zést, s amennyiben megnye­ri csoportját, bejut a szep­tember 11. és 13. közötti belgrádi hármas fináléba, amelynek győztese csatla­kozhat az Eb 15 csapatához. Dunaújvárosi HÍRLAP Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Tihanyi Szilvia. Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Gidai Judit. Tel: (88) 541-677 Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft., 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. a Pannon Lapok Társasága tagja. Kiadásért felel: Gyerák András, Kázmér Judit, Kovácsi Miklós ügyvezető igazgatók. Központi főszerkesztő: Győrffy István Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1035 Ft, negyedévre 3105 Ft, fél évre 3%-os kedvezménnyel 6024 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 5900 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 11426 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 10%-os kedvezménnyel 11178 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 39.2/ 202. Tel.: (25) 405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER« Budapest médiafigyelő kf­t. 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738. Fax: 303-4744 E-mail: marketing<S>observer. hu http://www.observer.hu