Dunaújvárosi Hírlap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-19 / 116. szám

10 • DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Ha akarják, jóval simább is lehetett volna a meccs A második félidőben kiengedtek a hazaiak: Velence-Kisapostag 2-0 (1 -0) Parall Bálint Velence­­ A hétközi for­duló nem használt a han­gulatnak, szinte üres lelá­tók előtt futballoztak a fi­úk. Őket ez nem törte le, és 20 percet leszámítva egész jó mérkőzést pro­dukáltak. Mindkét oldalon akadt hi­ányzó bőven. A hazaiaktól Sí­rnék és Topos Zsolt sérülés miatt figyelte a pálya széléről az eseményeket, míg a túlol­dalon Dudás és Halász küz­döttek hasonló problémákkal, míg Móricz és Bartha, amatőr létének esett áldozatul, nem tudtak elszakadni a munkahe­lyükről. A megváltozott had­rend a hazaiakat zavarta ke­vésbé, kombinatívan és rend­kívül nagy kedvvel futballoz­tak, az egész napi munka fáradalmas nyomokban sem mutatkozott rajtuk. Gyakorla­tilag azt csináltak amit akar­tak, ám a fene nagy kötetlen­ség mindössze egy gólban mutatkozott meg, a többi le­hetőségét egyszerűen elszóra­kozta a Velence. A második félidőben aztán fordult a kocka, s hiába állítot­ták ki a 60. percben Bozót, fel­jöttek a vendégek, kiegyenlí­tetté vált a játék. Királyék ek­kor bánták csak igazán, hogy olyan nagylelkűek voltak az elején, mert az egygólos elő­nyük hamar elillanhatott vol­na. Szerencséjükre a vendé­ Velence, 100 néző, vezette: Fehér (Béci, Kovács M.) Velence: Krencz -Király, Éliás, Topos Z., Janicska, Csanádi J., Csábi, Csanádi Zs. (Kovács), Vörös, Pál, Németh. Játékos-edző: Csábi József. Kisapostag: Gyalus -Molnár, Gróf, Suhajda, Süme­gi, Sebestyén, Bozó, Nagy, Szurma (Szilágyi), Rajna (Nagy), Káli (Megyesi). Edző: Boldóczki Sándor. 15. perc: Németh szögletét Topos fejelte kapura, a gólvonalon álló védő azonban tisztázott.17. perc: Csa­nádi futotta Csábit a jobb oldalon, ő középre gurított, az érkező Vörös pedig a kapuba, 1-0. 24. perc: Egy le­­csorgó labdát, Pál lőtt kapura, Gyalus bravúrral vé­dett. 41. perc: Németh beadását Pál ajtó-ablak helyzet­ben mellé lőtte. 62. perc: Nagy fejesét Topos fejelte szögletre a gólvonalról. 83. perc: Vörös emelését Ko­vács lőtte a hosszú sarokba, 2-0. Kiállítva: Bozó. Jók: Király, Csábi, Csanádi J., ill. senki. Ifjúsági mérk.: 2­6. gók fiatal, de roppant lelkes játékosai magas hibaszáza­lékkal fociztak, Éliásékat nem kényszerítették igazi erő­próbára, így a hazaiak 20 per­ces zavarát sem tudták kihasz­nálni. Ők viszont a találkozó végére ismét magukra talál­tak, és a csereként pályára lé­pő, az ifjúsági csapatból „fel­hozott” Kovács révén a ke­gyelemdöfést is bevitték. A bajnokság állása 1 .Martonvásár 24 20 2 2 175- 18 62 2. Aba-Sárv­z 24 17 1 6 71- 28 52 3. Etyek 24 16 2 6 59- 25 50 4. Velence 24 15 2 7 55- 33 47 5.Sárszentmiklós 24 12 4 8 38- 28 40 6. Csór 24 10 7 7 43- 36 37 7. Polgárdi 24 9 7 8 51- 40 34 8. Klsapostag 24 8 6 10 41- 50 30 9. Alba Regia 24 9 3 12 36- 49 30 lo.lváncsa 24 9 3 12 36- 52 30 11. Adony 24 8 3 12 52- 56 27 12. Bicske 24 6 612 27- 39 24 13. Baracs 24 6 5 13 23- 38 23 M.Kápolnásnyék 24 6 5 13 38- 77 23 lS.Szabadegyháza 24 6 2 16 25- 66 20 16.Pusztaszabolcs 24 3 6 15 26- 61 15 Király és Janicska (szemben) között szerdán nem sok esélye volt egyetlen apostagi támadónak sem Tíz perc alatt eldőlt Polgárdi VSE-Adony 3-1 (3-0) Polgárdi, 100 néző, vezette: Kovács Gábor Polgárdi: Mitring - Király, Kiss, Hencz, Balogh, Szo­­boszlai, Kovács (Jankovics), Vass, Horváth (Herceg), Hambalgó, Bartos. Játékos-edző: Szoboszlai Zsolt. Adony: Hegedűs - Szabó, Köller, Huszák, Asztalos, Csorba P., Csorba T., Müller, Lelkes, Bokor, Kertész. Edző: Csorba József. 7. perc: Szabadrúgás az adonyi kaputól 20 méterre, Kiss ravaszul csavart a hosszú sarokba, 1-0. 16. perc: Hencz nagyon szépen húzta meg az adonyi bal oldalt, majd ragyogó lab­dával hozta gólhelyzetbe Vasst, aki újonc létére óriási gólt lőtt a hosszú sarokba, 2-0. 17. perc: Vass indította Hambalgót, aki középre pas­­­szolt, Bartos pedig jókor érke­zett, és a kapu közepébe pas­­­szolt, 3-0. 31. perc: Szoboszlai ígére­tes szabadrúgása a kapufán csattant. 65. perc: Az elmélázó ha­zai védelem mellett Csorba T. talált a kapuba, 3-1. 68. perc: Szintén Csorba T. ugrott ki a lesre játszó hazai védők közül, ajtó-ablak hely­zet, de most a gól elmaradt. 70. perc: Hambalgó került gólhelyzetbe, de kihagyta a százszázalékos ziccert. A tartalékos hazai csapat nagy lelkesedéssel győzte le az Adonyt. Megérdemelt ha­zai siker, a közönség hálásan ünnepelt. Jók: Vass, Király, Hencz, Balogh, ill. Csorba T. Ifjúsági mérkőzés: 8-0 Az utolsó perc döntött Iváncsa-Sárszent­­miklós 2-1 (1-1) Iváncsa, 150 néző,­­tez.: Rózsa József. Iváncsa: Tóth - Plet­­ser, Kiér, Tonka, Be­­dő, Huber, Farkas, Kölcze, Cséza, Vasadi (Nagy), Gyulai (Prin­ces). Edző: Rákász Kornél. 28. perc: Korszerű vendégtámadás végén Král lőtt gólt, 0-1. 42. perc: Huber pas­­­szából Tonka kipókhá­­lózta a rövid felső sarkot, 1-1. 89. perc: A mérkőzés csattanója: Farkas elé került a labda, aki három méterről a kapuba talált, 2-1. í SPORT í 2006. MÁJUS 19., PÉNTEK 1 i i * Osztoztak a pontokon Csór Truck Trailer-Pusztaszabolcs 1-1 (0-0) Csór, 100 néző, vezette: Nagy Károly Csór: Vörös - Schneider, Sipos, Kaufmann, Toldi (Botka), Barkóczi, Borza, Doma, Odor, Balázsik, Len­gyel. Edző: Balogh Zoltán. Pusztaszabolcs: Sztarek - Kovács, Szántó, Simon, Szabó (Enyedi), Baloni, Bakos, Demeter, Szolomosz, Győrök, Székely. Edző: Horváth István. Igazságos döntetlen * Baracs-Kápolnásnyék 0-0 Baracs, 100 néző, vezette: Kovács Tamás Baracs: Vaszócsik - Bódi, Mészáros S., Kuti, Meggyes, Petrás, Barna, Deli, Horváth J., Mészáros Á., Gáspár (Miklós). Edző: Horváth József. Kápolnásnyék: Szénási - Sellei, Salacz, Csányi, Szo­­ván, Szente, Tieber, Andorka, Horváth, Dömsödi, Hor­váth Zs. Edző: Bíró Imre. 39. perc: Doma tiszta hely­zetben mellé gurított. 41. perc: Újra Doma volt gólhelyzetben, de ezt a hely­zetét is elpuskázta. 45. perc: Sipos 25 méteres kapáslövését bravúrral tolta szögletre Sztarek. 53. perc: Doma beadását Botka nem tudta az üres kapu­ba fejelni. 59. perc: Enyedi 35 méter­ről lőtt, a labda Vörös mellett vágódott a kapuba, 0-1. 62. perc: Lengyel emelését ütötte fölé a vendégkapus. 75. perc: Sztarek Sipos fe­jesénél mutatott be bravúrt. 78. perc: Gorza ment el a jobb oldalon, Botka fejelt ka­pura, de Sztarek a helyén volt. 80. perc: Szöglet utáni ke­veredésnél Doma passzolt a kapuba, 1-1. 83. perc: Baloni lépett ki, de Vörösbe rúgta a labdát. 92. perc: Ajtó-ablak hely­zet, de Lengyel 5 méterről mellé fejelt. A hazai csapat küzdeni tu­dásból elégtelenre vizsgázott, megérdemelt volt a vendégek pontszerzése. Jók: Kaufmann, ill. Szta­rek, Kovács, Székely. Ifjúsági mérkőzés: 6-1 28. perc: Barna nagyszerű indítását Gáspár az oldalháló­ba lőtte. 32. perc: Szeván 20 m-es guruló lövését Vaszócsik szé­pen védte. 62. perc: Deli vitte el jobb oldalon a labdát, a kapu köze­lében a lövésről csak centik­kel maradtak le. 70. perc: Petrás pontos szabadrúgását Mészáros fe­jelte kapura, Szénási azonban szépen védett. 78. perc: Barna szögletét Meggyes fejelte kapura, a vendégkapus üggyel-bajjal tornázta ki. 84. perc: Salacz távoli lö­vése méterekkel a hazai kapu jobb sarka mellé szállt. 87. perc: Szente vezette rá a kapusra a labdát, de lövésénél Vaszócsik jól zárta a szöget és magabiztosan védett. Jók: Vaszócsik, Meggyes, Deli, illetve Szénási, Salacz, Sellei. Ifjúsági mérkőzés: 4-0 További eredmények: Etyek - Szabadegyháza 7-0 (2-0), Aba-Sárvíz - Bicskei TC 5-0 (2-0), Mar­­tonvásár - Alba Regia 3-0 (0-0). A Fehérváré a kupa Tizenegyesek döntöttek a megyeszékhely csapatának javára Budapest (acs-mti) - Szer­dán lapzártánk után ért véget a labdarúgó Ma­gyar Kupa döntője. A ser­leget a FC Fehérvár sze­rezte meg. Az FC Fehérvár tizenegye­sekkel győzött a Vasas ellen a labdarúgó Magyar Kupa dön­tőjében. Csertői Aurél együt­tese története során először lett kupagyőztes, a fehérvári­ak korábban kétszer jutottak el a fináléig, de nyerniük csak most sikerült. FC Fehérvár -Vasas 2-2 (2-2,2-2,0-1) tizenegyesekkel: 6-5 Üllői út, 5000 néző, vezet­te: Megyebíró. Gólszerző: Sit­­ku (46. perc), Schwarz (57.), illetve Waltner (26.), Balog (84.) FC Fehérvár: Sebők -Csiz­madia, Kuttor, Koller, Hor­váth G. (Vincze, 76.) - Schwarz - Alumona (Dajic, 78.), Dvéri (Horváth F., 107.), Bozic, Lat­tenstein -Sitku. Vasas: Németh G. - Balog, Tóth, Mol­nár -Pintér (Kapic, a szünetben), Zováth - Németh N. (Gyánó, 61.), Janjic, Szabó (Csordás, 69.) - Bárányos - Waltner. Az első félidőben a fehér­váriak birtokolták többet a labdát, a játék elsősorban a Vasas térfelén folyt, de ko­moly helyzetet nem alakított ki Csertői Aurél együttese. Az angyalföldiek szerencsés ta­lálattal jutottak előnyhöz, ka­pusuknak, Németh Gábornak a 42. percben kellett először lövést védenie. A második játékrész fehér­vári góllal kezdődött, ami megzavarta a Vasast. Mire rendezték a sorokat a főváro­siak, újabb gólt kaptak. Ezu­tán az angyalföldiek kitámad­tak, a cserék után már három támadóval rohamoztak, és hat perccel a vége előtt egy újabb szerencsés találattal egyenlí­tettek. Csertői Aurél, az FC Fe­hérvár edzője: - Nagyon ne­héz mérkőzés volt, jó csapat a Vasas. Nehéz most beszélnem az ér­zéseimről, hihetetle­nül boldog vagyok, a meccs szakmai elem­zésébe nem kívánok belemenni. Pintér Attila, a Va­sas edzője: - A szurkolók jól szórakoztak, a csapat megmu­tatta az erejét. Nagyon jól ját­szottak a fiúk, bebizo­nyították, hogy tudnak küzde­ni, borzasztóan sajnálom őket. A székesfehérvári labdarúgók először szerezték meg a Magyar Kupát