Dunaújvárosi Hírlap, 2009. július (20. évfolyam, 152-178. szám)

2009-07-20 / 168. szám

i INNEN-ONNAN Ketten már elődöntősök Philadelphia (mti)­­ A kanadaiakat meglepe­tésre legyőző Honduras, és a Panamát hosszabbí­tás után verő hazaiak ju­tottak be szombaton el­sőként az elődöntőbe az Egyesült Államokban zajló labdarúgó Arany Kupán, a CONCACAF régió bajnokságán. Honduras-Kanada 1-0, Egyesült Államok - Panama 2-1. A másik ágon lapzártánk után Guadeloupe - Costa Ri­ca és Mexikó - Haiti meccsek lesznek. Owen góllal mutatkozott be Kuala Lumpur (mti) - Michael Owen győzel­met érő gólt szerzett be­mutatkozása alkalmá­val a Manchester United labdarúgócsapatában. Az Ázsiában túrázó, an­gol bajnok alakulat szombaton 3-2-re nyert a malajziai ligaváloga­tott ellen Kuala Lum­purban. Malajziai ligaváloga­tott - Manchester Uni­ted 2-3 (1-2). Hirdetés i A DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A VÁROSI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2009. JÚLIUS 20. Eredményes búvárúszók ÉREMHALMOZÓK Az újvárosi szakosztály tagjai minden viadalról medálokkal tértek haza Gróf András szerk@dh.plc.hu Dunaújváros - A dunaúj­városi tájékozódási bú­várúszók az elmúlt há­rom hétvégén három kü­lönböző versenyen szere­peltek, ezekről összesen huszonkilenc érmet gyűj­töttek be. Az első megmérettetés a Világ Kupa sorozat második állomása volt, amelyet a hor­vátországi Fuzineben rendez­tek meg. A férfiaknál László Dezső az ötbójás verseny­­számban második lett. Talál­kozásban is ezüstérmet nyert a László Dezső, Gurisatti Ró­bert, Bognár Roland összeté­telű csapat. A nőknél az ötbó­­jás versenyszámban Bercsé­nyi Kinga az 5. helyen ért cél­ba, míg a találkozás versenyszámban hölgyeink, Bognár Bernadett, Bercsényi Kinga, kiegészülve két buda­pesti búvárúszóval a dobogó tetejére állhattak fel. A DVCSH UBSE verseny­zői július első hétvégéjén a Csepel Kupán álltak rajthoz, és az összesített pontverseny­ben a második helyen zártak. A férfiaknál szlalomban Guri­satti Róbert az első helyet sze­rezte meg, mögötte csapattár­sa, László Dezső ért célba. Az ötbójás versenyszámban Gu­risatti Róbert ezüstérmet szer­zett, míg csillaggyakorlatban László Dezső a dobogó har­madik fokára állhatott fel. Nőknél Bognár Bernadett mindhárom egyéni számban aranyérmet szerzett. Bercsé­nyi Kinga csillaggyakorlat­ban bronzérmes lett. Az ifjú­ságiak között Gurisatti Lilla mindhárom egyéni számban ezüstéremmel gazdagodott. Következik a nívós Amphora Kupa, majd jöhet a tájolók országos bajnoksága míg a fiúknál Bognár Roland csillaggyakorlatban aranyér­mes lett. A hazai válogató­ verseny második fordulójában Ócsán, sportolóink az összesítésben öt arany-, négy ezüst-, és öt bronzéremmel ismét a máso­dik helyen végeztek. A nőknél Bognár Bernadett mindhárom versenyszámban az első he­lyett szerezte meg, míg Ber­csényi Kinga mindháromszor a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel. A férfiaknál Guri­satti Róbert ezüstérmet szer­zett szlalomban és csillaggya­korlatban. László Dezső ezüstérmes lett öt bóján, csil­laggyakorlatban pedig a do­bogó harmadik fokára állha­tott fel. Az ifiknél Bognár Ro­land két aranyérmet gyűjtött, öt bóján és szlalomban. A Iá- Gyűjtötték az érmeket • Világ Kupa forduló, Fuzine: Egy arany­érem, két második he­lyezés. • Csepel Kupa: Öt­­ször-ötször állhattak a dunaújvárosi búvárok a dobogó legfelső, és második fokára. Emel­lett begyűjtöttek még két bronzérmet. • Válogató­ verseny, Ócsa: a legfényesebb éremből ismét öt ju­tott a dunaújvárosiak­nak. Ezenkívül sikerült négy második helyet, és öt harmadik helye­zést begyűjteniük, nyolcnál Berekméri Dóra bronzérmes lett szlalomban. Berekméri Eszter pedig a do­bogó második fokára állhatott fel öt bóján. A DVCSH búvárai felső sor jobbról balra: Berekméri Eszter (takarva), Berekméri István, Berekméri Dó­ra, Bognár Roland, Gurisatti Lilla. Elöl: László Dezső, László Csilla, Bercsényi Kinga, Bognár Bernadett A jó befektetés többé nem duma! Évi 11,5% garantált kamat az új megtakarításokra, 3 hónapra, 500 ezer Ft feletti lekötés esetén (EBKM: 11,50%). Akciós időszak: 2009. július 13-31. Jelen hirdetés nem minősül ajánlattételnek. A tájékoztatás nem teljes körű. A betéti szerződés részletes leírása és minden további információ megtalálható az OTP Bank fiókjaiban és honlapján közzétett vonatkozó Üzletszabályzatban és Hirdetményben. A 3 hónapos futamidő lejárta után a betét a 3 hónapos, nem akciós lekötés feltételei szerint kamatozik tovább. A nem akciós EBKM: 4,25-5,50%. www.otpbank.hu 06 1/20/30/70 366 6666 • 06 40 366 666 otp bonusz forint betét .Már 60 éve a& otpbank BŰteefjb&aimk Zárásként versenyeztek Elégedetten távoztak a nemzetközi edzőtábor résztvevői Dunaújváros (ga) - A Gass­­huku 2009 karate-edzőtá­bor zárásaként rendezték meg a „Shotokan Kupa 2009" elnevezésű nem­zetközi ippon shobu kara­te-versenyt a Dunaújváros Sportcsarnokban. A versenyzők a fárasztó, a fizikai erőt, és koncentráló ké­pességet is maximálisan igénybe vevő heti edzéssoro­zat után mérték össze tudásu­kat szombaton délután. A ver­senyen a bírói kar munkáját Tanaka Masahiko és Sawada Kazuhiro japán mesterek hangolták össze, amelyben a magyar bírókon kívül cseh és belga nemzetiségű tagok vet­tek részt. A versenyzőkön lát­szott, hogy nincsennek csúcs­formában, de ilyen terhelés után ez nem is volt meglepő. Ennek ellenére kemény ös­­­szecsapásokat láthattak az eseményre kilátogató nézők. Szerencsére viszonylag ki­sebb sérülésekkel lezajlott a táborzáró viadal, és senki sem szenvedett maradandó sebe­sülést. A női egyéni kata és kumi­­te, férfi egyéni kata és csapat kumite versenyszámokban a következő eredményeket szü­lettek: Női egyéni kata: 1. Ruip Zsófia, 2. Németh Kitti (Hika­­ri Dojo) 3. Valentina Visintin (olasz) 4. Alexandra Sayatz (német). Férfi egyéni kata: 1. Széll Andor, 2. Fórika Tamás, 3. Ocsovai Gergő, 4. Békés Norbert. Női kumite: 1. Zsigmond Krisztina, 2. Bátorligeti Zsu­zsanna, 3. Németh Viktória, 3. Ficsór Enikő (magyarok). Férfi csapat kumite: 1. Ma­gyarország II (Somogyi, Di­­ra, Husi, Nagy), 2. JKA Slo­­vénia (Subic, Albrecht, Milo­­vanovic), 3. Shoryumon Dojo (Széll, Tomasitz, Zsigmond, Szmandra). Örömteli hír még a dunaúj­városiak számára, hogy az edzőtábor ideje alatt pénteken délután megtartott hivatalos JKA danvizsgán a Hikari Do­jo két sportolója, Bőhm Nor­bert és Farkas Zsolt eredmé­nyes vizsgát tett 1. dan foko­­zatra. A versenyt követően, szombaton este a jó hangulat­ban megtartott „Sayonara partyn” a versenyzők az egész heti fárasztó menetelést köve­tően kissé kikapcsolódhattak. Ezúttal szakítottak időt a ba­ráti kapcsolatok ápolására is. Vasárnap reggel a tábor részt­vevői elutaztak városunkból. Az információk szerint mint­egy háromszáz résztvevője volt az edzőtábornak, akik elégedetten távoztak Dunaúj­városból, hiszen a szakmai ta­pasztalatok mellett személyes élményekkel is gyarapodtak. Jól vizsgázott tehát a város és a szervezés helyi felelőse, a Hikari Dojo Sportegyesület. A karate-edzőtábort záró Shotokan Kupa 2009-en Virág Zoltán (balra) és Zsigmond Árpád küzd egymással a sportcsarnokban I ( i