Dunaújvárosi Hírlap, 2010. március (21. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-20 / 66. szám

2010. MÁRCIUS 20., SZOMBAT A Loki most elrobogott Harminc percig még tartott a remény Dunaújváros (ja) - Mi sem természetesebb, hogy a Debrecen tegnap úgy ér­kezett Dunaújvárosba, hogy szeretne a decem­beri kupavereség miatt visszavágni Ferlingéknek. Dunaújváros - Debrecen 25-41 (17-19) Dunaújváros Sportcsar­ nok, 400 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. Dunaújváros: Győri - Ba­logh, Radulovics 6 (3), Gás­pár, Sári 1, Ferling 9, Nagy 2. Csere: Pisák (kapus), Takács F. 1, Takács D. 3, Erdős­i 3. Edző: Rapatyi Tamás. Debrecen: Triffa - Csáki 5, Bulath 5, Bognár 3 (2), Bor­­bás, Bogdanovic 4, Juhász 4. Csere: Kiss (kapus), Hornyák 2, Mörtel 4 (3), Lovric 5, Sza­bó 5, Kazai 2, Slakta 2. Edző: Köstner Vilmos. Az első osztályú női kézi­labda-mérkőzésen a hazaiak­nál is dominált a presztízs, de méginkább a pontszerzés. Er­re pedig egy dunaújvárosi csapat otthon mindig esélyes. Rapatyi Tamás, a hazaiak mestere nem volt bőbeszédű a mérkőzés előtt. - Megpróbál­juk megismételni a kupabeli teljesítményünket a Debrecen ellen - mondta. A mérkőzés elején a legna­gyobb gondot az okozta, hogy Ferling Bernadett megsérült, úgy támogatták le a pályáról. Később azonban visszatért. Nagyszerűen tartotta magát a hazai csapat a szinte csak vá­logatottakból álló Debrecen ellen. A kemény játékban a Kékes testvérek egymás után állították ki két percre a ven­dégjátékosokat. A félidő vé­g Debrecen kispadján is válogatottak ültek gén csak kétgólos vezetést szerzett a Loki főképp a kiis­merhető, eredménytelen újvá­rosi támadások következté­ben. A második félidőben saj­nos a fáradt hazai csapat telje­sen szétesett, és a vendégek ellenállás nélkül dobálhatták a gólokat. Nem csoda, hiszen a hajdúsági csapat minőségi cserékkel rendelkezett. A beálló Takács Dusmáta a rendkívül kemény debreceni présben SPORT Ennyi a különbség PAPÍRFORMA A székesfehérváriak hozták az EBEL-formájukat Dunaújváros - A Dunaúj­városi Acélbikák már az­zal megtették kötelessé­güket, hogy bejutottak a bajnoki döntőbe. Amint várható volt, a sokkal jobb erőkből álló Sapa Fehérvár simán nyert. Utoljára 2007-ben vívott bajnoki döntőt a két csapat és azóta sok minden változott. A dunaújvárosiak akkor nagy meglepetésre gyakorlatilag junior csapattal jutottak a döntőbe, s a papírformának megfelelően összesítésben 4- 0-s vereséget szenvedtek (bár volt két olyan mérkőzés, amit még a fehérvári hírek szerint is megnyerhetett volna a du­naújvárosi csapat). Azóta annyit változott a helyzet, hogy az Acélbikák juniorjai felnőttek, férfiakká váltak, míg a SAPA Fehérvárnak si­került minden idők legjobb magyar klubcsapatát össze­hoznia. Nem véletlen, hogy a fehérváriak részéről a söprés, vagyis a 4-0-s győzelem az el­várás. A dunaújvárosiak háza táján mindenki tisztában van azzal, hogy a Volán a papír­forma szerint behúzhatja a négy meccset, de titkon re­ménykednek abban, hogy leg­alább egy alkalommal legyő­zik a fehérváriakat. A párharc pikantériáját az adja, hogy Fe­hérváron kilenc dunaújvárosi nevelésű játékos szerepel, va­gyis gyerekkori jó barátok ját­szanak majd egymás ellen. A dunaújvárosi hokisok most már sportot űznek abból, hogy teljesen mindegy, hogy kivel játszanak, a második percre kétgólos hátrányba ke­rülnek. Érthetetlen, hogy egy csapat nem tud úgy mérkőzés­re kimenni, hogy az első má­sodperctől kezdve koncent­ráljon. Viszont az a csapat jó oldalára írható, hogy 0-2 után nem roppant össze, sőt egálra is hozhatta volna a harmadot, ha Hetényi nem védett volna olyan jól, mint ahogy védett. De azt is villámgyorsan fel kellett mérni, hogy a Volán egy profi csapat és az ellenfél minden egyes kihagyását megbünteti. Ezt Palkovics csuklólövése bizonyította a legjobban, amivel 3-0-al for­dulhatott a Volán. A második harmadban már szemmel lát­ható volt az, hogy a két csapat nincs egy kategóriában. A du­naújvárosiak nem játszottak rosszul, sőt talán az elmúlt na­pok legjobb teljesítményét nyújtották, de tudomásul kell venni, hogy Trabant nem szállhat versenybe egy Mer­cedesszel. És sima 7-0-ás fe­hérvári siker született. Nem történt semmi, a realitás sze­rint alakultak az események. A két csapat vasárnap délben ismét találkozik, amire 10 órakor szurkolói busz indul a Gourmand kávéház elől. Azari Zsolt, a dunaújvárosiak csatára keményen harcolt, de a nagyobb tudás előtt neki is meg kellett hajolnia. Gólt ő sem szerzett A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Dunaújvárosi Acélbikák:Docler - Sapa Fehérvár AV 19 0-7 (0-3,0-2, 0-2) Dunaújvárosi Jégcsarnok, 2000 néző. Vezette: Ha­­lassy, Kincses, Wolf, Nagy. DAB: Sevela - Pozsgai, Hegyi, MacSweyn, Korol, Magosi, Kiss D., Vargyas, Borsos, Papp V., Azari, Len­csés, Orbán, Mestyán, Szi­­lassy, Kiss Á., Fisera, Tőkési, Horváth G., Jonkl, Virág T. Edző: J. P. MacCallum. Fehérvár: Hetényi - Ackest­­röm, Andersson, Ladányi 1 (1), Palkovics 1 (1), Vas M., Horváth A., Tokaji 1, Kovács Cs. (2), Vas J. 1, Fekete 1, Alen, Jobb, Benk (1), Sof­­ron (1), Vaszjunyin, Maklá­ri, Kóger 1, Nagy G., Martz 1, Mihály (1). Edző:Tolva­­nen Jarmo. Kiállítások: 12, ill. 8 perc Lépéselőnyben a Kecskemét Maratoni csatában szenvedtek vereséget a dunaújvárosi röplabdázók Kecskemét (ga)­­ Drámai küzdelemben szenvedett vereséget a Dunaferr Sportegyesület gárdája a féfi röplabda Extraliga elődöntőjének első ös­­­szecsapásán. Kecskeméti­­ Dunaferr SE 3:2 (20, -31, 21, -23,14) Messzi István Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Mocsnik, Újházi. Kecskemét: Tóth I G., So­­modi, Dorcsák, Tóth II G., Csala, Bagics, Szabó T. (libe­ró). Csere: Rapi. Vezetőedző: Gyurkó Sándor. Dunaferr SE: Gelencsér B., Baróti, Bokor E., Tóth A., To­­manóczy, Lukács, Hatvany A. (liberó). Csere: Dávid, Hat­vany Zs., Pápai. Vezetőedző: Ruffing Péter. Bátran kezdett a vendég­csapat, ami ötpontos vezetést eredményezetett (1:6). Ezt az előnyt tartották is egészen a játékrész közepéig, ekkor azonban egyenlítettek a haza­iak (12:12). Ettől kezdve a kecskemétiek átvették a játék irányítását és biztosan nyerték a szettet. A második játszma hasonlóan kezdődött, mint az előző, de a végjáték egészen másként alakult. Bár a haza­iak 23:21-re vezettek, de az újvárosiak keményen küzdöt­tek. Többször vezetést szer­zett a Kecskemét, de a Duna­ferr mindig egyenlíteni tudott, sőt egy pontatlan hazai leütést követően a játszmaarányt is egalizálta. A következő játék­részben a hazaiak kezdtek jobban. Végig három-négy ponttal vezetve ismét előnybe kerültek. A negyedik szett el­ső technikai szünetében 8:6- ra vezettek a hazaiak, de ezt követően kiegyenlített küz­delmet láthattak a nézők, ami­ből a sorozatos időkéréseket követően a Dunaferr jött ki jobban, és újra egyenlített. A mindent eldöntő játszmában remekül kezdtek a vendégek, ami 6:10-es állást eredménye­zett. Ezután viszont feltámad­tak az alföldiek, és szerencsés körülmények között a maguk javára fordították az ered­ményt. Ezzel előnyt szereztek a három győztes mérkőzésig tartó párharcban. A követke­ző felvonást ma 17 órakor a Dunaújváros Sportcsarnok­ban rendezik, ahol minden bi­zonnyal ismét kiélezett csatát láthatnak majd a nézők. A másik ágon a Kaposvár 3:0(15,21,16) arányban győ­zött a Veszprém ellen. Ruffing Péter: - Erre a mérkőzésre likerót váltot­tunk, és az alapfelállásban is forgattuk a sorokat. Sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, mert a Kecskemét ezúttal nem érdemelt győzelmet. A döntő játszmában 10:6-os vezetés után illet volna győznünk, de feszültek lettünk, és sok ki nem kényszerített hibát vétet­tünk. Itthon javítanunk kell. V * -fel A dunaújvárosi együttes legponterősebb játékosa Baróti Árpád volt, aki ezúttal huszonháromszor volt eredményes INNEN-ONNAN Vízilabda ORV az uszodában Dunaújváros (ga) - A nemzetközi szövetség döntése értelmében az idén nyáron városunk ad otthont a női vízilab­da Olimpiai Reménysé­gek Versenyének. A Vi­segrádi Négyek mellett még hat nemzet után­pótlás-csapatai vesznek részt az eseményen. A versenysorozatot az elő­zetes tervek szerint júli­us 21. és 23. között ren­dezik meg. A Jégtörők az aranyért Dunaújváros (ács) - A DAB .Docler-jégtörők OB I B-s jégkorongcsa­pata is a bajnoki címért száll harcba. A sorozat négyes döntőjét szom­baton és vasárnap Du­naújvárosban rendezik meg. Az első napon az alapszakasz-győztes Debreceni HK a Tisza Volánnal 11.30 órakor mérkőzik meg, majd es­te fél hétkor a Jégtörők a MAC-Népstadionnal méri össze erejét. Va­sárnap a két vesztes 11 órakor a bronzéremért, míg a két győztes 15 órakor a bajnoki címért korcsolyázik jégre. Pingpongoso­­kat árvereztek Peking (mti)­­ Összesen 37,5 millió jüanért (1,07 milliárd forint) kelt el hat férfi és három női asztaliteniszezőnek a já­tékjoga a kínai szövet­ség által tartott árveré­sen, Pekingben. „Nem is reméltünk ekkora be­vételt” - mondta boldo­gan a licitálások után Liu Feng-jen (Liu Fen­­gyan), a szövetség első embere. Szegedre látogat a Dunaújváros (gp)­­ A Veszp­rémmel szemben mutatott tisztes helytállás után újabb nehéz ellenfél vár ma a Duna­ferr SE férfi kézilabdázóira, hiszen a Pick Szeged otthoná­ban lépnek pályára. Mivel mindkét együttes már ott van a legjobb négy között, ezért leginkább a presztízs lesz a tétje az összecsapásnak. Mondjuk a dunaújvárosiak számára ez ismét remek alka­lom lesz arra, hogy erős rivá­lissal készüljenek a jövő heti zárófordulóra, amikor a Tata­bánya látogat a Dunaferr ott­honába. Annak a találkozó- Dunaferr­ nak viszont komoly jelentősé­ge lesz, hiszen a jelenleg har­madik helyezett Rostáék egy ponttal előzik meg a tatabá­nyaiakat, akik vasárnap este a PLER-t fogadják. Reálisan nézve ugyanis azon az össze­csapáson dől majd el, ki végez a harmadik helyen. Újra pályán a labdarúgók DH-információ­­ A megyei labdarúgó-bajnokság első osztályában a Pálhalma gár­dája szombaton a Kápolnás­­nyéket fogadja. Vasárnap a baracsiak Pusztavámra láto­gatnak. A másodosztály Fem­­ol csoportjában szombaton Rácalmás - LMSK mérkő­zést rendeznek, másnap Nagyvenyim - Szabadegyhá­za, Adony - Pusztaszabolcs, Sárbogárd - Mezőfalva talál­kozók lesznek. A harmadosz­tály Déli csoportjában szom­baton a kulcsiak a Dunapente­­lét fogadják, Kisapostagra pe­dig Mezőkomárom látogat. A vasárnapi játéknapon Alap - Előszállás és Soponya - Per­­káta meccs lesz. Minden talál­kozó 15 órakor kezdődik. t DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP* 11 TTDUNAÚJVÁROSI HíRlap Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Körmendi Erzsébet Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu, Internet: www.dh-online.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit Telefon: (88) 579-439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi u. 3. Online-főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@pl­.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Bt., 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Kiadásért felel, a Kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi­ főszerkesztő: Győrffy István Online főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfi­zetési díj: egy hónapra 1535 Ft, negyedévre 4605 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 8750 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 16580 Ft, napi előfizetői ár: 55 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 41. fsz. 11. Tel.: (25) 405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti­ . Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az » OBSERVER« 1084 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketing<3.observer.hu http vTVwww.observer. hu B U DA PEST M É DIAI I GYE I C3 Kl I.