Dunaújvárosi Hírlap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-14 / 86. szám

2010. ÁPRILIS 14., SZERDA Lendületben a penteleiek Ismét nagy verést kapott a Kisapostag DH-információ­­ A befeje­zés előtti percben egy büntetőből szerzett góllal gyűjtötte be a három baj­noki pontot a Dunapen­­tele a Fejér megyei har­madosztályú labdarúgó­bajnokság Déli csoport­jában. Dunapentele - Perkáta 2-1 (1-0) Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Reinicz Gábor (Zori­­nácz, Takács). Dunapentele: Tóth J. - Béni, Berkes, Nagy B. Z. (Molnár L.), Nagy B., Molnár B. (Halasi), Matkovics G. (Szabó Cs.), Tóth S. (Aszta­los), Beretka. Edző: ifj. Pálfi László. Perkáta: Gadány - Hor­váth Zs., Reith, Szaniszló, Bi­bel, Palóka, Tömör J., Tömör A. (Szabó F.), Südi (Cserna), Kovács G. (Bálla), Buskó. Ed­ző: Tóth István. A stadion centerpályáján megrendezett találkozó nagy iramban kezdődött. A jól ját­szó Dunapentele sorra alakí­totta ki a gólhelyzeteket. A 20. percben sikerült is a hazaiak­nak megszerezni a vezetést. Molnár B. középreadását Tóth S. bólintotta a vendégek hálójába (1-0). A szünet után egy támadóbb szellemű Per­káta lépett pályára, és a 70. percben sikerült is egyenlíte­niük. Egy oldalról érkező be­adásnál Palóka megelőzte Molnár L-t, és a kapuba csúsztatott (1-1). Két perccel a befejezés előtt Virággal szemben szabálytalankodtak a vendégek a tizenhatoson be­lül. A jogosan megítélt bünte­tőt Berkes magabiztosan érté­kesítette (2-1). ifj. Pálfi László: - Az első félidőben több gólt is szerez­hettünk volna, ezért megérde­melt a győzelmünk. Remé­lem, ez a lendület megmarad a tavaszi szezon végéig. Tóth István:­­ Hetek óta a mérkőzések utolsó perceiben kapunk gólokat. Teljesen „le­ült” a csapat tavasszal. Nagy gondok vannak néhány já­tékos fejében. A Déli csoport tizenkilen­cedik fordulójának további eredményei: Kulcs - Kis­apostag 7-0 (4-0) Góllövő: Hadnagy, Erdélyi, Mészáros, Peredi (2), Fehér, Bognár (öngól). Előszállás - Soponya 0-0 Besnyő - Alap 1-5 (1-2) Góllövő: Mágocs, illetve Var­jas, Fenekes, Imre Cs., Czaf­­fer, Lakatos. Mezőkomárom - Zichyújfalu 0-5 (0-2) Góllö­vő: Rigó (3), Szegi, Újfalusi, Nagylók - Tác-Csősz 5-2 (0-1) Góllövő: Nagy Z., Ba­kos, Lendvai (2), Zagorecz (öngól), illetve Kálmán, Ko­vács J. Sárszentágota - Vajta 3-2 (2-2) Góllövő: Fazekas, Kuczi, Molnár, illetve Beke (öngól), Fekete. A Déli csoport állása * 3 4 * * * 8 9 10 * 12 13 A perkátai Palóka Csaba (balra) és pentelei Nagy Bálint balettje 1.Vajta 1913 3 3 56- 27 42 2.Sárszentágota 1812 2 4 61- 27 38 3. Kulcs 1811 4 3 61- 26 37 4. Perkáta 19­10 2 7 44- 25 32 5.Schyújfalu 18 9 4 5 40- 21 31 6.Vác-CsŐSZ 18 9 3 6 35- 35 30 "Talap 18 8 4 6 38- 28 28 8. Dunapentele 18 7 2 9 35- 44 23 9. Nagylók 18 5 7 6 29- 30 22 10. ElőSZállás 18 6 3 9 37- 38 21 11 .Besnyő 18 6 3 9 33- 38 21 12. Koponya 18 4 6 8 24- 30 18 13. Mezőkomárom 18 3 3 12 16- 55 12 M.Kisapostag 18 - 2 16 11-96 2 - SPORT - Előny a címvédőnél ELŐDÖNTŐ Egy félidőn át lépést tartottak a veszprémiekkel Gallai Péter szerk@dh.plc.hu Veszprém­­ Szerdán az MKB Veszprém otthoná­ban játszotta első bajnoki elődöntőjét a junior válo­gatottak nélkül felálló Dunaferr férfi kézilabda­csapata, amely harminc percig jól tartotta magát. A két győzelemig tartó pár­harc első felvonásán egyértel­műen Mocsai Lajos együttese volt az esélyes. Ennek ellené­re a tőlük telhető maximumra készültek a vendégek. A du­naújvárosi csapatba kéz-, il­letve orrtörése után visszatért Mikler Roland és Széles Lász­ló is. A vendégek keretében ismét helyet kapott egy Kuz­­mitchev, igaz, nem a klub le­gendás irányítója, Szergej, ha­nem tizennyolc éves fia, Vla­dimir személyében. Veszprém - Dunaferr 34-19 (17-13) Veszprém, 1500 néző. Ve­zette: Baranyi, Szloska. MKB: Fazekas - Iváncsik T. 4, Sesum 1, Eklemovics 3, Sulic 6, Terzic 6/1, Iváncsik G. 4/1 Csere: Peric (kapus), Lapcevic 1, Lushnikov, Gu­lyás 1, Perez 3,Korazija 2, Vi­­lovski 3. Vezetőedző: Mocsai Lajos. Dunaferr SE: Mik­ler — Miss, Kiss, Kop­­co 5, Kemény, Nagy K. 4, Széles 2. Csere: Re­­póth (kapus), Kuzmit­chev 1, Rosta 3, Báli, ___ Németh, Szepesi 2, Kurbely 2. Vezetőedző: Imre Vilmos. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Az első félidőben nem tűnt megszeppentnek a Dunaferr csapata a bakonyi arénában. Újabb dunaújvárosi ifjak mondhatták el: gólokat lőttek Veszprémben hiszen a játékrész elején 2-3- ra vezető dunaújvárosiak a 20. percben is csak egygólos hát­rányban voltak - 10-11. Ek­kor az egyenlítésért támadhat­tak Nagyék, de Fazekas védte a ziccert. Ekkor gyors riadót fújt a hazai társaság, s egy 5-0-ás rohammal gyorsan ellépett vendégektől. Ezután a megsérült Iváncsik Tamás keze, akit kór­házba is szállítottak. ____ (Később kiderült, nem törött el a csuk­lója.) A félidő végére azonban ismét látótávolságon belülre kerültek a dunaújvárosiak. A kissé álmosnak tűnő Veszprémet alaposan feltü­zelhette Mocsai mester a szü­netben, a 37. percben már 22-13-ra vezetett a címvédő. A mieink hosszú gólcsendjét két fiatal, Szepesi és Kuzmit­­chev törte meg ekkor. A folytatásban tovább nőtt a bakonyiak fórja, s a második félidőben pályára küldött „cseresor” - Perez, Vilovski, Korazija - sem tétlenkedett. Végül simán nyert a Veszp­rém, amely érvényesítette a papírformát a becsülettel küz­dő Dunaferr ellen. A második meccs április 27-én, Dunaújvárosban lesz. Még mindig jó az öreg a háznál: Rosta Miklós a veszprémi Terzic (b) és Sulic között fordul kapura - ennek háromszor gól lett a vége így értékelte a meccset a két mester Mocsai La­jos: - Nem kezdtük jól a mérkő­zést, ko­moly gond­jaink voltak, az egyhangúságból Iván­­csik Tamás sérülése bil­lentette ki a csapatot. A védekezés a szünet után már rendben volt. Imre Vilmos: - Megérde­melt a hazai siker. Pró­báltunk olyan ti­zenöt perce­ket játszani, amik később hasznosak lehetnek. Egy ilyen jó periódus volt. Sok hiba előfordult, de ilyen rivális ellen ez megesik. Hunyadisok a körzet bajnokai Perkáta (ja) - Nagyszerű sikert ért el a perkátai Hunyadi Mátyás Általá­nos Iskola labdarúgócsa­pata. A fiúk a IV. korcso­portban lettek körzeti diákolimpiai bajnokok. A Dunaújváros környéki települések között a döntőben a Mezőfalva együttesét győz­ték le. A perkátai labdarúgó­csapat már az őszi sorozatban is nagyszerűen teljesített, s a csoport éléről várhatta a foly­tatást. Tavasszal, bár a Pusztasza­­bolcs ellen az utolsó pillanat­ban elúszott a győzelem (2-2), az Adonnyal szemben sikerült megszerezniük a három pon­tot (2-0), így kiharcolták a jogot a döntőbeli szereplésre. Utána magabiztos, remek já­tékkal verték meg a mezőfalvi csapatot Benke Zoltán edző labdarúgói. Mégpedig úgy, hogy keretükben öt olyan fia­tal is futballozott, akik a har­madik korcsoportban is játsz­hatnának. A bajnokcsapat tagjai (ké­pünkön): Csere István, Südi László, Józsa Dávid, Bódi Kristóf, Tiger Tamás, Fehér Mihály, Mészáros László, Karl Viktor, Horváth Tamás, Pintér Róbert, Csicsó Alex, Simon Attila, Németh János, Szűcs Flórián. Perkáta - Mezőfalva 3-0 (1-0) Góllövők: Fehér M., Pintér R„ Karl V. "m A perkátai Hunyadi iskola csapata már ősszel felkerült a csoport élére­­ és a tavasz is sikerült i i i __ DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP • 11 INNEN-ONNAN Könnyedén, magabiztosan Székesfehérvár (ja)­­ A csapatbajnoki sorozat nyolcadik fordulójában a DASE I asztalitenisz­csapata Székesfehér­várra, a H. Szondi tarta­lékegyütteséhez utazott. A két együttes nem egy súlycsoportba tartozott a játéktudást illetően. A dunaújvárosiak csak két győzelmet „engedé­lyeztek” a hazai ping­­pongozóknak. Fölénye­sen nyert a DASE gár­dája 16-2 arányban. Győzött: Furka A. 4, Dr. Hanák T. 4, Varga R. 4, Ambrus G. 3, a Varga­­dr. Hanák pár 1. Lassú, álmos, pontatlan játék Székesfehérvár (ja) - A DAC megyei első osz­tályban játszó férfikézi­labda-csapata is elkezd­te az alapszakasz után a rájátszást. Komoly el­lenfélhez, az Alba Regia együtteséhez utazott, így természetesen mérkőzésen esélyesnek­­ számított a hazai gárda. Ezzel együtt a DAC ál­mosan, lagymatagon kézilabdázott. Az első félidő közepéig volt csak szoros a találkozó. Fordulás után is akadt egy olyan időszak, ami­kor az Alba sorozatban dobta a gólokat, így jött össze a hatgólos vereség (33-27). DAC: NAGY N. - Palotai 3, Olaj 5, Pintér 1, Németh 4, Nagy A. 4, Lőrincz 3. Csere: Szalafai, Halász 2, Nagy R., KOCSI­­HORVÁTH 4, Boldi­zsár, Horváth Gy. Ed­ző: Kovács Antal. A játékon volt a hangsúly Dunaújváros (ga) - Az elmúlt héten edzőmér­kőzéseken találkozott a női vízilabda magyar válogatott keret a DF­­Elco együttesével. A mindkét fél számára hasznos összecsapások remek hangulatban zaj­lottak. A meccsekről ez­úttal jegyzőkönyv nem készült, hiszen nem az eredmény volt a fontos, hanem a játék. í­r DU­NAÚJVÁRO­SI HÍRLfIP Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Körmendi Erzsébet Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25)410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu, Internet: www.dh-online.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579-439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi u. 3. Online-főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@pl­.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Bt., 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. , Kiadásért felel, a Kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi­ főszerkesztő: Győrffy István Online főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Megbízott terjesztési főosztályvezető: Baján Zoltán Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfi­zetési díj: egy hónapra 1535 Ft, negyedévre 4605 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 8750 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 16580 Ft, napi előfizetői ár: 55 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújváros, Vasmű u. 41. fsz. 11. Tel.: (25)405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! i »