Dunaújvárosi Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-29 / 99. szám

A DH TUDÓSÍTÁSAI A VÁROSI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL ,2013. ÁPRILIS 29. Egykori közös munka elismerése ez a díj Egymásra talált vezetés, szakma és játékos Dunaújváros (ács)­­ Az 1999/2000-es szezonban a Dunaferr labdarúgócsa­­patával bajnokságot nye­rő Egervári Sándor pénte­ken Cserna Gábortól átve­hette a Dunaújváros Dísz­polgára címet. Dunaújváros polgármestere a városalapítás hatvankettedik évfordulója alkalmából rende­zett ünnepi közgyűlésen adta át a magyar labdarúgó-váloga­tott jelenlegi szövetségi kapi­tányának az elismerést. A mes­teredző most sem tagadta meg a labdarúgás iránti elkötele­zettségét, hiszen az ünnepség előtt már városunkba érkezett. Természetesen tiszteletét tette a stadionban, ahol a Dunaújvá­ros PASE játékosai készültek az UFC Szekszárd elleni rang­adóra. A régi kollégákkal, is­merősökkel figyelte a trénin­get, ami közben nyilatkozott lapunknak. - Rendkívüli módon meg­lepet ez a kitüntetés, hiszen egy több mint tíz évvel ezelőtti teljesítményt jutalmaztak most. Természetesen tudom, hogy nem csak az én érdemem ez a cím. A klub akkori vezetői szisztematikus munkával ala­kították ki a játékoskeretet. Az ő teljesítményük is kellett a bajnoki címhez. Nem utolsó sorban a játékosok érdeme is, akik egy rendkívül összetartó közösséget alkottak. Ennek a közös munkának lett a megér­demelt jutalma a bajnoki aranyérem, és a teltházas nem­zetközi kupamérkőzések. A stadion építése is ennek a ho­­zadéka. Sajnálom, hogy jelen­leg csak a harmadosztályban szerepel a dunaújvárosi együt­tes, de szurkolok nekik, minél hamarabb lépjenek feljebb, hi­szen a város sportszerető kö­zönsége megérdemli a minő­ségi futballt. Lokálpatrióta po­­mázi lakos vagyok, de a szí­vemben jeletős helyet foglal el Dunaújváros, ahol sikerült tör­ténelmet írnunk. Soha nem fel­ejtem el az időszakot, amikor negyvenkét mérkőzéses baj­noki veretlenségi sorozatot produkáltunk, amivel európai csúcstartók voltunk. Amen­­­nyiben időm engedi a jövőben is mindig szívesen jövök a vá­rosba, hiszen rengeteg barátot szereztem az itt töltött időszak alatt, akikkel a mai napig jó kapcsolatot ápolok. további képek, információk dupl@ bhi Online A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitanyangervári Sándor szurkol a dunaújvárosi labdarúgás felemelkedéséért címért BRAVÚR Már csak Dunaújváros (go)­­ Na­gyon fontos győzelmet aratott szombaton hazai pályán a Dunaújváros PA­SE NB III-as csapata: a lis­tavezetőt győzték le. Dunaújváros PASE - UFC Szekszárd 3:0 (0:0) Dunaújváros Stadion 1200 néző. Vezette: Ursprung Csa­ba (Kasza, Gellén). DPASE: Milinte — Villám, Beleuc, Farkas, Csehi - Lá­zár, Micskó - Samuel Ato, Böő­r (Kocsis Gábor, a 82. p.), Godslove (Sá­ron, a 86. p.), Sitku (Pe­­rovic, az 53. p.). Szak­mai igazgató: Dobos Barna. Szekszárd: Kovács B. - Koch, Rátkai, Pulcz (Fehér Cs.), Ná­­nási (Fejes, a 63. p.)- Czinkon (Ranga, a 46. p.), Deli D., Hor­váth Péter, Szolomájer M. - Márton, Juhász. Vezetőedző: Kvandák János. A találkozó előtt egyperces néma főhajtással emlékeztek a csapatok és a szurkolók a du­naújvárosi labdarúgás egyik meghatározó egyéniségére, a napokban elhunyt Fejes Lász­lóra. Az első lehetőség a má­sodik percben Lázár előtt adó­dott, de a Godslove buktattá­­sáért megítélt szabadrúgást ti­zenhét méterről fölé lőtte. A játékrész közepén a szekszár­diak kerültek fölénybe, de iga­zi helyzetet nem tudtak kidol­gozni. A félidő hajrájában vi­szont a hazaiak domináltak. Sitku mellé fejelt, majd Sa­muel Ato lövését kellett háríta­nia Kovácsnak. Szünet után is támadtak a hazaiak, ami az ötvennyolca­­dik percben hozta meg az ered­ményt: Ato beadása Rátkairól pattant a saját kapujába (1-0). Nem sokkal ez után egy sza­bálytalanságot követően Már­ton megütötte Perovicot, amiért a játékvezető kiállítot­ta. Az emberelőnybe kerülő új­városiak a hatvannyolcadik percben újabb gólt szereztek: Godslove kapott jó labdát, amit egy szép csel után a háló­ba helyezet (2-0). A befejezés előtt tizenkét perccel Samuel Ato állította be a végered­ményt (3-0). A lefújást követő­en a hazai publikum megtapsolta a csapa­tát, amely győzelmé­vel három pontra megközelítette a lista­vezetőt Dobos Barna. -Már az első félidőben is mi irányítottunk, ám ez gólokban még nem mutat­kozott meg. Szünet után azon­ban sikerült három gólt lőni. Kvandák János:­­ A két klub között jelenleg ez a reális különbség... Újra nyílt a bajnoki folyó csata három pont az UFC Szekszárd előnye A vendégek edzője szerint jelenleg ennyi a különbség a két csapat között... Az újvárosi támadó, Codslove lábáról már elindult a labda, ami nem sokkal később a hálóba landolt Már az első félidőben eldőlt Mezőfalva (hl)­­ Nem sike­rült otthon tartani a három pontot a megyei III. osz­tályú labdarúgó bajnokság 24. fordulójában Masinka Csaba legénységének. Mező­falva II - Perkáta 1:3(1-3) Játékvezető: Szabó László (Ongai G., Czagány Z.) Mező­falva: Kiss - Sági, Vörös, Papp, Orosz, Szabó, Csipke, Váradi, Kovács, Szil­va, Kéri. Csere: Juhász, Sinka, Nagy, Nyikos. Edző: Masinka Csaba. Perkáta: Vincze, Kovács, Südi, Csányi, Baráth, Reith, Gergely, Tömör, Szőllősi, Pa­­lóka, Szabó. Cserék: Molnár, Sohonyai, Tömör, Cserna. Edző: Holker László. Góllövők: Szilva, illetve Palóka, Gergely, Szabó. Már a 4. percben előnyt szerzett a vendégcsapat, de a hazaiaknak a gól utáni kezdő­rúgást követően sikerült egyenlíteniük Szilva bal oldal-Masinka Csaba: Megérdemeltük a vereséget... Jól beívelt labdájával. Kie­gyenlített mezőnyjátékot kö­vetően a 38. percben ismét ve­zetett a Perkáta: a hárító Kiss Milánról kipattanó labdára a perkátai Gergely ért oda előbb (1-2). A szünet előtti percek­ben ismét egy szép perkátai ak­ciót láthattak a szurkolók. A támadást Szabó fejezte be gyö­nyörű találattal, kialakítva ez­zel a végeredményt (1-3). A pihenő után már nem si­került a hazai együttesnek újí­tania. Igazi gólhelyzet sem ala­kult ki a perkátai kapu előtt. A mérkőzés végén Perkáta meg­érdemelten írhatta be a három pontot. Holker László: - Nehéz évet kezdtünk ősszel, sokan hi­ányoztak tőlünk. Mostanra visszajöttek az idősebb játéko­sok, akik szívvel-lélekkel küz­denek, és szépen haladunk fel­felé a tabellán. Nagyon büszke vagyok rájuk, mert ezek a fiúk mind perkátaiak. Ez mind ha­zai gyerek! Masinka Csaba: - Megér­demeltük a vereséget! Fáradt­nak tűnt a csapat, nem mozog­tak, nem futottak. Talán a múltheti 12:0-ás győzelem el­­bizakodottá tette őket... Most, ha reggelig focizunk, akkor sem találunk be a kapuba! Palóka Gyula (Perkáta) szereli a mezőfalvi Kovács Csabát (zöld mezben). A vendégek araszolnak felfelé a táblázaton RÖVIDEN Ezúttal győztek a Gorillák Kisapostag (szsz)­­ Vere­séggel kezdte a bajnoksá­got a címvédő Dunaújvá­ros Gorillaz. A javításra és a pontszerzésre szom­baton délután a Jászbe­rény Wolverines alakula­ta ellen nyílt lehetőségük az újvárosiaknak, új „ha­zai” pályájukon, Kisa­­postagon. A papírformá­nak megfelelően a Goril­lák 39-7-re ütötték ki ri­válisukat. Szombaton ismét egy keményebb menet vár a Gorillazra, a Miskolc Steelers otthoná­ban kellene begyűjteniük a bajnoki pontokat. Kedden ismét pólórangadó Dunaújváros (szsz) - Egy­­egyre áll a Dunaújvárosi Főiskola és a Szentesi VK párharca a női vízilabda bajnokság elődöntőjé­ben. Az első meccset ma­gabiztosan hozták hazai medencében a dunaújvá­rosi hölgyek, ám a múlt héten csütörtökön, csongrádi visszavágón a a szentesieknek sikerült egyenlíteniük, így ked­den este fél nyolctól a Fa­­bó Éva Sportuszodában ismét a pályaelőny meg­tartásáért szállnak me­dencébe lányaink. Visszavágott a Videoton DH-információ­­ A Liga­kupa múlt szerdai döntő­jében hazai pályán el­szenvedett 5-1-es veresé­gért vágott vissza a labda­rúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának vasárnapi rangadóján, a Puskás Fe­renc Stadionban a Video­ton a Ferencvárosnak: Ferencváros - Videoton 0-1 (0-1). A gólt Torghel­­le szerezte a mérkőzés el­ső percében. A vendégek sikerükkel feljöttek a ta­bella második helyére, egy ponttal megelőzve az egy mérkőzéssel keve­sebbet játszott MTK-t. A forduló nyitómérkőzésé­nek bombameglepetése­ként a Győri ETO 3-0-ás félidei vezetés után 4-3- ra kikapott a Szombathe­lyi Haladástól, így előnye a táblázaton hét pontra csökkent. Lékó nyolcadik döntetlenje Zug (mti) - Lékó Péter döntetlent játszott vasár­nap az orosz Szergej Kar­­jakinnal a sakk Grand Prix-sorozat svájci torná­jának kilencedik forduló­jában. Lékó az eddigi ki­lenc meccséből egyet el­veszített, nyolcat döntet­lennel zárt, így 4 ponttal is várja a hétfői, utolsó előt­fordulót a holland Anish Giri ellen.