Dunaújvárosi Hírlap, 2018. március (29. évfolyam, 51-75. szám)

2018-03-13 / 61. szám

14 DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP RÖVIDEN Autóversenyző a szörfözők elnöke BUDAPEST Szalay Ba­lázs autóversenyző lett a Magyar Szörf Szövetség elnöke. A szervezet hét­főn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Dakar-ralin rendszeresen részt vevő, 52 éves sportolót a követ­kező három évre válasz­tották meg. A szörfszövet­ség elnöki posztja február 14-én üresedett meg, mi­után Varga Mihály azon­nali hatállyal távozott. MTI Sporttörténelmi világbajnokság BUDAPEST Már 500 nap sincs hátra a budapes­ti olimpiai kvalifikáci­ós öttusa-világbajnoksá­gig, amellyel egy időben, a sportág történetében először, laser-run-világ­­bajnokságot is rendeznek. Martin Dawe, a Nemzet­közi Öttusa Szövetség (UIPM) marketingvezető­je sajtótájékoztatón hang­súlyozta: Budapest lesz az első olyan város, amely egy időben rendezhet fel­­nőttöttusa-vb-t, valamint a lövészetből és futásból álló laser-run-világbaj­­nokságot, vagyis, ahogy ő nevezte: öttusa-világfesz­tivált. Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizott­ság (MOB) sportigazgatója kiemelte: a hazai világver­senyek mindig megmoz­gatják az embereket. Az öttusázóként olimpiai baj­nok sportvezető emlékez­tetett arra, nem volt ez másként 1989-ben sem, amikor 10 ezer néző előtt nyert egyéni világbajnok­ságot a Kincsem parkban. MTI SPORT 2018. MÁRCIUS 13., KEDD Folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenfél játékát A Lajoskomáromnak ment jobban a játék Baracs ellen a műfüves pályán HORVÁTH LÁSZLÓ szerkesztoseg@dunahirlap.hu Baracs-Lajoskomárom 1-3 (1-1) Dunaújváros, műfüves pálya, 60 néző. Játékvezető: Pekkert Bálint. Asszisztensek: Almádi Sándor és Dolmány Tamás. Baracs, Tóth, Fülöp, Csala, Horváth, Éliás, Badi, Bozoki, Szili, Balogh, Nagy, Varga. Cserék: Pék, Rezes, Czifra, Bartók, Badi B. Lajoskomárom: Boldog, Hushegyi, Kövecses, Vida, Posta, Vései, Falvai, Nyári, Nyitrai, Czéhmeiszter, Fodor. Cserék: Kiss, Nyúl, Szabó. Gólszerzők: Baracstól Nagy Dániel. Lajoskomárom­­tól Kövecses Imre, Posza Le­vente és Vida Tamás. Az első félidőben a Lajos­komárom támadott többet. A Baracs egy elpasszolt labdából szerzett vezetést a mérkőzés 24. percében Nagy Dániel ré­vén. Két perc múlva Kövecses Imre egyenlített a vendégol­dalon. A félidőt 1-1-es ered­ménnyel zárták a csapatok. A Lajoskomárom megérdemelten vitte haza a 3 pontot a szezonnyitó mérkőzésről Szünet után tovább folytató­dott a lajoskomáromi nyomás. Az 56. percben a lemerevedő baracsi védelem mellett kiugró Posza Levente szerzett előnyt Lajoskomáromnak. 1­2. játékban Baracs próbálta­­ fel­­­venni az ütemet ellenfelével, de ez most nem sikerült. Sőt, több lajoskomáromi gólveszé­lyes helyzetet követően a 85. perc tájékán Vida Tamás vég­leg eldöntötte a meccs sorsát. Végül a Lajoskomárom joggal írhatott három pontot a megye I. osztály szezonnyitó fordu­lójában. A találkozó lefújása után értékeltek az edzők:Mis­­kovicz Bálint, Lajoskomárom: - Győzelem reményében utaz­tunk. Küzdött, hajtott a csapat. Remélhetőleg a folytatásban is ez lesz a jellemző. Az első nyolcban szeretnénk végezni az idény végére. Gyalus Zoltán, Baracs: - Jobb helyzetkihasználás­sal megérdemelten győzött a nagyobb játékerőt­ képviselő csapat. A bajnokság eredmé­nyei a 14. fordulóban: Sá­­rosd-Ikarus-Maroshegy 0-2, Sárbogárd-Enying 3-0, Polgárdi-Ercsi Kinizsi 0-3, Gárdony-Agárdi Gyógyfür­­dő-Martonvásár 0-1, Baracs- Lajoskomárom 1-3, Bicske- Tordas 3-1. A Mezőfalva-Mór mérkőzés elmaradt. Látogasson el weboldalunkra! ^^1 l^^sl a dunaújvárosi U hírportál A kékben futballozó Lajoskomárom csapata a második félidőben tett pontot a mérkőzés végéreFotó: HL Tavaszi lendület a hét végén Fontos bajnoki DUNAÚJVÁROS Az ala­csonyabb osztályú kézilab­dacsapatoknak sikerült a legutóbbi forduló. Az NB II-es női bajnokságban továbbra is vezet a DKKA U21-es együttes. Tizenhá­rom győzelem és egy vereség az eddigi mérlegük. A Du­­na-Pent gárdája pedig a nyol­cadik helyen áll. A D. Kohász fiataljai a hét közben már ját­szottak a Kozármisleny csa­patával idegenben az ifjúsági bajnokságban, ahol 34-21-re nyertek az újvárosi lányok. (A bajnokságban a harmadikok.) A hét végén ugyancsak a ko­­zármislenyi gárdával mér­kőztek meg az NB II-ben, és 37-22-re ismét győztek. A fé­lidőben már jelentős volt a kü­lönbség: 19-11. Vártok Ákos edző különösen a védekezést dicsérte. - Az öt­ egyes védekezé­sünk jól működött, és a lero­­hanások után könnyű gólokat szereztünk. A második fél­időben egy rövid ideig tartó kiengedés következett, majd utána megint jelentős előnyt szereztünk. Különösen Braun Csenge és Mihály Petra véde­kezését, támadását lehet meg­dicsérni - nyilatkozta Vártok Ákos. A Duna-Pent Kaposvá­ron győzött. Az utolsó helye­zettet 47-15-re győzte le a dunaújvárosi csapat. A félidő 23-6 volt a Duna-Pent javá­ra. Az ifjúsági III. osztályban (dél-nyugat) DKKA II-Góna 53-18, Duna-Pent-Kaposvár 45-20. A csoportot a DKKA II vezeti, a Duna-Pent a 4. helyen áll. Serdülő I. osztály (nyugat): 3. DKKA NKFT. Kozármisleny-DKKA NKFT 23-25. Serdülő III. osztály (dél-nyugat): 1. DKKA III, 5. DKKA II, 9. Duna-Pent. Ne­­mesnádudvar-Duna-Pent 33- 23, DKKA III-Balatonboglár 46-9, DKKA II-Kozármis­­leny 25-26. Női megyei bajnokság: 7. Rácalmás, 8. DKKA NKFT III, 9. DAC. Soponya-Rácal-Kozármislenyt kétszer is legyőzték a Dunaújvárosi Kohász fiataljai más 27-25, DKKA NKFT Ill-Senior 31-35. A férfi NB II-es bajnokság­ban a DAC a negyedik helyen áll, és legutóbb a Gyömrő gárdáját 30-26-ra verte meg Csermák Gábor edző együt­tese. Az edző is kénytelen volt a védekezésnél beállni a játék­ba, mert olyan sok a sérült a csapatban. Nem volt egysze­rű eredményesnek lenni, de a csapat nagy szívvel küzdött, és ez meghozta a sikert. A hi­ányzókat jó védekező taktiká­val pótolta a csapat, kemény hatos fallal állította meg a gárda a gyömrői fiatalokat. A kapus Bősz R. és a két szélső, Márfi A. és Darnak D. vala­mint a védekezésben kiválóan kézilabdázó Szili D. feltétlenül dicséretet érdemel. A követ­kező fordulóban ismét nehéz küzdelem vár a DAC csapatá­ra, szombaton a Pénzügyőrhöz utaznak. Fejér megyei bajnokság: 2. Rácalmás, Sárbogárd-Rácal­­más 25-31. Jó pontokat szereztek a dunaújvárosi együttesek A Hévíz csapata is pont nélkül távozott - ezúttal 28-26-ra nyert a Duna-Pent együttese Fotó: Zsedrovits Enikő Perkátán a NAGYVENYIM A Perkáta okosabb és pontosabb já­tékkal gyűjtött három pon­tot a Megye III. 2017/2018- as idény tavaszi rajtján. A mérkőzésen a 72. percben kettős kiállítással Král és Galkó búcsúzott idő előtt. Nagyvenyim-Perkáta 0-4 (0-3) Nagyvenyim, 50 néző. Játék­vezető: Szűcs Zoltán. Asszisz­tensek: Csilléry Zsombor és Zámbó Csaba. Nagyvenyim: Gregorich, Lengyel, Rakonczai, Varga, Bartha, Král, Pásztor, Hajdú, Gaszter L., Pap, Jóbi. Cserék: Budai, Váradi, Ulicska. Perkáta: Kovács A., Ko­vács R., Sőregi, Reith, Galkó, Ráthgéber, Takak, Gaszter F., Kovács K. Ferenc, Kis. Cse­rék: Bartók, Vígházi, Tóth, Csordás, Szekszárdi, Fazekas, Kántor. Perkátai gólszerzők: Kovács Krisztián, Reith János, Kis Norbert és Fazekas Martin. Már az első félidőben jelen­tős vezetéshez jutottak a vendé­gek. A kezdő sípszó után erősen kezdett a Perkáta. A Nagyve­nyim a 24. percig bírta a roha­mokat, amikor a jobb oldalon Kovács Krisztián futott az alap­vonal közeléig. Beadását a hazai kapus nem védhette. 0-1. A 35. percben szöglethez jutott Perká­ta. Az érkező ívelést Reith János fejelte a nagyvenyimi kapuba. 0-2. Alig pár perc múlva újabb vendégtámadásnál a középre játszott labdát Kis Norbert talál­ta el remek ütemben. 0-3. pontok A második félidőre alább hagytak a perkátai rohamok. Mindenki megnyugodott, hogy már zsebben van a mér­kőzés. A 85. perc környékén még egy vendégtalálatnak örülhettek a szurkolók. A negyedik gólt és ezzel a be­fejezést Fazekas Martinnak köszönheti a vizitáló gárda. Perkáta a helyzeteit tekintve nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna. A Nagyve­­nyimnek voltak ígéretes kont­rái, de befejező csatár hiá­nyában ezúttal nem sikerült szépíteni az eredményen. - Munka és család mellett jelenleg erre vagyunk képe­sek. A télen csak teremben tudtunk edzeni - értékelte a látottakat Horváth Csaba, a hazai csapat edzője. A Megye III. osztály 12. fordulója a hét végén a követ­kezően alakult: Sárszentágo­­ta-Kulcs 5-2, Alap-Előszál­lás 0-5, Mezőszilas-Dég 0-4, Nagylók-Cece 1-1, Nagyve­nyim-Perkáta 0-4. HL Takak Tayfun (b) sok borsot tört Pásztor Bence orra alá Fotó: HL