Dunaújvárosi Hírlap, 2018. március (29. évfolyam, 51-75. szám)

2018-03-29 / 74. szám

2018. MÁRCIUS 29., CSÜTÖRTÖK Gólokat és helycserét hozott ez a forduló A listavezető Perkáta magabiztos győzelme DUNAÚJVÁROS Voltak érdekes eredmények a Hofrer Serleg Megyei III. osztály déli felnőtt csoport 14. fordulójában. Ennek ellenére az élbolynál nem változott a helyezések sor­rendje. A listavezető csapatok közül a Perkáta és az Előszállás is begyűjtötte a három pontot, addig a harmadik Sárszent­­ágota megégette magát 4-2- re Alapon. Az Alap a siker után helyet cserélt a Déggel a negyedik pozícióban. Utób­biakat, azaz a Déget a Nagy­­venyim küldte „kispadra” 3-2-es eredménnyel. A többi mérkőzésen sem volt zárva a gólzsák. A Mezőszilas 5-0-lal remekelt a kulcsiakkal szem­ben, és a Cece is felzárkózott Az Előszállás együttese is begyűjtötte a három pontot a forduló ötgólos csapatai mögé a lajoskomáromi 2-5- ös eredménnyel. Heti kiemelt mérkőzésün­kön az éllovas Perkáta kis­­apostagi szerepléséről készült összefoglaló. Kisapostag-Perkáta 0-4 (0-1) Kisapostag: Hegedűs Cisl­, Dénes, Buglyó, Major,­­ Pék, Fürj, Szőcs, Trifu, Csi­­ma, Bakos. Cserék: Szabó, Schreber, Kiss, Lőttős. Perkáta: Kovács A. - Ko­vács R., Bartók, Sör­egi, Reith, Taka, Ráthgéber, Csor­dás, Kovács K, Ferenc, Kis. Csere: Szűcs, Vászon, Tanács, Gászler, Fazekas, Kántor. Gólszerző: Ráthgéber 1, Kiss 2, Kántor 1. Jók: Kisapostagtól Fürj Ádám, Buglyó Gergő. Perká­­tától Ráthgéber László, Ta­­kak Tayfun, Ferenc Zoltán és Reith János. A listavezető vendégek az első félidőben sok hibával ját­szottak, és csak a 41. percben tudták bevenni a hazai hálót. Jobb oldali szabadrúgás be­ívelésére ugrott fel egy per­­kátai csatár. A lecsorgó fejest Ráthgéber László lőtte a kapu jobb oldalába. A szünet után az eddig kitűnően védekező Kisapostag kissé alábbha­gyott a figyelemben, így a 60. percben további két gyors találattal gazdagodtak a per­­kátaiak. Ezúttal Kiss Norbert remekelt az akcióban. A gól­gyártást végül Kántor Tamás fejezte be a 90. percben. A találkozó után lapunknak ér­tékeltek az edzők. - Az első félidőben sta­bilan álltuk az ellenfél ro­hamait. A vége előtt egy sajnálatos védelmi hibából szerzett vezetést a Perkáta. Az 59. perc körül kissé megza­varodott a csapat, ezért gyors egymásutánban kaptunk két gólt. A végén meg már telje­sen elvesztettük magunkat - mondta Bakos Zsolt, a Kis­apostag mestere. - A meccs elején szokat­lan volt a rossz pálya, és nem tudtuk a technikás játékunkat hozni. A második játékrész­re sikeresen beszorítottuk az elfáradt vendéglátókat. Gya­korlatilag a félpályánál nem nagyon jöttek tovább, így ak­ciógóljainkkal megérdemelten győztünk - summázott Erdős Károly perkátai szakosztály­­vezető. HL Kékben a 10-es perkátai Ráthgéber László az első félidő végén jut­tatta vezetéshez a vendégeket­Fotó: Horváth László SPORT Továbbra is az elsőségre törnek Ez a meccs döntő lesz a célok eléréséhez DUNAÚJVÁROS Az NB III Közép csoportjának hu­szonegyedik fordulójában szombaton 16 órakor a Duna Aszfalt TVSE együtte­sét fogadja a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata. A vesztett pontok tekintetében a vendég Tiszakécske együtte­se a legjobb a mezőnyben, így igazi rangadó előtt áll Dobos Barna vezetőedző együttese, amely több értékes pontot is hullajtva kezdte a tavaszi sze­zont. - Az első két hazai mér­kőzésünk nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, így nehéz helyzetbe kerültünk, hiszen lecsúsztunk az első helyről. Az elmúlt héten Ko­­zármislenyben az első fél­időben már eredményesen játszottunk. A második játék­részben a kiállítást követő­en még nagyobb fölénybe ke­rültünk, de a befejezéseknél már hiányzott a koncentráció. A mostani találkozó azonban jóval nehezebb feladat lesz számunkra. Egyértelműen a győzelem a célunk, hiszen sze­retnénk visszakerülni a bajno­ki tabella élére. Eddig nagy problémánk volt a védekezés­sel, ami Csendes Péter távo­zását követően egy kicsit meg­bomlott. Azt is kell azonban mondani, hogy a kapott gólja­inkat óriási egyéni hibák előz­ték meg. Célunk, hogy ebben az alakzatban minél hamarabb visszaszerezzük az őszi maga­biztos formát, ami alapja lehet egy eredményes támadójáték­nak - fogalmazott a klub szer­dai sajtótájékoztatóján. Kozármislenyben a rutinos támadó, Szepessy Róbert két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a meggyőző sikerhez. Ő így vélekedett: - Szerencsé­re az önbizalmammal eddig sem volt probléma, hiszen az első mérkőzésen is betaláltam. Ez a két gól természetesen to­vább erősítette azt. Sajnos az első két mérkőzésünkön olyan pontokat vesztettünk, amely megszerzését beterveztük. A Tiszakécske elleni mérkőzés döntő lesz a céljaink elérésé­hez. Egy jó csapat ellen ját­szani mindig plusz motivációt jelent. Egyértelműen az a cé­lunk, hogy megnyerjük az ös­­­szecsapást. Az újvárosi együttes táma­dójátékának egy mozgatója a hosszú sérüléséből felépült Dobos Áron.­­ A múlt héten kötelező volt a három pont megszerzése. „Az első két hazai meccs nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna, nehéz helyzetbe kerültünk” Dobos Barna (vezetőedző) Azt azonban hiányoltam, hogy a második félidőben nem tud­tunk rátenni még egy lapáttal. Mi minden meccsen a győze­lem igényével lépünk pályára, hiszen mi vagyunk a Dunaúj­város. Természetesen így lesz ez a Tiszakécske ellen is, mivel nem változott a célunk, bajno­kok akarunk lenni - mondta. A forduló további párosítá­sa a következő: SZEOL SC­­Szentlőrinc, Pécs-Rákosmen­­te, Makó-Kozármisleny FC, Mórahalom-Iváncsa, Dabas- Szekszárdi UFC, Budapest Honvéd FC II-Hódmezővásár­­hely, Paksi FC II-Vecsés, Szepessy Róbert, Dobos Barna és Dobos Áron a szerdai sajtótájékoztatón­Fotó: Zsedrovits Enikő Pénteken dupla szaltók a levegőben DUNAÚJVÁROS Pénteken 11.45 órától várhatóan fiúk és lányok tucatnyian röp­ködnek majd a tornacsar­nok légterében. Ekkor rendezik meg a gumi­asztalosok számára a Duna­­ferr Kupát, amelyen minden magyar gumiasztalos egyesü­let elindul. Sajnos nincsenek sokan. Összesen az országban hat egyesület foglalkoztat gu­miasztalosokat: a Pattanj SE, a Főnix SE, az UTE, a VTC (Veszprém), Nyíregyháza és a Dunaferr SE.­­ A tavalyi öt klubhoz idén új egyesület kapcsolódott, a Nyíregyháza­­ adott tájékoz­tatást Halász Tibor dunaúj­városi edző, aki a Magyar Torna Szövetség gumiasztalos szakág vezetője is. — De hát magasságú teremre van szük­­ilyenek a lehetőségeink. Meg­ ség, egy gumiasztal két-három felelő, legalább nyolc méter millió forintba kerül, de ez egyszeri kiadás, és a szövetség anyagi támogatása is szerény. Pedig a gumiasztal nagyon hasznos szer a hagyományos tornával foglalkozóknak is. Abban reménykedem, hogy egyre több klub indít majd gumiasztal-ágazatot, hiszen világbajnokságon, olimpián, Európa-bajnokságon is szere­pelhetünk - nyilatkozta. Összegezve: a gumiasztal­torna egy kissé mostohagye­rek. S hogy ez ne így legyen, a tornával foglalkozó klubok és a szövetség is tehetne. Talán az angol példa is lehetne ragadós. Ugyanis ott sok klub az érdek­lődők számára hobbiból nyi­tott gumiasztalcsarnokot, és az ügyesek később már profi sportolók, szok lettek. gumiasztaltorná­t. A Dunaferr Kupa országos verseny hazai esélyekkel ForáZs.E. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP 15 Látogasson el weboldalunkra! I­t 1 a dunaújvárosi UUUL hírportál RÖVIDEN Danyi Gábort kinevezték GYŐR Danyi Gábor jelen­legi másodedző lesz júli­us elsejétől a Győri Audi ETO női kézilabdacsa­patának vezetőedzője, a szakember egy plusz egy évre szóló szerződtetését a szerdai sajtótájékoztatón jelentette be az egyesü­let. Danyi Gábor 2011 óta dolgozik a klubnál, Amb­ros Martin előtt volt Kon­koly Csaba, majd a négy éve elhunyt norvég Karl- Erik Böhn másodedzője is. A spanyol Ambros Mar­tin 2012 óta vezetőedzője a győri csapatnak, amel­­­lyel Bajnokok Ligáját há­romszor, bajnokságot és Magyar Kupát egyformán négy alkalommal nyert. A román válogatottat 2016 őszétől vezeti, a szakem­ber februárban jelentette be, hogy a nyáron elhagy­ja a győri csapatot. Bar­­tha Csaba klubelnök a saj­tótájékoztatón elmondta, hogy a 2018-2019-es sze­zon szakmai stábjában Da­nyi Gábort segíti a horvát férfi és női válogatott ko­rábbi szövetségi kapitánya, Zdravko Zovko, s a stáb­ban dolgozik Kun Attila jelenlegi utánpótlásedző és Holanek Zoltán jelenlegi erőnléti edző. MTI Leekens elégedett BUDAPEST Georges Lee­kens, a magyar labdarú­gó-válogatott szövetségi kapitánya értékelését azzal kezdte, hogy nem boldog a vereség után, de szerinte nagy volt a különbség a mostani és a pénteki, kaza­­hok elleni meccs között. „A mai mérkőzésen jó tak­tikával játszottunk, nem ad­tunk ajándék helyzeteket az ellenfélnek. Jól játszottunk, helyzeteink voltak, és láttam azt a fejlődést, amit a legutób­bi találkozón nem” - mondta a belga szakember. A kapitány szerint önbizal­mat adhat játékosainak a mos­tani teljesítmény. „Jól sikerült a három belső védős felállás, pedig azt hittem, ez még ko­rai lesz. A legfontosabb do­log, hogy a futball, amit ma játszottunk, sokkal jobb volt, mint a kazahok ellen” - zárta értékelését Leekens. MTI Főszerkesztő: Várkonyi Zsolt Lapszerkesztő: Körmendi Erzsébet, Gallai Péter Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 33. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626 Ügyfélszolgálati iroda: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 33., Tel.: (25) 402-985 E-mail: szerkesztoseg@dunahirlap.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Megyei üzletszervezési vezető: Borsos Dávid Megyei terjesztési vezető: Sztrikné Varga Mónika Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszol­gálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 2 940 Ft, negyedévre 8 820 Ft, fél évre 5%­­os kedvezménnyel 16 760 Ft egy évre 10%-os kedvezménnyel 31 750 Ft. Előfizetés­­sel terjesztéssel és hirdetéssel kapcsolatos ügyintézés: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 33. Tel./Fax: (25) 402-985. Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) mind­en hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! Lapunkat rendszeresen szemlézi: OBSERVER www.observer.hu IMEDIA MTI HÍRFELHASZNÁLÓ