Dunaújvárosi Hírlap, 2019. január (30. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-25 / 21. szám

16SPORT Műfüves-kupa: két helyszínen tizenhat csapat DUNAÚJVÁROS A Magyar Lab­darúgó Szövetség Fejér me­gyei Igazgatósága által rende­zett 2019. évi téli műfüves-ku­pa küzdelmei ezen a hét végén kezdődnek. Dunaújvárosban két helyszínen, négy csoport­ban, összesen tizenhat együt­tes lép majd pályára. A nevezett csapatokban csak érvényes játékengedél­­­lyel és sportorvosi igazolás­sal rendelkező játékosok sze­repelhetnek. Azok a játéko­sok, akinek bajnoki és/vagy kupamérkőzésre szóló eltil­tásuk még nem járt le, szere­pelhetnek. Nem léphetnek vi­szont pályára azok, akiknek a határozott időre szóló eltil­tásuk még érvényben van. A felkészülési tornán egy ta­lálkozón maximum öt fő pró­bajátékos szerepeltetésére van lehetőség. Egy próbajáté­kos az egész torna folyamán csak egy csapatban léphet pá­lyára. A vidámparki műfüves pá­lyán két csoport küzdelmeit rendezik. Az A csoport mér­kőzései: Mezőfalva - Bes­­nyő-Iváncsa II (jan. 27.10 óra), Lajoskomárom - Alap (jan. 27. 12 óra), Lajoskomárom - Me­zőfalva (febr. 3.10 óra), Alap - Besnyő-Iváncsa II (febr. 3. 12 óra), Mezőfalva - Alap (febr. 10. 10 óra), Besnyő-Iváncsa II - La­joskomárom (febr. 10. 12 óra). A B csoport mérkőzései: Nagy­­karácsony - Kulcs (jan. 27., 14 óra), Baracs - DPASE U 19 (jan. 27. 16 óra), Nagykarácsony - Baracs (febr. 3. 14 óra), Kulcs - DPASE U 19 (febr. 3. 16 óra), Baracs - Kulcs (febr. 10. 14 óra), DPASE U 19 - Nagykará­csony (febr. 10.16 óra). A radari sporttelep műfü­ves pályáján lejátszott össze­csapások programja. Az A cso­port mérkőzései: Sárbogárd - Vajta (jan. 26. 11 óra), Előszál­lás - DUFK (jan. 26. 13 óra), Előszállás - Sárbogárd (febr. 2. 13 óra), DUFK - Vajta (febr. 3. 13 óra), Sárbogárd - DUFK (febr. 9.11 óra), Vajta - Előszál­lás (febr. 10. 13 óra). A B cso­port mérkőzései: Sárbogárd II - Mezőszilas (jan. 26. 13 óra), Ercsi Kinizsi - Perkáta (jan. 27.11 óra), Sárbogárd II - Ercsi Kinizsi (febr. 2. 11 óra), Perká­ta - Mezőszilas (febr. 3.11 óra), Perkáta - Sárbogárd II (febr. 9. 13 óra), Ercsi Kinizsi - Mező­szilas (febr. 10. 11 óra). A csoportmeccseket követő­en a rájátszásban az azonos helyszínen mérkőző csopor­tok azonos helyen végző csa­patai mérkőznek egymás el­len, így alakul ki a végső sor­rend. GA A Mezőfalva és a Baracs külön csoportba került Fotó: ZsE TTDUNAÚJVÁROS! Hírlap 2019. JANUÁR 25., PÉNTEK Hátrányból fordítva fontos lépést tettek a továbbjutás felé Csütörtökön este az olasz Rapallo ellen megkezdte szereplését az Euroliga kas­sai selejtezőcsoportjában a Dunaújvárosi Egyetem-Ma­­arsk Graphics csapata. Gallai Péter peter.gallai@dunahirlap.hu KASSA Rögtön egy rangadóval nyitottak a dunaújvárosiak, hiszen az olasz egyike azon három csapatnak - a dunaúj­városiak és a görög Vouliag­­meni mellett -, ami a nagy esé­lyes spanyol Sabadell mögött a másik továbbjutó helyre pályá­zik. Éppen azért volt nagyon fontos ez a találkozó, hogy en­nek esélye ne tűnjön messzire. DUE-MAARSK - RAPALLO 9-8 (2-2,2-3,3-2,2-1) DUE-Maarsk: Aarts, Kiss (kapusok), Brezovszki, Menczinger, Garda 1, Gurisat­­ti 3, Horváth, Mahieu 1, Luka, Ziegler, Vályi V. 4, Huszti, Szel­­lák. Vezetőedző: Mihók Attila. Rapallo: Levi, Risso (kapu­sok) - Zanetta, Viacava 2, Aveg­­no, Marcialis, Gagliardi, Giust­­ini 1, D’amico 1, Emmolo 1, Zi­­merman 1, Genee 2, Cocchiere. Kiállítások: 10, ill 6. Kimaradt helyzetekkel kez­dődött a találkozó, egy remek­be szabott kontra után Vályi Vanda szerezte meg a veze­tést. A negyed további részét a brusztolás, kontra faultok jelle­mezték, másfél perccel a vége előtt Gurisatti került helyzetbe tisztán az olasz kapu előtt, és nem hibázott (2-0). Az olaszok is meglőtték a maguk gólját, Gi­­ustini a kapufa segítségével ej­tett Aarts hálójába. És még ez­zel nem volt vége, ismét kontrát ítéltek ellenünk, a lefordulást pedig góllal fejezte be Viacava. Szerencsére Vályi a második negyedben nem várt olyan so­kat újabb góljára, de a „szoká­sos” kontra után ismét megúsz­hatott az ellenfél, Emmolo kilőtte a felső sarkot. Miután nem adták meg egy gólunkat, a másik oldalon büntetőt kap­tak az olaszok, de Európa-baj­­nok holland kapusunk bravúr­ral védett. Majd még egyszer, így Vályi remekbe szabott ak­ció után bevágta újabb találatát (4-3). Menczinger kiállítását még kivédekeztük, Gurisattit a kimaradt támadás után vissza­­úszás közben küldték ki, Viaca­va labdája pedig túljutott Aart­­son. Sőt, a negyed vége előtt a vezetést is megszerezte a Ra­pallo, az ötödik kiállításunkat (az olaszoknál kettő volt addig) centerből váltotta gólra Genee. A harmadik felvonás Aarts-bravúrral és Vályi ki­maradt ötméteresével kezdő­dött, de Vanda a következő le­fordulásnál már biztos kezű volt (5-5). Úgy tűnt, nem csak a medencében vannak ellen­feleink, a hetedik (!) kiállítá­sunkat (a Rapallónál három) Genee használta ki, sőt újabb elvett labdák után már kettő­vel mentek. Ám a dunaújváro­siak nem adták fel, Garda vil­lant előnyből, egy olasz kapufa után pedig Gurisatti tört kapu­ra, és egyenlített. A lendület a záró negyed­re is megmaradt, Mahieu pa­zar csavarral vette vissza a ve­zetést, Garda kiállítását kibek­­kelte a csapat, és hiába fújták ellenünk az újabb kontrákat, az olaszok nem tudtak élni a le­hetőséggel, remekül védekez­tünk. Miután Gurisatti kettő­re növelte a fórt, a hátralévő kö­zel három percet okosan, tak­tikusan játszották le a lányok, a támadóidőket végig leperget­ve, hátul pedig hibátlanul véde­kezve. D’Amico utolsó másod­perces találata már csak szép­ségtapasz volt az olaszoknak. A sikerrel fontos lépést tet­tünk a továbbjutás felé, amit ma délelőtt a görögök legyőzé­sével tehetünk szinte biztossá. Az sem lesz könnyebb mérkő­zés, sőt. De látva a mai teljesít­ményt, van mire bizakodni. Laura Aarts nem egy bravúrral járult hozzá a sikerhez Fotó: ZsE A csapat további programja A dunaújvárosiak számára ma nagyon kemény nap követke­zik, hiszen délelőtt 11.30 óra­kor a két, amerikai válogatot­tal megerősített görög Vouliag­­meni következik, majd este 18 órakor a spanyol Sabadell. A szombat szünnap a lá­nyok számára, majd vasár­nap 11.30 órakor a házigaz­da Kassa ellen fejezik be a sze­replést. A csoportokból az első két helyezett jut be az Euroliga negyeddöntőjébe. Többször a csapat kezében volt a mérkőzés, ám végül nem tudtak élni a lehetőségekkel Bosszantó és fájó a mosonmagyaróvári vereség DUNAÚJVÁROS Mérgesen vagy szomorúan, de tudomásul kell venni, hogy a Dunaújvárosi Kohász női kézilabda-együt­tese egymás után másodszor is vesztett egy góllal. Először a Debrecentől idehaza, szerdán pedig Mosonmagyaróváron 23-22-re. Ez utóbbi talán job­ban fáj, hiszen az óváriak ed­dig kétszer nyertek és tízszer kikaptak a bajnokságban. Pedig jól kezdődött a duna­újvárosiak szempontjából a meccs, hiszen már 4-0-ra is vezetett a Kohász. Majd - még a mérkőzés elején - a hazai­ak „kiiktatták” a játékból dur­va megmozdulással a legfon­tosabb láncszemet, az irányí­tó poszton kézilabdázó Szalai Babettet. Nem lehet kifogásunk az ellen, hogy fiatal hölgyek dirigálják (egyre többen) a mérkőzéseket, mert így a meccsek esztétikai értéke is növekszik. De félre a tréfá­val, a bíráskodásnak párosul­nia kellene szakmai tudással, empatikus képességgel és ko­moly rutinnal. Tudniillik nem babra megy a játék. Komoly anyagiak kísérik a küzdelme­ket, súlyos következmények­kel. Elgondolkodtató, hogy az óváriaknak a két női bíró ki­lenc hetest ítélt, amíg a Ko­hásznak csak hármat. Holott többször is (lásd Szalai esetét) szikrázóan kemény stílusban kézilabdázott az Óvár, külö­nösen a hajrában. Tilinger pe­dig bedobta a büntetőket, az utolsót a lefújás előtt néhány másodperccel (23-22). Nos, térjünk vissza magára a já­tékra, amelynek eredményes­ségét egészen a 49. percig el lehetett fogadni (17-18). De utána olyan rövidzárlat követ­kezett, tízperces tehetetlen­ség, tanácstalanság, főképp a támadójátékban, aminek hi­bái eldöntötték a két pont sor­sát. Nagy luxus, hogy hatvan percből ötvenben vezet a Ko­hász, és tízet pedig elherdál a végén. Lehet keresni az oko­kat, és kell is javítani. Ám sok idő erre nincs, mert szomba­ton Érden kellene a negyedik helyen álló hazai csapattól pontot szerezni. Nagyon ne­héz hatvan perc vár a mieink­re. Márpedig valamit ki kell találni szombatra. György László: - Kiélezett küzdelem hajrájában csapa­tunk sok hibát követett el, így sajnos alulmaradtunk. Pedig többször is kezünkben volt a mérkőzés, ám nem tudtunk élni a lehetőségekkel. De nem csak mi hibáztunk, hanem a játékvezetők is. JA Szekerczés Luca (b) hét gólja is kevésnek bizonyult Fotó: ZsE