Dunaújvárosi Hírlap, 2019. május (30. évfolyam, 100-125. szám)

2019-05-25 / 120. szám

16 SPORT Babic lehet a legjobb DUNAÚJVÁROS A Magyar Jég­korong Szövetség május 29- ei szezonzáró gáláján hirdeti ki, hogy a különböző kategó­riákban kik lesznek az idény díjazottjai. A jelöltek névso­rát a napokban tette közzé a szakszövetség. Örömteli, hogy a jelöltek között duna­újvárosi szakemberért is szo­ríthatunk. Az év legjobb utánpótlá­sedzője elismerésre (Séra Miklós-díj) jelölték a DAB trénerét, Babic Vladimírt is. E héten vasárnap Pozsony­ban zárult az idei A csoportos jégkorong-világbajnokság. A ma rendezendő elődön­tők párosítása: Oroszország - Finnország (15.15) és Kana­da - Csehország (19.15). A ne­gyeddöntők során az oroszok az amerikaiakat, Kanada pe­dig Svájcot búcsúztatta. A finnek kiélezett meccsen 5-4-re verték a címvédő své­deket, a csehek pedig a néme­teket búcsúztatták egy 5-1- es találkozón. ACS Vladimír Babic is jelölt az egyik díjra Fotó: ZsE TTDU NAOJ VÁROSI H­írlap 2019. MÁJUS 25., SZOMBAT Pénteken már a Dunaferr SE és a Rácalmási Sporte­gyesület versenyzőinek is az éles bevetésről szólt a szol­noki I. Felnőtt és Ifjúsági Vá­logatóverseny, amely a nyá­ri nemzetközi, Európa- és vi­lágversenyei szempontjából is kiemelt jelentőséggel bír. Gallai Péter, Szabó Szabolcs szerkesztoseg@dunahirlap.hu SZOLNOK Elsőként a rácalmá­­siak kenusáért szoríthattunk, Horváth Benedek az ifjúsági­ak Cl 1000 méteren magabiz­tosan hozta előfutamát, a dön­tőbe a 2. pályára kvalifikál­ta magát. A fináléban aztán győztesként evezett a célba re­mek versenyzéssel! Igazi „dunaújvárosi szám­nak” bizonyult a tokiói olim­pia programjában is szereplő C2 1000 méteres szám, ami­re kvótát a szegedi világbaj­nokságon lehet szerzeni. Te­hát aki itt nyer, nagy lépést tesz a vb-indulás felé. Itt a korábbi rangsoroló versenyen győztes Kiss Balázs (Duna­ferr), Dóri Bence (UTE) páro­sa mellett rajthoz állt a nagy rivális kettős, Hajdú Jona­tán (Dunaferr), Mike Róbert (KSI) is, valamint a még az U23-as korosztályban vert Kiss Balázsék nagy lépést tettek a szegedi vb felé jenyző Slihoczki Ádám (Du­naferr) és Szőke Attila páro­sa. Szintén ezen előfutamban lapátolt a Dunaferr SE részé­ről Bucsi Bence és Kovács Má­té duója. A délutáni döntőbe a Kiss, Dóri páros az első, Haj­dú Jonatánék pedig a harma­dik helyen kvalifikálták ma­gukat. A délelőtti teljesítmé­nyek alapján szintén jelené­se volt péntek délután Boldis Csengének, aki a K1 1000 mé­teren, az ifjúságiak mezőnyé­ben verekedte be magát a leg­jobbak közé, ahol a döntőben a negyedik helyen ért célba. A felnőtt nőknél C2 200 mé­teren szintén a döntőben la­pátolhatott bajai párjával Bá­­nyai Reginával a dunaújváro­si Kulcsár Dorina, ők végül a negyedik helyen értek be a célba. A pénteki nap zárásaként a KS női ifjúsági 200 méte­res döntőjében állt rajthoz a Dunaferr SE két kiválósága Mányi Zsófia és Decsi Dori­na. A nyolcas pályán induló Zsófia nem sokkal maradt le a dobogóról, negyedik lett, Dori­na pedig tizedikként végzett. A Dunaferr versenyzője, Kiss Balázs (elöl) hatalmasat ment Dóri Bencével, és nyertek Fotó: MKKSZ Óriási hajrával végeztek első helyen a döntőben A felnőtt férfi kenusoknál a szövetségi kapitány, Hüttner Csaba döntése alapján idén csak a két olimpiai verseny­számban, C-1 és C-2 1000 méteren rendeznek válogatót. Azaz mindenek felett az ötka­rikás kvótaszerzés áll, amire e két számban van lehetőség. Nos, ennek a kemény és na­gyon nehéz útnak az első lépé­sét óriási csata után a Duna­ferr SE ifjú titánja, Kiss Balázs tette meg párjával, Dóri Ben­cével a párosok pénteki döntő­jében. Ugyanis hatalmas haj­rával, a szinte az utolsó pilla­natig az élen álló Sáfrán Má­tyás, Bakó Tamás KSI kettőst sikerült befogniuk, majd a cél­fotó után őket hozták ki győz­tesnek. A különbség 0,183 másodperc volt közöttük, ami centiméterekben mérhető. Hajdú Jonatán és Mike Róbert az ötödik helyen lapátolt be a célba. Szerdán búcsúztatják Niki Laudát BECS Szűk családi körben te­metik el szerdán Niki Lauda háromszoros Forma-1-es világ­bajnokot, aki hétfőn, 70 évesen hunyt el. A szertartást vezető lelkész arról tájékoztatta pén­teken az osztrák hírügynök­séget, hogy a legendás pilótát versenyruhában helyezik örök nyugalomra, a koporsóban pe­dig bukósisakját is elhelyezik. Toni Faber hozzátette, jö­vő szerdán a bécsi Stephans­­domban nyilvános megem­lékezést, majd zártabb körű gyászmisét is tartanak. Szer­da reggeltől délig a rajongók és szurkolók vehetnek végső búcsút az egykori versenyző­től a babérral díszített zárt koporsónál, amelynek tete­jén Lauda bukósisakja lesz látható. A lelkész közlése szerint a gyászmise 13 órakor kezdő­dik, erre több mint 300 dísz­vendéget várnak. Televíziós közvetítés nem lesz, ahogyan a fotó- és videófelvételek ké­szítése is tilos. Faber szerint Lauda kedvenc dalai is fel­csendülnek majd a ceremó­nián, és két-három rövid be­szédre is sor kerül, de a dísz­vendégek névsora egyelőre nem ismert. A gyászmisét kö­vetően, röviddel 14 óra után kísérik utolsó útjára Lau­dát, de azt nem hozták nyil­vánosságra, hogy a legendás versenyzőt hol helyezik örök nyugalomra. Lauda 1975-ben, 1977-ben és 1984-ben nyert Forma-1-es vb-címet. MTI Látogasson el hírportálunkra! DUOL.hu Ötvennyolc fiatal tehetség mérte össze tudását Sakkverseny volt a Győry-kastélyban PERKÁTA A múlt héten szervez­te meg a Fejér Megyei Sakk­­szövetség, a Királysakk SE és Perkáta Nagyközség Önkor­mányzata 2019. évi Fejér Me­gye Sakkverseny Sorozatának második fordulóját Perkátán, a Győry-kastély dísztermében. Négy kategóriában versenyez­tek a sakkozók a kastélyban. Gyerekek és felnőttek egyaránt részt vettek a barátságos meg­mérettetésen. A versennyel a szervezők célja minden eszten­dőben, hogy új tehetségeket fe­dezzenek fel, népszerűsítsék a Fejér megyei sakkot, továb­bá lehetőséget teremtsenek a sakkozni szerető fiataloknak a versenyzésre. A megmérette­tésre ötvennyolcan érkeztek a megye különböző pontjairól, a többi között Dunaújváros, Érd, Martonvásár, Mór, Rácalmás, Székesfehérvár, Vál és Velence településekről látogattak el ér­deklődők az eseményre. - A kastély remek helyszín volt, a vendéglátásra sem le­hetett panaszunk. A helyi­ek mindent megtettek, hogy jól érezzük magunkat - árul­ta el Katona Ferenc, a verseny egyik bírája. Nagy küzdelmek és remek baráti hangulat jellemezte ezt a versenyt is. Az eseményen négy kategóriában, férfi és női mezőnyben lehetett nevezni, s a következő eredményekkel térhettek haza a résztvevők. A kezdőknél a legjobbak Tar­jányi Tas Tamás és Törő-Suga Zsófi lettek. Az első korcsoportban ezt a helyet Kuhinkó Brúnó és Dob­­rádi Viktória érdemelte ki, amíg a második korcsoport el­ső helyezettjei Tamási Levente és Horváth Gréta lettek. A harmadik korosztály leg­jobbjának járó díjat Sarok Pé­ter és Molnár Klára vihette ha­za, s a negyedik csoportban a győztes Szilágyi Sámuel Atti­la lett. Az esemény következő for­dulójára Dunaújvárosban, az MMK-ban kerül majd sor, 2019. június 1-én. HD A sakkverseny helyezettjeinek egy része­­ négy korcsoportban lehetett indulni a versenyen Fotó: HD