Dunaújvárosi Hírlap, 2021. március (32. évfolyam, 50-75. szám)

2021-03-09 / 57. szám

14 SPORT IN MEMÓRIAM Kővári István 1942-2021 A Paksi FC labdarúgóklub hiva­talos honlapjának tájékoztatása alapján elhunyt Kővári István. Kő­vári István 1942-ben Dunaföldvá­­ron született. A Dunai Vasműben dolgozott és az ottani NB II-es csapattal edzett, de a meccseit a dunaföldvári csapatban gyűjtöget­te. A kiváló hátvéd 1970-ben ér­kezett játékosként a Paksi Kinizsi­hez, majd az 1974/75-ös idényt már a Paksi SE vezetőedzőjeként kezdte. Egy évvel később, 1976- ban Szabad Föld Kupát nyert az együttessel. 1979-ig edzőskö­­dött a klubnál, utána az ASE tech­nikai vezetője lett, és Klement Ti­bor kezei alatt végzett kiváló mun­kát. Kővári István csupaszív játé­kos volt, és vezetőként is a maxi­­malizmus jellemezte. Idős korá­ban is sportosan élt, rendszere­sen edzett, biciklizett. 2021. már­cius 5-én hunyt el, a Paks szom­bati, Mezőkövesd elleni mérkőzé­sét gyászszünettel kezdték, vala­mint játékosaik fekete karszala­got viseltek mezük ujján. AT Változás az előző naphoz képest pénznem egység érték (Ft) Bolgár leva 1 188,02 a Svájci frank 1 331,77 a Cseh korona 1 13,92 a Euro 1 367,75 A Japán jen 100 285,29 ▲ Horvátkuna 1 48,53 ▲ Román lej 1 75,28 ▲ Szerb dinár 1 3,13 a Orosz rubel 1 4,15 a Angol font 1 428,40 A USA dollár_______1 309,74 A 2021. MÁRCIUS 9., KEDD Nem tudta megnehezíteni a listavezető dolgát a DVFK fi­atal együttese a Fejér me­gyei labdarúgó-bajnokság első osztályának hétvégi fordulójában, amikor a Sá­­rosd simán győzött a stadi­onban rendezett találkozón. Gallai Péter peter.gallai@dunahirlap.hu DUNAÚJVÁROS A szezonban ed­dig egy vereséget elszenvedett listavezető esélyesként érke­zett Dunaújvárosba, ahonnan aztán el is vitte a három pon­tot, már az első félidőben el­döntve a mérkőzést. DUFK SE - SÁROSD 0-4 (0-3) DVFK: Jójárt - Gertner (Csa­­la 60. p.), Furuglyás (Máthé 82.), Hajdú, Pintér, Pinczé­­si, Fekete, Vajda, Fejes (Rácz 47.), Tóth, Perjési. Edző: Szel­­lák Sándor. Elég hamar vezetést szerzet­­tek a vendégek, hiszen már a második percben 11-eshez ju­tottak, amelyet értékesítettek is. A megzavarodott hazai vé­delem megingását kihasználva nem sokkal később, a 8. perc­ben tovább növelte előnyét a Sárosd. Szellák Sándor elmon­dása alapján a sorok rendezé­sét követően kiegyenlítettebb lett a játék, hiszen az ellenfél további izgalmas hírekért látogasson el ide: DUOL.hu A listavezető magabiztos sikerrel zárt a DVFK ellen megnyugtató előnye birtoká­ban nem rohant, rutinosan ját­szottak, úgy, ahogy egy lista­vezetőhöz illik. Aztán a félidő vége előtt ismét eredményesek voltak, így megnyugtató ered­ménnyel vonultak a félidőre. A második játékrész ismét vendéggóllal kezdődött, hat perc után vették be a DAFK kapuját, amivel részükről le is zárták a mérkőzést. Ezt kö­vetően a hazai csapat a tisztes helytállásért küzdött. A mér­kőzés sportszerű keretek kö­zött záródott, a listavezető ma­gabiztos győzelmével. A forduló további eredmé­nyei: Bodajk - Enying 3-0, La­­joskomárom - Kápolnásnyék 0-1, Mór - Tordas 1-0, Mar­­tonvásár - Sárbogárd 3-4, Kis­láng - Főnix 0-1, Ikarus-Ma­­roshegy - Mány 2-3. Nagyon gyorsan kétgólos hátrányba került a dunaújvárosi csapat Fotó: SzZsE A bajnokság állása 1.Sárosd 17 12 4 1 55-17 40 2. Mór 16 12 1 3 56-23 37 3.1.­Maroshegy 17 10 3 4 34-14 33 4. Bodajk 16 9 3 4 23-14 30 5. Sárbogárd 16 8 4 4 29-25 28 6. Martonvásár 17 8 3 6 26 23 27 7. Kápolnásnyék 17 8 0 9 23-23 24 8. Ercsi 16 7 3 6 31-22 24 9. Főnix FC 17 6 3 8 35-36 21 10. Tordas 17 6 3 8 31-32 21 11. Enying 16 5 2 9 24-43 17 12. Kisláng 17 4 5 8 29-37 17 13. DVFK 17 4 3 10 1655 15 14. Lajoskomárom 17 3 4 10 2342 13 15. Mány 17 1 3 13 19-52 7 <•*_***"< ■ HIRDETÉS FIZESSEN ELŐ A Vidék íze MAGAZINRA! KIPRÓBÁLT RECEPTEK A MINDENNAPOKRA oldalon +36-46/998-800 elofizetes@mediaworks.hu Akciónk a 2021. február 19. és 2021. március 14. közötti időszakban a Vidék íze magazinra, 12 hónapos időtartamra előfizetőkre vonatkozik. Az akció tehát kizárólag 2021. február 19. és 2021. március 14. között érvényes, és azon előfizetőkre vonatkozik, akik ezen időszakban a Vidék íze magazinra, 12 hónap időtartamra szóló megrendelésüket a Kiadóhoz eljuttatják és az előfizetés díját legkésőbb 2021. április 19. napjáig a kiadónak megfizetik. Az akció időtartama alatt (azaz 2021. február 19. és 2021. március 14. között) megrendelt előfizetések kézbesítése 2021. március 19-ig beérkező befizetések esetén 2021. április 23-tól kezdődik. A 2021. március 19. napját követő befizetésekhez tartozó előfizetések a befizetést követő hónapban indulnak. A Vidék íze sajtótermékre történő kedvezményes ajánlat kizárólag a fent megjelölt időpontok között lehetséges, és azokra az előfizetőkre vonatkozik, akiknek befizetése legkésőbb 2021. április 19-ig megérkezik a Kiadóhoz. Az előfizetési ár az előfizetés időtartama alatt nem tartalmazza a laphoz csomagolt terméket. Ajánlatunk csak belföldi kézbesítésre érvényes, jelen akció nem vonható össze a Kiadó egyéb meghirdetett akcióival. Az Adatvédelmi tájékoztató és az ÁSZF a www.lapcentrum.hu oldalon olvasható. Második hellyel zárt alapszakasz DUNAÚJVÁROS Szombaton a sportcsarnokban rendezték meg a tollaslabda harmadosz­tályú felnőtt-csapatbajnokság alapszakasznának záró fordu­lóját, ahol a Danubius KSE a második helyen végzett. A du­naújvárosiak Borbély Hanna, Jakab Fanni, Varga Gabriel­la, Korom Ádám, Rostási Ti­bor, Pintér Gergő alkotta csa­patának ellenfele volt a Fehér­vár Badmintos SE, a Veszp­rém SE és Pillangó SE Szom­bathely. A hazaiak a Szom­bathelyt 4-1-re, a Veszprémet 5-0-ra győzték le, a Fehérvár­tól 3-2 re kikaptak, így ezüs­térmesek letttek, de Jakab Já­nos edző így is elégedett volt a csapat teljesítményével. GP Az ellenfelük esélyesebb SZÉKESFEHÉRVÁR Antti Karhu­­la, a Hydro Fehérvár AV19 ve­zetőedzője szerint ellenfelük, a Vienna Capitals a negyeddön­tő esélyese az osztrák jégko­rongligában. Az vasárnap este derült ki, hogy a bécsiek lesz­nek a középszakaszban ötödik magyar csapat ellenfelei. A sze­zon eddigi részében hatszor ta­lálkozott a két együttes, az első és hatodik meccset a Fehérvár nyerte, a közbensőket pedig a Vienna. Február 19-én példá­ul 11-3-ra diadalmaskodott a Capitals Fehérvárott, és ez fájó pont Karhulának. MTI A tízperces gólcsend alatt már el is dőlt DUNAÚJVÁROS Az utánpót­lás-bajnokságok ugyan szüne­telnek - ezeket a Magyar Kézi­labda Szövetség meghosszab­bítva, április 7-ig függesztette fel a kormányzati intézkedések alapján -, de a felnőttek soroza­tai folytatódhatnak. A DKKA fiataljai ezekben is játszanak, így az NB I/B nyu­gati csoportjában érdekelt U20-as együttes is pályára lé­pett szombaton. Azért azt tud­ni kell, a keretből pár játékos kivételével mindenki fiatalabb ennél, nem egy tizenhat és ti­zenhét éves lány veszi fel a küzdelmet az idősebbek ellen. DEKA U20 - GÁRDONY-PÁZMÁND 20-31 (8-17) DKKA: Bartók, Szalma (ka­pusok), Fodor, Varjas 4, Pál 2, Papp 1, Kecskés, Sztanó 2, Ma­­tucza 1, Újházi 3, Gál, Percze, Agócs 2, Huszi 5. Edző: Kovács István. Az elmúlt két bajnokin egé­szen a második félidő derekáig nagyon jól tartotta magát a csa­pat, azonban most az első félidő közepén érkezett a komolyabb hullámvölgy. Csakúgy, mint korábban, most is tíz percen keresztül gólképtelen maradt a csapat 6-9 után, az ellenfél eza­latt dobott nyolc gólt, amivel tu­lajdonképpen már ekkor eldön­tötte a mérkőzést. Még ember­előnyből sem sikerült betalálni Binó kapujába. A második félidőben dere­kasan próbált helytállni a Ko­hász, ez eredményre is veze­tett, hiszen sikerült megfelez­ni a nagy hátrányt (18-23). Saj­nos az utolsó öt perc újabb gól­csendje után a megyei rivális visszaálllította a szünetbeli je­lentős különbséget. GP Varjas Lara négy gólt dobott a megyei ellenfélnek Fotó: Ll