Dunaújvárosi Hírlap, 2021. április (32. évfolyam, 76-99. szám)

2021-04-14 / 85. szám

14 SPORT_______________________________ Győzelmével már a harmadik helyen áll a Kulcs gárdája DUNAÚJVÁROS A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság harmad­­osztályának déli csoportjában csak egy meccs maradt el, a Nagyvenyim - Rácalmás ös­­­szecsapás. A többi mérkőzést lejátszották, így majdnem tel­jes volt a 15. forduló. KULCS -­ALAP 4-1 (2-0) Kulcs: Nagy - Pinczés (Er­délyi 74.), Gallai, Godó (Né­meth 46.), Ócsai, Szekszár­di, Molnár (Posch 59.), Balla, M­­ácsfal­­vi (Bíró 78.), Plézer (Kapu 83.), Fehér. Igazán jó vasár­napjuk volt a kul­­csiaknak, hiszen az Alap gárdája el­len kitűnő játék­kal, magabiztosan gyűjtötték be a három pon­tot. Az első félidő harmadik és hetedik percében Mácsfal­­vi Gergely két óriási szólója eredményezett találatot. Gya­korlatilag úgy elfutott a szé­leken, hogy senki nem érte utol. Szünetig meg is eléged­tek a 2-0-s vezetéssel a házi­gazdák. A pihenőt követően az 52. percben ismét Mácsfalvi szi­porkázott. Gólját tévedésből Pinczésnek írták a játékve­zetők, de ettől még 3-0-ra el­húzott a Kulcs. A 62. percben Major a vendégektől szépített. A 83. percben azonban Balla Dávid tizenegyesből belőtte a végeredményt jelentő gólt. A mérkőzésről Horváth László edző foglalta össze rö­viden a véleményét: - Telje­sen megérdemelt győzelmet arattunk. Végig irányítottuk a mérkőzést. A srácok min­dent kiadtak magukból. Hoz­záállásból jelesre vizsgázott a társaság. A forduló továb­bi eredményei: La­­joskomárom II - Vajta II 2-1, Sár­­szentágota - Bes­­nyő 2-3, Cece - Nagylók 4-4, Belo­iannisz - Dég 4-5. A tabellán Nagyvenyim az első három a ponttal, azonban két meccsel kevesebbet játszva a Besnyő előtt. A dobogó harmadik fo­kán a Kulcs csapata áll, a ta­vaszi idény négy meccséből kettőt megnyert, egy döntet­lennel, valamint egy vereség­gel fért fel az éremosztó hely­re. A középmezőnyben pedig Vajta II, Sárszentágota, Rácal­más, Alap, Lajoskomárom II a sorrend. Az alsóházi régió­ban Dég, Cece, Nagylók, Beloi­annisz küzd a megszerezhető pontokért. HL Edzőjük sze­rint hozzáál­lásból jeles­re vizsgázott a társaság az Alap ellen Ősszel a Rácalmással is nagy csatát vívott a Kulcs. Most három hellyel előrébb, a dobogón tartanak Fotó: Horváth László 2021. ÁPRILIS 14., SZERDA Izgalmas kihívás vár a részt vevő csapatokra a futsal NB I alsóházban a 9. forduló­ból előrehozott FTC - Duna­­ferr DUE Dutrade FC mérkő­zésen, amit ma este 20.45- től rendeznek meg Buda­pesten. Balogh Tamás szerkesztoseg@dunahirlap.hu DUNAÚJVÁROS A két csapat leg­utóbb pénteken mérte össze az erejét a Dunaújváros Sport­­csarnokban. Bátran ki lehet mondani, hogy a fővárosiak különösebb erőfeszítés nélkül érték el 11-2-es győzelmet. A mérkőzés már az első játék­részben eldőlt, amikor az új­városi legénység nem tudta az eddig elért erényeit bemutat­ni. A folytatásban viszont már egy szinte új, sikerre éhes le­génység lépett pályára. Az az elszánt és villámgyors cselek­vés a megerősített védekezés­sel vezetheti őket sikerre a Népligetben ma este. Mi is lehet a siker számuk­ra? Az összes hátralévő mér­kőzésen, így a main is első he­lyen nyilván egy bármilyen különbségű győzelem vagy egy tetszőleges arányú döntet­len kiharcolása. Lehet, hogy ez a mai helyzetben túl nagy cél lenne? Nem feltétlenül. No­vember óta jelentős utat tett meg ez a gárda, ami egyelőre az első játékrészek részered­ményeiben mutatkozott meg. Ebből úgy tűnik, hogy a csa­pat az alsóházban tanyázó ve­­télytársakkal már tud egyen­rangú ellenfélként küzdeni, de a bajba kerülő rutinosabb csapatok záró tízperces ádáz hajráival egyelőre még nem tud mit kezdeni. Az újvárosi­ Most meg szeretnék mutatni, hogy többre képesek a péntekinél a­ munkája azonban bármi­kor beérhet. Facskó Józseftől, a Dunaferr edzőjétől azt kérdeztük, nehe­zebb vagy könnyebb lesz ez a meccs, mint a pénteki? - Nyilván nekünk minden mérkőzés - és nem csak a Fe­rencváros elleni - nehéznek számít. Talán egy kicsit ele­venebben élnek a játékosok­ban a pénteki meccsről az em­lékek, ezért könnyebb lehet a dolgunk. Nyilván nem mond­hatom, hogy reális esélyünk van idegenben egy jó ered­mény elérésére, de kevesebb hibával fogunk játszani, mint legutóbb - mondta. Mahalek Attila, a Ferenc­város edzője így nyilatkozott: - A pénteki eredménnyel föl­kerültünk az alsóház élére. Egy ilyen helyezés egy bajnok­ságban önbizalmat és nyugal­mat ad. Ez akkor lesz igazán megalapozott, ha szerda este is be tudjuk gyűjteni a három pontot. Akkor már egy kicsit nyugodtabban várhatjuk hajrát. Mindenesetre a Népli­­­getben is győzni szeretnénk. Cseresnyés Alex, a Duna­ferr kapusa: - Erős visszavá­gást szeretnék, amivel megmu­tathatnánk nekik és másoknak is, hogy sokkal többre vagyunk képesek, mint a legutóbbi talál­kozónkon. Egy attól jobb ered­ményt szeretnénk elérni. Fekete Róbert, a Ferencvá­ros centere: - Legutóbb nem játszottunk jól. Nem éreztem azt, hogy közülünk minden­ki százszázalékosan odatet­te volna magát. Szerdán újból találkozunk, akkor is nyerni akarunk. Nem szeretném le­becsülni az ellenfelünket, de ellenük kötelező a hat pont megszerzése. Facskó József elmondta, nekik minden meccs nehéz Fotó: Ll A VEZETŐ MAGAZ­N AUTO MOTOR B HIRDETÉS Keresse az üzletekben, vagy fizessen elő online a­apcentrum.hu/automotor oldalon! Lemaradtunk az Európa-bajnokságról A magyar futsalválogatott 5-2-es vereséget szenvedett a fehérorosz csapat vendé­geként az Európa-bajnoki se­lejtezősorozat keddi zárásán, így csoportja harmadik he­lyén zárt, és lemarad a konti­nenstornáról. A kezdésig azo­nos pontszáma volt a csapa­toknak. A félidei 2-2-es dön­tetlen is a mieinknek ígérte a második helyet és a pótselej­tezőt, de nem sikerült megtar­tani az állást. ­­»ábbi izgalmas hírekért ( ni IOI hl I látogasson el ide: ■1 1 ^ A japánok háromnegyede nem szeretne olimpiát Törlést vagy halasztást TOKIÓ A japánok 72 százaléka a koronavírus-járvány újabb hullámától való félelme miatt azt szeretné, ha törölnék az idén nyárra halasztott tokiói olimpiát, vagy ismét módosí­tanák az időpontját - derült ki a Kyodo japán hírügynökség hétfői felméréséből. A megkérdezettek 39,2 szá­zaléka a törlés, 32,8 százaléka az újabb halasztás mellett fog­lalt állást. Csupán 24 százalék gondolja úgy, hogy idén nyá­ron kellene megrendezni az olimpiát és a paralimpiát a ja­pán fővárosban. A válaszadók 92,6 százaléka elismerte, hogy aggódik a vírus újbóli megje­lenése miatt, körülbelül 60 százalékuk pedig azt mondta, nem elégedett az oltóanyagok bevezetésének ütemével. Az Egészségügyi, Munka­ügyi és Népjóléti Minisztéri­ Hétfőn a főváros­ban is életbe lép­tek szigorítások ám adatai szerint a japán la­kosságnak mindössze 0,4 szá­zaléka kapta meg a második oltást péntekig, és körülbe­lül 1,1 millióan - nagyrészt egészségügyi dolgozók - kap­ták meg legalább az első vak­cinadózist. A 65 év felettiek oltása csak hétfőn kezdődött - az országban eddig egyedül jóváhagyott Pfizer/BioNTech oltóanyaggal­­, szakértők sze­rint azonban a fiatalabb kor­osztályok beoltása még hóna­pokig elhúzódhat. A fővárosban és két másik prefektúrában, Okinaván és Kiotóban hétfőn életbe léptek a vírus új variánsainak meg­fékezésére hozott vészhelyze­ti intézkedések, a többi között korlátozzák az éttermek és bá­rok nyitvatartási idejét. A tö­megrendezvények résztvevő­inek számát ötezerben maxi­málták. MTI