Észak-Magyarország, 2002. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. április 22., hétfő HÍRCSOKOR­ T Itthon. A teremlabdarúgó NB I 28. for­dulójában ma hazai környezetben szere­pel a Berek Rolád-Soltész Papír együtte­se. A borsodiak a miskolci Herman Gim­názium tornacsarnokában 19.15-től az FC Viktoria Arzenda csapatát fogadják. 0 Ózdi siker. Az röplabda NB II-ben két férfi csapatunk szerepelt a hét végén: Ózdi RSE - Debreceni Brassai 3:1 (16, -27, 23, 24). Jók: Vincze T., Kovács, Ve­res II G., Begov. Debreceni EAC - Sátor­aljaújhely 3:0 (15, 14, 10). Jók: senki. 0 Győzött a címvédő. A címvédő Nyír­egyháza nyerte meg a női röplabda Ma­gyar Kupát, miután a döntőben magabiz­tosan 3-0-ra győzött a BSE ellen.­­ Negyedik az Újváros. Harmadik mér­kőzésén vereséget szenvedett a Dunaúj­városi Főiskola csapata a női vízilabda BEK négyes döntőjében. A magyarokat vasárnap a görög Glyfada győzte le 6-3 arányban. A végeredmény: 1. Orrizonte Catania 5 pont, 2. Uralocska Zlatuszt 4, 3. Glyfada 3, 4. Dunaújvárosi Főiskola 1. HCM-vereség Miskolc (KM) - A férfi asztalitenisz NB I/A csoportjának rájátszásában a negyed­döntő visszavágóján Cegléden szerepelt a HCM SC csapata. A hejőcsabai alakulat - az első találkozóhoz hasonlóan - veresé­get szenvedett, így a ceglédiek az elődön­tőben folytathatják, míg a borsodiak az 5. helyért küzdhetnek tovább a Hajdúszo­boszló ellen. Cegléd - HCM SC 10-3. Győztek: Kovács I­I. 2, Kovács II J. LABDARÚGÓ NB I/B Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I/B 27., a rájátszás 5. fordulójának hét­végéjén lejátszott mérkőzésein az alábbi eredmé­nyek születtek: A Keleti csoport állása Felsőház Keleti csoport Felsőház Szolnoki MÁV - Csepel-AT 1-1 (1-1) REAC - BKV Előre 1-2 (0-1) Alsóház Nyírség LFC - Monor SE 2-0 (1-0) Eger FC - Fóti SE 1-1 (0-0) ESMTK - Kecskeméti FC 3-3 (0-2) 1. BFC Békéscsaba 27 16­­ 5 6 57-32 53 2. Diósgyőri VTK 27 14 1T 8 45-31 47 3. Szolnoki MÁV 27 12 9 6 50-31 45 4. REAC 27 11 1T 8 48-33 41 5. Csepel-AT 27 12 5 10 54-45 41 (TBKVTiőTe 27 9 8 10 42-47 35 Alsóház 7. Eger FC 27 11 7 9 47-45 40 8. Nyírség SFC 27 11 5 11 50 47 38 9. Fóti SE 27 8 11 8 45-42 35 10. Monor SE 27 8 4 15 34B5 28 11. Kecskeméti FC 27 6­­ 9 12 42-54 27 12. ESMTK 27­ 2 8 17 35-77 14 Nyugati csoport Felsőház Kaposvári Rákóczi - IFC Marcali 1-0 (0-0) Pécsi MFC - Siófok FC 1-2 (1-1) Celldömölki VSE - LFC Tatabánya 5-3 (1-2) Alsóház Dorogi FC - Hévíz FC______________1-0 (0-0) Pápai ELC - Százhalombattai FC 1-1 (0-0) Nagykanizsai FC - Büki TK-HH 2-4 (0-2) A Nyugati csoport állása Felsőház 1. Celldömölki VSE 27 17 5 5 58-28 56 2. Siófok FC 27 18 1 8 53-28 55 3. Kaposvári R. 27 14 6 7 53-31 48 4.ZfC Marcali 27 12 6 9 51-38 42 5. Pécsi MFC 27 12 6 9 39-40 42 6. LFC Tatabánya 27 12 4 11 46-33 4. Alsóház 7. Százhalombatta 27 10 7 10 36-36 37 8. Pápai ELC 27 9 9 9 41-40 36 9. Büki TK-HH * 27 11 7 9 31-39 36 10. Hévíz FC_______27 9 6 12 45-51 33 11. Nagykanizsa 27 3 5 19 29-66 14 12. Dorogi FC 27 3 2 22 17-69 11 * A Büki TK-HH csapatától jogosulatlan szere­peltetés miatt négy büntetőpont levonva. ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 4 SPORT Labdarúgó NB I/B Keleti csoport felsőházi rájátszás, 5. forduló: Békéscsaba - DVTK 1-3 (0-2) JEGYZŐKÖNYV Békéscsaba, 3000 néző. Vezette: Bede F. (Vámos, Tumo). Békéscsaba: Fekete (5) - Balog (5), Fehér (5), Gabala (4), Bujá­­ki (5),­­ Toldi (4), Szoboszlai (5), Udvari (5­ 2=3), Valentényi (4) - Bánföldi (6), Tóth (6). Edző: Pásztor József. DVTK: Fülöp (8) - Constantin (7­2=5), Vámosi (7), Kosán (6) - Ulveczki (7), Lippai (6),Vitelki (7), Vojtekovszki (8), Sándor (6) - Montvai (6), Binder (7). Edző: Pajkos János. Csere: Valentényi helyett Popovits (5) a 32., Ulveczki helyett Do­mokos (5) a szünetben, Toldi helyett Szabó az 53, Lippai helyett Nyikos (-) a 68., Montvai helyett Horváth (-) a 89. percben. Sárga lap: Fehér a 29., Toldi a 37., Sándor a 39., Constantin a 45., Binder a 72. percben. Kiállítva: Constantin a 60., Udvari a 80. percben. Gólszerzők: Vojtekovszki (0-1) a 11., Binder (0-2) a 21., Bánföldi - 11-esből (1-2) a 84., Vitelki (1-3) a 91. percben. Bede Ferenc első sípszava után azonnal támadásba lendül­tek a csapatok. A diósgyőri roha­mok gyümölcse a 11. percben érett be, amikor a piros-fehérek valóságos tűzijátékot rendeztek a viharsarkiak kapuja előtt. Kosán ugratta ki jó ütemben Voj­­tekovszkit, aki nem habozott és erős lövést küldött a kapura, de Fekete bravúros vetődéssel ki­ütötte a labdát. A kipattanót Lippai bombázta a felső lécre, majd a labda újra Vojtekovszki elé került, a középpályás másod­szor már nem hibázott és a bal alsó sarokba küldte a pettyest; (0-1). Tovább darált a DVTK. A 21. percben a sérülés miatt éppen cserét kérő Ulveczki húzott el a jobb szélen és remek keresztlab­dával hozta helyzetbe a bal ol­dalon érkező Bindert, aki lapo­san kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-2. Tovább folytatódott a diósgyő­ri nyomás: a 27. percben Kosán 22 méteres szabadrúgását hatástala­nította Fekete, majd egy perccel később Vámosi csúsztatott fejjel, centiméterekkel a jobb sarok mel­lé. 10 perccel az első játékrész vé­ge előtt a kiváló formában védő Fülöp ütötte ki bravúrral Toldi hatalmas bombáját, majd az utol­só percekben Bánföldi lövését há­rította a diósgyőri hálóőr. A második félidőben mindent egy lapra tett fel a hazai gárda és megpróbálta ledolgozni kétgólos hátrányát. A 60. percben Popovits buktatása miatt ítélt talán kissé szigorúan Bede játékvezető, és zu­hanyozni küldte Constantint. A tíz főre fogyatkozó DVTK beszo­rult a kapu elé, de hősiesen áll­ta a lila-fehér rohamokat. 10 perc­cel a lefújás előtt Udvari kapott piros lapot Montvai buktatásáért. A 84. percben Vitelki buktatta a tizenhatoson belül Tóthot, és a megítélt büntetőt Bánföldi a jobbra mozduló Fülöp mellett a kapu közepébe helyezte, 1-2. Köz­vetlenül a gól után ugyancsak Bánföldi rúgott 25 méterről bődü­­letes kapufát, majd tovább folyta­tódott a hatalmas küzdelem, amelyből a DVTK került ki győz­tesen. A 91. percben Binder in­dította tanári módon Vitelkit, aki 16 méterről higgadtan Feke­te mellett a kapuba lőtt, 1-3. Pásztor József: - Az első 15 percben eldönthettük volna mér­kőzést, ehelyett a DVTK két kontrából gólokat szerzett. A má­sodik félidőben többször is fel­csillant a remény az egyenlítés­re, de Bánföldi kapufája után éreztem, hogy ez a találkozó már elúszott... Pajkos János: - Nagyon ne­héz mérkőzésen teljesen megér­demelten szereztük meg a három pontot a bajnokesélyestől. Gratu­lálok a játékosaimnak a fegyel­mezettségükhöz és küzdeni tudá­sukhoz. További képek: www.boon.hu Grönholm nyerte a ralit Miskolc (KM)­­ A világbaj­noki pontversenyben élen álló finn Marcus Grönholm nyerte a rali-világbajnokság ötödik futa­mát, a ciprusi viadalt. A pén­teken és szombaton is élen záró, magabiztosan vezető brit Colin McRae az utolsó napon két ki­sebb ütközése miatt visszaesett a hatodik helyre. A második a szintén „peugeotos” Burns lett, míg a dobogóra harmadik fokára Mäkinen állhatott föl. A Ciprus-rali végeredménye: 1. Grönholm, Rautiainen (finn, Peu­geot 206 WRC) 4:21:25,7 óra, 2. Burns, Reid (brit, Peugeot 206 WRC) 56,8 mp hátrány, 3. Mä­kinen, Lindström (finn, Subaru Impreza WRC) 59,0 mp h. A vb-pontverseny állása, piló­ták: 1. Grönholm 31 pont, 2. G. Panizzi (francia, Peugeot 206 WRC) 20, 3. Burns 19. Konstruk­tőrök: 1. Peugeot 68 pont, 2. Ford és Subaru 27-27. Győzelemmel búcsúzott Kokó Gdansk (MTI)­­ Győzelem­mel búcsúzott aktív sport­­pályafutásától Kovács Kokó Ist­ván. A visszavonulását március 1-jén bejelentő bokszoló az ame­rikai Steve Trumble-t a harma­dik menetben kétszer is a pad­lóra küldte a gdanski profi gá­lán, ezért a mérkőzésvezető be­szüntette az összecsapást. Az amatőrként olimpiai, világ- és Európa-bajnok, hivatásosként pehelysúlyban világbajnok Ko­vács 1987-ben éppen Gdanskban érte el első komoly nemzetközi sikerét, miután megnyerte a ju­nior Európa-bajnokságot. Profi­ként 23 csatát vívott, 22-szer nyert (11 K.O.-T.K.O.) és mind­össze egyszer, a 2001. június 16-i, budapesti pehelysúlyú WBO- címmérkőzésen kapott ki. Érett, érett, de nem érett be a meglepetés Női kosárlabda NB I/A, 16. forduló: DKSK - GYSEV-Ringa 86-99 (24-27, 29-31, 15-20, 18-21) JEGYZŐKÖNYV Miskolc, 700 néző. Vezette: Kóthay, Smied. DKSK: Bukovszki (2), BRO­­SOVSZKY (21/12), ANDÓ (19/6), Radnóty (4), EMERGI (18). Csere: Jarrett (4), Szí­­mák (8), Balogh G. (10/6). Edző: Vertetics István. GYSEV-Ringa: BEVILAQUA (20/12), Zirková (11/3), BALOGH J. (18), Seres (8), Kovácová (10). Csere: EÖRDÖGH (26/6), Török (2), Dénes (2), Bíró (2), Tordasi (-). Edző: Farkas Sándor. Kipontozódott: Kovácová a 35., Radnóti a 39. percben. Berecz Csaba A 3. percben 7-5 után egyenlí­tett a GYSEV-Ringa, aztán két perccel később Brosovszky már a második tripláját vágta be, és ezzel változatlanul bámulatos volt a Diósgyőr dobóteljesítmé­nye, hiszen csak egyszer hibáz­tak a fehér mezesek (14-15). A 6. percben Emeagi lapos kosara után ismét a DKSK-nál volt az előny (19-17), majd nem sokkal később a soproniak nem tudták a 24 másodperces támadóidőn belül dobással befejezni akcióju­kat... Aztán az ausztrál faultos találatával már öt volt közte (22- 17), de a vendégek egy percen be­lül fordítottak (22-23), és a játék­rész hajráját is jobban bírták. Sajnos, a DKSK védekezése a második játékrész elejére sem ja­vult jelentőset, de a lényeg az volt, hogy tartani tudták a lépést a GYSEV-vel, és amikor a 14. perc­ben Brosovszky bevágta harmadik tripláját (33-34), majd Jarrett is be­talált (35-37) felharsant az első iz­mos „Hajrá Diósgyőr!”. Ennek el­lenére nem sokkal később, 41 pont­nál leragadt a DKSK, és a sopro­niak megléptek (41-49). A hazaia­kat az tartotta „életben”, hogy a térfélcseréig Andó és Brosovszky is bevágott egy hárompontost. Fordulás után az eredményjel­ző hibája miatt állt a játék néhány percig, majd a DKSK feljött egy pontra (57-58), de Bevilaqua - ha­zai szempontból a legrosszabbkor - triplát dobott. A 28. percben Brosovszky büntetőjével utoljára voltak elérhető közelségben a ven­dégek (65-70), de amikor egymás után két hárompontost is bedobott Bevilaqua (67-76), majd Balogh J. is betalált, kétszámjegyű lett kü­lönbség a csapatok között (68-78). A negyedik negyed elején a Diósgyőr nem tudott méltó ellen­fele lenni a listavezetőnek, így egyre csak nőtt a pontok száma a két együttes között. Aztán a já­tékrész közepén egy becsülethaj­rába kezdtek a hazaiak és nem ér­demtelenül szerezték meg a talál­kozó talán legszebb kosarát az utolsó másodpercben. Andó - aki a meccs folyamán nem egyszer dobta be a támadóidő lejárta előtt néhány tizedmásodperccel a gyű­rűbe a labdát - ezúttal ismét pon­tosan célzott, három pontot érően - a felezővonal környékéről. Vertetics István: - Megpró­báltunk mindent. Sajnos, a táma­dások rovására ment a sok szer­kezeti változtatás. Remélem, a meccs közben megsérült játéko­saim felépülnek a keddi, BSE el­leni nagyon fontos mérkőzésre. Farkas Sándor: - Utólag már tudjuk, hogy ez a meccs nem is volt olyan fontos nekünk, de ezt játék közben még nem sejthettük. Jó mérkőzés volt, és azzal nyer­tünk, hogy a Diósgyőr a második félidőre egy picit elfáradt. Kikapott a Pécs A női kosárlabda NB I-ben még egy mérkőzést rendeztek szombaton. A 21. fordulóból elha­lászott mérkőzésen Sopronban szenvedett vereséget a bajnoki címvédő, pécsi együttes: Soproni Postás-Tabán Trafik - MiZo-Pécsi VSK 67-58 (14-9, 25-24,18-10, 10-15). Brosovszky (10) ezúttal is húzóem­ber volt Fotó: Végh Csaba Hirdetés