Észak Magyarország, 2014. augusztus (71. évfolyam, 178-202. szám)

2014-08-04 / 180. szám

*im/ Ai Ir~I Ic7TI nr / I irTrn Mi ezen a meccsen jól játszottunk, a csapat küzdött, hajtott. Sivic Tomislav, a Diósgyőri VTK labdarúgó csapatának vezetőedzője Az Uniqua Team Újbuda nyer­te a triatlonosok vasárnapi vegyes váltó országos bajnok­ságát Fadd-Domboriban. A négyfős csapatok nő-férfi-nő­­férfi sorrendben teljesítették a fejenként 400 méter úszásból, 8 kilométer kerékpározásból és 2 kilométer futásból álló távot. Eredmények: 1. Uniqua Team Újbuda (Dudás Eszter, Ruzsás Dávid, Zelinka Gabriel­la, Kuttor Csaba) 1:45:26 óra, 2. Mogyi Baja-Pécs 1:45:33,3. TVK-Mali TE 1:48:28. MTI 3 Labdarúgás, jegyzőkönyv Újpest FC- Diósgyőri VTK 1-1 (0-0) Budapest, 3605 néző. V.: Vad II. (Tóth NI. V. Kispál)._____________________ Újpest FC: Balajcza (6) - Nagy J. (5), Heris (5), Litauszki (5), Forró (5) - Balogh B. (5) - Simon K. (5), Nagy G. (5), Vasiljevic (5), Suljic (5) - Stanisavljevic (4). Vezetőedző: Nebojsa Vienievic.___________________________________ Diósgyőri VTK: Rados (6) - Okuka (7), Alves (6), Kádár (6), Husic (6) - Bori (5), Egerszegi (6-2=4), Elek Á. (7), Bognár J.(5)- Grumic (7), Bacsa (6). Vezetőedző: Sivic Tomislav.______________________________________________ Csere: Elek Á. helyett Takács T. (6) a 44., Simon K. helyett M'Boma (5) a 61., Bognár I. helyett Debreceni (1) a 70., Bacsa helyett Németh M. (-) a 87, Balogh B. helyett Kosovic (-) a 88. percben._________________________________ Sárga lap: Okuka a 26.. Forró a 27. Egerszegi az 58.. Suljic a 69.. Nagy G. a 80. percben. Kiállítva: Egerszegi a 67.. Debreceni a 76. percben._____________________ Gólszerző: Grumic (0-1) az 52.. Suljic (1-1) a 60. percben._________________ Nebojsa Vignjevic:­­ Egy dolog hiányzott, de az nagyon a mai napon, a csapat, amit csapatnak nevezünk, mert sok volt az egyénieskedés. Csak vártunk, hogy hibázzon a DVTK, az látszott, hogy ellenfelünknek mi a terve, a miénk viszont nem. A második játékrészben valamivel jobbak voltunk, és miután hátrányba kerültünk sikerült egyenlíteni. Amikor kettős emberelőnybe voltunk, már több agresszivitás látszott, volt több lehetőségünk a gólszerzésre, a győzelem meg­szerzésére, de nem érdemeltük volna meg, hogy itthon tartsuk a 3 pontot._____ Sivic Tomislav: - Sajnos, nekünk rossz tapasztalataink vannak az újpesti pá­lyáról, itt a döntetlen általában jónak számít. Mi ezen a meccsen jól játszottunk, a csapat küzdött, hajtott. Megleptük ellenfelünket azzal, hogy két csatárral kezdtünk, és az történt a pályán, amit mi akartunk, bár az első félidőben még hi­ányzott a gól. A második játékrészben viszont sikerült betalálnunk, az Újpestnek pedig egyenlíteni, utána jöttek a kiállítások. Az első piros után is két csatárral játszottunk, hittünk, bíztunk benne, hogy többet ki tudtunk hozni, mint 1 pontot. Jó meccs volt, a szurkolók élvezték, legyen ilyen minél több Magyarországon. Újpest - DVTK: fehér pólóban A két csapat kapuk mögött tartózkodó szurkolóinak többsége fehér pólóban feszített, így tiltakozván a sporttörvény módosításában szereplő ujj-, illetve vénalenyomathoz kötött beléptetés ellen, szolidaritást vállalva a Ferencváros drukkereivel, akiknek a hamarosan átadásra kerülő új stadionjukban, ilyen csodamasinákat szereltek fel. A szolidaritás mellett a barátság nem erősödött, hiszen amikor a műsorközlő a meccs előtt elmondta, hogy a Ferencváros kikapott Pápán, több ezer újpesti örömködött (persze a pár száz fős diósgyőri tábor tagjai sem lettek szomorúak ettől a hírtől). 9 Második és hetedik hely A 2014-es túraautó-világbajno­ki sorozat (WTCC) első argentin futamán Michelisz Norbert a második helyen ért célba a ha­zai José María López mögött, nagy csatában maga mögött tartva Yvan Mullert. Michelisz Norbert pénteken nem tudott részt venni a szabadedzésen, de szombaton így is nagyszerű­en teljesített, ennek köszönhe­tően pedig vasárnap a 4. hely­ről rajtolt. A második argentin futamon a Z- pozícióban zárt Michelisz, győzött ismét José Maria López. NSO Egy pont: több volt benne Kilenc emberrel is volt olyan a Diósgyőr, mint az Újpest a kettejük bajnokiján. LABDARÚGÁS: A labdarúgó NB I 2. fordulójának zárómec­­­csét vasárnap este a fővá­rosban, a Megyeri úti Szusza Ferenc stadionban játszották, amelyen az Újpest FC a Diós­győri VTK gárdáját fogadta. A vendégek csapatának kerete ugyan bővült pénteken este, miután szerződtették a 24 éves elefántcsontparti Geor­ges Griffiths-szel, de ennek a lila-fehérek elleni bajnokin nem volt látszata. Ugyanis a labdarúgó leigazolásához, játékengedélyének kiállításá­hoz még néhány dokumen­tumot be kell szerezni (köz­tük például a tartózkodási engedélyt, a munkavállalási engedélyt is, amelyeket csak hivatali, vagyis hétköznapo­kon lehet intézni), így a hetek óta várt csatár bemutatkozása még odébb van, erre leghama­rabb egy hét múlva, a Haladás elleni diósgyőri bajnokin ke­rülhet sor (ugyanis az Európa Liga-meccsen, csütörtökön az FK Krasznodar ellen, Orosz­országban sem szerepelhet, mivel az EL-re csak az adott forduló előtt lehet új játékost nevezni), így aztán ő nem került be a csapatba, viszont három olyan játékos (Rados, Bognár L, Grumic), aki csere volt csütörtökön az FK Krasz­nodar ellen, mostanra kezdő lett, pluszán Bori, valamint Okuka is, ezekkel összefüg­gésben maradt ki a három BL lecserélt, Antal, Eperjesi, Deb­receni, továbbá Németh M. és Gosztonyi. Az Újpestben ez­úttal nem kapott lehetőséget Vadász, aki néhány hónapja még a Diósgyőr játékosa volt, ott volt viszont a kezdőben a majdnem DVTK-s játékos lett Nagy G., aki a Szombathelyi Haladásból érkezvén végül mégis inkább úgy döntött, hogy nem megy olyan mes­­­szire, megáll inkább félúton, Újpesten. Nem tudtak Mivel mindkét csapat meg­nyerte az 1. fordulóban leját­szott meccsét, így ennek a találkozónak túl a presztízsen az volt a tétje, hogy melyik együttesnek sikerül megőriz­nie a hibátlanságát. Érdekes­ség, hogy Sivic Tomislav a meccs előtt két nappal olyan meglepő nyilatkozatot tett, hogy a döntetlennel ezúttal beérné, viszont a pályán eb­ből nem látszott semmi. Pár perc alatt kiderült, hogy a diósgyőri szakveze­tő csak „altatott”, ugyanis a piros-fehérek az első perctől kezdeményezők voltak, fo­lyamatosan az Újpest térfelén tartották a labdát, olyan volt a szereposztás a játéktéren, mintha a DVTK lenne hazai pályán. A lilák leginkább az­zal vétették észre magukat, hogy rúgtak, szúrtak, de fut­ballozni azt nem tudtak, mert ezt a diósgyőriek nem enged­ték nekik, még kontrát sem sikerült vezetniük az első félidő első felében. A labdát többet birtokló vendégek vi­szont igazán komoly helyze­tet csak a játékrész közepén tudtak kialakítani: Okuka be­adása után Grumic lövésénél Balajczának nagy szerencséje volt, hogy a testéről a kapu fölé perdült a labda. Ez volt az a pont, ami után a hazaiak egy picit megélénkültek, ki tudtak jönni saját térfelükről, de mivel lassúak, körülmé­nyesek, pontatlanok voltak, és mint egy öreg kőműves, olyan tempóban építkeztek, nagy veszélyt nem j­elentettek Rados kapujára. A gól nélküli első 45 percben egy veszteség azért érte a DVTK-t, az addig jól játszó Eleket bokaficamja miatt le kellett cserélni. Fordulás után A második félidőt Okuka tá­voli bombája vezette be, majd Bacsa passza után Grumic­s lövése a jobb kapufáról pat­tant ki, történt mindez egy minutum alatt, a 46. perc­ben. Pár perccel később Bacsa újabb jó beadását Takács T. fejelte a bal alsó sarok mellé, de a következő helyzet már gólt hozott, a becserélt csatár beadását Grumic fejelte a ka­puba. Erre mondják azt, hogy érett. Nem a szőlő, amiről a DVTK szurkolók énekeltek időről időre, hanem a gól. Sokat tett ezért a piros-fehér gárda, többek között azt is, hogy Takács T. pályára ér­­keztével, már három csatár­ral játszottak. De a diósgyőri öröm nem tartott sokáig, mert az Újpest az első helyze­téből, kapura küldött labdá­jából egyenlített. Suljic fejes­gólja után 7 perccel hátrányba került a Diósgyőr, emberbe, mert Egerszegi összeszedte második sárga lapját. Sivic edző ekkor ismét átszervez­te csapatát, Debrecenit be­küldte a védelem tengelyébe, ahonnan Kádár lépett eggyel előrébb, szűrőnek. Volt miért izgulni innentől, a 72. perc­ben a hazai drukkerek szívé­ről esett le nagy kő, amikor Grumic lábáról a bal kapufa mellé csörgött a laszti, aztán a frissen becserélt vendég játé­kos hibázott óriásit, kiállítást érő szabálytalanságot köve­tett el. A DVTK 9 emberrel próbálta tartani a döntetlent, volt, amikor olyan jól ment, hogy a vendég drukkerek 1 percen át ollóztak kedvence­ik labdatartása közepette, de persze az idő nagy részében védekeztek. A hajrában hiba nélkül, így 1 pontot szereztek. Csak egyet, mert bár sikerült elaltatniuk az újpestieket, a két kiállítás miatt elszállt az esélyük a győzelem megszer­zésre, annak ellenére, hogy ez vastagon benne volt a meccs­ben. EM-BCS Grumic (csíkosban) figyeli az érkező labdát fotó: h.oy. Percek, események 52. perc: Takács T. a jobb oldalról remekül ívelte középre a labdát, ahol Grumic a védőjét megelőzve 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 0-1._____________ 60. perc: Egy jobb oldali hazai akciónál a diósgyőri védők feje fölött átszállt a labda, ami így pont jó lett Sul­icnak, aki 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-1. 67. perc: Egerszegi rúgta meg Stanisavljevicet a diósgyőri térfél közepén, és a játékvezető ezért sárgát adott a DVTK játékosának. Mivel ez volt neki ezen a meccsen a második, így a piros is előkerült, 10 főre fogyatkozott a vendégcsapat. 76. perc: Egy hazai indításnál Debreceni helyezkedett rosszul, amit azzal tető­zött, hogy lerántotta a mellette kitörni készülő M’Bomát, amiért egyből pirosat kapott, 9 diósgyőri maradt a pályán. Miskolcon indul a férfi válogatott Eb-selejtező sorozata Hosszú böjt után októ­berben ismét válogatott férfi kézilabda-mérkő­zést rendeznek a borsodi megyeszékhelyen. kézilabda. A szlovénokkal szemben júniusban elveszí­tett világbajnoki-selejtező után új fejezet kezdődik a férfi kézilabda-válogatott életé­ben. A Mocsai Lajos és a me­zőkövesdi származású Juhász is www.eszak.hu Hírek: A megye és a régió sporthírei. István által irányított együttes hosszú idő után maradt le egy világversenyről, a januári katari vb-t viszont a mieink nélkül rendezik meg. A nem­zeti együttesnek így a soron következő feladatra kell kon­centrálnia, amely a 2016-os, lengyelországi Európa-baj­­nokságra történő kijutás. A papírforma alapján ezzel nem lehet probléma, hiszen az elő­zetesen kisorsolt négyes cso­portba a magyarokkal hasonló játékerőt képviselő orosz, és az alacsonyabb szinten jegy­zett ukrán valamint portugál gárdát sorolták be. A kvartett­ből pedig az első két helyezett tekintheti magát Eb-résztve­­vőnek. Nagy Lászlóék idén ős­­szel két találkozót játszanak le, itthon a portugálok ellen, majd az ukránokkal szem­beni idegenbeli összecsapás következik. A további négy mérkőzést a 2015-ös esztendő első felére esik, így ér véget a selejtező sorozat. Rövidesen véglegesítik­­ Az Eb-selejtező sorozatot a férfi válogatott Miskolcon kezdi el - tájékoztatta lapun­kat Tóth Attila, a Borsod-Aba­­új-Zemplén Megyei Kézilabda Szövetség főtitkára.­­ Mint mondta: a MKSZ-ben már kész tényként kezelik, hogy a Mocsai-gárda a borsodi me­gyeszékhelyen fogadja októ­ber végén Portugáliát. Még augusztusban véglegesítik az időpontot és a találkozó egyéb részleteit is. Az európai szövetség hon­lapján jelenleg csupán az sze­repel, hogy a két csapat vagy október 29-én, vagy 30-án csap össze egymással, ém­me Borsodba jönnek Ilyésék fotó: marosréti ervin