Bihari Napló, 1993. szeptember (4. évfolyam, 171-192. szám)

1993-09-01 / 171. szám

SportR­eklám8. Duma 1, illetve Ignat 13, Pálfi 4, Vidiu 4, Somesan 3, Tóth 1, Piclisan 1 és Brui­ur 1 a vendégektől. * Férfi kézilabdában Döntetlen és ismét hazai pályán, ponto­sabban a Sportpalotában lát­hattuk a Nagyváradi CirSus ASA B-osztályú férfi kézi­labda-csapatát, de az őszi i­­dény második fordulója sem hozta meg a várva várt sikert. A Temesvári Video Color e­­gyüttese volt a vendége. Az eredmény végig izgalmasan a­­lakult, az utolsó percig kér­déses volt a találkozó kimene­tele. Végül az utolsó sípszó 27—27 arányú döntetlennél hangzott el. Igazságos ez az eredmény, hiszen a váradiak rendkívül rossz napot fogtak ki, míg a vendégek tartózkod­tak a nyílt támadó játéktól, inkább a tét megfelezésé­ben reménykedtek. Dan Viorel és Ioan Bota kolozsvári bírók sokszor ítélkeztek tévesen, s a legtöbbször a vendégcsapa­tot sújtották vele. Már az első gólt is a temes­váriak lőtték Somesan révén, de Chirilu hamar egyenlített. A 8. percig 5—2-re elhúztak a mieink. A vendégek viszont észrevették, hogy bal szélen a Crisul könnyen sebezhető és természetesen ezen az oldalon erőltették a támadásokat. A 16. percben 7-7-nél egyenlí­tettek. Nicolae Haiduc edző lecserélte Corneliu Duma bal­szélsőt, ám a helyébe küldött Vasile Mihai sem bizonyult jobbnak, így Vasile Danuta vál­totta fel. Fiatal, tapasztalatlan kézilabdázók ők mind a hár­man, egyelőre nem felelnek meg a B-osztályú bajnokság követelményeinek. Tudjuk, hogy az edző is hasonló követ­keztetésre jutott, csak hát a kispadon kevés a választék. Szünetig hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-egy győzelem góllal, félidőben 13—13 ará­nyú döntetlent mutatott az e­­redményjelző tábla. Szoros maradt a küzdelem a második félidőben is, az 54. percben a­­zonban, amikor a Crisul 21— 22-re vezetett, győzelemben re­ménykedtünk. Az előny és a remény viszont hamar el­szállt. Néhány másodperccel a befejezés előtt 27—26-ra a ven­dégek vették át a vezetést és szerencse, hogy Vasile Urcan kiegyenlített. A váradi csapat­ból csupán Ioan Almában és Claudiu Chirilá érdemel di­cséretet. Cristian Roman és Florin Anca kimondottan ros­­­szul játszott. Góldobók: Almasan 14, Chirila 5, Anca 4, Urcan 3 és Igen jó hírt kaptunk Venu Tarniceru és Adrian Rus ed­zőktől a Nagyváradi CSU Constructorul szerepléséről. A B-osztály második fordulójá­ban a Gyulafehérvári Metalul vendégei voltak. Jól érezték magukat idegenben is, a mér­kőzésen szinte végig 4—5 gól­lal vezettek, félidőben például 14—9-re. A végeredmény: 29— 24 a nagyváradi kézilabdázók javára. Paunas 8, Tigmeanu és Doru Sut egyformán 7, Rocas 4 gólt dobott. Külön dicsére­tet érdemel Coef kapus, aki sok gólhelyzetet hárított. A Constructorul a vasárnapi har­madik forduló során a Vajda­hunyadi Metalul együttesét fo­gadja, s természetesen harma­dik győzelmére készül­ K. F. EZ JÓL KEZDŐDÖTT! Ki hitte volna: poraiból föl­támadott a Steaua! A labdarú­gó Bajnokcsapatok Európa Kupája keretében: Zágrábi Kreácia — Bukaresti Steaua 2—3. Mint ismeretes, az első menetben, Bukarestben a Steaua kikapott 2—1-re. A földre került. Örömünkre, a kocka nagyot fordult. Persze ebben hinni is kellett,­ főleg Jenei Imre edzőnek, mert más­képpen hogyan történhetett volna meg? Az európai tekin­télyű mester gondolt egy me­részet és a ljubljanai stadi­onban támadó játékot kért a csapattól. Mint a régi szép i­­dőkben. S hogy most is van­nak teh­etségek a keze alatt, bizonyítja az eredmény ala­kulása: egy adott pillanatban a Steaua 3—1-re vezetett! Az első gólt a Kroácia lőtte Vlao­­vics révén a 8. percben. A 40. percben Basarab Panduri kiegyenlített. Ezt követően Jean Vladoiu a hős: a 48. és a 61. percben bevette a horvát Ladies kapuját. örvendetes fordulat. Miroszlav Blazevics edző kapkodott a cserepadon, a legszívesebben minden játé­kosát lecserélte volna. Bizta­tására, a 70. percben Juzsics szépítő gólt ért el. S ezzel ma­radtak. A két találkozó össze­sített eredménye: 4—4. Mivel a Steaua rúgott több gólt ide­genben, az első kupafordulóból a bukaresti csapat jutott to­vább. Szép volt, fiúk: San­­gaciu kapus, Panait, Dobos, Panduru, Prodan, I. Dumitres­­cu, Adr­ Ilie, Galca és társai emlékezetes napot fogtak ki. A siker jól jött a sportágnak, hiszen manapság a legtöbben szapulják. Lapzártáig a többi mérkőzés eredményeit nem tudtuk meg. (kenéz) NAGYVÁRADI ŐSZ Igen, elkezdtünk „levelezni“ a termé­szettel; ő hullajtja, mi összeszedjük, s mert ez nagyon jó és szép, ünnepelünk. Október 3-án, vasárnap 10 órakor az Ifjúsági stadi­onban megnyitják a Nagyváradi Ősz sport­napjait. Az ünnepség — remélhetően hang­zatos ünnepi beszédek nélkül — színesnek ígérkezik. Bemutatót tartanak a tornászok, a keleti sportok művelői, a lovasok és má­sok, mert kell a látvány, a mozgás költé­szete. Apropó, mozgás! Az ifjúsági stadionban tulajdonképpen minden váradi összefuthat. Nők és férfiak, kicsik és nagyok. Szomba­ton ugyanis nagyszabású futóversenyt ren­deznek. Két helyen rajtolnak. A felnőttek és a IX—XII. osztályos tanulók a Rogériusz negyedben, a Dacia sugárutat átszelő köz­forgalmi híd melletti térről indulnak 10 ó­­rakor (gyülekező a helyszínen 9.30 órakor). A másik rajthely a Bihari Napló szerkesztő­sége előtti tér (Kanonok sor), s itt 10,13 ó­­rakor adják a rajtot (gyülekező 9,30-kor). Ide az I—VIII. osztályos fiatalokat várják. Az előbbi csoport 5,5 a második mintegy 4,5 kilométert tesz meg az Hjúsági stadionig, ahol a befutókat megünneplik és közülük húszan, sorsolás útján, 2000 lejes díjhoz jut­hatnak. Manapság ez a divat, pénzért fu­tunk. Lesz más is! Például kispályás foci a CFR Kórház melletti sportpályán. Beneve­zett a Prefektúra, a Polgármesteri Hivatal, a Munkáltatók Szövetsége, no és a helyi sajtó csapata. A mérkőzéseken fütyülni sza­bad, de nem ajánlatos ... Lesz tombola, meglepetésekkel. Október 5-én, kedden 16 órától a Munkáltatók Szövetsége és a Pre­fektúra, 17 órától a Polgármesteri Hivatal és a Sajtó „legénysége“ csap össze. A má­sodik fordulóban, október 7-én, csütörtökön 16 órakor: Sajtó — Prefektúra, 17 órakor: Polgármesteri Hivatal — Munkáltatók Szö­vetsége. Az utolsó menet, október 9-én, szombaton, 16 órakor: Polgármesteri Hiva­tal — Prefektúra, 17 órakor: Munkálatok Szövetsége — Sajtó. S ami ez után követ­kezik... díjazás, pezsgőbontás. Ilyen lesz a Nagyváradi Ősz a sportok vonatkozásában. KENÉZ FERENC RÖPLABDA: IGÉRETES MENET Ígéretesen kezdtek a nagy­váradi röplabdázó leányok az elmúlt héten megkezdődött or­szágos ifjúsági bajnokságban. A Nagyváradi 1. Sz. Sportis­kola együttese (edző: Dana Pascu) az első fordulóban Besztercén vendégszerepelt, s a helyi Sportiskola csapatát 3—0 (15—3, 15—4, 15—3) a­­rányban legyőzte. A váradiak egységesen, összehangoltan ját­szottak, közülük az utánpót­lás-válogatottban is szereplő Otilia Gherdan magasan a mezőny fölé nőtt. Talán az ő irányításával a lányok hason­ló eredményeket fognak elér­ni. A Coca-Cola által szponzo­rált 1. Sz. ISK a hét végén Tordán lép pályára, a helyi Sportiskola együttese ellen. SZ. z. Maradt a régiben Mint arról lapunkban már beszámoltunk, a Belényesi CF Bihorul — Székelyhídi Száruiita C-osztályú labdarúgó-mérkőzés eredményét (a pályán 1—1), sárga lap ki nem fizetése miatt, a Megyei Labdarúgó­­ Egyesület fegyelmi bizottsága 3—0-ra a belé­nyesi csapat javára írta. A székelyhídiak a döntés ellen óvást nyújtottak be. Kedden az egyesület bürója újratárgyalta az ügyet és úgy határozott, hogy marad a pályán elért 1—1-es döntetlen eredmény. Ezzel a változtatással a Belényesi CF Bihorul 9 pont­tal a 4. helyen, míg a Székelyhídi Száruiita 8 ponttal az 5. he­lyen található a C­ osztályú labdarúgó-bajnokság ranglistáján. (D. F.) A szít késztől, ég címe: 3700 Nagyvárad. Stadiunulul alra 25. szám. Telef­­niszámok: titkárság) II V 27. kő/életek( bejelentési ki I­ 73 Hl, reklám és spróhniselések: NI Hl 20, lapterjesztés: II «9 *3, telefax: 115150, telex: 81126. Felelős küldő: BOKOR A­NDR AS Készült a nagyváradi Iniipilmrria de Vest Nyom­davállalatban. TRANS-EX Kft. budapesti székhellyel keres: autószerelőket, karosszéria-lakatosokat, fényezőket, grafikusokat. Feltétel: maximum 37 éves életkor, magyar nyelvtudás. Fényképes önéletrajzot a következő címre ké­rünk: TRANS-EX Kft., 1121 Budapest, Szállítók útja 4. Jelige: Munkavállalás. (1311) «. V,V22.,.V.V­.,2AW.­.V.,.W,V/76­WW2/.VW2IV22rtV1 A DOLCE VITA IMPEX Kft. impresszárió-ügynökség olaszországi diszkók­ba és bárokba fiatal lányokat alkalmaz. Ki­emelt fizetés. Érdeklődni Nagyváradon, a December 1. tér 4—6. szám alatt 20 óráig, telefon: 34-32-57, 34-09-06. (1314) V2.VSV7.SV.VW/227AV/2.WA,,V2.V7.V.V.V,WA,Ő.V..'* A nagyváradi CONCESSION - COM Kft. a következő IMPORTRUHÁKAT kínálja ingeket Ál­ruhákat nadrágokat öltönyöket 1, pulóvereket *­­ «— őszi és téli kabátokat 800-1500 lej 1000-3500 lej 1500-4000 lej 5000-10000 lej 1500-4000 lej 3500-10000 lej és egyebek, minden korosztály számára, a legolcsóbban a Iuliu Maniu (volt dr. Petru Groza) utca 16. szám alatt. Nyitva naponta, hétfőtől péntekig 9-17 óra között. Telefon: 11-18-46; 11-41-04; 11-41-24. bizományi telep október 2-tól kezdve az Ön rendelkezésére áll!­t: Naponta 8.00 - 20.00 óra között­­, (szombaton és vasárnap is) várjuk ügyfeleinket.­­­ Az október folyamán eladásra nálunk hagyott gépkocsikért egy hónapon át nem számítunk fel raktározási költséget. Saját költségünkön megfelelő reklámot biztosítunk , a Crimana, Noua Gazeta de Vest, Jurnalul bihorean, Jurnalul de diminea­ a,­­5 Bihari Napló és Erdélyi Napló hasábjain. 3 . . Keressenek bennünket Nagyváradon , a Simion Bárnutiu utca 21. szám alatt vagy a MÉDIA N­ÚIPEX Kft. székhelyén. ■> ■ (Nagyvárad, Aleeá Cartierului Nourif^&B, II. emelet, i telefon 16-44-00,16-44^01, tetefonlax 16-44-02.).