Fejér Megyei Hírlap, 1968. október (24. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

Hatal­as mezsnyfilmiz — tás nélkül MÁV Előre—BEAC 0:0 A váratlan vereségek után ezúttal bizakodóan várták a nézők a mérkőzés kezdetét, mintegy 1500-an, de hasonló­an az újpestiek egykori kö­zéphátvédje, Várhidi Pál, a BEAC jelenlegi edzője is re­ménykedett A mérkőzés előtt döntetlent jósolt, é­s neki lett igaza. A mérkőzésről elmondhat­juk, hogy ezúttal a MÁV Előre lényegesen jobban ját­szott, mint az elmúlt két találkozón. Lelkesen küzdöt­tek a játékosok, csak éppen a szerencse pártolt el tőlük. A 17. percben adódott az első nagy helyzet Fehér kapuja előtt. Tiber az alapvonalról begurított, Monaki először a védőkbe lőtte a labdát, majd Bekő góllal kecsegtető hely­zetben fölé emelt A 35. percben Rácz szabadrúgása után Tiber közvetlen közel­ről a kapus kezébe fejelt. Két perccel később parázs jelenetek játszódtak le a BEAC kapuja előterében, végül is Völgyi fejéről a ka­puba tartó labdát Fehér csak a kapufa segítségével hárította szögletre. A 43. percben Rácz, átadása után Bekő a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát. Momoki az üres kapu fölé vágta. A 2. félidőben sem válto­zott lényegében a játék ké­pe, nyomasztó fölényt har­colt, ki a MÁV Előre. Az 50. percben újabb lehetőség nyílt a­ hazai csatárok előtt a gól­szerzésre, Tibor elől a kapus merész vetődéssel hárított. Egy ellentámadás meleg perceket okozott a MÁV Elő­re kapujánál. Molnár II. lö­vése után Bibi a­ gólvonal­ról mentett. Ezután sorra maradtak ki a helyzetek, Bőke két alkalommal is gólt szerezhetett, volna. A 82. percben Pál szabadrúgása után a léc alól tornászta ki a labdát az igen jól védő BEAC-kapus. Nagyiramú mérkőzést lát­hattak a nézők, a két jóké­pességű csapat találkozóján. A mérkőzés során legalább 80 percig a hazai együttes támadott, a csatárok helyze­teket is teremtettek, ezeket azonban nem sikerült kihasz­nálniuk. Igaz, hogy kitűnően védekeztek az egyetemisták és kapusuk is remek telje­sítményt nyújtott. A fehér­vári védelem jó állt a lábán, a csatársor játékából azon­ban hiányoltuk az átütő erőt, a lövések pontosságát, így aztán ismét értékes pon­tot vesztett a­ M­ÁV Előre ha­zai pályán. A játék azonban mindent egybevetve biztató volt­ a soron követekező mér­kőzésekre. Kitűnt: Mester, Horváth, Nagy, Tiber, illetve Fehér, Glatz, Gabai, Gyenes dr. Katona játékvezető nagy­vonalúan vezette a mérkő­zést, két esetben azonban a­­büntetőterületen belül a REAC védők szabálytalan­kodtak a vasutas csatárokkal szemben. Ekkor — vélemé­nyünk szerint — 11-est is lehetett volna ítélni! Ő azon­ban nem így látta. A két csapat összeállítása ez volt: MÁV Előre: Major — Pál, Mester, Ribi, Horváth, Nagy, Monoki. Bekő, Rácz, Beke, Tiber, Edző: Bódi Ferenc. BEAC: Fehér — Völgyi, Glatz, Gabai, Molnár I. Kö­teles, Gyenes dr. Németh dr., Katala, Kalocsai, Molnár II. Edző: Várhidi Pál. — Szidi — Fehér »kiűzéssel ment a fejelni felugró Tiber elől. — Velencefürdő XT út 54. szám alatt 140—160 négyszögöl telek eladó. 8407 — Baracs Apátszállá­son a Kakasdi út 49. sz. alatti 2 szobás, mellék­­helyiségekből álló ház, 400 négyszögöl telekkel, (szőlő és gyümölcsös) , azonnal beköltözhetően eladó. Érdeklődni a helyszínen. 8002 — Kétszoba, összkom­fortos, szövetkezeti, vagy OTP-és lakást ke­resek megvételre Szé­kesfehérváron. Ajánla­tot: „90 000 kp. 22173” jeligére a szekszárdi Hirdetőbe. 8555 — Szivar, Csiky u. 1. I számú kétszobás, két­­­konyhás, mell­ék helyi­séges HÁZ eladó. Ér-­­­deklődni ugyanott. 8623­­ — Lyra gyártmányú pianínó eladó, Dunaúj­város, Dózsa György út 1 17. szám. I. 3. 3634­­ — Használt DESZKA, könyvszekrény, parázs­tűzhely eledó, Szívár, Dráva út 68. 8­98 — 600 darab új TÉG- 1,A eladó, Szívár, Lenin út 10. fszt. 4. 8606 — KERESEK szoba­társnőt, különbejáratú bútorozott szobába. Szi­­vár, Kinizsi u. 8. 8625 APRIGHIRDETESEK 1 Fejér megyei Hírlap ■ Döntetlenül végződött a NB III-as megyei magadé ERCSI KINIZSI—I. ÉPÍTŐK 0 :0 Vasárnap Ercsiben 500 néző előtt mérkőzött a Kinizsi és a II. Építők­­ megyei rangadó keretében Egy héttel ezelőtt a duna­újvárosiak a bajnokjelölt Izzó otthonából­­vittek el értékes pontot. Ezúttal 0 : 0-ás eredményt harcoltak ki a mindvégig nagyiramú mér­kőzésen. A mérkőzésről elmondhatjuk, hogy a hazai csapat több helyzetet dolgozott ki, ezeket azonban nem tudták gólokká értékesí­teni. A 23. percben Magyar átadását Nagy öt méterről nagy helyzet­ben fölé lőtte, majd Csajtai nagy erejű lövését hárította bravúrral a dunaújvárosi kapus. A II. félidőben az 51. percben viszont a dunaújvárosiak szerez­hettek volna gólt, Zsinka át­adását Für lőtte kapura, az ercsiek ka­pusa csak nagy üggyel-bajjal hárított. A 61. percben Nagy lőtt 6 mé­terről a kifutó karnisba, a­ másik oldalon viszont Csajtai gólhelyzet­ben fejelt kapu fölé. A 80. percben Für kiugratta Tarrt, a duna­újvárosi csatár lövése a kapufa felső éléről vágódott a mezőnybe. Bár több helyzetük volt a hazaiaknak, az eredmény mégis igazságos. Jók: Markó, Glatz, Dolmány, Kovács, illetve Zsinka, Tarr, Für. ALB­A REGIA—VESZPRÉMI KSE 1:0­­0 .NB Veszprém, 300 néző, vezette: Horváth — kitűnően. Alba Regia: Erdész — Kiss, Sepsi, Réti, Villand, Sárvári, Józsa, Salga, Zele (Farkas), Németh, Tóth. Janecz sérülése miatt nem vállalta a játékot, így került az együttesbe hosszabb kihagyás után Zele. A 4. percben Tóth egy csel után kapura lőtt, s a labdát a kapus nagy bravúrral a kapufa segít­ségével hárította szögletre. A veszprémiek bár többet támadtak, az Alba Regia védői minden esetben időben léptek közbe. A II. félidőben dőlt el a két pont sorsa az Alba Regia javára, s mindjárt tegyük hozzá: megérdemelten. A 72. percben Tóth hagyta faképnél a veszprémi védőket és a kifutó kapust is kicselezve gurí­tott a hálóba. 1 :0. Ezzel a góllal értékes két pont került Fehér­várra. Az Alba Regia immár harmadik mérkőzését nyerte meg soro­zatban, közülük kettőt idegenben. Jók: Erdész, Kiss, Sepsi, Németh, Józsa, Tóth. SZEKSZÁRDI DÓZSA—SÁRBOGÁRDI VOLÁN 1:0 (0:0) Szekszárdi ano néző, vezette: Báli. Sárbogárdi Hernádi — Dénes, Jakab, Kovács, Fekete, Orosvári, Kocz, Herold, Tatár, Budai, Horváth. Egyenlő erők küzdelmét hozta az erős iramú mérkőzés. A ha­zaiak szerencsés góllal győztek. A vendégcsapatnak főleg az I. fél­időben volt három százszázalékos helyzete, amelyek ki­használatlanul maradtak. A játék képe alapján a sárbogárdiak a döntetlent meg­érdemelték volna. Az egyetlen gól a 30. percben, Elzák lövéséből esett. Jók: Hernádi, Kovács, Orosvári, Herold és Budai. KÉZILABDA: Győzött a Szondi SE és a MÁ­V Előre a Videoton : Vereség Nyíregyházán Harmadszor játszott egy­mást követően hazai kör­nyezetben a Szondi SE ké­zilabda-csapata, a két hét­közi forduló után ismét va­sárnap. A piros-fehérek ma­gabiztos győzelmével szem­ben az addig remek formá­ban szerepelt Videotonnak nem sikerült — titokban re­ménykedtünk — meglepetést okoznia Nyíregyházán. A fehérvári közönség meg­gy­őződhetett arról: honvéd­csapatunk kipihente a helyi rangadó fáradalmait és könnyedén, időnként tetsze­tős támadásokból szerzett gólokkal fektette ké­tvállra, a nagyon mérsékelt teljesít­ményt nyújtó debreceni el­lenfelét. Különösen védekezésben nyújtottak a piros-fehérek lényegesen jobbat, de táma­dójátékuk ötletgazdagsága is javult. Mindenekelőtt azért örvendetes ez a győzelem mert egyre érettebben, hatá­rozottabban illeszkedik az együttesbe a tartaléksorból felkerült Szabó. Egyszerű, de nagyon hasznos játéka mintha egységesebbé tette volna a Szondi SE gárdáját. Általánosságban elmond­ható, hogy valamennyi hon­véd játékos dicséretet érde­mel, bár a helyzetek jobb­­ki­használásával nagyobb ará­nyú is lehetett volna ez a győzelem. Végül nézzük a két edző véleményét. Gárdos Ferenc (Szondi SE): — Javuló, ötletes játékkal, megérdemelt sikert arattunk. Orsi Tibor (MGM): — Érthetetlenül gyengém játszott csapatunk. A Videoton balszeren­csés körülmények között játszotta mérkőzését Nyíregyházán. A szerdai találkozó következ­­ményeihez járuló hosszú és érthető fu­­rails­ága érződött a csapat teljesítményén. Saj­nos, Nagy Lajos nem tartha­tott társaival és hiánya el­sősorban a védekezésben mu­tatkozott, így a­ vártnál gyen­gébb teljesítmény nem volt elegendő legalább az egyik pont, megszerzéséhez. Reméljük azonban a balsze­rencsés vereség nem fogja tartósan megszakítani a pi­ros-kékek őszi kitűnő siker­­sorozatát. A nyíregyházi mér­kőzés krónikájához tartozik még, hogy Barlabás ismét ragyogóan védett és a me­zőny legjobbjának bizonyu­lt. Rajta kívül Bartha és Csi­szár játszott még átlagon fe­lül. Az NB II-ben rendkívül értékes pontokkal tért haza Pestlőrincről a MÁV Előre. A középmezőnyben tanyázó Lőrinci Fonót hat gólos kü­lönbséggel győzték le, s így megtartották vezető he­lyüket. A csapat vezet® el­mondották, hogy rendkívül durva mérkőzés volt, a fővá­rosi csapatból három játé­kost állított ki végleg a já­tékvezető. Eredmények: NB I. B: Szondi SE—MGM Debrecen 83:12 (10:5) Szondi SE: Bartalos,­­ Jeszencsák (1), Samodai (3), Szabó (3), Fenyő (2), Gyűrűs (7), Skultéti (2). Csere: Szi­geti (1), Szurdi (2), Vörös, Gyomoroi. Nyíregyháza—V­ideoton 18:13 (18:8) Videoton: Barlabás — Pintér, Tombor (2), Janics­­ka (1), Bartha (3), Szeles (2), C­iszár (4). Csere:­­Jósvafői, Fekete (1), Szemet­, Punk. NB I. MÁV Előre—Lőrinci Pono TI: 10 (15:12) MÁV Előre: Németh — Fü­löp (2), Szénié (3), Szabó (5), Csiszár (11), Für (1), Cseri. Csere: Jelenik, Ud­vardi, Kerese.­­ Györös komb­a In a Szondi SE—Debrecen mérkőzésen. Bajnoki I­­­táblázatok Eredmények: Bp. Spart­acus—­­ Nyíregyháza 1:0, Eger—Várpalota 1 :0, Kecskemét—Ganz MA­VAG 1­­:0, Győri Dózsa—Ózd 1:0, Komló­i -BVSC 1:0, Miskolc—Szállítók 3:0,­­ Nagybá­tony—Budafok 5:1. (Ezzel­­ így tűnik, megpecsétlődött a bu- s­da­okiak sorsa.) Szolnok—Orosz- B­ány 4:0, Pécsi Bányász—Bp. Elő­­i­de 2:2. Eredmények: Kossuth KESE— Autóbusz 2:1, Fapp J. SE—I­I. Ker. 4:1, Volán SC—Kazincbarcika 1:1, Borsod—BVTK 3:1, Kistere­dre—Esztergom 1:1, Tűzoltó D.— Almásfüzitő 0:0, Salgótarjáni K. —Ormottbánya 1:1. A nyugati csoport élén a Doro­gi Bányász áll, őket követi az ugyancsak 31 pontos Zalaegerszegi TE, valamint a 29 pontos Győri MÁVDAC. A vasárnapi rangadón a dorogiak 3:2-re győztek a MÁVDAC ellen. A három kies­ő- j­el­ölt a jelen pillanatban a Mo­roni Vasas, a Zalaegerszegi Dó­zsa és a Nagykanizsai ÚTE. A keleti csoport élén ez a helyzet: 1. Békéscsaba (291, 2. KISTEXT, 3. Szolnoki­ MÁV, 4. Cegléd, 127—27 ponttal), 5. Deb­receni VSC (26 ponttal). A 14—15 és iI. helyen a Gázművek, a Kecskeméti TE és a Debreceni Rektromos áll. L MB L B: Komló 26 15 8 3 30:14 38 L Kecskem. 26 14 7 5 35:22 35 l Eger m 12 9 5 34:20 33 1. Nagy Kat. 26 13 5 8 39:30 31 1­­. Bp. Előre 26 9 9 8 25:19 27­­. Oroszlány 26 11 5 10 38:32 27 1. Várpalota 26 3 9 8 28:24 27 1. Gyón D. 26 10 7 9 3a:34 27 ). MA­VAG 26 10 7 9 26:25 27 0. Szállítók 26 11 4 11 36:29 26 -• 1. Bp. Sport. 26 8 10 8 33:37 36 9 2. SZMTE 26 9 6 11 30:37 24 1 3. Pécsi B. 26 9 6 11 27:34 24 5 1. MVSC 26 7 10 9 24:32 24 5 5. BVSC 26 7 6 13 31:37 20­­ 6. Nyíregyháza és 5 8 13 21:35 18­­ 7. Ózd 26 5 8 13 18:31 18 8. Budafok 26 5 6 15 23:47 16­­ NB II. középcsoport 1. MÁV Előre 22 12 5 5 45:24 23 2. Borsodi B. 22 11 6 5 27:15 28 11 3. Salg. KSE 22 11 6 5 35:26 23­­ 4. Fapp J. SE 22 10 6 6 4­2:31 26 5. Kazincb. 32 10 6 6 30:24 36 ij 6. EVTK 22 11 2 9 32:27 24 J! 7. Kister. 32 9 6 7 34:24 24 ) 8. BEAC 23 8 6 8 38:34 22 9. Almásfüzitő 22 8 6 8 20:19 22 .0. Esztergom 32 8 5 9 36:31 21 1. KEF SE 22 8 5 0 21­­2. Volán SC 22 6 8 8 83:2­3 20 . 3. Ormosb. 21 8 3 12 23:36 18 1­­4. TűZöltó D. 22 B 4 12 23:34 16­­5. m­. ker. 22 5­­5 12 19:36 15 ,6. Autóbusz 22 5 2 15 20:51 12 NEMCSAK ELŐÍRÁS GAZDASÁGI ÉRDEK IS AZ ELEKTROMOS, VALAMINT NYOMÁS ALATTI BERENDEZÉSE CENTRILFUGÁK. TURBINÁK RENDSZERES MÉRÉSE ÉS FELÜLVIZSGÁLATA A hibás berendezések él­etveszélyesek, tartós üzemza­varokat, súlyos anyagi károkat okozhatnak ! AZ sgn mmmm BUDAPEST, IX. SOROKSÁRI ÚT 48^7­0-231 VÁLLAL AZ ORSZÁG TERÜLETÉN érintésvédelmi méréseket (MSZ 172/1—67 szerint), szigetelés vizsgálatokat (hálózatok, transzformá­torok és kettős szigetelésű készülékek), elektromos berendezések felülvizsgálatát (MSZ 1600—58 szerint), villámhárító méréseket, teljesítmény és meddő teljesítmény méréseket, érintésvédelmi rendszerek javítását, nyomás alatti berendezések, valamint centrifugák és gőzturbinák vizsgálatát. Vidéki rendeltségek: Pécs, Hegyalja út 20. Hódmezővásárhely, Dimitrov u.­­ Zalaegerszeg, Kisfaludy u. 11. Debrecen, Vörösmarty u. 9. _________________________________________________ 8500 HÍZ 51/1 tyuni, 2,5 tonnás nyitott teher- megrendelhet léptei 16 000 Ft-os árengedlifénnyel . . . . . . ÁsBI&S. BUDAPEST, xm„ AZONNAL RAKTÁRBÓL VÁSÁROLHATÓ, ÁRA: 85 000 FT. «11 GOCOL U-8534. TEL.: 494—730. Kedd, 1968. o­ctóóber 1. ­ A fotó 39. heti­­ eredménye : 1. Várpalota—Eger 2 Cd 2. Kecskemét—MÁVAG 1 1 a Nyíregyh.—Bp. Spart. 2 9:1 4. Budafok—Nagyb. 2 1:3 ’ 5. Bp. Előre—Pécsi B. 1 2:2­­ 6. Misk. VSC—Szállítók 1 2:0 ] 7. Szem­. MTE—Oroszlány 1 4:1 8. Debr. Elektr.—Békéscs. 1 2:0 ■ 9. Goldberger—KISTEXT x 0­ - 10. Kiskunfél.—Szegedi VSE x 1:1 _ 13. Jászber.—Debr. VSC x 0:0 12. A­talan­ta—Juventus x 3:3 1­3. Lanerossi— Inter 2 0:1 +1 találat: M. Róma—Fiorentina 2 fcdl NYEREMÉNYEK 1 134-1, illetve 13 találaton szelvény nem volt! 12 találat — 15 db 46 958,— Ft 11 találat — 199 db 1 416,— Ft '» K 1 találat — 1846 db 229,— Ft KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Ezúton mondunk köszönetet mindazon rokonnak. Jóbarát­nak, ismerősnek, akik felejthe­tetlen jó férjem, édesapám, testvérem, apósom, nagyapám és rokonunk. HERCEGE ALIN (HAMMER) KÁROLY temetésén részt vettek, sírjára koszorút, virágot helyeztek, és jóleső részvétnyilvánításukkal mély fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. 8614 A gyászoló család.