Fejér Megyei Hírlap, 1971. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-02 / 258. szám

------- * . A Videoton tartalékcsa­pata ugyancsak kitett magáért. Az el­őmérkőzésen 5:1-re verték a bányászok második gárdáját. Különösen Csuko­vics és Szal­­mássy volt elemében, remek­beszabott gólokat lőttek. (Úgy érezzük az MTK ellen helyük lenne a csapatban). 30(!) néző előtt az egykori játékos, Pa­lotai sípjelére a következő összeállításban kezdett a két csapat. Komló: Buús — Lazaridisz, Kovács, Makray, Csordás, Horváth, Solymosi, Orsós, Bord­ács, Juhász, Bencsik. Ed­ző: Hantos Mihály. Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Mester, Hartyám, Fejes, Wollek, Nagy N­., Kar­sai, Burka, Bodnár. Edző: Ka­locsai Géza dr. Gyenge játék folyt az első 20 percben. Az egyik oldalon Bencsik, a másikon Bodnár veszélyeztetett. A 21. percben kapusi hibából vezetést szerzett a Komló, és ez a gól végleg eldöntötte a mérkőzést. Soly­mosi ívelt kapu elé, Szabó ke­zében volt már a labda, de ki­ejtette és az Kovács válláról Bordács elé pattant. A jobb szélsőnek már nem volt ne­héz a kapuba továbbítania, 1:0. Néhány Videoton táma­dást is feljegyeztünk ezután. Wollek lövése az ötösön álló Csordásról pattant szögletre. A második félidőben már valamivel jobb volt a játék. Juhász lövését védte Szalkó, majd Wollek bombája kapu fölé került. Ezután Nagy I­. lövését Buús bravúrosain há­rította. A 63. percben Har­tyám helyére Szolnoki állt be. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám a védők mindig időben léptek közbe, vagy a csatárok bizonyultak tehetet­lennek. Nem tagadhatjuk, hogy a Komló kitűnő sorozatban van, ennek ellenére azt vártuk, hogy az egyik pontot elhoz­zák a fehérváriak. A Videoton meddő csatárjátéka, sok ol­­y haladó gátasból felépített tá­madásszövése nem vezethetett eredményre. A Komlói Bá­nyász szürke játékosokból ál­ló csapat, ám hallatlanul lel­kesek, nem ismernek elveszett labdát, ez eddigi sikereik tit­ka. A piros-kékeknek elsősor­ban a támadójátékot kell ja­vítaniuk és elkerülni az olyan hibákat, amelyeket a védelem most már sorozatban elkövet Szabó a gólnál nagy hibát vétett, utána viszont akadt néhány jó védése (egy javas­lat: jó lenne egyszer Magyar­nak is játéklehetőséget adni, csak a közönség megnyugta­tására). Az egyéni teljesítmé­nyeket vizsgálva, a csapatból Kovács, Fejes, Mester és időnként Karsai dicsérhető. A Komló legjobbjai Buús ka­pus, Makray, Solymosi és Bencsik. Palotai gyengén bírásko­dott kapushiba, meddő csatárjáték Komló—Videoton 1:0 (1:0) D. Kohász—FOSFER Szállítók 1:0 (0:0) Dunaújváros, 1300 néző, vezette: Bálla Gy. Kohász: Papp — Formag­­gini, Faji, Ruppert, Somogy­­vári, Somogyi, Mártha, Csör­gő (Harangi a 72. percben), Szimacsek (Bartók a szünet­ben), Dombóvári, Kovács. Edző: Németh Gyula. Szállítók: Timler — Pagel­­la, Bocsák, Kemerle, Sima, Kanyó, Vágási, Túras, Rixer, Bakk, Szabó. Edző: Szabó Ferenc. Már az első 45 percben nagy fölényt harcolt ki a dunaújvárosi csapat, különö­sen Csörgő volt elemében. A 24. percben 25 méteres lövése a jobb oldali kapufa mellett zúgott el, majd nem sokkal később Timlernek minden tu­dására szükség volt, hogy hárítsa bombáját. A 30. perc­ben megszerezhette volna a vezetést a Kohász. Dombó­vári egy rövid hazaadást el­csípett, előle csak nehezen mentettek a védők. A második félidőben sem változott lényegében a játék képe, majdnem felbil­lent a pálya ,oly nagy volt a Kohász fölénye. A 47. percben sajnálatos sérülés történt, egy akciónál Timler és Sima megsérült, a Szállítók kapusa nem is tudott tovább védeni, helyére Soltész állt be. A 66. perc hozta meg a hazaiak számára a két pontot jelentő gólt. A kaputól 35 méterre szabadrúgáshoz jutottak a dunaújvárosiak. Csörgő nagy­erejű bombája a kapufa élé­ről levágódva a kapust is érintve pattant a hálóba. Nem született nagyobb arányú piros-fehér győze­lem, az elsősorban annak tu­lajdonítható, hogy a Szállítók szinte teljes csapattal véde­keztek. Hogy elkerüljék a nagyarányú vereséget, szinte minden esetben rúgták „el a kaputól” szándékkal meg a labdát. A látottak alapján nagyobb arányú Kohász győ­zelem is megérdemelt lett volna. Kitűnt: Formaggini, Ruppert, Csörgő, illetve Bo­­csák, Rixer. Az NB IlI-ban történt Az Ercsi Kinizsi súlyos veresége Még mindig erősen hullám­völgyben van az Ercsi Kini­zsi, amely vasárnap Vecsésen súlyos vereséget szenvedett. Az észak-nyugati csoport rangadóját szerencsés körül­mények között nyerte a Győ­ri Elektromos, amelyben több volt MÁV DAC és ETO lab­darúgó is játszik. A Puszta­vári Móri Bányász csatárai tehetetlensége miatt nem tu­dott nyerni, akárcsak a D. Papír és a D. Építők. NB III. középcsoport: MÁVAUT Volán—D. Papír 1:0 (1:0). Dunaújváros, 100 néző, ve­zette: Bauer. Papír II.: Hosztasi—Fundák, Németh, Harpakker, Oláh, Orbán, Kecskeméti, Hege (Si­mon), Prókai, Czigler, Tóth, Molnár. Az egyetlen gólt a 38. perc­ben büntetőből szerezték a vendégek. A Papír szünet után kapujához szegezte el­lenfelét, de még az egyik pontot sem sikerült kiharcol­niuk. D. Építők—Bajai, Vasas 1:1 (1:0) Dunaújváros, 100 néző. Ve­zette: Endes. Építők: Horváth—Für, Aj­tony, Dózsa, Bátai, Földi, Szabó Z., Bencze, Tar, Ta­kács (Mecskasz, majd Mik­lós), Vancsura. Vancsura szerezte meg a vezetést az Építőknek az első félidőben. A 70 percben sú­­lyos védelmi hibából egyen­lítettek a bajaiak. Gyenge színvonal, álmos játék folyt a pályán. V­ecsési V­IÉP—Ercsi Kinizsi 6:1 (2:1) Vecsés, 500 néző, vezette: Marton. Kinizsi: Molnár (Hor­váth)—Kovács, Csajtai, Ér­den, Nagy, Szilassy, Muharai (Király). Herczeg, Dolmány, Markó, Perger. 1:1-es állásnál Herczeg két nagy helyzetet hagyott ki, még az üres kapuba sem tu­dott betalálni. A második félidő elején egy potyagól után teljesen összeroppant a Kinizsi. NB III. északnyugati cso­port: Győri Elektromos—KÖFÉM SC 4:2 (1:2) Győrben a fehérváriak: Hargitai (Bicski)—Gallai, Ke­rék, Fogarasi, Bőr, Nehéz, Balla­i (Németh), Keszthelyi, Bihari, Farkas, Simon össze­állításban szerepeltek. Simon szerzett vezetést, az Elektromos egyenlített, de nem sokáig örülhettek, mert Bihari újból a hálóba talált. Ezután Bihari kapáslövését a kapus nagy bravúrral hárí­totta. Szünet után az 58. perc­ben két gól is esett — védel­mi hibából —. A KÖFÉM sorsát ez végleg megpecsétel­te. A győriek góljai szeren­csés körülmények között szü­lettek. Pusztavári M. Bányász— Siófok 2:2 (2:2) ■Mór, 400 néző, vezette: Sza­bó Gy. Mór: Görgényi—Bakonyi, Monostori, Bencze, Végh, Praveczki. (Hébersing), Da­rabos, Huszár, Arany, Katz, Drobni. Igen jó iramú volt a mér­kőzés az első félidőben. A móriak szerezték meg a veze­tést, amelyre a Siófok két góllal válaszolt. A félidő be­fejezése előtt egyenlítettek a hazaiak. Szünet után a bá­nyász csapat végig többet kezdeményezett, csatárai azonban­ néhány esetben még két méterről sem találtak a kapuba. Góllövők: Arany, Katz, ill. Kapitány, Hrot. N­KIAP------- NB I tartalékbajnokság Videoton Komló 5:1 (2:1) Komló, 1000 néző, vezette: Köő. Videoton­­: Magyar — Horváth, Kerecsényi, Gál, Berki, Szabó K., Nyitrai, Borsányi, Tiber (Balogh), Szalmássy, Csukovics. Különösen szünet után volt elemében a fehérvári táma­dósor. Góllövői­: Csukovics (3), Szalmássy (2), illetve Pintér. Jó: Kerecsényi, Bor­sán­yi, Szalmássy, Csukovics. 5 perc miatt győzelem M­­V Előre— Olajbányász SE (2:1) (0:0) Székesfehérvár, 300 néző, vezette: Kőrös. MÁV Előre: Paulusz — Karsai, Bátor, Ribi, Mester, F. Papp, Jelinek, Lechner, Monoki (Farkas), Beke, Pa­táid. Edző: Neubauer István. Olajbányász: Tóth — Ta­kács, Söjtör, Simon, Beke, Bakán, Németh, Meszes, Ko­­manovics, Hullmann (Major), Soós, Sulyok. Edző: Németh Lajos. Meglehetősen edzőjellegű­­nek ígérkezett a találkozó, az iram még a közepes szintet sem érte el. A 9. percben je­gyezhettük fel az első ese­ményt. Jelinély lövése veszé­lyeztette a nagykanizsaiak kapuját. Majd a hazai védők hibájából Hullmann került nagy helyzetbe, szerencsére tovább vezette a labdát és Paulusz vetődéssel védett. A 17. percben Jelinek beívelé­sénél Patakinak még arra is volt ideje, hogy megnézze hova fejelje a labdát, ez azonban elkerülte a kaput Egy perc múlva Jelinek tette ugyanezt. A 26. percben Ko­­manovics került óriási gól­helyzetbe, Paulusz azonban remek kifutással hárított. Az ellentámadásnál F. Papp jó lövését a léc mellől öklözte ki Tóth. Az első félidő befe­jezése előtt Pataki 18 méter­ről küldött szabadrúgása centiméterekkel kerülte el a felső sarkot. A második félidőben emel­kedett a színvonal, élvezete­sebb, jobb lett a játék. Előbb a vendégek veszélyeztettek, majd Bőke lövése vált a ka­pus könnyű zsákmányává. Az 58. percben Monoki jó ke­resztlabdáját Bőke lőtte ka­pásból a bal alsó sarokba. 1:0. Négy perc múlva szüle­tett meg a hazaiak második gólja. Bőkét szabálytalanul szerelték a védők. A jogos büntetőt F .Papp értékesítet­te. 2:0. A gól után érthetet­lenül leállt a fehérvári csa­pat és ez majdnem megbosz­­szulta magát. A 68. percben Hullmann elcsípett egy át­adást, még Pauluszt is ki­cselezte, ám a berobbanó Karsai az utolsó pillanatban mentett. Egy perc múlva is­mét zavarba jött a védelem, Ribi és Bátor közös erővel hárított a gólvonalról. A 77. percben bal oldali támadás után Bokán lesen kapta a labdát és a hálóba lőtt. 2:1. A 85. percben egyenlíthetett volna a vendégcsapat, Bokán azonban jobb kapuig mellé helyezte a labdát. A hazai együttes játéka csak időszakonként elégített ki. A második félidő közepén néhány perces ésszerű csa­­tárjáték is elegendő volt a győzelem megszerzéséhez. Ezután érthetetlenül vissza­esett a csapat, szerencsére a vendégek több helyzetet hagytak kihasználatlanul. Jók: Karsai, Papp, Bátor, Paulusz, illetve Simon, Bo­kán, Komanovics. A játék­vezetői hármas sok hibát vé­tett. Megye­­bajnokság vendégsikerek a 17­. fordulóban úgy tűnik­, hogy Mezőfalva ő® a Székesfehérvári Volán külön párharcot vív az őszi elsőségért. Mezőfalva Baracskán, a Volán a Szondi SE otthonában győzött. Előnyük, a harmadik helyezettel szemben 5, illetve 3 pontra nőtt. Magára talált az Alba Regia is, amely 6 gólt lőtt a sárosdiak há­lójába. Otthon tartotta a két pontot a Spartacus, a Sárbogárd, idegenben győzött az Adony és az Enying. Spartacus—Martonvásár l£ (1:0) Küzdelmes mérkőzésen nyertek a szövetkezetiek. Bálin­ka—Pusztaszabolcs Zrt (0:1) A hazaiak 11-esből egyenlítet­tek. Alba Regia—Sárosd 8:0 (3:0) Elemében volt a hazaiak csa­társora. Szondi SE—Szfv. Volán 0:3 (0:3) Az első félidőben mutatott re­mek csatárj­átékkal nyertek közlekedésiek. Baracska—Mezőfalva 0:3 (0:1) Minden csapatrészben jobbnak bizonyultak a mezőfalviak. Toldi SE—Adony 0:1 (0:1) Az adonyiak lelkes játékukkal rászolgáltak a két pontra. Sárbogárd—Bicske 4:2 (2:0) A hajrában kerekedett felül a hazai csapat a keményen játszó vendégekkel szemben. Két 11-est értékesítettek a sárbogárdiak. A bicskei együttesből két játékos) kiállított a mérkőzésvezető. D. Volán—Enying 2:4 (2:4) Már az első félidőben kialakult a végeredmény, amely igazságos. A megyei bajnokság állása: 1. Mezőfalva 10 10 1 1 32- 9 21 2. Szfv. Volán 12 9 1 2 30-19 19 3. Adony 12 7 2 3 26-15 11 4. Szondi SE 12 7 2 3 19-13 16 5. Bicske 12 6 3 3 19-20 15 6. Toldi SE 12 6 2 4 29-12 14 7. Enying 12 5 3 4 23-23 13 9. Sárbogárd 12 6 1 5 18-18 13 9. P.­Szabolcs 12 4 3 5 16-20 11 10. D. Volán 12 4 3 5 21-28 11 11. Baracska 12 4 3 5 13-23 11 12. Alba Régia 12 4 2 6 17-17 10 13. Spartacus 12 4 1 7 17-27 9 14. Sárosd 12 2 2 8 13-31 1 15. Martonvásár 12 1 2 9 19-30 4 16. Balinka 12 1 1 10 10-29 3 Kedd, 1971. november Bajnoki táblázatok A félbeszakadt Ferencváros-­ Egyetértés mérkőzés eredményét nem számítottuk be. Eredmények: MTK—Vasas 1:4%. Egyetértés—Ferencváros (1:l­en állásnál a 74. percben félbesza­­kadt), Újpest—Pécs 0:0, Eger--* Tatabánya 2:3, Diósgyőr—Honvéd 0:2, Szombathely—Salgótarján 1:1, Rába ETO—Csepel 0:0. A november 7-i forduló párosí­tása: Egyetértés—Rába ETO, Pécs —Szombathely, Salgótarján— Eger, Tatabánya—Diósgyőr, Hon­­véd—Komló, Vasas—Csepel, Fe­rencváros—Újpest (17 órakor a televízió is közvetíti), Videoton—­ MTK (a Sóstói stadionban) Békéscsaba 4:1, Várpalota—Dorog 1:0, Szolnok—Spartacus 1:0, MÁV DAC—Volán 2:2, Szeged—Pénz­ügyőr 3:1, Ózd—Kecskemét 1:0, Debrecen—MÁVAG 1:1, Orosz­lány—Zalaegerszeg 2:0. A következő fordulóban lesz: Várpalota—Oroszlány, Dorog— Szeged, Szállítók—Szolnok,­­Spar** tacus—Pécsi Bányász, Békéscsa­ba—Volán, MÁV DAC—MA­VAG, Debrecen—Ózd, Kecskemét—Za­laegerszeg, pénzügyőr—Kohász, Nagykanizsa—Zalaegerszeg, Bau­xitbányász— Pécsi Etch., Fűzfő—­ Pécsi VSK, Almásfüzitő—Bakonyi Pápa—Táncsics Győr—Ajka, Szekszárd—Savaria, MÁV Előre— KOMEP (szombaton a vasutas pályán). Az NB II keleti csoportjában a Budafok 2 ponttal vezet az Előre és a Kiskunhalas előtt. Az északi csoportban jelenleg: Mis­kolci VSE, Leninváros és Nagy­­bátony a sorrend. NB I 1. 1. Dózsa 9 S91 M­­T fft 2. Vasas M­­ 2 2 21-10 14 3. Komló 10 5 4 1 13-12 14 4. FTC 9 6 1 1 20- 8 111 5. Honvéd 9 5 2 2 16-10 I* 6. Tatabánya M 4 4 2 17-15 l* 7. Csepel 10 2 5 2 11-11 11 8. Haladás 10 3 3 4 11-11­­ 9. SBTC 9 2 5 2 11-12 1 10. Rába ETO 10 2 5 3 9-12 9 11. Egyetértés 9 2 3 4 19-14 7 12. DVTK 10 3 1 6 14-19 7 Eger 10 2 3 5 14-19 8 14. Videoton 10 3 1 6 9-18 8 15. Pécs 10 0 5 5 9 * 10. MTK 10 1 1 8 6-21 1 NB I B 1. ZTE 13 9 2 2 31-12 29 2. SZEOL 13 9 2 2 31-17 20 3. DVSC 13 7 5 1 15- 5 19 4. MAVDAC 13 7 4 2 25-14 18 5. Dunaújváros 13 7 4 2 17- 9 18 6. Oroszlány 13 6 3 4 25-17 13 7. Dorog 13 4 6 3 17-12 14 8. K. Dózsa 13 5 3 5 26-20 13 9. Békéscsaba 13 4 5 4 18-18 13 10. Bp. Spartacus 13 4 5 4 14-19 13 11. Várpalota­­ 13 5 2 6 12-16 13 12. Pénzügy­ 13 2 6 3 11-13 10 SZMTE 13 3 4 6 12-19 10 14. Volán 13 3 3 7 15-23 9 15. Ózd 13 3 3 7 13-22 3 16. FOSPER­ 13 3 2 8 15-26 8 17. Ganz­ M. 13 2 3 8 12-25 7 18. Pécsi B. 13 2 2 9 14-33 6 Eredmények: Pécsi Bányász: 1. ZTE 13 9 2 2 31-12 29 2. SZEOL 13 9 2 2 31-17 20 3. DVSC 13 7 5 1 15- 5 19 4. MAVDAC 13 7 4 2 25-14 18 5. Dunaújváros 13 7 4 2 17- 9 18 6. Oroszlány 13 6 3 4 25-17 13 7. Dorog 13 4 6 3 17-12 14 8. K. Dózsa 13 5 3 5 26-20 13 9. Békéscsaba 13 4 5 4 18-18 13 10. Bp. Spartacus 13 4 5 4 14-19 13 11. Várpalota­­ 13 5 2 6 12-16 12 12. Pénzügy. 13 2 6 5 11-13 10 SZMTE 13 3 4 6 12-19 10 14. Volán 13 3 3 7 15-23 9 15. Ózd 13 3 3 7 13-22 9 16. FOSPED 13 3 2 8 15-26 3 17. Ganz­ M. 13 2 3 8 12-25 7 18. Pécsi B. 13 2 2 9 14-33 6 Eredmények: Pécsi Bányász­ NB II. nyugati csoport 1. Szekszárd 12 7 4 1 15- 5 18 2. Savaria 12 6 3 3 19-13 15 3. Pápa 12 5 4 3 16-12 14 4. PVSK 12 6 1 5 18-13 13 5. Pécs Erch. 12 5 3 4 13- 9 13 6. Fűzfő 12 5 3 4 15-12 13 7. Ajka 12 4 5 3 11-14 13 8. Z. Dózsa 12 4 5 3 15-20 13 9. Bakony V. 12 4 4 4 14-10 13 10. Győri D. 12 5 2 5 18-16 12 11. N.-kanizsa 12 5 2 5 15-15 12 12. Táncsics 12 4 3 5 16-15 11 13. Szfv. MÁV 12 3 4 5 11-15 10 14. KOMEPN 12 3 3 6 8-13 9 15. Bauxitb. 12 2 4 6 9-17 8 16. Almásfüzitő 12 3 0 9 9-23 6 A következő forduló párosítása: így kellett volna tippelni 1. DVTK—Bp. Honvéd 0:2 2 lil. A­talan­ta —F­i­o­r­e­n­tina 3:1 1 2. Rába ETO—Csepel 0:0 x 12. Torino—Cagliari 1:0 1 3. Haladás—Salgótarján 1­:1 x 13. Varese—Napoli 0:1 2 4. Eger—Tatabánya 2:3 2 Pótmérkőzés­: 5. Komló—Videoton 1:0 1 14. Ajka—Szekszárd 1:0 1 6. Oroszlány—ZTE 2:0 1 7. Ózd—Kecskemét 1:0 1 Nyeremények: 8. Ganz­ M.—Debrecen 1:1 x 134-1 1 db 2130 31.2.— Ft; 1:3-as 3 9. Volán—MÁV-DAC 2:2 x db 70 733— Ft; 1­2-es 2193.— Ft; 10. SZITE—Bp. Spartacus 1:0 1 11-es 208.— Ft; 10-es 46.— Ft. s­ Szibéria tájain VI. Bratszk — a kilowattok városa Lomhán emelkedik a ma­gasba a­. AN 10-es óriásgép, hogy másfélórás utazás után az angarai vízilépcső jelen­legi legnagyobb működő komplexumához, Bratszkba szállítson bennünket. A re­pülőtéren vár Szovjenko Mi­hail Ignatevics, a TASZSZ- iroda vidám helyi vezetője és Gurjevics Alexander Bori­­szovics, az APN hatalmas termetű, ifjú tudósítója. A jelenleg 200 ezer lakosú vá­ros repülőterén nagy a for­galom. Autónk hamarosan a régi Bratszkon halad keresz­tül, amely igazi kertváros ké­pét mutatja. A Szibériában korábban általában elterjedt faházak mellett hasonló stí­lusú, de egy és két emeletes faépületek sorakoznak. Ab­lakkereteik, tetőperemeik dí­szesen faragottak és üde kék, zöld és fehér színekkel tar­kítják a bokrokkal és sok­színű virággal pompázó ker­tek látványát. Az utak és a járdák aszfaltozottak. A város 326 esztendeje állt, mint a Szibériát meghódító kozákok erődje, anélkül, hogy a világ tudomást vett volna róla. Nevezetességeire, a kör­nyéken található ősrégi szik­larajzokra legfeljebb a tu­dósok figyeltek fel és nem volt köztudott, hogy itt ra­boskodott sokáig a száműzött Avvakum protopípa, az óhi­­tűek vezére. A városról a lexikon is csak annyit árult el, hogy va­iköpülő-üzeme, ró­kafarmja és mozija van. Az érdeklődés központjába ak­kor került, amikor az 50-es évek közepén megjelent a hétéves terv. Bratszkban épül fel a világ egyik legna. Mindent a gépek végeznek. A bratszki faipari kombinát cel­lulózó üzemének egyik csarnoka.