Fejér Megyei Hírlap, 1975. április (31. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-02 / 77. szám

NB III MEDOSZ ÉRDÉRT —MÁV ELŐRE 3:3 (1:0) Székesfehérvár­, 600 néző, vezette: M­ásik. ÉRDÉRT: Nádasi — Meli­­ch­arek, Marosi (Meggyesi), Kamics­, Salcza, Boruzs, Halá­pi, Kamarás, Jakab, Somogy­­vári, Balta­ (Nagy). MÁV Előre: Paulusz — Mester, Cs. Horváth, Szabó, Lechner, Pemmer, Tornai, Téglás, Bus, Bőke (Jelinek), Ur. A gólok története. 27. perc: Jakab 25 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sa­rokba. 1:0. 49. perc: Pemmer beadását Téglás a kifutó kapus mellett továbbította a hálóba. 1:1. 52. perc: A védők pontatlan átívelését­ Somogy­vári elcsíp­te, lefutott és ismét a hálóba került a labda. 2:1. 68. perc: Bus beadását Ná­dasi kiejtette, s közelről To­rnai nem hibázott. 2:2. 72. perc: Bus visszaadását Téglás továbbította Tornai­hoz, aki kapuba lőtt. 2:3. 85. perc: Megismételt sza­badrúgás után Kamarás nagy­­erejű lövése a bal felső sarok­ban kötött ki. 3:3. Már az első percekben látni lehetett, hogy a hazaiak sok hibával játszanak, lassan szö­vik támadásaikat és ezzel le­hetőséget adtak a fővárosiak­nak, hogy szervezett védeke­zésük hasznossá váljék. Ha sikerült gólhelyzetet teremte­ni, azt még az üres kapuba sem tudták belőni a csatárok. Ebben az időszakban Pemmer hagyott ki két óriási helyze­tet. A második félidőben nagy erővel támadott a MÁV Előre, sikerült is a maga javára for­dítani a mérkőzést, de ekkor ismét súlyos védelmi hibából Somogy­vári kiegyenlített. 3:2- es fehérvári vezetésnél Tornai, majd Jelinek hagyott fel óriá­si helyzetet és a hajrában Kamarás bombalövése egy pontot jelentett az ÉRDÉRT számára. A rutinos játékosok­ból álló fővárosi együttes me­zőnyben sokkal tervszerűbben, céltudatosabban játszott. A hazai csapat a vártnál jóval gyengébb teljesítményt nyúj­tott. Nem voltunk elégedettek a közvetlen védelemmel sem, főleg Cs. Horváth­ tal. A kö­zéppályások is igen öregura­­san játszottak. A csatárok bár három gólt lőttek, de emellett még rengeteg lehetőséget hagytak kihasználatlanul. A látottak alapján az eredmény igazságos. Kósik játékvezető jól bíráskodott. A két együt­tesből Somogyvári, Marosi, Halápi, illetve Ur, Lechner és Szabó dicsérhető. — szidj — 4 NB II Komlói Bányász —D. Kohász Dunaújváros, 2000 néző, ve­zette: Lauber. Komló: Buús — Tallósi, Kovács, Pál, Csordás, Ladó, Keller, Kiss, Ling (Bordács), Kolesánszky, Bányász (Mód). Edző: Lantos Mihály. Kohász: Majzlinger (Né­meth), — Formaggini, Fajt, Paizs, Kerekes, Tóth, Mártha, Sajó (Fajkusz), Tímár, Kán­tor, Bartók. Edző: Palicskó Tibor. 7. perc: Lahó közeli lövését Majzlinger szögletre ütötte. A beívelt labdát Lahó a kapu­fára fejelte, majd másodszorra már biztosan helyezett a háló­ba. 1:0. 6­1. perc: Formaggini csa­­varta kapu elé a labdát, amely Buús kezéből kipattant és a szemfüles Mártha közelről nem hibázott. 1:1. Nagy küzdelmet hozott a két volt NB I-es csapat talál­kozója. A kezdeti komlói ro­hamok után a Kohász átvette a játék irányítását, több hely­zete is akadt, de ezekből csak egyet sikerült kihasználnia. A látottak alapján a döntet­len igazságos. Jók: Kovács, Tallósi, Ladó, Kiss, illetve Paizs, Kerekes, Mártha, For­maggini, 1:1 (1:0) Sakkhírek A megyei sakk- csapatbaj­­­nokság március 23-án le­folytatott IV. fordulójának eredményei: Szabadbattyán— Pusztavám 2,5:9,5, D. Papír— D. Haladás 8­ :4, Videoton II.— Kohász II. 7,5:4,5, Martonvá­­sár—Dég 10:2, Szabadegyháza —Építők 3:9, Sárbogárd— SZIMI FM 4,5:7,5. Bajnokság állása a IV. for­duló után: 1. Pusztavám 32,5 pont, 2. Videoton II. 32 pont, 3. D. Papír SE 31 pont, 4. SZIM FM 29,5 pont, 5. Sár­bogárd 29 pont, 6. Szíván Építők 28 pont, 7. Martonvá­­sár 24 pont, 8. D. Kohász II. 22,5 pont, 9. D. Haladás 19 pont, 10. Szabadbattyán 18 pont, 11. Szabadegyháza 12,5 pont, 12. Dégi Tsz SE 10 pont. A bajnokság V. fordulójára az április 5-i heti pihenő­napon kerül sor. A városi sakkszövetség az Építők szállójában április 4-én délelőtt 8­­órai kezdet­tel felszabadulási kupa 4 fős csapatversenyt rendez lerö­vidített játékidővel. A ver­senyen munkahelyi és iskolai csapatok vehetnek részt. Nevezni a helyszínen lehet a verseny megkezdése előtt. Kosárlabda Vereség Pécsen, Budapesten és Szegeden MA: VIDEOTON—CSEPEL Az NB 1-es kosárlabda­­bajnokság ünnepek előtti fordulójának eredményeiről még nem tudtuk tárjékoztat­­ni a sportág híveit. A női bajnokságban az Építők Pé­csen 9 ponttal szenvedett ve­reséget, úgy, hogy hosszabbí­tásban kaptak ki a kék-fe­hér lányok. A rendes játék­időben a befejezés előtt 1 perccel az Építők még 4 pont­tal vezetett (!) Az egyenlítés után a PVSK jobban bírta a hosszabbítást. A legjobb do­bóknak Bekő (26), Hegy­iné (19) és Hegedüsné (12) bi­zonyult. A kék-fehér lányok legközelebbi mérkőzésüket április 3-án, csütörtökön 16 órai kezdettel a gépipari szakközépiskolában a Sze­gedi Tanárképző csapatával , vívják. Az Építők férfi együttesé­nek nem sok esélye volt Bu­dapesten a MAFC ellenében. Az eredmény is ezt igazolja: 72:53 (37:22). A fehérvári csapatból a Kisteleki fivé­­rek 12—12 ponttal bizonyul­tak a legeredményesebb pont­szerzőnek. Szegeden hatalmas küz­delmet hozott az újonc SZEOL és a Videoton össze­csapása! Az első félidőben a Szeged már 19 ponttal is ve­zetett (!), amikor a Videoton huszáros rohamaival nem­csak egyenlített, hanem a vezetést átvette. Sajnos, a hajrában ismét a hazaiak­nak sikerült jobban a pont­szerzés. Ezen a mérkőzésen különösen Janny játszott ki­tűnően. (18 pontot dobott) Pe­tőfi volt a legeredményesebb a csapatból , 23 ponttal. A Videoton ma 18 órai kezdettel az útépítési szak­középiskolában a sokszoros bajnok Csepelt fogadja. Jó és fegyelmezett csapatjáték­kal esetleg a meglepetés sem maradhat el. H. F. HÍRLAP SPORTKIÁLLÍTÁS FEHÉRVÁRON. A Fejér megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sporthi­vatala Ady Endre utcai, helyiségében tegnap hazánk felszabadulásának 30. évfordulója tisz­teletére sportkiállítást nyitottak meg. A megye sportéletét bemutató kiállítást április 10-ig naponta 11—18 óráig tekinthetik meg az érdeklődők (Fotó: Siska) Természetjárás Felszabadulási megemlékezés Április 5-én 11.30 órai kez­dettel, a Velence nagyköz­séghez tartozó nadapi szovjet hősi emlékműnél tartják me­gyénk szervezett természet­­barátai, a felszabadulási em­léktúrát. Ez a túra egyben befejezését jelenti az 1974­. szeptember 23-án beindult Fejér megyei felszabadulási túramozgalom. Az ünnepségre érkező cso­portok csillagtúra keretében érkeznek Nadapra. A vonat­tal Velencéig, illetve Kápol­­násnyékig utazók Székesfe­hérvárról a 8.07 órakor indu­ló vonattal mennek. Velen­céről a sárga sáv, Kápolnás­­nyékről a piros sáv jelzés ve­zet Nadapra. Az autóbusszal utazók a 7.20 és 9.10 órakor induló és Sukoróig, illetve a 10.45 órakor Nadapra közle­kedő autóbuszokkal közelítik meg a rendezvény színhe­lyét. Az autóbusszal utazók Pákozdtól a piros plusz jel­zésen indulnak el, majd a pi­ros sáv jelzésen folytatják tú­rájukat Nadapig. A Szúnyog­szigeti elágazásig utazók vé­gig a piros sáv jelzésen ha­ladnak. Sukorótól a zöld sáv, a zöld plusz és a sárga plusz jelzéseken lehet indulni, ame­lyek rátérnek a Szúnyog-szi­gettől induló piros sáv jel­zésre és azon érnek be Na­dapra. Nadapon a FÁÉV SE természetjáró szakosztályá­nak a rendezői fogadják a csoportokat. A túra vala­mennyi részvevője díszes em­léklapot kap ajándékba. A túrák vezetőit felszabadulási emlékplakettel ajándékozza meg a helyszínen a megyei sporthivatal megbízásából a megyei természetbarát szö­vetség. " — varró — Szerda, '05. április 7. Jegyelővétel Kedden megkezdődött a jegyek elővételi árusítása a Népstadionban április 9-én sorra kerülő Ferencváros— Crvena Zvezda KIEK-elődön­­tő mérkőzésre.­ Kispályás labdarúgó­torna A székesfehérvári városi labdarúgó szövetség felszaba­dulásunk 30. évfordulója tiszteletére április 3-án és 4-én az ifjúsági sporttelepen nyolc csapat részvételével kispályás labdarúgótornát rendez. Az „A” csoportban a FÁÉV, az Electron ’73, a néphadsereg egyik alakulata, a KÖFÉM és az Ikarus Met­ro csapata indul. A mérkőzések játékideje 2 : 20 perc. Április 3-án, csü­törtökön az 1-es és a 2-es pá­lyán 15 órakor kezdődnek a mérkőzések. A döntőket áp­rilis 4-én pénteken 10.45 óra­kor a csoportelsők, vala­mint második helyezettek vívják. Az eredményhirdetést 11.40 órakor tartják meg. A győztes elnyeri a Székesfe­hérvári Városi Tanács V­­B-­ Testnevelési és Sportfelügye­lőség által alapított felsza­badulási kupát. Megyei bajnokság Enying megerősítette vezető helyét A Szondi SE sporttelepén játszották le a megyei baj­nokság legutóbbi fordulójá­nak rangadóját, a Szondi SE -Enying találkozót. A ven­dégcsapat különösen a máso­dik félidőben játszott jobban és eredményesebben, s így biztosan vitte el a két pontot. A MEDOSZ ezzel megerősí­tette vezető helyét a bajnoki táblázaton. Sajnos botrányról kaptunk hírt, méghozzá Adonyból. A 70. percben a játékvezetőt bántalmazták, s ezért lefújta a mérkőzést. Az adexnyi csapatból előzőleg há­rom j­átékost kiállítottak!!! Biztos győzelmet aratott a Toldi SE, a Pusztaszabolcs, a Sárbogárd és a D. Papír. Pusztaszabolcs—Lajos­­komárom 4:1 (3:1) Pusztaszabolcs, 200 néző. A vendégek vezető góljuk után nagy fölénybe került a szabolcsi csapat. Góllövők: Bodoki (2), Kocsis, Zsikla, il­letve Kökényesi. Jók: Bodoki, Szőke, Imre, illetve Felső, Kökényesi. Móri SE—Gorsium SK 2:2 (2:1) Mór, 200 néző. A móriak már­ az első per­cekben 2:0-ra vezettek, ez­után azonban érthetetlenül átadtál-­ a kezdeményezést. Góllövők: Arany (2), illetve Csurilla (öngól), Jancsek. Jók: Arany, Kiss, illetve Jancsek, Szabó. Toldi SE—Mezőfalva 3:1 (3:0) Ercsi, 300 néző. A 12. percben már 3:0-ra vezetett a Toldi SE, a vendé­gek tizenegyesből szépítettek. Góllövők: Miklós (2), Németh A., illetve, Perje. Alba Regia— Ercsi Kinizsi 2:1 (1:1) Ercsi, 100 néző. A nagyiramú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. A döntetlen igazságosabb lett volna. Góllövők: Tóth, Balla R., illetve Kupi. Jók: Balla K., Nyitrai, Sabján, illetve Karsai, Szarka, Rákos. Sárbogárd—Fehérvárcsurgó 3:0 (1:0) Sárbogárd, 400 néző. Nagy sárbogárdi fölény — sok kihagyott helyzettel. Gól­lövők: Jakab (2), Takács. Jók: Takács, Dénes, Bodó, Somo­gyi, illetve a csurgóiak köz­vetlen védelme. D. Papír—Bicske 6:0 (2:0) Dunaújváros, 200 néző. Végig egyoldalú játék jel­lemezte a találkozót. A hazai csapat Tompa (2), Prókai (2), Somogyi és Kocsis góljaival biztosan győzött. Polgárdi—Adony 2:1 (1:1) (Félbeszakadt.) Enying—Szondi SE 3:1 (1:1) Szondi SE pálya. A FEJÉR MEGYEI ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT FELVESZI A M-55 típusú mixer gépjárműveire ..E" kategóriás jogosítvánnyal rendelkező GÉPÉSZTECHNIKUSOKAT. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán­­ (Ady E. u. 13—15.) vagy a Szállítási és Raktározási Főüzemnél Építők Telepe, Seregélyesi u. 1250.