Fejér Megyei Hírlap, 1976. június (32. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-22 / 146. szám

­ Kosárlabda Színvonalasabban játszanak a lányok Vasárnap az első forduló­val elkezdődött és tegnap folytatódott Székesfehérváron az országos középiskolás ku­pa és bajnokság. A mérkőzé­seket népes közönség előtt játszották. Mint ismeretes, a bajnokságban csak az egye­sületen kívüli, „amatőr” já­tékosok szerepelhetnek, míg a kupában a klubokban ját­szók is pályára léphetnek, így érthető, hogy a kupa­mérkőzések hozták az élveze­tesebb összecsapásokat.­­ Az eddig látottak alapján a lá­nyok küzdelmei színvonala­sabbak. Jó néhány NB I-es játékos játszik a csapatokban, sőt a budapesti Varga J. Közgazdasági Szakközépisko­la erőssége a válogatott Bor­ka Ágnes! A vasárnapi eredmények: Leány­bajnokság. ..A" csoport: Földes Ferenc Gimnázium (Miskolc)—Vendéglátóipari Szakközépiskola (Keszthely) 73:35 (43:13), Varga J. Köz­­gazdasági Szakközépiskola (Kiskunfélegyháza)—I. István Közgazdasági Szakközépisko­la (Budapest) 50:27 (25:15). „B" csoport: Bajcsy-Zsilinsz­ky Gimnázium (Újfehértó)— Nagy Lajos Gimnázium (Pécs) 78:36 (32:17); Petőfi Sándor Gimnázium (Mezőbe­­rény)—Kossuth Zsuzsa Gim­názium (Budapest) 48:34 (16:15). Fiú bajnokság, „A” csoport: Táncsics Mihály Gimnázium (Kaposvár)—Gép- és Műszer­ipari Szakközépiskola (Eger) 61:60 (25:20). Bányai János Gimnázium (Kecskemét)— Berzsenyi Gimnázium (Sop­­ron) 66:43 (40:22). „B” cso­port: Sztáron S. Gimnázium (Vác)—Krúdy Gy. Gimnázi­­­u­­ (Nyíregyháza) 60:48 (29:26). Ságvári Endre Gép- és Híradásipari Szakközép­­iskola (Székesfehérvár)—Ság­vári E. Gimnázium (Buda­pest) 57:47 (27:23). Lány kupa: Ságvári Endre Gép- és Híradásipari Szak­középiskola (Székesfehérvár) —Petőfi Sándor Gimnázium­­ (Mezőberény) 67:42 (37:11), Petőfi Sándor Gimnázium (Budapest)—Kilián György Gimnázium (Miskolc) 96:42 (53:16), Varga J. Közgazda­­sági Szakközépiskola (Buda­pest)—Bányai J. Gimnázium (Kecskemét) 47:24 (20:6). Fiú kupa: Petőfi Sándor Gimnázium (Budapest)—Zrí­nyi Hona Gimnázium (Buda­pest) 85:46 (30:21), III. Béla Gimnázium (Baja)—Földes Ferenc Gimnázium (Miskolc) 86:74 (53:38). Eötvös Gimná­zium (Budapest)—Bethlen G. Gimnázium (Hódmezővásár­­hely) 77:71 (35:19). .4 hétfői eredmények: Lány fia­n ■ ig „A" csoport: Var­on " vaz­dasági Szakkö­­■,­­ a Kiskunfélegyháza­­i Utói­pari Szakközép­iskola Keszthely) 43:21 (9:3). Fijldes Ferenc Gimnázium (Miskolc)—I. István Közgaz­dasági Szakközépiskola (Bu­dapest) 55:33 (39:17). „B” cso­port: Batc­v-Zsiinszky Gim­názium (Újfehértó)—Petőfi S. Gimnázium (Mezőberény) 37:28 (19:15). Fiú bajnokság, „A” cso­port: Kecskeméti Bányai J. Gimnázium—Kaposvári Tán­csics M. Gimnázium 57:47 (31:22). Egri Gép- és Műszer­ipari Szakközépiskola—Sop­roni Berzsenyi D. Gimnázi­um 95:75 (42:32). „B” csoport: Budapesti Ságvári E. Gimná­zium—Váci Sztáron S. Gim­názium 66:51 (34:20). Székes­­fehérvári Ságvári Endre Gép- és Híradásipari Szakközép­­iskola—Nyíregyházi Krúdy Gy. Gimnázium 63:53 (31:33). Lány kupa: Varga J. Köz­­gazdasági Szakközépiskola (Budapest)—Ságvári E. Gép-és Híradásipari Szakközépis­kola (Székesfehérvár) 92:23 (39:16). Fiú kupa: Budapesti Eötvös Gimnázium—Miskolci Földes Ferenc Gimnázium 57:55 (26:28), Budapesti Zrínyi Ilo­na Gimnázium—Hódmezővá­sárhelyi Bethlen G. Gimnázi­um 110:71 (45:28). A két nap tapasztalatai alapján a kupában a lányok­nál a Varga J. Közgazdasági Szakközépiskola (Budapest) és az ugyancsak fővárosi Pe­tőfi Sándor Gimnázium külön klasszist képvisel. Az előbbi­ben a válogatott Borka és az NB I-es Csepel több játékosa, az utóbbiban pedig a KSI fiataljai játszanak. KOSÁRLABDA ORSZÁGOS DÖI­TŐ SZÉKESFEHÉRVÁR SPORT HÍRLAP Megyei bajnokság A Toldi SE a rangadót A megyei labdarúgó­­bajnokság utolsó előtti for­dulójában, vasárnap Székes­­fehérváron találkozott a lis­tavezető Alba Regia és az utóbbi hetekben nagyszerű eredményeket elérő Toldi SE. A rangadót biztosan nyerték a vendégek. A Pol­gáréi otthonában fölényes győzelmet aratott, s így pont­­számban beérte a fehérvári zöld-sárgákat. Ercsiben ki­kapott a Szondi SE. Vendég­sikerrel zárult az Adony— Dég és a Lajoskomárom— Fehérvárcsurgó összecsapás. Toldi, SE—Alba Regia 3:0 (3:0) Balatoni úti pálya, 500 né­ző, vezette: B. Horváth. Toldi SE: Polina, — Tóth, Ludvig, Molnár, (Somogyi, majd Enzsöl), Szebelkó, La­pu, Zágonyi, Balogh, Pásztor, Metzger, Szadetzky. Edző: Jeney László. nyerte Alba Regia: Galántai, — Kovács, Kauffmann, Balla L., Balla R., Kovács J., (Mohi), Balla K., Moór, No­­váth, Virágh, Tóth. Edző: Bodnár László. Az első félidőben gyors, ötletes támadásokat vezetett a Toldi SE és a 22. percben már Metzger (2), valamint Zágonyi góljával 3:0-ra ve­zetett. Ezután kiegyenlítetté vált a játék, a fehérvári csa­pat is sokat támadott,­­ eredménytelenül. A Toldi SE igen jó csapat benyomását keltette és rászolgált a győ­zelemre. Jók: Polina, Zá­gonyi, Pásztor, Metzger, il­letve Kauffmann. Sárbogárdi Tszk Szabadegyháza 5:1 (0:1) • Sárbogárd, 300 néző, ve­zette: Koltai. Szünet előtt meglepetésre a vendégek vezettek, a má­sodik félidő 10. percében vi­szont már 4:1 volt az ered­mény a sárbogárdiak javára. Góllövők: Palotás (2), De­recskes, Kelemen, Deák I.,­­ illetve Farkas (öngól). Dégi Adony 1:0 (0:0) Adony, 200 néző, vezette:­ Dobler. A hazaiak sok helyzetet­ hagytak ki, főleg az elsőt félidőben. A dégi együttes a hajrában Csuti góljával sze­rezte meg a két pontot. Fehérvárcsurgó— Lajoskomárom 1:0 (1:0) Lajoskomárom, 600 néző,­ vezette: Bódis.­­ A lajoskomáromiak nem tudták nagy fölényüket gó­lokra váltani. Az egyetlen gól szerzője Bagocsi volt. Polgárdi—Pusztaszabolcs 6:1 (5:0) Polgárdi, 700 néző, vezette: Földvári. A vendéglátók a 10. perc­ben már 4:0-ra vezettek. A gólokon kívül a hazaiak még négy kapufát is lőttek. Gól­lövők: Szekeres (3), Horváth, Kalapács, Vigh, illetve Nye­ső. Martonvásár—Felcsút 2:1 (1:0) Martonvásár, 200 néző, ve­zette: Dömötör. Alacsony színvonalú mér­kőzésen nyertek a martonvá­­sáriak. Góllövők: Popelka­­ (2), illetve Nyigit. Bicske—D. Papír 4:4 (0:3) Bicske, 200 néző, vezette: Németh J. A 70. percig 4:1-re veze­tett a Papír, a bicskeiek azonban huszáros hajrával egyenlítettek. Góllövők: Tol­nai (3), Németh, illetve So­mogyi (3), Ködmön.­ Ercsi—Szondi SE 2:1 (1:1) Ercsi, 200 néző, vezette: Tóth I­. Góllövők: Rumpler (2), il­letve Nádasdi. Fej­párbaj a Toldi SE kapuja előtt (Fotó: Rabáczy) NB III Osztályozót játszhat a MÁV Előre Pécs, 500 néző, vezette: Maczkó. MÁV Előre: Paulusz — Mester, Cs. Horváth, Lechner, Szabó, — Bús, Karsai, Tóth, — Litvik, Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre. Döntő mérkőzésre került sor vasárnap a pécsi stadion­ban, mivel az MLSZ bejelen­tette, hogy az NB III máso­dik helyezettjei osztályozót játszanak az NB II-be jutás­ért. A MÁV Előrének győ­zelemre volt szüksége ahhoz, hogy a bajnokság utolsó ta­lálkozóján Budapesten a BKV Előre ellen már nyu­godtan szerepelhessen. Rend­kívül fülledt, meleg , időben, kitűnő talajú pályán került sor a találkozóra. A fehér­váriak irányították a játékot és már a 9. percben meg­szerezték a vezetést. Szabó előreadását Ur harcosan szerezte meg Balázs elől, az alapvonalról középre adott és Fülöp néhány méterről a kapuba gurított. 1 :1. A 22. percben Litvik kapott lab­dát, a tétovázó­­védők jóvol­­tából kapura húzott és re­mek gólt lőtt a hosszú sa­rokba. 2:0. Továbbra is a kék-fehérek támadtak töb­bet. Ez elől ,az utolsó pilla­natban mentettek szögletre a hazai védők, majd Balázs felső sarokba tartó lövését védte j­ól Paulusz. Szünet után inkább a ha­zaiak támadtak többet, a vendégek a 16-os előtt biz­tosították kapujukat. Ennek ellenére a fehérváriak gyors ellentámadásai mind na­gyobb veszélyt jelentettek, de a kínálkozó lehetőséget előbb Bús hagyta ki, majd egy szabadrúgás után Lech­ner a felső lécre lőtte a lab­dát. A hajrában Ur kecseg­tető helyzetből küldött lövé­sét védte bravúrral Papp. A MÁV Előre ezen a talál­kozón lényegesen jobb volt ellenfelénél és győzelme egy percig sem volt vitás. A köz­vetlen védelem kitűnően ját­szott, egymást múlták felül a játékosok. A középpályá­sok a második félidőben ki­csit elfáradtak, közülük Bús dicsérhető. ,Az lendületes, gyors volt, sok támadást ve­zetett, Fülöpöt és Litviket góljai dicsérik Ezzel a győ­zelmével a MÁV Előre már jogot szerzett, hogy osztályo­zót játsszon az NB II-ért, ké­sőbb kijelölendő ellenféllel szemben, semleges pályán. ENYINGI MEDOSZ— SIÓFOKT BÁNYÁSZ 3:2 (3:0) Enying, 1500 néző, vezette: Szinger. Enying: Freschl — Kiss, Lakatos, Morvai, Molnár, Sarga, Csehkis, Megyeri, Hor­váth, (Szájer), Bende, Vass, (Bereczki). Edző: Eger János. Kitűnő iramú mérkőzésen nagy küzdelemben győzött a hazai csapat.. Góllövők: Me­gyeri (2), Bende, illetve Ba­kó, Soós. Jók: Bende, Salga Megyeri, Szájer, illetve Soós, Bihari, Bakó. BKV ELŐRE—D. ÉPÍTŐK 4:4 (2:1) Dunaújváros, 800 néző, ve­zette: Dávid. Építők: Péter, — (Hor­váth), Simon F., Kalmár, Mudra, Bátai, Földi, Simon G., Sinka, Debreceni, Ármai, Soós, (Béres). Edző: Kőhalmi Mihály. Rendkívül izgalmas mér­kőzést láthattak a nézők, ki-,­állításokkal és sérülésekkel. Az Építők már magáénak érezte a győzelmet, amikor a hosszabbításban a 92. perc­ben Gubán kitűnően eltalált szabadrúgásából egyenlítet­tek a fővárosiak. Kiállítva: Ritter és Horváth. Gól­lö­vők: Stockbauer, Füsi, Fauszt, Légrádi, illetve Kalmár (3), Debreceni. Jók: Gulácsi, Lég­rádi, Gubán, illetve Kalmár, (a mezőny legjobbja), Bátai, Debreceni. Kedd, 1976. június 22, Bajnoki táblázatok került az NB I-be. Kiesett a FOS­­PED, a Bp. Spartacus, a Bábolna és a Nagybátony. NB II 1. D. Kohász 37 22 12 3 76-22 56 2. Dorog 37 22 0 6 72-32 53 3. Budafok 37 21 7­­ 35-33 40 4. BVSC 37 18 11 8 88-11 47 5. DVSC 37 19 9 9 67-42 47 6. Volán 37 16 11 10 52-44 43 7. KKF SE 37 17 8 12 66-44 42 8. Pécs 37 17 fl­la 38-36 42 9. Szolnok 37 14 11 12 32-44 39 10. V­ IZZÓ 37 13 10 14 47-33 32 11. Komló 37 12 12 13 41-31 36 12. Kanizsa 37 11 11 15 39-35 33 13. MÁV DAC 37 12­­ 17 48-36 32 14. Szekszárdi 37 10 12, 13 44-57 32 15. Oroszlány 37 11 9 17 45-59 31 16. Várpalota 37 10 11 46 42-62 31 17. FÖSPED 37 9 8 20 47-6­5 26 18. Bp. Sport. 37 7 0 21 42-82 23 19. Bábolna 37 8 5 24 46-79 21 20. Nagybátony 37 8 5 24 30-73 21 A Dunaújváros mellett a Dorog NB lí. Délnyugati csoport 1. Ganz­ M. 35 28 7 5 85-36 53 2. MÁV Előre 35 23 5 7 74-39 51 3. BKV Előre 35 21 5 9 80-45 47 4. Pénzügyőr 35 18 7 10 75-65 43 5. Véménd 35 17 7 11 83-62 41 6. Siófok 35 17 7 11 49-42 41 7. E.­fonó 36 16 7 12 56-44 39 8. PVSK 36 15 7 14 48-40 37 9. EMG SK 35 13 7 13 48-47 35 10. Enying 33 13 7 15 43-39 33 11. Barcs 35 14 3 16 37-60 33 12. Perbál 35 10 11 14 46-55 31 13. Mázas/.. 35 9 12 14 42-50 30 14. Bp. Építők 35 12 5 18 82-56 28 15. D. Építők 35 8 12 15 41-34 28 16. Táncsics 35 9 9 17 37-44 27 17. PETC 35 9 6 20 39-76 24 18. Dombóvár 35 8 7 20 35-65 23 19. ÉRDÉRT 35 8 5 22 39-76 21 így kellett volna tippelni TOTÓTÁJÉKOZ­TATÓ A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint, a 25. heti totónyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 talá­­latos szelvény 29 darab, nyeremé­nyük egyenként 30 564 forint, ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 12 darab, nyereményük és a­­juta­lom együttes összege 57 920 forint. Tizenkét találatos szelvény 746 da­rab, nyereményük egyenként 792 forint. Tizenegy találatos szelvény 6878 darab, nyeremény­ük egyen­ként 86 forint. A tíztalálatos szel­vények száma 30 908 darab, nyere­ményük egyenként 22 forint. A közölt adatok tájékoztató jel­legűek. 1. KEFSE—D. Kohász 1:1 x 2. Nagykanizsa—Pécs 0:2 2 3. FÖSPED—DVSC 0:6 2 4. Nagybátony—DoroR 0:2 2 5. Szekszárd—Budafok 1:1 x 6. Komló—Szolnok 1:1 x 7. Táncsics—Ganz­ M. 0:1 2 8. Lőrinci F.—Pénzügyőr 5:1 1 9. Enying—Siófok 3:2 1 10. PVSK—MÁV Előre 0:2 2 11. D. Építők—Előre 4:4 x 12. Pét—Vác 2:1 1 13. Körmend—Fűzfő 1:1­­ x +1 14. BTASK—Szarvas 2:5 2 NB II D: Kohász— Kossuth KFSE 1:1 (1:0) Szentendre, 1000 néző, ve­zette: Szávó. Kohász: Németh, — For­­maggini, Tóth, Horváth Z., Kerekes, — Mártha, Fajkusz, Sajó — Szűcs, (Suk­a), Sze­pesi, Kántor. Edző: Palicskó Tibor. Így estek a gólok. 44. perc: Fajkusz jobb ol­dalról ívelt be szögletet , és Mártha közelről a jobb sarok­ba csúsztatta a labdát. 1:0. 10. perc: Gálvölgyi közép­re csavart szabadrúgását Mé­szöly nagyszerű fejessel to­vábbította a balsarokba. 1:1. Nem volt színvonalas já­ték, a főiskolások egyenrangú ellenfelei voltak az ezúttal nem teljes erőbedobással ját­szó Kohásznak. Jók: Fajkusz, Mártha, Formaggini, illetve Bene, Csider, Gálvölgyi. Prága ünnepelt A csehszlovák győzelemmel végződött Csehszlovákia—NSZK labdarúgó Európa-bajnoki dön­tőről felsőfokon beszélnek a nemzetközi labdarúgó-szakértők. A döntő két nagyszerű csapat küzdelme volt, tökéletes techni­kát és csodálatos erőnlétet mu­tattak a ISO perc alatt. A 11-es rúgásoknál a jobb idegek dön­töttek. A csehszlovák főváros, Prágai népe egész éjjel ünnepelt. A je­lentések szerint, amikor Hoe­­ness elhibázta a 11-est, a laká­sok ablakaiból mindenünnen óriási üdvrivalgás h­ulletszott. A Wenzel teret hamar elözön­lötték a házakból kitóduló lelkes lab­darúgó-rajongók. A csehszlovák csapatnak táviratilag gratulált Gustav Husák köztársasági el­nök, a CSKP KB titkára, vala­mint Lubomír Strougal minisz-