Fejér Megyei Hírlap, 1979. március (35. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-01 / 50. szám

4 s­port Tavaszi fordulók Dunaújvárosi körzet . ford. márc. 4. (14.39 óra) Mezőfalva II—Iváncsa Nagy­karács­o­ny—E­lőszállá­s D. Építők II—Sárosd D. Volán—Perkáta Beloiannisz—Besnyő Adony—Baracs Szabadegyháza—D. Kohász ifj. Ill Ráckeresztúr—Rácalmás­­ II. ford. márc. 11. (14.30 óra) Előszállás—Iváncsa D. Építők II—Mezőfalva II Sárosd—D. Volán Rácalmás— Bel­oiannisz Besnyő—Adony Baracs—Szabadegyháza D. Kohász ifj. Ili—N.-karácsony Perkáta—Ráckeresztúr III. ford. márc. 18. (15.00 óra) Mezőfalva II—Előszállás D. Volán—D. Építők II Beloiannisz—Perkáta Adony—Rácalmás Szabadegyháza—Besnyő Nagykarácsony—Baracs Iváncsa—D. Kohász ifj. III Ráckeresztúr—Sárosd IV. ford. márc. 20. » (15.00 óra) D. Volán—Mezőfalva II Sárosd—Beloiannisz Perkáta—Adony Rácalmás—Szabadegyháza Besnyő—Nagykarácsony Baracs—Iváncsa D. Kohász if­j. Ili—Előszállás D. Építők II—Ráckeresztúr V. ford. április 1. (15.30 óra) Beloiannisz—D. Építők II Adony—Sárosd Szabadegyháza—Perkáta Nagykarácsony—Rácalmás Iváncsa—Besnyő Előszállás—B­ar­ács Mezőfalva II—D. Kohász ifj. Ili Ráckeresztúr—D. Volán VI. ford. április 8. (15.30 óra) Iváncsa—Nagykarácsony Előszállás—Szabadegyháza Sárosd—Mezőfalva II Perkáta—D. Építők II Rácalmás—D. Volán Baracs—Beloiannisz D. Kohász ifj. Ili—Adony Besnyő—Ráckeresztúr VII. ford. április 15. (15.30 óra) Nagykarácsony—Mezőfalva II Szabadegyháza—Iváncsa Adony—Előszállás Sárosd—Perkáta D. Építők II—Rácalmás D. Volán—Besnyő Beloiannisz—D. Kohász ifj. III Ráckeresztúr—Baracs Viki. ford. április 22. (18.00 óra) N­agy­karácsony—Szabadegyháza Iváncsa—Adony Előszállás—Beloiannisz Perkáta—Mezőfalva II Rácalmás—Sárosd Besnyő—D. Építők II Baracs—D. Volán D. Kohász ifj. III—Ráckeresztúr IX. ford. április 30. (16.00 óra) Mezőfalva II—Szabadegyháza Adony—Nagykarácsony Beloiannisz—Iváncsa Perkáta—Rácalmás Sárosd—Besnyő D. Építők II—Baracs D. Volán—D. Kohász ifj. III Ráckeresztúr—Előszállás X. ford. május 6. (16.30 óra) Adony—D. Volán Szabadegyháza—D. Építők II Sárosd—Nagykarácsony Iváncsa—Perkáta Előszállás—Rácalmás , Baracs—Mezőfalva II D. Kohász ifj. III—Besnyő Beloiannisz—Ráckeresztúr XI. ford. május 13. (16.30 óra) Mezőfalva II—Beloiannisz D. Volán—Szabadegyháza D. Építők II—Nagykarácsony Sárosd—Iváncsa Perkáta—Előszállás Baracs—Besnyő Rácalmás—D. Kohász ifj. Hl Adony—Ráckeresztúr XII. ford. május 20. (17.00 óra) Adony—Beloiannisz Nagykarácsony—D. Volán Iváncsa—D. Építők II Előszállás—Sárosd Besnyő—Mezőfalva II Baracs—Rácalmás D. Kohász ifj. III—Perkáta Szabadegyháza—Ráckeresztúr XIII. ford. május 27. (17.00 óra) Mezőfalva II—Adony Beloiannisz—Szabadegyháza D. Volán—Iváncsa D. Építők II—Előszállás Rácalmás—Besnyő Perkáta—Baracs Sárosd—D. Kohász ifj. IIT Ráckeresztúr—Nagykarácsony XIV. ford. június 3. (17.00 óra) Szabadegyháza—Adony Nagykarácsony—Beloiannisz D. Volán—Előszállás Rácalmás—Mezőfalva II Besnyő—Perkáta Baracs—Sárosd D. Kohász ifj. Ill—D. Építők II Iváncsa—Ráckeresztúr XV. ford. június 10. (17.00 óra) D. Volán—Beloiannisz D. Építők II—Adony Sárosd—Szabadegyháza Perkáta—Nagykarácsony Rácalmás—Iváncsa Besnyő—Előszállás Baracs—D. Kohász ifj. III Mezőfalva­n—Ráckeresztúr VIDEOTON SC Beszámoló a munkáról Megtartotta beszámolóját a Videoton SC. Értékelték a múlt évi munkát, valamint meghatározták az 1979. évi feladatokat. Különösen eredményes esz­tendőt mondhat magáénak az atlétikai szakosztály, amely az 1977-es év 39 olimpiai pontjával szemben tavaly 53 pontot gyűjtött, és az ered­mények közül is kiemelkedik Szabó László országos bajno­ki győzelme súlylökésben. Ezt követően Bencsik Ist­ván, az SC elnöke rátért a szakosztályok és területek te­vékenységének ismertetésére. Elsők között szólt — mint egyik legnagyobb területről és a tömegsportról. A válla­latnál jelentkező igények és hagyományok kötelezik a sportkört arra, hogy a szak­­szervezettel és a KISZ-bizott­­sággal együttműködve ki­emelten foglalkozzon a dol­gozók testnevelésével és spor­tolási lehetőségeivel. A posztált aktívákból álló bi­zottság éves feladatterv, ver­senynaptár és költségvetés szerint dolgozik, ennek alap­ján kora tavasztól késő őszig sokrétű tömegsport-lehetősé­get nyújtanak programjaik­kal. Nagyon népszerű a dolgo­zók körében a kispályás lab­darúgás, a múlt évben 174 csapat indult a bajnokságon. Jól előkészítettek és sikere­sek voltak az önálló gyári sportnapok és az „Edzett if­júságért” jelvényszerző moz­galom üzemi rendezvényei. A tömegsport keretében működő természetjáró szak­osztály tavaly 77 hazai és 5 külföldi túrát szervezett, amelyekből 10 magashegyi, 61 gyalog-, 5 gépkocsi- és 1 sí­túra volt. A Kéktúra mozga­l­­omban 56-an vettek részt és 27-en teljesítették a „100 ki­lométer a Vörös Hadsereg út­ján” mozgalmat. Az atlétikai szakosztály, működése óta 1978-ban zár­ta a legeredményesebb évet. A további eredményesség el­engedhetetlen feltétele a pá­lya mielőbbi feljavítása. A kerékpáros szakosztály nem számolhat be eredmé­nyességről, nem tudta telje­síteni a célkitűzéseket. A ter­vezett 10 olimpiai pontból csak kettőt szerzett meg és elmaradt a magasabb minősí­tésekkel is. A részben szub­jektív és részben objektív okok feltárását a szakosztály­nak sürgősen végre kell haj­tania, hogy 1979-ben előbbre léphessenek. A 9. helyezést elért kosár­labda szakosztály tagjainak megvolt a lehetősége a jobb helyezésre is. Eredményeiket nagyban befolyásolták az ide­genben, az ellenfél otthoná­ban történt vereségek, a 26,6 százalékos teljesítmény, amit ugyanakkor hazai pályán 80 százalékra is fel tudott hozni a csapat. Vannak tehát teendők, mint ahogy a sokak által kedvelt labdarúgó szakosz­tálynál is növelni kell a mi­nőségre és a hatékonyságra való törekvést. Annak ellené­re, hogy a csapat az utolsó fordulóig versenyben volt a dobogós III. helyezésért, nem szabad figyelmen kívül hagy­ni azt a tényt, hogy a végül is elért IV. helyezésnél több­re képes a szakosztály, még ha a három — Májer, Szabó, Csongrádi — katonai szolgá­latra bevonult fiatal hiányát tényként el is kell fogadni. 1979-ben növelni kell a játé­kosok felkészültségben, aka­rati tényezőkben, kemény, harcos játékfelfogásban, küz­dőszellemben tapasztalható hiányosságait. A technikai sport képvise­lői, a motocross szakosztály megfelelően zárta az évet, a harmadik és tizenkettedik helyezésekkel az országos bajnokságokon. 1979-re a szakosztály életében még sok a nyitott kérdés, amelyeket megfontolt szervezéssel lehet csak megoldani. Hasonlóan az atlétikához, évről évre­ jobb eredménye­ket produkál a tájékozódási futó szakosztály. Jobb feltéte­lek biztosításával, megfelelő felkészítéssel és versenyezte­téssel még eredményesebb szerepléseket lehet elérni. Az edzőhiány nyomja rá a bélyegét a tenisz szakosztály működésére. Remélhető, hogy az új 6 salakos, valamint 2 bitumenes pálya átadása ja­vít a helyzeten, amihez még hozzájárul az is, hogy növel­ni kell a tényleges vállalati állományba tartozó játékosok számát. A sakk szakosztály, a vára­kozás ellenére kiesett az OB II-ből, ezért cél, hogy a kö­vetkező időszakban a megyei bajnokságokban megerősödve az OB II középmezőnyben végezzenek a szakosztály tag­jai. A 7 olimpiai pontot szerző vitorlás szakosztály szerény évet zárt, aminek betudható, hogy az utánpótlást egy gyor­sított folyamattal oldották meg, a fiatalabb versenyzők korábban lettek átültetve na­gyobb hajókategóriára. A szakosztály felszereltsége megfelelő, lehetőség van a minőségi munka javítására. A beszámolót követően hozzászólások egészítették ki az 1979. évi feladatok megha­tározását, a végrehajtásra irányuló teendőket. N. I. Súlyemelés A súlyemelő szövetség ál­tal Oroszlányban megrende­zett területi kiválasztó és mi­nősítő versenyen részt vettek a Bicskei Spartacus TC súly­emelő szakosztályának ver­senyzői is. Az alábbi helyezé­seket érték el. Úttörő korosztályban 42 kg-os súlycsoportban Go­mán István, második lett (60 kg-os összteljesítmény­­nyel). A 71 kg-osoknál Gonda Zoltán összteljesítménye 100 kg volt és ezzel az első he­lyet szerezte meg. Az ifjúsá­giaknál Kiripolszki Ferenc (60 kg) a második, a 67,5 kg­­os súlycsoportban Gonda Sándor 170 kg-os összteljesít­ménnyel a harmadik helyet szerezte meg. Ezzel az ered­ményével a bronzjelvényes szintet teljesítette. A serdü­lők között Hajdú Zoltán 60 kg-os súlycsoportban a má­sodik helyen végzett. Labdarúgó MNK A székesfehérvári városi-járási MNK-selejtező vasárnapi máso­dik fordulójában a nyolc közé jutásért küzdöttek a csapatok. A megyei I. osztályban szereplők Martonvásár kivételével idegen­ben is nyerni tudtak. A forduló egyetlen nagy meglepetése Ve­lencén született, ahol a helyi csapat gólzáporos győzelemmel búcsúztatta a további MNK küz­delmektől a megyei I. osztályban szereplő martonvásári csapatot. Eredmények: Csór—Aba 2:2 (0:1). Büntetők­kel 4:2 arányban a csóriak ju­tottak tovább. Velence—Marton­vásár 6:1 (5:0), Kajászó—Tordas- Gyúró 0:3 (0:1), Pázmánd—Hon­véd Szondi SE 3:5 (2:2), Seregé­lyes—Lovasberény 0:2 (D,ák Kis­láng— Polgárdi 1:5 (1:1), SIM SK —Enying 0:5 (0:3), Lepsény-Me­zőszentgyörgy—Alba Regia 3:4 (0:2). Az MNK további selejtező­­mérkőzéseire a tavaszi bajnoki idény befej­ezése után kerül sor. HÍRLAP Elbúcsúzott a MÁV Előre A labdarúgó MNK legjobb 16 csapata közé megyénkből csak a Videoton és a D. Ko­hász jutott. A MÁV Előre Ta­polcán súlyos, 4:1 arányú ve­reséget szenvedett és ezzel búcsúzni kényszerült. A Ko­hásznak, — mivel Komlón 2:1-es vereséget szenvedett — idegenben lőtt gólja a to­vábbjutást jelentette. Beszá­molónk a mérkőzésekről. Videoton—Bakony Vegyész 7:1 (5:1) Sóstói edzőpálya, 700 néző, vezette: Rúzsa. Videoton: Kovács I­. — Végh, Kovács J., Fejes, Ba­­ranyi — Burcsa, Karsai, Hor­váth G. — Majer, Szabó, Tie­­ber. A 13. percig kellett várni az első gólra. Ekkor Burcsa talált a kapuba. Tíz perccel később Karsai ügyes átadá­­­­sát Végh élesen lőtte a kapu közepébe. 2:0. A 36. percben Burcsa önzetlensége eredmé­nyezte a 3. gólt, átadását Szabó értékesítette. 3:0. A 42. percben Szabó beadott és Tieber a hálóba gurított. 4:0. Egy perc múlva Burcsa ötre növelte a hazai gólok számát. 5:0. A befejezés előtt egy perccel Somogyi szépített. 5:1. A második félidő Karsai kapufájával kezdődött, majd a 68. percben a nagy kedvvel játszó középpályás átadását Burcsa lőtte a jobb sarokba. 6:1. A 89. percben Karsai 15 méteres lövése akadt meg a léc alatt, 7:1. A havas, csúszós talajon végig a Videoton irányított, a veszprémiek csak a második félidőben vezettek néhány el­lentámadást. Dunaújvárosi Kohász—Komló 1:0 (1:0) Dunaújváros, 800 néző. Ve­zette: Bártfai. D. Kohász: Németh — Keller, Paizs, Tóth, Staller — Bódi, Suk­a, Fajkusz (Sajó) — Engelbrecht (Segesvári), Sze­pesi, Kuti. Sáros, víztócsákkal tarkított pályán kezdődött a mérkőzés. A 4. percben a komlói csapat előtt adódott helyzet. A bal oldalon Kolesánszki tört ki, s 17 méterről szabadon, senki­től sem zavartatva lőhetett kapura. Németh kivetődött, a labda melléről Staller elé ke­rült, aki azt az oldalvonalon túlra vágta. Ezután a Kohász vette át a játék irányítását és a csatárok Bódi révén szövö­gették támadásaikat. A 12. percben Szepesi sarokkal szöktette Kutit, akinek be­adását Bódi a kapu torkában nem érte el, elcsúszott. A 29. percben Kuti három védőt is átcselezett, beadását Szepesi nagy erővel lőtte a komlói kapura, de Bien kiütötte a labdát. A 38. perc hozta meg a Kohász egyetlen és egyben győztes gólját. Kuti ívelt be szögletet a bal oldalról, Sze­pesi kapta a labdát, két védőt is átcselezett és az alapvonal­ról Fajkusz elé adta a labdát, aki 10 méterről lőtt a kapu bal oldalába. A játék további részében sok helyzet adódott a vendégek kapuja előtt, azt, hogy ezekből végül is nem született gól, a sáros, csúszós pályának tudható be. Jók: Paizs, Tóth, Bódi, Szepesi, Kuti. Tapolcai Bauxitbányász— MÁV Előre 4:1 (0:0) Tapolca, 400 néző, vezette: Palotai. MÁV Előre: Paulusz — Rábaközi, Szabó, Cs. Horváth, Tóth — Sugár, Lazsányi, Lechner — Sárközi, Csurka, Bruder. Csere: Lechner he­lyett Meggyes a 65. percben, Sárközi helyett Deák a szü­netben. A havas talajhoz jobban alkalmazkodtak az NB II- esek. A 62. percben Kutasi éles szögből talált a kapuba. 1:0. A 70. percben Horváth L. beadását Tendl kapásból lőtte a kapuba. 2:0. Tíz perccel ké­sőbb Tendl lövése a kapufá­ról perdült a hálóba. 3:0. A 85. percben Németh egyedül tört kapura és nem hibázott. 4:0. A befejezés előtt két perccel Deák szépített, 4:1. A nagy lelkesedéssel játszó ta­polcaiak különösen a második félidőben őrölték fel a kap­,­kodó és ideges MÁV Előre védelmét. A vasutasok csaló­dást okoztak Tapolcán. Burcsa a Videoton ötödik gólját lövi (Fotó: Rabáczy) Nagylóki hírek Megtartotta évzáró köz­gyűlését a Nagylóki Tsz Sportegyesület. Értékelték a múlt év eredményeit és megjelölték további felada­taikat. A labdarúgócsapat a jövőben előrébb szeretne jutni a járási bajnokságban, szélesíteni akarják a párto­ló tagok körét. * A horgászegyesületnél is értékelték az 1978-ban vég­zett munkát. Megállapítot­ták, hogy az egyesület ve­zetősége tervszerűen és rendszeresen működött. A 79 fős tagság a múlt évben 100 nap társadalmi munkát végzett. 31 ezer forint ér­tékben végeztek haltelepí­tést. A szakmai ismeretek megszerzése céljából film­vetítéssel egybekötött okta­tást is szerveztek, jó ered­ménnyel. A közgyűlés elfo­gadta az új működési sza­bályzatot és 1979-ben még több társadalmi munkát kívántak végezni. Kézilabda, röplabda és KRESZ-pálya építését szor­galmazza a nagylóki fiatal­ság. A terület tereprende­zési munkáit már elvégez­ték és a helyszínen van az alapozási munkákhoz szük­séges kőmennyiség is. Tár­sadalmi munkaakció kere­tében kerül majd sor a ter­méskő bedolgozására. Csonka István Csütörtök, 1979. március 1 Mezőföld Kupa Hatodik forduló A Dunai Kőolaj, a D. Építők és a D. Kohász II. lett a csoport­első. Északi csoport: Dunai Kőolaj—Toldi SE 4:1 (3:0) Ercsi, 200 néző. Vezette: dr. Golubov. A csoportelsőséget eldöntő mérkőzésen a jobb képességű százhalombattai csapat idegenben is győzni tudott. Góllövők: Witt­­mann (2), Lengyel, Sági, illetve Juhász. Ercsi Kinizsi—Martonvásár mérkőzés elmaradt, a két pontot 3:0-ás gólkülönbséggel az Ercsi javára írták. 1. Dunai Kőolaj 6 5 0 1 23: 8 10 2. H. Toldi SE 6 4 0 2 12: 11 8 3. Ercsi Kinizsi 6 3 0 3 10:10 6 4. Martonvásár 6 0 0 6 4:25 0 Középcsoport: D. Építők—Simontornya 5:0 (3:0) Simontornya, 100 néző, vezette: Márta K. Az NB II-es Építők még több góllal is nyerhetett volna. Góllö­vők: Miklós N­. (2. egyiket I1-es­­ből), Simon G., Németh A. Hrych. Déli csoport: Paksi SE—D. Papír 1:0 (0:0) Paks, 200 néző, vezette: Vas. A hazaiak végig támadtak a 90 percben, a győzelmet azonban csak a befejezés előtt egy jól eltalált szabadrúgásból tudták megszerezni. Góllövő: Majsai, D. Kohász II—Sárbogárdi Videoton 4:1 (1:0) Sárbogárd, 100 néző, vezette: Tar. A Dunaújvárosi Kohász­ ta­pasztaltabb játékosai révén biz­tosan nyert. Góllövők: Suk­a (2), Tóth (2), illetve Szakács. Sárbogárdi Videoton—D. Papír 3:1 (0:0) Sárbogárd, 100 néző, vezette: Tóth J. Az 1. forduló elhalasztott mér­kőzését — MNK miatt — pénte­ken játszották le. A hazai csapat biztosan győzött. 1. D. Kohász II 6 5 0 1 17: 7 10 2. Paksi SE 6 4 1112:6 11 3. Sárbogárdi VT 6 2 1 3 8:11 5 4. D. Papír 6 0 0 6 5:18 0 * * * A kupakiírás értelmében a cso­­portgyőztesk oda-vissza találko­zón döntik el a Mezőföld Kupa sorsát. A tervektől eltérően — MNK-mérkőzések miatt — újabb sorsolást készítettek, így márci­us 1.: Dunai Kőolaj—D. Építők: március 7.: D. Kohász II—D. Épí­tők: március 14.: D. Építők—Du­nai Kőolaj: március 21.: D. Épí­tők—D. Kohász II: március 28.: D. Kohász II—Dunai Kőolaj: áp­rilis 11.: Dunai Kőolaj—D. Ko­hász II mérkőzésekre kerül sor. * * * A Dunaújvárosi Hírlap Kupa eredményei: Baracs—D. Kohász ifi 3:0 (2:0) Baracs, 50 néző, vezette: Si­mon M. Kemény, de sportszerű mér­kőzésen a hazai csapat megérde­melten nyert. A D. Kohász 11-est­­hibázott. Góllövők: Ludág, Kris­­ton, Rácz, D. Volán—D. Építők II 3:2 (1:1) Nagyvenyim, 100 néző, vezette: Varga L. Jó iramú mérkőzésen látványos gólokkal győzött a Volán. Gól­lövők: Kásler, Evele, Takács, il­letve Soós, Kecskeméti, Markó Lajos 1. D. Építők 4 4 0 0 22: 1 8 2. Mezőfalvi M. 4 2 0 2 6:10 4 3. Simontornya 4 0 0 4 1:18 0