Fejér Megyei Hírlap, 1979. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-10 / 83. szám

4 A fehérvári mérkőzésen nagyszerűen zárt a Volán-sánc (Fotó: Kabáczy Szilárd) Röplabda NB I Volán bravúr Fehérváron A röplabda NB I-ben a hét végén újabb kettős fordulót rendeztek. A Volán férfi együttese szombaton nagy bravúrral legyőzte az Újpesti Dózsát és nem sok hiányzott ahhoz, hogy Újpesten is meg­szerezze a két pontot. A D. Kohász mérlege egy győzelem és egy vereség. Szombaton: Volán—Újpest 3:2 (12, 4, —t1, —12, 9) Volán: Balogh, Alekker, Czékmánn, Körmendi, Noji­­czer, Győrök, csere: Gelen­csér, Pőcze, Albert, Angeli. A közlekedésiek hatalmas küzdelemben 2:0-ra vezettek, amikor az Újpest egyenlített. A döntő szettben a hazaiak 15:9-re nyertek, s ezzel meg­szerezték az értékes két pon­tot. Vasárnap: Újpest—Volán 3:2 (9, —10, —15, 0, 14) A visszavágó is remek mérkőzést hozott, 2:1-re veze­tett a Volán, majd egyenlített a Dózsa. A döntő játszmában 14:9-ről egyenlítettek a fehér­váriak, végeredményben a hazai pálya előnye döntött a lila-fehérek javára. Ezen a mérkőzésen Alekker, Pőcze és Noficzer játszott jól. D. Kohász—MALÉV SC 3:2 (13. —4, 14, —11, 13) Dunaújvárosban az első ta­lálkozó 119 percig tartott. A döntő játszmában a Kohász 0:8-ról fordított. Jók: Sipeki Laszczik, Ancsa, MALÉV SC—II. Kohász 3:0 (10, 3, 8) Budapesten már nem sike­rült a győzelmet kiharcolni­uk a dunaújvárosiaknak, biz­tosan nyert a MALÉV. * Jól kezdett az NB II-ben a Volán női csapata. Az első fordulóban Budapesten a Ti­pográfiát 3:2-re, majd vasár­nap Kalocsát ugyancsak 3:2 arányban győzték le. H. F. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igaz­­gatóság közlése szerint a 14. já­tékhéten 13 plusz 1 találatos és 13 találatos szelvény nem volt. A nyeremények az illeték levonása után a következők: 12 találatos szelvény 71 darab, nyereményük egyenként 45 140 forint; 11 talá­latos szelvény 1208 darab, nyere­ményük egyenként 1061 forint, a 10 találatos szelvények száma: 1a 926 darab, nyereményük egyenként 176 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. A helyes tippek: x, 1, x, x, x, 2, x, 2, 1, 2, 1, 2, x, x. Versenybírók A Magyar Atlétikai Szövetség, a Fejér megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sporthivatala székházában országos verseny­bírói minősítő vizsgát tartott, ahol Döbrentei Gyula, Kővári Je­nő, Mukrányi András, Pokro­­venszki László, Stoffer Kálmán Szabó Zoltán tettek sikeres vizs­gát, megszerezve ezzel az orszá­­gos versenybírói minősítést. Megkezdődik Fejér­­ megyében is a versenybírói, játékvezetői igazolványok cseréje. A cserére szükséges igénylő lapot az érde­keltek a lakhelyük szerinti ille­tékes testnevelési sportfelügyelő­­ségen szerezhetik be. A kitöltött igénylapot 1 darab 3x3 centimé­ter átmérőjű, három hónapnál nem régebben készült igazol­ványképet mellékelve kell lead­ni. _ - A Dunaújvárosi Kohász csa­patának minden tagja jól játszott a Békéscsaba ellen. Közülük is kiemelkedett Németh, akinek szinte lehe­tetlen volt gólt lőni. A bé­késcsabai támadók pedig a lövések minden fajtáját ki­próbálták. Távoli és közeli nagyerejű lövések, csavart, agyafúrt labdák szálltak a Kohász kapujára. Németh azonban ezeket —több eset­ben bravúrral — hárította. A tizenegyest, amelyből a szépítő gólt elérték a vendé­gek, csak hajszálon múlott, hogy nem védte. Ezzel a tel­jesítményével érdemelte ki a forduló legmagasabb osz­tályzatát és lett a mezőny legjobbja (Fotó: Füst László) ÚSZÁS Az Újpesti Dózsa nemzet­közi versenyén részt vettek a Székesfehérvári Volán SC úszói is és jó eredményeket értek el. 200 méter, férfi hátúszás: 7. Sárdi Ákos. 100 méter, férfi mellúszás: 2. Sáringer Károly. 200 méter, férfi gyors: 5. Sárdi István. 400 méter, vegyesúszás: 2. Sá­ringer Károly. 100 méter, pillangó: 6. Sárdi István. 200 méter, vegyes: 5. Sárin­ger Károly. 200 méter, mell: 3. Sáringer Károly. Dunaújvárosban bonyolí­tották le a kisdobos kupa első fordulóját, ahol a Ko­hász 1909—70-ben született úszói vettek részt. A fiúk és a lányok két-két csapattal indultak és a ver­senyző nyolc csapat közül a fiúk az első és a harmadik, a lányok az első és a máso­dik helyet szerezték meg a Budapesti Honvéd „A”, a „B”, a Vasas Izzó, a Kapos­vár és a Szombathelyi „A”, „B” csapatai előtt. A 14 versenyszámból ti­zenkettőben bizonyultak leg­jobbnak a Kohász verseny­zői. Győztesek. 50 méter, fiú pillangó: Molnár Attila. 50 méter, le­ány pillangó: Vincze Kata­lin. 50 méter, leány mell­úszás: Szabó Vera. 100 mé­ter, fiú pillangó: Mészáros Attila. 100 méter, leány pil­­langóúszás: Vincze Katalin. 200 méter, fiú hátúszás: Ke­mény Ákos. 200 méter, le­ány hátúszás: Szabó Vera. 200 méter, leány vegyes­úszás: Bedő Andrea. 1500 méter fiú gyorsúszás: Ágh Norbert. 800 méter, leány gyorsúszás: Szentkirályi Ilo­na. 4x100 méter, fiú gyors­úszóváltó: DKSE SI „A” (Kemény, Molnár, Tar, Ágh). 4x100 méter, leány gyors­úszóváltó: DKSE Sí „A” (Bende, Bedő, Antal, Sza­bó). HÍRLAP MÁV Előre—Szondi SE 18:17 (9:9) Néhány évvel ezelőtt még az NB I-ben vívott városi rangadót a két együttes. A „vetélkedésnek” az lett a vé­ge, hogy legutóbb az NB I B-ben kezdhettek meg egy­mással a Lenin úti pályán. MÁV Előre: Bokor — Pál­­fi (1), Balogh (2), Janicska (2), Madár (4), Vincze (8), Tégl (1), csere: Bárány, Hor­váth II, Varga, Takács, Ka­pusi. Szondi SE: Kovács — Par­­di (2), Horváth I, Wohner (1), Tenke (5), Menyhárt, Kör­mendi (7), csere: Jakab (1), Kovács (1), Vesztergom, Tóth. Az első játékrészben a MÁV Előre szerezte meg a veze­tést, annak ellenére, hogy a Szondi SE határozottan, jól védekezett. Sok helyzetet ha­gyott ki ebben az időszakban a kék-fehér együttes, köztük hetest is, így történhetett meg, hogy 5:3-ról megfordí­totta az eredményt a katona együttes 6:5-re. Sőt a utolsó percig a Szondi vezetett, s időn túli szabaddobásból Ja­nicska egyenlített. Szünet után percek alatt 12:9-re a piros-fehér csapat húzott el, s úgy tűnt, el is dőlt a találkozó. Nem voltak azonban szerencsések a Szondi cseréi, s ki tudott egyenlíteni, a vasutas együt­tes (12:12). Később hetesből Vincze szerezte meg a veze­tést és ettől fogva biztosan tartotta már a győzelmet a kezében a MÁV Előre. Nem hozott magas színvo­nalú játékot a találkozó, mindkét csapat idegesen, kapkodva játszott. A vasutas együttes feltűnően sok góldo­bási lehetőséget hagyott ki. Ózdi Kohász—D. Kohász 33:23 (18:12) Az NB I-be jutásra aspirá­ló Ózd otthonában a dunaúj­városiak a következő csapat­tal szerepeltek: Markovics — Jecsek (2), Józsa (4), Kolics (4), Vura (3), Végh (6), Rá­kasz (1), csere: Rapatyi (2), Szurok, Takács (1), Eszenyi, Hejdun. Jól kezdtek a vendé­gek, fegyelmezett játékkal a 20. percig kitűnően tartották magukat. (8:8). Ezután az óz­diak felülkerekedtek és a fél­időig hatgólos előnyre tettek szert. A második félidő is ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A dunaújváro­siak igen sok helyzetet hagy­tak ki, s az ózdiak gyors in­dításokból növelték előnyü­ket. A Kohász rutintalansága és taktikai fegyelmezetlensé­ge eredményezte a vereséget. Kézilabda NB I B A M­ÁV Előre nyerte a rangadót Vargát, a MÁV Előre játékosát a lövés pillanatában igyekeznek szerelni (Fotó: Kabáczy Szilárd) Megyei bajnokság Lajoskomárom legyőzte a listavezetőt A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójá­ban Lajoskomáromba látoga­tott a listavezető Szondi SE és mindkét pontot otthagyta. Továbbra is gyengén szerepel Tordas, ezúttal otthonában kapott ki az Enyingtől. Lajoskomárom—Szondi SE 1:0 (1:0) Lajoskomárom, 400 néző, vezette: Koszorús. Lajoskomárom: Winkler — Dékány, Gyimes, Horváth, Sándor — Szili, Sebestyén, Botos — Bodai Z., Béres, Bo­­dai L. Edző: Mosberg­er Pál. Szondi SE: Sándorfi — Ve­rő, Szuna, Garamvölgyi II. Juszkó — Varga, Czene, Tég­lás — Vasztl, Presszeller Weitner. Edző: Neubauer István. A hazai csapat nagy küz­delemben győzött, a gól a 20. percben esett, Sebestyén lö­véséből. Nem sokkal később Sebestyén a kapufát találta el. A Szondi SE is sok hely­zetet teremtett, de csatárai a góllövéssel adósak marad­tak. Toldi SE—Sárbogárdi Tsz 2:0 (1:0) Ercsi. 200 néző. Gyenge, csapkodó játék jellemezte a találkozót. A jobb helyzetki­­használás döntött. Góllövők: Majzik, Sápi. Enying—Tordas 1:0 (1:0) Tordas. 400 néző. A hazai együttes a második félidőben nem tudta gólokra váltani fölényét. Gólszerző: Somogyi, Ercsi—Pusztaszabolcs 3:2 (2:2) Pusztaszabolcs, 300 néző. Kapushibák miatt vesztettek a hazaiak. Góllövők: Karsai (2), Csányitz, illetve Krucsó, Váradi. Bicske—Polgárdi 3:1 (2:1) Bicske, 200 néző. Jóiramú mérkőzésen megérdemelt bicskei győzelem született. Góllövők: Pécsi (2. egyet ti­zenegyesből), Nagy P., illetve Vierbind. Mezőfalva—Mór 2:2 (1:1) Mezőfalva, 300 néző. A lel­kesen játszó vendégek meg­érdemelten vitték el az egyik pontot. A mérsékeltebb tel­jesítményt nyújtó hazaiak otthonából. Góllövők: Móricz Vörös, illetve Arany. Orbán Alba Regia—D. Papír 1:1 (0:0) Balatoni út, 100 néző. Kö­zelebb álltak a győzelemhez a fehérváriak. Góllövők: Szi­lágyi, illetve Marton. Sárbogárdi Videoton— Martonvásár 1­:1 (3:1) Sárbogárd, 500 néző. Végig fölényesen játszott a Videoton és még nagyobb arányban is győz­hetett volna. Góllövők: Oravecz (2), Tóth, Fekete, Szakács, Zelnik, illetve Rés hús. Kedd, 1979. április 10. NB II Újabb vereség Pénzügyőr SE—D. Építők 1:0 (0:0) Dunaújvárosban 600 néző előtt az Építők vasárnap dél­után viharos szélben az aláb­bi öszeállításban játszott: Török — Garbacz, Bozsik, Medve, Peterdy — Mártha, Miklós II., Simon — Hrych (Lapu), Béres, Németh. A 65. percben a dunaújvárosi Si­mon megrúgta Kovácsot, ez­ért a játékvezető kiállította. Az egyetlen gól a 73. percben született, amikor szögletrúgás után Lesti 5 méterről fejelt a hálóba. Az első félidőben az Építők játszott fölényben, míg a kiállítás után a nyu­­godtabban adogató Pénz­ügyőr megérdemelten vitte el a két pontot. A középcsoportban a Volán vezet 37 ponttal, a Kossuth KFSE-nek 34, a Budafoknak és a Szegedi Dózsának 33—33 pontja van. A D. Építők 26 mérkőzésen 16 pontot szer­zett és ezzel továbbra is a 18. helyen áll. Már most adja fel húsvéti jókívánságait és küldeményeit! "550/Soné