Fejér Megyei Hírlap, 1981. május (37. évfolyam, 101-126. szám)

1981-05-13 / 110. szám

FFIPR MEGYEI HÍRLAP , 1981. MÁJUS 13. Kiss J., az Építők játékosa szerez kosarat a csehszlovákok ellen Fotó: Fási László Kosárlabda VIDEOTON KUPA Hétfőn két mérkőzéssel szedődött meg az Építők sportcsarnokában a Video­ton nemzetközi férfi kosár­labda-tornája. Vasas Izzó—Építők 98:90 (47:44) Vezette: Berendi, Gidófal­vy. Legjobb dobók: Hortobá­gyi (24), Láng (22), illetve Kiss K. (33), Fekete (17). NAP Novi Sad—SZEOL 81:64 (41:26) Vezette: Szabó-Bakos, Ju­hász. Legjobb dobók: Macura (12), Filipovics (10), illetve Novák (20), Kecskés (12). A keddi eredmények: Inter Bratislava—Építők 94:73 (40:45) Vezette: Berendi, Szabó-Ba­­kos. Legjobb dobók: Padrta (22), Masura (14), illetve Kiss K. (24), Fekete (16), Kiss J. (11). SZEOL—Videoton 87:83 (41:38) Vezette: Berendi, Szabó- Bakos. Legjobb dobók: Novák (21), Kecskés (16), illetve Györfi (27), Nagy L. (16), Guoth (12). Meglepetés, az esélyesebb Videoton veresége. Inter Bratislava— Vasas Izzó 78:76 (39:33) Videoton—NAP Növi Sad 72:71 (38:40) A döntőket 14.30-tól az alábbi párosításban játsszák: 5—6. helyért: Szeged—Építők 3—4. helyért: Inter Bratislava—Videoton 1—2. helyért: Vasas Izzó—NAP Növi Sad. * * * A székesfehérvári járási, váro­si sportfelügyelőség és a MEDOSZ megyei bizottsága váro­si kosárlabda-bajnokságot hir­det. A résztvevők üzemek, intéz­mények csapatai lehetnek, de nevezhetnek úgynevezett ,,alkal­mi” együttesek is, a megkötés csupán annyi, hogy nem lehet­nek a sportág igazolt játékosai. Beválaszthatók a csapatba azok a nemrég még aktív játékosok, akik 1981. január 1-e óta nem vettek részt bajnoki találkozó­kon. A bajnokságot május 23-án 13 órától bonyolítják le a Voro­­silovgrád lakótelepi általános iskola tornatermében. A rende­zők kérik, hogy a nevezéseket május 17-ig küldjék be a városi sportfelügyelőséghez. Kézilabda NB II Hazai sikerek Folytatják váltakozó sze­replésüket a megye harmad­­osztályú csapatai. A Köfém és a Dunaújvárosi Volán ki­használta a hazai pálya elő­nyét, a négy forduló után még listavezető Dunavidéki Vendéglátó azonban simán ki­kapott Szegeden. Nők: Köfém SC— Kiskundorozsma 16:14 (5:7) Az első félidőben a házi­gazda fehérváriak egyre­­másra hibázták el helyzetei­ket, sokáig úgy látszott, a fe­gyelmezett vendégek megle­petést okozhatnak. Szünet után magára talált a Köfém és az eredményes Jónás ve­zetésével mégiscsak otthon tartotta a két pontot. Leg­jobb góllövők: Jónás 8, Bakó, Torma és Pálmai 2—2. Jók, Jónás, Pálmai, Torma. Szegedi Textil— D. Vendéglátó 26:18 (15:5) A vendég dunaújvárosiak mintha lebecsülték volna el­lenfelüket, holott a szegedi csapat kifejezetten jó erőkből áll. Már az első játékrészben eldőlt a mérkőzés, a Vendég­látó a második félidőben csu­pán enyhíteni tudott valame­lyest a vereség arányán. Leg­jobb góllövők: Kovács 7, Tor­­baveczné 4. A dunaújvárosiak közül senkit sem lehet ki­emelni. Férfiak: D. Volán—Környe 26:20 (14:12) Dunaújvárosban az első fél­idő kiegyenlített küzdelmet hozott. A második játékrész elején zsinórban négy gólt szerzett a Volán, s a további­akban is egyre növelte elő­nyét. A befejezés előtt tíz perccel már tíz gól volt a kü­lönbség. Legjobb góllövők: Gyurgyák 10, Szabó K., Deb­­reczeni 5—5. Jók: Simics (ka­pus), Kulimár, Gyurgyák. Pedagógus sportnap A Pedagógus Szakszerve­zet megyei bizottsága va­sárnap rendezte meg az ok­tatásügyi dolgozók második megyei olimpiai napját a székesfehérvári Münnich ál­talános iskolában. A prog­ramban légpuska lövészver­seny, kispályás labdarúgás, valamint, az idén első ízben, kézilabda szerepelt. Eredmények: Lövészet, női egyéni: 1. Iszti Lászlóné 123 kör (sár­bogárdi járás), 2. Kovács Te­réz 105 (sárbogárdi járás), 3. Szabó Emília 77 (Székesfe­hérvár). Csapatban: 1. sárbogárdi járás 283, 2. Bicske nagyköz­ség I. 182, 3. Bicske II. 121 ponttal. Férfi egyéniben: 1. Zocs­kár András 125 (sárbogárdi járás), 2. Horváth József 116 (sárbogárdi járás), 3. Bukó József 105 (Bicske nagyköz­ség). Csapatban: 1. sárbogárdi járás 331, 2. Bicske nagyköz­ség 279, 3. Székesfehérvár 245 ponttal. A férfi kispályás labdarú­gó-bajnokságot a székesfe­hérvári Ybl szakközépiskola csapata nyerte veretlenül, 2. a sárbogárdi járás, harma­dik a székesfehérvári József Attila—Radnóti kollégiumok csapata lett. Az első ízben megrende­zett női kézilabdatorna győztese Bicske nagyközség csapata, második Székesfe­hérvár, harmadik a sárbo­gárdi járás lett. . - -.....-................ - - - - Magyar-román ismét VB-selejtező a Népstadionban A magyar labdarúgó válo­gatott legutóbb 1977. október 29-én játszott világbajnoki selejtezőt a Népstadionban, vagyis szerdán este közel négy esztendő után lép fel hazai közönség előtt hasonló tétmérkőzésen. Akkor tombolt a zsúfolt stadion, hiszen a Gujdár — Török, Kocsis, Kereki, Tóth J. — Nyilasi, Pintér, Zombori — Fazekas, Törőcsik, Váradi (csereként Pusztai és Nagy L. is szerepelt) 6—0-ra­­ lelépte Bolíviát, s gyakorlatilag a visszavágó előtt már kihar­colta az argentínai tizenhatos döntőt. Az említett és eml­ékeze­­tes interkontinentális selejte­ző után most egy szomszédos ország elleni nagy jelentőségű játék következik. Az a tény, hogy Románia az oda-vissza összecsapáson a lehetséges 4 pontból hármat elvett Ang­liától, új helyzetet teremtett, s a románok elleni pontokat különösen értékessé teszi. A szerdai VB-selejtezőn a 4. csoport eddigi két veret­len csapata találkozik. Ha már a veretlenségről szó esett, itt szükséges megje­gyezni, hogy Románia még nem tudott nyerni Magyar­­ország ellen az 1936. október 4. és 1972. május 17. között lezajlott 13 mérkőzésen. Mészöly Kálmán szerdára tervezett együtteséből Bálint László mind a három leg­utóbbi Románia elleni mér­kőzésen szerepelt, Fazekas pedig a budapesti 1-1 alkal­mával volt a csapat tagja. Fazekas László szerdán 80. alkalommal lesz válogatott. A „nyolcvanasok” klubját a magyar labdarúgás eddigi, 548 mérkőzésén 4 játékos érte el, vagy lépte túl Bozsik Jó­zsef 100, Grosits Gyula 86 és Puskás Ferenc 84, Mátrai Sándor pedig 80 hivatalos or­szágok közötti mérkőzésen játszott. A magyar csapat tagjainak válogatottsága és az itt elért gólok száma: Katzirz (11—0), — Martos (20—0), Bálint (68—3), Gara­­ba (8—0), Tóth J. (38-10), — Müller (7—1), Nyilasi (41—18), Varga (3—0) — Fa­zekas (79—19), Törőcsik (24— 11), Kiss (13—3). A 4. csoport állása 1. Anglia 4 2 117-35 2. Románia 3 1 2 0 3-2­4 3. Norvégia 3 1113-63 4. Magyarország 10 10 2-21 5. Svájc 3 0 1 2 4-6 1 Asztalitenisz Az asztalitenisz NB II Barna csoportjában a Szondi SE férfi asztalitenisz csapata a Bp. Va­sas Ikarusszal játszott a 7. for­dulóban. A fehérvári együttes magabiztos játékkal győzte le a fővárosi csapatot. Végered­mény: 17:8 lett. A győzeleme­­ken Tóth 5, Ambrus, Frei, Tó­szegi és Halász 3—3 osztoztak. Ki kell emelni Tóth Rudolf teljesítményét, aki valamennyi mérkőzését megnyerte, vala­mint az ifjúsági korú Halász játékát. A Szondi csapata legközelebb szerdán játszik Győrben a he­lyi Elektromos ellen. Igen nehéz mérkőzésre van kilátás, hiszen a győriek is eddig ve­retlenek. Labdarúgó NB II Csak egy pont A labdarúgó NB II 32. for­dulójában mindössze egy pontra tellett a MÁV Előre erejéből. A D. Építők a má­sodik helyezett Ganz-MÁ­­VAG-tól kapott ki, Budapes­ten. MÁV Előre— Kossuth KFSE 1:1 (1:1) MÁV Előre: Horváth — Rábaközi, Szabó, Szőke, (Meggyes 71. perc), Tóth — Palanek, Cs. Horváth, Nagy (Gellért az 56. percben) — Geiger Magyar, Deák. Az igen jó erőkből álló fő­iskolás csapat alaposan meg­lepte a vasutasokat. A 19. percben ugyan­­Magyar bombagóllal vezetést szerzett­ 1:0. Hét perccel később a já­tékvezető a MÁV Előre sza­bályos gólját nem adta meg: Magyar ügyesen átemelte a labdát a kapuson, a labda a felső kapufáról visszapattant és a befutó Deák a hálóba fejelt. A főiskolások a 43. percben a volt ferencvárosi Rubold révén egyenlítettek. 1:1. A második félidőben nem esett gól, a KFSE ügye­sen tartotta a labdát. A MÁV Előre ezen a mérkőzésen tu­dása alatt szerepelt. Jók: Horváth, Szabó, Magyar, Cs. Horváth. — H. F. — Ganz-MÁVAG— D. Építők 4:2 (4:0) D. Építők: Hancsák —Hé­­dermarszki, Medve, Bogárdi, (Sipos a szünetben), Tóth — Miskovicz, Mártha (Juhász a szünetben), Bódi — Bartók, Sajó, Somogyi. A MÁVAG Lakos, Aranyo­si, és Márton két góljával az első félidőben már 4­-ra ve­zetett. Szünet után Sajó bün­tetőt értékesített, majd a 62. percben Somogyi állította be a végeredményt. 4:2. A középcsoport állása: 1. SZEOL AK 32 19 8 5 54-27 46 2. Ganz­ M. 32 15 12 5 65-41 42 3. B.-gyarm. 32 16 8 8 51-35 40 4. Kecskemét 32 15 10 7 42-29 40 5. Bem SE 32 14 11 7 58-44 39 6. Szfv. MÁV 32 14 11 7 47-39 39 7. Budafok 32 14 8 10 50-37 36 8. Pénzügyőr 32 11 13 8 38-37 35 9. KKF SE 32 10 13 9 47-39 33 10. Vác 32 10 12 10 51-46 32 11. Szegedi D. 32 12 7 13 57-43 31 12. Dorog 32 10 10 12 36-39 30 13. 22. Volán 32 9 11 12 38-50 29 14. Építők 32 10 9 13 35-48 29 15. BVSC 32 9 9 14 33-45 27 16. Bp. Sport­ 32 10 6 16 34-47 26 17. DÉLÉP SC 32 9 7 16 38-58 25 18. BKV Előre 32 6 12 14 22-47 24 19. D. Építők 32 7 7 18 38-59 21 20. Oroszlány 32 4 8 10 25-40 16 Az egyetlen gólt a fehér mezes Magyar szerezte Fotó: Rabáczy Szilárd 7. OLDAl Megyei labdarúgó-bajnokság Kikapott a Szondi SE, gólszüret Mányon A megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában meglepetés szü­letett: Enying otthonában le­győzte a listavezető Szondi SE-t. Mányon 14 gól esett, a hazaiak csatárai ugyancsak remekeltek. A forduló mérkőzéseinek króni­kája. Tordas—Lajoskomárom 0:0 Tordas, 300 néző, vezette: Hu­szár. Tordas: Töttösi — Farkas, Rácz, Sörös, Barátki, Serák, Kardos, Toman (Tóth), Tibi, Pál (Baki), Tornai. Lajoskomárom: Nagy Z. — Dékány, Theil, Bodai, Csepregi, Winkler, Varga,, Bognár, (Bir­man), Nagy J., Mágnusz. A hazai csapat végig nagy fö­lényben játszott, de a jól záró lajoskomáromi védelemét nem tudta áttörni. A hazaiak tehetet­len csatáraik miatt vesztettek pontot. Jók: Rácz, serák, illetve Nagy Z., Winkler. M. F. D. Volán—Lovasberény 1:1 (1:0) Lovasberény, 400 néző, vezette: Sándor. D. Volán: Pelczer — Szabó, Garbacz, Pál, Suha, Élő, Balogh, Hamnschláger, Vincepál, Kusler, Nagy. Lovasberény: Pálinkás — Rej­­ka, Preil, Petrik, Mohi, Krell, Magyar, Szita, Stefler, Kajári, Bankó. Az első félidő 15. percében szabadrúgás után szerzett veze­tést a Volán. A hazaiak nagy erővel támadtak, de csak a 87. percben sikerült egyenlíteniük. A Lovasberény győzelmet ér­demelt volna. Góllövők: Suha, illetve Krell. Jók: Preil (a me­zőny legjobbja), Pálinkás, Petrik, illetve Pelczer, Garbacz, Nagy, Cs. L. Mány—Seregélyes 13:1 (7:0) Mány, 300 néző, vezette: Ko­csis. Mány: Seres (Válint) — Ke­menczei, Horváth, Vízkeleti, (Tolnai) Mohi, Kórodi, Izsó, Glózik, Albrecht, Varga, Sabján. Seregélyes: Bakos (Kincses) — Seffer, Weisengruber, Paudics, Pucpacher Gy., Repka, Stefán, Pucpacher J., Csanádi, Hüvely (Rosta), Tömör. A hazaiak tetszés szerint érték el góljaikat. A szerzők: Izsó (5), Varga (3), Glózik (2), Sabján (2), Kemenczei illetve Paudics. Jók: Kórodi, Izsó, Varga, illetve Tö­mör. V. Gy. Polgárdi—Sárbogárdi Tsz 3:2 (3:1) Sárbogárd, 200 néző. Vezette: Huszár. A jobban játszó vendégcsapat akár több góllal is győzhetett volna. A hazaiak az utolsó per­cekben szépítettek. Toldi SE—Sárbogárdi Videoton 3:1 (241) Ercsi, 400 néző, vezette: Te­mesvári (Pest megye). Toldi SE: Zsorba — Végh I., Dunai, Zsapka, Róth I., Labáth, Alföldi, Soron (Barta), Szalados (Mukli), Bozsik, Horváth. Sárbogárd: Hári — Pákolicz, Jakab, Frecott, Németh, Molnár (Csendes), Vass, Zelnik, Ora­vecz, Sipos (Sinka), Szakács. Küzdelmes találkozón a ha­zaiak kapu előtt határozot­­tabbaknak bizonyultak. A sár­bogárdi kapus, Hári a mezőny legjobbjának bizonyult, akár na­gyobb arányú vereséggel is tá­vozhattak volna a vendégek a Toldi SE otthonából. Góllövők: Soron, Bozsik, Labáth, illetve Zsapka (öngól). Jók: Végh, Du­nai, Zsapka, Róth, illetve Hári, Oravecz, Szakács, J. L. Enying—Szondi SE 2:0 (1:0) Enying, 400 néző. Vezette: Né­meth. Enying: Freschl — Tillhof, La­katos, Rédli, Kiss, Jobbágy, Csehkis, Bende (Dénes), Káplár (Polgár), Verbóczki, Gergics. Szondi SE: Szmilek — Fónagy, Szukics, Brenner (Naszvadi), Ba­rabás, Kovács, Őri (Bencsik), Bencsed­er, Ress, Sándor, Sza­badi. Sárga lap: Jobbágy, Brenner. Kiállítva: Barabás. Góllövők: Csehkis, Verbőczki. Élvezetes, erős iramú, helyen­ként durva belemenésekkel tar­kított volt a mérkőzés. Több gólhelyzet adódott­ mindkét ka­pu előtt, a hazaiak jobb hely­zetkihasználásuknak köszönhe­tik győzelmüket. Németh jól ve­zette a találkozót. M. Gy. Mezőfalva—Ercsi Kinizsi 2:0 (0:0) Mezőfalva, 300 néző. Vezette: Tóth J. Mezőfalva: Mohácsi — Hier, Majzik, Kovács, Pfeffe­r, Fóris, Simon, Lapu, Pásztor, (Farkas), Vörös (Sümegi), Németh. Ercsi Kinizsi: Rappai — Búzás, Kruchic, Rappai, Popovics, Baki, Szarka, Sinka, Karsai, Csánitz, Nyeső. Góllövők: Majzik, Farkas. Az álmos, csapkodó mezőny­játékkal kezdődő mérkőzés nogy csalódást okozott a nézőknek.. Az első említésre méltó esemény a 30. percben volt, amikor Németh buktatásáért tizenegyest ítélt a játékvezető, amit nem bírtak ki­használni a hazaiak. A máso­dik játékrészben a vendégek tá­madtak bátrabban, de a Me­zőfalva jobban kihasználta gól­szerzési lehetőségeit és otthon tartotta a két pontot. Jók: Kovács, Farkas, Németh, illetve Rappai, Búzás, K. I. Perkáta—Mór 1:0 (0:0) Perkáta, 300 néző. Vezette: Ják­­só. Perkáta: Molnár — Lehoczky, Orbán II., Bentaller, Járóka, Birkás, Sohonyai, Czimermann, Viczkó, Kovács, Somogyi. Mór: Stolczenberger — Kola­rik, S. Molnár, Tuza, Pisch, Or­bán, Praveczki, Varga, Válint, Milla. A vendégek jól szervezték meg védelmüket. Az első félidőben két kapufa is jelezte a hazaiak fölényét. A 69. percben Járóka szerezte meg a győztes gólt. A játékvezető Stolczenbergert ki­állította, Pisch és Milla sárga la­pot kapott. Jók: Lehoczky, Já­róka illetve S. Molnár, Tuza, V. I. A bajnokság állása: A Seregélyes—Sárbogárdi Tsz félbeszakadt mérkőzés két pont­ját a pályaválasztó kapta. 1. Szondi SE 2. M.­falva* 3. Toldi SE 4. Mány 5. Sárb. VT 6. Enying* 7. Polgárdi 8. Perkáta* 9. Mór* 10. Ercsi* 11. D. Volán 12. Tordas 13. L.-kom. 14. L.-berény* 15. Sárb. Tsz 16. Seregélyes* 25 18 2 5 65-21 38 25 16 6 3 75-25 38 25 15 5 5 54-27 35 25 13 4 8 58-27 30 25 11 5 9 31-36 27 25 11 5 9 52-38 26 25 11 3 11 50-54 25 25 11 3 11 46-61 24 25 9 6 10 35-37 23 25 8 7 10 36-38 22 25 7 7 11 40-50 21 25 8 4 13 39-48 20 25 7 6 12 33-36 20 25 5 7 13 26-53 16 25 6 4 15 39-68 16 25 5 4 16 22-72 13 * , egy büntetőpont levonva.