Fejér Megyei Hírlap, 1981. június (37. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-11 / 135. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP .­ 1981. JÚNIUS 11, 7 OIDAL Kosárlabda MNK-mérkőzések Pénteken 18 órai kezdettel MNK-mérkőzést játszik a Videoton kosárlabda-csapata az Építők sportcsarnokában. Az ellenfél a kecskeméti együttes lesz. A Székesfehér­vári Építők ugyancsak MNK- mérkőzést játszik Körmenden. Pentelei juniális A Magyar Camping és Ca­­ravaning Club Fejér megyei Szervezete juniálist rendez június 13-án — szombaton — a­ sárpentelei parkerdőben. A juniálison minden természet­­szerető részt vehet. A rende­zők gazdag programról is gondoskodnak. Lesz a gyere­keknek játékos sportvetélke­dő," ugyanez a felnőtteknek is. Ezenkívül különféle zenés és táncos társasjátékot is szer­veznek, akik pedig a tornapá­­lyára kívánnak kitűnni ere­­jeikkel, azok az erdei tornapá­­lya versenyen vehetnek részt. A pentelei juniális egyben az üzemi kemping klubok első országos találkozója is lesz, melyet ezután minden évben megrendeznek.­­A gépkocsival érkezők ré­­szére parkírozóhelyet jelölnek ki, amit piros szalag jelöl. A s­zépítezők üdítő, kávé, virsli és egyéb büféárukról is gon­doskodnak. VÍVÁS A serdülő magyar bajnok­ságon Szántó Gabriella, a Székesfehérvári Ikarus SE versenyzője az igen értékes 4. helyet szerezte meg női tőrvívásban. Teljesítménye értékét növeli, hogy már rég­óta nem ért el hasonló jó he­lyezést Fejér megyei verseny­ Baróti marad Meghosszabbítják Baróti Lajos szerződését a portugál Benfica együttesénél. Ezt kö­zölte a sajtó képviselőivel kedden az idei bajnokegyüttes sajtófőnöke. Baróti egy évvel ezelőtt vet­­te­ át a Benfica labdarú­­csapatának irányítását, az új sz­erződés nyilvánvalóan a vezetése alatt visszaszerzett bajnoki cím elismerése. Torna Tóth sikere Kubában Szerdán reggel hazaérkezett Kubából a­­ hagyományos Moncada tornász emlékver­senyről a magyar küldöttség, amelynek tagjai közül a du­naújvárosi Tóth Margit zárta a legszebb mérleget. Az ösz­­szetettben harmadik lett a kubai Martinez és az NDK-s Rabe mögött, majd ezüstér­mes a gerenda, s bronzérmes a felemáskorlát döntőben. Tóth jól versenyzett az ug­rásban és a talajon is, mind­két szeren negyedik lett. Mint arról Lukács József, a csapat vezetője az MTI-nek beszá­molt Berényi György a férfi mezőnyben kisebb sérülése miatt kevesebbre vitte, az összetettben 12. lett, majd ló­lengésben és a korláton egy­aránt negyedik. Bp. Honvéd—Videoton 1:0 (0:0) Szabadrúgásgól döntött A Videoton csapatából két kulcsember is hiányzott, Csongrádi már napokkal ez­előtt sérült volt és játéka kétséges lett, „csatlakozott” hozzá Karsai is, aki a mér­kőzés előtti edzésen húzódást szenvedett, így a nézőtérről figyelte társai játékát. A két kiváló labdarúgó helyére Ambrus és Novath került. Győri játékvezető dirigálá­sa mellett ötezer néző előtt a következő összeállításban ját­szott a két csapat. BP. HONVÉD: Gujdár — Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga — Kerepeczki, Nagy (Pál 75. perc), Dajka (Pintér a szünetben) — Bodonyi, Eszterházy, Kozma. VIDEOTON: Disztl P. — Csuhay, Disztl L., Baranyi, Végh, Ambrus, Burcsa, No­váth (Nagy P. 64. perc), Má­­jer — (Tóth 76. perc), Szabó, Tieber. A piros-kékek már az első percekben felborzolták a ha­zai nézők kedélyeit, mert a 4. percben már az ötödik lest ítélte meg a játékvezető. Ez is mutatta, hogy a Videoton taktikája a védekezésre épült, ennek következtében a Hon­véd kezdeményezett többet. Az első támadást a 15. perc­ben vezette a Videoton, mely­nek végén Burcsa lövése mé­terekkel kerülte el a kaput, öt perc múlva nagy helyzetet hagyott ki a Honvéd, az eset két főszereplője Dajka és a Videoton kapusa volt. A ha­zaiak középpályása kiugrott a lesre játszó Videoton-vé­­dők közül, teljesen egyedül vezette a labdát a kapura. Tíz méterről leadott nagy lö­vését Disztl P. bravúrral ütötte ki, a labda a jobb ka­pufát érintve került az alap­vonalon túlra. Tíz perc múl­va újabb parázs jelenet ját­szódott le a Videoton kapu­jánál. Dajka jobb oldali beíve­lése elszállt a kapu előtt. Disztl L. a labda után futott, azonban nem érte el azt és Bodonyi a 16-os bal oldali vo­naláról kapu elé ívelt. Koz­ma az ötös tájékán ollózva emelt kapura, de a visszafutó Disztl P. a levegőben úszva a felső lécre tolta a labdát. A második játékrész vi­szont már egy nagy Videoton helyzettel kezdődött. Tieber több embert is átcselezett a Honvéd tizenhatosa előtt, majd jobbra Májerhez ját­szott, akinek beívelése a bal oldali ötösön egyedül álló Szabó felé szállt. Gujdár a jobb sarok felé mozdult, de Szabó az ellenkező kapufa mellé fejelt. Bátrabban tá­madott ezután a piros-kék együttes, több esetben sza­bálytalanul tudtak szerelni a Honvéd védői. Győri játék­vezető sajátos módon ítélte meg ezeket a szabálytalansá­gokat, ugyanis sem Garabá­­nak, sem Kocsisnak nem mu­tatott fel sárga lapot, amikor buktatták, vagy éppen fel­­lökték a Videoton játékosait. Nem ezt tette az 57. percben, amikor Baranyi becsúszó sze­relését szabálytalannak minő­sítette Bodonyival szemben, és sárga lapot mutatott fel a fehérvári játékosnak. A 65. percben esett a mér­kőzés egyetlen gólja. Kisebb tumultus támadt a Videoton tizenhatosa táján, melynek végén Szabó sarokkal kipöc­­költe a labdát a bolyból, a játékvezető nem tudni miért, szabadrúgást ítélt. Kozma állt a labda mögé, majd le­gurította Vargának, aki nagy­szerűen találta el a labdát, ami védhetetlenül vágódott a sorfal fölött a jobb felső sa­rokba. 1:0. A hátralevő időben több támadással próbálkozott a Videoton, de gólt már nem tudtak elérni. S. J. Nagy T. lendületet vitt a csatársor játékába Fotó: Gregority Antal Pécsi MSC—Dunaújvárosi Kohász 2:0 (0:0) Sima vereség A pécsi szurkolók meglep­ve vizsgálgatták a kezdésre felsorakozó dunaújvárosiakat —­ nem véletlenül. Olyan jól ismert játékosok hiányoztak ugyanis a Kohászból (még a tartalékok közül is), mint Tóth, Giron, Bódi és Nagy 4. Van aki sérült közülük, de vannak olyanok is, akik­nek távolmaradására nehe­zen adható magyarázat... Végül is az alábbi összeállí­tásban kezdtek az ellenfelek: PMSC: Katzirz — Brez­­niczky, Torna, Tóth, Kincses, (Vígh a szünetben) — Pál, Dárdai, Lutz (Rufi a 72. perc­ben) — Kardos, Dohány, Lő­­rincz. D. KOHÁSZ: Holló — Tí­már, Dózsa, Paizs, Virágh, Weitner, Fajkusz, Suk­a — Szűcs (Magyar az 57. perc­ben), Weimper, Csehi (Se­gesvári a 79. percben). A kezdeti hazai támadások után meglepetésre dunaújvá­rosi rohamok, sőt gólhelyze­tek következtek. A 8. percben Fajkusz jó cselek után már Katzirzot is kicsalta a kapu­ból aztán visszagurított Suk­a előtt, ám a középpályás 14 m-es lövése 10 centivel célt téveszt. A 12. percben Szűcs kiugratta Weimpert, ő át­emelt Katzirz fölött, de a lab­da a kapu mellé szállt. A 29. percben Weimper 10 m-es előnnyel rajtolt a fél pályá­ról, de Maczkó játékvezető úgy látta, — alighanem téve­sen — hogy előzőleg fellök­te a rátámadó Tornát. A 45. percben Szűcs ugrott ki Su­k­a szöktetésével, ezúttal a partjelző intett lesz, ő is té­vedett. Az első félidei kényelmes­­kedés, talán fölényeskedés után a második félidőben jó­val erőteljesebb tempót dik­táltak a pécsiek. Támadóked­vük szinte azonnal meghozta az eredményt. A 48. percben Dárdai közeli lövését Holló bravúrral kiütötte, balszeren­cséjére Dobány elé került a labda, és a középcsatár az árván maradt kapuba bom­bázott. A Kohász erejéből tovább­ra is csak a védekezésre telt. Még erre is csak úgy ahogy. A 71. percben Lőrincz 20 m­­es szabadrúgása után Dárdai elé pöccintett, ő pedig nagy erővel laposan a jobb sarok­ba lőtt. 2:0. A hajrában sem változott a kép, a sorsába beletörődött Kohász a kapuja elé szorult. A pécsiek további helyzteket ügyetlenkedtek el, Katzirz kapuja csupán egyetlen eset­ben forgott veszélyben. Mint várható volt, a PMSC könnyen szerezte meg a két pontot. A tartalékos Kohász (bár ki tudja, talán ez volt az igazi csapat) igyekezett. P. E. A bajnokság állása: 1. FTC 32 2. Vasas 32 3. Tatabánya 32 4. Videoton 32 5. Bp. Honvéd 32 6. Debrecen 32 7. Ny.­háza 32 8. B.-csaba 32 9. O. Dózsa 32 10. Pécs 32 11. RÁBA ETO 32 12. Csepel 32 13. ZTE 32 14. Volán 32 15. Diósgyőr 32 16. MTK VM 32 17. Kaposvár 32 18. D.­újváros 32 20 8 4 70-32 48 18 10 4 68-34 46 17 10 5 47-25 44 18 6 8 56-34 42 15 10 7 56-36 40 13 9 10 34-28 35 10 15 7 28-25 35 13 811 45-42 34 9 15 8 51-49 33 8 13 11 38-38 29 8 12 12 38-40 28 6 14 12 33-36 26 10 6 16 49-63 26 8 10 14 35-51 26 5 14 13 26-46 24 4 13 15 30-54 21 5 11 16 31-66 21 4 10 18 31-67 18 Megyei labdarúgó-bajnokság Az utolsó forduló következik Egy forduló van még hátra a megyei labdarúgó-bajnok­ság küzdelmeiből. A vasárna­pi mérkőzések közül az egyik legmeglepőbb Mányon szüle­tett, ahol a hazaiak fergete­ges hajrával győzték le a Szondi SE-t. Seregélyes elvit­te a két pontot Perkátáról, akárcsak a Toldi SE Sárbo­­gárdról. Az utolsó fordulóban az alábbi párosításban játszanak a csapatok: Sárbogárdi Vi­deoton—Seregélyes, Polgárdi —Perkáta, D. Volán—Ercsi, Lajoskomárom—Mezőfalva, Enying—Sárbogárdi Tsz, Tordas—Lovasberény, Szon­di SE—Mór, Toldi SE—Many. Valamennyi találkozó kezdé­si időpontja 18 óra. Mór—Lajoskomárom 3:0 (3:0) Mór, 400 néző, vezette: Pásztor. Mór: Stolczenberger —Ba­­lázsik, S. Molnár, Orbán, Tu­­za, Varga, Váli,­Válint, Vaj­da (Kaizer), Pravecki, Pisch (Dubecz). Lajoskomárom: Nagy Z. — Winkler, Nagy J., Bognár, Theisz, Mágnusz, Kovács, Bo­­dai, Szélágh, Dékány, Varga. A móriak már az első fél­időben bebiztosították győ­zelmüket. Góllövők: Váli Vá­lint (tizenegyesből), Pravecki. Kiállítva: Bodai. Sárga lap: Nagy Z. és Váli. Jók: S. Mol­nár, Váli, Válint, Pravecki, illetve Nagy Z., Szélágh. A. J. Mány—Szondi SE 4:0 (2:0) Mány, 300 néző, vezette: Lovassy. Mány: Seres — Kemencei, Horváth, Viszkeleti, Mohol, Tolnai (Sabján), Izsó, Kórodi (Albrecht), Varga, Babai, Glózik. Szondi SE:Szmilek — Töm­pék, Szukics, Brettner, Bara­bás, Kovács, Őry, Wakler (Bencsik), Török (Magyar), Frecott, Véninger. A rangadó változatos, jó iramú mérkőzést hozott.­ A mányi együttes fokozatosan őrölte fel a vendégcsapat ere­jét. Góllövők: Varga (2), Sab­­ján, Albrecht, Jók, Izsó, Var­ga, Babai, illetve Tömpék, Barabás, Kovács. V. I. Seregélyes—Perkáta 2:1 (2:1) Perkáta, 300 néző, vezette: Osztos. Seregélyes: Bakos —Schef­fer, Weisengruber, Putzpacher, Csanádi, Paudics, Kántor, Nagy, Hüvely, Stefán, Kin­cses. Perkáta: Molnár — Sila (Somogyi), Orbán I., Bental­­ler, Járóka, Sohonyai, Gálo­­si, Czimermann, Viczkó, Le­­hoczki, Halaska. A csúszós talajú pályán az első percekben nagy iramot diktáltak a vendégek. A 20. percben a hazaiak nagy hely­­zetet hagytak ki. A győztes gól a 42. percben esett. Meg­lepő a vendégek sikere. Gól­­lövők: Kántor, Nagy, illetve Sohonyai. Jók: Járóka, Csa­nádi, Stefán. V. I. Lovasberény—Enying 1:1 (1:0) Lovasberény, 200 néző, ve­zette: Fekete. Lovasberény: Pálinkás — Mohi, Preil, Csordás, Petrik, Rejka, Ángyán, Kajári, Ban­kó, Stettler, Szita. Enying: Kötél — László, Rédl, Lakatos, Kiss, Dénes. Jobbágy: Bende, Gergics, Ver­­bóczki, Káplár. A lelkesen és helyenként jól játszó hazai csapat nem tudta gólokra váltani fölé­nyét. A jól védekező vendé­gek rászolgáltak az egyik pontra. Góllövők: Petrik, il­letve Dénes. Jók: Pálinkás Petrik, Rejka, illetve Kötél, Bende, Káplár. Cs. L. Ercsi—Polgárdi 2:1 (0:1) Ercsi, 100 néző, vezette: Mátyus. Szemerkélő esőben a hazai­ak formás támadások után az első félidőben nem tudtak­­­gólt lőni, sőt egy ellenakció végén szabadrúgásból a pol­­gárdiak szereztek vezetést. A második félidőben már job­ban ment a hazaiaknak. Ha­talmas iramot diktált a Kini­zsi és 6 perc alatt két gólt szerzett. Gólszerzők: Egresi, Szokoli, illetve Kovács. Jók: Szokoli, Rókás, Szarka, illet­­­­ve Papp, Kiss J. V. L. Mezőfalva—D. Volán 2:0 (0:0) Mezőfalva, 400 néző, ve­zette: Bárány. Mezőfalva: Mohács —Hier,­­ Majzik, Kovács, Peterdi, Fó­­­­rizs, Simon, Lapu.­ Pfeffer­­ (Sümegi), Vörös, Németh. D. Volán: Pelczer — Sza­bó, Garbacz, Pál, Suha, Élő, Bertus (Nagy), Evele, Vince­­pál, Kuschler, Balogh. Kiegyenlített első félidő után a hazaiak a második félidőben felülkerekedtek és­­ biztosan nyertek. Góllövők:­­ Vörös, Fórizs. Kiállítva Gar­ ' bacz a 80. percben. Sárga lap: Majzik és Hier. Jók: Mo­hács, Kovács, Fórizs, Simon, illetve Pelczer, Suha. K. I. Tordas—Sárbogárdi Videoton 2:1 (1:0) Tordas, 200 néző, vezette: Huszár. Tordas: Töttösi — Barátki, Rác, Sörös, Móré, Tóth, Ribi, Serák, Farkas, Baki (Tornai),­­ Kardos, Pál. Sárbogárdi Hári — Molnár (Gesler), Jakab, Somogyi, Né­meth, Zelnik, Csordás, Vass, Fekete, Szakács, Sipos. Mélytalajú pályán küzdel­mes mérkőzésen a hazaiak sok helyzetükből kettőt ér­tékesítettek. Az utolsó, ne­gyedórában a bíró ítéleteivel mindkét oldalon alaposan fel­borzolta a kedélyeket. Gól­lövők: Barátki, Tóth, illetve Szakács. Jók: Barátki, Tóth, illetve Hári, Molnár, m. f. : Sárbogárdi Tsz—Toldi SE 0:5 (0:4) A mérkőzésről részletes je­lentést nem kaptunk. Megyei I. osztály állása az utolsó forduló előtt A székesfehérvári körzeti lab­darúgó-bajnokságban vasárnap a játékvezető hibájából (előbb fújta le a mérkőzést) félbesza­kadt az Ikarus SC—MÁV Előre il találkozó. A szövetség döntése értelmében a mérkőzést csütör­tökön 18 órakor a Balatoni úti pályán újra játsszák. 1. M.­falva* 29 19 7 3 85-27 44 2. Toldi SE 29 19 5 5 10-33 43 3. Szondi SE 29 20 2 7 77-27 42 4. Mányi TK 29 16 4 9 70-31 36 5. Enying* 29 13 6 10 59-45 31 6. Sárb. VT 29 12 6 11 37-43 30 7. Móri SE* 29 11 8 10 45-42 29 8. Ercsi K.* 2 29 10 8 11 43-43 27 9. Polgárdi 29 11 4 14 53-63 26 10. Tordas-Gyúró 29 10 4 15 43-54 24­­ 11. Dunaújv. V. 29 8 8 13 45-58 2­4 12. Perkáta* 29 11 3 15 49-69 24 13. L.-Komárom 29 8 7 14 37-53 24 14. L.-berény* 29 6 8 15 34-63 18 15. Seregélyes 29 7 5 17 28-80 19 16. Sárb. Tsz 29 6 5 18 41-85 17 * 1 1—1 büntetőpont levonva! Megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 1. Videoton ifj. III.* 29 21 4 4 114- 32 2. Sárb. VT 29 18 3 8 75- 47­­ 3. M.­falva* 29 17 4­­ 8 101- 60 31­ 4. Móri SE* 29 15 6 8 63- 35 35 5. Enying* 29 15 3 11 80- 57 32 6. D. Kohász ifj. II. 29 13 6 10 67- 50 32 7. D. Volán 29 13 6 10 67- 54 32 8. Seregélyes 29 12 7 10 48- 50 31 9. Ercsi K.* 29 11 7 11 60- 49 23 10. Tordas-Gyúró 29 10 6 13 43- 47 26 11. Sárb. Tsz 29 11 4 14 55- 75 26 12. L.-kom. 29 7 8 14 42- 64 22 13. Mányi TK 29 9 4 16 46- 73 22 14. L.-berény* 29 10 3 16 44- 82 22 15. Polgárdi 29 9 3 17 38- 62 21 16. Perkáta* 29 2 4 23 28-134 7 * 1 1—1 büntetőpont levonva! *