Fejér Megyei Hírlap, 1981. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-23 / 223. szám

FFIÉR MEGYEI HÍRLAP , 1981. SZEPTEMBER 23. VB-selejtező A második félidő előtt Hoffer József, az MTI ki­küldött tudósítója jelenti: Az európai labdarúgó VB- selejtezők most már hétről­­hétre programban szerepel­nek, hiszen lassan elérkezik a hajrá, és kialakul, hogy melyik tizenhárom csapat nyer jogot a spanyolországi döntőben való részvételre. Mészöly Kálmán együttese a VB-selejtező második félide­jét kezdi, szerdán délután a bukaresti Augusztus 23. sta­dionban. Az első szakasz mér­lege, az öt pont nem rossz, még akkor sem, ha váratlanul érte a magyar közvéleményt az angolok népstadionbeli győzelme. Ma már mindenki kiegyezne második félidei ha­sonló pontszerzéssel, mert akkor nem szakadna meg a magyar futball részvétele a nagy világeseményen! A kulisszák mögül kiszi­várgott hírek szerint a két válogatott összeállítása a kö­vetkező lehet: Románia: Cristian — Neg­­rila, Sames, Stefanescu, Mun­­tenau II. — Ticleanu, Bel­­deanu, Iordanescu — Crisan, Camataru, Balaci. Az első mérkőzéstől elté­rően a kapus posztján van változás, a Népstadionban Iordache védett, bekerült a csapatba Sames, aki négy hó­napja még sérült volt. Más változás akkor történhet, ha a román szövetségi kapitány mégiscsak Stoicára bízza a jobb oldali középpályás sze­repét, s Ticleanu a kispadra kerül. Magyar­ország: Katzirz — Martos, Bálint, Garaba, Tóth — Müller (Csapó), Nyilasi, Rab — Fazekas, Törőcsik, Kiss. Mészöly Kálmán csapatá­ban május 13-hoz képest mindössze csak egy a válto­zás: az akkor bal oldali kö­zéppályás kispesti Varga he­lyett Rab kapott bizalmat, ha csak a hátralévő idő és külső körülmények nem adnak okot újabb összeállítási módosítás­ra ... A Románia—Magyarország világbajnoki selejtező, szer­dán magyar idő szerint 16 órakor kezdődik a bukaresti Augusztus 23. stadionban, já­tékvezetője az osztrák Lin­­mayr. Atlétika Videoton-siker Az év utolsó előtti országos bajnokságát rendezte meg a Magyar Atlétikai Szövetség, a múlt hét végén az Újpesti Dózsa atlétikai pályáján. Me­gyénkből három szakosztály (DKSE, Videoton, Székesfe­hérvári Sportiskola) indított csapatokat. Megyénk atlétái három dobogós helyezést ér­tek el, melyek közül igen értékes a Videoton SC fel­nőtt férfi atlétáinak a 4 X 800 méteres váltóban elért má­sodik helyezése. A váltó va­lamennyi tagja igen jó ered­ményt ért el (részidők: Ha­lász Géza 1:54 5 mp, Mallár Zsolt 1:50,5, Császár György 1:56,0, Kovács Attila 1:50,4), közülük is kiemelkedik Ko­vács Attila eredménye. Töb­bek közt ennek is köszönhető, hogy olyan csapatokat elő­zött meg a Videoton mint a Nyíregyháza, a Bp. Építők, az FTC és a Bp. Honvéd. Megyénk csapatainak ered­ménye: Férfiak. Felnőttek, 4­X800 méter, ...2. Vi­deoton SC 7:29,4 mp. (Új me­gyei csúcs!) Serdülők: 4X 300 méter. ... 3. DKSE 2:43,1 mp. Nők: Ifjúságiak: 4 X 200 méter: ... 5. Videoton 1:46,2 mp. 4X 800 méter. ...3. DKSE 9:19,5 mp. ...5. Vi­deoton SC 9:38,4 mp. K. J. TÖMEGSPORT Az idén negyedik alkalom­mal hirdette meg a Beton- és Vasbetonipari Művek du­naújvárosi gyára és a válla­lat sportköri elnöksége az or­szág építőipari vállalatai ré­szére az Intercisa Kupa ver­senyt. A hét végi kispályás labdarúgó-tornán kettős ha­zai siker született. A részt­vevő 21 férficsapat közül a 26-os ÁÉV együttese, a 9 női csapat közül pedig a BVM csapata szerezte meg a győ­zelmet. A Videoton SC közleménye Az UEFA szervező bizott­sága által az 1981. szeptem­ber 30-ra kiírt Videoton SC— Rapid Wien labdarúgó-mér­kőzéssel kapcsolatban a Vi­deoton SC a következőkre hívja fel szurkolói figyelmét: A mérkőzés kezdési időpont­ja 19 óra. A klub szeptember 23-tól szeptember 29-ig jegy­­elővételt szervez, 7-től 14 órá­ig a Berényi úti sportirodá­ban, valamint 15.30-tól 17.30- ig a Sóstói stadionban vált­hatók belépők. A mérkőzésre az OTSH­­ és a „K” szektorba kiadott bérletek érvényesek. Bérlete­seknek belépőjegyet a lelátó­ra, illetve a korzóra szeptem­ber 26-ig tudnak fenntartani. BIRKÓZÓHÍREK Jeney-emlékverseny Rangos esemény színhelye lesz a hét végén Székesfehér­vár. Szombaton (26-án) a Já­­ky szakközépiskola tornater­mében bonyolítják le a Je­­ney Károly kötöttfogású em­lékversenyt, amelyen felnőtt I. osztályú birkózók lépnek majd szőnyegre. A verseny 12 órakor kezdődik. Grund birkózás, toborzó Ugyancsak szombaton ren­dezik meg a Velinszky László Általános Iskola tornatermé­ben a serdülők országos kö­töttfogású birkózóversenyét. Ez a viadal 13 órakor kez­dődik. Előtte, pénteken (25- én) grund birkózóverseny­­ lesz a Béke téri és a Ve­linszky általános iskolák ta­nulói között. Ezt 16 órai kez­dettel rendezik meg a Ve­linszky iskola tornatermében. A székesfehérvári városi sportiskola birkózótoborzót hirdet. Az érdeklődők — az általános iskolák 4. — 7. osztályosai — szeptember 28-tól október 2-ig jelentkez­hetnek a Béke téri Általános Iskola tornatermében, 16.30- tól. Tisza Kupa Szolnokon rendezték meg a Tisza Kupa versenyt, a ser­dülő kötöttfogású birkózók részére. Az ország valameny­­nyi egyesületéből szőnyegre léptek a serdülő versenyzők, — száznyolcvanan —, így ez a viadal megfelelt egy „kis” magyar bajnokságnak is. Ott voltak a székesfehérvári vá­rosi sportiskola birkózói is. Legjobban Lipót Zoltán (78 kg) szerepelt, aki súlycsoport­jában a 2. helyet szerezte meg. Jól helytállt Tatai Ró­bert (57 kg), aki a 3. helyen végzett. 67 kg-ban Vörös László a negyedik, 57 kg-ban pedig Páncél Győző a 6. helyet szerezte meg. Öttusa CSB A negyedik hely néz ki Hétfőn az úszással folyta­tódott Budapesten az orszá­gos öttusa-csapatbajnokság. A Székesfehérvári Volán SC a harmadik számban a har­madik helyen­ végzett, az összetettben viszont vissza­csúszott a negyedik helyre. Már amennyire a szeszélyes lövészet és a nagyjából elő­re felbecsülhető futás előtt kiszámítható, a fehérváriak számára a negyedik hely néz ki. Tovább tart a vita az Új­pesti Fáth lovaglása körül (több csapat is óvott, mond­ván, hogy a Dózsa öttusázója idegen segítséget vett igény­be), a versenybizottság újabb döntésével ismét helyben­hagyta eredeti eredményét. Az ellenfelek megint felleb­beztek ... Az úszásban a Volán ver­senyzői közül Vass György szerepelt a legjobban, 3:27 perces eredményére 1216 pon­tot kapott,, s ezzel a legjob­bak közé tartozott. Megfe­lelő eredményt ért el Deme­ter is (3:36-1136). Román (3:52-1016) és Nagy (3:53- 1008) azonban a sereghajtók között volt. Úszásban a Honvéd bizo­nyult a legjobbnak, megelőz­ve a Csepelt, a Volánt, az Újpesti Dózsát, a MAFC-ot és a Győri Magasépítőket. Három szám után az össze­tett verseny állása: 1. Csepel 12 124, 2. Bp. Honvéd 11 940, 3. Ú. Dózsa 11 683, 4. Volán SC 11 322, 5. Győr 10 670, 6. MAFC 9112. Labdarúgás Városi nagypályás bajnokság A székesfehérvári városi­, járási sportfelügyelőség ismét megrendezi Székesfehérváron a városi nagypályás labdarú­gó-bajnokságot. A csapatok­ban olyan játékosok szerepel­hetnek, akik betöltötték 16. életévüket és 1981-ben nem szerepeltek labdarúgó szö­vetségi bajnokságban. A ren­dezők elsősorban üzemek, la­kótelepek, baráti társaságok jelentkezését várják. Az ér­deklődők 1981. október 1-én 16 órakor adhatják le nevezé­süket a városi labdarúgó szö­vetségnél (Székesfehérvár, Ady Endre út 19.). Labdarúgó­­pályával nem rendelkező csa­patok is jelentkezhetnek. Labdarúgó megyei bajnokság Nagylók ismét győzött, Lovasberény az élen A megyei labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójá­nak meglepetését az újonc Nagylók együttese okozta, hiszen legyőzte otthonában a D. Volánt. Ugyancsak megle­petés az Ikarus győzelme Perkátán, valamint a Polgár­­di sikere Seregélyesen. Eredmények Nagylók—D. Volán 2:1 (0:0) Dunaújváros, 100 néző, vezette: Gráber. Nagylók: Nagy I — Rosz­­kopf, Killer, Szabó, Németh, (Répási), Sipos, Balla, Erdé­lyi, Horgosi, Nagy II, Határ (András). D. Volán: Laza — Szabó Z., Garbacz, Murger, Élő (Suláki, Sebestyén (Balogh), Evele, Nagy L., Bertus, Vin­­czepál, Beke. Góllövők: Garbacz (öngól), Horgosi, illetve Nagy L. Közepes színvonalú mér­kőzésen a gyenge teljesít­ményt nyújtó hazaiak ellen, a végig lelkesen játszó nagylóki együttes meglepe­tésre, de teljesen megérde­melten nyert. Jók: Nagy I, Horgosi. A Volántól senki sem dicsér­hető. M. L. Ikarus SC—Perkáta 3:1 (2:1) Perkáta, 200 néző, vezette: Ferencz. Ikarus: Kiss — Horváth, Kovács, Heresznyei, Magyar, Bíró, Németh, Leicht, Vass, Balla, Pácser (Somogyi). Perkáta: Bogó L. (Molnár) — Braun (Somogyi), Siba, Orbán, Zimmermann, Le­­hocki, Sohonyai, Járóka, Bódi, Bentaller, Vickó. Góllövők: Leich, Vass, Balla, illetve Vickó. Már az első percekben két gól is esett. Előbb a hazaiak szereztek vezetést, a 2. perc­ben, amit a vendégek hamar kiegyenlítettek, hiszen egy perc múlva már gólt értek el. Ezután a hazaiak több helyzetet kihagytak és a­ szé­kesfehérvári csapat a 35. percben vezetést szerzett. A második félidőben a hazaiak egyre-másra szőtték támadá­saikat, de a helyzeteket sor­ra elhibázták. Az Ikarus a befejezés előtt egy perccel megszerezte harmadik gól­ját. A játékvezető jól bírás­kodott. Jók: Magyar, Vass, Balla, illetve Orbán, Zimmermann. V. I. Jók: Bencsik (a mezőny legjobbja), Bogó, Kiss F., il­letve Rosta J­, Weisengruber, Csanádi. B. L. Enying—Lajoskomárom 3:1 (2:0) Enying, 500 néző, vezette: Kovács. Enying: Kötél — László, Bende, Rédli, Kiss (Polgár), Lakatos, Csehkis, Semjén, Kántor (Jobbágy), Verbócz­­ki, Juhász. Lajoskomárom: Bognár — Dékány, Csepregi, Nagy, Sándor, Schmukl, Sebestyén, Theisz, Szétágh M. (Orbán), Szétágh Gy., Varga (Kasza). Góllövők: Verbóczki 3, illetve Varga. Sárga lap: Csepregi. Végig az enyingiek játszot­tak fölényben. A 20. perc­ben szerezték meg a vezetést és 10 perc múlva újabb gólt értek­ el. A vendégek a máso­dik félidő elején szépítettek, de Verbóczki az 55. percben növelte a hazaiak előnyét. Az enyingiek győzelme meg­érdemelt,, a vendégek csapat­játéka akadozott. Jók: László, Bende, Laka­tos, illetve Csepregi, Schmukl, M. Gy. Etyek: Ágoston — Bartha, Németh, Horn, Vasvári, So­mogyi (Petruska a 70. perc­ben), Bíró, Zólyomi, Báli, (Ábrahám), Polgár, Szalon­­tai. Góllövők: Sinka 2, Gala­nisz 2, Karsai. Már az 5. percben gólt ért el a Kinizsi, de a játékveze­tő nem adta meg a szabá­lyos gólt (a labda már túlju­tott a gólvonalon). Továbbra is támadott a Kinizsi és Karsai fejesgóljá­val megszerezte a vezetést. Ezután rengeteg helyzetet dolgoztak ki, de a vendégek kapusának sikerült háríta­nia. A vendégcsapat is veze­tett néhány támadást, de ezek erőtlenek voltak. Már úgy látszott, hogy az ered­mény nem változik, de a be­fejezés előtt öt perccel Sin­ka, majd Galanisz volt két­szer is eredményes. Az alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat rengeteg hibával játszott, ennek ellenére megérdemel­ten nyert a Kinizsi. Jók: Karsai, Galanisz, Be­cséri. Az Etyek részéről sen­kit sem lehet kiemelni. V. L. A Lovasberény-n-Pusztavámi találkozón Csordás a hazaiak hátvédje (balról) igyekszik szerelni a vendégek csatárát (Fotó: Gregority Antal) Polgárdi—Seregélyes 3:1 (0:1) Seregélyes, 200 néző, ve­zette: Bendeki. Polgárdi: Németh L. — Kiss J. (Csepregi a 46. perc­ben), Németh J., Gallér, Bo­gó, Mata, Nagy, Kiss F., Bencsik, Milosevics, Rosta T. Seregélyes: Bakos — Rosta J., Weisengruber, Paudics, Putzpacher, Stefán, Nagy, Töröm, Csanádi, Hüvely (Horváth), Gelencsér (Kin­cses a 73. percben). Góllövők: Bencsik 3, illet­ve Nagy B. Sárga lap: Kiss F., Milo­sevics, Csepregi, illetve Kin­cses. Jó iramú, változatos mér­kőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést a 37. percben. Ezután is nekik voltak hely­zeteik, de újabb gólt nem tudtak elérni. A második fél­idő elején egyenlített a ven­dégcsapat, majd Bencsik a 71. és a 79. percben lőtt újabb góljaival a győzelmet is bebiztosították, amit a második félideji jobb játé­kukkal meg is érdemeltek. Lovasberény—Pusztavám 6:4 (2:0) Lovasberény, 400 néző, vezette: Mártha. Lovasberény: Pálinkás — Krell, Preil, Csordás, Mohi, Stettler, Ángyán, Kajári, Hartal, Csidei, Nagy, csere: Ángyán helyett Topos, Har­tal helyett Perik. Pusztavám: Imrő — Ágh, Molnár G., Róth, Molnár S., Rácz, Szlobodics, Komáromi, Radocsai, Krutzler, Kenye­res. Góllövők: Csidei (3), To­pos, Csordás, Mohi (11-es­­ből), illetve Molnár G., Rácz, Komáromi és Radocsai. A gólokban gazdag mérkő­zésen a végig irányító hazai csapat megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. A lo­­vasberényiek még négy ka­pufát is lőttek. A játékveze­tői hármas jól működött. Jók: Krell, Preil, Ángyán, Csidei, illetve Molnár G., Róth, Rácz, Cs. L. Ercsi Kinizsi—Etyek 4:0 (1:0) Ercsi, 300 néző, vezette: Martikán. Ercsi Kinizsi: Paulusz — Búzás, Rappai J., Popovics. L., Popovics Gy., Monostori, Galanisz (Becséri), Karsai, Fodor, Flórián (Sinka az 55. percben), Egresi. Mór—Szabadegyháza 4:1 (1:1) Mór, 300 néző, vezette: Sajgó. Mór: Stolczenberger — Haász (Milla), Praveczki, Orbán, Tuza, Balázsik, Var­ga (Spanverger), Váli, Vá­­lint, Pisch, Kaiser. Szabadegyháza: Pálf­i — Gyenes, Szeip, Sági, Kéri, Pintér, Hotka, Magyar, Horváth (László), Szegi, Omischl. Góllövők: Kaiser 2, Pra­veczki, Válint .11-esből. A vendégek léptek föl tá­madólag és már a 6. percben a vezetést is megszerezték. A hazaiak egyenlítő gólját Kaiser lőtte. A második fél­időben az átszervezett móri csapat már jobb játékot pro­dukált és végül biztosan győzött. Jók: Kaiser, Praveczki, A. J. A bajnokság állása: 1. Lovasberény 6 4 11 17-11 9 2. Enying 6 4 1 1 13- 7 9 3. Nagylók 6 4 11 15-13 9 4. Szolgárdi 6 3 2 1 9- 5 8 5. Sárb. Vid. 6 3 2 1 10- 8 8 6. Mór 6 3 1 2 13- 9 7 7. Seregélyes 6 3 1 2 10- 9 7 8. Tordas 6 2 2 2 9- 7 6 9. Ercsi 6 2 1 3 12-11 5 10. L.-komárom 6 2 1 3 9-10 5 11. Ikarus SC 6 2 13 12-15 5 12. D. Volán 6 1 2 3 6- 8 4 13. Etyek 6 12 3 11-14 4 Perkáta 6 12 3 11-14 4 15. Pusztavám 6 114 8-15 3 16. Szabadegyháza 6 114 6-17 3 7. OLDAL