Fejér Megyei Hírlap, 1981. szeptember (37. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-02 / 205. szám

Labdarúgó NB I Élre ugorhat a Videoton He­tvenkét órás pihenő után szerdán ismét pályára lépnek az NB I-es labdarú­gó-csapatok A negyedik for­dulóban három mérkőzést játszanak Budapesten és ha­tot vidéken. A maűsorból az Újpesti Dózsa—Vasas ranga­dó emelkedik ki. Sőt a mér­kőzést fél négykor reendezik a Megyeri úti pályán. A to­vábbi párosítás: Ferencváros —Volán (Üllői út, 18 óra), Debrecen—Pécs (16.30), Bé­késcsaba—Bp. Honvéd (16.30), Csepel—Ózd (16 óra), Diós­győr—Tatabánya (16.30), Nyíregyháza—SZEOL (16.30), Rába ETO— Zalaegerszeg (16 óra), Videoton—Szombathe­lyi Haladás (Sóstó, 19 óra). Mint a műsorból is kitűnik, a Videoton ellenfele ezúttal az újonc Szombathelyi Hala­dás lesz. A szombathelyi le­génység legyőzte a Volánt és legutóbb a listavezető Újpest­től csípett el egy pontot Most nehéz 90 perc vár Tö­rök Péter legénységére. A fe­hérváriak házatáján rendkí­vül örülnek a zalaegerszegi sikernek és újabb győzelemre készül Szentmihályi Antal csapata. Az Újpesti Dózsa ve­resége és a Videoton győzel­me azt jelentené, hogy a fe­hérváriak a tabella élére ugorhatnának. A várható összeállítások: Videoton: Disztl P. — Csu­­hay, ~T­iS?,d­ L., Baranyi, Végh — Kiss, Csongrádi, Vadász — Máj­er, Szabó, Kovát­s. Haladás: Hegedű?. — Hor­váth, Király, Vörös,­­Treszel­­ler — Nagy, Fitos, Kulcsár — Hegyi, Szabó, Garics. A találkozó este hét órakor kezdődik és a játékot Mohá­csi dirigálja. A találkozó előtt játsszák le az ifjúságiak baj­noki mérkőzését. H. F. Vitorlázás Köfém-siker Idei jó eredményeik alap­ján a Köfém vitorlázói lehe­tőséget kaptak arra, hogy Jugoszláviában szerepelhes­senek. Az al-dunai víztáro­zón rendezett nagyszabású versenyen a junior válogatot­takból álló fiatal csapat jó helyezésekkel hálálta meg a bizalmat, valamennyien az első hat között végeztek az erős mezőnyben. Eredmények: 470-es hajóosztály: 3. De­­vecseri Tamás—Richter Ákos, 4. Halász András—Nagy Zsolt. Finn dingi: 5. Vadnai Pé­ter, 6. Fejér Miklós. Labdarúgó játékvezetői tanfolyam . A Székesfehérvári Városi Já­rási Labdarúgó Szövetség szep­,­temberben III. osztályú játék­vezetői tanfolyamot .­ szervez. Kellő számú jelentkező esetén a tanfolyam már szeptember végén megkezdődik és decem­ber közepén fejeződik be. A tanfolyamra jelentkezni legkésőbb szeptember 21-ig a székesfehérvári városi sport­felügyelőségen, a városi lab­darúgó szövetségnél, vagy a szövetség játékvezető bizott­ságánál lehet (Székesfehérvár, Ady Endre u. 19—21., telefon: 12-282, vagy 13-388). Jelentkezéskor a név és pontos lakcím közlése szüksé­ges. Jelentkezni személyesen, levélben vagy telefonon lehet. A tanfolyam önköltséges. Ökölvívás Dankó újabb bravúrja Vasárnap nagy érdeklő­dés mellett rendezték meg Egerben a 24. Dobó István nemzetközi emlékverseny döntőit. Valamennyi súly­csoportban népes mezőny lépett szorítóba, a hazai él­gárda tagjain kívül számos jó képességű külföldi ver­senyző. Ezúttal is jól szere­peltek a SZIM Vasas öklö­zők A legnagyobb siker Dan­kó Tivadar nevéhez fűződik, aki valamennyi ellenfelét le­győzve, első lett, újfent iga­zolva, hogy súlycsoportjá­ban ebben az évben ő a leg­jobb. A döntőben a szovjet Japarovot verte pontozással, aki az előcsatározások során két korábbi válogatott, Né­meth Rezső és Goják ellen is győzött. Szépen helytállt könnyű­súlyban Bujdosó, aki a leg­jobb négy között a magyarok közül egyedül maradt. Beju­tott a döntőbe, ahol azonban meg kellett hajolnia Schnick (NDK) nagyobb tudása előtt. Szintén döntőbe jutott vál­tósúlyban Őri is, aki szin­tén NDK-beli versenyzővel szemben maradt alul. Az emlékverseny legered­ményesebb hazai csapata a Bp. Honvéd lett, a SZIM Vasas mindössze egy pont­tal maradt el mögötte. Kosárlabda Biztató siker Szekszárdon Rangos csapatokat sikerült megnyerniük a XII. Nemzet­közi Sió Kupa női kosárlab­datorna rendezőinek,­­ így azután színvonalas vetélke­désben dőltek el a helyezé­sek Szekszárdon. A korábbi­akhoz képest biztatóan sze­repelt az Alba Regia Építők női csapata, amelynek hat közül a negyedik hely jutott. Eredmények: Slovan Bratislava — Épí­tők 68:50 (36:24). A fehérvá­riak jó teljesítménnyel nagy küzdelemre késztették a nyolc válogatottat felvonul­tató pozsonyiakat. Tizenhat pontjával Major játszott a legeredményesebben. Építők—Szekszárd 73:62 (30:32). A második félidőben a fehérváriak pontosabban dobtak és lényegesen meg­fontoltabbak voltak ellen­felüknél. Legjobb dobók: Major 31, Kollár M. 18, Vasas Izzó—Építők 75:46 (34:21). A nagyon megerő­södött Izzóval szemben is si­került helytállniuk a kék­fehéreknek. Legjobb dobók: Major 18, Hegyiné 16. A Sió Kupa végeredmé­nye: 1. Új-Dél-Wales (auszt­rál), 2. Slovan Bratislava, 3. Vasas Izzó, 4. Építők, 5. Szekszárd, 6. Bácskatopolya. föám­ánlatú ÁFÉSZ ÁRUHÁZ ! PRÓBÁLJON NÁLUNK SZERENCSÉT! Szerencsegolyó játékra hívja méretosztályunk. * Először vásárol, utána hoz! V*..­“­­Ha szerencséje van a következőket nyerheti: piros golyó h­á/asa egején ^ iw.— F -os ajándékutalványt ‘szürke golyó házásajcsetin 200,— Ft-os ajándékutalványt fekete gohó házasa esetén ^ db konyharuhát M i Az \ ge sk *, . „ , , • .áll MkWj w Rulett szerencsejatekQn pjp az 1—5—7—*13—*21—0 szám e tanyásakor '%\ 20—30—40 % ÁRENGEDMÉNYT NYÚJTUNK a kötött­ divatosztályünkon. ^ I 1 %^fír* r+ A 11* .3 I! y| aVuiutsT ímM'« , Ajándékot adunk a következő termékekhez: Inni minden öltönyhöz 1 db inget női ruhához 1 db fehérneműt női szoknyához 1 db almaszappant­­Lilly női és férfinadrághoz 1 db mosószert férficipőhöz 1 pár zoknit női cipőhöz ; A 1 db harisnyanadrágotok Lig­­ta Kellemes és sikeres vásárlást kíván Önnek a MÓRI JÁRÁSI ÁFÉSZ , SKAU­MP Megyei bajnokság Nagylók vezet A megyei labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójának legna­gyobb meglepetése a Seregélyes győzelme Ercsiben. Raj­tuk kí­vül még egy csapat, a Lovas­berény tudott nyerni idegenben. Nagylók vette át a vezetőt. Eredmények: Pusztavám—D. Volán 0:0 Pusztavám, 200 néző, vezette: Sajgó. Pusztavám: Gaál —, Herczeg, Róth, Molnár S„ Molnár G„ Krud­er (Jádi), Vénusz (Nagy F.), Radocsai, Lobodics, Ruff, Kenyeres. D. Volán: Somogyi —, Élő, Garbacz, Burger, Pál, Sebestyén (Vigh), Evele, Nagy L., Balogh, Vinczepál, Nádor. Jó iramú, sportszerű mérkőzé­sen kitűnő játékvezetés mellett igazságos pontosztozkodás tör­tént. Mindkét kapu előtt adód­tak gólhelyzetek. Jók: Molnár G, Krud­er, Rado­csai, K. S. Polgárdi—Mór 2:1 (0:1) Polgárdi, 700 néző, vezette: Mártha. Polgárdi: Németh —, Nagy, Németh, Bőgő, Gallér, Kiss I., Kiss N­., (Nagy), Csepregi, Vígh, Bencsik, Milosevics. Mór: Stolczenberger­­, Balá­zsik, Haász, Tuza, Orbán, Pisch, Varga, Váltat, Váli, Praveczki, Kaiser. Sárga lap: Váltat. Góllövők: Bencsik (2), illetve Praveczki. Érdekes, változatos, nagyira­mú mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek szereztek vezetést, amit a második fél­­ideje jobb játékkal kiegyenlített a hazai csapat. A befejezés előtt három perccel a sok kihagyott helyzet után megszerezték a győ­zelmet jelentő góljukat is. Jók: Németh, Bencsik, illetve Haász, Váltai, D. J. Tordas—Enying 2:2 (1:0) Tordas: Töttösi —, Pál, Rácz, Farkas II., Barátki, Szabó, (Mo­­csonoki), Farkas I., Baki, Kar­dos, Ribi, Serák. Enying: Kötél —, László, La­katos, (Titlhoff),­­Réczi, Kiss, Jobbágy, Csehkis, (Dénes), Sem­­jén, Gergics, Verbóczki, Juhász. Góllövők: Verbőczki (2, mind­kettőt 11-esből), illetve Ribi, Se­­nák. a várakozásnak megfelelően küzdelmes, jóiramú mérkőzés alakult fel. Az első félidőben nagy kapushibából szerzett vezetést a hazai csapat. Az enyingiek sérü­lés miatt kétszer is cserét vol­tak kénytelenek végrehajtani, majd ugyancsak sérülés miatt a 40. perctől tíz főre fogyatkoztak. A második félidőben jobban ját­szott a vendégcsapat és az 50. percben ki is egyenlítettek. A játék bírói tévedések miatt­­el­durvult. A mérkőzés végére a játékvezető lett a „főszereplő”. Jók: Kiss, Verbóczki, illetve Baki, Kardos. M. F. Lovasberény—Perkáta 2:1 (0:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Tóth. Lovasberény: Pálinkás —, Elek, Csordás, Petrik, Németh, Kovács, Stettler, Szita, Nagy, Csidei, (Mohi), Topos. Perkáta: Bogó­r, Siba, Orbán I., Bentaller, Zimmermann, So­­honyai, (Tóth), Badi, Járóka J., Járóka I. Kovács, Viczkó, (So­mogyi) . Sárga lap: Sohonyai, illetve Mohi. Góllövők: Csidei, Mohi, illetve Badi. Az első félidőben a Perkáta támadott többet, de helyzeteik­et nem tudták kihasználni. Tóth abszolút gólhelyzetben hibázott. A második játékrészben is a ha­zaiak támadtak és az 50. percben megszerezték a vezetést. A 65. percben egyenlített a Lovasbe­rény, majd a 87. percben meg­szerezték a győzelmet jelentő gólt is. A hazaiak középpályásai elfáradtak, így a védelemre nagy feladat hárult. A lovasberényiek megérdemelten szerezték meg a két bajnoki pontot. A játékve­zetői hármas jól bíráskodott. V. I. Nagylók—Lajoskomárom 3:0 (1:0) Nagylók, 300 néző, vezette: Osztos. Nagylók: Nagy —, Roszkopf, Hiller, Horgosi, Németh, Szabó, Erdélyi, Répási, (András), Sipos, Balla, Deák, (Molnár). Lajoskomárom: Winkler­­, Bognár, Csepregi, Nagy I., Sán­dor, Theisz, Kasza, Szétágh I„ Szétágh I„ Mágnusz, (Nagy II.), Varga, (Botos). Sárga lap: Horgosi, illetve Varga. Góllövők: Bálla (11-esből), De­ák, Sípos. Mindkét csapat nagy igyeke­zettel játszott a 90 perc alatt. A hazaiak a 10. percben 11-esből megszerezték a vezetést. A 38. percben Horgosi kapott sárga lapot, ugyanez jutott a 40. perc­ben Vargának is. A nagylakiak több támadást vezettek, de a labda sorra elkerülte a kaput. A 60. percben esett a második góel, majd Sípos a 83. percben állította be a végeredményt. A hazaiak megérdesíTntten szerezték meg a két bajnoki pontot) TC's­áv­''­­tékvezető jól bíráskodott. Jók: Roszkopf, Szabó, Hiller, Erdélyi, illetve Szélágh I. Cs. I. Ikarus SC—Sárbogárdi Videoton 1:1 (0:0) Balatoni úti pálya, 200 néző, vezette: Gárber, Ikarus,­ Kiss —, Somogyi, Moór, Magyar, Bálla­s, Leicht, Szabó, (Kovács), Bíró, (Bogdán), Vass, Wéninger, Pácser, Sárbogárdi Hári —, Dénes, (Kótai), Jakab, Lógó, Németh, Zetaik, (Weismüller), Kaszás, Somogyi, Szakács, Tóth, Vass. Góllövők: Pácser, illetve So­mogyi (11-esből). Sárga lap: Balla R. Kiállítva a mérkőzés után: Balla R. ■ Többet támadott a vendégcsa­pat és a helyzetek alapján kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Moór, Szabó, Vass, illet­ve Kaszás, Vass, O. Gy. Seregélyes—Ercsi 4:2 (2:1) Ercsi, 250 néző, vezette: Ma­Seregélyes: Bakos­i, Rosta, Weisengruber, Putzpacher, Csa­nádi, Paudits, Timár, Nagy, Hü­vely, Stefán, (Horváth), Ringer. Ercsi, Paulusz —, Nagy,­ (Nye­ső), Rappai, Búzás, Popovics, Sinka, Becséri, Galanisz, Monos­tori, Karsai, Láng. Góllövők: Nagy (3, kettőt ll­esből), Csanádi, illetve Becséri, Karsai. Sárga lap: Rappai, Weisengru­­ber. Az első félidő 15. percéig úgy látszott, hogy a Kinizsi gólokkal nyer. Később enerváltan játszot­tak, s így a Seregélyes megér­demelten nyert ilyen arányban is. A vendégcsapatból Nagy, Hü­vely és Rosta játéka dicsérhető. Jó játékvezetés! V. L. Etyek—Szabadegyháza 4:1 (2:0) A mérkőzésről részletes tudósí­tást nem kaptunk. A bajnokság állása: Á­tyus: 1. Nagylók 3 2 1 0 7-3 5 2. Seregélyes 3 2 1 0 6-3 5 3. Sárbogárd 3 2 1 0 6-4 5 4. Enying 3 2 1 0 4-2 5 5. Mór 3 2 0 1 4-3 4 6. Polgárdi 3 2 0 1 4-2 4 7. Etyek 3 1119-73 8. Tordas 3 1117-53 9. Lovasberény 3 1114-43 10. D. volán 3 1 1 1 1-3 3 11. Ercsi 3 1 0 2 4-6 2 12. Lajoskom. 3 1 0 2 3-5 2 13. Perkáta 3 0 1 2 4-6 1 14. Ikarus 3 0 1 2 4-7 1 15. Pusztavám 3 0 1 2 0-5 1 16. szabadegyh. 3 0 12 1-9 1 MANDARINSZAPPAN ÉS FABULON DESEDOR VÁSÁR SZEPTEMBER 12-IG 30 % ENGEDMÉNNYEL ÁRUSÍT MANDARINSZAPP­ANT, FABULON DESODORT (nagy és kicsi) Székesfehérváron, a Március 15. utcai OPERA ILLATSZER KISÁRUHÁZ Telefon: 11­ 410 6767 iparcikk s­zolgálataban I 1951 • ICSI I .­TV-CSERE — KEDVEZMÉNNYEL! SZEPTEMBER 30-IG a régi, használt, üzemképes fekete-fehér készülékét új színes televízió vásárlásakor a bevételi árnál 50 %-KAL MAGASAbB, fekete-fehér televízió vásárlásakor 30 %-KAL MAGASABB ÁRON VESZI ÁT Székesfehérváron, a Március 15. utcai MŰSZAKI ÁRUHÁZ Telefon: 12-046 A Fejér megyei Élelmiszer Kereskedelmi Vállalat AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZ HÚS- ÉS HENTESÁRU ELADÓKAT, valamint LAKATOS SZAKMUNKÁST. Jelentkezni lehet a Fejér megyei Élelmiszer Kereskedelmi Vállalat munkaügyi osztályán. Cím: Székesfehérvár, Vörös Hadsereg u. 8. 6627ér