Fejér Megyei Hírlap, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-31 / 76. szám

_________________________________Sport________________________________ Arany Üst úszóverseny Dunaújvárosban Sajtótájékoztató a fővárosban Tegnap délelőtt sajtótájé­koztatót tartottak, a Magyar Úszó Szövetségben az Arany Üst versennyel kapcsolatban. Tóth István szakfelügyelő el­mondta, hogy a harmadik al­kalommal megrendezendő verseny az egyik legrango­sabb hazai korosztályos úszó­verseny. Örvendetes, hogy az első kategóriában indulók — akik a kötelező iskolai úszás­­oktatás kereteiben tanultak meg úszni — nagy tömeget mozgattak meg, hiszen közel 90 ezer gyermek vett részt a megyei szintű versenyeken. A tapasztalat szerint ez évről évre emelkedő tendenciájú. Perjámosi Sándor, a D. Ko­hász elnökhelyettese beszá­molt arról hogy addig mint­egy 500 versenyző nevezése érkezett meg, köztük az NDK, a szovjet, a csehszlovák válo­gatott, Ausztria, Jugoszlávia úszóinak nevezése. Az Arany Üst úszóversenyen közel 65 külföldi úszó áll majd rajt­hoz. Elmondotta, hogy az egész város magáénak tekinti ezt a rendezvényt és minden tőlük telhetőt megtesznek an­nak érdekében, hogy a rész­vevők, no és a közönség is jól érezze magát. A versenyek végén a Ma­gyar Úszó Szövetség rendezé­sében tréfás vízi versenyekre is sor kerül. Tréfás váltóban mérhetik össze tudásukat a résztvevők, például úszás gyertyával, bekötött szemmel stb. Érdekesnek ígérkezik majd a halászat is, ahol a vállalkozók lepkehálóval pró­bálkoznak meg a kis meden­cében a halfogással. Az elődöntőkre április 4- én, vasárnap 9 órától kerül sor, előbb az „A” majd a „B” kategória előfutamai lesz­nek, később a korosztályos verseny résztvevői döntik el, hogy kik kerülnek a fináléba. A döntőket április 5-én hét­főn bonyolítják le. Ekkor lesz a családok úszóversenye is, amelyre nevezést még a helyszínen is elfogadnak a rendezők. Kosárlabda a koreai válogatott Székesfehérváron A Magyar Kosárlabda Szö­vetség vendégeként hazánkba érkezik a koreai felnőtt férfi kosárlabda-válogatott. A ko­reaiak április 5-én, hétfőn 17 órai kezdettel az Építők csarnokában a Videotonnal mérkőznek. Az előmérkőzést 15 órakor a magyar ifjúsági válogatott és a Bajai SK vív­ja a Felszabadulási Kupa ke­retében. • Ifrész por­iun ÁPRILIS 1. A TRÉFA NAPJA, ROSSZUL JÁR, HA ELHALASZTJA. ITT A JÓ ALKALOM, KEDVEZMÉNYES ALAPON. KERESSE FEL A HOLNAP NYÍLÓ ÜZLETEINKET A LENIN LAKÓTELEPEN. Jancsár Söröző Gyermekdivat Divatáru Lakástextil Népművészet Palackozott italáruk Sziget u. 43. Jancsár u. 21. Jancsár u. 25. Jancsár u. 19. Jancsár u. 37. Jancsár u. 47. ZSÁKBA MACSKA! Minden Üzletünkben „valami” a nyitás napján olcsóbb lesz. Várjuk kedves vásárlóinkat. 2905 A DUNAÚJVÁROSI MUNKÁSSZÖVETKEZET A DUNAÚJVÁROSI dm MUNKÁSSZÖVETKEZET pályázatot hirdet az alábbi kiskereskedelmi és vendéglátó egységek SZERZŐDÉSES ÜZEMELTETÉSÉRE: 26. sz. Élelmiszerbolt Nagyvenyim, Tsz-központ 38. sz. Vegyesbolt Dunaújváros, Vörös Hadsereg út 52. sz. Pecsenyesütő IV. o. Dunaújváros, Piac tér 53. sz. Borozó III. o. Dunaújváros, Piac tér 62. sz. Castellum Ételbár II. o. Dunaújváros, Római krt. 36/b. 63. sz. Márka presszó II. o. Dunaújváros, Római krt. 34/b. 65. sz. Italbolt IV. o. Bernátkút 66. sz. Szőlőfürt Vendéglő III. o. Nagyvenyim Versenytárgyalás: 1982. április 14-én 10 órakor Sörkert Étterem, Dunaújváros, Eszperantó u. 1. A pályázati feltételek átvehetők: 1982. március 15-től a Hálózatirányítási Osztályon, Dunaújváros, Római krt. 3—5. A pályázatok benyújtási határideje: 1982. április 3. 142 226 Ma: MNK elődöntők Az MTK-VM a Sóstón A héten nem lesz forduló labdarúgó NB I-ben, még­sem maradnak esemény nélkül a csapatok. A Ma­gyar Népköztársaság Kupa hajrája következik­. Szer­dán zajlanak le Fehérváron, és Újpesten az elődöntők, vasárnap pedig Szekszárdon a döntő. A 42. kupában a Videoton, az Újpesti Dózsa,­ a Békés­csaba, valamint az NB II- ben szereplő MTK-VM jutott el az elődöntőig. A Videoton és a Békéscsaba még soha sem jutott a döntőbe. A fe­hérváriak 1972-ben (a Fe­rencvárostól 3:2-re kaptak ki) és 1973-ban (a Honvéd­dal 1:1-re végeztek, de a tizenegyes rúgásokban alul maradtak) a döntő közelébe jártak, azonban a legjobb négy közül eddig még képte­lenek voltak előbbre jutni. A két fővárosi klub jobb ku­pahagyományokkal büszkél­kedhet. Az MTK-VM 1910 és 1968 között kilenc alkalom­mal nyerte el a kupát. Az Újpest három kupadiadala 1969-ben, 1970-ben és 75-ben született, ezenkívül 1922 és 1933 között ötször játszot­tak döntőt. A 42. kupa elődöntőjében ma este a Videoton az MTK-VM-mel, az Újpest pedig Békéscsabával játszik. A papírforma Videoton— Újpest döntőt ígér, nemcsak azért, mert ezek az együtte­sek élvezik a hazai környe­zet előnyeit, hanem azért is, mert jobbnak tűnnek­ el­lenfelüknél. A legutóbbi bajnoki mérkőzésen például a Videoton 1981. június 13- án 4:2-re verte az MTK­­VM-et. A Sóstói stadionban 17.30 órakor kezdődő találkozó já­tékvezetője Hartmann lesz. Úttörő­ olimpia A XVIII. Nyári Úttörő Olim­pia torna megyei döntőjét már­cius 20-án a dunaújvárosi Ko­hász tornacsarnokában rendez­ték meg. Eredmények: Úttörő leánycsapat: 1. Petőfi Sándor ált. isk. Dujv. 135,15, 2. Perkáta ált. isk. 126,75, 3. Münnich F. ált. isk. Szív. 123,3. Úttörő fiúcsapat: 1. Enying ált. isk. 135,10, 2. Adony ált. isk. 132,85 pont. Kisdobos leánycsapat: 1. Vorosilovgrád ált. isk. Szív. 90,60, 2. Perkáta ált. isk. 90,15, 3. Mór ált. isk. 87,50, 4. Pető­fi Sándor ált. isk. Dujv. 85,70 pont. Kisdobos fiúcsapat 1. Adony ált. isk. 86,10, 2. Velinszky L. ált. isk. Szivár. 85,90, 3. Petőfi L. ált. isk. Dujv. 85,70. Egyéni összetett leány: 1. Szabó Anita Dujv. 27,95, 2. Ker­ti Gabriella Szív. 26,40, 3. Nyi­las Gabriella Szív. 25,75. Egyéni összetett fiú: 1. Pé­csei­ István Adony 53,70, 2. Jung Géza Adony 52,55, 3. Ka­puvári Ferenc Adony 50,40 pont. Az úttörőcsapat és egyéni összetett győztesek az úttörő­­olimpia országos döntőjébe jutottak tovább. Autóverseny Szigethalmon Március 28-án­ bonyolítot­ták­ le Szigethalmon a Cse­pel Autógyár rendezésében az autós szlalom országos bajnokság első közép-ma­gyarországi fordulóját. A versenyen 85 gépkocsi raj­tolt. A Fehérvár Áruház versenyzői közül a nőknél az 1150 köbcentiméter felet­ti kategóriában Kiing Györgyné harmadik lett, férfiaknál 700 köbcentimé­terig Danita János hatodik, a licenc versenyzők közül Molnár Károly harmadik. Megyei bajnokság Enying és Polgárdi versenyfutása A megyei labdarúgó-bajnok­ság XX. fordulója után azonos pontszámmal áll az élen Enying és Polgárdi kissé leszakadt Sár­­bogárd. Nagy harc folyik az alsó házban a bentmaradásért. Eredmények: polgárdi—Lajoskomárom 3:1 (2:0) Lajoskomárom, 300 néző. Ve­zette: Gárber. Polgárdi: Németh — Nagy, Németh II, Gallér, Bagó, Eszes, Tóth, Kiss, Bencsik, Csepregi (Major), Rosta, (Vígh). Lajoskomárom: Winkler (Or­ bár) — Nagy I, Csepregi, Nagy J., Dékány, Bognár, Szili (Hor­váth), Sebestyén, Szélágh, Rup­­pert, Varga. Góllövők: Rosta (2), Bencsik, illetve Szélágh. A vendégek a 23. percben sze­rezték meg a vezetést, s rá 3 percre újabb gólt értek el. A második félidőben a hazai csa­pat magára talált, több veszé­lyes támadást vezetett, de gól­helyzetekben hibáztak! Sz. L. Perkáta—Sárbogárd 1:1 (1:0) Sárbogárd, 300 néző. Vezette: Koszorús. Perkáta: Molnár — Lehoczki, Orbán T., Siba, Járóka, Zimmer­mann, Lázár, Bódi, Orbán J. (Sohonyai), Ónodi, Viczkó. Sárbogárd: Horváth — Molnár, Naszvadi, Lugó, Dénes, Jakab (Sebestyén), Kaszás, Zelnik (Oravecz), Csendes, Somogyi Szakács. Góllövők: Viczkó, illetve Dé­nes. A sok hibával és kényelmesen játszó hazaiak ellen a lelkes Perkáta mind a két bajnoki pontot megérdemelte volna. Jók: Molnár (a mezőny leg­jobbja), Orbán T., Viczkó, illetve Lugó, Somogyi. O. Gy. D. Volán—Ercsi Kinizsi 2:1 (0:0) Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Martin. D. Volán: Somogyi — Szabó (Élő), Garbacz, Murger, Sulák, Suha, Evele, Nagy, Bertus, Vin­­czepál (Nádor), Balogh. Ercsi Kinizsi: Paulusz — Bú­zás, Popovics, Kruchic, Fodor, Sebestyén, Galanisz, Karsai, Sinka, Nyeső, Becséri. Góllövők: Nagy, Balogh, il­letve Nyeső. Az első félidő nagy küzdelmet, helyenként kemény játékot ho­zott. A játékvezető Fodornak és Bertusnak mutatott fel sárga la­pot. Szünet után a hazaiak kezd­tek jobban, de egy védelmi hi­ba után a vendégek szerezték meg a vezetést. A hajrára a Volán fokozta az iramot és a maga javára fordította a mérkő­lők: Suha, Nagy, Balogh, illet­ve Búzás, Popovics, Nyeső. M. L. Szabadegyháza—Tordas 3:3 (2:1) Szabadegyháza, 200 néző. Ve­zette: Martikán. Szabadegyháza: Magyar Z. — Magyar M., Szerp, Sági, Kéri, Pintér, Fánczy, Horváth I., Horváth L., Szegi, Omischl. Tordas, Kövi , Pál, Rácz, Farkas R., Farkas J., Ribi, Ku­ti, Koltai, Lombos, Kardos, Se­­rák, (Szabó). Góllövők: Horváth I., Szegi, Fánczi, illetve Koltai (2), Serák. Sárga lap: Szegi, illetve Pál, Kuti. A vendégek technikai és erőn­léti fölényét a hazaiak lelkese­déssel próbálták ellensúlyozni. A szabadegyháziak az első fél­időben több helyzetet hagytak ki, a vendégek viszont értéke­sítették. Jók: Szeip, Sági, Szegi, illetve Rácz, Ribi, Koltai. Sz. I. Etyek—Nagylók 1:1 (1:1) Etyek, 100 néző. Vezette: Smi­­déliusz. Etyek: Bartha F. — Banka, Somogyi, Balázs, Bíró, Petrus­­ka (Gulyás), Zólyomi, Harsányi, Bartha S.— Ágoston, Vasvári. Nagylók: Nagy Z. — Roszkopf, Horgosi, Jókli, Molnár, Erdélyi, Szabó, Nagy J., Siposi Bálla, Határ. Góllövők: Harsányi, illetve Bartha F. (öngól). Kiállítva: Ágoston az 50. perc­ben. A 15. másodpercben meg­szerezték a vezetést Harsányi révén az etyekiek. A 30. perc­ben öngóllal egyenlítettek a nagylakiak. Szünet után a já­tékvezető ítéletei borzolták fel a kedélyeket. B. E. Enying—Pusztavám 3:1 (1:0) Enying, 200 néző. Vezette: Dö­mötör. Enying: Kötél — Tilhoff, László, (Lakatos), Kiss, Bende, Be­­reczky (Kovács), Semjén, Cseh­kis, Verbóczki, Gergics Jobb­­ágy. Pusztavám: Gál — Sziládi, Molnár, Róth (Farkas), Rácz, Spiegelharter, Komáromi, Rado­csai, Szlobodics, Ruff, Kenyeres. Sárga lap: Kenyeres és Tilhoff. Kiállítva: Szlobodics. Góllövők: Verbóczki, Csehkis, Kötél (tizenegyesből), illetve Ra­docsai. A hazai csapat az első félidő­ben irányította a játékot, de csak a 44. percben Verbóczki ré­vén szerzett vezetést 1:0. A 49. percben Csehkis 2:0-ra növelte az előnyt, majd a 66. percben Kötél tizenegyesével már 3:0-ra alakult az eredmény. A vendé­gek a 85. percben Radocsai ré­vén szépítettek. 3:1. Jók: Bende, Csehkis, illetve Kenyeres, M. Gy. Lovasberény—Seregélyes 1:0 (1:0) Seregélyes, 350 néző. Vezette: Kisvári. Lovasberény: Pálinkás — Csor­dás, Ángyán, Stettler, Kajári, Prel, Hartal (Nagy F.), Takács J. (Petrik), Topos, Csidei, Mohi. Seregélyes: Bakos — Rosta, Weisengruber, Putzpacher, Tö­mör, Paudics, Repka (Németh), Nagy, Hüvely, Major, Kincses (Czuppon). Góllövő: Csidei. Sárga lap: Csordás, Stettler, Csidei, illetve Putzpacher. A vendégek már az első per­cekben két nagy helyzetet ki­hagytak, ezután a hazaiak ke­rültek fölénybe, de ők hasonló­képpen hibáztak. A közepes ira­mú, alacsony színvonalú mér­kőzésen a seregélyesiek gyen­ge teljesítményt nyújtottak. A gól után a vendégek időhúzás­sal, sorozatos reklamálással „széttördelték” a mérkőzést, en­nek ellenére megérdemelten nyertek. Jók: Csordás, Kajári, Csidei, Mohi, a Seregélyes közvetlen vé­delme. Paudics, B. L.. Ikarus SC—Mór 1:0 (0:0) Mór, 450 néző. Vezette: Márta. Ikarus: Szmilek — Kersák,­­Mór, Sziksz, Molnár, (Balogh), Balla, Kovács, Németh, Wénin­­ger, Vass, Bíró. Mór: Stolzenberger — Végh, Praveczky, Orbán, Csurilla, Stéger (Törő), Váli, Bálint, Var­ga, Haász (Spamberger), Kaiser. Góllövő: Molnár. A hazai csapat már az első félidőben bebiztosíthatta volna győzelmét. A sorozatban kiha­gyott helyzetek után a 60. percben egy védőről lepattanó labdát Molnár védhetetlenül lőtte a hálóba. A találkozó hát­ralévő idejében a móriak szinte egy kapura támadtak, a hetek óta tartó gólképtelenségből nem tudtak kilábalni. A játékvezetők nagyszerűen látták el feladatu­kat. A. J. A bajnokság állása: 1. Enying 2. Polgárdi 3. Sárbogárd 4. I..­berény 5. Mór 6. Tordas 7. Seregélyes 8. Pusztavám 9. Ikarus 10. D. Volán 11. Nagylók 12. L.-Komárom 13. Ercsi 14. Perkáta 15. Etyek 16. sz.-egyháza 20 12 3 5 40-21 27 20 10 7 3 34-15 27 20 8 9 3 29-25 25 20 10 4 6 30-24 24 20 10 3 7 37-24 23 20 9 5 6 35-28 23 20 8 5 7 27-32 21 20 9 2 9 45-39 20 19 8 3 8 38-35 19 20 7 4 9 26-27 18 19 5 7 7 27-36 17 20 7 2 11 26-26 16 19 7 1 11 32-36 15 20 5 5 10 31-36 15 20 4 7 9 28-34 15 19 3 5 11 23-51 11 A KISZ megalakulásának 25. évfordulója tiszteletére március 21-én „Forradalmi If­júsági Napok” Kupát rende­zett a KISZ Járási Bizottsága és­ a Városi Sportfelügyelőség Perkátán. A községek csapa­tai kézilabda és kispályás labdarúgás sportágakban mérték össze tudásukat. A legtöbb résztvevő a férfi Tömegsport kispályás labdarúgásban volt, melyet sorrendben a női ké­zilabda követett. Eredmények: Kispályás labdarúgás: férfi: 1. Besnyő, 2. Adony ifjúsági, 3. OSZV, 4. Adony Tsz, 5. Perkáta Zo­dlik, 6. Adony­ község. Női: 1. Perkáta, 2. Adony Tsz. Kézilabda: női: 1. Besnyő, 2. Perkáta, 3. Adony Tsz. Férfi: 1. Adony község, 2. Adony ifi. Az első helyezett csapatok a KISZ Járási Bizottsága ál­tal felajánlott serlegeket vették át. ,,AJÁNDÉK CENTRUM” a Bástya u. 9. sz. alatt ÁPRILIS 10-IG. KOZMETIKAI ÉS HÁZTARTÁSI VEGYIÁRUK 30—40—50 % ENGEDMÉNNYEL! Női kardigán 520,— Ft helyett 364,— Ft Női pulóver 372,— Ft helyett 260,— Ft Női garbó 296,— Ft helyett 207,— Ft Férfipulóver 330,— Ft helyett 231,— Ft Férfigarbó 205,— Ft helyett 143,— Ft Gyermekpulóver 237,— Ft helyett 191,— Ft Gyermekkardigán 293,— Ft helyett 205,— Ft ÁRUHÁZUNK KONFEKCIÓOSZTÁLYÁNAK AJÁNLATA Férfi lengyel ballonzeke 660,— Ft Férfi műbőrteke 820,— Ft-tól 860,— Ft-ig Férfi műbőrszafari 1140,— Ft Férfi műbőrkabát 985,— Ft-tól 1050,— Ft-ig Kamasz műbőrteke 980,— Ft-tól 1000,— Ft-ig Kamasz kordbársonyteke 739,— Ft-tól 785,— Ft-ig Anovákok nagy választékban 789,— Ft-tól 1120,— Ft-ig Húsvéti ajándékcsomagok készítése ízléses kivitelben a vásárlók kívánsága szerint! 2902