Fejér Megyei Hírlap, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-24 / 70. szám

I Ma este a Népstadionban Jubileumi magyar-osztrák A szerdai 125. Magyar­­ország—Ausztria válogatott labdarúgó-mérkőzés nem mindennapi esemény a 29 éves Népstadion történeté­ben. 1953. november 15-én a magyar és a svéd válogatott vívta a Népstadionban az első mérkőzést. Az aranycsa­pat időszakában a svédek elleni 2:2 kínos balsikert je­lentett és a 80 ezer szurkoló füttykoncertjét váltotta ki. Ma este a VB-döntőben szereplő magyar és osztrák válogatott jubileumi 125. hi­vatalos mérkőzését vívja egymás ellen. 1902. október 12-én Bécsben kezdődött a két szomszédos ország labda­rúgóinak versengése, a nyi­tány az osztrákoknak sike­rült, hiszen 5:0-ra győztek. A 124 eddigi mérkőzésen 61 magyar és 36 osztrák győze­lem született, míg 27 össze­csapás döntetlenül végződött. Utoljára 1976. október 13-án győzte le Magyarország Ausztriát mégpedig Bécsben 4:2 arányban. Azóta három alkalommal találkoztak. 1979- ben és 1980-ban Bécsben 3:1 volt az eredmény az osztrá­kok javára. Legutóbb Buda­pesten 1980. június 4-én 1:1 volt a végeredmény. Az osztrák válogatott kedden délelőtt tartott edzést a Népstadionban. A vendé­gek közel 100 perces gyakor­lását seregnyi újságíró és fotóriporter kísérte figyelem­mel. Schmid az osztrákok szö­vetségi kapitánya az edzést követően a következőket mondta: „nagyon kíváncsi vagyok a budapesti mérkő­zésre, remélem kedvező ta­pasztalatokat szerzek a roha­mosan közeledő világbajnok­ságra. Ami a magyarok elleni mérkőzést illeti, olyan lesz mint az előző 124, csupa bi­zonytalanság, bármelyik együttes győzhet. A találkozó 18 órakor kezdődik a Nép­stadionban. Teniszoktatás A Székesfehérvári Ikarus SE tenisz szakosztálya tenisz­­oktatást szervez április 15- től folyamatosan. Elsősorban 8—12 éves fiúk és lányok je­lentkezését várják. A jelent­kezők, szakképzett edzők irá­nyításával differenciált kép­zésben részesülnek és a já­tékhoz szükséges pályákat és technikai eszközöket is ren­delkezésre bocsátják. Az ok­tatás tavasztól őszig szabad­téren, télen pedig teremben történik. Jelentkezni április 15-től mindennap 17 órától lehet az Ikarus Sportegyesület tenisz­pályáin Székesfehérváron, a Balatoni úton. Tájfutó-hírek Jól szerepeltek a Fejér me­gyei versenyzők az év első „ke­ménypontos”, azaz minősítő jel­legű versenyén Nagykáló térsé­gében. A különböző kategóriák­ban 50 egyesületből több mint hatszázan álltak rajthoz. A ju­niorok mezőnyében (a táv hossza 11 580 méter volt) csupa fehérvári futó végzett az élen. A jelenleg katonai szolgálatát töltő, a Schönherz SE színeiben verseny­ző Takács Csaba (Volán) 58,11 perces idővel győzött. A további sorrend: 2. Egei Tamás (Volán) 59,71; 3. Borbély Károly (Video­ton) 62,35; 4. Nagy Róbert (Vo­lán) 63,41; 5. Lukács József (Vi­deoton) 65,00. A felnőtt női versenyben (táv: 9020 méter) Pokk Mariann (Video­ton) 58,22-vel a hatodik, Polonyi Zsuzsa (Volán) 62,22-vel a nyol­cadik helyen végzett. Az úttörő korosztályban ifjú Soós­ Ferenc (D. Papír) első lett. * Eredmények: F 21 B: 1. Iga István. N. 19 B: 3. Kissné Kocsis Gyöngyi. N 17 B: 2. Polonyi Zsuzsa. F. 17 B: 1. Nagy Róbert. F 15 B: 1. Kálmán László.A ötvenhét egyesület 785 verseny­zője nevezett az április 11-i VI. nemzetközi Volán Kupára. A ver­seny több számban is minősítő jellegű. A Volán Kupa színhelye ezúttal a Tatabánya környékén levő Vitányvár körzete lesz. * A székesfehérvári városi tájfu­tó-szövetség március 28-án, azaz vasárnap rendezi meg Bakony­­csernye térségében idei egyéni bajnokságát. VESZPRÉMI GASZTRONÓMIAI NAP Cukrászsütemények, torták, hidegkonyhai termékek kiállítása és vására 35 % ENGEDMÉNNYEL 1982. MÁRCIUS 25-ÉN I1 ÓRÁTÓL A VÖRÖSMARTY CUKRÁSZDÁBAN Veszprém megyei Vendéglátóipari Vállalat Fejér megyei Élelmiszerkereskedelmi és Vendéglátóipari Vállalat 2604 ALBAFAL Gyorsaság - csekély élőmunkaigény Ára telepünkön gépkocsira rakva: 8 cm vastag lap 180 Ft/m2 10 cm vastag lap 225 Ft/m2 A ALBA REGIA ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT ■ IPARI FŐMÉRNÖKSÉG ALBA VEGA 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 84. Telefon: 12-981/330; 14-351/320; Telex: 21-371. 2515 Sport Mezőszilas Területi lovasbajnokság A Dél-magyarországi Te­rületi Lovasszövetség ren­dezésében április 16—17— 18-án tartják Mezőszilason a területi lovasbajnokság el­ső fordulóját 13 egyesület részvételével. Kiemelkedő szám lesz a többi között a „Militari” tereplovaglás, mely egyaránt igen nagy felkészültséget kíván a lo­vak és a lovasok részéről. A program idején ügyességi és egyéb látványos bemuta­tókat is láthat a közönség. Az egyesület kéri a vidéki és a helyi lakosság minél nagyobb számban való meg­jelenését,­­ tudósít Zrínyi Miklós. Természetjárók a Videotonban Is kék- és 24 minősítő túra A több mint­­két évtizedes múltra visszatekintő Videoton természetjáró szakosztály az el­múlt napokban tartotta meg évzáró közgyűlését. Szilágyi Mihály szakosztályvezető is­mertette a 260 tagot számláló természetbarátok munkáját és egyben megjelölte az idei fel­adatokat is. A szakosztály tavaly is —, mint már évek óta — részt vett megyei és országos felszabadu­lási emléktúrákon és a négy nagy vasasüzem időszakos ta­lálkozóján, valamint bekapcso­lódtak a Társadalmi Erdei Szol­gálat munkájába is. A szakosztályon belül a gya­logos túrák mellett ma már le­hetőség van kerékpáros és ví­zitúrák szervezésére. A taglétszám állandósága azt bizonyítja, hogy a programok kielégítik a természetbarátok igényeit. Tavaly a szakosztály tagjai bejárták az ország legszebb tá­jait, a Bakony, a Vértes, a Pi­lis, a Mátra és a Mecsek vidé­két. A balatonakali táborokat nyáron hat héten keresztül ve­hették igénybe a tagok, család­jukkal együtt. A szakosztály 1981-ben 114 túranapot teljesí­tett, 11 esetben szerveztek Kék túrát, továbbá 7 táj pontos és 24 minősítő túrát. Az eredményességhez tarto­zik az is, hogy az országos és megyei átlagtól eltérően, a szak­osztálynál a túravezetők szemé­lye szinte változatlan. Az el­múlt két évtized alatt 32 tag vizsgázott túravezetésből és ma is 25 itt dolgozik. A szakosztály idei tervei kö­zött szerepel, hogy jól szerve­zett társadalmi munkaakciók­kal tovább szépítik kisgyóri tu­ristaházukat és szeptember vé­gére megoldják a ház villany- és vízellátottságát. Már most kezdik szervezni a nyári tábo­rozásokat, amelyek a pihenés mellett túrákra is lehetőséget adnak majd. A szakosztály kép­viselteti magát az országos ter­mészetbarát találkozón, ame­lyet idén Szarvason rendeznek meg augusztus hó 18—22 kö­zött. — Nagy — Megyei labdarúgó-bajnokság Enying vette át a vezetést A megyei labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában az Enying Fe­hérváron győzedelmeskedett, s miután Mór kikapott Ercsiben, a MEDOSZ átette a vezetést. Az enyingiek jobb gólkülönbségük révén állnak az első helyen, az ugyancsak 25 pontos Polgárdit megelőzve. Hazai siker született a Tordas—Nagylók, a Perkáta— D. Volán, az Ercsi—Mór, a Pusz­tavám—La­joskomárom és a Sere­gélyes—Etyek találkozókon. A két elmaradt mérkőzést április 14-én játsszák le. Pusztavám—Lajoskomárom 4:2 (1:1) Pusztavám, 250 néző, vezette: Major. Pusztavám: Imrő — Gál, Szilá­gyi, Molnár G., Rácz, spiegel­­hartel, Komáromi (Molnár­­S.), Radocsai, Vénusz, Ruff, Kenye­res.Lajoskomárom: Winkler — Nagy, Szili, Szétágh I., Ruppert, Szétágh II., Nagy, Sebestyén, Csepregi, Bognár (Kaszás), Var­ga. Sárga lap:­ Radocsai, Vénusz. Góllövők: Molnár G. (11-es­ből), Radocsai (2), Kenyeres, il­letve Szélágh N­. (2). Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen, a vendégek már a második percben vezetéshez jutottak, amit a hazaiak a 16. percben kiegyen­lítettek. A 47. percben újból a la­­joskomáromiak rúgtak gólt. Ké­sőbb a hazaiak kerültek fölény­be és győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Szilágyi, Radocsai, Vénusz, Kenyeres, illetve Szili, Szélágh N­., Csepregi, Varga. K. S. Ercsi Kinizsi—Mór 1:0 (1:0) Ercsi, 200 néző, vezette: Jáksó. Ercsi Kinizsi: Paulusz — Bú­zás, Popovics, Fodor, Kruchió, Becséri, Sebestyén, Karsai, Sin­­ka, Monostori, Nyeső. Mór: Stolczenberger — Végh, Praveczki, Toró, Ottbauer, Vá­­lint, Kéger, Varga, Haász, Váll, Kaiser. Sárga lap: Végh. Góllövő: Karsai (11-esből). A mérkőzés elején a Kinizsi irányította a játékot, de a táma­dások rendre elakadtak a móri kapu előtt. A 38. percben Becséri tört be a büntetőterületre, több védőn jutott túl és csak szabály­talanul tudták szerelni. A meg­ítélt büntetőt Karsai értékesítet­te, 1:0. A második játékrészben szórványos ellentámadásokkal próbálkozott a Mór, de az ered­mény már nem változott. Jók, Sebestyén, a mezőny leg­jobbja. Becséri, Fodor, a móri együttesből a védelem játszott kiemelkedően. K. L. Sárbogárdi Videoton—Lovas­­berény 1:1 (0:0) Lovasberény, 300 néző, vezette: Győri J. Sárbogárdi Videoton: Horváth — Gara, Naszvadi, Dénes, Jakab, Somogyi, Kaszás, Zelnik, Sebes­tyén, Selmeczi (Tóth), Molnár (Takács). Lovasberény: Pálinkás — So­mogyi, Preil, Csordás, Kajári, Stettler, Csidei, Petrik, Takács J., Topos, Hartal. Sárga lap: Szakács, illetve Ka­szás. • Góllövők: Kaszás, illetve Csidei (ll-esből). Kezdés után három nagy hazai helyzet maradt ki, majd egy el­lentámadásból Kaszás lövése a kapufáról, a kapust érintve, a kapuba vágódott. A hazaiak az egyenlítést egy jogos ll-esből szerezték meg. Jó játékvezetés mellett igazságosnak mondható a döntetlen. Jók: Dénes, Selmeczi, illetve Kajári, Csidei, Petrik. Cs. L. Tordas—Nagylók 3:1 (2:1) Tordas, 250 néző, vezette: Ren­dek. Tordas: Kövi — Farkas R., Rácz, Farkas J., Pál, Szabó, Ri­­bi, Tornai, Lombos, Koltai, Serák. Nagylók: Nagy I. — Roszkopf, Horgosi, Molnár, Jókli, Erdélyi (András), Balla, Nagy N­., Sipos, Killer, Tatár. Góllövők: Serák, Tornai, Lom­bos, illetve Sipos. Kiállítva: Balla a 74. percben. A hazaiak Serák révén szerez­tek vezetést, a 30. percben ka­pushibából egyenlítettek a ven­dégek. Az első félidő hajrájában Tornait a tizenhatoson belül buk­tatták. A tizenegyest Tornai érté­kesítette. 2:1. A második félidő harmadik percében Lombos ré­vén alakult ki a végeredmény. 3:1. Nagyobb arányban is nyer­hettek volna a tordasiak. Jók: Farkas R., Tornai, Szabó, illetve Nagy I­. M. F. Polgárdi—Szabadegyháza 6:0 (1:0) Polgárdi, 300 néző, vezette: Osztos. Polgárdi: Németh L. — Kiss J., Németh I., Bogó, Gallér, Kiss F., Eszes, Tóth, Major, Bencsik, Rosta (Nagy J.). Szabadegyháza: Magyar — Gye­­nes, Szerp, Sági, Kéri, Pintér, Hartl, Hegyi, Horváth L., Molnár, Horváth F. Góllövők: Major (2), Nagy (2), Eszes, Bencsik. Sárga lap: Kiss J., illetve He­gyi, Molnár, Horváth. Az első félidőben még egyen­rangú ellenfél volt a vendégcsa­pat. Szünet után viszont elfárad­tak a vendégek és ekkor tetszés szerint érte el góljait a Polgárdi. Jók: Kiss J., Kiss F., Major, illetve Molnár, Horváth F. D. J. Perkáta—D. Volán 2:0 (1:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Fe­­rencz. Perkáta: Molnár — Siba, Orbán T., Kovács, Járóka, Czimmer­­mann, Horváth (Lázár), Bódi (Sohonyai), Viczkó, Ónodi, Or­bán, J. D. Volán: Lacza *— Élő, Gar­bacz, Sulák, Andics, Suha, Se­bestyén, Balogh, Nagy (Végh), Vincepál, Nádor. Góllövők: Viczkó, Ónodi. Sárga lap: Nagy. A 33. percben, szögletrúgás után, Viczkó talált a hálóba. 1:0. Ezután a Volán kezdeményezett, a perkátai védelem azonban min­dent hárított. A 85. percben Hor­váth J. átadását Ónodi értékesí­tette. 2:0. A végig sportszerű mérkőzésen a nagyobb határo­zottság döntött. Jók: Siba, Járóka, Ónodi, illet­ve Garbacz, Sebestyén. . V. I. Seregélyes—Etyek 3:1 (2:1) Seregélyes, 300 néző, vezette: Gárber. Seregélyes: Gyurics — Rosta, Weisengruber, Puchpacher, Törő, Németh, Czuppon (Repka), Nagy, Hüvely, Major, Kincses, Geren­csér. Etyek: Bartha F. — Zólyomi (Horn), Bíró, Balázs, Banka (Vasvári), Harsányi, Somogyi, Petruska, Barta S., Ágoston, Po­­ják. Góllövők: Hüvely, Kincses, Nagy, illetve Polgár. Sárga lap: Rosta. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen mindkét kapu sok­szor forgott veszélyben. A sere­­gélyesiek győzelme feltétlenül megérdemelt. Kitűnő játékveze­tés! Jók: Weisengruber, Németh, Puchpacher, illetve Balázs, So­mogyi.­­ B. L. Enyingi MEDOSZ—Ikarus SC 4:1 (1:0) Balatoni út, 200 néző, vezette: Tar. A Balatoni úton enyingi siker született. A sötétmezes enyingi csatárt igyekszik szerelni az egyik Ikarus-védő A bajnokság állása 1. Enying 19 11 3 5 37-20 25 2. Polgárdi 19 9 7 3 31-14 25 3. Sárbogárd 19 8 8 3 28-24 24 4. Mór 10 10 3 6 37-23 23 5. Tordas 19 9 4 6 32-25 22 6. L.­berény 19 9 4 6 29-24 22 7. Seregélyes 19 8 5 6 27-31 21 8. Pusztavám 19 9 2 8 44-36 20 9. Ikarus 18 7 3 8 37-35 17 10. D. Volán 19 6 4 9 24-26 16 11. Lajoskom. 19 7 2 10 25-23 16 12. Nagylók 18 5 6 7 26-35 16 13. Ercsi 18 7 1 10 31-34 15 14. Perkáta 19 5 4 10 30-35 14 15. Etyek 19 4 6 9 27-42 14 16. Sz.-egyháza 18 3 4 11 19-48 10 Tegnap este az Építők sportcsarnokában játszották le az Alba Regia Építők—Szekszárdi Dózsa NB I-es női kosárlabda-mér­kőzést. A találkozót 71:59-re a szekszárdiak nyerték Úszás A fedett uszodában ren­dezte meg vasárnap a D. Kohász SE országos utánpót­lás versenyét, amelyen a ha­zai versenyzőkön kívül a Bp. Vasas, a Rába ETO, a Kecs­keméti SC, a ZTE, a Szek­szárdi Dózsa, a BVSC, a Csepel és a MÁV Nagykani­zsai TE sportolói indultak. A versenyen kiemelkedő ered­ménnyel szerepeltek a Ko­hász ifjú reménységei. Na­gyon jó teljesítményt nyúj­tott a 100 méteres delfin fiú gyorsúszásban Nagy Péter és a 400 méteres gyermek fiú gyorsúszásban Erdélyi Pál. Ugyancsak ő kitűnő pillangó­úszással győzelemre vitte a Kohász gyermek vegyesvál­tóját is. 1 A VELENCE SZÁLLÓ SZOBALÁNYOKAT ALKALMAZ Jelentkezni lehet: VELENCE SZÁLLÓ üzletigazgatónál 2061