Fejér Megyei Hírlap, 1982. május (38. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-19 / 115. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1982. MÁJUS 19. Labdarúgó megyei bajnokság A helyezésekért folyik a harc A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában lénye­gében eldőlt, hogy a bajnoki cí­met az Enyingi MEDOSZ csapata szerezte meg. (Az utolsó forduló­ban a listavezető akár vereséget is szenvedhet). Köszöntjük új megyei bajnokcsapatunkat! Az enyingiek számára most követke­zik a nehezebb feladat, hiszen az osztályozón kell bizonyítaniuk, hogy nem véletlenül lettek Fejér megye bajnokai. Reméljük, itt is helytállnak. A sorsolás május 25- én lesz az MLSZ-ben. POLGÁRDI—PERKÁT­A 2:1 (0:0) Perkáta, 500 néző, vezette: Jáksó. Polgárdi: Németh L. — Nagy I., Németh I., Bogó, Gallér — Kiss, Tóth, Nagy — Vigh, Bencsik, Rosta (Kovács). Perkáta: Molnár (Héber) — Si­­ba, Orbán, Gulyás, Járóka — Zimmermann, Horváth, Sohonyai — Viczkó, Ónodi, Baki. Góllövők: Nagy, Bencsik, illet­ve Orbán. Sárga lap: Gallér. A közepes iramú mérkőzésen a hazaiak sok gólhelyzetet kihagy­tak, két kapufát is lőttek. Jók, Bogó, Kiss, illetve Molnár, Or­bán. D. J. SEREGÉLYES—NAGYLÓK 4:2 (2:1) Nagylók, 250 néző, vezette: Pásztor. Seregélyes: Gyurics — Rosta, * Weisengruber, Putzpacher, Tö­mör — Paudics, Németh, Nagy — Hüvely (Kincses), Major, Ge­lencsér (Czuppon). Nagylók: Rácz (Nagy) — Rosz­­kopf, Horgosi, Németh, Jokli — András (Killer), Molnár, Szabó — Sipos, Horgosi G., Nagy I. Góllövők: Nagy, Paudics, Né­meth, Kincses­, illetve Sipos, Né­meth. Sárga lap: Szabó. Két 11-es vezette be a találko­zót. A vendégek értékesítették, a hazaiak viszont kihagyták a bün­tetőt. A 33. percben újból a Se­regélyes ért el gólt, a hazaiak a félidő befejezése előtt Sipos gól­jával szépítettek. A második félidőben egyenlí­tett a hazai együttes. A 60. perc­ben Sipos hagyott ki nagy hely­zetet, a vendégek viszont újabb gólokat értek el. 4:2. A végig jó iramú mérkőzésen érezhető volt a hazaiak játékán a tétnélküliség. A vendégek meg­érdemelten jutottak a két baj­noki ponthoz. Jók: Rosta, Tömör, illetve Né­meth, Sipos, Cs. I. ENYING—MÓR 2:1 (1:0) Enying, 500 néző, vezette: Már­­tha. Enying: Kötél — Tib­or, László, Kiss, Rédli, Bereczki, Lakatos, Csehkis (Gergics), Verbóczki, Bende (Semjén), Jobbágy. Mór: Stolczenberger — Pisch, Praveczki, Bauer, Bátori — Váli, Varga, Haász — Kovács, Válint, Kaiser (Tóth). Góllövők: Verbóczki, Lakatos, illetve Kovács. Sárga lap: Bátori. A vendégcsapat nem tisztelte a bajnokot. Szoros mérkőzésen ugyan, de azért biztosan nyertek az enyingiek. Jók: Bereczki, Ben­de, illetve Praveczki, Varga. M. Gy. SÁRBOGÁRDI VIDEOTON- SZABADEGYHÁZA 2:1 (2:0) Szabadegyháza, 200 néző, vezet­te: dr. Golubov. Sárbogárd: Horváth — Molnár, Legó, Jakab, Tóth L. —■ Csendes, Kaszás, Sebestyén — Selmeczi (Tóth), Naszvadi, Szakács. Szabadegyháza: Magyar Z. — Kéri (Major), Szeip, Magyar L, Vass — Vida, Szegi, Sági — Hor­váth L., Horváth I., Rosta. Alacsony színvonalú csapkodó játék, a jobbik csapat győzött. Mindkét oldalon sokat­­hibáztak a csatárok. Góllövők: Csendes, Kaszás, il­letve Szegi 11-esből. Sz. I. TORDAS—LOVASBERÉNY 2:2 (1:0) Tordas, 400 néző, vezette: Győ­ri J. Tordas: Bradák — Pál, Rácz, Kuti* Barátki — Tornai (Farkas R.), Lombos, Kardos — Koltai, Serák, Ribi. Lovasberény: Takács L. — Mohi, Preil, Csordás, Petrik — Stettler, Csidei, Nagy (Ollári) — Szita, Topos, Takács J. (So­mogyi). Góllövők: Ribi (2), illetve To­pos, Somogyi. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak és megérdemelten jutottak vezetéshez. Szünet után már 2:0 volt a tordasiak javára, amikor a vendégek vert helyzetből egy perc alatt két gólt szereztek és egyenlítettek. A tordasiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Jók: Pál, Barátki, Ribi, illetve Ta­kács L., Csidei, Szita. M. F. LAJOSKOMÁROM—D. VOLÁN 4:2 (2:2) Lajoskomárom, 300 néző, vezet­te: Smidéliusz. Lajoskomárom: Kecsér — Bog­nár, Szili, Dékány, Szélágh — Schmidl, Nagy, Kasza — Csepre­­gi, Mágnusz, Ruppert (Béres). D. Volán: Laza — Simon, Sza­bó, Sulyok, Élő (Ignác) — Ben­­ke, Sebestyén, Végh — Vincepál, Nagy, Radics. Góllövők: Szélágh, Mágnusz, Dékány és Béres (11-esből), illet­ve Sebestyén, Végh. A hazaiak a 25. percben 2:0-ra vezettek. Több helyzetet hagytak ki ezután a vendégek, sőt 11-est is hibáztak. Szünet után bünte­tőkkel­ biztosította be győzelmét a hazai csapat. Jók: Nagy, Mág­nusz, Béres, illetve Laza, Vince­pál. Sz. L. PUSZTAVÁM—ERCSI 2:2 (0:0) Pusztavám, 200 néző, vezette: Martikán. Pusztavám: Imrő — Sziládi (Ecet), Bánfi, Róth, Molnár G. — Spiegelhartel, Vénusz, Ruff (Szlo­­bodics) — Radocsai, Molnár S., Kenyeres. Ercsi, Paulusz — Búzás, Popo­­vics, Kruchic, Nyeső — Galanisz, Sebestyén, Sinka — Becséri, Kar­sai, Gránisz. Góllövők: Szlobodics, Vénusz, illetve Becséri, Nyeső. Az első félidőben az enyhe ha­zai fölény és lagymatag játék után nem esett gól. A 48. perc­ben szerezték meg a vezetést a pusztavámiak, amire a vendégek a 66. percben válaszoltak. A 77. percben újabb pusztavámi gól született. A jól hajrázó Kinizsi a befejezés előtt két perccel ismét egyenlített. Igazságos eredmény. Jók: Kenyeres, Bánfi, Szlobo­dics, illetve Karsai, Gránicz, Kruchic, K. S.­ETYEK—IKARUS 2:2 (2:1) Etyek, 300 néző, vezette: Fe­­rencz. Etyek: Barta F. — Banka, Ba­lázs, Páder (Petruska), Báli — Somogyi, Polgár, Zólyomi — Bartha S., Ágoston, Harsányi. Ikarus: Szmilek — Kersák, Moór, Németh, Sziksz — Bálla, Vass, Bíró — Molnár, Véninger, Rappai. A 19. percben Bartha S. húsz méterről óriási gólt lőtt. 1:0. Két perccel később Balla egyenlített. A 43. percben Bartha S. ügyes alakítása után Harsányi fejelt a kapuba. 2:1. A második félidőben, a 74. percben Moór szabadrúgásból egyenlített. 2:2. A tapasztaltabb játékosokból álló fehérvári­­csa­pat, ha helyzeteit kihasználja, győzelmet arathatott volna. Jók: Somogyi, Polgár, Bartha S., il­letve Szmilek, Moór, Bálla, B. E. A bajnokság állása: A Székesfehérvári Könnyűfémmű új berendezéseinek üzemeltetéséhez és karbantartásához FELVÉTELRE KERES: — elektro, elektronikai, hőtechnikai, szabályozástechnikai és irodagép-műszerészeket, — öntő-olvasztó egységhez középfokú végzettségű szakembereket, — színképi laboránsokat érettségi bizonyítvánnyal, — lakatos, villanyszerelő, kőműves szakmunkásokat, — betanított munkásokat különböző gépi berendezések kezelésére, továbbá felületkezelőket, — belső szálatokat, — dízel targoncavezetőket. Vidéki dolgozók részére saját autóbusszal kedvezményes munkásszállítást, vagy korszerű munkásszállást biztosítunk. Jelentkezni lehet: a Székesfehérvári Könnyűfémmű munkaügyi főosztályán, Székesfehérvár, Versed u. 1—15. 201 853 1. Enying 2. Polgárdi 3. Lovasber. 4. Mór 5. Sárbogárd 6. Pusztavám 7. Tordas 8. Seregélyes 9. Ercsi 10. Ikarus 11. D. Volán 12. L.-Komárom 13. Perkáta 14. Nagylók 15. Etyek 16. Sz.-egyháza 29 18 29 15 29 14 29 14 29 11 29 13 29 12 29 11 29 13 29 12 29 10 29 8 6 5 8 6 6 9 5 10 11 7­ 6 10 8 9 9 9 4 12 5 12 7 12 9 12 9 13 9 14 9 15 5 19 65-29 42 46- 27 38 43-39 34 49-33 33 41- 43 33 70-56 32 47- 37 32 42- 46 31 49-42 30 58-46 29 35- 39 27 41- 49 25 47-46 23 34-62 21 42- 64 19 36- 82 15 Megyei vitorlás­bajnokság A hét végén rendezték meg a megyei vitorlásbaj­nokságot a Velencei-tavon, ahol a következő eredmé­nyek születtek: M-yolle: 1. Dudás Ferenc (WSI), 2. Dobó Ferenc (BKV Előre), 3. Kiss Attila (WSI), Cadett (ifjúsági). 1. Zsen­­dovits András—Lehoczky Gábor, 2. Nyári Zsolt—Dan­­csó Gábor, 3. Jurik György —Petenkoffer Gábor (WSI). Cadett (serdülő): 1. Bauer Péter—Bodor Péter (WSI), 2. Vida­­ Kornél—Halhasser András (MHC Balatonfü­redi, 3. Benes Zoltán—Benes Attila (Petőfi SC). Optimist I.: Hordnyi Gyu­la (Építők SC), 2. Demján László (BKV Előre), 3. Dol­mány Gábor (WSI). Optimist II.: 1. Rosu Mi­ron (WSI), 2. Gyenes Ba­lázs (BHC Balatonfüred), 3. Makra Tamás (BKV Előre). Sportlövészet Győrött vendégszerepelt az MHSZ székesfehérvári Vo­lán lövészklubja az MHSZ Kupa ötödik fordulóján. A 37 versenyszámból a Volán csapata 42 pontot szerzett, ami az átlagosnál jobb telje­sítmény. Egyénileg kimagasló ered­ményt értek el. Standard­puska, 60 lövés, fekvő: Szik­­szai László 60/532 kör. Stan­dardpuska 3x20 lövés, 3 test­helyzet: Szikszai László 60/537, Mészáros Gabriella 50/528 kör. Zártirányzékú puska: Horváth Sándor 60/555, Jászberényi András 40/354 kör. Légpisztoly: So­mogyi Miklós 40/365, Takács István 40/353, Döbrössy Tün­de 40/345 kör. Az MHSZ Kupa következő fordulóját május 22—23-án rendezik Tatabányán. D. A. Sport AMERIKAI JÉGREVÜ KASSÁN Többek között fellépnek: Maria Kilius és Hans Jürgen Baumler Társasutazás autóbusszal június 5—6-án Részvételi díj: 950,— Ft Jelentkezés: ( ) EXPRESS UTAZÁSI IRODA V EXPRESS J Székesfehérvár, Rákóczi u. 4, X——-—^ Telefon: 12-510, 14-375 , 4658 4 Kézilabda Bajban a Kohász női csapata Ezúttal is váltakozó sikerrel szerepeltek a megye NB-s csapatai. A Kohász-lányok újabb két vereséggel immár nagy veszélybe kerültek az NB I-ben. Az NB I B-ben a három megyei csapat közül csupán a Szondi SE nyert, a Kohász és a MÁV Előre fájó vereséget szenvedett. Az NB II-ben négy nap alatt két mérkőzést nyert a Sárszent­­mihályi MEDOSZ és idegen­ben szerzett pontot a Köfém. NB I Nők Vasas—D. Kohász 22:19 (10:6) A dunaújvárosiak (Baranyi — Burainé 9, Nagyné 1, Bor­bély 1, Varga Zs. 6, Simon, Hahn 1; csere: Bodollainé 1, Bódiss, Dukai) a mérkőzés előtt virággal köszöntötték a BEK-győztes, a nagy siker óta első bajnoki találkozóját ját­szó vendégcsapatot, s ez al­kalommal búcsúztatták régi játékosukat a sportpályafutá­sát befejező Gelencsérné Bari Erzsébetet. A mérkőzés alap­hangulatát is megszabta kis­sé az ünneplés, mivel a Vasas nem erőltette különösebben a góllövést, a Kohász pedig mintha egy pillanatig sem hitte volna el, hogy a nagy ellenféllel szemben netalán­­tán lehetne keresnivalója ... Győri Textiles—D. Kohász 32:28 (17:12) A szombaton lejátszott találkozóval nehéz sorozat kezdődött az NB I-es női csa­patok számára, hiszen — fel­készülésként a decemberi bu­dapesti világbajnokságra — öt mérkőzést kell lejátszaniuk hét nap alatt. A Budapest Sportcsarnokban tornarend­szerben körmérkőzést játszik egymással a hat-hat vidéki és fővárosi együttes. A nehéz helyzetben lévő Kohász rajtja balszerencsés volt. Az első félidőben nagy előnyt szereztek a győriek, sőt, a különbség a második játékrész elején már 7 gólra nőtt. A nagy akarással játszó Kohász (Baranyi — Burainé 6, Nagyné 11, Nagy E. 1, Bor­bély 1, Varga Zs. 9, Hahn; csere: Keszthelyi, Bodollainé) 25:25-nél beérte ellenfelét, sajnos a hajrá a Textilesé volt. A bajnokság állása NB I B Férfiak Szondi SE—HÓDIKÖT 26:16 (10:7) A játék lassítására törekvő vendégek az első 20 percben, 5:5-ig eredményesen akadá­lyozták a Szondi SE-t (For­gács — Ardai 3, Józsa 5, Ta­kács 5, Deáki 4, Roczó 3, Csi­­csai 1; csere: Fejes, Bakacs 4, Vizsnyiczai 1, Baki, Kanyó) a góllövésben. A hazaiaknak ezután sikerült ritmust válta­niuk és nem is maradt el a gyors játék eredménye. A Szondi SE szerdán 16 órakor a Nagykanizsai Olaj­bányászt látja vendégül. BHG SE—D. Kohász 27:26 (10:14) A vendég dunaújvárosiak (Kácsor — Baráth 3, Jezsek 3, Vura 3, Rákász, Saliga 5, Szurok 5; csere: Kovács L., Kovács A. 3, Lovász 3, Esze­­nyi 1, Csoknyai) biztos győ­zelmet engedtek ki kezükből Budapesten. A 23. percben, 12:5-re, az 55.-ben még min­dig 26:23-ra vezettek. Gyenge védekezésükre az utolsó per­cekben ügyefogyott játékkal tették fel a koronát, így nyer­hettek a szinte esélytelennek tartott újonc hazaiak­. TFSE—MÁV Előre 27:19 (13:11) Az erősen tartalékos fehér­váriak (Bokor — Szakács 3, Varga L. 3, Pálfi 1, Balogh D. 2, Vincze 6, Horváth I. 4; cse­re: Balogh I., Etényi, Nagy, Varga 1, Baki L.) a 22. perc­ben még 11:10-re vezettek, de utána fejet kellett hajtaniuk a jobb lövőkkel rendelkező, kevesebb hibával játszó ha­zaiaknak. NB II Sárszentmihályi MEDOSZ— Universitas PEAC 28:24 (14:11) Színvonalas, jó mérkőzésen végig vezetve, biztosan nyer­tek a pályaválasztó sárszent­­mihályiak. Legjobb góllövők: Gröber 12, Horváth 6, Skulté­­ti 5, Kulimár 4. Sárszentmihályi MEDOSZ— Tapolcai Bauxitbányász 30:24 (13:10) Budakajtoron újabb bravú­ros győzelmet arattak az el­szántan küzdő, nagyon jól játszó sárszentmihályiak. A bajnokjelölt tapolcaiak csu­pán nagyszerűen védő kapu­suknak köszönhetik, hogy nem szenvedtek ennél is sú­lyosabb vereséget. Legjobb góllövők: Horváth 10, Gröber 6, Gyurgyák 5. Nők Tatai AC—Köfém 20:20 (10:12) A több volt NB I-es játé­kost felvonultató tataiak ott­honában értékes pontot szer­zett a harcos Köfém. Néhány másodperccel a befejezés előtt Berta kapus büntetőt hárított. Sokatmondó adat, hogy a ha­zaiak 9, a fehérváriak mind­össze egy hétméterest lőhet­tek. Legjobb góllövők: Dan­­csó 8, Torma­­6, Farkas 3. Az egyik találat a Szondi SE 26 gólja közül Fotó: Rabáczy Szilárd 1. Vasas 2. Bakony u. 3. FTC 4. Győr 5. Tatabánya 6. Békéscs. 7. Debrecen 8. Postás SE 9. Bp. Sport. 10. TFSE 11. Építők SC 12. D. Kohász 6 6510 156-119 11 5401 102- 93 8 6402 141-135 8 6312 150-143 7 6303 127-111 6 6­3­0­3 136-125 6 6303 138-130 6 6303 97-117 6 5212 120-130 5 6­2­0­4 125-151 4 6­1­0­5 104-122 2­015 133-151 1 7. OLDAL. ­ A SÁRBOGÁRDI JÁRÁSI ÁFÉSZ 1982. július 1-től Würf 1985. december 31-ig SZERZŐDÉSES ÜZEMELTETÉSRE ÁTADJA AZ ALÁBBI EGYSÉGEKET: 123. sz. Zöldségbolt, Mezőszilas 139. sz. Zöldségbolt, Lajoskomárom 150. sz. Zöldségbolt, Mezőkomárom 159. sz. Zöldségbolt, Szabadhidvég 011. sz. Borozó III. o., Sárbogárd 012. sz. „Búzakalász” Vendéglő III. o., Sárbogárd II. 020. sz. Vendéglő III. o., Sárkeresztúr 048. sz. Vendéglő III. o., Alap 055. sz. Italbolt IV. o., Mezőszilas 057. sz. Büfé IV. o., Dég 058. sz. Italbolt IV. o., Dég 062. sz. Italbolt IV. o., Lajoskomárom Versenytárgyalás: 1982. június 18-án 14 órakor Sárbogárdon a Nyárfás vendéglőben. A pályázatokat 1982. június 11-ig lehet benyújtani a Sárbogárdi Járási ÁFÉSZ közgazdasági főosztályán. Tájékoztató adatokat és bővebb felvilágosítást­­ az ÁFÉSZ közgazdasági főosztálya ad. 4587. ju­lis 6 .