Fejér Megyei Hírlap, 1982. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-14 / 215. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1982. SZEPTEMBER 14. Kosárlabda Videoton Kupa Izzó-siker Az Építők, sportcsarnoká­ban vasárnap délelőtt feje­ződött be a Videoton nemzet­közi férfi kosárlabdatornája. A döntőbe a két legjobb csa­pat, a jugoszláv Bácskatopo­­lya és a magyar bajnokság élcsoportjába tartozó Bp. Va­sas Izzó került. A végső győ­zelmet és ezzel a Videoton kupáját a fővárosiak, izgal­mas mérkőzésen, megérde­melten nyerték. A harmadik helyért a két fehérvári csapat mérkőzött és a megerősödött Videoton biztosan nyert. Az ötödik helyért vívott találko­zón a bolgárok bizonyultak jobbnak NDK-beli ellenfelük­nél. Az első helyért: Vasas Izzó —Bácskatopolya 96:84 (50:41). Legjobb dobók: Szalai 24, Hoffmann 21, illetve Mile­­csevity 30, Milovojsa 26. A harmadik helyért: Vide­oton—Alba Regia Építők 102: 63 (46:29). Legjobb dobók: Nagy P. 24, Béndek 16, illet­ve Kiss J. 21. Az ötödik helyért: Blagoev­­grád—Berlin 85:57 (39:32). Legjobb dobók: Tomev 37, illetve Retzlaff 21. A torna legjobb játékosa Hoffmann (Vasas Izzó). A legeredménye­sebb kosaras a jugoszláv Mi­­licsevity. A legjobb büntető­dobó pedig Nagy P. (Videoton lett) . * Zalaegerszegen befejező­dött a Göcsej Kupa. Az Alba Regia Építők női csapata a Csepeltől 76:86-ra, az MTK­­VM-től pedig 96:45-re kapott ki. A fehérvári lányok így a harmadik helyért mérkőzhet­tek a MAFC együttesével és 64:48 arányban diadalmaskod­tak. A tornát az MTK­ VM nyerte, a PVSK és az Építők előtt. A sötétmezes Izzó-játékos talál a jugoszlávok kosarába Kézilabda Papírforma-ered­mények A viszonylag nagy különb­ség ellenére is tisztesnek mondható a Kohász női csa­patának veresége, hiszen az ellenfél a BEK-győztes Vasas volt. Az NB I B-ben újabb hazai győzelemmel erősítette pozízióját a MÁV Előre, s ide­genből hozta el az egyik pon­tot a Szondi SE. Ismét veszí­tett a Kohász, s úgy tűnik, végképp visszacsúszott a kö­zépmezőnybe. NB I Nők Vasas—D. Kohász 32:23 (21:14) A Fáy utcában lejátszott mérkőzésen meglepetésre a vendégek (Szeder 2, Burainé 6, Varga 3, Nagy E. 2, Hajdú 6, Borbély, Hahn 4; csere: Horváthné, Nagyné 1, Bodol­­lainé 1) kezdtek jobban, s a 9. percben 6:4-re vezettek. Ez alaposan felpaprikázta a Va­sast, ami aztán meg is lát­szott a félidei eredményen. Szünet után sem adta meg magát a Kohász, keményen védekezett, s ha a játékveze­tők nem tisztelik olyannyira a BEK-győztes válogatottjait, szorosabb is lehetett volna az eredmény. NB I B Férfiak MÁV Előre—Szilasmenti Tsz SK 25:22 (16:11) Az első félidőben magabiz­tos játékkal jelentős előnyt szereztek a házigazda fehérvá­riak (Bokor 2, Szakács 2, Horváth II., Varga 3, Balogh D., Horváth I. 2, Tőgl 5; cse­re: Balogh I., Madár 12, Vin­­cze 1,Kárpáti, Takács). A má­sodik játékrészben néhány kényszerű csere miatt szoro­sabb lett a küzdelem, de a MÁV Előre sikere nem for­gott veszélyben. Csepeli Papír—Szondi SE 20:20 (11:7) Nehezen lendültek játékba Csepelen a piros-fehérek (For­gács —, Flaskai, Roczó 1, Ta­­maskovics 1, Baki 2, Kapusi 5, Balázs; csere: Lovász 1, Vizs­­nyiczai 6, Bánfi 3, Asztalos 1), s kapkodásuk miatt komoly hátrányba kerültek. Szünet után már lényegesen jobb teljesítményt nyújtottak és csupán a továbbra is bizony­talan helyzetkihasználás miatt kellett beérniük a döntetlen­nel. Komlói Bányász—D. Kohász 25:21 (13:9) A Kohász akár meglepetést okozhatott volna Komlón. Már az első félidőben is a helyzet­­kihasználás volt a legnagyobb gond, s ha lehet, ez még csak rosszabbodott a mérkőzés má­sodik felében. Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójá­nak eredményei: Tordas— Ikarus 1:1, Polgárdi—Puszta­vám 2:0, Mór.—Lajoskomá­­rom 0:0, Szondi SE—Mány 0:3, Seregélyes—Toldi SE 0:3, Iváncsa—D. Volán 4:0, D. Építők—Lovasberény 4:0, Ercsi—Sárbogárdi Videoton 6:0. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 37. fogadási héten 13 és 13 + 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyeremény­illeték levonása után a követ­kezők: 12 találatos szelvény 28 darab, nyereményük egyen­ként 132 706 forint; 11 találatos szelvény 681 darab, nyeremé­nyük egyenként 2183 forint. A 10 találatos szelvények szá­ma 6824 darab, nyereményük egyenként 327 forint. A helyes tippek: x, 1, x, x, 2, x, x, 1, 1, 2, 1, 2, x, x. Öregfiúk bajnoksága Az Ercsi Kinizsi öregfiúk labdarúgó-csapata a leg­utóbbi két fordulóban legyőz­te Budapesten a Bp. Építő­ket, 1:0-ás félidő után 3:1-re, Ercsiben pedig 2:2-re végzett a 22-es Volánnal. A két mérkőzésen a következő já­tékosok szerepeltek: Szer, Kovács, Molnár, Paulusz, Ju­hász, Imre, Zsigmond, Csaná­di, Murzsa, Major, Nagy S., Muharai, Markó, Bodoki, P. J. Sport Röplabda Berlini és fehérvári győzelem Vasárnap délelőtt Székes­­fehérváron véget ért a Fehér­vár Kupa nemzetközi női röplabdatorna. A Volán SC -VBK Berlin rangadót a fe­hérváriak nyerték 2:1-re, a szoros eredmény azonban a berliniek végső győzelmét eredményezte. A második hely sorsát az egymás elleni eredmény dönötte el a Szol­nokkal szemben, a Volán SC javára. A torna sajátossága volt, hogy minden nyert játszma egy pontot ért, s ez adta ki a végső sorrendet. A vasárnapi eredmények: Szol­noki Vegyiművek—Radnicski Belgrád 2:1 (7, 13, —9), OK Rijeka—Kecskeméti DUTÉP 3:0 (5, 9, 12), Székesfehérvári Volán—BVK Berlin 2:1 (-11, 9, 11). A végeredmény: 1. VBK Berlin 11, 2. Volán SC 10, 3. Szolnok 10, 4. Radnicski 8, 5. OK Rijeka 6, 6. DUTÉP 6. Mindenféleképpen kellemes meglepetés az újonc NB I-es Volán derekas helytállása, s ami még talán ennél is fon­tosabb, remek küzdőszelleme. A legjobb játékosnak kijá­ró tiszteletdíjakon Ingrid­­ Matke (VBK Berlin) és Ru­dolf Hajnalka (Szolnok) osz­tozott. Négy csapat részvételével nemzetközi férfi tornát ren­deztek Dunaújvárosban. Meg­­lepetésre a Székesfehérvári Volán SC lett a győztes, az NSZK-kupagyőztes Passau előtt. A második nap ered­ményei : Volán SC—Passau 3:1 (8, 10, —9, 15), D. Kohász —OK Rijeka 3:0 (12, 8, 5), Passau—OK Rijeka 3:0 (12, 12, 12), Volán SC—D. Kohász 3:1 (10, —8, 11, 10). A végeredmény: 1. Volán SC 6, 2. Passau 5, 3. D. Ko­hász 4, 4. OK. Rijeka 3 pont. A különdíjakat Klaus Sars­­ki (Passau), Velimir Liveric (OK. Rijeka) és Ruffing Pé­ter (D. Kohász) kapta. A felvétel a fehérvári győzelemmel végződött Volán SC— VBK Berlin találkozón Fotó: Neményi Ágnes Területi labdarúgó-bajnokság A MÁV Előre első győzelme A területi labdarúgó-baj­nokság ötödik fordulójában megszerezte első győzelmét a MÁV Előre. (A vasutasok utoljára május 16-án még az NB II-ben Szentendrén nyer­tek.) Pontot vesztett a Ko­hász Oroszlányban. A Mező­falva döntetlent harcolt ki otthonában, míg az Enying Bonyhádon maradt alul. Bakony-csoport MÁV Előre—Győrszentiván 3:1 (2:0) Vasutas pálya, 400 néző. Vezette: Kardás. MÁV Előre: Bata — Kell­ner, Ádám, Palanek, Bodor, — Demján, Meggyes (Palko­­vics 78. perc), Tóth — Litvik, Podt, Róth. Edző: Burka Im­re. Jól kezdett a MÁV Előre és az 5. percben vezetést szer­­zett. A kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutottak a fehérváriak és Tóth L. hatal­mas erejű lövése került a há­lóba. 1:0. Hét perccel később a lest vitató vendégvédők kö­zött Litvik ügyes megoldás­sal szerezte meg csapata má­sodik gólját. 2:0. Ezután a győrszentivániak is kezdemé­nyeztek és különösen a máso­dik félidő felején veszélyeztet­tek. Az 52. percbeni a megis­mételt büntetőt Kiss értéke­e­sítette. 2:1. A végeredményt Bodor egyéni játék után állí­totta be. 3:1. A vasutas együt­tesben Bruder két sárga lap­ja miatt nem szerepelhetett, játszott viszont hosszú idő után Meggyes, Bodor és Lit­vik is. Jók: Kellner, Ádám, Bodor, Tóth, Litvik, — H. — Dráva-csoport Bonyhád—Enying 4:2 (2:1) Bonyhád, 700 néző. Vezette: Radó. Enying: Kötél — Tilkoff, László, Bende, Réti­­, Be­­reczki, Semijén, Csehkis (Sza­badi 60. perc), — Verbóczki, Gergics (Lepsényi 46. perc), Jobbágy. Edző: Sarga Géza. A bonyhádiak támadtak, a vezetést mégis a MEDOSZ szerezte meg a 20. percben: Verbóczki tört kapra és a ka­­pust is kicselezve lőtt a háló­ba. 0:1. A 32. percben szabad­rúgásból egyenlítettek a ha­zaiak, 2 perccel később a ve­zetést is megszerezték. 2:1. Szünet után az 55. percben szép támadás végén Lepsényi egyenlített. 2:2. A 65. perc­ben Lányi, a 90-ben pedig Izsák talált az enyingiek há­lójába és ezzel alakult ki a 4:2-es végeredmény. Közepes színvonalú mérkő­zésen az enyingiek sokáig egyenrangú ellenfelek voltak. A játékvezető nem állt fel­adata magaslatán. Jók: Til­koff, Réti, Verbóczki, M. Gy. Duna-csoport Oroszlány—D. Kohász 1:1 (0:0) Oroszlány, 300 néző. Vezet­te: Fehér. Kohász: Németh — Keller, Tóth, Timár, Boldoczki — Menyhárt (Flórián), Fajkusz, Tatár (Krukk) — Ress, Már­tai, Csikesz. Edző: Palicskó Tibor. Az első 10 percben veszé­lyesen támadott a dunaújvá­rosi együttes, az oroszlányi kapus azonban minden eset­ben hárított. 45 percig érin­­­tetlen maradt a két csapat hálója. Szünet után, a 48. percben Kishonti fejesgóljá­val vezetést szerzett a bá­nyászegyüttes. 1:0. Az 57. percben Fajkusz kihasználta a hazai védők hibáját és egyenlített. 1:1. A jó iramú, színvonalas találkozón igaz­ságos eredmény született, bár a Kohász érettebb játékot nyújtott. Jók: Boldóczki, Tóth, Fajkusz. Mezőfalva—Érd 0:0 Mezőfalva, 500 néző. Vezet­te: Takács Gy. Mezőfalva: Végh (Mohács 30. perc) — Klár, Majzik, Ba­rabás, Németh A., — Fóris, Somogyi (Simon G. 70. perc), Ónodi, — Simon F., Miklós II, Mukli. A 17. percben gyors táma­dás révén Miklós is tiszta helyzetből lőtt a jobb sarok mellé. A 24. percben Fórist buktatták a tizenhatoson be­lül, a játékvezető azonban to­­vábbot intett. A 43. percben Mukli szabályos gólját a já­tékvezető először megadta, de a partjelző megkérdezése után visszavonta. Szünet után a 65. percben Ónodi szabadrúgása volt ese­mény, a szép lövés azonban nem került az Érd hálójába. A 65. percben Miklós II-t buktatták, a bíró most sem ítélt tizenegyest. A 86. perc­ben Mohácsit szabálytalanul támadták és a két játékos megsérült. Durva mérkőzé­sen született meg a döntet­len. Gyenge játékvezetés. Jók: Klár, Barabás, Fóris, K. I. Meggyes lövését a szentiváni kapus bravúrosan hárította szög­letre Fotó: Rabáczy Szilárd 7. OLD­AL Az egyetlen magyar érem szerzője, Péter István, a do­bogón Egy érem a VB-n A lengyelországi Katowi­cében véget ért a kötöttfogá­sú birkózó világbajnokság. A magyarok mérlege szegényes lett, hiszen mindössze egy ér­met szereztek. A csapat VB- újonca, a szegedi Péter lát­vány élete első világbajnoksá­gán kitűnő versenyzéssel ezüstérmet szerzett. A szom­bati döntőkben egyedül ő volt érdekelt, mellette még a D. Kohász versenyzője, Va­dász Csaba birkózhatott, igaz, hogy nem éremért, csu­pán az 5—6. helyért. Vadász az olasz Maenzát biztosan győzte le és 5. lett. Vasár­­napra maradt a Rácz Lajos mérkőzése a bronzéremért. Sajnos, a balszerencse ismét közbeszólt, Rácz sérülése mellé még egy újabbat is „szerzett”. A Japán Mijahara elleni mérkőzésen a jobb térde megsérült, olyannyira, hogy még ráállni is alig tu­dott. Ennek ellenére vállalta a mérkőzést, de csupán a má­sodik menetben harcolt iga­zán és ez kevés volt a bronz­érem megszerzéséhez, negye­dik lett. A 62 kg-ban Tóth az 5.­­helyért mérkőzött és azt meg is szerezte. A magyar csapat a nemzetek pontverse­nyében a 6. lett, az élen a Szovjetunió végzett, 2. Len­gyelország, 3. Bulgária, 4. Románia, 5. Jugoszlávia. Végeredményben a magyar együttes pontszerzői: Péter István, Rácz Lajos, Tóth Ist­ván, Vadász Csaba és Rov­­nyai János.