Fejér Megyei Hírlap, 1983. június (39. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-21 / 145. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1983. JÚNIUS 21. KEDD Kézilabda Jól hajrázik a Szondi SE és a Kohász A tavaszi szezon utolsó előt­ti fordulójában rangadót nyert a Kohász és újabb ma­gabiztos győzelmet aratott a Szondi SE is. Jól játszott a MÁV Előre is Solymáron, és kis szerencsével pontot sze­rezhetett volna. Szondi SE—Komlói Bányász 26:19 (19:14) A Székesfehérváron leját­szott mérkőzésen egyperces gyászszünetet tartottak a komlói bányaszerencsétlenség áldozataira emlékezve. Ezen a találkozón búcsúztatták Ba­­biczki Tibort, aki annak ide­jén az NB I-ben is játszott a Szondi SE színeiben. A hazai­ak (Nyerges — Vida 1, Bánfi 3, Kanyó 7, Baki 3, Vizsnyi­­czay 3, Pusztai 3; csere Né­meth, Sipos 2, Wentzel 1, Babiczki 2, Tamaskovics 1) magabiztos, jó játékkal, vé­gig vezetve diadalmaskodtak, a derekasan küzdő komlóiak erejéből mindössze egy-egy föllángolásra futotta. D. Kohász—Dunai Kőolaj 26:21 (13:11) Szoros első félidő után a második játékrészben egyér­telmű fölényben volt a házi­gazda Kohász (Kovács L. — Horváth A. 2, Tenke 6, Ko­vács A. 2, Gasparik 1, Józsa 4, Szurok 9; csere: Kácsor, Saliga 2, Eszenyi, Baráth,­­Mezei) és jó teljesítménnyel megérdemelt győzelmet ara­tott a rangadón. Nagy része van a sikerben Kácsor kapus­nak, aki büntetőket hárított és a második félidő elején szinte minden lövést védett. Solymári PEMÜ—MÁV Előre 17:15 (9:4) A zuhogó esőben lejátszott mérkőzésen a vendég fehér­váriak (Bokor — Horváth I. 4, Kugler 4, Baki 1, Kárpáti, Eke 1, Kapusi 5; csere: Ba­logh I., Horváth II., Udvari, Kerti) mindvégig nagy szív­vel küzdöttek. A pontszerzés­re is lehetett volna esélyük, csakhogy a második félidőben három büntetőt elhibáztak. A Szondi SE szombaton ismét jó teljesítménnyel győzött. Nagy kár, hogy a feljutásra esélyes csapatból ezúttal is ki­válik egy sor leszerelő játékos Fotó: Rabáczy Szilárd Atlétika Versenyről versenyre Az ausztriai Schwechatban jól szerepelt a magyar női és férfi atlétikai válogatott. A férfiak Csehszlovákiát és Ausztriát megelőzve meg­nyerték a hármas csapatver­senyt, míg a nők Csehszlová­kia mögött, de Ausztria és Görögország előtt a második helyen végeztek. A váloga­tottban helyet kapott Ágos­ton Zita, a Dunaújvárosi Ko­hász futója, aki 3000 méteren 9:40,02 perces idővel a nyolc résztvevő közül harmadik­ként ért célba. Két számban is Fejér me­gyei győzelem született a Bp. Spartacus versenyén. A 400 méteres gátfutást a Ko­hász sérüléséből felépült or­szágos bajnoka, Simon Balla István nyerte 52,08 másod­perccel. Az 1500 méteres női síkfutásban a valójában ma­ratonifutó özöné (Székesfe­hérvári Ikarus) bizonyult a legjobbnak, eredménye 4:24,1. Perkáta jutott a megyei bajnokságba Perkáta-Martonvásár 3:1 (2:0) Vasárnap délután szakadó esőben Székesfehérváron, az Ikarus-pályán­­találkozott a dunaújvárosi és a székesfe­hérvári körzeti bajnok. A tét a megyei I. osztályba ju­tás volt. 600 néző előtt Tar játék­vezető sípjelére a következő összeállításban kezdtek, a csapatok: Perkáta, Molnár — Hor­váth, Orbán I (Siba), Orbán II, Járóka, Kálosi (Vádi II), Sohonyai, Omódi, Somogyi, V­adi I, Viczkó. Edző: Rup­­pert Mihály. Martonvásár: Szklenár — Kövesdi, Németh, Eisen­­bauer, Gyöngy, Lombos, Kupi, Halász, (Csakmag), Rehus, Gönczi (Lucza). Edző: Hoffmann István. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok és a perkátaiak már a 2. percben vezetéshez jutottak. Partdobást köve­tően a labda Somogyi elé került, aki védhetetlenül lőtt 12 méterről a marton­­vásári hálóba. 1:0. A gól fellelkesítette és megnyug­tatta a perkátaiakat, akik továbbra is támadásban maradtak. A sok átadási hi­bával játszó marton­vásáriak alig-alig veszélyeztettek. A félidő közepe táján a per­kátaiak tizenegyeshez jutot­tak, amelyet Omódi biztosan értékesített. 2:0. A második félidőben vál­tozott a játék képe, a mar­­tonvásáriak­ mezőnyfölénybe kerültek. A Perkáta ügye­sen védekezett, sőt, korsze­rű ellentámadást követően Vádi I a mérkőzés legszebb gólját szerezte. 3:0 — ezzel bebiztosította csapata győ­zelmét. A martonvásári támadá­sokból hiányzott az átütő­erő, s bár néhány helyzetük akadt ezeket kihagyták. A befejezés előtt néhány perc­cel Végi középen kitört és egyéni játékkal sikerült szé­pítenie. 3:1. Ezzel a Perkáta, az öt körzeti bajnok tornájának legjobbja ősztől a megyei bajnokságban játszhat. Jók: Molnár, Vádi, Viczkó, illetve Kövesdi és Rehus, T. K. A SZÉKESFEHÉRVÁRI KÖNNYŰFÉMMŰ AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVÉTELRE KERES gyors- és gépíró képesítéssel rendelkező munkavállalókat. Jelentkezni lehet: A Székesfehérvári Könnyűfémmű személyzeti főosztályán, Székesfehérvár, Versed u. 1—15. 6480 Kosárlabda Az ukrajnai Nyikolajevi Hajóépítő Főiskola csapatá­nak sikerével ért véget Szé­kesfehérváron, az Építők Kupa nemzetközi férfi kosár­labda-torna. Az első hely voltaképpen szombaton, a főiskolások és a Fehérvár­válogatott közötti összecsa­páson dőlt el. A szovjet ko­sárlabdasport erejére mi sem jellemzőbb, minthogy az ukrán bajnokságban ját­szó főiskolások fölényes ma­gabiztossággal verték a két NB I-es csapat játékosaiból összeállított házigazdákat. A nyikolajeviek végeredmény­ben 97:83 (60:41) arányban diadalmaskodtak. Legjobb dobók: Beresznyev 24, Ro­­hacsov 23, Petrov 22, illetve Csarnai 13, Fekete és Kiss J. 11—11, Nagy Gy. 10. További eredmények: Eg­ri TANÉP—Csőszerelő 80:77 (47:44), Nyikolajevi Hajó­építő Főiskola—Egri TAN­ÉP 92:63 (49:31), Fehérvár válogatott—Csőszerelő 121:82 (58:39). A torna végeredménye: 1. Nyikolajevi Hajóépítő Fő­iskola 6, 2. Fehérvár váloga­tott 5, 3. Egri TANÉP 4, 4. Csőszerelő 3. A torna legjobb játékosa a szovjet Alexander Petrov, legeredményesebb játékosa pedig Lakits György (Cső­szerelő) lett. Sport Torna OB Ugrásban * Paprika a bajnok A Budapest Sportcsar­nokban vasárnap befejező­­lett az első osztályú egyé­ni tornászbajnokság. A Kohász versenyzői ezúttal is tisztes éremgyűjtemény­­nyel térhettek haza, a me­dáliák között Paprika Jenő révén arany is akad. A női egyéni összetett versenyt a békéscsabai Zsilinszki Tünde nyerte a kisebb térdsérüléssel baj­lódó dunaújvárosi Juhász Anikó előtt. A szerenkénti döntőkben Zsilinszki újabb két aranyérmet nyert, Ani­kónak egy ezüst és egy bronz jutott. Az egyéni összetett ver­seny élcsoportjának vég­eredménye: 1. Zsilinszki 76,000, 2. Juhász 73,525, 3. Szabó (Vasas) 72,850, 4. Iva­­novics (Bp. Spartacus) 72,050, 5. Bartha (Ferenc­város) 71,800, 6. Nagy (Bp. Postás) 71,650. Az összetett verseny dön­tőjében Juhász Anikó a következő pontszámokat érte el. Ugrás: 9,10; fele­máskorlát: 9,55; gerenda: 8,85; talaj: 9,40. Gerendán 18,125 ponttal bronz, talajon 18,700-es ezüstérmet nyert. A férfi versenyben a ló­lengés háromszoros Euró­­pa-bajnoka, Guczoghy György győzött a veterán Donáth Ferenc előtt. A du­naújvárosi Paprika Jenő­nek a harmadik hely jutott. Guczoghy a szerenkénti döntőben négy számban is a legjobbnak bizonyult, Paprika ugrásban holtver­senyben első, talajon és gyűrűn pedig harmadik lett.­­ Az egyéni összetett ver­seny élcsoportjának vég­eredménye: 1. Guczoghy (Bp. Honvéd) 114,825; 2. Donáth (D. Dózsa) 113,475; 3. Paprika (D. Kohász) 111,475; 4. Farkas (V. Dó­zsa) 110,150; 5. Vámos (FTC) 109,80; 6. Molnár (V. Dózsa) 106,50.­­ Az összetett döntőben Paprika a következő pont­számokat érte el. Talaj: 9,50; lólengés: 9,35; gyűrű: 9,15; ugrás: 9,35; korlát: 9,30; nyújtó: 9,50. Totótájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 25. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 18 darab, nyereményük egyen­ként 133 126 forint. Ezek közül 13­1 találatos szelvény 1 darab. A nyere­mény és a jutalom együtt 931 883 forint. 12 találatos szelvény 2226 darab, nyereményük egyen­ként 718 forint. 11 találatos szelvény 29 818 darab, nyereményük egyen­ként 54 forint. A 10 találatos szelvények száma 173 564 darab, nyere­ményük egyenként 17 forint. A közölt adatok tájékozta­tó jellegűek. A helyes tippek: 1, 1, 1,, 1, x, x, 1, törölve, 1, 1, x, 2, 1, 2, + 1, x. ®? “p°s A vásár­l a Móri Járási ÁFÉSZ egységeiben június 6 — augusztus 6 között. Minden 500,­— Ft feletti élelmiszer 700,— Ft feletti ruházati és 1000,— Ft feletti vegyesiparcikk vásárlás esetén SORSJEGYET ADUNK. Sorsolásra kerülnek 80 ezer Ft értékben különféle nyeremények. SORSOLÁS augusztus 26-án. A nyertes szelvények számát a HÍRLAPBAN közöljük. 6152 Fel van adva a lecke Bakony Vegyész- D. Kohász 2:0 (0:0) Általános vélekedés sze­rint a balszerencse éppen a két legerősebb területi baj­nokot hozta össze az NB II-es osztályzón. Ami azt illeti, az első mérkőzésre — a veszprémire — a nem is régen még NB I-es duna­újvárosiak készülődtek na­gyobb önbizalommal, nem is titkolván, hogy idegenben is győzelmet remélnek ... Palotai személyében ki­váló játékvezetőt kapott a rangadó, és sípjelére az alábbi összeállításban kezd­tek a végig zuhogó eső elle­nére is 5000 szurkoló előtt a csapatok: Bakony Vegyész: Palla — Horváth, Jugovits, Baranyi, Belső — Kelemen, Németh Z., Csík (Lechner a 80. perc­ben), Karsai — Nyitrai, La­­banov (Gáspár a 78. perc­ben). Dunaújvárosi Kohász: Né­meth Gy. — Keller, Bol­­dóczky, Tóth, Paizs — Már­tai, Menyhárt, Fajkusz (Schneider az 59. percben) — Csikesz, Sajó, Németh P. (Ress a 68. percben).­­ Néhány perc elteltével kitűnt, hogy a Kohásznak eszében sincs támadni, ha­' nenya hagyományos idegen­beli kupataktikát követve igyekszik kapott gól nélkül megúszni a mérkőzést. A kezdeti szilaj hazai roha­mok után jó darabig úgy látszott, el is érheti célját. A 6. percben ugyan Csík közeli lövését csak bravúr­ral tudta hárítani Németh György, ám aztán a veszp­rémiek sokáig képtelenek voltak veszélyes helyzetet teremteni a dunaújvárosi kapunál. Karsai szokásához híven jobbnál jobb labdák­kal tömte a csatárokat, de azok nem boldogultak a lét­számfölényben lévő duna­újvárosi védőkkel. A 39. percben aztán a hajdani válogatott volt Videoton já­tékos maga próbálkozott, de fejese a dermedten álló ka­pus mellett a kapufáról vá­gódott a mezőnybe. A veszprémiek szünet után is minden labdával tarsait keresték, a duna­újvárosiak pedig mindezzel mit sem törődve zavartala­nul hagyták osztogatni a mezőny kimagaslóan legjobb játékosát. Vesztükre, ugyan­is az 50. percben 40 méteres indítással szöktette Németh Zoltánt, a veszprémi játékos elhúzott a kifutó kapus mel­lett is, majd könnyedén a hálóba gurított. 1.­0. 1 A gól után az addig telje­sen passzív dunaújvárosiak nyomban felhagytak a vé­dekezéssel. Sűrűn támadás­ra lendültek, ám a gólszer­zésre mindössze egyetlen al­kalmuk kínálkozott. A 74. percben Ress szögletből élesen középre lőtte a labdát és Mártai csúsztatott fejese centiméterekkel kerülte csak el a kaput. A hajrá viszont egyértel­műen a Vegyészé volt. A 80. percben Németh kapus két­szer is bravúrral hárított, 4 perccel utóbb viszont már csak a szerencse mentette meg a dunaújvárosiakat a góltól. Karsai — megint Karsai­ — a lesre játszó vé­dők között az előrenyomuló Belsőt szöktette, a hátvéd a kapust is kicselezte, de be­adását Baranyi az ötösről az üres kapu fölé lőtte. A 88. percben aztán mégis nö­velték előnyüket a veszp­rémiek. Karsai ezúttal Leth­­nert indította a bal szélen, az egykori MÁV Előre já­tékos élesen középre lőtt és a jókor érkező Németh Zol­tán közvetlen közelről a hálóba kotorta a labdát. Az ellenfelét kissé alig­hanem lebecsülő Ko­hász kemény leckét kapott Veszprémben, az NB II-be jutásért vívott osztályzó el­ső mérkőzésén. Sokáig ab­ban a tévhitben futballozott, hogy támadójáték nélkül is elviheti az egyik pontot és az lett a veszte. A sorozatos veszprémi támadásokból számos veszélyes helyzet ke­rekedett és a dunaújvárosi­ak még örülhetnek, hogy megúszták a kétgólos ve­reséggel. A visszavágón ter­mészetesen még lehet fordí­tani, de nem ilyen játékkal. Sokat mond az első talál­kozóról, hogy a Kohász leg­jobbja Németh kapus volt, míg a Bakony Vegyészből a sérüléséből tökéletesen fel­gyógyuló Baranyi és a kivé­teles technikáját sokszor megcsillantó Karsai tüntet­te ki magát. P. E. 7. OLDAL Fehérvár­­SI Áruház ENGEDMÉNYES AJÁNLATUNK A MEZŐGAZDASÁGI BOLTBÓL: — Mini fóliaváz (alu) 3400 Ft helyett 2380 Ft-ért 3x2x4,5 m (garázsnak is alkalmas) — Víztömlőtartó dob 897 Ft helyett 628 Ft-ért — Víztömlőtartó dob 959 Ft helyett 671 Ft-ért — Nyúlketrec 4 db-os 3146 Ft helyett 2200 Ft-ért A Fehérvár Áruházban mindig történik valami! * 6680