Fejér Megyei Hírlap, 1983. november (39. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-23 / 276. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP • 1983. NOVEMBER 23. SZERDA ' ' . . . .­­ . Serdülő torna Befejeződött a Csiszár Ist­ván emlékére kiírt serdülő labdarúgótorna. Vasárnap délelőtt Székesfehérváron az Ikarus pályán döntötték el a csapatok a végső helyezése­ket. Eredmények: Székesfe­hérvári járás—Sárbogárdi já­rás 0:0. Tizenegyesekkel 5:3- ra a fehérvári járás csapata nyert. A Dunaújváros város— Bicske mérkőzés elmaradt, mert a bicskeiek nem érkez­tek meg. A dunaújvárosi já­rás csapata 2:1-re győzött a móri járás ellen. A Csiszár István-emléktorna végered­ménye: 1. Székesfehérvári járás, 2. Sárbogárdi járás, 3. Dunaújváros, 4. Bicskei já­rás, 5. Dunaújvárosi járás, 6. Móri járás. A legjobb kapus díját Gerle Tibor, a legjobb hátvéd díját Balázs Zoltán, a legjobb középpályásnak járó díjat Király József (mindhá­rom Székesfehérvár) kapta. A gólkirály Hegedűs László­­Sárbogárdi lett. A legsport­szerűbb csapat címet a móri járás csapata nyerte. Felvéte­lünk a döntő mérkőzésen ké­szült. A fehérvári járás csa­pata próbálkozik támadás­vezetéssel. Fotó: Fási László Teremtorna négy városban A nagy népszerűségnek ör­vendő, szép hagyományokra visszatekintő téli teremlabda­rúgó-kupa történetében for­dulatnak számít, hogy az idén először valamennyi NB I-es csapat felvonul az erő­próbán. Négy városban né­gyes csoportokban körmér­kőzéseket vívnak december 9-én és 10-én. A Videoton a szegedi sportcsarnokban ját­szik a Bp. Honvéd, az MTK­VM és a SZEOL társaságá­ban. Győrben a Vasas, a Vo­lán, a Rába ETO és a Tata­bánya mérkőzik. Miskolcon a Ferencváros, a Csepel, a Diósgyőr és a Nyíregyháza. Zalaegerszegen az Újpest, a Pécs, a ZTE és a Szombat­hely küzd a továbbjutásért. A döntőket december 14-e és 16-a között Budapesten a Sportcsarnokban rendezik meg. Kosárlabda NB II A legutóbbi fordulóban győ­zött a Sárbogárdi Videoton, az Ikarus női csapata viszont kikapott hazai pályán. Férfimérkőzés: Sárbogárdi Videoton—Győri Közlekedési Főiskola 87:69 (37:32). Legjobb dobók: Gyarmati 22, Sáfrány és Tőke 17—17, Kiss 16. Női mérkőzés: Egyesült Gyógyszer—Ikarus 48:44 (22:30). Jó kezdés után érthe­tetlenül visszaesett a fehérvá­ri csapat. Legjobb dobók: Ba­­ráth és Fenyvesi 14—14, Gál 6. FEHÉRVÁR ÁRUHÁZ VÉGRE MEGÉRKEZETT! 11 féle új padlószőnyegminta a Fehérvár Áruházban! NÁLUNK MINDIG TÖRTÉNIK VALAMI! Román élcsapat Dunaújvárosban A Dunaújvárosi Volán SC vendégeként hétfőtől Dunaújvárosban tartózko­dik a romániai Nagybánya I. osztályú labdarúgó-csapa­ta. A vendégek két mérkő­zést is játszanak. Ma dél­után 2 órakor a Kohásszal mérkőznek, pénteken pedig ugyanebben az időpontban egy dunaújvárosi vegyes­csapat lesz az ellenfelük. • • Ötszáz rendőr kényes feladata Müncheni rendőrségen közöl­ték, hogy szerdán 500 rend­őr­ igyekszik majd a rendbon­tásokat még csírájában elfojta­ni, amelyekre a Tottenham - Bayern München UEFA Kupa labdarúgó-mérkőzés előtt és után egyaránt számítani lehet. A rend őrei már a müncheni pályaudvaron, illetve repülőté­ren megkülönböztetett bánás­módban részesítik a kupamér­kőzésre érkező szurkolókat: valamennyi, támadó jellegű eszközt elkoboznak tőlük, s a nagyobb csoportokat állandó kísérettel látják el. A helyi rendőrség egyik kép­viselője szerint nagyon jól felkészültek a várható feszült­ségek levezetésére. 1400 belépő­jegyet küldött a stadion igaz­gatósága Londonba, s ameny­­nyiben valamennyi jegy gaz­dára talált, úgy szép számmal lesznek angol szurkolók is a­­lelátón. A müncheniek óvatos­sága egyébként kétszeresen is érthető, mivel nem csupán hal­lottak a szigetországi szurkolók vandál tetteiről, de tapasztalhat­ták is azokat. 1979 májusában ugyancsak a bajor főváros volt a helyszíne egy rangos nemzet­közi kupatalálkozónak: a Li­verpool — Malmö BEK-döntő mérkőzés után ugyanis az an­gol szurkolók komoly károkat okoztak a városközpontban. ' - - * " ' ~ - " * Megyei labdarúgó-bajnokság Mány az őszi bajnok Befejeződött a megyei labdarúgó-bajnokság őszi idénye. Az utolsó fordulóban több, érdekes mérkőzés volt. Nagy érdek­lődés mellett játszották le a Lajoskomárom—Mányi TK talál­kozót, ami a forduló rangadójának számított. Kitűnő mér­kőzésen pontosztozkodás született. Döntetlenül végződött a két helybeli csapat, a Toldi SE és az Ercsi Kinizsi találkozó­ja. Egyetlen vendéggyőzelem született, Perkátán zárt kapuk mellett nyert az IBB Egyetértés. Az őszi bajnok a Mány csa­pata. Lajoskomárom—Mányi TK 1:1 (0:0) Lajoskomárom, 400 néző. Vezette: Jáksó. Lajoskomárom: Gróf — Kleiber, Szili, Schmidl, Szé­­lágh, Dékány, Nagy (Horváth I ), Zsíros, Semjén, Mágnusz, Ruppert. Mányi TK: Kovács — Kó­­ródi, Horváth, Varga, Feny­vesi I., Nitti (Monoki), Alb­­rech, Farkas, Izsó, Müller, (Lahos), Glózik. Góllövők: Ruppert, illetve Farkas. A várakozásnak megfelelő­en nagy iramú, színvonalas mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben a má­nyiak támadtak többet, igazi gólhelyzet azonban egyik ka­pu előtt sem adódott. A má­sodik félidőben a hazai csa­pat nagyobb sebességre kap­csolt, több korszerű támadást vezetett. A 62. percben az NB II-es Siófoki Bányászhoz távozó Ruppert szép akció után a jobb alsó sarokba lőtt. (Ezzel a góllal búcsúzott a hazai szurkolóktól a tehetsé­ges játékos). Továbbra is a lajoskomáromiak támadtak többet, de két nagy helyzetet kihagytak, s ahogy ez ilyen­kor lenni szokott, a vendégek a 77. percben egyenlítettek. Az őszi fordulókban 14 hé­ten keresztül veretlen hazai csapat minden játékosa di­cséretet érdemel teljesítmé­nyéért. Ezen a találkozón Dékány, Kleiber és Ruppert játéka emelkedett ki a hazai csapatból, a vendégeknél Hor­váth, Varga és Fenyvesi ját­szott jól. Ifjúsági mérkőzés: Mányi TK—Lajoskomárom 2:1. Góllövők: Hamar (2), illet­ve Zombik. — Szabó — Toldi SE—Ercsi Kinizsi 2:2 (2:2) Ercsi, Toldi sporttelep, 300 néző. Vezette: Zsótér. Toldi SE: Gaál — Tóth, Szabó M., Szabó J., Vajda, Flórián, Nagy, Berki, Fodor (László 60. perc), Feiner (Kozma 85. perc), Kmetyó. Ercsi Kinizsi, Paulusz K. Búzás, Popovics, Karsai, Tró­ja, Sebestyén (Szabó), Berk­­csed­er, Krisztics (Nyeső), Bi­­zovics, Rókás, Plank. Góllövők: Feiner, Kmetyó, illetve Karsai, Bencsedler. Hazai támadásokkal kez­dődött­ a mérkőzés és a 2. percben már gólt értek el. Berki átadásával Kmetyó az alapvonalról középre adott és Feiner egyből a kapuba lőtt. Továbbra is a Honvéd­­csapat támadott és a 7. perc­ben Nagy L. átadását Kmetyó értékesítette. A 30. percben szögletet ívelt be a Kinizsi, a labda a védőkről kifelé pattant és Karsai a hálóba került a bal felső sarokba. Szünet után az­­ 55. percben Rókásnak volt gólszerzési le­hetősége, de kivárt. Ezután a Toldi szinte egy kapura ját­szott, és Paulusz több eset­ben bravúrosan hárított. A befejezés előtt Szabó J. 8 méterről a felső kapufára fejelte a labdát. A helyzetek alapján igazságos eredmény született. Jók: Szabó M., Szabó J., Berki, Feiner, illetve Paulusz K., Karsai, Bencsetler. — Jenei — Mór—Seregélyes 4:1 (1:0) Mór, 250 néző. Vezette: Martikán. Mór: Tőkés — Monostori, Végh, Törő, Képesi, Stéger, Radocsai, Bitmann, Hancsák, Váli, Balogh. Seregélyes: Majer — Rosta, Weisenbrunner, Németh I., Babi­ák, Bozai, Paudics, Kar­­kó, Németh M., Orosz, Kin­cses (Gelencsér). Góllövők: Hancsák (3), Balogh, illetve Karkó. Sárga lap: Végh. Kiállítva: Németh I. Csípős hidegben mérkőzött egymással a két csapat. Az első­ félidőben váltakozó si­kerrel folyt a játék, a móriak támadásaira ügyes ellentá­madásokkal válaszoltak a vendégek. Az első félidő utolsó percében Majer hasa alatt csúszott el egy erős lö­vés, a szemfüles Hancsák jó­kor érkezett, és megszerezte a vezetést csapatának. A 47. percben Balogh bombagóljá­val nőtt a hazaiak előnye. A vendégek a 78. percben szé­pítettek. A végeredményt Hancsák két remek gólja ál­lította be, aki mesterhármast ért el. A jó iramú, izgalmas mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat, de a vendégek is derekasan helyt­álltak. Jók: Tőkés, Végh, Han­csák, illetve Rosta, Karkó, Orosz. Ifjúsági mérkőzés: Mór— Seregélyes 2:1. Góllövők: Kiss (2), illetve Marton. — Pogács — Keményre fagyott, csúszós talajon, didergő nézők előtt küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak végig mezőnyfölényben játszottak, lőtte. A partjelző lest jelzett az esetnél, de a játékvezető megítélte a gólt. A 48. perc­ben Bencsetler 25 méteres szabadrúgása a sorfal fölött de a gólszerzéssel hadilábon álltak. Több kimaradt jó helyzet után a 43. percben egy kapu előtti kavarodás után Tornai lövése az egyik védőt érintve, került a kapu­ba. A vendégek szórványos ellentámadásai veszélyesek voltak, de a hazai védelem tisztázni tudott. Végered­ményben az olykor kemény mérkőzésen megérdemelten nyertek a tordasiak. Jók: Rácz, Barátki, illetve Borsos, Tóth. Ifjúsági mérkőzés: Polgár­di—Tordas 4:0. — márki — D. Építők—Pusztavám 1:0 (0:0) Dunaújváros, 100 néző. Ve­zette: Pécsi. D. Építők: Mikler — Szalai, Mudra, Pulai, Szemenyei, Kiss, Evele, Takács, Bertus, Vincepál (Csontos), Juhász (Lengyel). Pusztavám: Balázs —Mol­nár, Bánfi, Németh, Juszkó, Rácz, Kavalák (Róth), Törő­­csik, Jambricska, Komáromi, Sziládi. Sárga lap: Németh. Góllö­vő: Juhász. Mindvégig ,jó iramú, küz­delmes volt a mérkőzés. A vendégek jól alkalmazták a lestaktikát. A mérkőzést el­döntő gól a második félidő közepén született. Bertus jobb oldali pontos beívelését Juhász a tizenegyes pontról a kapu jobb oldalába fejelte. A többet támadó, gólhelyze­teket teremtő hazaiak megér­demelten nyertek. Ifjúsági mérkőzés: D. Épí­tők—Pusztavám 4:2 (4:1). Góllövők: Benkő (2. egyet tizenegyesből), Köti, Lelki, illetve Macher,­­Steiner, — Darkó — Ma: MNK mérkőzések Szerdán 32 találkozóval folytatódik a labdarúgó MNK. A tét a legjobb 32 kö­zé jutás. A Videoton 12.30 órai kezdettel Kaposváron vendégszerepel. Dunaújvá­rosban eredetileg a Vasas játszott volna ezen a napon. Mivel a piros-kékeknek teg­nap KK kötelezettségük volt, ezért a mérkőzést november 30-án bonyolítják le. Az NB I-es csapatok közül nehéz percek várnak a Ferencvá­rosra Oroszlányban a Tata­bányára Budaörsön és a Nyíregyházára Kisvárdán. Ma az OSK-ban és az OSK- ban is fordulót rendeznek. Az Országos Ifjúsági Kupá­ban a következő mérkőzések lesznek: Boglárlelle—Video­ton, Érd—D. Kohász, Ika­rus—KSI, MÁV Előre—Fe­rencváros (vasutas pálya, 13 óra). Az Országos Serdülő Kupában: Siófok—Videoton, Budaörs—D. Kohász, Ikarus —KSI, Perkáta—MTK-VM. Tordas—Polgárdi 1:0 (1:0) Tordas, 100 néző. Vezette: Vágner. Tordas: Szűcs — Pál, Rácz, Rosta, Barátki, Farkas J., Tornai (Mocsonoki), Viginsz­­ki (Rebenák), Tóth, Ribi, Koltai. Polgárdi: Schmidt — Ber­talan, Borsos, Pajor, Tóth, Bogó, Molnár (Vízi), Kiss F., Nagy J. (Németh), Végh I., Nagy I. Góllövő: Tornai. Kiállítva: Koltai. Mezőfalva—Enying 3:1 (2:0) Mezőfalva, 100 néző. Ve­zette: Panninger. Mezőfalva: Végh — Kiár, Pfeffer. Medve, Mukli, Óno­di (Móricz), Pribék, Rom­hány, Szabó, Vörös, Sürryegi, (Németh). Enyingi MEDOSZ: Kötél — Pomizs, László, Szálkai, Máté, Kiss, Sipos, Kovács, Bujtás, Gergics, Szabadi. Góllövők: Romhányi (2), Ónodi, illetve Szabadi. A lendületesen támadó hazaiak a jól szervező és gól­veszélyes középpályásaik ré­vén végig uralták a mezőnyt. A három gólon kívül számos nagy helyzet is volt, többek között tizenegyest is hibáz­tak. Az állami gazdasági rangadón az enyingiek tar­talékjátékos nélkül álltak ki, s ez megbosszúlta magát! László az 55. percben izom­ húzódást szenvedett, s így az enyingiek 35 percig 10 em­berrel játszottak. .. Jók: Klár, Mukli, Ónodi, Romhányi, illetve Kötél, Szálkai, Bujtás. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Enying 1:0. Gólszerző: Fodor­ D­zsiday — H. Szondi SE— Lovasberény 1:0 (1:0) Börgönd, 100 néző. Vezet­te: Huszár. Szondi SE: Mausz — Podl, Csábi, Puchpacher, Czottner, Ménesi, Eszes, Németh (Gu­lyás 50. perc), Nagy B., Med­­veczk­y (Horváth 50. perc), Tóth. Lovasberény: Pálinkás — Petrik, Preidl, Csordás, Ka­ján, Krell, Csidei, Szita (Paudics 70. perc), Takács, Stettler, Rejka. Góllövő: Podt. Az első 20 percben a Lo­vasberény többnyire védeke­zett. A 25. percben Podt in­dított támadást, a tizenha­toson belül ő kapta vissza a labdát és a kapus mellett a hálóba lőtt. A második fél­időben tovább tartott az .­el­keseredett harc” újabb gólok megszerzésére, sikertelenül. A vendégcsapat a befejezés előtt 15 perccel feladta vé­dekező taktikáját, támadott, de eredménytelenül. Jók: Csábi, Eszes, Podt, il­letve Preil Kajári. — mező — Tanács Kupa Csákváron A bicskei járási labdarúgó­szövetség a tanácsok meg­alakulása 33. évfordulója al­kalmából nagypályás labda­rúgótornát rendezett Csák­váron, az új sporttelepen. Az immár kilencedik alka­lommal szervezett, hagyo­mányos torna célja volt, hogy a körzeti bajnokság be­fejezésével, további verseny­zési lehetőséget kapjanak a sportolók. A kupára ennek megfelelően több nevezés ér­kezett. Az érdekes és válto­zatos körmérkőzések torná­ját, egyenletes jó teljesít­ménnyel a Bicske STC nyer­te meg, a második Alcsút­­doboz—Felcség Egyetértés Tsz SE, a harmadik Hon­véd Lékai SE előtt. A Tanács Kupa gólkirálya Takács Tibor (Honvéd Lékai SE), a legjobb kapus Juhász István (Óbarok MEDOSZ) és a legjobb játékos Nagy György (Bicske LTC), Urban L. 7.1, . IBB Egyetértés—Perkáta 1 1:0 (1:0) Perkáta. Vezette: Tóth. IBB Egyetértés: Paulusz Gy. — Szabó I., Róth, -~Sza­­lados, Bakonyi, Párts­zás, Repmann, Tunyoci, Vlass, Szomolosz I., Spadilisz. Perkáta: Molnár I. — Si­­ba, Orbán II, Bentaller, Já­róka, Czimermann, Horváth, Gálosi, Bódi, Kovács Viczkó. Zárt­ kapuk mögött játszot­ták a találkozót. Az első já­tékrészben tapogatózó játék volt a pályán. A 37. percben szabadrúgást rúghatott az Egyetértés csapata, és a be­futó Szomolosz I. a hálóba fejelt. Ezután nagyobb iram­ra kapcsolt a Perkáta, de Paulusz két alkalommal is biztos góltól mentette meg csapatát, miként a második félidőben is több hasonló bravúrt hajtott végre. A lá­tottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók- Paulusz Gy. (a me­zőny legjobbja), Szabó, Róth, Szolomosz, illetve Járóka, Siba, Bódi. — vik­ing — 1. Mányi TK 15 8 6 1 43-14 22 2. IBB Egyet. 15 8 6 1 22-14 22 3. Móri SE 15 8 4 3 27-14 20 4. Lajoskom. 15 6 8 1 27-20 20 5. Ercsi Kinizsi 15 7 4 4 29-13 18 6. H. Toldi SE 15 7 4 4 31-22 18 7. Pusztavám 15 5 7 3 22-16 17 8. Lovasberény 15 6 5 4 18-19 17 9. H. Szondi 15 5 5 5 20-16 15 10. T.­ Gyúró 15 5 3 7 22-37 13 11. Perkáta 15 4 4 7 25-33 12 12. Dunaút. Bp. 15 5 2 8 17-28 12 13. Seregélyes 15 3 4 8 17-30 10 14. Mezőfalva 15 2 5 8 15-27 9 15. Enying 15 3 2 10 15-34 8 7. OLDAL '­­ .'■■■ { | ■* ■#