Fejér Megyei Hírlap, 1983. november (39. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-10 / 265. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1983. NOVEMBER 10. CSÜTÖRTÖK Tegnap este a székesfehérvári műjégpályán a Volán—Újpesti Dózsa találkozóval megkezdő­dött az idei jégkorong-bajnokság. A fehérvári csapat a következő összeállításban lépett jég­re: Kovalcsik —Balogh I., Pintér, Szajlai, Palla, Németh, Csere, Kolbenheyer, Farkas, Kiss B., Földi, Kövesi, Terjék, Katona, Máyer, Pesti, Kiss T., Gi­ján, Kóger, Weisz. A mérkőzést 8:2 arányban az Újpesti Dózsa nyerte Fotó: Gregority Antal Labdarúgó NB I „Feltámadt” az FTC Ferencváros—Diósgyőr 3:0 (2:0) A korábbról elmaradt FTC —DVTK-találkozót tegnap délután Gyöngyösön játszot­ták le. A Ferencváros megle­petésre biztos 3:0 arányú győzelmet aratott. Góllövők: Kvaszta (2) és Koch. A bajnokság állása: 1. Videoton 12 8 2 2 24- 8 18 2. Tatabánya 12 7 3 2 18-13 17 3. Bp. Honvéd 12 6 4 2 17- 8 16 4. O. Dózsa 12 5 6 1 23-15 16 5. Rába ETO 12 5 6 1 26-19 16 6. Vasas 12 4 4 4 14-13 12 7. SZEOL AK 12 4 4 4 14-17 12 8. Csepel 12 4 3 5 16-13 11 9. ZTE 12 4 3 5 11-13 11 10. MTK-VM 12 4 2 6 20-22 10 11. Pécs 12 3 4 5 15-18 10 12. Haladás 12 4 2 6 15-21 10 13. Diósgyőr 12 2 5 5 10-16 9 14. Nyíregyháza 12 3 2 7 13-21 8 15. FTC 12 2 4 6 16-25 8 16. Volán 12 2 4 6 15-25 8 A Fejér megyei Élelmiszerkereskedelmi és Vendéglátóipari Vállalat azonnali belépéssel FELVESZ HÚS-HENTESÁRÚ ELADÓKAT. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. SZÉKESFEHÉRVÁR, Vörös Hadsereg u. 8. 12 186 Ma délután 4 órakor DOLLY dedikálja új nagylemezét a FEHÉRVÁR ÁRUHÁZBAN Barátságos mérkőzés Budapesti Vasas— IBB Egyetértés 5:1 (1:1) A Bp. Vasas NB I-es lab­darúgó-csapata november 7- én Iváncsán vendégszerepelt. A találkozó bevételének felét a Nemzeti Színház felépíté­sére ajánlották fel. A Vasas a következő ösz­­szeállításban játszott: Kakas (Leboniczki) — Farkas, Rácz, Csorba, Balogh — Komjáti, Katona, Müller (Magos) — Kiss L. (Mészöly), Csima (Izsó), Pecha. A Va­sas Kiss László révén vezetést szerzett, pár perc múlva Vangelisz egyenlí­tett. Az iváncsaiak ebben a játékrészben nem tisztelték ellenfelüket. Szünet után a Vasas jobb cserejátékosai ré­vén fölénybe került, és 5:1-es győzelmet aratott. Jók: Far­kas, Balogh, Katona, Mészöly, Kiss L., illetve Paulusz Gy., Róth, Szalados, Vass, Szte­­ropulosz. Ökölvívás kezdődik a CSE November 13-án megkez­dődik az NB II-es ökölvívó­csapatbajnokság őszi szezon­ja. A SZIM Vasas csapata négyszer szerepel Székesfe­hérváron, a Köfém sportcsar­nokában. Az első fordulóban november 13-án, a Honvéd Zalka SE lesz a fehérváriak ellenfele. November 27-én a Borsodi Bányász, december 4-én a Bp. Vasas, 11-én pedig az Oroszlányi Bányász együt­tese lesz az ellenfél. ♦ A győri városi sportcsar­nokban rendezték meg az 1983. évi országos ifjú­sági ökölvívó-bajnoksá­got. 36 egyesület* 94 verseny­zője lépett szárítóba. Félne­hézsúlyban (hatan indultak) Czank László bronzérmet szerzett. Szupernehézsúlyban hét induló közül Lantos La­jos az előzetes várakozás el­lenére csak a második helyet tudta megszerezni. Ugyaneb­ben a súlycsoportban Boda Csaba a selejtezők során ve­reséget szenvedett, így helye­zetten maradt.* A SZIM Vasas toborzót hirdet 13 éves kortól 17 éves korig. Az edzések színhelye a SZIM Köszörűgépgyár ed­zőterme. Jelentkezni hétfőtől péntekig 16 órától 19 óráig lehet Orbán László edzőnél. Dohány előkelő helyen Az AFP hírügynökség nyilvá­­nosságra hozta az Adidas és a France Football közös díjáért, az aranycipőért meghirdetett ver­sengés további helyezettjeit is. Mint ismeretes,­ a portugál Go­mes, a holland Houtmann és a görög Anastopulos foglalta el az első három helyet az európai gólkirályok vetélkedésében. A további sorrend így alakult: 4—5. Halilhodzics (Jugoszláv, FC Nantes) és Nicholas (skót, Celtic Glasgow) 27—27 gól, 6. Blissett (angol, Watford) 26. 7—10. Dohány Lajos (PMSC és Haladás), Krankl (osztrák, Ra­pid), Völler (nyugatnémet, Wer­der Bremen), Brigger (svájci, Servette) 23—23. MAGÉV GÉPMŰSZER SZAKÜZLETE 1054 Budapest, Báthori út 3. Telefon: 115-619. Telex: 226 383. MŰSZAKI BECSLÉST TART 1983. november 17-én Székesfehérváron Bejelentésüket kérjük a Hirdető címére: MAHIR Magyar Hirdető Fejér megyei Központja (8006 SZÉKESFEHÉRVÁR, József út 9.) megküldeni. FOGLALKOZUNK: Egr?S tjl új és használt gépek műszerek IMS — vételével — eladásával — követítésével. 202 554 Megyei labdarúgó-bajnokság Tömörül az élmezőny Tizenhárom fordulót bo­nyolítottak le eddig a me­gyei labdarúgó-bajnokság­ban, és Mány együttese egy pont előnnyel vezet Lajosko­­márom, valamint az IBB Egyetértést megelőzve. Dicsé­retesen szerepel továbbra is a lajoskomáromi csapat, a for­duló után a második helyre került. A mányiak mindkét pontot elvitték Mezőfalváról. Az utolsó helyen Polgárdi áll, annak ellenére, hogy egy pontot elvitt Mórról. A for­duló krónikája: Tordas—Szondi SE 2:1 (1:1) Tordas, 100 néző, vezette: Tóth A. Tordas, Szűcs — Pál, Rácz, Farkas R. (Rosta), Barátki, Tóth, Farkas J., Farkas T., Tornai, Ribi, Toman (Rebe­­nák). Szondi SE: Mausz —Podt, Barasevich (Pucpacher), Csá­bi, Czottner, Eszes, Ménesi, Viczina (Búza), Tóth, Nagy B., Gulyás. Góllövők: Tornai (2), Nagy B. Kiállítva: Farkas J., illetve Ménesi. A második percben egy jobb oldalról belőtt labdát Tornai csúsztatott a hálóba. Ezután igen kemény játék alakult ki. A 39. percben sza­badrúgáshoz jutott a vendég­csapat, a beívelt labdát Nagy B. fejelte a kapuba. 1:1. Szü­net után a hazai csapat tá­madott, a Szondi SE védeke­zésre rendezkedett be. A 67. percben Farkas J.-t és Méne­sit a játékvezető kiállította. A 89. percben Tornai tört be a 16-oson belülre, és megsze­rezte csapatának győztes gól­ját Jók: Rácz, Tornai, a Szondi SE-ből senki sem di­csérhető. Ifjúsági mérkőzés: Video­ton II—Tordas 2:1. — márki — D. Építők—Ercsi 2:0 (2:0) Dunaújváros, 200 néző, ve­zette: Pamminger. D. Építők: Mikler — Sza­lai, Mudra, Pulai, Szemenyei, Kiss, Evele, Szakács (Géczi), Bertus, Juhász (Lengyel), Köti. . Ercsi, Paulusz­ K. — Rap­­pai (Krisztics), Popovics, Karsai, Búzás, Trója, Ben­­csed­er, Sebestyén (Nyers), Láng, Bizovics, Rókás. Góllövők: Bertus, Lengyel. Sárga lap: Evele, Szakács, illetve Trója. Az Építők harcos, jó já­tékkal győzte le ellenfelét. A találkozó már az első félidő közepén eldőlt A 25. percben Evele partdobása után Ber­tus fejelt a bal sarokba. 1:0. Két perc múlva Lengyel egyéni akcióból szerezte a második gólt. Az ercsiek szórványos támadásokkal kí­sérleteztek — eredmény nél­kül. Megérdemelt, biztos du­naújvárosi siker született. Jók, Bertus (a mezőny leg­jobbja), Szalai, Mudra, illet­ve Krisztics, Trója. Ifjúsági mérkőzés: D. Épí­tők—Ercsi 2:1 (1:1). Góllö­vők: Hajnal (2), illetve Or­bán.. — Markó — IBB Egyetértés—Pusztavám 0:0 Iváncsa, 300 néző, vezette: dr. Golubov. IBB Egyetértés: Paulusz Gy. — Szabó I., Róth, Szabó II., Bakonyi, Szalados, Tu­­nyogi (Vass), Galanisz (Pá­linkás), Reppmann, Szolo­­mosz, Szteropulosz. Puszta­vám: Balázs — Mol­nár, Bánfi,­ Németh, Juszkó, Rácz, Tengely, Törőcsik, Jambricska, Kavalák, Szilá­­di. Az IBB Egyetértés hazai pályán ismét nem tudott nyerni. Az iváncsaiak végig támadták a mérkőzést, de a legjobb helyzeteket is el­­ügyetlenkedték a csatárok Sőt, az első félidőben Sza­lados még 11-est is hibázott. Ezek után nem meglepetés a gól nélküli döntetlen. Jók: Róth, Szabó II., illetve Ba­lázs, Tengely. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—IBB Egyetértés 4:3 (0:2). — scheidl — Lajoskomárom—Lovasberény 5:1 (3:0) Lajoskomárom, 300 néző vezette: Rácz. Lajoskomárom: Gróf —­ Kleiber, Horváth II. (Szili), Scmikl, Horváth I, Dékány, Nagy (Varga), Zsíros, Sem­jén, Mágnusz, Ruppert. Lovasberény: Pálinkás — Reicha, Preil (Hajnal), Csor­dás, Kajári, Krell (Botos), Paudics, Takács, Bokor, Stettler, Szita. Jól kezdett a hazai csapat. Rövidesen 2:0-ra vezetett. Az első játékrészben Mágnusz és Ruppert volt eredményes. Szünet után a vendégek les­re állításával próbálták a ha­zaiak támadásait megakadá­lyozni. A 68. percben 11-es­­hez jutott a Lovasberény, a büntetőt Gróf nagy bravúr­ral hárította. Ruppert, majd Mágnusz újabb góljával ala­kult ki a fölényes 5:1-es vég­eredmény. Jók: Gróf, Kleiber, Sem­jén, Mágnusz, illetve Csor­dás, Prell, Stettler. Ifjúsági mérkőzés: Lajos­komárom—Lovasberény 3:2. Góllövők: Véber, Végh, Csor­dás, illetve Kovács. — Szabó — Toldi SE—Seregélyes 4:1 (2:1) Ercsi, 200 néző, vezette: Huszár. Toldi SE: Gaál — Vajda (Tóth), Sárdi, Szabó M., Ber­ki, Szabó J., Fodor, Flórián, László, Nagy, Fellner (Km­e­­tyó). Seregélyes: Májer — Babi­­­ák (Tömör), Weisengruber, Gerencsér, Németh, Paudics, Krán, Bozai, Németh, Grósz (Alekszics), Kincses. Góllövők: László (2), Sza­bó J., Weisengruber, illetve Kincses. Az 5. percben Szabó J. 13 méterről kapásból lőtt a há­lóba. 1:0. Tíz perccel később szabadrúgás után László ta­lált a kapuba. 2:0. Szünet után a 70. percben a vendé­gek támadásait siker koro­názta, Kincses talált a kapu­ba. Közvetlenül középkezdés után Nagy átadásával Km­e­­tyó húzott kapura, belőtt labdájába Weisengruber be­leért és a seregélyesi védőről pattant az a hálóba, öngól. 3:1. A 80. percben Fodor szép cselek után visszagurított,­­és László nem hibázott. 4:1. A Toldi SE ebben az arányban is megérdemelten nyert. Ifjúsági mérkőzés: Kohász II—Seregélyes 0:4 — Jenei — Mány—Mezőfalva 2:0 (0:0) Mezőfalva, 200 néző, ve­zette: Papp. Mány: Kovács — Kóródi, Horváth, Varga, Fenyvesi, Vízkeleti, Albrecht, Farkas Izsó, Müller (Nitti), Glózik. Mezőfalva: Végh — Si­társzki, Kovács, Medve, Sü­megi, Romhányi, Vörös, Pri­­­­bék, Szabó, Peterdi (Ónodi), Mukli. Góllövők: Nitti és Farkas. Sárga lap: Vízkelet­, kiál­lítva: Sitárszki. A hazaiak az 5. percben már vezetést szerezhettek volna, Pribék azonban 3 mé­terről fölé fejelt. A vendégek teljesen beszorultak, a me­zőfalviak azonban a jó hely­zeteket nem tudták kihasz­nálni. Szünet után a 46. perc­ben Nitti révén a vendégek szereztek vezetést, 1:0. Az 50. percben egyenlíthetett volna a Mezőfalva, a bünte­tő területen belül Szabót fel­vágták, a tizenegyest azonban a „sértett” mellé lőtte. A ki­hagyott büntető a hazaiakat letörte. A 70. percben Szabó lövése a kapufán csattant. A végeredményt Farkas állítot­ta be, aki a védőket kicselez­ve lőtte a labdát a hálóba. 2:0. Jók: Kovács, Izsó, Alb­recht, illetve Végh, Kovács. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Mány 3:2. Góllövők: Fánczi, Bozóki, Fodor, illet­ve Győző, Vértey. — Kelecsényi —­ Perkáta—Enying 2:1 (2:1) Perkáta, 200 néző, vezette: Szénási. Perkáta: Bogó — Siba, Or­bán II., Benthaller, Sohonyai, Járóka, Onódi, Horváth, Czimermann, Somogyi, Vicz­­kó. Enying: Töttös — Pomizs, László, Kiss, Szabadi, Szál­kai, Jobbágy, Kötél, Gergics, Bujtás, Kuntner. Az 5. percben az enyingiek vitatható tizenegyeshez ju­tottak, amelyet Kötél értéke­sített. 0:1. Ezután a perkáta­ csatárok támadólag léptek fel és több helyzetet hagytak ki. A 30. percben Somogyi a há­lóba talált, a játékvezető a gólt nem adta meg, ráadásul Somogyit ki is állította. A 35. percben Czimermann jó labdát adott Onódinak, aki megszerezte az egyenlítő gólt. 1:1. A 42. percben Czimer­­mannt buktatták, a játékve­zető ismét büntetőt ítélt, amelyet Onódi értékesített. 2:1. A második félidőben a 65. percben tizenegyeshez ju­tott az Enying, a büntetőt Kötél mellé lőtte. Két perc­cel később ismét büntetőt ítélt a játékvezető, Bogó ka­pus reklamált, amiért a já­tékvezető kiállította. A szük­ségkapus a tizenegyest ki­védte. Sűrűsödtek az esemé­nyek. A 75. percben Onódit a játékvezető kiállította. A to­vábbiakban 8 emberrel ját­szottak a­­perkátaiak és meg­tartották a 2:1-es eredményt A játékvezető sok hibával látta el a feladatát. A per­­kátai együttesből mindenki dicséretet érdemel, míg a vendégcsapatból Kötél és László játszott jól. Ifjúsági mérkőzés: Enying —Perkáta 4:0 (2:0). Góllö­vők: Paluska (2), Pál, Me­gyere. — Killing — Mór—Polgárdi 1:1 (1:0) Mór, 300 néző, vezette: Jáksó. A 10. percben Váli révén a móriak szereztek vezetést, az 52. percben Vígh egyenlített. A találkozóról részletes tudó­sítást nem kaptunk. Ifjúsági mérkőzés: Mór— Polgárdi 5:0. Megyei I. osztályú ifjúsági baj­­nokság Székesfehérvári körzeti baj­nokság 1983—84. évi őszi végered­ménye. Az utolsó őszi forduló ered­ményei — zárójelben is.1. mér­kőzések: Zámoly—Velence 0:13 (2:7), Soponya—Tác-Csősz (Abán ját­szották) 2:1 (2:0), Dinnyés-Agárd—Szabadbattyán 0:5 (14:1), Kisláng—LMSK 4:0 (2:1), Marton­­vásár—Aba 5:0 (3:3), Pázmánd— Baracska 1:1 (0:4). 1. Videoton II. 13 12 0 1 76-18 24 2. Enying 13 7 4 2 34-16 18 3. D.-újv. Ép. 13 7 3 3 25-22 17 4. P.-vám 13 7 2 4 39-30 16 5. Polgárdi 13 7 1 5 28-23 15 6. Seregélyes 13 7 1 5 26-21 15 7. Mór 13 6 2 5 28-24 14 8. D. Kohász II. 13 7 1 5 42-42 14 9. Mány 13 6 2 5 25-30 14 10. L.-kom. 13 4 4 5 24-31 12 11. Mezőfalva 13 5 1 7 28-30 11 12. Ercsi K. 13 4 2 7 16-29 10 13. Perkáta 13 3 3 7 31-35 9 14. IBB Egyetért. 13 2 4 7 21-40 8 15. L.­berény 13 3 2 8 21-42 8 16. Tordas­ Gy. 13 0 2 10 10-41 2 * 1 1 büntetőpont levonva. Felnőtt: 1. Kisláng 11 10 1 0 51- 4 21 2. Velence 11 7 3 1 48-13 17 3. Tác-CSOSZ 11 8 0 3 39-18 16 4. Baracska 11 5 3 3 29-24 13 5. LMSK 11 5 2 4 32-19 12 6. M.-vásár 11 4 4 3 29-19 12 7. Soponya 11 3 5 3 23-17 11 8. Aba 11 5 1 5 22-27 11 9. Sz.-battyán 11 4 1 6 21-30 9 10. Pázmánd 11 2 2 7 17-28 6 11. Zámoly 11 1 2 8 11-57 4 12. Dinnyés 11 0 0 11 9-75 0 Ifjúságiak: 1. Velence 11 10 0 1 63-13 20 2. Agárd 11 9 0 2 60-13 18 3. Baracska 11 8 2 1 47-11 18 4. LMSK 11 6 2 3 33-18 14 5. Kisláng 11 5 1 5 30-24 11 6. Pázmánd 11 5 1 5 31-38 8 7. Aba 11 4 1 6 29-30 9 8. Soponya 11 4 0 7 25-34 8 9. M.-vásár 11 2 3 6 20-38 7 10. Sz.-battyán 11 3 0 8 25-67 6 11. Zámoly 11 3 0 8 10-60 6 12. Tác-Csősz 11 2 0 9 15-42 4 7. OLDAL