Fejér Megyei Hírlap, 1984. május (40. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-15 / 112. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1984. MÁJUS 15. KEDD Területi bajnokság Két pont a Kohász előnye A területi labdarúgó-baj­nokság 28. fordulója után a D. Kohász előnye 2 pontra nőtt Ráckevével szemben. A dunaújvárosiak biztosan nyertek a Bp. Ikarus ellen, míg a Ráckeve Dorogon ma­radt alul. Mindkét fehérvári csapat egy góllal kapott ki. D. Kohász—Bp. Ikarus 4:2 (2:1) Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Oláh. Kohász: Török — Keller, Boldóczki (Tóth), Németh P., Weitner, Menyhárt, Flórián, Gróf, Ress, Tatár (Schneider), Csikesz. Góllövők: Csikesz (2), Ta­tár, Ress, illetve Oravecz, Hideg. Jól kezdett a Kohász, Tatár ugrott ki a védők gyűrűjéből és megszerezte a vezetést. 1:0. Ezután Oravecz szögletből egyenlített 1:1. A 10. percben Tatár Csikesz elé tálalt, aki védhetetlen gólt lőtt. 2:1. A szünet után a fővárosiak az 58. percben egyenlítettek. 2:2. Ezután a dunaújvárosi csapat nagy hajrába kezdett. A 67. percben Weitner be­adását Csikesz fejelte a ka­puba, majd egy nagyszerű ak­ció végén Ress közelről talált a kapuba, 4:2. A tavaszi idény legszínvonalasabb mér­kőzésén 2:2 után szerezte meg a két pontot a hazai gárda. Jók: Menyhárt, Flórián, Csi­kesz. Góllövők: Csorba, Kishonti, Szél, illetve Litvik (tizen­egyesből), Kovács T. Sárga lap: Ádám (22. perc), Keiner (47. perc), Tótfi R. (78. perc). A bronzéremre pályázó Oroszlány otthonában a 10. percben meglepetésre a MÁV Előre szerzett vezetést: Róth átadásával Kádár tört kapu­ra és a jobb alsó sarokba lőtt. 0:1. A 20. percben Csorba egyenlített. 1:1. A 42. percben egy felesleges szabálytalanko­dás után Kishonti fejese ke­rült Szabolcs hálójába. 2:1. Egy perc múlva Demján 20 méteres szabadrúgását ütötte ki a kapus bravúrral a jobb felső sarokból. Szünet után az 50. percben Kádárt buktatták a büntetőterületen belül. A ti­zenegyest Litvik biztosan lőt­te a jobb sarokba. 2:2. A 84. majd a 85. percben Kovács és Róth hagyott ki óriási le­hetőséget. A következő perc­ben a MÁV Előre tizenhato­sánál Palanekkel szemben szabálytalankodtak, a bíró nem sípolt és Szél beállította a végeredményt. 3:2. A hely­zetek alapján a MÁV Előre döntetlent érdemelt volna. Jók: Szabolcs, Keiner, Kádár (a mezőny legjobbja), Dem­ján. A vasutasok szombaton 17 órakor a Takarodó úti pályán a D. Kohászt látják vendégül. — Lukács — Az Ikarus csatára két budapesti védő között próbál kapura törni Fotó: Rabáczy Szilárd — Darkó — Oroszlányi Bányász—MÁV Előre 3:2 (2:1) Oroszlány, 200 néző. Vezet­te: Virágh. MÁV Előre: Szabolcs — Ádám, Reiner, Kádár, Pala­­nek, Tóth R., Litvik, Demján, Beák (Spánitz), Róth, Kovács T. A Magyar Hűtőipari Vállalat Székesfehérvári Gyára FELVÉTELRE KERES középfokú végzettséggel rendelkező konyhai adminisztrátort, lakatos, hűtőgépész szakmunkásokat. Jelentkezni lehet: Hűtőház, munkaügy, Raktár u. 1. 5289 SZOMBATIG CSAK ÖNNEK 500 Ft-tal lesz olcsóbb a 170 cm-es fehér és színes MŰANYAG FÜRDŐKÁD ha e csekket kivágja és a Diszkont pénztáránál leadja (1 kádnál csak 1 darab csekk használható fel!) 5760 Bp. Építők—Ikarus 2:1 (1:0) Balatoni út, 100 néző. Ve­zette: Horváth. Ikarus: Szegvári — Molnár, Virágh, Szloboda, Májer, Sá­­renpek, Mohi, Véninger, Tau­­ser (Bakos), Tihanyi (Bako­nyi), Kovács. Góllövők: Papp (2), illetve Tihanyi. A szemerkélő esőben az el­ső félidőben a vendégeknek több helyzetük akadt. A 20. percben Papp emelt a kapu jobb oldalába, 18 mérterről, 1:0. Az utolsó percben akár egyenlíthetett volna az Ikarus, Wéninger azonban ki­hagyta a lehetőséget. Szünet után jól kezdtek a fehérváriak, az 57. percben Tihanyi ugrott ki, a védők nem tudták feltartóztatni és a középpályás a kapus mellett talált a hálóba. 1:1. A vég­eredményt Papp 18 méteres szabadrúgásból a befejezés előtt 8 perccel állította be. 2:1. Jók: Szegvári, Virágh, Májer, Tihanyi. — H — Nem indulnak a nyári olimpián A szovjet döntés végleges Végleges az a döntés, hogy a szovjet sportolók nem vesz­nek részt a XXIII. olimpiai játékokon Los Angelesben — közölte Marat Gramov. A szovjet olimpiai bizottság el­nöke hétfőn délelőtt Moszk­vában sajtóértekezleten fej­tette ki a Szovjetunió állás­pontját a kérdésről. * * * A Los Angeles-i olimpiai játékok előestéjén a hivata­los Washington semmiféle garanciát nem nyújtott a sportolók biztonságára, jo­gaik és emberi méltóságuk biztosítására. A világ immár láthatja, hogy ki „oltja el az olimpia tüzét” — írja And­rej Tolkunov, a Pravda New York-i tudósítója. Nyilvánvaló — állapítja meg a szovjet újságíró —, hogy megkezdődött az újabb nagyszabású szovjetellenes hadjárat. Washingtoni hiva­talos körök világosan értés­re adták, hogy nem kíván­nak szovjeteket látni Los Angelesben. Mindenütt aka­dályokat gördítettek a szo­cialista országokból érkező vendégek útjába. Ezzel egy­idejűleg pedig a „Tiltsák ki a szovjeteket” elnevezésű koalícióba tömörülő szovjet­ellenes csoportok „gyakorló akciókat” kezdtek. Ezek — kezdeményezőik véleménye szerint — arra lettek volna hivatottak, hogy megakadá­lyozzák a szocialista orszá­gok sportolóinak szereplését, lélektanilag lehetetlenné te­gyék azok helyzetét. Úgyne­vezett „konspirációs” lakáso­kat készítettek elő, ahol „menedéket” találtak volna azok a sportemberek, akik úgymond a „szabadságot vá­lasztják”. Az olimpiai láng az Egye­sült Államok légierejének repülőgépén Görögországból érkezett New Yorkba. Ami­kor azonban a lángot ünne­pélyesen átadták az olimpiai játékokat rendező országnak, nem voltak jelen görög hi­vatalos személyiségek, mert sértőnek tartották, hogy a házigazdák kiárusították az olimpiai stafétában való részvétel jogát. (MTI) Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójá­nak eredményei: Szondi SE —Lajoskomárom 2:0 (0:0), Mány—Perkáta 6:1 (2:1), Ercsi—Iváncsa 3:3 (1:2), Enying—Pusztavám 3:1 (0:0, Polgárdi—Toldi SE 0:0, Lo­­vasberény—Mezőfalva 2:1 (2:0), Seregélyes—D. Épí­tők 2:1 (0:1), Mór—Tordas 4:0 (1:0). Sport Szomorú buszpremier Repült a kő... Jól céloztak a DVTK játéko­sai is a Videoton elleni mérkő­zésen. Mindhárom góljuk bom­bagól volt. A hazai közönség helyenként óriási ovációval ün­nepelte teljesítményüket. Mita­gadás az első félidőben helyen­ként jól játszott a hazai együt­tes, de ehhez kellett a Video­ton halványabb teljesítménye is. A második játékrészben már egyre fáradtak a vendég­látók, és Májer gólja után lé­nyegében eldőlt a mérkőzés. A második játékrészre erősen fel­javuló Videoton győzelme azt jelentette, hogy most már ma­tematikailag sincs semmi esé­lye a DVTK-nak a bennmara­dásra. Sajnos nemcsak a futballis­ták céloztak jól, hanem egy magáról megfeledkezett szur­koló is. A Videoton együttese erre a mérkőzésre már, a nem­rég vásárolt, minden igényt ki­elégítő busszal utazott. A sta­dion előtt a rendezők megfele­lő őrizetet biztosítottak, de hiába kísérte két rendőrkocsi is a város határáig a csapatot szállító buszt, mégis sajnálatos esemény történt. A város hatá­ra felé járva a járdáról egy kő repült a busz felé és kitörte az egyik ablakot, így, egy elva­kult, magáról megfeledkezett szurkoló „jóvoltából” nemcsak zuhogó esőben, de meglehető­sen „szellősen” kényszerült a csapat hazatérni. Torna Győzelem az NSZK ellen Az NSZK-beli Aalenben mérte össze erejét Magyar­­ország és a Német Szövet­ségi Köztársaság férfi tor­nászválogatottja. Az első napon, az előírt gyakorla­toknál bizonytalankodtak a magyarok, másnap azonban nagyon jól tornáztak és 570,75,569,50 arányban meg­nyerték a csapatversenyt. A magyar együttesnek tagja volt a dunaújvárosi Paprika Jenő, aki Guczoghy után a csapatból a második leg­jobb pontszámot érte el. Kézilabda Rangadót nyert a Szondi SE Az NB I-ben a hét végén máris befejeződik a tavaszi szezon. A Kohász női együt­tese, amely pénteken győzött, vasárnap pedig vesztett, a középmezőnyben foglal he­lyet. Annál hátrányosabb helyzetben van a Kohász fér­fi csapata, amely a hét vé­gén ráadásul legfőbb vetély­­társaitól szenvedett újabb vereségeket. NB I Nők D. Kohász— EMG SK 24:23 (10:7) Az újonc vendégcsapat ala­posan föladta a leckét a Ko­hásznak (Baranyi — Bodol­­lainé 3, Minárovicsné 2, Nagy E. 1, Kovácsné 2, Varga 7, Erdősi 3; csere:­ Szarka 3, Nagyné 3, Fritsch). Szoros küzdelem után a má­sodik félidő közepén végre elhúztak a hazaiak, s az 51. percben már 22:16-ra vezet­tek. A biztosnak látszó győ­zelem tudatában megkísérel­ték lerohanni ellenfelüket, ebből azonban csupán nagy­­nagy kapkodás lett, s majd­nem a vesztükbe rohantak, a rutinos EMG kis híján ki­egyenlített ... Debreceni MVSC—D. Kohász 27:18 (13:8) A titkos bajnokjelölt deb­receniek otthonában nem sok esélye lehetett a Kohásznak (Baranyi — Bodollainé 6, Minárovicsné 5, Nagy E., Kovácsné, Varga 1, Erdősi 1; csere: Szarka 4, Tenkéné 1, Nagyné, Fritsch) Ráadásul a játékvezetők is megkönnyí­tették a hazaiak dolgát, a du­naújvárosi játékosok soroza­tos kiállításával. Így aztán hiába védett Baranyi bravú­rosan. Férfiak Debreceni Dózsa—D. Kohász 26:22 (14:12) A nagy akarással küzdő dunaújvárosiak sokáig esé­lyesek voltak Debrecenben a pontszerzésre, hiszen a ha­zaiak hét perccel a befejezés előtt mindössze egy góllal vezettek. Sajnos a hajrára el­fogyott a Kohász ereje, s az értékes két pont a Dózsa zsákmánya lett. A Kohász legjobb góllövői: Tenke 7, Józsa 5, Elektromos—D. Kohász 22:17 (7:6) A Kohász számára úgyszól­ván létkérdés lett volna a szintén a kiesőj­elöltek között emlegetett vendégcsapat le­győzése. Talán ez az oka, hogy a dunaújvárosiak rop­pant idegesen, rengeteg hibá­val játszottak. Pedig az első félidőben az Elektromos sem jeleskedett, így csak elvétve került a kapukba a labda. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, perceken belül elhúztak és a további­akban nem forgott veszély­ben biztos sikerük. A Ko­hászból csupán Tenke ját­szott jól, de hiába lőtt egy­maga tizenegy gólt. A bajnokság állása 1. Bp. Honv. 11 10 1 0 330-262 21 Szondi SE—Békéscsaba 27:19 (13:6) Az NB I-be pályázó Békés­csabának szikrányi esélye sem volt Székesfehérváron a kiemelkedően jól játszó Szondi SE-vel (Németh — Kiss L. 2, Sipos 6, Iván 5, Ma­jor 8, Balogh 3, Gáspár 1; csere: Török, Kiss J., Varga 2, Gönczi, Baki) szemben. Percről percre nőtt a különb­ség, s a második félidőben már egy kicsit a közönségnek is játszhattak a fehérváriak. A csapat valamennyi tagja kitett magáért, ám Németh, Sipos, Balogh és Major tel­jesítménye külön is említést érdemel. A Szondi SE szerdán 16 órakor őszről előrehozott mérkőzésen a jó képességű Dunai Kőolaj együttesét lát­ja vendégül a Köfém-sport­­csarnokban. A bajnokság állása 1. Vasas 11 9 0 2 221-176 18 2. Bakony V. 11 9 1 1 306-242 17 3. DMVSC 11 8 1 2 288-232 17 4. Bp. Sport. 11 8 1 2 282-228 17 5. Építők 11 6 2 3 250-237 14 6. Tatabánya 11 6 0 5 252-249 12 7. Borsodi B. 11 5 1 5 263-281 11 8. D. Kohász 11 5 1 5 239-262 11 9. Békéscsaba 11 5 1 5 229-254 11 10. BHG SE 11 4 0 7 224-240 8 11. FTC 11 3 1 7 243-237 7 12. TFSE 11 2 0 9 224-264 4 13. Győri T. 11 2 0 9 223-290 4 14. EMG SE 11 1 1 9 219-271 3 Meglepően fölényes győzel­met aratott a Szondi SE a bajnokjelölt Békéscsaba el­len, mint a felvételen is lát­ható, többek között erélyes védekezésének köszönhetően 2. Veszprém 11 9 0 2 287-240 18 3. Tatabánya 11 7 2 2 317-280 16 4. Rába ETO 11 8 0 3 300-258 16 5. Szeged 11 6 1 4 328-305 13 6. FTC 11 6 0 5 275-268 12 7. PMSC 11 6 0 5 254-262 12 8. Várpalota 11 5 0 6 244-251 10 9. Ózd 11 3 3 5 256-234 9 10. Elektromos 11 4 0 7 261-267 8 11. Debrecen 11 3 0 8 258-281 6 12. Hódiköz 11 3 0 8 241-310 6 13. Délép 11 2 1 8 268-296 5 14. D. Kohász 11 1 0 10 235-290 2 NB I B 7. OLDAL Röplabda NB I Jó formában a Volán-férfiak A bajnokság hajrájában jó formában játszanak a Volán SC férfi röplabdásai, akik sorozatban hatodszor győz­tek egymás után. Továbbra is szeszélyesen szerepel vi­szont a Volán női csapata, igaz, egy sor játékosát, kény­telen nélkülözni. Nők BVSC—Volán SC 3:1 (6, —6, 7, 11) Az erősen tartalékos fehér­váriak (Sólymos, Lánczos, Fésűs, Kovács M., Fellegvári, Kovács Á.; csere: Szatzker) jó mezőnyjátékkal és nagy lelkesedéssel akár nyerhettek volna idegenben. A harmadik játszmában 5:0-ra, a negye­dikben 6:0-ra vezettek, ám a bravúros kezdés után a foly­tatás elmaradt. Férfiak Volán SC—Nyíregyháza 3:0 (13, 11, 13) A Székesfehérváron leját­szott rangadó a várakozás­nak megfelelően nagy küz­delmet hozott. A fehérváriak (Alekker, Szabó, Balogh, Győrök, Incze, Czékmán; cse­re: Vajda, Körmendi) kez­dettől magabiztosan, jól játszottak és Balogh ve­zérletével egy percre sem engedték át a kezdeménye­zést az egyébként jó hírét teljesítményével is igazoló vendégcsapatnak. Nők VOLÁN SC—SZOLNOKI VEGYIMŰVEK 3:0 (7, 13, 9) Az „alsóház" két legjobb csa­pata a bajnokság utolsó előtti fordulójában Székesfehérváron mérte össze erejét, a tét lénye­gében a csoportelsőség volt. A fehérváriak (Sólymos, Lánczos, Fésűs, Fellegvári, Kovács M., Szatzker) elsők akartak lenni és ennek az akaratnak meg kellett hajolnia az amúgy játékerőre ta­lán nem gyengébb vendégcsa­patnak. Az első és a harmadik játszmát magabiztosan nyerte ez elveszett labdát nem ismerő, ez­úttal nagyon egységes Volán, a másodikat viszont több pontos hátrányból, küzdőképességből is jól vizsgázva. Az utolsó forduló eredményétől függetlenül ezzel a kilencedik helyen fejezi majd be a bajnokságot. A bajnokság állása a 9—16. helyért: 9. Malév SC 26 2 4 70:24 48 10. Szfv. Volán 26 21 5 67:38 47 11. NYVSSC 26 18 8 63:33 44 12. BKV Előre 26 14 12 58:47 40 13. TFSE 26 11 15 45:57 37 14. ZTE 26 10 16 40:62 36 15. Bakony V. 26 8 18 33:62 34 16. 22. sz. Volán 26 0 26 20:78 26 TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 19. heti totónyeremények az illeték le­vonása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 74 darab, nyereményük egyenként 43 081 forint, 13 találatos szelvény 181 darab, nyereményük egyen­ként 23 732 forint, 12 találatos szelvény 4107 darab, nyeremé­nyük egyenként 697 forint, 11 ta­lálatos szelvény 39 255 darab, nyereményük egyenként 73 fo­rint, 10 találatos szelvény 209 831 darab, nyereményük egyenként 26 forint. A közölt adatok nem véglegesek. A helyes tippek: 2, 1, 2, x, 2, 2, x, x, 1, 1, x, x, 1, 1. Újabb úszótanfolyamok indulnak az Árpád-fürdőben a Székesfehérvári Volán SC szervezésében az alábbi időpontokban: Nagycsoportos óvodásoknak 5 éves kortól május 16-tól szerda, pénteki napokon reggel 8—9 óráig, 7 éves kortól május 22-tól este 19.30—20.30 óráig. Továbbá a június 12-én induló intenzív óvodás tanfolyamokra is elfogadnak már jelentkezést 5 éves kortól. Jelentkezés és bővebb felvilágosítás a Volán Utazási Irodában, Rákóczi út 4. Telefon: 14-001. 5811