Fejér Megyei Hírlap, 1984. május (40. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-08 / 106. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1984. MÁJUS 8. KEDD A Videoton harmadik gólja után Végh Tibor mintha azt mondaná Szabónak: „Jóska, a te fejed aranyat ér!” A gólszerzőt Horváth ,. Disztl L., Horváth F., valamint egy labdaszedő gyerek köszönti Fotó: Rabáczy Szilárd Videoton-Bp. Honvéd 3:2 (2:0) Bajnok(jelölt)-verés A nézők többsége kihasz­nálva a nagyszerű napsütéses időjárást vasárnap délelőtt, ingujjra vetkőzve figyelte a forduló egyik legérdekesebb mérkőzését. A televízió és a rádió egyenes adásban közve­títette a 90 percet. Így a he­lyi nézők (5000) mellett több százezren figyelhették, hall­hatták, hogy a Videoton az első félidőben viharos táma­dásokkal és pazar gólokkal kezdett. Ebben a félidőben lüktetett a játék, a Videoton diktálta az iramot. Talán a Honvéd játékosai sem hitték el, hogy a fehérváriak ilyen mozgalmas játékra képesek. Szünet után aztán váratlan fordulat következett. Rövid­zárlat következtében a kis­pestiek nyolc perc alatt ki­egyenlítettek és közelálltak ahhoz, hogy a harmadik gólt is megszerezzék. Szerencsére Csuhayék átvészelték ezt a nehéz időszakot , „megúsz­ták” újabb gól nélkül. A fe­hérvári együttesnek volt lel­kiereje, nem adta fel. Követ­kezett a 80. perc. Az őszi gól­király Szabó ezúttal sem ta­gadta meg önmagát, pazar fe­jes­góljával ismét vezetést szerzett. Ez pedig már a két pontot jelentette, az igen ér­tékes győzelmet a bajnokje­lölt ellen. Kovács Ferenc (Videoton): — Az első félidőben csapa­tunk kifejezetten jó teljesít­ményt nyújtott, és megérde­melten jutottunk vezetéshez. Szünet után érthetetlen rö­vidzárlat következett, a Hon­véd ezt kihasználva egyenlí­tett. Csak dicsérni tudom já­tékosaimat, hogy ebből a helyzetből is talpra tudtak állni. A nagy meleg alaposan próbára tette mindkét csa­patot, akik derekasan küzdöt­­ték végig a 90 percet. A mér­kőzés összképe alapján úgy érzem, megérdemelten győz­tünk a bajnokjelölt ellen. Komora Imre (Bp. Hon­véd) : — Izgalmas, színvona­las mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat győzött. A máso­dik félidő elején gyorsan egyenlítettünk, és helyzeteink alapján ekkor több gólt is szerezhettünk volna. Egy vé­delmi hiba eldöntötte a talál­kozót. Célunk továbbra is változatlan: bajnokságot aka­runk nyerni. A vereség elle­nére — erről a televízió né­zői is meggyőződhettek — emelt fővel távozhattunk a Sóstói stadionból. * * * A mérkőzés jegyzőkönyve. Videoton—Bp. Honvéd 3:2 (2:0) Sóstó 5000 néző. Vezette: Nagy B. (jól). Videoton: Disztl P.— Végh, Disztl L., Csuhay, Horváth G. — Csongrádi, Wittmann (Vaszil 71. perc), Vadász­­— Májer, Szabó Szirják (Hor­váth F. 66. perc). Bp. Honvéd: Andrusch­­— Sallai, Nagy, Garaba, Varga — Gyimesi, Sikesdi, Détári — Bodonyi, Gere (Kovács a szünetben), Esterházy. A gólok rövid krónikája. 10. perc: Májer bal oldali remek beadását Szabó hat méterről egyből helyezte a kapuba. 1:0. 39. perc: Vadászt a váloga­tott Nagy Antal csak vissza­rántani tudta a 16-os előtt. „Jutalma” sárga lap és sza­badrúgás lett. Májer ravasz lövése a felső lécről, majd­ Andrusch hátáról pattant a gólvonal mögé. 2:0. 47. perc: A csereként be­állt Kovács beadását Détári lekezelte, majd a kapu bal oldalába lőtte. 2:1. 55. perc: Tűzijáték után Si­kesdi lövése a bal kapufáról pattant ki, majd az 5-ösön álló Bodonyi nem hibázott. 2:2. 80. perc: Májer elfutott a jobb szélen, beadását Vadász fejelte az érkező Szabó elé, aki ugyancsak fejjel továbbí­tott a Honvéd kapujának bal oldalába. 3:2. Sárga lap: Nagy Antal (39. perc). Szögletarány: 8:4 (1:2) a Honvéd javára. — Kollósy — győr 2:1. Szombaton: Diósgyőr—Video­ton (17.30). A mérkőzés szünetében a dunaújvárosi MHSZ ejtőer­nyős és repülősklub nagy si­kerű bemutatót tartott Az NB I állása: 1. Bp. Honv. 25 16 5 4 55-21 37 2. I. Dózsa 25 11 10 4 42-25 32 3. Rába ETO 25 12 7 6 58-48 31 4. Videoton 25 12 5 8 38-25 29 5. Tatabánya 25 11 7 7 35-32 29 6. SZEOL AK 25 10 6 9 36-36 26 7. ZTE 25 10 5 10 33-32 25 8. Vasas 25 10 5 10 32-31 25 9. Csepel 25 8 8 9 30-33 24 10. Pécsi MSC 25 7 10 8 29-32 24 11. MTK-VM 25 9 6 10 36-40 24 12. Haladás 25 10 4 ll 25-35 24 13. FTC 25 8 7 10 36-37 23 14. Volán SC 25 5 8 12 34-49 18 15. NYVSSC 25 6 5 14 26-46 17 16. Diósgyőr 25 2 8 15 18-41 12 Eredmény: Tatabánya—Diós­ JÉL. LEGFINOMABB / 7 IMPORT TAKARÓK , IPARCIKK ^ ./ / közül l30°—1680 Ft-ig, / ----, valamint az olcsóbb \\11 / cseh takarók és steppelt paplanok kü­zü­l választhat \ 250—262 Ft-ig \ az ÁGYNEMŰBOLTBAN, ' ■—^ Székesfehérvár, Március 15. u. belvárosi (KfiK|) ágynemű ^ 5499 Totó­tájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 18. heti TOTO-nyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők : 13 plusz 1 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 2 598 344 forint, 13 találatos szelvény 2 darab, nyereménye 1 299 172 forint, 12 találatos szelvény 102 darab, nyereménye 25 474 forint, 11 találatos szelvény 1251 darab, nyereménye 2077 forint, 10 találatos szelvény 11 177 darab, nyereménye 349 forint. A közölt adatok nem véglegesek. A helyes tippek: 1, 1, 1, 2, 2, 1, x, x, x, 1, 1, 2, 2, 2. Sport Meggyújtották az olimpiai lángot Nem a megszokott ün­nepség keretében, nem ez­rek jelenlétében, hanem csak néhány tucat közre­működővel került sor hét­főn Olympiában az olimpiai láng meggyújtására. Az eseményen képviseltette magát a szocialista görög kormányzat is, annak elle­nére, hogy nem értett egyet az olimpiai staféta kiáru­sításával. Aposztolosz Laszarisz, a miniszterel­nökségi ügyek minisztere mellett jelen volt a Nem­zetközi Olimpiai Bizott­ság képviseletében a görög Nikosz Nisziotisz és Nikosz Filaretosz, valamint az olasz Giorgio di Stefani. Ott volt a Los Angeles-i nyári játékok szervező bi­zottságának ötfős küldött­sége is. A görög Katherina Didaszkalou, New Yorkban tanuló színésznövendék egy tükör segítségével össze­gyűjtve a nap sugarait kel­tette életre a lángot. Eköz­ben Olympia városházá­nak környékén több száz fiatal tüntetett nem­tetszé­sét kifejezve az amerikaiak már ismert akciója ellen. A 40 perces ceremónia után Olympiából egy heli­kopteren Athénba vitték a fáklyát, onnan pedig egy amerikai különgép szállí­totta New Yorkba. Innen kedden kezdi meg 15 ezer km-es amerikai útját a sta­féta, amelynek 4000, egy­­egy kilométeres szakaszát egyenként 3000 dollárért el­adták. Nem sokkal a heli­kopter felszállása után fia­talok százai zarándokoltak Olympiába Pierre de Cou­­bertinnek, az újkori olim­piai játékok szülőatyjának emlékművéhez és virágok­kal halmozták el. Területi, megyei bajnokság A területi labdarúgó-baj­nokság vasárnapi forduló­jában a következő ered­ményeket érték el csapa­taink: MÁV Előre—Dorog 1:3 (1:1), TF1—D. Kohász 1:3 (1:1), Ráckeve—Ikarus 7:0 (3:0). A megyei I. osztály ered­ményei: Toldi SE—Szondi SE 1:2 (0:1), Tordas— Enying 2:2 (0:0), Puszta­vám—Ercsi 3:0 (3:0), Iván­­csa—Mány 1:1 (1:1), Perká­­ta—Seregélyes 2:2 (0:2), D. Építők—Lovasberény 3:1 (3:1), Mezőfalva—Polgárdi 0:1 (0:1), Lajoskomárom— Mór 0:2 (0:0). Evezés Jól ment a hajó Kilenc ország versenyzői adtak egymásnak találko­zót Szegeden, a második nemzetközi regattán. A fér­fi számokban hagyomá­nyaiknak megfelelően ki­válóan szerepeltek az Agárdi MEDOSZ evezősei és fölényes győzelmeket arattak vetélytársaik fölött. Eredmények: Férfi egypárevezős: 1. Ódor 7:59,8, 2. Molnár 8:02,6, 3. Maróthy 8:06,5. (Valamennyi Agárdi ME­DOSZ) Kétpárevezős: 1. Maróthy—Keller 7:12,1, 2. Molnár—Vörös 7:12,5, 3. Ódor—Südi 7:21,5. (Vala­mennyi Agárdi MEDOSZ) Négy­párevezős: 1. Csepel 6:49,2, 2. Agárdi MEDOSZ 6:52,2. Négypárevezős (a második napon): 1. Agárdi MEDOSZ 6:42,00, 2. Iktus (jugoszláv) 6:49,0. Ifjúsági egypárevezős: 1. Djurics (jugoszláv) 6:20,8, 2. Nowak (lengyel) 6:22,9, 3. Sisa (VVSZ) 6:27,8. Veterán egypárevezős: 1. Forberger (NDK) 4:46,8, 2. Csankó (Agárdi MEDOSZ) 4:48,3. 7. OLDAL Öttusa Volán Kupa Tamás és Slett jó rajtja Lengyel, osztrák, szovjet és természetesen magyar öt­tusázók részvételével szom­baton Székesfehérváron megkezdődött a Volán Kupa nemzetközi verseny. Felnőtt, junior és ifjúsági korosz­tályokban 64-en próbáltak szerencsét. A­ népes mezőny miatt két napra elhúzódó lo­vaglás — lévén könnyen kö­vethető pálya és sok jó ké­pességű ló — nem állította túlságosan nehéz feladat elé a résztvevőket. A többség 1000 pont fölötti eredményt ért el, s a gyakoribb hibá­­zások is ritkaságnak számí­tottak. A felnőtteknél öten érték el a maximális 1100 pontot: Kéri és Fürtshall a Csepelből, a lengyel Rosen­­feld, az újpesti Fáth, vala­mint a gödöllői Hicsák. Az összevont ifjúsági és junior mezőnyben úgyszintén öten zsebelték be a maximális pontszámot, mégpedig a cse­peli Orosz, az újpesti Varga Gy, a honvédos Farkas és a közönség örömére két fehér­vári legény is, Slett és Tóth. A Volán SC elsőszámú re­ménysége, az ifjúsági válo­gatottba pályázó Tamás Jó­zsef kevésbé volt szerencsés, de 990 pontjával nem ma­radt le jelentősen vetélytár­saitól. A felnőtt csapatverseny­ben az első szám után Hon­véd, Csepel és Gödöllő volt az első három sorrendje. Az avatatlan számára meglepe­tés, hogy a házigazda Volán SC nem indított csapatot, ugyanis nem volt kivel. De­meter, az egyesület junior világbajnoka pillanatnyilag katona, a másik élversenyző, Szatmári éppenhogy lábado­zik porcműtéte után, Korpo­­nai, Pozsonyi és Nagy Gyula pedig abbahagyta a verseny­zést. Márpedig ekkora vér­­veszteséget a Volánénál erő­sebb szakosztályok sem bír­nának el egykönnyen. Sebaj, majd legközelebb, hiszen jönnek a fiatalok... Hétfőn került sor a ver­seny alighanem legmegeről­­tetettebb számára, a vívásra. Sokatmondó adat, hogy a rendezők örömére alig több mint 9 óra elteltével min­denki levívta a maga csekély fejenként 59 (!) asszóját... A honvédos Divéki bizo­nyult a szám legjobbjának 44 győzelemmel, ez 1057 pontot ér. 1038 ponttal a cse­peli Fürsthall lett a máso­dik, aztán holtversenyben Burger (Honvéd), Kéri (Cse­pel) és Kologrinov (Voro­­silovgrád) következett 1019— 1019 ponttal. Kerek 1000 pontot teljesített és ezzel a mezőny legjobb ifjúsági ver­senyzője lett ebben a szám­ban Tamás József és a maga 905 pontjával az élcsoport­ban végzett a másik fehér­vári fiatal, Slett is. P. E. Kézilabda Mehetne jobban is Az olimpiai felkészülésre való tekintettel rohamlép­tekkel halad az NB I-es baj­nokság, egy hónap alatt ki­lenc fordulót hagytak maguk mögött a csapatok. A Kohász női együttese a várakozás­nak nagyjából megfelelő tel­jesítménnyel a középmezőny­ben foglal helyet, a sérülé­sekkel megtizedelt férficsa­pat viszont máris szorult helyzetben van. Váltakozó szerencsével szerepel az NB I B-ben a Szondi SE, amely legutóbb az újonc Ceglédtől szenvedett vereséget NB I Nők Bp. Építők—D. Kohász 28:24 (16:12) Küzdelmes, feltűnően sportszerű mérkőzésen mind­végig nagy lelkesedéssel ját­szottak a vendég dunaújvá­­­rosiak (Baranyi — Tenkéné 2, Kovácsné 2, Szarka 1, Nagy E., Varga 10, Erdősi 2; csere: Fritsch, Minárovicsné 2, Juhász, Bodollainé 5), akik az utolsó percekig kétségessé tudták tenni az esélyesebb hazai csapat győzelmét. A meglepetés végül a Ko­hász-kapusok gyengélkedése, illetve az első félidőbeli bi­­zo­nytalan védekezés miatt maradt el. D. Kohász—Ferencváros 25:22 (13:8) Lüktető iramú, színvonalas mérkőzést játszott Dunaúj­városban a két csapat. Kez­dettől a Kohász (Baranyi — Tenkéné, Kovácsné 2, Nagy E. 3, Juhász, Varga 4, Erdősi 4; csere: Fritsch, Szarka 4, Minárovicsné, Bodollainé 8) irányította a játékot és a 47. percben már 20:13-ra veze­tett. Ekkor 3 percen belül 3 dunaújvárosi játékost is ki­állítottak 2—2 percre a bírók, s a lehetőséggel élve a Fra­di villámgyorsan 20:17-re felzárkózott. A Kohászt di­cséri, hogy a hajrában újra erősíteni tudott és egy pilla­natig sem forgott veszélyben megérdemelt győzelme. 10. Békéscs. 9 3 1 5 180-212 7 11. BHG 9 3 0 6 178-193 6 12. TFSE 9 2 - 7 185-214 4 13. BMG EK 9 11 7 174-211 3 14. Győri T. 9 1 - 8 172-235 2 Férfiak Rába ETO—D. Kohász 24:20 (13:9) A jó helyezésre pályázó győriek lendületes, erőszakos harcmodorával szemben nem volt ellenszere a házigazda Kohásznak. A hajdani duna­újvárosi játékos, Vura vezér­letével végig 3—4 góllal ve­zetett az ETO és noha gyak­ran került emberhátrányba túlzott harciassága miatt (a másik volt dunaújvárosit, Deá­­kit ki is zárták a játékvezetők), a dunaújvárosiak nem tudtak élni a lehtőséggel. A Ko­hászból csupán a 10 gólt szerző Tenke és Gáspárik játszott jól Veszprémi Építők— D. Kohász 32:23 (16:12) A papírformának megfele­lően magabiztosan nyert a jobb erőkből, álló, házigazda veszprémi csapat. A Kohász tisztesebb eredményt érhetett volna el, csakhogy négy bün­tetőt is kihasználatlanul ha­gyott. Legjobb góllövők- Horváth 10, Tenke 6, Gáspá­rik 5. Jók: Horváth és Gás­párik. NB I B Cegléd—Szondi SE 21:20 (11:10) Cegléden az első perctől az utolsóig fej-fej mellett haladt a két csapat, felváltva estek a gólok. 21:20-as állás­nál, nem sokkal a befejezés előtt a fehérváriak (Németh — Gáspár 3, Sipos 4, Iván 8, Major 2, Balogh 2, Kiss 1; csere: Török, Gönczi) sza­bályosnak látszó gólt lőttek, a játékvezetők azonban nem érvényesítették a találatot. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Szondi SE-ből hiá­nyoztak a jó egyéni teljesít­mények és 3 hetes is kima­radt. A bajnokság állása X. Bakony V. 2. Vasas 3. DMVSC 4. Bp. Sport. 5. Építők 6. Tatab. 7. Borsodi B. 8. Dunaújv. 9. FTC 9 7 11 242-191 15 9702 188-147 14 9612 240-196 13 9612 215-184 13 9522 211-198 12 9603 205-200 12 9414 214-219 9 9414 197-212 9 9315 211-200 7 A bajnokság állása 1. Bp. Honv. 9 8 1 0 269-216 17 2. Tatab. 9 6 2 1 264-218 14 3. Rába ETO 9 7 0 2 243-209 14 4. Veszprém 9 7 0 2 229-196 14 5. PMSC 9 6 0 3 211-205 12 6. FTC 9 5 0 4 228-225 10 7. Szegedi V. 9 4 1 4 263-251 9 8. Ózd 9 3 3 3 208-221 9 9. Várpalota 9 4 0 5 192-205 8 10. Hódiköt 9 3 0 6 194-249 6 11. Elektromos 9 2 0 7 211-227 4 Debrecen 9 2 0 7 211-227 4 13. Délép SC 9 1 1 7 216-244 3 14. Dunaújv. 9 1 0 8 196-242 2