Fejér Megyei Hírlap, 1984. október (40. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-30 / 255. szám

FEJÉR MEGYEI HIRAP , 1984. OKTÓBER 30. KEDD Kosárlabda Két győzelem A hétvégi fordulóban mindkét fehérvári NB I-es férfi csapat győzni tudott, ki­használva a hazai pálya elő­nyét. A női NB II-ben maga­biztosan nyert az Építők együttese. NB I, férfiak Videoton—Kecskeméti SC 76:75 (40:34) Izgalmas mérkőzést vívott Fehérváron a két csapat. A Videotont (Nagy 12, Hevesi 23, Csarnai 7, Szabolcs 17, Varga J.; csere: Szilasi 2, Kö­ves, Urbán 4, Huber 4) ezút­tal is roppant szeszélyes volt, hol csillogott, hol kétségbe­esetten kapkodott. A 10. perc­ben már 25:12-re vezetett, a félidő végén azonban csak­nem kiegyenlített a mindvé­gig egyenletesen játszó Kecs­kemét. Szünet után ismét a fehérváriak kezdtek jobban, s a 27. percben 55:38-ra elhúz­tak. Aztán megint egy kiadós hullámvölgy következett, a szép számú közönség érthe­tetlenül nézte, miként bizony­talanodnak el egyik pillanat­ról a másikra az amúgy jó képességű játékosok. A KSC élt a lehetőséggel, egyre job­ban megközelítette a Video­tont, sőt, 10 másodperccel a befejezés előtt a vezetést is átvette. Még jó, hogy a hazai­ak utolsó próbálkozását sze­rencse kísérte, a korábban rengeteget hibázó Varga a legutolsó másodpercben kö­zelről betalált. Ifjúságiak: Videoton—Kecs­kemét 90:58 (42:24). Legjobb dobók: Dreisinger 24, Sziget­vári 20, Baumann 14. AR Építők—Nyíregyházi TK 93:79 (42:36) Az újonccal szemben már az első 10 percben megnyug­tató előny­­ szerzett a fehér­vári csapat (Fekete 17, Kiss J. 25, Nagy 16, Malcsik 2,­ Kiss K. 22; csere: Hegedűs P. 5, Árvay 6, Slett). Nem is volt gond egészen a második fél­idő közepéig, amikor a nyír­egyháziak ripsz-ropsz két pontra fölzárkóztak. Szeren­csére a hajrában segített a rutin, az Építők végre-vala­­hára megértette, hogy magas centereit kell helyzetbe hoz­ni, s ők egymás után dobál­ták a kosarakat az alacsony védők között. Ifjúságiak: Építők—Nyír­egyháza 79:67 (54:35). Leg­jobb dobók: Hegedűs Gy. 26, Hegedűs F. 18, Hegedűs P. 15. Az Építők—Komlói Bányász 92:55 (48:23) A második félidőben gyak­ran könnyelműsködött a fe­hérvári csapat, de a klasszis­sal gyengébb ellenféllel szem­ben ezt is megengedhette magának. Legjobb dobók: Bata 33, Vitéz 15, Bánfi 12, Kirr 9. A bajnokság állása 1. BSE 4 0 364-303 8 2. Kecskemét 3 1 347-288 7 3. Videoton 3 1 314-268 7 4. Sopron 3 1 380-350 7 5. SÁÉV 3 1 322-312 7 6. AB Építők 1 3 320-324 5 7. Ganz­ M. 1 3 341-384 5 8. Nyíregyháza 1 3 310-357 5 9. Bakony V. 1 3 284-343 5 10. TFSE 0 4 295-348 4 NB II, nők Hevesi László (sötét mezben kosárra dob) a szombati mérkő­zésen a Videoton legjobbja volt Fotó: Rabáczy Szilárd KÉZILABDA Szondi SE—Cegléd 29:25 (15:14). A válogatott Baloghot nélkülöző fehérvári csapat (Benis — Kiss L. 5, Saliga 10, Páll 3, Csík 3, Rósa 3, Gön­czi 5; csere: Nagy Cs., Bese, Kiss J., Margaritovics, Baki) nehezen kapott lábra, az első félidő közepén nem kis meg­lepetésre még a vendégek ve­zettek négy góllal. Szünetig sikerült javítani, a második félidő elején pedig gyors le­­rohanásokból hat góllal elhú­­zo­t­t a Szondi SE. Indulatok­tól fűtött, kemény küzdelem­ben végeredményben bizto­san diadalmaskodtak a fehér­váriak, akik ezzel a győze­lemmel a harmadik helyen fejezték be az NB I-es baj­nokságot. Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában az alábbi eredményekről kaptunk jelentést: Sallai SK—Lovasberény 2:0, Sere­gélyes—­Tordas 2 3, Mány—Mór 1:1, Pusztavám—Polgárdi 3:0, Lajos­­komárom—Perkáta 1:0, Mezőfalva—Ercsi 1:2, MÁV Előre—Ikarus 1:1, Toldi SE—Etyek 7:0. Videoton-Debrecen 2:2 (2:2) A vendégek örültek a döntetlennek Az utánpótlás bajnoki mérkőzésen a fiatalokból álló Videoton (Horváth Ferenc Bajára igazolt, Fuiszt pedig eltiltották) 2:0-ra kapott ki erősebb ellenfelétől. A mérkőzés előtt Kovács Ferenc közölte, hogy a Pá­rizsban győztes csapat kezd, bár Szabó érzi még sérülé­sét. Koszta volt a játékosok közül a legboldogabb, hiszen felesége a napokban egészsé­ges leánygyermeknek adott életet. Egész nap esett az eső, s a csúszós talajon a Videoton párizsi formáját idézte. Már a második percben Majer bombagólt lőtt, 4 perccel ké­sőbb pedig Vadász beadását Burcsa óriási erővel lőtte a léc alá 2:0. Kiütéses vereség volt kilátásban, amikor a Debrecen talpra állt. A 10. percben Tóth lövését Disztl P. még bravúrral hárította, a kipattanó labdát azonban a Siófokról átigazolt Szabó a kapu jobb oldalába lőtte. A fehérvári gólkirály Szabó a 12. percben elhagyta a játék­teret, mert egy felugrásnál úgy érezte, hogy megroppant a térde. Helyére Gömöri állt be. (Szabó J. hétfőn délelőtt Dérfalvi Imrének, a labda­rúgó szakosztály elnökének társaságában Párizsba repült, ahol a Vidóban veszik át az európai mesterlövészek díjai­kat.) A félidőben a Debrecen egyenlített, a volt ferencvá­rosi Mörtel góljával. (Még egy cserét kényszerült végre­hajtani Kovács edző, a 21. percben a sérült Vadász he­lyére Palkovicsot küldte be.) Szünet után mindkét csa­pat nagy becsvággyal küz­dött. Élvezetes, izgalmas volt a küzdelem. Újabb gól már nem született, így a 2:2-es döntetlennek a debreceniek örülhettek. A fehérvári csa­pat játékán meglátszott, hogy szerdán igen erős kupamér­kőzést vívott az SG Paris el­len. Kovács Ferenc (Videoton): — 2:0-ás vezetés után ala­posan visszaestünk. A deb­receniek vérszemet kapva, még a félidőben egyenlítet­tek. A mérkőzés összképe alapján a döntetlent igazsá­gosnak tartom. Nagy György (Debrecen): — 0:2-ről egyenlíteni Fe­hérváron óriási dolog! A csa­pat valamennyi tagja dicsé­retet érdemel, hiszen egy nagyszerű ellenféllel szem­ben szereztünk pontot. Szepesi György az MLSZ elnöke: — Nagyszerű mérkőzést láttunk. A fehérvári csapat játékán fáradtság jelei mu­tatkoztak. Két kiválóságuk, Szabó és Vadász pedig korán kidőlt. Számomra meglepetés volt a debreceniek kiváló teljesítménye. * Sóstói stadion, 5000 néző, vezette: Jaczina. Videoton: Disztl P. — Végh, Csuhay, Vaszil, Hor­váth G. — Burcsa, Csongrá­di, Vadász (Palkovics 21. perc) — Majer, Szabó (Gö­möri 12. perc), Novath. Debrecen: Mező — Paró­­czai, Szigeti, Till, Kiss — Supka, Tóth, Szabó (Selyem 69. percben) — Magyar Zs. (Benyó 66. percben), Mörtel, Fodor. Gólszerzők: Majer (2. perc), Burcsa (6. perc), Szabó (10. perc), Mörtel (45. perc). Sárga lap: Paróczai az 5. percben a Vaszillal szemben elkövetett szabálytalansá­gért. H. F. Burcsa hatalmas lövéssel szerezte a második gólt TOTÓ-tájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 49 heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 talá­­latos szelvény 80 darab, nyereményük 43 173 forint. 13 találatos szelvény 79 da­rab, nyereményük 25 969 fo­rint. 12 találatos szelvény 951 darab, nyereményük 2895 forint. 11 találatos szel­vény 9211 darab, nyeremé­nyük 299 forint. 10 találatos szelvény 84 483 darab, nye­reményük 49 forint. A kö­zölt adatok nem véglegesek. • A helyes tippek: x, x, x, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1. Szerdán: MNK-forduló A labdarúgó MNK-ban szerdán fordulót bonyolíta­nak le. A Videoton Buda­pesten, a Szőnyi úton a BVSC-vel, a D. Kohász ugyancsak a fővárosban a Bp. Építőkkel mérkőzik. Seregélyesen a Bakony Ve­gyész vendégszerepel. Vala­mennyi mérkőzés 13.30 óra­kor kezdődik. Röplabda NB I Sikerek és kudarcok A hétvégi kettős fordulóban újabb győzelmeket aratott a Vo­lán SC női csapata, amely to­vábbra is veretlen. Mindkétszer nyert a férfimezőnyben az újonc Kohász is, ellenben a Volán SC együttese továbbra sem talál magára. NŐK Volán SC—Eger SE 3:1 (2, 6, —13, 2) Az első két játszmában min­den tekintetben jobb volt ellen­felénél a házigazda fehérvári csapat (Hende, Kovács M., Lán­­czos, Szaczker, Fellegvári, Sóly­mos; csere: Kovács Á., Hornung, Pálinkó, Szemmelweisz). A biz­tosnak látszó győzelem tudatá­ban a harmadik szettet elköny­­nyelműsködte a Volán SC, a ne­gyedik játszmában azonban újra nagyvonalúan játszott. Volán SC—Eger SE 3:1 (8, 12, —9, 10) Az egri visszavágón szokatla­nul népes közönség előtt jól kez­dett a változatlan összeállításban szereplő fehérvári csapat. 2:0-ás vezetés után a harmadik szett­ben megtorpant ugyan, a negye­dik játszmában azonban ismét okosan, erélyesen játszott. Jók: Hende és Kovács A. D. Kohász—Nógrádi SE 3:0 (4, 6, 13) A két újonc csapat dunaújvá­rosi rangadóján az első két játsz­mában vitathatatlan fölényben volt a Kohász (Vas, Gyurcsányi, Mázik, Ruffing, Berta, Majzik; csere: Stefanovszki, Nagy, Ho­­dop, Fodor). Csupán a harma­dik szett volt szoros, amikor a hazaiaknál lényegében a csere­sor játszott. D. Kohász—Nógrádi SE 3:2 (—14, —12, 8, 8, 11) A könnyű győzelem után a visszavágón fölényeskedve kez­dett a Kohász és erre csaknem ráfizetett. Az első szettet játsz­malabdáról veszítette el, a má­sodikban sem tudta megállítani a határtalan lelkesedéssel játszó hazai együttest. A dunaújváro­siak dicséretére legyen mondva, hogy a nehéz helyzetben mégis összeszedték magukat és keser­ves csatában, 145 perces küzde­lem után kiharcolták a fontos bajnoki pontokat. A változatlan összeállításban játszó csapatból Fodor és Ruffing játéka dicsér­hető. TFSE—Volán SC 3:0 (—10, 8, 7, 5) Az első játszmában 9:3-as ven­dégvezetés után még képes volt fordítani a Volán SC (Balogh, Alekker, Czékmán, Vajda, Győ­rök, Noficzer; csere: Pőcze, Hor­váth), később azonban már nem volt esélye a keményebben ütő, jobban sáncoló és a mezőnyben is ügyeskedő főiskolásokkal szemben. TFSE—Volán SC 3:0 (9, 15, 3) A budapesti visszavágón igye­keztek javítani a változatlan ösz­­szeállításban játszó fehérváriak, ám még csak játszmát sem sike­rült nyerniük. Az első szettben 9:9-ig jól tartották magukat, azután nyitásfogadási hibák mi­att pillanatok alatt veszítettek. A második játszmában 14:13-nál, majd 15:14-nél is játszmalabdá­juk volt, mégis alulmaradtak 36 perces küzdelem után. A harma­dik szettre már megadták ma­gukat. Egyedül Noficzer játszott jól. A B-csoport állása 9. Szfv. Volán 10.­­ BVSC 11. TFSE 12. Duna SE 13. Eger SE 14. Dutép SC 15. Szolnok 16. Délép SC 6 6 0 18: 5 12 6 5 1 16:10 11 6 4 2 15: 9 10 6 4 2 16:10 10 6 2 4 12:15 8 6 2 4 9:14 8 6 1 5 10:17 7 6 0 6 2:18 6 A B-csoport állása 9. Malév SC 10. TFSE 11. ZTE 12. D. Kohász 13. Szfv. Volán BKV Előre NYVSSC 16. H. Nógrádi SE 6 6 0 18: 2 12 6 6 0 18: 4 12 6 3 3 10:11 9 6 3 3 9:11 9 6 2 4 8:12 8 6 2 4 8:12 8 6 2 4 8:12 8 6 0 6 3:18 6 Az NB I állása 1:1, Újpest—FTC 2:0, MTK-VM— Tatabánya 2:1, Zalaegerszeg— Szeged 4:3. Szombaton: Csepel—Videoton (13 óra): 1. Videoton 9 6 2 1 17- 8 14 2. Pécs 9 5 2 2 13- 8 12 3. Bp. Honvéd 9 5 2 2 10- 5 12 4. Debrecen 9 4 3 2 11- 8 11 5. Rába ETO 9 4 3 2 13-13 11 6. Tatabánya 9 4 2 3 15- 8 10 7. MTK-VM 9 4 2 3 14- 9 10 8. Csepel 9 5 0 4 10- 6 10 9. ZTE 9 4 2 3 14-11 10 10. I. Dózsa 9 4 1 4 10- 7 9 11. Ferencváros 9 3 1 5 10-12 7 12. Haladás 9 3 1 5 7-10 7 13. Eger 9 2 3 4 6-14 7 14. Békéscsaba 9 3 1 5 9-19 7 15. Vasas 9 1 3 5 8-14 5 16. SZEOL AK 9 0 2 7 6-21 2 Eredmények: Honvéd-Vasas Területi bajnokság A Szondi SE labdarúgói a legutóbbi bajnoki mérkőzé­süket Dorogon játszották. A bányászcsapat 1:0-ás félidő után 2:0 arányban győzött. A nagyon lelkesen küzdő fe­hérváriak ellen csak nehezen nyert a Dorog. Érdekesség, hogy a hazaiak első gólját a MÁV Előréből átigazolt Dóm­ján lőtte. A Szondi SE szombaton a Takarodó úton a III. kerü­lettel mérkőzik. Labdarúgó NB II D. Kohász—22. számú Vo­lán 1:0 (0:0). Vasárnap Du­naújvárosban 1400 néző előtt fogadta a D. Kohász a sereg­hajtó 22. számú Volán csapa­tát. A dunaújvárosiak a követ­kező összeállításban szerepel­tek: Holló — Gróf, Boldóczky, Menyhárt, Miskovitz — Ress, Krukk, Tóth,­­ Németh P. (Keller a 75. percben) — Schneider (Simon a 67. perc­ben), Csikesz. Az első játékrészben nem alakult ki színvonalas játék. A Kohász többet támadott, de mindent középen akartak megoldani, és a Volán-véde­lem ezeket az akciókat si­kerrel hárította. Szünet után meglepetésre az első nagy helyzetet a fő­városiak hagyták ki. Ezután a Dunaújváros nagy lendü­lettel támadott, és a 81. perc­ben sikerült is a győztes gólt megszereznie. Szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak, Meny­hárt bal oldalról adott kö­zépre és Ress berobbanva, 5 méterről fejelt a kapuba. 1:0. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 71. percben Nagyot, a Volán játékosát a bíró utánrúgásért kiállította. A szívósan védekező Volán ellen a Kohász csak nagy küzdelemben szerezte meg a két pontot, jók: Boldóczky, Menyhárt, Miskovicz, Ress, az NB II Állása 1. Vác 14 9 3 2 30-11 21 2. Volán BC 14 9 3 2 30-13 21 3. Szolnok 14 8 3 3 30-17 19 4. Siófok­­ 14 8 2 4 24-18 18 5. Debr. Kinizsi 14 6 5 3 22-17 17 6. Nyíregyháza* 14 8 4 2 25-14 16 7. D. Kohász 14 6 4 4 13-14 16 8. Hódgép M. 14 5 5 4 16-13 15 9. Ózdi K. 14 5 5 4 19-19 15 10. Diósgyőr* 14 7 4 3 29-19 14 11. Sopron 14 4 4 6 18-20 12 12. Salgótarján 14 3 6 5 14-16 12 13. Nagykanizsa 14 4 4 6 11 23-28 12 14. Kazincbarcika 14 4 4 6 18-23 12 15. Bajai SK 14 3 4 7 14-24 10 16. Szekszárd 14 2 6 6 12-24 16 17. Keszthely 14 4 1 9 15-17 9 18. Bakony V. 14 3 3 8 8-23 9 19. Tapolca 14 2 4 8 14-24 8 20. 22. SZ. Volán 14 2 2 10 19-39 6 *­­ a Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. 7. OLDAL MOSTA CIÁROKIO LEGYEN A MUNKATÁRSUNK! A Fejér megyei Iparcikk Kereskedelmi Vállalat ELEMZŐ KÖZGAZDÁSZ munkakör betöltésére felsőfokú szakirányú végzettségű munkaerőt keres. Jelentkezés: Központ, Népköztársaság u. 44—46., I. emelet: 14 179