Fejér Megyei Hírlap, 1984. október (40. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-31 / 256. szám

1 Megyei labdarúgó-bajnokság Döntetlen a rangadón A megyei labdarúgó-baj­nokság 11. fordulójában rang­adót vívott a két fehérvári csapat, a MÁV Előre és az Ikarus. A találkozó döntetle­nül végződött. A Toldi SE egy pontra megközelítette a vasu­tasokat. Vendégsiker szüle­tett Seregélyesen és Mezőfal­ván. Tordas—Seregélyes 3:2 (2:1) Seregélyes, 150 néző, vezet­te: Papp. Tordas: Simon — Pál, Rácz, Farkas R., Ribi, Bencsed­er (Jezsó 61. p.), Barátki (Farkas L. 48. p.), Toman, Tornai, Kol­­tai, Rosta R. Edző: Wimmer László. Seregélyes: Ruzics — Kó­nya, Kincses, Repka, Karkó, Paudics, Bozai (Kántor 68. p.), Nagy B., Németh, Kenyér, Marton. Edző: Majoros Géza. Góllövők: Tornai, Bencset­ler, Koltai, illetve Marton, Németh. Sárga lap: Pál, Jezsó, To­rnai. A 6. percben a védelemről kipattanó labdát Kenyér 25 méterről emelte a léc alá. A szabályos gólt, a játékvezető a partjelző intésére, les címén visszavonta! A 15. percben Kónya szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt bün­tetőt Tornai a bal felső sarok­ba rúgta, 1:0. A következő percben ugyanez az eset is­métlődött, de a másik 16-oson belül, de ezúttal elmaradt a 11-es. A 17. percben Marton egy csel után a 16-osról talált a jobb alsó sarokba. 1:1. A 23. percben egy beívelés után Bencsed­er fejelt a jobb alsó sarokba. 2:1. A 48. percben büntetőhöz jutott a hazai csa­pat, de Karkó lövését Simon kivédte. Három perc múlva egyenlített a hazai csapat. Szabadrúgásból ívelték előre a labdát, és Németh a kifutó kapus fölött fejelt a léc alá. 2:2. Legközelebb is hazai helyzet adódott, Marton el­gurította a labdát a kapus mellett, aki elgáncsolta a csa­tárt, de csak szöglet lett a do­logból! A 71. percben Koltai kitűnően eltalált lövésével alakult ki a végeredmény. A hátralévő percekben a hazai­ak előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de ezek kimarad­tak. Jók: Simon, Koltai, illet­ve Paudics, Kenyér, Márton. Ifjúsági mérkőzés: Seregé­lyes—Tordas 3:2 (1:0). Góllö­vők: Vadász (2), Rövid, illet­ve Cigány, Varga. Mány—Mór 1:1 (1:0) Mány, 300 néző, vezette: Martin. Mány: Kovács — Jani, Horváth, Lahos, Varga, Mül­ler, Vízkeleti (Takács), Alb­recht, Farkas, Izing, Izsó. Ed­ző: Lahos László. Mór: Tőkés — Pisch, Végh, Stéger, Törő, Képesi, Hancsák, Tersánszky, Ecsek, Kaiser (Schwarcz), Kaiser T. Edző: Kenyeres János. Góllövők: Izsó, illetve Han­csák. Kiállítva: Albrecht, illetve Törő. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. A 25. perc­ben Albrecht és Törő össze­rúgta a port, és a játékvezető mindkettőjüket kiállította, öt perccel később Farkas futott el a jobb oldalon, beadását a középen érkező Izsó a kapuba lőtte. 1:0. A második félidő­ben mindent egy lapra felté­ve rohamozott a Mór, gólhely­zet viszont saját kapujuk előtt adódott. A hazaiak azon­ban nem éltek a lehetőség­gel. A 89. percben siker ko­ronázta a vendégek erőfeszí­téseit. Schwarc beadását Han­csák a kimozduló kapus fölött bombázta a léc alá. A szín­vonalas, nagy iramú mérkő­zésen némi szerencsével szer­zett pontot a vendégcsapat. Ifjúsági mérkőzés: Mány— Mór 3:1 (3:0). Góllövők: Szi­­licsány (2), Fuchs, illetve Arany. — Vencel — MÄV Előre—Ikarus 1:1 (1:0) Vasutas pálya, 200 néző, vezette: Vágner. MÁV Előre: Szabolcs — Sárdi, Reiner, Palanek, Ádám, Litvik, Nagy, Róth (Frecht), Tóth R. (Büki), Tihanyi, Ko­vács T. Edző: Nagy László. Ikarus: Béd — Molnár, Farkas, Király, Szloboda, Vé­ninger, Majer, Viniczai, Ba­konyi (Vörös), Gyöngyösi, Ba­kos. Edző: Sáfrány Ferenc. Góllövők: Tóth R., illetve Gyöngyösi. A fehérvári rangadón lel­kesen és időnként jól is ját­szott az Ikarus, megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Az első félidőben Tóth R. szerzett vezetést a hazaiak­nak, szünet után Gyöngyösi egyenlített. 1:1. Erőtlenül és elképzelés nélkül játszott a MÁV Előre, nem érdemelt győzelmet.­­ Jók: Reiner, Palanek, illet­ve Béd, Farkas, Majer, Wénin­ger. Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre—Ikarus 3:0 (2:0). Gól­lövők: Mészöly, Spánicz, Ör­kényi. — Lukács — Toldi SE—Etyek 7:0 (2:0) Ercsi, 200 néző, vezette: Pécsi. Toldi SE: Gaál — Szabó F., Kötél, Nitti, Vajda, Kuti, Flórián (Szabó T.), Kiszi, Fellner, László, Tóth I. (Bar­­tha). Edző: Jenei László. Etyek: Mészáros — Banka, Bíró, Kurkó, Solymosi, Bar­­tha, Strasszer, Kulcsár, Ku­­runczi, Ágoston, Rácz. Edző: Somogyi Miklós. Góllövők: László (3), Kuti (2, mindkettőt 11-esből), Vaj­da, Kiszi. A 9. percben már 2:0-ra ve­zetett a Toldi SE. Ezután le­fékeztek a hazaiak, bár igen sok helyzetet kihasználatla­nul hagytak. Amennyiben az etyeki kapus nem véd olyan jól, nagyobb arányban is győzhetett volna a Toldi SE. Jók: László (a­ mezőny leg­jobbja), Nitti, Fellner, illetve Mészáros, Kurunczi. Ifjúsági mérkőzés: D. Ko­hász N­.—Etyek 10:0 (5:0). — Jenei — Sallai SK—Lovasberény 1:0 (1:0) Iváncsa, 200 néző, vezette: Szilágyi. Iváncsa: Paulusz Gy. — Szabó II, Szalados I, Szabó I, Bakonyi, Zsabka, Szalados II, Galanisz (Kállai), Vass (Csá­szár), Szteropulusz, Tunyogi. Edző: Drankovics András. Lovasberény: Ferenczi — Vörös, Preil, Hartal, Paudics, Mohi, Szakács, Stettler, Rej­­ka (Kovács), Csidei, László. Edző: Németh Gyula. Góllövő: Preil (öngól). Esőben, csúszós talajon, iz­galmas mérkőzést vívott a két csapat. A vendégek jól alkal­mazták a lestaktikát. A mér­kőzés egyetlen gólja a 25. percben született meg. Szala­dos II beívelt szögletére Szte­­ropulosz és Preil ugrott fel fejelni és a labda a lovasbe­­rényi játékosról került a jobb felső sarokba. 1:0. Ezután a vendégek is sokat támadtak, Paulusz azonban kiválóan védett. Jók: Paulusz, Bakonyi, Szalados II, illetve Ferenczi, Csidei. Ifjúsági mérkőzés: Sallai SE—Lovasberény 5:2 (0:1). — Scheidl — Lajoskomárom—Perkáta 1:0 (0:0) Lajoskomárom, 200 néző, vezette: Karsai. Lajoskomárom: Gróf — Dékány, Semjén, Nagy, Végh, Gál, Horváth, Szélágh, Szili, Ruppert, Mágnusz (Rendes). Edző: Mosberger Pál. Perkáta: Molnár — Siba, Orbán, Benthaller, Medve, Járóka, Gálosi, Bódi, Czim­­mermann, Ónodi, Viczkó. Ed­ző: Borbély András. Góllövő: Ruppert. Végig esőben, csúszós tala­jú pályán, jó iramú, nem túl magas színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét kapu előtt adódtak gólszerzé­si lehetőségek, a kapusok azonban remekeltek. A 88. percben dőlt el a találkozó, amikor Ruppert 15 méterről lőtt a jobb sarokba. 1:0. Jók: Gróf, Semjén, Nagy, illetve Molnár, Medve, Ónodi. Ifjúsági mérkőzés: Lajosko­márom—Perkáta 2:2 (1:1). — szabó — Puszta­vám—Polgárdi 3:0 (1:0) Pusztavám, 200 néző, vezet­te: Hernádi. Pusztavám: Balázs — Rácz, Bánfi, Molnár, Tengely, Hor­váth, Komáromi (Törőcsik), Juszkó, Plócza, Kavalák, Wac­hler (Sziládi). Edző: Sza­bó Imre. Polgárdi: Schmidt — Kiss, Borsos, Gallér, Tóth Z., Pa­­rag, Bertalan (Csizmadia), Bíró, Németh, Szabadi, Tóth. Edző: Csuti József. Góllövők: Kavalák, Plócza, Törőcsik. Kiállítva: Tóth. A hazaiak az első 20 perc­ben fergetegesen támadtak. A 20. percben Kavalák szerezte meg a vezetést, a gól után ki­egyenlített játék alakult ki. A második játékrészben a ven­dégek is többet kezdeményez­tek. A 76. percben Plócza lö­vését Kiss a kapuba segítette. 2:0. Három perccel később a csereként beállt Törőcsik 22 méterről bombagólt szerzett. 3:0. A hátralévő percek pusz­­tavámi fölény jegyében teltek el. Jók: Molnár, Rácz, Törő­csik, illetve Tóth Z., Németh. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—Polgárdi 3:0 (0:0). Gól­lövők: Barag, Lelkes, Szabó. — Krekó — Ercsi—Mezőfalva 2:1 (1:1) Mezőfalva, 200 néző, vezet­te: Tóth J. Ercsi, Paulusz K. — Trója, Popovics, Sebestyén, Búzás, Áhl, Krisztics (Bizovics), Karsai, Kruchic, Rókás, Or­bán (Benkő). Edző: Horváth István. Mezőfalva: Virágh — Li­­társzki, Buda, Móricz (Peter­­di), Szemenyei, Czékmán, Romhányi, Sárközi, Sümegi, Pfeffer, Vörös. Edző: Ruppert Mihály. Góllövők: Kruchic, Rókás, illetve Pfeffer. Már az 5. percben Romhá­nyi szögletét Vörös kapásból lőtte kapura, a kapus azon­ban helyén volt. A 20. perc­ben Sümegi beadását Pfeffer 10 méterről lőtte a léc alá. 1:0. A hazaiak nem sokáig örülhettek a vezetésnek. A 30. percben Czékmán hibájából Kruchic egyenlített. 1:1. Ez­után sorra maradtak ki a me­zőfalvi helyzetek. Már úgy nézett ki, hogy a mérkőzés döntetlenül végződik, amikor egy előrevágott labdát Rókás egyből továbbított a hálóba. 2:1. A vendégek szerencsés góllal nyerték meg a mérkő­zést. Jók: Paulusz (a mezőny legjobbja), Rókás, Popovics, illetve Vörös, Virágh, Litársz­­ki. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Ercsi 3:3 (1:1). Góllö­vők: Fánczi, Fábián, Fodor, illetve Papp, Tamán, Rozmár. — Kelecsényi — A bajnokság állása: 1. MÁV Előre 11 8 3 0 34- 9 19 2. Toldi SE 11 8 2 1 34-10 18 3. Mány 11 6 4 1 29-10 18 4. Mór 11 6 3 2 16-10 15 5. Sallai SK 11 7 1 3 16-13 15 6. Lajoskom. 11 5 3 3 20-17 13 7. Ercsi K. 11 6 1 4 18-15 13 8. Perkáta 11 5 1 5 23-25 11 9. Seregélyes 11 3 2 6 25-25 8 10. Tordas 11 3 2 6 14-15 8 11. Polgárdi 11 3 2 6 14-21 8 12. Pusztavám 11 2 4 5 12-19 8 13. Mezőfalva 11 2 3 6 12-18 7 14. Lovasberény 11 2 2 7 12-21 6 15. Etyek 11 2 2 7 11-36 6 16. Ikarus SE 11 1 3 7 7-33 5 Ifjúságiak 1. D. Kohász II. 11 10 0 1 64-10 20 2. MÁV Előre 11 10 0 1 43- 5 20 3. Sallai SK 11 10 0 1 25-12 20 4. Mány 11 7 2 2 27-15 16 5. Mór 11 4 4 3 21-20 12 6. Seregélyes 11 6 0 5 19-10 12 7. Perkáta 11 5­ 1 5 26-18 11 8. Lajoskom. 11 4 2 5 26-20 10 9. Polgárdi 11 5 0 6 15-17 10 10. Ercsi K. 11 3 3 5 17-22 9 11. Tordas 11 3 1 7 24-19 7 12. Ikarus SE 11 2 3 6 12-17 7 13. Mezőfalva 11 2 2 7 23-39 6 14. Lovasberény 1 2 2 7 11-36 6 15. Etyek 11 1 3 7 13-42 5 16. Pusztavám 11 2 1 8 15-60 5 Baratelli, Janvion és Bathenay nem jön? Az AFP hírügynökség kedd reggeli labdarúgó-híradójá­ban akad egy magyar vonat­kozású „sztori” is. A Paris SG-Videoton mérkőzésre emlékeztetve az AFP szak­írója ismételten megjegyzi, hogy a párizsiak súlyos ve­reségének egyik oka a Saint Germain játékosainak fölöt­tébb magas átlagéletkora volt: a 37 esztendős Baratelli, a 31 éves Janvion, illetve a 30. születésnapját a közel­múltban ünnepelt csapatkapi­tány Bathenay alaposan el­maradt a várakozástól. Hár­mukat Georges Peyroche, a csapat edzője már az elmúlt bajnoki mérkőzésen is nélkü­lözte, és alighanem nélkülük sorakoztatja fel csapatát a november 7-i, székesfehérvári visszavágón. Ma: MNK-forduló Szerdán 31 mérkőzést játszanak a labdarúgó MNK-ban. Valamennyi mérkőzés 12.30 órakor kezdődik, kivétel a Cell­­dömölki Rába ETO találkozó. A Videoton Budapesten a BVSC-vel, a D. Kohász ugyancsak a fővárosban a Bp. Épí­tőkkel találkozik. Seregélyesen az NB II-es Bakony Vegyész vendégszerepel. A szabályok szerint a győztesek jutnak to­vább, döntetlen esetén hosszabbítás lesz, s ha szükséges bün­tetőrúgások következnek. Úszótanfolyam A Székesfehérvári Volán SC az Árpád uszodában októ­ber 30-tól keddi és csütörtö­ki napokon az esti órákban hét éves kortól, kezdőknek és haladóknak úszótanfolyamot indít. Jelentkezni a Volán Utazási Irodában lehet (Rá­kóczi út 4., telefon: 14-001), ahol bővebb felvilágosítást is kaphatnak az érdeklődők. Kitettek magukért az MHSZ Dunai Vasmű búvárklubjának versenyzői a hét végén Dunaújvárosban rendezett könnyű­búvár vidékbajnokságon. A képen látható Fabó Éva hét egyé­ni és váltószámban győzött, a szintén dunaújvárosi Maczula Zoltán pedig hat számban állhatott a dobogó tetejére. A vas­mű versenyzői összesen tizenhárom első, nyolc második és hét harmadik helyezést értek el, s ezzel elsők lettek a tizenkét klub összesített versenyében (Fotó: Tímár Mátyás) Jégkorong Ifjúsági torna Székesfehérváron Nemzetközi ifjúsági jég­­korongtorna kezdődik ma délután a székesfehérvári műjégpályán az agárdi Ag­­rokomplex által felajánlott trófeákért. A csehszlovákiai Nyitra és a jugoszláviai Sza­badka mellett a Ferencváros és a házigazda Volán SC fi­ataljai képviselik a magyar színeket. Az Agrokomplex Kupa első mérkőzése ma dél­után 16.30 órakor az FTC— Nyitra összecsapás lesz. Ezt követi 18.30-kor a Volán SC—Szabadka találkozó. Csütörtökön 16.30-kor a vesz­tesek játszanak a harmadik helyért, 18.30-kor a szerdai győztesek vívják a döntőt. Ökölvívás Czank bronzérmes Gyulán rendezték meg az országos ifjúsági ökölvívó bajnokságot. 37 egyesület 85 versenyzője lépett szorítóba. A SZIM Vasast Czank Lász­ló képviselte. A fehérvári versenyző a selejtező során az első menetben kiütötte a gyöngyösi Patakit. A döntő­be jutásért a többszörös if­júsági válogatott, a pécsi Hart volt az ellenfele. A pontozóbírók 3:2 arányban a pécsi versenyzőt hozták ki győztesnek, bár a szorítóban Czank volt jobb. Ezzel bronz­érmet nyert a fehérvári fiú. November 2-án és 4-én Ta­tabányán, illetve Oroszlány­ban mérkőzik Magyarország és az NSZK ifjúsági váloga­tottja. A válogatott keretbe meghívást kapott Czank is. A SZIM Vasas ökölvívó szakosztálya, valamint 327-es Váci Mihály DSK toborzót hirdet 1970—1974-ben szüle­tett fiatalok részére. Jelent­kezni a SZIM Köszörűgép­gyárban naponta 16-tól 18 óráig lehet Orbán László edzőnél. A 327-es DSK torna­termében pedig hétfőtől csü­törtökig 16-tól 18 óráig Raj­kó János edzőnél. Az MLSZ fellebbviteli bizottságának döntése Mérsékelt büntetések Mint arról az MTI koráb­ban már hírt adott, az MLSZ fegyelmi bizottsága a Csepel SC volt labdarúgóit, Kőhal­mi Gábort és Kovács Attilát 10—10 évre mindennemű sporttevékenységtől, Gendur Lászlót és Lazsányi Lászlót pedig 4-4 évre a labdarú­gástól eltiltotta. A négy labdarúgó fellebe­­zése nyomán az MLSZ fel­lebbviteli bizottsága október 26-án tárgyalást tartott. Fi­gyelembe véve Kőhalmi Gá­bor, volt csapatkapitány fo­kozott felelősségét, fellebbe­zését elutasítva, az elsőfokú határozatot vele szemben helyben hagyta. Mérsékelte a büntetést a másik három fellebbezőnél: Kovács Attilát mindennemű sporttevékeny­ségtől 6 évre, Gendur Lász­lót és Lazsányi Lászlót a labdarúgástól 3—3 évre til­totta el. Időközben befejeződött a fővárosi XX., XXI. kerületi bíróságnál a vesztegetés vétsége miatt folytatott bün­tető eljárás, amelynek során a bíróság a négy labdarúgó bűnösségét a váddal egyező­en megállapította. Az MLSZ fellebbviteli bi­zottságának határozatával, valamint a kerületi bíróság végzésével a nagy feltűnést keltett vesztegetési ügy jog­erősen befejeződött.