Fejér Megyei Hírlap, 1984. október (40. évfolyam, 231-256. szám)

1984-10-24 / 250. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1984. OKTÓBER 24. SZERDA Magabiztos párizsiak, nyugodt fehérváriak Ha az előjelek biztos ala­pot nyújtanának a ma esti Paris SG-Videoton UEFA- mérkőzés végeredményének a megjósolásához, nyugodtan mondhatnánk, nem esélyte­len a fehérvári gárda. A két csapat idei bajnoki mérkő­zéseinek mérlege eltérő. A Videoton első a magyar baj­nokságban, szombaton rang­adót nyert, a Paris SG pe­dig a francia bajnokság 15. helyén áll és az elmúlt bajnoki mérkőzésükön egy kieső jelölttől szenvedtek súlyos vereséget. Kérdés per­sze, hogy mekkora a kü­lönbség a két ország labda­rúgása között? .A nemzeti válogatottak szereplése azt bizonyítja, hogy a franciák előttünk járnak ... Természetesen minden ösz­­szehasonlítás „sántít”, ez csak amolyan találgatás, egyfajta játék. Egyébként is akármilyen rosszul megy a bajnokságban a PSG-nek és akármilyen jól megy a Vi­deotonnak, a kupamérkőzés mindig különbözik a többi­től. Ez a légkör érződött már a Videoton hétfő esti edzé­sén is. Nem volt egetverő hurrázás, de kétségbeesés sem — miért is lett volna —, de a tekintetekből és a kéz­szorításokból érezni lehetett, hogy ennek az edzésnek már különös jelentősége volt. Ko­vács Ferenc vezetőedző új­ból átvette a leckét tanítvá­nyaival, azokat az elemeket gyakorolták, amelyekre szük­ség lesz a ma esti mérkőzé­sen. Ezekben szerepeltek különböző váltások, védeke­zési variációk, a labda ki­hozatala a védőharmadból és nem hiányoztak a támadási variációk sem. A pályán ott volt Bognár Ferenc is, a labdarúgó szak­osztály elnökségének tagja, aki a legfrissebb informá­cióját osztotta meg velünk, ugyanis pénteken megtekin­tette az ellenfél bajnoki mér­kőzését — Ami feltűnő volt — kezdte rövid beszámolóját — az, hogy elég bizonytalan a védelmük, ugyanakkor hal­latlanul jó a középpályás és csatársoruk. Tehát ennek következtében kitűnő a tá­madójátékuk is. Látványos futballt játszanak és olyan kiválóságaik vannak, mint Rochetau, Szuszics, a majd­nem kétméteres, kitűnő tech­nikával rendelkező Toko, hogy csak néhányat említ­sek közülük. Az első játék­részben hallatlan energiát mozgósítanak a támadásra, de mint mondtam, a védel­mük, főleg a széleken sebez­hető. Ennek ellenére kitűnő együttes, nagyon nehéz mér­kőzés vár a mieinkre. Kovács Ferencet már so­kan és sokszor kérdezték az ellenfélről, saját csapatáról, a mérkőzés esélyeiről. Egy gyengébb idegzetű embernek már nemigen lenne türelme válaszolni a sokszor vissza­térő kérdéskre. Úgy tűnik azonban, az ő idegei rendben vannak, készségesen foglalta össze újra tapasztalatait, mondta el véleményét. — Mégegyszer: senkit ne tévesszen meg a párizsiak gyengébb bajnoki szereplése. Ez egy olyan ragyogó csa­pat, amely bármikor képes kitűnő, kirobbanó teljesít­ményre. Ha megy nekik a já­ték, most pedig minden bi­zonnyal beleadnak mindent, képesek több gólt is szerez­ni. Természetesen mi is ott leszünk a pályán, nem néz­zük ezt ölhetett kézzel. Ala­posan felkészültünk a vár­ható rohamokra, és bízom abban, hogy tisztességgel helytáll a csapat. Minden bizonnyal a Honvéd elleni csapat kezd majd, de még néhány variáción gondolko­dom. Úgy döntöttem, hogy a már gyógyulóban levő Disztl László is kerettag lesz, így tehát Borsányi itthon marad. Az ellenfél edzője Peyroche úr, a hosszúhajú mester nem volt valami vidám hangulat­ban Kispesten. Nemcsak azért, mert csapatának nem megy mostanában, hanem azért is, mert egy „új” Vi­deotont ismert meg.­­ Az a csapat, amelyik ilyen magabiztosan játszik idegenben is, rendkívül ne­héz ellenfél. Túl azon, hogy a védelmük kitűnően szerve­zett, hamar átlendülnek el­lentámadásba is. A fő eré­nyük, az egységes csapatjá­ték, ez ma már óriási dolog. No és a tartalékaik? Például Palkovics, kitűnő játékos. — Mit vár csapatától? — Otthon kell előnyt sze­rezni, méghozzá olyat, ami megnyugtató lesz. Az biztos, hogy sokkal több néző lesz a Parc de Princesben mint itt Kispesten. Ők segítenek ne­künk! A Videoton már hosz­­szú idő óta nem kapott gólt, mi megszakítjuk ezt a soro­zatot. Peyroche úr, bármennyire is kötöttük az ebet a karóhoz, nem volt hajlandó számszerű eredményt tippelni, mindig kitért előle, de miután elfo­gyott a türelme, azt mondta: — Sok gólt nem fogunk rúgni Párizsban, hogy le­gyen közönség Székesfehér­váron is! Pár pillanat múlva hozzá­tette, hogy természetesen ez tréfa volt. Tréfa? Lehet, hogy komolyan gondolta. Mindegy, hogy komoly volt-e az előbbi kijelentés, vagy nem, ami biztos, a pá­rizsiak kedvenc csapata a milliomos PSG játékosai mindenképp feledtetni akar­ják eddigi gyengébb szerep­lésüket. Erre pedig legjobb alkalom a ma esti mérkőzés. A Videotonnak nemcsak a „feltüzelt” sztárokkal kell megmérkőzniük, hanem azzal a 40 ezer emberrel is, akiket a francia edzők segítőtársak­nak neveztek. — Nem félünk tőlük — mondta Csongrádi Ferenc, a Ferihegyi repülőtér várójá­ban, akinek egyébként a hí­rek szerint, nagy sajtója van Párizsban. — Hallatlan nehéz dolgunk lesz, de biztos va­gyok abban, hogy mindenki tudása legjavát nyújtja. Vi­tathatatlan, hogy ők az esé­lyesebbek, de nem ijedünk meg tőlük. Utazás közben nem sok szó esett a mérkőzésről, in­kább igyekezett mindenki feloldani a tagadhatatlanul meglévő feszültséget. A meg­érkezés után a párizsi csa­pat vezetői autóbuszba in­vitálták a küldöttséget és irány a Parc de Princes. Ko­vács Ferenc itt újabb edzést vezetett, ami elsősorban át­mozgató jellegű volt. A játé­kosok ismerkedtek a gyep­szőnyeggel, a ma esti küz­delem színterével. Sűrűn kattogtak a francia fotósok fényképező­gépei, és a Vi­deoton vezetőedzője újabb újságírói ostromot élt át. A valamivel több mint félórás edzés után, miközben az öl­tözőbe vonultak a játékosok, Vadász körülhordozta tekin­tetét a még üres lelátókon és ezt mondta: — Milyen hangorkán lesz itt holnap! Nem baj, nem félünk. A franciák egyébként ma­gabiztosak, egyértelműen győzelmet várnak, a Videoton játékosai nyugodtnak látszot­tak, de talán nem is ez a leg­jobb kifejezés, inkább elszán­tak. Meglátjuk mire lesz ez elég. Sípos József Útrakészen a piros-kékek Tanácskozás francia módra még Kispesten Megyei labdarúgó-bajnokság két pont a előnye MÁV Előre A megyei labdarúgó bajnokság tizedik fordulójában a MÁV Előre két ponttal tért haza Er­csiből, a Toldi SE viszont dön­tetlent ért el Móron, így a vas­utasok előnye növekedett. Meg­szerezte első őszi győzelmét ha­zai pályán az Ikarus együttese. Vendégsiker született Lovasbe­­rényben és Polgárdin. A forduló rövid krónikája. MÁV Előre—Ercsi Kinizsi 1:0 (0:0) Ercsi, 200 néző. Vezette: Deb­reczeni. MÁV Előre: Szabolcs — Sárdi, Reiner, Kádár, Frecht, Palanek, Nagy, Róth, Litvik, Tihanyi, Ko­vács T. Edző: Nagy László. Ercsi, László — Trója, Karsai, Ahl, Popovics, Kruchic, Sebes­tyén, Krisztics, Benkő (Láng), Bizovics (Orbán), Rókás. Edző: Horváth István. Góllövő: Litvik (tizenegyesből). Kiállítva: Kádár (a 12. perc­ben), László (a 24. percben), Reiner (az 50. percben). Alacsony színvonalú mérkő­zésen a MÁV Előre a 85. percben Litvik tizenegyes góljával sze­rezte meg a győzelmet. A játék­vezető a MÁV Előréből két, az Ercsiből egy játékost állított ki. Jók: Kruchic, illetve Palanek, Litvik, Kovács. Ifjúsági mérkőzés: Ercsi—MÁV Előre 0:2. — Katona — Mór—Toldi SE 1:1 (1:1) Mór, 400 néző. Vezette: Karsai. Mór: Tőkés — Pisch, Vigh, Törő, Stéger, Kaiser, Ecsek (Schwarcz), Képesi, Hancsák, Tersánszky, Balogh. Edző: Ke­nyeres János. Toldi SE: Gaál — Szabó I., Nitti, Varga (Vajda), Kötél, Sza­bó II., Fellner, Hiszi, László (Bartha), Flórián, Tóth. Edző: Jenei László. Góllövők: Flórián, illetve Kaiser. Már az első percben vezetést szerezhetett volna a hazai csa­pat, Ecsek azonban nagy hely­zetben hibázott. A Toldi SE a 3. percben vezetést szerzett, Fló­rián 12 méteres lövése az egyik védőről vágódott a hálóba. 0:1. A 15. percben Hancsák szabad­rúgása alig kerülte el a Toldi SE kapuját. Ezután Tőkés két ízben is bravúrosan hárított. A 42. percben egyenlített a Mór, amikor Kaiser közelről talált a hálóba. 1:1. A második félidőben mindkét kapu sokszor forgott veszély­ben, újabb gól azonban már nem esett. Igazságos eredmény szü­letett. Ifjúsági mérkőzés: D. Kohász II—Mór 3:1 (3:1). —­arany — Seregélyes—Lovasberény 3:2 (0:0) Lovasberény, 200 néző. Vezet­te: Pásztor. Seregélyes: Ruzics — Rosta (Vadász), Paudits, Németh, Kó­nya, Repka, Kenyér, Karkó, Budai, Nagy, Marton. Edző: Majoros Géza. Lovasberény: Ferenczi — Har­­ta, Preil, Krell, Vörös, Csidei, Paudits, Heresznyei (Topos), Ta­kács, Stettler, László (Rejka). Edző: Németh Gyula*. Góllövők: Németh, Karkó (2. mindkettőt tizenegyesből), illet­ve Preil (tizenegyesből), Csidei. Unalmas, eseménytelen játék után az 50. percben Preil tizen­egyesből a hazaiaknak szerzett vezetést. Németh hamarosan fe­jesgóllal egyenlített. A 62. percben Karkó tizenegyesből ve­zetést szerzett a vendégcsapat­nak. A büntető után a reklamáló Topost és Krellt a játékvezető kiállította. A 82. percben jogta­lan tizenegyesből növelte elő­nyét a Seregélyes, végén Csidei szépített. 3:2. Jók: Preil, Stettler, illetve Paudics, Repka, Karkó. Ifjúsági mérkőzés: Lovasbe­rény—Seregélyes 2:1 (0:1). — csordás — Perkáta—Mezőfalva 2:1 (0:1) Perkáta, 300 néző. Vezette: Rácz. Perkáta: Molnár — Siba, Or­bán, Benthaller, Medve, Járóka, Gálosi, Bódi I., Zimermann, Ónódi, Viczkó. Edző: Borbély Gábor. Mezőfalva: Virágh — Litárszki, Czékmány, Sümegi, Vörös Mó­ricz, Szemenyei, Peterdi, Rom­­hányi, Pfeffer, Sárközi. Edző: Ruppert Mihály. A Perkáta az első 20 percben többet támadott, a helyzetek azonban kimaradtak. A Mező­falva Sárközi révén szerzett vezetést, 0:1. A második félidőben mind­két csapat sokat támadott, a 48. percben Onódi 25 méteres sza­badrúgásból egyenlített. A 75. percben egy korszerű támadás során Zimermann fejelt kapura, a kapus kiütötte a labdát és Gálosi megszerezte csapatának a győztes gólt. 2:1. A 80. percben nagy helyzet maradt ki a mező­falvi kapunál. A látottak alap­ján nagyobb arányban is győz­hetett volna a hazai csapat. Jók: Orbán, Gálosi, Bódi, Onódi, illetve Sümegi, Peterdi. Ifjúsági mérkőzés: Perkáta— Mezőfalva 6:2 (2:1). — vik­ing — Ikarus SE—Sallai SE 1:0 (0:0) Balatoni út, 100 néző. Vezette: Ferencz. Ikarus: Béd — Király Z., Far­kas, Szloboda, Májer, Tauzer, Viniczai, Király Cs., Bakonyi, Gyöngyösi, Bakos. Edző: Illő István. Sallai SK: Paulusz Gy. — Sza­bó II., Szalados I., Szabó I., Zsabka, Galanisz, Kállai, Szala­dos II., Vass, Szteropulosz, Tu­­nyogi. Edző: Drankovits András. Góllövő: Bakos. A fehérvári csapat ezen a ta­lálkozón mindent egy lapra tett fel és helyenként jól is játszott. A rutinos játékosokból álló Iváncsa azonban ügyesen lefé­kezte a hazai rohamokat. Szünet után a 70. percben Ba­kos elcsípett egy ,,ajándék” labdát és a hálóba lőtt. 1:0. Ezután a vendégek sokat tá­madtak, egyenlíteniük azonban nem sikerült. Jók: Farkas, Májer, Bakos, illetve Szalados I., Vass. Ifjúsági mérkőzés: Ikarus— Sallai SK 0:1 (0:1). — bertaian — Tordas—Mány 1:1 (0:0) Tordas, 200 néző. Vezette: dr. Golubov. Tordas: Simon — Pál, Rácz, Farkas R., Rosta, Farkas T., To­rnai, Ribi, Bencsed­er, Koltai, Tamon. Edző: Wimmer László. Mány: Kovács — Kóródi, Hor­váth, Lahos, Jani, Izsó, Müller, Albrecht, Farkas, Kiszi, Glózik. Edző: Lahos László. Góllövők: Koltai, illetve Far­kas. A vendégek első félidei játé­kán látszott, hogy megelégedné­nek az egyik ponttal. A második félidőben a tordasiak az 55. percben Koltai szabadrúgás gól­jával szereztek vezetést. A Mány a 75. percben egy kapu előtti kavarodás után Farkas góljával egyenlített. 1:1. Igaz­ságos döntetlen született. Jók: Rosta, Koltai, Toman, illetve Horváth, Jani, Farkas. Ifjúsági mérkőzés: Tordas— Mány 0:2 (0:1). — márki — Lajoskomárom—Polgárdi 2:0 (0:0) Polgárdi, 300 néző. Vezette: Tóth A. Lajoskomárom: Gróf — Dé­kány, Semjén, Nagy, Végh, Gál, Horváth, Szili, Ruppert, Szétáth, Mágnusz. Edző: Mosberger Pál. Polgárdi: Schmidt — Bertalan, Borsos, Gallér, Tóth, Németh, Vigh, Szabadi, Bogó, Tóth I., Nagy. Edző: Csuti József. Góllövők: Mágnusz, Ruppert. Kiállítva: Bogó. Az egyenlő erők küzdelméből a vendégek kerültek ki győzte­­ser­. A hazai játékosok ezen a mérkőzésen nem találták helyü­ket. A helyzetek alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna a Lajoskomárom. Jók: Gróf, Horváth, Ruppert, illetve Schmidt, Németh, Szaba­di. Ifjúsági mérkőzés: Polgárdi— Lajoskomárom 1:3 (1:2). — Disznósi — Etyek—Pusztavám 1:1 (0:0) Etyek, 300 néző. Vezette: Mi­nárics. Etyek: Mészáros — Banka, Biró, Kurkó, Polgár, Strasszer (Závodi), Balázs, Kurunczi, Bartha (Petruska), Ágoston, Rácz. Edző: Somogyi Miklós.­ Pusztavám: Balázs — Rááf, Bánfi, Molnár, Tengely, Horváth (Jalkovszki), Kavalák, Törőcsik (Szöel), Juszkó, Klóra, Wackier. Edző: Szabó Imre. Pusztavámi támadásokkal kez­dődő mérkőzésen a 30. percben a vendégek hagytak ki helyzetet.* A 35. percben Kavalák közeli fejesét hárította bravúrral a ka­pus. A 70. percben szabadrúgás után Wackier fejelt a hálóba, 0:1. Ezután a vendégek az ered­mény tartására törekedve igen keményen, némelykor durván állították meg a hazai csatáro­kat. A 85. percben egyenlített a hazai csapat. Kurunczi a bal oldalon elfutott, nagy , lövését Balázs csak kiütni tudta és a berobbanó Závodi a hálóba to­vábbított. 1:1. A hazai csapat helyzetei alapján győzelmet ér­demelt volna. Jók: Mészáros, Kurunczi, Biró, illetve Klóra, Wackier. Ifjúsági mérkőzés: Etyek— Pusztavám 6:1 (3:0). I­bolya — A bajnokság állása: 1. MÁV Előre 2. Toldi SE 3. Mány 4. Móri SE 5. Sallai Tsz SK 6. Lajoskom. 7. Ercsi K. 8. Perkáta 9. Seregélyes 10. Polgárdi H. Mezőfalva 12. Tordas 13. Lovasberény 14. Pusztavám 15. Etyek 16. Szív: Ikarus 10 8 2 0 33, 8 18 10 7 2 1 27:10 16 10 6 3 1 28: 9 15 10 6 2 2 15: 9 1­ 4 10 6 1 3 15:13 13 10 4 3 3 19:17 11 10 5 1 4 16:14 1I 10 5 1 4 23:24 11 10 3 2 5 23:22 8 10 3 2 5 14:18 8 10 2 3 5 11:16 7 10 2 2 6 11:13 6 10 2 2 6 12:20 6 10 1 4 5 9:19 6 10 2 2 6 11:29 6 10 1 2 7 6:32 4 Ifjúságiak 1. D. Koh. II. 2. Szív. MÁV E. 3. Sallai Tsz SK 4. Mány 5. Móri SE 6. Perkáta 7. Polgárdi 8. Seregélyes 9. Lajoskomp 10. Ercsi K. 11. Tordas 12. Szív: Ikarus 13. Lovasberény 14. Mezőfalva 15. Etyek 16. Pusztavám 10 9 0 1 54:10 18 10 9 0 1 40: 5 18 10 9 0 1 20:10 18 10 6 2 2 24:14 14 10 4 4 2 20:17 12 10 5 0 5 24:15 10 10 5 0 0 15:14 10 10 5 0 5 16:17 10 10 4 1 5 24:18 9 10 3 2 5 14:19 8 10 3 1 6 22:18 7 10 2 3 5 12:24 7 10 2 2 6 9:31 6 10 2 1 7 19:36 5 10 1 3 6 13:32 5 10 1 1 8 12:60 3 Kosárlabda Csupa győzelem A kosárlabda NB II-ben, valamint az NB I-es ifjúsági bajnokságban sikeresen sze­repeltek a legutóbbi forduló­ban csapataink. NB II-es női mérkőzések: Alba Regia Építők— Péti MTE 74:36 (36:18) Péten a szabadtéri pályán is biztatóan játszottak a fe­hérvári lányok. Legjobb do­bók: Bánfi 18, Zsigmond 14, Kirr 13, Bata 10. Ikarus—Tipográfia 58:52 (29:16) A lelkes és jó csapatmun­kát felmutató hazaiak nagy küzdelemben győzték le az alaposan megerősödött ven­dégeket. Ezzel a győzelem­mel a negyedik forduló után is veretlen az Ikarus. Legjobb dobók: Beákné 16, Baráth 14, Kárpáti 13, Fenyvesi 10. NB I-es ifjúsági mérkőzések: Építők—Bakony Vegyész 97:75 (62:29). Legjobb dobók: Hauki 36, Radnó 18, Jákl 13. Videoton—SÁÉV 78:60 (37:29). Legjobb dobó: Szi­getvári 20. MNK-mérkőzések, nők: Építők—Ikarus 101:52 (49:20) Legjobb dobók: Vitéz és Ba­ta 27—27, Bauer 18, Kajtár 14, illetve Beákné 14, Baráth 14, Lepsényi 10. Férfiak: Sárbogárdi Video­ton—Paksi Atomerőmű 78:67 (34:30). Legjobb dobók: Tajti 22, Sáfrány 17, Devecser 14, Tőke 13, Egri 12. Úttörő lányok: Ikarus— Szolnok „A” 74:25 (33:8). Legjobb dobók: Véber 18, Nyikos 14, Balogh 9. Mini lányok: Ikarus—Szol­nok „B” 76:24 (40:10). Leg­jobb dobók: Szele és Nagy 15—15, Bekő 14, Szabó 12. 7. OLDAL !