Fejér Megyei Hírlap, 1984. november (40. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-14 / 267. szám

TERMÉSZETJÁRÁS A Pénzintézetek székesfe­hérvári Vörös Meteor Sport­egyesületének természetjáró szakosztálya november 17- én, hat kilométeres túrát szervez Budapesten. Talál­kozás 8.30 órakor a vasútál­lomáson. Költség: 36 forint (+ fürdő­jegy 25 Ft.). Túra­vezető: Szekeres Lászlóné. A PVMSE november 16- án, pénteken 17 órakor az SZMT-székház első emeleti nagytermében tartja beszá­moló és vezetőségválasztó közgyűlését, amelyre kérik a sporttársak szíves megjelené­sét. A Társadalmi Erdei Szol­gálat Fejér megyei vezetősé­ge november 18-án, vasárnap külön autóbusszal TESZ-ta­­lálkozót szervez Dégen. Ta­lálkozás 7.45 órakor a Velen­ce Szálló előtt. A PVMSE november 22-én öt kilométeres nyílt túrát in­dít Budapesten. Találkozás 8.30 órakor a vasútállomá­son. Költség: 36 forint. Túra­vezető: Szekeres Lászlóné. Ugyancsak 22-én nyílt és Arany János emléktúrát szer­veznek Komáromban és a csehszlovákiai Komarnóban. Találkozás 6.50 órakor a vas­útállomáson. Költség: 63 fo­rint. Útlevélről és valutáról mindenki egyénileg gondos­kodik. Túravezető: dr. Só­lyom J­enőné. November 23-án 17.15 óra­kor túravezetői megbeszélés lesz az SZMT 6-os számú ter­mében. Ekkor egyeztetik a december havi túraprogra­mot. A Videoton SC természet­­járó szakosztálya november 17-én 16 kilométeres TKM és minősítő túrát szervez Bala­tonfüred—Tihany—Csúcs­hegy—Aszófő útvonalon. Ta­lálkozás 8 órakor a vasútál­lomáson. Költség: 36 forint. Túravezető: Südy Péter. A 323-as számú Szakmun­kásképző Intézet országjáró diákok köre november 17- én nyílt túrát szervez a kö­zépiskolai ODK-körök tanulói részére. A túra a Budai-hegy­ségben lesz, Jánoskilátó—Hű­vösvölgy—Budai Vár—bar­lang útvonalon. A csoport megtekinti a panoptikumot is. Gyülekezés 8.20 órakor a vasútállomáson. Költség: 58 forint. Túravezető: Barasits Béla tanár A székesfehérvári Alba Re­gia Építők SC november 18- án Csákberény—Gézapihe­nő—Csókakő útvonalon indít túrát. Találkozás 6.50 órakor a Volán-pályaudvaron. Túra­vezető: Harsányi László. Asztalitenisz Sárszentmihályi bravúr Kiadós meglepetés szüle­tett a csákvári sportcsarnok­ban megrendezett megyei újonc fiú csapatbajnokságon. Szoros küzdelemben a Sár­­szentmihályi MEDOSZ vala­mennyi ellenfelét legyőzte és pontveszteség nélkül meg­nyerte a versenyt esélyesebb­nek vélt vetélytársai előtt. A csákvári verseny vég­eredménye: 1. Sárszentmi­hály 8, 2. Dunaújvárosi BVM 6, 3. Dunaújvárosi Vörös Csillag 4, 4. Szondi SE 2, 5. Csákvár TC 0. Vívás Sikeres szereplés Miskolcon Jól szerepeltek az Ikarus vívói Miskolcon az országos vidéki serdülő és ifjúsági csapatbajnokságon. A magyar bajnokságra valamennyi csa­patnak sikerült bekerülnie. Serdülők, kardverseny: 1. Ikarus, 2. Diósgyőr, 3. Eger. Női tőr: 1. Tapolca, 2. Sal­gótarján, 3. Szombathely, 4. Hódmezővásárhely, 5. Ikarus. Férfi tőr: 1. Szombathely, 2. Békéscsaba, 3. Ikarus. Ifjúsági férfi tőr: 1. Ikarus, 2. Szombathely, 3. Hódmező­vásárhely. Női tőr: 1. Hódmezővásár­hely, 2. Ikarus, 3. D. Papír. Párbajtőr: 1. Székesfehér­vári Volán, 2. Tatabánya, 3. Szegedi Postás, 4. Ikarus. A bajnokságon 28 szakosz­tály indult. A pontverseny­ben 1. Ikarus (28), 2. Szom­bathely (26), 3. Hódmezővá­sárhely (14), 4. Eger (11), 5. Zalaegerszeg (10), 6. Volán (8), SZ. G. A Dunaújvárosi Munkásszövetkezet PÁLYÁZATOT HIRDET az alábbi egységek szerződéses üzemeltetésére 1985. január 1-től 5 éves időtartamra: 26. sz. Élelmiszerbolt, Nagyvenyim, Tsz-központ 23. sz. Delikáteszbolt, Dunaújváros, Váci M. u. 2. 37. sz. Gála Cipőbolt, Dunaújváros, Derkovits u. 8. 54. sz. Édes presszó, III. o., Dunaújváros, Bercsényi u. 2. 59. sz. Büfé, III. o., Dunaújváros, Apáczai Cs. J. u (Munkás Művelődési Központ) 3 éves időtartamra: 29. sz. Olcsó ruházati bolt, Dunaújváros, Lobogó u. 2. A pályázati feltételek átvehetők a kereskedelmi osztályon, (Dunaújváros, Római krt. 34.) 1984. november 20-tól. Jelentkezési határidő: 1984. december 10. Versenytárgyalás: 1984. december 18. 15 óra. Sörkert Étterem (Dunaújváros, Eszperantó u. 1.) 14 919 Tatai napok­­ gondok nélkül Hétfőn Tatán megkezdte a felkészülést a magyar labdarúgó-válogatott a Cip­rus elleni, idei utolsó vi­lágbajnoki selejtező-mérkő­zésre. Mezey György szövet­ségi kapitány arról számolt be, hogy a meghívott játé­kosok közül mindenki egészséges,, a labdarúgók teljes intenzitással edzenek. A csapat hétfőn este kép­magnón megtekintette a 2:1- es osztrák sikerrel végződött Ciprus—Ausztria VB-selej­­tező mérkőzést, s további felvételeket is megnéznek a szombati ellenfélről. A keddi két edzés után szerdán edzőmérkőzés kö­vetkezik, csütörtökön dél­előtt újabb tréning a prog­ram, s kora délután a Feri­hegyi repülőtérről indul a csapat Ciprusra. Ekkor köz­li Mezey György a szomba­ton pályára lépő kezdőcsa­patot. Változások Az MLSZ közlése szerint a december 1-re sorsolt Vi­deoton—Eger NB I-es lab­darúgó-bajnoki találkozót 2-án játsszák le 15 órai kez­dettel Székesfehérváron. Ugyancsak változott egy MNK-találkozó időpontja is: a Szolnoki MÁV—Békés­csaba összecsapást decem­ber 8-án 12.30 órától bonyo­lítják le. Ma : Volán - Új­­pest A jégkorong-bajnokság nyitómérkőzését hétfőn es­te játszották a székesfehér­vári műjégpályán. A Fe­rencváros együttese 6:4 (2:2, 3:1, 1:1) arányban győ­zött a Volán ellen. A köz­lekedésiek ma ismét pályá­ra lépnek, ellenfelük 17 órá­tól az Újpesti Dózsa lesz. Lovaglás télen-nyáron Télen is lehet lovagolni Székesfehérváron, a Volán SC Börgöndi úti lovardájá­ban. A nagy érdeklődésre való tekintettel e szép sport hívei hétfőn, szerdán és pénteken délután 15 és 17 óra között, szombaton és vasárnap délelőtt 9-től 11- ig, délután 14-től 16 óráig hódolhatnak hobbijuknak. Kosárlabda A Videoton Berényi úti csarnoka és az ARÉV sport­­csarnok volt a színhelye a kosárlabda OSK és OSK te­rületi döntőinek. Az Ika­rus lányok a Tungsram csa­patát 58:51-re, a D. Papírt 82:35-re az Egert 118:11-re győzték le és így bejutottak az országos döntőbe. A dön­tőt december 27-től 30-ig Baján rendezik meg. A fi­úknál a Videoton csapata is bekerült a döntőbe. Az OSK-ben az Alba Regia Építők női csapata ugyan­csak sikeresen szerepelt és továbbjutott. A fiúk szerep­lését nem kísérte szeren­cse. MNK-mérkőzés: Sárbo­gárdi Videoton—ÁFOR 76:65 (40:27). Újabb szép győzelmet ara­tott a sárbogárdi csapat az MNK-ban. Legjobb dobók: Kiss 18, Sáfrány 16, Gyarmati 12, Tajti, Devecser, Egri 10—10. Az élen nem változott a helyzet Megyei bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság 13. fordulójában az első helyen álló MÁV Előre és a második Toldi SE is megszerezte a két pontot, így az élen nem változott a hely­­zet. A két csapat egyre job­ban elhúz a mezőnytől. Vál­tozatlanul sereghajtó az Ika­rus csapata, amely ezúttal Lajoskomáromban szenvedett vereséget. MÁV Előre—Tordas 4:2 (1:2) Vasutas pálya, 200 néző. Vezette: Márta. MÁV Előre: Bata — Sárdi, Reiner, Ádám, Róth (Tóth), Litvik, Mészöly, Kádár, Sző­ke, Tihanyi, Kovács T. Edző: Nagy László. Tordas: Simon—Pál, Rácz, Farkas J., Ribi, Bencsetler, Barátki (Farkas T.), Jezsó, Tornai, Koltai, Tamon. Edző: Wimmer, László. Góllövők: Tihanyi (3), Lit­vik, illetve Bencsetler (tizen­egyesből) és Jezsó. Kiállítva Koltai, az 58. percben szándékos durvasá­gért. Az első félidőben a MÁV Előre többet támadott, Litvik egy büntetőt is elhibázott. A félidő derekán Litvik szer­zett vezetést a vasutasoknak, aztán meglepetésre Bencset­ler és Jezsó góljával a fél­időben a Tordas vezetett. 1:2. Szünet után az 56. percben Tihanyi nagy góllal egyenlí­tett, a 83. percben Szőke be­adását Tihanyi értékesítette, majd 3 perccel később a kitű­­nően játszó Tihanyit buktat­ták a tizenhatoson belül. A tizenegyest Tihanyi lőtte a kapuba, 4:2. Jó iramú mérkőzésen kitű­nő hajrával győztek a vasu­tasok. Jók: Litvik, Mészöly, Tiha­nyi, Kovács, illetve Pál, Ben­csetler. Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre—Tordas 5:0 (3:0). Gól­lövők: Büki (2), Pánicz, Ádám, Mundi. — Lukács — Toldi SE—Polgárdi 3:0 (1:0) Ercsi, 200 néző. Vezette: Nagy G. Toldi SE: Gaál — Szabó M., Nitti, Vajda, Kötél, Ki­­szi, Fellner, Kuti (Tóth I), Barta, Flórián, László (Szabó T.). Edző: Jenei László. Polgárdi: Schmidt — Par­­rag,­­ Németh, Gallér, Szabó II, Bertalan, Májer, Kiss, Szabó I, Nagy, Bujtás (Csiz­madia). Edző: Csuti József. Góllövő: Barta, Kuti, Nitti. A 15. percben szereztek ve­zetést a hazaiak Barta révén. A második félidőben a 75. percben Fellner szögletét Kuti fejelte a kapuba, 2:0. Öt perccel később Nitti a bal felső sarokba lőtt, ezzel ala­kult ki a 3:0-ás végeredmény. A Toldi SE mindenképpen rászolgált a győzelemre. Ifjúsági mérkőzés: D. Ko­hász II—Polgárdi 4:0 (2:0). — Jenei — Lajoskomárom—Ikarus 4:0 (3:0) Lajoskomárom, 200 néző. Vezette: Rácz. Lajoskomárom: Gróf — Dékány, Semjén, Nagy, Végh, Horváth (Ruppert), Zsíros, Szili, Szélágh, Gaál, Mágnusz. Edző: Mosberger Pál. Ikarus: Szegvári — Király, Z., Májer, Király Cs., Szlo­­boda, Véninger, Lakatos, Vi­­niczai, Bakonyi, Gyöngyösi (Balogh), Bakos. Edző: Sáfrán Ferenc. Góllövők: Gaál (2), Dékány, Ruppert. Kezdettől fogva fölényben játszottak a hazaiak. A 20. percben Gaál közelről talált a hálóba. A 30. percben Szé­lágh átadását ismét Gaál lőtte a hosszú sarokba. Két perccel később Dékány góljával már 3:0-ra vezettek a hazaiak. A második félidőben kissé lefér­kezett a lajoskomáromi csa­pat, de a vendégek ezt sem tudták kihasználni. A 76. percben a csereként beállt Ruppert állította be a vég­eredményt. 4:0. A játék képe és a helyzetek alapján a ha­zaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Ifjúsági mérkőzés: Lajos. Komárom—Ikarus 0:1 (0:0). — szabó — Seregélyes—Mány 2:2 (0:2) Seregélyes, 200 néző. Vezet­te: Hernádi. Seregélyes: Májer (Ruzsics) — Rosta, Kónya, Repka (Marton), Bozai, Paudics, Ke­nyér, Nagy, Németh, Karkó, Kántor. Edző: Majoros Géza. Mány: Kovács — Takács, Horváth, Jani, Lahos, Vízke­leti, Kóródi (Izing), Farkas, Józan, Izsó, Glózik (Müller). Edző: Lahos László. Változatos, jó iramú, szín­vonalas mérkőzés. A hazai védők hibáit a 20. percben Farkas, 8 perccel később Jó­zan használta ki okos gólok­kal. 0:2. A második félidőt szinte végigtámadta a Sere­gélyes. A 67. percben Nagy B. 25 méterről szépített, majd Karkói szöglete után Kántor talált a hálóba. 2:2. Jók: Májer, Nagy, illetve Horváth, Farkas. Ifjúsági mérkőzés: Seregé­lyes—Mány 2:2 (1:1). — Kozai — Sallai SK—Mór 2:1 (0:0) Iváncsa, 200 néző. Vezette: Bárány. Sallai SK: Paulusz Gy. — Szabó II, Szalados I, Somo­gyi, Kállai, Galanisz (Vass), Szalados II, Zsabka, Szefopu­­lusz, Fogas (Császár), Tunyo­­gi. Edző: Drankovits András. Mór: Tőkés — Pisch, Végh, Kajzer T., Terszánszki, Kaj­­zer I., Képesi, Ecsek, Han­­csák, Balogh, Schwarcz. Ed­ző: Kenyeres János. Góllövők: Tunyogi, Szala­dos I, illetve Hancsák. Az őszi idény eddigi leg­jobb mérkőzését láthatták a hazai nézők. A móriak nem tudtak mit kezdeni az iván­­csaiak lendületes játéka el­len. A mérkőzés lényegében a hajrában dőlt el, Tunyogi szerzett vezetést, öt perccel később Tunyogi—Szalados I adogatás után a hátvéd talált a kapuba. 2:0. A 85. percben Hancsák szépített. 2:1. Meg­érdemelten győzött a Sallai SK. Jók: Szalados I, Somo­gyi, Szalados II, illetve Tő­kés, Végh, Kaizer T. Ifjúsági mérkőzés: Sallai SK—Mór 4:2 (2:1). — scheid! — Bánfi szabadrúgásból szerez­te meg a győztes gólt. 1:0. A Pusztavám egy jól játszó Ki­nizsit győzött le. Jók: Ten­gely, Bánfi, Juszkó, illetve, Paulusz, Karsai. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—Ercsi 1:5 (1:2). — Krekó — Mezőfalva—Lovasberény 1:0 (0:0) Mezőfalva, 200 néző. Ve­zette: Ferencz. Mezőfalva: Virágh — Li­­társzky, Buda, Szemenyei, Sárközi, Czékman, Romhá­­nyi, Németh, Vörös, Fodor (Peterdi), Móricz (Sümegi). Edző: Ruppert Mihály. Lovasberény: Gálosi — Csordás, Preil, Hartal, Pau­dics, Mohi, Takács, Stetler, Csidei, Topos (László), Vörös. Edző: Németh Gyula. Góllövő: Peterdi. A 10. percben Romhányi beadását Vörös 6 méterről lőtte fölé. A 36. percben a vendégek vezettek támadást, a csatárok azonban egymás­ra vártak és oda lett a lehe­tőség. Szünet után hamar megszületett a hazaiak gólja, Peterdi 22 méteres lövése ju­tott a hálóba. 1:0. A vendé­gek több támadást vezettek­, gólt azonban nem sikerült elérni. A 70. percben Czék­man az oldalhálóba lőtt. Küzdelmes mérkőzésen győ­zött a Mezőfalva. Jók: Vörös, Buda, Virágh, illetve Preil, Vörös. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Lovasberény 3:1 (2:1). — Kelecsényi — Perkáta—Etyek 1:0 (1:0) Etyek, 100 néző, vezette: Martin. Perkáta: Molnár — Siba, Medve, Járóka, Ónodi II, Gálosi, Horváth (Császár), Czimmermann, Ónodi I, Vicz­­kó, Zsimorán. Edző: Borbély Gábor. Etyek: Mészáros — Banka, Bíró, Kurkó, Polgár (Barta), Strasszer, Balázs, Kurunczi, Zólyomi (Ágoston), Rácz, Zá­­vodi. Edző: Somogyi Miklós. Alacsony színvonalú mér­kőzésen az egyetlen győzel­met jelentő gólt a 34. perc­ben Czimmermann szerezte. A hazai csapat a második félidőben — különösen a cse­rék után — többet támadott, de egyenlítenie nem sikerült. A vendégek győzelme meg­érdemelt. Jók: Bíró, Kurkó, illetve Molnár, Czimmermann. Ifjúsági mérkőzés: Etyek— Perkáta 1:0 (1:0). I­bolya — Pusztavám—Ercsi 1:0 (0:0) Pusztavám, 200 néző. Ve­zette: Pásztor. Pusztavám: Balázs — Rácz, Bánfi, Molnár, Tengely, Hor­­váth, Komáromi, Juszkó, Plóza, Kavalák (Törőcsik), Ád­ler (Weitner). Edző: Sza­bó Imre. Ercsi: Paulusz K. — Búzás, Popovics, Láng, Áhl, Trója, Krisztics, Karsai, Bizovits, Rókás, Kruchió. Edző: Hor­váth István. Kiállítva: Rókás a 84. percben, a mérkőzés lefújása után pedig Kruchió. A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, a vendégek kontra támadásokkal próbálkoztak. A 13. percben Balázs bravúr­ral hárított. A második já­tékrészben nagyobb lett az iram. A pusztavámiak tá­madtak, de a helyzetek sor­ra kimaradtak. A 83. percben A bajnokság állása Ifjúsági bajnokság 1. MÁV Előre 13 10 3 0 42-14 23 2. Toldi SE 13 10 2 1 38-10 22 3. Sallai Tsz 13 8 2 3 19-15 18 4. Mány 13 6 5 2 32-12 11 5. Mór 13 7 3 3 20-13 17 6. Lajoskom. 13 6 4 3 25-18 16 7. Ercsi K. 13 6 2 5 19-17 14 8. Perkáta 13 6 1 6 24-27 13 9. Pusztavám 13 4 4 5 15-19 12 10. Mezőfalva 13 3 4 6 13-18 10 11. Polgárdi 13 4 2 7 16-25 10 12. Seregélyes 13 3 3 7 28-30 9 13. Tordas 13 3 3 7 17-20 9 14. Lovasberény 13 2 2 9 15-26 6 15. Etyek 13 2 2 9 12-39 6 16. Ikarus 13 1 4 8 7-37 6 1. D. Kohász II. 13 12 0 1 73-11 24 2. MÁV Előre 13 12 0 1 52- 5 24 3. Sallai Tsz 13 12 0 1 32-16 24 4. Mány 13 7 3 3 30-22 17 5. Mór 13 5 4 4 26-25 14 6. Polgárdi 13 7 0 6 20-20 14 7. Perkáta 13 6 1 6 31-20 13 8. Seregélyes 13 6 1 6 22-24 13 9. Lajoskom. 13 5 2 6 29-23 12 10. Ercsi K. 13 4 3 6 24-26 11 11. Mezőfalva 13 4 2 7 29-42 10 12. Ikarus SE 13 3 3 7 15-30 9 13. Tordas 13 3 1 9 26-27 7 14. Etyek 13 2 3 8 15-44 7 15. Lovasberény 13 2 2 9 12-43 6 16. Pusztavám 13 11 11 15-73 3