Fejér Megyei Hírlap, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-16 / 88. szám

Jubileumi emlékülés az Alba Volán SC-nél Fennállásának 25. évfor­dulóját ünnepelte tegnap Székesfehérváron, a városi tanács dísztermében a megye egyik legdinamikusabban fejlődő sportegyesülete, az Alba Volán SC. A jubileumi emlékülésen megjelentek a megye és a város politikai, állami és sportvezetői, to­vábbá a megye egyesületei­nek képviselői, az Alba Vo­lán SC-vel sportbar­áti kap­csolatban álló külföldi klu­boktól érkezett vendégek, az egyesület pártoló tagjai, va­lamint sportolói. Az Alba Volán SC immár negyedszázados történetéről, munkálkodásáról a klub el­nöke, Varga Sándor adott át­tekintést. Jogos büszkeséggel állapíthatta meg, az Alba Volán SC eredményei önma­gukért beszélnek. Valóban, a székesfehérvári egyesület női és férfi röplabda-, vala­mint jégkorong-csapata az NB I-ben szerepel, s az öt­tusázók és a tájékozódási fu­tók is sportáguk legjobbjai közé tartoznak. Az egyesület sportolói az elmúlt években nyolcvan érmet nyertek a bajnoki küzdelmekben, s ti­zenkilenc alkalommal első helyezést értek el. A Volán színeit ezidáig százhatvan­­öten képviselték a különbö­ző sportágak válogatott ver­senyein. Egy ideje az Alba Volán tudatosan a minőségre összpontosítja erőit, s ennek a törekvésnek a helyességét az eredmények javulása jel­zi. Az egyesületnél nagy fi­gyelmet szentelnek az után­pótlásnevelésre, gyakorlati­lag valamennyi szakosztály kiépítette a maga sportisko­lai jellegű, általános- és kö­zépiskolákra épülő utánpót­lás bázisát. Az Alba Volán SC tehát bizakodva nézhet a jövő elé, annál is inkább, mivel messzemenően élvezi az Alba Volán Vállalat ve­zetőinek és dolgozóinak, to­vábbá a városi és megyei sportszervek támogatását. Az emlékülésen szót kért és a városi, megyei vezetők üdvözletét, jó kívánságait tol­mácsolta Szűcs Sándor, a szé­kesfehérvári városi tanács elnökhelyettese. Méltatta a klub eredményeit, amely te­vékenységéért már koráb­ban megkapta a Pro Urbe kitüntetést. Elismerően szólt az Alba Volán SC példás szervezettségéről, amely je­lentős mértékben a gazdasá­gi kérdésekben messzeme­nően jártas társadalmi sport­vezetők munkájának köszön­hető. Az ünnepségen felszólaltak és jó kívánságaiknak adtak hangot a városi egyesületek, együttműködő iskolák és a külföldi, az NSZK-beli, ju­goszláv, csehszlovák és oszt­rák klubok küldöttei. Ezt követően adták át az egyesület által újonnan ala­pított Sportdíjat az arra ér­demeseknek: Barts Oszkár­nak, a megyei tanács vb testnevelési és sportosztálya vezetőjének, Kocsis Tibor­nak, az Alba Volán Vállalat igazgatójának, az egyesület korábbi elnökének, és Deme­ter Józsefnek, az Alba Volán SC junior világbajnok, válo­gatott öttusázójának. A jubi­leumi emlékplakett kitünte­tést tízen kapták meg. Kosárlabda NB II A kosárlabda NB II hétvégi fordulójában csupán az Építők­­lányok szerezték meg a győzel­met, méghozzá fölényesen Győr­ben. Az Ikarus női együttese és a sárbogárdiak férfi gárdája szo­ros küzdelemben vesztett. Női mérkőzések: Alba Regia Építők—Győri Volán 77:44 (41:21) Győrben tartalékosan álltak fel a fehérváriak: Kirrt és Batát nélkülözték. Legjobb dobók: Fenyvesi 24, Kissné 22, Bánfi 10. BKV Előre—Ikarus 68:66 (36:31) Izgalmas, színvonalas mérkőzé­sen az utolsó másodpercekben vesztettek a fehérváriak. Leg­jobb dobók: Beákné 27, Barát 12,­ Kárpáti és Sommer 9—9. Férfi mérkőzés: Pét—Sárbogárdi Videoton 67:65 (43:30) Péten, szabadtéri pályán, erős szélben, meglehetősen durva mérkőzést vívott a két csapat. A sárbogárdiak legjobb dobói: Sáfrány 25, Kiss 17. DUNASZÖV­ŐFÉSZ PÁLYÁZATOT HIRDET az alábbi kiskereskedelmi és vendéglátó egységek szerződéses üzemeltetésére 1985. JÚNIUS 1-TŐL: 2. sz. Vasbolt, Adony, Bajcsy-Zs. u. 1­­7. sz. Műszaki bolt, Adony, Rákóczi út 17. 19. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Baracs-Kleinpuszta 27. sz. ABC, Besnyő, Petőfi u. 3. 44. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Sinatelep, (Ercsi) 71. sz. Vas-műszaki bolt, Mezőfalva, Vörös Hadsereg út 77. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Mezőfalva, Dimitrov u. 59. 81. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Mezőfalva, Dimitrov u­. 87. sz. Vegyesbolt, Nagyvenyim, Fő út 9/b. 128. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Rácalmás, Szigetfő út 6. 130. sz. ABC, Rácalmás, Népfront u. 131. sz. Vas-háztartási bolt, Rácalmás, Marx tér 136. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Rácalmás, Prokopf u. 8. 26. sz. Vadas Bisztró III. o., Kisszentmiklós, Fehérvári út 18. sz. Tercsike Presszó III. o., Ercsi, Rákóczi u. A pályázati feltételekkel kapcsolatos részletes felvilágosítást az ÁFÉSZ közgazdasági főosztálya ad. A pályázatokat írásban kell benyújtani 1985. május 6-ig az ÁFÉSZ közgazdasági főosztályára. A versenytárgyalás helye: ÁFÉSZ központ, Dunaújváros,­­Budai Nagy Antal u. Versenytárgyalás időpontja: 1985. május 17. 14 óra. IGAZGATÓSÁG 5111 Kosárlabda NB I Méltó befejezés Videoton—Pécsi VSK 86:85 (42:49). Méltóképpen fejezte be a Videoton nagyszerű bajnoki szereplését, az utol­só fordulóban, a huszonhato­dik mérkőzésén Pécsen meg­szerezte a huszonharmadik győzelmét. Az utolsó pilla­natig nagy küzdelmet vívott a két csapat..A harminche­tedik percig a hazaiak ve­zettek, a hajrában azonban felülkerekedtek az ezúttal is­ taktikusan és nagy akarás­sal játszó fehérváriak (He­vesi 18, Csarnay 15, Sza­bolcs, Urbán 3, Huber; cse­re: Rosinski 14, Lendvai, Köves 12, Tóth 6, Nagy 17). Az izgalmakat csak fokozta, hogy az utolsó percekben Rosinski, Csarnay és Köves is kipontozódott. Huber sé­rülés miatt volt kénytelen kiállni. Jegyzet: a vonal feletti csapa­­tok az új évadban az NB I A-csoportjában játszhatnak. Végeredmény 7. Videoton 11 3 1184-1076 25 8. Tungsram 8 6 1210-1125 22 9. Kecskemét 8 6 1240-1173 22 10. Szeged 7 7 1150-1101 21 11. BSE 7 7 1092-1191 21 12. SAÉV 7 7 1055-1063 21 13. Pécs 5 9 1148-1173 19 14. Oroszlány 3 11 1021-1117 17 Kiszöv Kupa Az Ipari Szövetkezetek Fejér megyei Szövetségének Spartacus Sportegyesülete férfi és női tekeversenyt rendezett április 13-án Szé­kesfehérváron az Építők te­kepályáján. A tizenkét fér­fi és három női csapat küz­delméből a nőknél az Épü­letkarbantartó és Szolgálta­tó Kisszövetkezet csapata szerezte meg az első helyet, második az Energetikai Ipari Kisszövetkezet II. szá­mú csapata lett. A férfiak versenyében az Univerzál Ipari Szövetkezet csapata végzett az első helyen, má­sodik helyezést az Energe­tika Ipari Kisszövetkezet csapata ért el. Az első helyezetteket KI- SZÖV-serleggel, illetve ok­levéllel jutalmazták. Tájfutás Sikeres bajnoki rajt A Novak Olgamajor tér­ségében vasárnap megren­dezett hosszú távú verseny­nyel megkezdődött a tájfu­tók idei bajnoki vetélkedé­se. A székesfehérvári ver­senyzők dicséretesen raj­toltak. A női junior korosz­tályban hosszú távon Pokk Mariann, a Videoton ver­senyzője nyerte a bajnoki címet, méghozzá szokatla­nul nagy, tizenhat perces előnnyel. Az elit kategóriá­ban a nőknél a Videoton színeiben induló Lendl Zita az ötödik, a férfiaknál Iga István, a Volán versenyző­je hatodikként ért célba. Totótájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság j­özlése szerint a 15. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 talá­­latos szelvény 9 darab, nyereményük egyenként 199 322 forint; 13 találatos szelvény 188 darab, nyere­ményük egyenként 24 025 forint; 12 találatos szelvény 4284 darab, nyereményük egyenként 737 forint; 11 ta­lálatos szelvény 41 678 da­rab, nyereményük egyen­ként 76 forint; 10 találatos szelvény 228 775 darab, nye­reményük egyenként 26 fo­rint. A közölt adatok nem vég­legesek. Megyei bajnokság Pontot vesztett a MÁV Előre A megyei labdarúgó-baj­nokság XXII. fordulójának meglepetése Tordason szüle­tett, ahol a MÁV Előre dön­tetlent ért el az Etyekkel szemben. Mint ismeretes az etyekiek a pálya felújítása miatt Tordason játsszák ha­zai mérkőzéseiket. A Toldi SE Lajoskomáromból tért haza győztesen s így egy pont­ra megközelítette riválisát. Etyck—MÁV Előre 1:1 (0:0) Tordas, 200 néző. Vezette: Csonka. Etyck: Bartha F. — Banka, Bíró, Strasszer, Polgár, Pet­­ruska (Orosz), Rácz, Kurkó, Bartha S. Zólyomi (Oravecz), Csepeli. Edző: Somogyi Mik­lós. MÁV Előre: Szabolcs — Pedt, Kötél, Pala­nek, Frecott, Litvik, Szőke. Kovács T., Ti­hanyi, Sárdi, Horváth (Nagy). Edző: Nagy László. Az első félidőben mindkét oldalon több helyzet adódott, de gól nem született. Ebben a játékrészben a vasutasok két kapufát lőttek. A második félidőben Bartha S. beadásá­ból Polgár 16 méterről szép gólt lőtt, 1:0. A 68. percben Szőke közelről egyenlített, 1:1. A befejezés előtt 2 perc­cel egy ügyes etyeki támadás végén Orosz a kapufát talál­ta el. Az etyekiek­ pontszerzé­se mindenképpen megérde­melt a baj­nokjelölttel szem­ben. Jók: Banka, Bíró, Strasz­­szer, Polgár, illetve Litvik, Szőke, Tihanyi. Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre—Etyek 2:0 (1:0). I­bolya — Lovasberény—Tordas 2:1 (1:0) Lovasberény. 200 néző. Ve­zette: Jáksó. Lovasberény: Ferenczi — Krell, Csordás, Róth, Petrik, Rejka, Csidei, Mong, Hartai, Stettler. László (Kovács). Ed­ző: Németh Gyula, Tordai, Simon — Pál, Rácz, Farkas J., Farkas R., Tornai. Bencsed­er. Ribi, Ta­­mon (Pogány), Koltai. Jezsó (Mocsonoki). Edző: Wimmer László. A tartalékos hazai csapat támadólag lépett fel és a 20. percben Krell 16 méterről óriási gólt lőtt. 1:0. Fordulás után a 70. percben szén­táma­dás végén Stettler 2:0-ra nö­velte a lovasberényiek elő­nyét. A 75. percben Koltai szépített. 2:1. A gól után nagy nyomás nehezedett a hazaiak kapujára, de jó védekezéssel a herényiek megőrizték elő­nyüket. Jók: Krell (a mezőny legjobbja), Róth, Petrik, Stettler, illetve Pál, Tornai. Ifjúsági mérkőzés: Lovas­berény—Tordas 5:1 (2:0). — csordás — Toldi SE—Lajoskomárom 2:1 (1:0) Lajoskomárom, 200 néző. Vezette: Jánosi. Toldi SE: Tőkés — Rosz­­kopf, Aradi, Varga, Szabó, Lega, Barta (Horváth), Ki­­szi, Virágh, Denkinger, Tóth. Edző: Jenei László. Lajoskomárom: Orbán — Dékány, Semjén, Nagy J., Szili, Horváth, Gál, Zsíros, Szélágh, Ruppert, Varga (Csendes). Edző: Mosberger Pál. A végig szemerkélő esőben lejátszott mérkőzés első fél­idejét hazai fölény jellemez­te. A 38. percben mégis a vendégek szereztek vezetést. A 65. percben Ruppert egyen­lített, majd nem sokkal ké­sőbb Szabó jól eltalált­ lövés­sel megszerezte a vendégek számára a győzelmet jelentő gólt. .2:1. A játék képe és a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Roszkopf, Kiszi, Virágh, illet­ve Gál, Szili. Ifjúsági mérkőzés: D. Ko­hász II—Lajoskomárom 7:2. — Rosberger — Ikarus—Mór 1:0 (1:0) Balatoni­ út, 200 néző. Ve­zette: Debreceni. Ikarus: Kiss — Viczina, Bakonyi, (Király C­s.), Vénin­ger, Vörös, Kádár, Mohi, Gyöngyösi, Gebei, Szabados, Bakos. Edző: Sáfrán Ferenc. Mór: Schwarcz — Pisch, Végh, Bencze, Törő. Kaiser I., Váli. Tersánszki (Gráli), Kaiser II., Ecser, Hancsák. Edző: Kenyeres János. Közepes színvonalú mér­kőzésen az első félidőben az Ikarus enyhe fölényben ját­szott. A fehérváriak több helyzete közül Gyöngyösi egyet értékesített, 1:0. A má­sodik félidőben a móriak tá­madtak többet, egyenlíteniük azonban nem sikerült. Az Ikarus megérdemelten nyert. Jók: Viczina, Véninger, Vö­rös, Szabados, illetve Végh, Kaiser N­., Hancsák. Ifjúsági mérkőzés: Ikarus— Mór 9:1 (2:1). — Bertalan — Polgárdi—Sallai SK 0:0 Polgárdi, 300 néző. Vezette: Szilágyi. Polgárdi: Schmidt — Ber­talan, Bogó, Gallér, Bíró, Sza­badi, Tóth, Eszes, Borsos, Nagy, Pajor (Kiss J.). Edző: Csuti József. Sallai SK: Paulusz Gy. — Kállai, Róth, Somogyi, Ba­konyi, Zsabka, Szalados, Pau­lusz J., Rédl, Fogas, Tunyo­­gi. Edző: Drankovits András. Végig szakadó esőben, he­­­vés iramú mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét­ oldalon a védelmek jeleskedtek, kü­lönösen a vendégek kapusa Paulusz Gy. remekelt. A ha­zai csatárok kapufát is lőt­tek. A csúszós talaj is befo­lyásolta a mérkőzés végered­ményét, amely a látottak alapján igazságos. Jók: Gal­lér, Tóth, illetve Paulusz Gy. (a mezőny legjobbja), Szala­dos. Ifjúsági mérkőzés: Polgár­át—Sallai SE 2:2 (2:1). — Disznósi — Pusztavám—Mezőfalva 2:1 (1:0) Pusztavám, 200 néző. Ve­zette: Smidéliusz. Puszta­vám: Balázs — Hor­váth, Bánfi, Molnár, Rácz, Komáromi, Kavalák, Jamb­­ricska (Sziládi), Ad­ler (Vé­­nusz), Plóza, Juszkó. Edző: Szabó Imre. Mezőfalva: Végh — Fánczi, Czékman, Kiár, Pfeffer. Sze­­menyei, Romhányi, Vörös, Szabó, Peterdi, Sümegi, Mó­ricz. Edző: Ruppert Mihály. Hazai fölénnyel indult a mérkőzés és a 8. percben Plóza fejesgóllal megszerezte a vezetést. 1:0. A pusztavámi­­ak a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. Szünet után a 73. percben a vendégek Vö­rös révén egyenlítettek. Nagy harc indult meg a győztes gó­lért, a 80. percben Horváth tizenegyesből beállította a végeredményt. 2:1. A Puszta­vám rászolgált a két pontra. Jók: Bánfi, Rácz, Juszkó, il­letve Végh. A játékvezető a Mezőfalvából Vöröst kiállí­totta. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—Mezőfalva 1:1. — Krekó — Ercsi—Mány 0:0 Ercsi, 200 néző. Vezette:­ Kincses. Ercsi: Rapai — Benkő,­Áhl, Karsai, Popovics, Flóri­án, Búzás. Kruchic, Sebes­tyén (Lang), Bizovics, Rókás. Edző: Horváth István. Mány: Kiss — Koródi, Horváth, Takács, Lahos. Viz­­keleti, Albrecht, Müller. Jó­zan (Glózik), Farkas, Izsó. Edző: Lakos László. Színvonalas, nagyiramú mérkőzést vívott a két csa­pat. A vendégek különös gon­­dot fordítottak a védek­ezésre és gyors, korszerű el­len tám­a-­­dásokat vezettek. Mindkét ol­dalon a védelmek remekel­tek. Szünet után a csúszós ta­lajon a csatárok távoli lövé­sekkel kísérleteztek, de a ka­pusok is bizonyították jó for­májukat. Igazságos eredmény született. Jók: Rapai, Karsai, Rókás, Flórián, illetve Kiss, Vízkeleti, Albrecht, Izsó. Ifjúsági mérkőzés: Ercsi— Mány 1:1. — Katona — Perkáta—Seregélyes 2:0 (2:0) Perkáta, 200 néző. Vezette: Győri. Perkáta: Molnár — Buda­vári, Czimmermann, Medve II, Járóka, Omódi, Gálosi, Horváth (Badi II), Viczkó, Badi, I. Bogó. Edző: Borbély Gábor. Seregélyes: Ruzics — Ros­ta, Repka, Paudics, Kónya, Bozai, Karkó. Kenyér, Major, Németh, Kincses (Csanádi). Edző: Majoros Géza. Hazai rohamokkal kezdő­dött a találkozó, a 8. percben Bogó egyéni játék után szer­zett vezetést. 1:0. A 18. perc­ben tovább növelhette volna előnyét a perkátai együttes, Horváth büntetőjét azonban Ruzsics kivédte. A 40. perc­ben Bogó beadását Viczkó vágta a kapuba. 2:0. Szünet Után a vendégeknek is­ akadt lehetőségük a szépítésre, a 75. percben megítélt tizenegyest Kenyér a kapusba lőtte. A perkátaiak a látottak alapján akár több góllal is győzhet­tek volna. Jók, Molnár, Bogó, Járóka, illetve Ruzsics, Pau­dics, Bozai. Ifjúsági mérkőzés: Perkáta —Seregélyes 1:0 (1:0). — Kálovics — A bajnokság állása 1. MÁV Előre 22 15 6 1 58-18 36 2. Toldi SE 21 16 3 2 57-16 35 3. Mány 22 12 7 3 44-18 31 4. Sallai SK 22 10 7 5 28-22 27 5. Mór 22 9 7 6 29-21 25 6. Ercsi 21 11 3 7 30-27 25 7. La.joskom. 22 9 6 7 40-31 24 8. Perkáta 22 11 1 10 36-37 23 9. Pusztavám 22 8 5 9 30-32 21 10. Polgárdi 22 6 5 11 23-36 17 11. Mezőfalva 22 4 8 10 17-27 16 12. Etyek 22 5 6 11 24-51 16 13. Tordas 22 6 3 13 27-34 15 14. Ikarus 22 4 6 12 19-52 14 15. Seregélyes 22 4 5 13 35-55 13 16. Lovasker. 22 4 4 14 27-47 12 Vendégünk a GANZ Kapcsolók és Készülékek Gyára! Hagyományos és új villamosipari termékeiből BEMUTATÓT TART április 16—18-ig naponta 9—13 óráig, április 17-én 10 órától, vevőankét és szaktanácsadás a Fejér megyei Iparcikk Kereskedelmi Vállalat bemutatótermében, Székesfehérvár, Népköztársaság u. 46. sz. Várjuk az érdeklődőket! A termékek az Elektro Villért boltban megvásárolhatók. Székesfehérvár, Koch L. Telefon: 06-22/15-443. Telex: 21444. ( ( IPARCIKK ) , 0. 4786