Fejér Megyei Hírlap, 1985. június (41. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-11 / 135. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 7 19­85. JÚNIUS 11. KEDD Kézilabda NB I B Rangadót nyert a Kohász Legnagyobb ellenfele, a Hadiköz legyőzésével megerő­sítette első helyét az NB I B-s férfi bajnokságban a Dunaúj­városi Kohász. Végre megsze­rezte első hazai győzelmét a Köfém SC női csapata. A Szondi SE viszont éppen ha­zai pályán maradt alul a Solymárral szemben. Nők: Köfém SC—Nagykanizsa 27:19 (11:9) A sereghajtó kanizsaiak el­len kellő önbizalommal és bátorsággal játszott a házi­gazda fehérvári csapat (Bil­ling — Dukai 5, Dancsó 2, Pálmai 7, Farkas 1, Krizer 1, Pánczél 9; csere: Berta, Pén­zes, Puskás 2, Borka, Vincze). Ennek megfelelően a közepes védekezés és a négy kihagyott 7 méteres ellenére is maga­biztosan szerezte meg első ha­zai pontjait a bajnokságban. A bennmaradásért küzdő csapatok sorrendje a követ­kező: 7. Eger 11 pont, 8. Deb­receni Medicor 11, 9. Debrece­ni Közút 10, 10. Áfor 7, 11. Köfém 7, 12. Ózd 6, 13. Nyír­egyháza 6, 14. Nagykanizsa 2. A Köfém szerdán 16 óra­kor az Eger SE csapatát fo­gadja bajnoki mérkőzésen a Köfém-sport csarnokban. Férfiak: D. Kohász—Hadiköt 31:24 (15:13) A tavaly még NB I-es, most is feljutásra pályázó két csa­pat dunaújvárosi rangadója kemény, parázs jelenetekkel tarkított küzdelmet hozott. A gyorsabban, ötletesebben ját­szó hazaiak (Kácsor — Tenke 2, Ferenczy 1, Horváth 11, Pribék 4, Józsa 8, Varga; cse­re: Dolezsál, Szurok 3, Takács 2, Tamaskovits) a második félidő elején elhúztak és ettől kezdve csupán a gólkülönb­ség lehetett kérdéses. A Ko­hász az újabb győzelemmel 3 ponttal vezet a második he­lyezett Hadikot és héttel a harmadik Solymár előtt. Solymár—Szondi SE 31:22 (14:10) A jó napot kifogó Solymár nem csupán játéktudásban, hanem akarásban is felülmúl­ta ezen a mérkőzésen az erőt­len hazai csapatot (Szedlák — Csík 6, Csoknyai 2, Páll 1, Saliga 1, Kovács 3, Kiss L. 3; csere: Nagy Cs., Kiss J., Ja­kab 2, Huszti 5, Bunghardt 1). Labdarúgás Területi bajnokság Pénzügyőr—Szondi SE 2:1 (1:1). A területi labdarúgó­bajnokság Duna-csoportjában vasárnap a Köfém-pályán ját­szotta a Szondi SE utolsó ha­zai mérkőzését. Az ellenfél a Pénzügyőr együttese volt. Ko­ritár büntetőből lőtt gólt a félidőben, majd Nagy egyen­lített. A második játékrész­ben Bozsik (a többszörös vá­logatott labdarúgó fia) sze­rezte meg a Pénzügyőrök győztes gólját. 2:1. A Szondi SE-ből Horváth, Nagy és Fu­­rulyás játéka dicsérhető. Kosárlabda NB II Egy győzelem - egy vereség A női kosárlabda NB II-ben az Építők győzött, az Ikarus viszont kikapott. Alba Regia Építők— Zalaegerszegi Volán 97:51 (47:32) A kezdeti bizonytalankodás után fokozatosan jött fel a fe­hérvári csapat és aratott biz­tos győzelmet. A fehérvári lányok 27 győzelemmel és egy vereséggel nyerték a Nyugati csoportban a bajnoki címet. Legjobb dobók: Kissné 30, Bata 23, Gál 18. Tipográfia—Ikarus 61:42 (27:28) A rutinos fővárosi csapat­­­tól elszenvedett vereség már nem veszélyeztette a fehérvá­ri csapat 4. helyét! Legjobb dobók: Baráth 17, Lepsényi 11. Segédedzői tanfolyam A Fejér Megyei Tanács V. B. testnevelési és sportosz­tálya asztalitenisz, atlétika, cselgáncs, karate, kajak-kenu, kerékpár, kézilabda, kosár­labda, labdarúgás, lovaglás, röplabda, sakk, sportlövő, súlyemelés, széllovas, teke, tenisz, torna, úszás, vitorlá­zás, vívás, vízilabda sport­ágakban felvételt hirdet az 1985/86. tanév segédedzői tan­folyamára. A felvételre azok jelentkez­hetnek, akik 1985. szeptember 1-ig betöltik 18. életévüket és nem idősebbek 40 évnél, vala­mint középfokú iskolai vég­zettséggel, munkahelyi és sportegyesületi javaslattal rendelkeznek. Jelentkezési lapot a városi­körzeti sportszakigazgatási szerveknél lehet beszerezni. Jelentkezési határidő: júli­us 1. Értesítjük a T. vásárlóközönséget, hogy megnyílt SZÉKESFEHÉRVÁRON a Kossuth u. 11. sz. alatt a ZÚZMARA hűtőipari szaküzlet. Mindenféle mirelit áru, zöldség, gyümölcs, baromfi és jégkrémek állandóan kaphatók. NYITVA:­ hétfő kivételével 10—18 óráig. PRÓBÁLJA KI, MEGÉRI! Sport Bemutatkozik a profi tenisz Hosszas előkészítő mun­ka után • Július 6-án meg­kezdődik az első magyaror­szági dollár pénzdíjas profi teniszverseny, IPV Satellite Hungary néven. A sportág hazai történetének új feje­zetét nyitó eseményről tar­tottak hétfőn sajtótájékozta­tót az Atrium Hyatt szálló­ban. Hole György, a torna ver­senyigazgatója és dr. Nyírő László, a verseny főbírája, egyben az MIPTC (a hivatá­sos férfi teniszezők tanácsa) megbízottja beszélt a kör­versennyel kapcsolatos tud­nivalókról. A világ teniszsportjában az egyéni versenyeket négy kategóriába lehet osztani: a legnagyobb hírnévvel, törté­nettel rendelkező, úgyneve­zett Grand Slam tornákon (Párizs Wimbledon, Flus­hing Meadow, Melbourne) ma már kétmillió körül van az összpénzdíj, az úgyneve­zett szuper sorozatban tar­tozó versenyeken 200—500 ezer dollár a nyeremény, a normál versenyeken 75—175 ezer dollárt osztanak szét, míg a legelső lépcsőfokot a Satellite versenyek jelentik, ahol 25—75 ezer dollár kö­zött mozog a díj. Ez utóbbiak négy előtor­­nából, majd az azt követő, az úgynevezett mesterver­senyből állnak. Ez utóbbi kategóriába tartozik az idén induló, s öt éven keresztül rendszeresen megrendezésre kerülő IPV Satellite Hun­gary nevű körverseny is. Az Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, valamint a Magyar Tenisz Szövetség közötti szerződés hívta élet­re. A négy előtornán a 32-es táblára kvalifikációs mérkő­zésekkel lehet felkerülni. A selejtezők mezőnye 120-as. A rendező szövetség előjoga, hogy a selejtezőbe 11, a 32- es táblára négy játékosát előmérkőzések nélkül bejut­tathatja az úgynevezett Wild Card rendszer alapján. Ez komoly lehetőséget biz­tosít a magyar teniszezők­nek az igen értékes ATP- pontok megszerzésére. Aki ugyanis megnyeri a magyar­­országi körversenyt, 20 ATP-pontot kap, s ezzel már a 200. hely környékére le­het előreugrani a világ­­ranglistán. A sorozatzáró ötödik, azaz a mesterver­senyre a négy előtornán legtöbb pontot gyűjtött 16 teniszező jut be. Az IPV­ Satellite Hunga­ry összpénzdíja 25 ezer dol­lár. Az egyes tornák győzte­sei 650 (párosban összesen 315) dollárt kapnak, a mes­terversenyen 850, illetve 315 dollár a díj. A résztvevők­nek nevezési díjat kell fizet­niük, ami személyenként és versenyenként 10 dollár. Az Európai Tenisz Szö­vetség (ETA) védnöksége alatt megrendezésre kerülő körverseny műsora a követ­kező: 1. Torna (Boglárlelle): kvalifikáció, július 6—7., főverseny, július 8—14. 2. Torna (Boglárlelle): kvalifikáció, július 13—14., főverseny, július 15—21. 3. Torna (Sopron): kva­lifikáció, július 20—21., fő­verseny, július 22—28. 4. Torna (Győr): kvalifi­káció, július 27—28., főver­seny, július 29—­augusztus 4. Mesterek tornája (Buda­pest, Bp. Spartacus pálya): augusztus 6—9. Gorsium ÁFÉSZ asztalosüzeme FELVÉTELT HIRDET férfi segédmunkások részére. Jelentkezni lehet az asztalosüzem vezetőjénél, Szabadbattyán, Batthyány u. 6. sz. alatt. 8291 Labdarúgás Idényzárás a megyei bajnokságban Kiesett: Tordas, Ikarus Vasárnap befejeződött a megyei labdarúgó-bajnokság. Az utolsó fordulóban néhány váratlan eredményről kap­tunk jelentést. A Toldi SE Perkátán kapott ki, de így is megőrizte 7 pontos előnyét a MÁV Előrével szemben. A kiesési rangadón az Etyek— Ikarus összecsapás Bicskén 2:2-re végződött. Elvitte a két pontot a Sallai SE Seregé­lyesről, a Polgárdi Ercsiből, a Tordai pedig Lajoskomá­­romból. Perkáta—Toldi SE 2:0 (1:0) Perkáta 200 néző, vezette: Jánosi. Perkáta: Molnár — Buda­vári, Czimmerman, Benthal­­ler, Járóka. Omódi, Horváth, Gálosi, Viczkó, Badi I, Badi II (Bogó). Toldi SE: Tőkés — Fekete, Aradi, Nitti, Varga, Horváth, (Lega), Tóth, Denke, Virág, Bodoki (Bartha), Kiszi. Perkátai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, sok hely­zetet dolgoztak ki a csatárok, de a keményen játszó Toldi­­védők nem engedték a játék folyamatos kialakulását. A 40. percben Horváthot a 16- oson belül buktatták, a 11-est Omódi értékesítette. 1:0. Szü­net után tovább támadtak a hazaiak és a 75. percben újabb 11-esből növelték elő­nyüket. A büntetőt Horváth lőtte a hálóba. 2:0. Meglepe­tésre, de teljesen megérde­melten győztek a hazaiak, az arány akár nagyobb is lehe­tett volna. Jók: Molnár, Czimmerman, Járóka, Hor­váth, illetve Aradi, Nitti. — Kálovics — Mány—MÁV Előre 2:1 (1:0) Mány, 300 néző, vezette: Wágner. Mány: Kiss — Varga, Hor­váth, Lahos, Takács, Józan, Izsó, Páyer, Albrecht, Farkas, Glózik. MÁV Előre: Bata — Podt, Frecht, Kötél, Kádár, Litvik, Nagy, Beák, Ádám (Sárdi), Szőke, Kovács T. Óvatos játék után a 30. percben Izsó szögletét Józan fejelte a kapu jobb oldalába. 1:0. Az 56. percben Farkas remek beadását Izsó perdítet­­te a kapuba. 2:0. Az utolsó percben Kovács nagyszerű cselekkel ment el a jobb ol­dalon, beadását Beák a bal felső sarokba lőtte. 2:1. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen, megérdemelten győztek a hazaiak. Jók: Izsó, Farkas,­­Józan, illetve, Podt, Beák, Kovács. — Venczel — Lajoskomárom—Tordas 2:1 (0:1) Tordas, 200 néző, vezette: Tóth. Lajoskomárom: Orbán — Gál, Szili, Horváth, Szélágh, Dékány, Nagy, Zsíros, Sem­jén, Mágnusz, Theisz (Varga). • Tordas: Simon — Pál, Rácz, Farkas R., Barátki, Ri­­bi, Mocsonoki, Tornai (Jezsó), Toman (Czigány), Koltai, Farkas J. Jól kezdett a hazai csapat, és a 12. percben Koltai re­mek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést. 0:1. Ezután több helyzet maradt ki a ven­dégek kapujánál. A 49. perc­ben Ribi 5 méterről — jó helyzetből — lőtt fölé. A 65. percben Gál szabadrúgásból egyenlített, majd a 76. perc­ben Szétágh gólja eldöntötte a mérkőzést, 2:1. A tordasiak azért­ vesztettek, mert csatá­raik a legjobb helyzeteket is el­ügyetlenkedtek. Jók: Gál, Szétágh, Dékány, illetve Far­kas R­, Koltai. —­márki — Sallai SK—Seregélyes 3:2 (1:0) Seregélyes, 300 néző, vezet­te: Tóth A. Sallai SK: Paulusz Gy. — Szabó II. Szabó III. (Paulusz J.), Zsabka, Tóth, Tunyogi, Repmann, Szalados II. Koncz, Szalados I. Szteropulusz. Seregélyes: Ruzics — Ros­ta, Repka, Kónya, Bozai (Rö­vid), Paudics, Csanádi (Győ­re), Karkó, Németh, Major, Kincses. Kiállítva: Zsabka (70. perc), Reßmann (86. perc). A 23. percben Szeropulusz szerzett vezetést. A 35. perc­ben 11-eshez jutottak a ha­zaiak, Németh büntetőjét Paulusz hárította. Szünet után a 63. percben Kincses fejesgóllal egyenlí­tett, öt perccel később Major büntetőből a seregélyesieknek szerzett vezetést. 1:2. A 76. percben Szalados II ugyan­csak büntetőből egyenlített, majd a befejezés előtt 7 perc­cel egy jól eltalált lövéssel szerezte meg a győztes gólt. 3:2. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Paulusz Gy., Sza­lados II. illetve Ruzics, Ros­ta­ — Kozai — Polgárdi—Ercsi 1:0 (0:0) Ercsi, 200 néző, vezette: Martin. Polgárdi: Schmidt — Ber­talan, Bogó, Gallér, Borsos, Pajor (Kiss), Németh, Bíró, Tóth, Eszes, Reif (Vékony). Ercsi: Rappai — Búzás, Áhl, Karsai, Orbán. Popovics, Sebestyén (Soós), Flórián, Láng, Benkő (Bizovics), Ró­­kás. A közepes színvonalú mér­kőzésen az első félidőben a hazaiak támadtak többet, helyzeteiket azonban sorra elhibázták. A vendégek ellen­­támadásai mindig veszélyt jelentettek. Szünet után a polgárdiak támadtak többet, két kapufát is lőttek.­ A 65. percben dőlt el a mérkőzés: gyors, korszerű támadás vé­gén a labda az egyik hazai védőn irányt változtatott, Tóth elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1:0. A vendég­csapat megérdemelten szerez­te meg a két pontot. Jók: Tóth, Eszes, Bogó, illetve Rappai, Popovics. — Katona — Ikarus—Etyek 2:2 (1:0) Bicske, 300 néző, vezette: Kincses. Ikarus: Kiss — Viczina, Véninger, Bakonyi, Bakos, Szabados, Mohi, Kádár, Vö­rös, Király, Majer. Etyek: Banka — Bíró, Kurkó, Polgár, Petruska, Rácz, Kurunczi, Bartha, Strasszer, Csepeli, Zólyomi. Sportszerű mérkőzésen, igazságos eredmény született. Góllövők: Király, Bíró­ (ön­gól), illetve Polgár, Bartha. Jók, Bíró, Kurunczi, illetve Véninger, Mohi. — Somogyi — Lovasberény—Pusztavám 0:0 Lovasberény, 200 néző, ve­zette: Nagy G. Lovasberény: Ferenczi — Krell, Preil, Csordás, Petrik, Csidei, Magyar, Paudics, Stettler (Mong), Topos, Har­tal (Reiha). Puszta­vám: Balázs — Hor­váth, Bánfi, Molnár, Rácz, Komáromi, Plóza, Juszkó, Pajor, Stettler, Sziládi. Az első félidőben a hazai­ak sok helyzetet hagytak ki. Szünet után viszont a vendé­gek kerültek fölénybe, gólt azonban ők sem tudtak lőni. A közepes színvonalú mérkő­zésen végeredményben igaz­ságos döntetlen született. Jók: Ferenczi, Preil, Paudics, illetve Balázs, Horváth, Juszkó. — Csordás — Mór—Mezőfalva 1:0 (0:0) Mór, 300 néző, vezette: Kondor. Mór: Schwarc. — Pisch, Végh, Bencze, Stéger, Arany, Váli,­­Kaiser T., Kaiser I, Ecsek, Hancsák. Mezőfalva: Végh — Fánczi, Czékman, Klár, Vörös. Li­­társzki, Romhányi, Szeme­­nyei, Szabó (Vass), Peterdi, Mukli. Egyik csapatot sem fenye­gette, hogy dobogós helyezést érjen el, ezért több mint egy órán át enyhe hazai fölény mellett, békés játszadozás folyt. A 64. percben Kaiser I. jobb oldali beadását Váli re­mekül vette át és a kimoz­duló kapus mellett a háló bal oldalába lőtt. 1:0. Ezután na­gyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, a móri kapus azonban mindent hárított. A 75. percben Peterdi a játék­vezetőt megsértette, ezért pi­ros lapot kapott, öt perccel később Aranyt a 16-oson be­lül buktatták, a játékvezető azonban továbbot intett. A rapszodikusan szereplő Mór győzelemmel búcsúzott a baj­nokságtól. Jók: Pisch (a me­zőny legjobbja), Schwarz, Arany, Kaiser I., illetve Rom­hányi. — arany — Megjegyzés: •­­ egy-egy bün­tetőpont levonva. A kiesés szempontjából te­kintetbe jövő utolsó 4 csapat helyezési sorrendjét az egymás ellen elért eredményeik hatá­rozták meg. A bajnokság végeredménye: 1. Toldi SE 30 22 5 3 73-19 49 2. MÁV E. 30 17 8 5 73-32 42 3. Mány 30 16 10 4 59-24 42 4. Sallai SK 30 15 9 6 41-28 39 5. L.-kom.* 30 15 8 7 60-39 37 6. Mór 30 12 9 9 39-31 33 7. Ercsi 30 13 7 10 36-34 33 8. Perkáta 30 13 3 14 47-57 29 9. L.-vám 30 10 8 12 44-43 28 10. M.-falva 30 8 10 12 28-32 26 11. Polgárdi 30 8 8 14 34-49 24 12. L.-berény 30 7 6 17 34-57 20 13. Seregélyes 30 7 5 18 43-75 19 14. Etyek­ 30 5 10 15 34-71 19 15. Tordas 30 7 5 18 35-48 19 16. Ikarus 30 5 9 16 31-72 19 A Velencei Élelmezésipari Dolgozók Szakszervezetének GYERMEKÜDÜLŐJE nyári szezonmunkára KONYHAI KISEGÍTŐ munkakörben FELVESZ KÖZÉPISKOLÁS LÁNYOKAT és a jelentkezéstől függően NYUGDÍJAS DOLGOZÓKAT. Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet az üdülővezetőnél. Velence, Ország út 23. (Növényvédő állomás mellett) 8081 7. OLDAL SZIM Székesfehérvári Köszörűgépgyára FELVESZ: — anyaggazdálkodót — szállítási előadót — kereskedelmi előadót — gyártásszervezőt (számítógépes ismeretekkel rendelkező) — gyors- és gépírókat. Cím: SZIM SZKG Székesfehérvár, Szárazrét. Jelentkezés munkanapokon a gyár személyzeti­­osztályán. Megközelíthető a 37-es autóbuszjárattal. 7063