Fejér Megyei Hírlap, 1985. szeptember (41. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-10 / 212. szám

FEJÉR MEGYE) HÍRLAP , 1985. SZEPTEMBER 10. KEDD Balszerencsés vereség Magyar Viscosa—H. Toldi 2:1 (0:0). Nyergesújfalu, 300 néző, vezette: Hornyák. H. Toldi SE: Sági — Feke­te, Aradi, Kovács, Roszkop, Földesi, Nitti, Flor­ián, Vi­­rágh, Kiszi, Barta. A területi labdarúgó-baj­nokságban balszerencsés ve­reséget szenvedett a Toldi SE. A mérkőzés nagy részében a Toldi SE támadott, a 40. percben Virágh meg is sze­rezte a vezetést. A 70. perc­ben egy kapu előtti fegyel­mezetlenség miatt, szabadrú­gásból egyenlített a hazai csapat, 10 perc múlva pedig a vezető gólt is megszerezte. A 87. percben óriási egyen­lítési lehetőséget hagyott ki a honvéd csapat. Barta re­mek visszagurítását Kiszi az 5-ösnél elcselezte, összesé­­gében a Toldi rászolgált vol­na a döntetlenre. — jenei — Karate Fehérvári sikerek A szegedi városi sportcsar­­­nokban­ mintegy ezer néző előtt rendezték meg a kyo­kushinkai szakág II. osztályú országos bajnokságát, ame­lyen 16 egyesület versenyzői vettek részt. Kiemelkedően szerepeltek­ a székesfehérvári karatézők. Az Ikarus ver­senyzői több jó helyezés mellett két első helyet is szereztek, de jutott érem az Alba Regia Építők sportolói­nak is. Eredmények. Ifjúságiak 64 kg: 3. Tóth (Ikarus). 80 kg: 1. Kozma (Ikarus), 2. Tieber (Ikarus). Juniorok. 64 kg: 1. Lendvai (Ikarus). Felnőttek. 64 kg: 2. Németh (Ikarus), 3. Bozsoki (Ikarus). 80 kg: 2. Heiter (AR Építők) A Hőtechnika Építő- és Szigetelő Vállalat jól képzett kőműves szakmunkásokat, kőműves mellé betanított munkást, segédmunkást KERES. Fizetés megegyezés szerint. Komplett brigádok jelentkezése esetén a munkásszállítás megoldható. Munkásszállással rendelkezünk. Jelentkezés: Hótechnika telephelyén, Dunai Vasmű Déli város. Érdeklődni: a 15-252/24-90-es telefonon lehet. 855 Ez év októberben megkezdjük hőkezelő tevékenységünket bérmunkában is. Rövid határidőre vállaljuk acél alkatrészek hőkezelését, 750x420 mm belső alapterületű elektromos kemencénkben. A hőkezelést követően garantáljuk a kívánt mechanikai jellemzők — keménység, szemcsenagyság, szövetszerkezet — tartását. Fejér Megyei Vízművek gépészeti osztály — lakatos műhely Székesfehérvár, Élmunkás u. 3—15. Tel.: 15­490 26 és 37. m. 46332 Megyei labdarúgó-bajnokság Helycsere az élen A megyei labdarúgó-baj­nokság ötödik fordulóját rendezték meg a hét végén. Valamennyi mérkőzésen egy­perces gyászszünetet tartot­tak a nemrégiben elhunyt Róth Ferenc, a megyei lab­darúgó-szövetség volt el­nökségi tagja emlékére. MÁV Előre—Pusztavám 5:1 (2:1) Pusztavám, 200 néző, ve­zette: Debreceni. MÁV Előre: Szabolcs — Palanek, Lukács, Kádár, Podt, Mayer, Litvik, Beák, Kringer, Bors, Róth. Pusztavám: Balázs­­— Payor, Bánki, Molnár, Rácz, Jambricska (Vénusz), Hor­váth, Tengely, Juszkó, Pló­­za, Ed­ler (Stettner). Nyomasztó fölényben ját­szott a MÁV Előre az egész mérkőzésen. Beák az 5. perc­ben lőtt góljával kezdődött el a gólgyártás. Róth a 13. percben növelte a vendégek előnyét, a hazaiak a 35. perc­ben Tengely révén szépítet­tek. A szünet után, a 49. percben Róth, az 55. percben Éringer, a 85. percben Bors volt eredményes. A minden csapatrészében jobb MÁV Előre ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a gyengén játszó hazaiak ellen. Jók, Litvik, Beák, Róth, Mayer, illetve Tengely. Góllövők: Róth (2), Beák, Éringer, Bors, illetve Ten­gely. Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre—Pusztavám 2:0. — Krekó — Lovasberény—Polgárdi 1:0 (0:0) Lovasberény, 250 néző, vezette: Nagy. Lovasberény: Ferenczi — Krell, Preil, Csordás, Pau­­dics (Szita), Palkovics, Ma­gyar, Rejka, Stettler, Csidei, Hartal (Mong). Polgárdi: Schmidt — Ber­talan, Tóth Z., Bencsik, Gallér, Szabadi, Kiss, Biró, Tóth I., Eszes, Nagy I. (Lel­kes). A vendégek csak a véde­kezéssel törődtek. Ennek ellenszerét csak nehezen ta­lálták meg a hazaiak. A 86. percben Csidei talált a ven­dégek kapujába. A hazai csapat idei leggyengébb já­tékával tartotta otthon a két bajnoki pontot. Jók, Tóth I., Eszes. Ifjúsági mérkőzés: Lovas­berény—Polgárdi 2:1. — csordás — Mezőfalva—Lajoskomárom 1:1 (0:0) Mezőfalva, 300 néző, ve­zette: Győri. Mezőfalva: Végh — Fánczi, Czékmány, Litarszky, Pfef­fer, Móricz, Romhányi, Bar­­tus (Szabó), Pribék, Peterdi, Mukli (Szemenyei). Lajoskomárom: Orbán — Teisz, Szili, Horváth, Szé­­lágh, Dékány, Nagy, Zsíros, Semjén, Mosberger, László. A 18. percben Mukli lövé­sét Orbán csak öklözni tud­ta, majd Bartus kétszer is gólhelyzetbe került, de há­rom méterről a kapusba lőt­te a labdát. Ezután a ven­dégek jöttek fel támadólag. Szünet után a hazai támadá­sok futottak a pályán. Két szöglet után a 47. percben Bartus 18 méterről laposan lőtt a hálóba. 1:0. A hazai­ak nem sokáig örülhettek a vezetésnek, az 50. percben Zsíros a jobb felső sarokba lőtt. 1:1. A 69. percben Rom­hányi adott be és Pfeffer 3 méterről a kapu mellé fe­jelt. A hazai csatárok ren­geteget támadtak, de a száz­­százalékos gólhelyzeteket is kihagyták, a végén örülhet­tek az itthon tartott egy pontnak. Jók, Litarszky, Czékmány, Bartus, illetve Orbán (a mezőny legjobbja), Szélágh és Nagy. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Lajoskomárom 9:0. — Kelecsényi — Ercsi Kinizsi— Magyaralmás 1:0 (1:0) Ercsi, 100 néző, vezette: Koszorús. Ercsi Kinizsi, Rapai (Pau­­lusz a 55. percben), — Búzás, Rókás, Karsai, Fehér, Ma­gyar, Sinka, Orbán, Roz­­mann, Galanisz (Várnai 88. p.), Bizovics. Magyaralmás: Izmilek — Kosztner, Hetesi, Szűcs, Kaiser (Csancsár 58. perc­ben), (Deres 70. p.), Viczi­­nai, Keszi, Dezső, Mór, Né­meth. Góllövő: Galanisz a 22. percben. A mérkőzés megkezdése után rögtön a hazai csapat vette át a játék irányítását. Azonban a támadásaik rend­re elakadtak, a 22. percben Galanisz remekül ugrott ki a védők gyűrűjéből és közelről a hálóba kotorta a labdát. A második félidőt a vendé­gek kezdték jobban, de a védelem és Rapai kapus mindent hárított. Az 55. percben Rapait, Paulusz vál­totta fel a kapuban, aki re­mek védéssel mutatkozott be. Ettől kezdve ismét a Ki­nizsi támadott, de már az eredmény nem változott. A megerősödött hazai csapat megérdemelten tartotta ott­hon a két bajnoki pontot. Jók: Rókás, Karsai, Búzás, Galanisz. Ifjúsági mérkőzés: Ercsi Kinizsi—Magyaralmás 2:2. — Katona — Sallai SE—Mány 3:2 (1:1) Iváncsa, 400 néző, vezette: Smidéliusz. Sallai SE: Paulusz — Sza­bó II., Róth, Kállai, Bako­nyi, Szalados I., Szalados II., Szabó I., Szteropulosz, Me­­cséri, Tunyogi (Fogas), Mány: Kiss — Varga, Horváth, Takács, Lahos, Szabó, dr. Kovács, Izsó, Jó­zan, Farkas, Lazik. Góllövők: Szalados II., Ba­konyi, Mecséri, illetve Far­kas (2). Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak lép­tek fel támadólag. A 20. percben Szalados I. 20 mé­teres szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki. Két perc múlva, védelmi hiba után, Farkas három méter­ről fejelt a kapu közepébe. Ezután jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. A második félidőben ismét a hazaiak kezdtek jobban, a 60. perc­ben Bakonyi négy védőt kicselezve, hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. Nem sokáig tartott az öröm. Kez­dés után ismét Farkas egyen­­lített két lépésről. A vendé­gek az eredmény tartására törekedtek, ami megbosszul­ta magát. Mecséri egy le­pattanó labdát 10 méterről lőtt a bal alsó sarokba, a 85. percben. A mányiak a gól után reklamáltak, ezért a bíró Izsót kiállította. Két perc múlva Lahos belerúgott Szalados II-be, őt is kiállí­tották. A látottak alapján a hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Bakonyi, Sza­lados II., Szabó I., illetve Farkas, Józan. Ifjúsági mérkőzés: Sallai SE—Mány 4:1 (0:1). — Szalados — Szondi SE—Etyek 1:1 (1:0) Tordas, 300 néző, vezette: Meleg. Szondi SE: Gróf — Ádám, Németh, Mányoki, Molnár (Boda), Takács, Pintér, Bor­sos, Horváth, Köti, Furulyás (Tóth). Etyek: Bartha F. — Ban­ka, Bíró, Vasvári, Polgár, Zólyomi, Rácz, Kurunczi, Bartha S., Ágoston, Csepeli (Oravecz). A mérkőzés előtt, az 1984. évi sportszerűségi verseny győztesének, az Etyek SE csapatának, a Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség kép­viselője adta át a vándor­serleget. Az első helyzet a hazai csapat előtt adódott, de Kurunczi kihagyta, mi­ként a 23. percben Polgár és a 25. percben Zólyomi. A 38. percben Köti beadását az üresen álló Horváth 11 mé­terről a kapuba lőtte. 1:0. A második félidő 76. percé­ben Kóti növelhette volna az előnyt, de óriási helyzetben mellé lőtt. A 86. percben egyenlített az Etyek. Oravecz beadása után Bíró közelről, fejessel egyenlített. 1:1. A 90. percben Ágoston 8 mé­terről fölé emelt. Küzdelmes mérkőzésen az Etyeknek volt több helyzete, a döntetlen kiharcolása mégis nehezen sikerült. Az eredmény igaz­ságos. Jóri, Banka, Ágoston és Kurunczi, illetve Kóti, Takács, Pintér. Sárga lap: Vasvári 55. percben, Zólyomi 69., illetve Mányoki 67. perc­ben. Ifjúsági mérkőzés: Etyek —Videoton II. 0:3 (0:0). I­bolya — Seregélyes—Perkáta 1:0 (1:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Spóra. Seregélyes: Ruzics — Kiss, Németh, Repka, Karkó, Pau­­dics, Bozai (Márton), Né­meth, Rappali, Major, Nagy. Perkáta: Gálossi — Buda­vári, Vidra, Horváth, Sipos, Benthaller, Czimmermann, Ferenczi (Horváth, illetve Siba), Viczkó, Bogó, Bódi. A perkátai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, sok kihagyott gólhelyzettel. A 16. percben Németh egyéni akcióból a seregélyesieknek szerezte meg a győztes gólt. A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Ifjúsági mérkőzés: Per­káta—Seregélyes 3:3. — Kolonics — D. Volán—Mór 1:0 (1:0) Dunaújváros, 50 néző, ve­zette: Tóth A. D. Volán: Takács J. — Benkő, Halász, Morvai G., Sulák, Balogh, Garbacz, De­ák (Evele), Bertus, Takács T., Németh A. (Csontos). Mór: Tőkés — Schvarcz, Végh, Varga, Stéger, Juhász, Kaiser (Bencze), Képesi (Kolosi), Ecsek, Váli, Han­­csák. Már a találkozó elején el­dőlt a mérkőzés sorsa. Egy bal oldali támadás végén, Németh A. beadását Balogh a hosszú sarokba lőtte, 1:0. A hazai csapat, ezúttal ja­vuló játékkal, a kitámadó móriak ellen még nagyobb arányban is győzhetett vol­na. Jók: Benkő, Halász, Ba­logh, illetve Tőkés, Végh, Ju­hász. Ifjúsági mérkőzés: D. Vo­lán—Mór 7:2 (4:1). — Darkó — A bajnokság állása: 1. Sallai SK 5 4 1 0 11- 6 9 2. MÁV Előre 5 4 0 1 21- 2 8 3. Mezőfalva 5 3 2 0 9- 2 8 4. Lovasberény 5 4 0 1 10- 5 8 5. Mány 5 3 0 2 8- 7 6 6. Pusztavám 5 3 0 2 11-10 6 7. Seregélyes 5 3 0 2 8-10 6 8. Lajoskomárom 5 13 1 13-10 5 9. D. Volán 5 2 1 2 8-12 5 10. Magyaralmás 5 2 0 3 8- 5 4 11. Szondi SE 5 0 4 1 4- 7 4 12. Etyek 5 113 5-14 3 13. Ercsi 5 113 3-14 3 14. Polgárdi 5 1 0 4 7- 8 2 15. Mór 5 1 0 4 4- 7 2 16. Perkáta 5 0 1 4 4-15 1 Kézilabda NB I Most kellemetlen meglepetések Amilyen jól sikerült a Dunaújvárosi Kohász NB I-es női csapatának őszi bajnoki rajtja, annyira sze­rencsétlen lett a folytatás. A dunaújvárosiak ugyanis pénteken és vasárnap is ki­kaptak, ráadásul olyan mér­kőzéseken, amelyeken esé­lyesnek számítottak. TFSE—D. Kohász 23:20 (11:7) A jó rajt után mintha kissé elbizakodottan játszott volna a Kohász a kiesőjelölt főiskolások otthonában. Min­denesetre a megszokottnál körülményesebbek voltak a támadások, gyakori volt a bizonytalanság a védekezés­ben is, így a hazaiak gyor­san szerzett előnyét képtele­nek voltak behozni a duna­újvárosiak (Fritsch — Bu­­rainé 3, Rákosa 1, Nagy E. 1, Baumgartner 1, Varga 8, Erdősi 5; csere: Bodollainé, Baranyi, Simon 1, Szarka). Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a Kohász nem kevesebb, mint hat büntetőt hagyott kihasználatlanul! Bp. Építők—D. Kohász 26:24 (11:10) Az első félidőben jobban játszott a vendég Építők, a Kohász (Baranyi — Burainé 1, Rákosa 1, Nagy E., Baum­gartner 4, Varga 4, Erdősi 3; csere: Juhász 5, Szarka 6), megengedhetetlenül sokat hibázott. Szünet után jóval fegyelmezetlenebben kez­dett a hazai csapat, a 45. percben már vezetett is 19:17-re. Ekkor kettős em­berelőnyben gólt kapott, s ez a hiba annyira letörte a­­dunaújvárosiakat, hogy a­­hajrában már nem tudták megakadályozni a rutinos ellenfél sikerét. A női bajnokság­ állása 1. Vasas 18 2 0 512-329 38 2. Bp. sport. 13 1 6 512-409 27 3. DMVSC 13 0 7 507-438 26 4. Gy. Rich. 9 5 6 391-362 23 5. Építők SC 9 4 7 438-432 22 6. BHG SE 9 4 7 424-428 22 7. Borsodi B. 9 3 8 501-500 21 8. Dunaújváros 8 3 9 441-432 19 9. B.Csaba 8 3 9 446-461 19 10. Veszprém 8 2 10 460-475 18 II. Tatabánya 8 1 11 462-484 17 12. FTC 5 3 12 396-442 13 13. TFSE 4 1 15 436-552 9 14. I. Lehel SE 2 2 16 375-557 6 Labdarúgó NB II Biztos győzelem D. Kohász—Szolnoki MÁV 2:0 (1:0) Dunaújváros, 1200 néző, vezette Köböl. D. Kohász: Holló — Gróf, Boldóczki, Menyhárt, Mis­­kovics — Ress, Flórián (Kal­már 76. percben), Tatár — Csikesz, Csorba, Németh (Török 50. percben). A Kohász letámadta el­lenfelét. A 4. percben Csi­­keszt elbuktatták a 16-oson belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 10. percben Csorba megtámadta Boros kapust, aki a haza­adott labdát zavarában szög­letre ütötte. Tatár, jobb ol­dalról végezte el a szögletet, a berobbanó Ress 15 méter­ről a jobb felső sarokba fe­jelte a labdát. 1:0. A gól után egyre jobban játszott a Kohász és beszorult a Szol­nok. A 37. percben Rózsa­völgyi rúgta meg Némethet. Egy perc múlva pedig Né­meth terítette le Szilágyit Emiatt mind a ketten sárga lapot kaptak. A mérkőzés befejezése előtt az első szol­noki helyzet végén, Sugár fejelt a kapu fölé. Szünet után az első támadásból gól született. A jobb oldalról felfutó Gróf leadott, Csorba az 5-ös sarka előtt álló Ta­tár elé fejelte a labdát, aki nagy erővel a hálóba lőtte. 2:0. Az 50. percben Németh veszélyeztetett, de megsé­rült, le kellett cserélni. Nem sokkal később Csikesz a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki, aki közelről az üres kapuba se tudott ta­lálni. Még Flórián bombája és a befejezés előtt egy szol­noki szabadrúgás jelentett eseményt. Ezúttal a D. Ko­hász látványos játékot nyújt­va, biztosan szerezte meg a két bajnoki pontot. — marke — Az NB II állása: 1. Salgótarján 5 4 1 0 10- 1 9 2. Eger SE 5 3 2 0 10- 4 8 3. DVTK 5 3 1 1 12- 6 7 4. Ganz-Mávag 5 3 11 7-5 7 5. Keszthely 5 3 11 5-3 7 6. Dunaújváros 5 2 2 1 8- 1 6 7. Komló 5 2 0 2 10- 8 6 8. Szekszárd 5 2 2 1 5- 4 6 9. Vác 5 3 0 2 4- 6 6 10. SZEOL-Délép 5 2 1 2 10- 6 5 11. Baikal SK 5 2 1 2 10- 6 5 12. Nagykanizsa 5 2 1 2 8- 8 5 13. Nyíregyháza 5 2 0 3 6- 8 4 14. Veszprém 5 2 0 3 7-11 4 15. Metripond SE 5 2 0 3 5-10 4 16. H. Szabó L. SE 5 1 1 3 5-7 3 17. D. Kinizsi 5 11 3 4-8 3 18. Szolnok 5 11 3 6-11 3 19. Sopron 5 0 2 3 5-10 2 20. Kazincbarcika 5 0 0 5 4-12 0 Vitorlázás A Velencei Tavi Vízi Sport Iskola rendezésében minősí­tő vitorlásversenyt rendez­tek a Velencei-tavon. Hat hajóosztályban 43-an álltak rajthoz. A viadal lebonyolí­tását nagyban befolyásolta az időjárás, szombaton a viharos szél miatt nem tud­ták megtartani az első futa­mot. Az eredetileg négy fu­tamra tervezett verseny vé­gül is háromfutamos lett. Eredmények: Finn ifjúsági osztály: 1. Belley László, 2. Farkas Ba­lázs, 3. Novák Csaba (mind­három WSI). 420-as hajóosztály: 1. Bau­er Péter—Pettenhoffer Gá­bor (WSI), 2. Fináczy Péter —Sárecz Zsolt (Külker SC), 3. Csorna Sándor—Mészáros Gergő (WSI). OK hajóosztály: 1. Nagy Zsolt, 2. Gál Pál, 3. Ka­zinczy Gábor (mindhárom WSI). M­yo­le hajóosztály: 1. Csáti Zsolt, 2. Bányai Zsolt, 3. Varga Zsolt (mindhárom WSI). Cadet hajóosztály: 1. Do­­mányos Gábor—Kiss Tamás, 2. Kelemen Tamás—Be­­reczky László, 3. Huszár Géza—Nér József (mindhá­rom WSI). Optimist I.: 1. Kehrer Gá­bor, 2. Schay Dániel, 3. Haj­dú András (mindhárom WSI) Optimist II.: 1. Gömöri Zsolt, 2. Benkő Pál, 3. Hajdú Barna (mindhárom WSI). T­otó-tájékoztató A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 36. heti to­tó-nyeremények az ideték levonása után a következők: 13 plusz 1 találatos szelvény 41 darab, nyereményük egyenként 127 105 forint; 13 találatos szelvény 48 darab, nyereményük egyen­ként 53 556 forint; 12 találatos szelvény 2134 darab, nyereményük egyenként 1489 forint; 11 találatos szelvény 22 580 darab, nyeremé­nyük egyenként 141 forint; 10 találatos szelvény 132 591 darab, nye­reményük egyenként 36 forint. A helyes tippek: 1, x, l, x, x, 2, 2, 1, 1, x, 1, 1, 1, x. 7. OLDAL