Fejér Megyei Hírlap, 1990. április (46. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-06 / 81. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1990. ÁPRILIS 6. PÉNTEK Körzeti orvosi ügyelet (Szombat reggel 7 órától hétfő reggel 7 óráig.) Szivár város környéki községek: központi ügyelete: Székesfehér­váron, az Engels Frigyes u 7. sz. alatt (földszint jobbra, telefon: 11-137) a következő községek ré­szére: Csór, Iszkaszentgyörgy, Sárkeresztes, Moha, Szabadbatgs­tyán, Kőszárhegy, Úrhida, Sopo­­nya, Csősz, Tác, Sárszentmihály, Sárkeszi, Nádasdladány, Jenő, Lovasberény, Zámoly, Seregé­lyes, Pátka. Székesfehérvár környéke: 1. körzet (Enying, Mátyásdomb,­ Lepsény, Mezőszentgyörgy): dr. Miljanovics György. Ügyelet he­lye: Enying, a volt szülőotthon épülete. 2. körzet (Polgárdi, Kis­láng) : dr. Bel József Polgárdi, Batthyány u. 93., telefon: 67. 3. körzet (Martonvásár, Tordas, Ba­racska) : dr. Czikalló Gyula Mar­tonvásár I. 4. körzet (Velence, Kápolnásnyék, Pákozd, Páz­­mánd, Vereb, Nadap, Sukoró, Pettend): dr. Nagy Hilda és dr. Sirák András. Ügyelet helye: Ve­lence, Tópart u. 34., telefon: Ká­polnásnyék: 337. Gárdonyban: Agárd, Gárdony, Zichy­új­falu, Dinnyés, ügyelet helye: Gárdony, Szabadság u. 12. telefon: 259. Bicske és környéke 1. körzet (Bicske és környéke, Szár, Szárliget): Bicske, Kossuth téri érv. rendelő: 2. körzet (Csák­­vár, vértesboglár, vérteskozma, Gánt, Bodzaér, Móriczmajor, Kö­­hányás) : dr. Wiesler Ferenc Csákvár, Kálvin u. 2., telefon: 44-321 . 3. körzet (Alcsútdoboz, Vál, Felcsút, Vértesacsa, Tabajd): dr. Rettegi Tibor Vál, orvosi ren­delő 60-062. 4. körzet (Etyek, Há­romrózsa, Dávidmajor, G­öböl­­puszta) : dr. Papp Ferenc Etyese. orvosi rendelő, telefon: 48-034. Sárbogárd és környéke: 1. körzet (Sárbogárd, puszta­egres) : dr. Horváth Endre sárbo­­gárd, rendelőintézet, 2. számú körzet (Lajoskomáro­m, Mező­komárom, Szabadhídvég) ; dr. Dukon Béla Lajoskomárom; 3. körzet (Dég, Igar, Mezőszilas) : dr. Fáklya Csaba Dég I.; 4.1 kör­zet (Sárkeresztúr, sárszentágota, Kálóz) ; dr. Juhász László Sár­szentágota, telefon; Sárkeresztúr 29.; 4.2 körzet (Aba) ; dr. Niczky Gabriella Aba; 5. körzet (Sárosd, Szabadegyháza, Nagylók, Han­tos) ; dr. Vincze Margit Sárosd; 6. körzet (Cece, Alap, Alószent­­iván, Vajta, Sáregres) ; dr. Dob­­rovitzky Imelda Sáregres, Dunaújváros környéke; Az alábbi körzetek részére ösz­­szevont körzeti orvosi ügyelet Dunaújvárosban, a Vasmű út 10. sz. alatt. Előszállás I—II., Nagy­­karácsony, Baracs I—II., Adony I—II., Besnyő, Beloiannisz, Iván­­csa, Nagyvenyim, Mezőfalva I— II., Rácalmás I., Kulcs II., Perká­ta I—II., Pusztaszabolcs I—III., Ercsi I—III., Ercsi Esze T. u. központi ügyelet. Mór város és vonzáskörzete, központi orvosi ügyelet Móron, a rendelőintézetben, telefon; Mór 41. Fogorvosi ügyelet szomba­ton, vasárnap 1­­0 óráig. Felnőtteknek Székesfehérváron a Vorosilovgrád lakótelepi orvo­si rendelőben, telefon: 11-456. Gyermekeknek Székesfehérvá­ron, a Vorosilovgrád lakótelepi orvosi rendelőben, tel.: 11-021. Fogorvosi ügyelet az Engels f. út 7. sz. alatt szombaton és va­sárnap reggel 7 órától este 7 óráig, Dunaújvárosban. Felnőtteknek és gyermekeknek a rendelőintézetben, Vasmű út 10. szám alatt. Fogorvosi ügyelet az Építők út­ja 2. sz. alatt szombaton 8 órától 15 óráig, vasárnap 9 órától 18 óráig. Állatorvosi A Fejér Megyei Állategészség­ügyi és Élelmiszer Ellenőrző Ál­lomás értesíti az üzemeket és az­ állattartó lakosságot az állator­vosi ügyeleti szolgálat beosztásá­ról. Az ügyelet szombaton reggel 1 8 órától hétfő, reggel 8 óráig tart.. Bicske és környéke I. körzet (Alcsútdoboz, Bicske, Vál, Etyek, Szar, Mány, Vértes­acsa, Tabajd): dr. Olsovszky La­jos, Bicske, Rózsa F. u. 6., tele­fon: 10-873; 2. körzet (Csákvár, Vértesboglár, Gánt, Vérteskoz­ma) : dr. Halász György Csák­vár, Kálvária 35., tel.: 44-034; 3. körzet (Mór, Bodajk, Csókakő, Pusztavám, Balinka, Bakony­­csernye, Nagyveleg, Magyaral­más, Isztimér, Sőréd, Fehérvár­csurgó, Csákberény, Kincsesbá­nya, Bakonykuti); dr. Balázsik István Fehérvárcsurgó, Sárbogárd és környéke 1. körzet (Sárbogárd I—II., Pusztaegres, Mezőgazdasági Kombinát IV., ker. Nagyhör­­csök) ; dr. Krencz Ferenc Sárbo­­gárd, Ady E. 50., telefon: 118; 2. körzet (Alap, Alsószentiván, Ber­ce, Igar, Mezőszilas); dr. Jáky László Mezőszilas, Fő u. 48. tel.: 36, 3. körzet (Dég, Lajoskomá­rom, Mezőkomárom, Szabadhíd­­vég, Pélpuszta); dr. Szendrei At­tila Dég, Bajcsy-Zs. u. 2/b. 4. körzet (Kálóz, Hantos, Nagylók, Sárosd, Szabadegyháza, Sárke­­resztúr, Sárszentágota) : dr. Zel­­csényi László Szabadegyháza, Kossuth u. 2. Székesfehérvár környéke 1. körzet (Baracska, Gárdony, Gyúró, Kajászó, Kápolnásnyék, ügyelet Martonvásár, Pázmánd, Sukoró, Tordas, Velence) : dr. Kocsis An­tal Gárdony, Budai N. Antal u., telefon: Agárd, 136. 2. körzet (Aba, Seregélyes) : dr. Jánosi István Aba, Rákóczi u. 14. 3. kör­zet (Csór, Iszkaszentgyörgy, Lo­vasberény, Párkozd, Moha, Pátka, Sárkeresztes, Vereb, Zámoly): dr. Nagy Tam­ás Szivár, Taksony u. 6­0., telefon: Szivár 13-941; 4. körzet (Füle, Jenő, Csősz, Kő­szárhegy, Nádasdladány, polgár­di, Sárkeszi, Sárszentmihály, So­­ponya, Szabadbattyán, Tác, Úr­­hida) ; dr. Lovas György Nádasd­ladány, Kossuth u. 23.; 5. körzet (Kisláng, Enying, Lepsény, Má­tyásdomb, Mezőszentgyörgy) : dr. Kovács György Kisláng, Fő u. 14. Dunaújváros környéke 1. körzet (Besnyő, Ercsi, Pusz­taszabolcs, Ráckeresztúr, Iván­­csa): dr. Zamody János Rácke­resztúr, Kossuh u. 58., 2. körzet (Dunaújváros, Adony, Rácalmás, Perkáta) : dr. Zsarnóczay János perkáta, Dózsa Gy. u. 23.; 3. kör­zet (Mezőfalva, Nagyvenyim, Nagykarácsony) ; dr. Gutai And­rás Előszállás, Bem u. 3. Székesfehérvár (A megyeszékhely közigazgatá­si területe); dr. Osztotics Ferenc Szfvár, Németh Győző u. 3. tele­fon; Szfvár, U-126. Az Állatorvostudományi Egye­tem Szivári Gyakorló Ilinika Kft. állandó ügyeleti szolgálattal áll az állattartók rendelkezésére. Cím: Szivár, Homoksor, telefon: 16-419. MI SEGÍTENI AKARUNK ÖNNEK! Átvállaljuk a vételár 30—40—50%-át, április 5-től 20-ig ha az alábbi árukból nálunk vásárol! 30% engedménnyel kínálunk Burkoló dísztéglát 6 x 12 cm-es Mázas import padlólapot THERVOLIN hőszigetelő üveggyapotot Különféle méretű kerítésmezőket, 1000 x 2100 mm-es vaslemez garázsajtói 40% engedménnyel vásárolhatók Hegesztett PVC idomok Kishibás fürdőkádak, ALBAPLAST nyílászárók és zsalugáterek, Cseh üvegmozaik 50%-kal olcsóbban kínálunk ISOPADLÓ szigetelő lemezt padlófűtéshez Színezett BRAMAC hódfarkú cserepet Fényvédő reluxákat többféle méretben, Fürdőszoba és WC szettet, MERCURIUS biztonsági ajtózárat, Radiátor párologtatót és még sok mást! Ne feledje, 5000 Ft felett nálunk mindent megvásárolhat OTP-re 40% előleg befizetésével! Házépítők Boltja Szivár, Széchenyi u. 7981 Megyei I. osztály Se kép, se hang nem volt Sárbogárdon A rangadónak beharangozott Sárbogárd-Csákvár találkozó (a vendégek szempontjából legaláb­bis) beváltotta a hozzáfűzött re­ményeket a megyei labdarúgó­bajnokság szerdai, 23 fordulójá­ban. Meglepetést legfeljebb az okozott, hogy a Csákvár milyen magabiztosan fektette kétvállra vendéglátóját. A Szondi és a Du­­naferr továbbra sem tágít egy­mástól, az éllovas triótól csupán a Sárbogárd búcsúzott. A fordu­ló meglepetését a Pusztavám szolgáltatta, miután otthonában győzte le a fehérvári MÁV Előre együttesét. A Móri SE folytatja ,,jó” sorozatát, sorrendben má­sodik mérkőzésén szerzett pon­tot, ezúttal az Iváncsa ellen. SÁRBOGÁRDI VIDEOTON— CSÁKVÁR 0:2 (0:1) Sárbogárd, 400 néző, vezette: Jánosi. Sárbogárd: Boros — Huszár (Kovács), Hortobágyi, Herczeg, Verbóczki, Szabó, Császár, Si­mon, Halasi (Káldi), Sinka, E­m­­perger, Csákvár — Ferenczi — Gulyás, Magyar, Schneider, Faddi (Pu­la), Herczogh, Magosi, Takács, Szabó, Váli, Fekete (Győrök). A 15. percben Boros kapus a belőtt szögletet Hortobágyi fejé­re ütötte, ahonnan a labda a ka­puba pattant, öngól 0:1, a 27. percben Huszár beadását Szabó 7 méterről a kapusba lőtte, a 33. percben Magosi a jobb oldalon cselezgetett, élesen berúgta a labdát, ami a hazai védőkről Fe­kete elé pattant, de a csatár a kapufára emelt. Tíz perccel ké­sőbb Császár kapáslövését Fe­renczi nagy bravúrral védte. Szü­net után a hazaiak mindent el­követtek a kiegyenlítés érdeké­ben, de a vendégek jól és szer­vezetten védekeztek. A 75. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa: Herczogh beadását Magosi 5 mé­terről a kapuba pofozta (0:2). A 80. percben Halasi megsérült, öl­be vitték le a pályáról. A tarta­lékosan felállt hazaiak ellen a jobban játszó vendégek megér­demelten nyertek. Ifjúsági mérkőzés: Sárbogárdi Videoton—Csákvár 0:0. (Jakab) LOVASBERÉNY—D. VOLÁN 3:2 (1:1) Lovasberény, 200 néző, vezette: Varga. Lovasberény: Szauer — Tőke, Preil, Csordás, Medve, Rejka, Csoknyai, Paudics, Kovács, Ha­rangozó, Magda (Spindler). D. Volán: Polányi — Szent­andrási, Kásler, Komjáti, Preiz­­ler, Gál, Bertus, Garda, Vincze, Csipkereki (Csontos), Nagy. Az erősen megfiatalított vendé­gek ellen már a 6. percben. Ha­rangozó révén megszerezte a ve­zetést a Lovasberény. Továbbra is meglepően sok helyzet alakult ki a Volán kapuja előtt, de az irányzékkal baj volt A 28 perc­ben Vincze szabadrúgásgóllal egyenlített (1:1). A második fél­időben tovább tartott a hazai fö­lény, aminek eredményeképpen az 50. percben Harangozó, majd a 62. percben Kovács volt ered­ményes. (3:1). A 82. percben Gál 3:2-re módosította az eredményt. A végig fölényben játszó hazai csapat helyzetei alapján nagyobb arányú győzelmet is szerezhetett volna. Jók, Medve, Rejka, Ha­rangozó, illetve Kásler, Vincze. Ifjúsági mérkőzés: Lovasbe­rény—D. Volán 6:0. (csordás) SÁROSD—BAKONYCSERNYE 0:0 Sárosd, 300 néző, vezette: Beke. Sárosd: pribéri — Szabó, Septe, Scheffer, Tepszis (Rauf), Bódi, Takács (Sipos), Rab, Arkus, Ko­vács, Árkus J. Bakony­csernye: Dreska — Szentendrei, Kovács, Boros, Ké­­pesi, Fidrich, Gellér, Berze, Hor­váth, Balog, Monostori (Besszer). Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, de a továbbiakban a kapuk ritkán forogtak veszély­ben. A játék jobbára a két ti­zenhatos között folyt. Szünet után a hazaiak enyhe mezőnyfö­lénybe kerültek, de a vendégek okosan védekeztek. A Sárosd kapkodva játszott, gól nem szü­letett. A látottak alapján a dön­tetlen igazságos. A mérkőzésen Tepszis súlyos vállsérülést szen­vedett. Jók, Szabó Zs., Septe, Rauf, illetve Gellér, Balogh, Ko­vács. Ifjúsági mérkőzés: Sárosd—Ba­­konycsernye 4:0. (dunál) ENYING—DUNAFERR II. 0:1 (0:1) Enying, 150 néző, vezette: Su­­relik. Enying: Bóder — Vincze, Bor­sos, Jaksics (Varga), Kiss, Palus­­ka, Takács, Kovács, Vékony, Ki­rály, Sipos. Dunaferr II.: Bita — Sánta, So­mogyi, Németh, Ruppert, Loson­ci, Kovács (Simon), Tóth (Hor­váth), Lengyel, Polánszky, Leho­­ta (Masinka). A hazai csapat az első félidő 30. percéig jól tartotta magát, de a vendégeknek Sánta révén sike­rült megszerezniük a vezetést. (0:1). A második játékrészben mezőnyjáték folyt, hol az egyik, hol a másik kapu forgott ve­szélyben, a játék alapján a dön­tetlen lett volna igazságos. Ifjúsági mérkőzés: Enying— Dunaferr II. 1:5. (méhes) LAJOSKOMÁROM—H. TOLDI SE 3:1 (1:0) Lajoskomárom, 500 néző, ve­zette: Gráczer. Lajoskomárom: Horváth Cs. — Dékány, Vonnák, Horváth L., Varga, Szecsődi, László, Kádár, Csendes, Ruppert (Csentes), Ha­ll. Toldi SE, Köti — Kovács, Tagai (Czári), Hegedűs, Szépvöl­gyi, Karsai, Szőr, Zsid­la, Gáspár, Tóth, Somfai. Sorra dolgozta ki helyzeteit a tetszetősen játszó hazai csapat, első gólját azonban mégis a sze­rencsének köszönheti: a 18. perc­ben Halász élesen belőtt labdá­ja Zsid­la lábáról a saját kapu­jába pattant. (1:0). a folytatás­ban Póti több esetben is bravú­ros védéssel mentette meg kapu­ját az újabb góltól. Az 58. perc­ben viszont már a Toldi kapusa is tehetetlen volt, amikor László közelről lőtt a jobb felső sarok­ba. (2:0). A 81. percben Kovács 16 méteres szabadrúgásgóljával szépített a Toldi. (2:1). Izgalmas hajrában, öt perccel a befejezés előtt Halász jobb oldali beadása után Ruppert fejesgólja biztosí­totta be a hazai győzelmet. (3:1). Jók, László, Dékány, Csendes, illetve Köti (a mezőny legjobbja), Kovács. (mosberger) MÓRI SE—IVANCSA 1:1 (0:0) Mór, 1500 néző, vezette: dr. Go­lubov. Móri SE: Kóbor — Wittner, Kat­­sis, Kiss, Molnár, Géringer, Beke (Manner), Kaiser, Szarka, Ta­kács, Palánki (Sebestyén). Iváncsa: Várnai — Kállai, Ba­­lanyi, Bakonyi, Németh, Sztero­­pulosz, Varga, Szabó, Császár, Palotay, Kollár. Az első játékrészben jobbára a két tizenhatos között folyt a já­ték, a 61. percben Takács sza­badrúgása nyomán a Várnairól kipattanó labdát Szarka kotorta az Iváncsa hálójába. (1:0). A 78. percben egy bal oldali szöglet után Palotay fejesgóllal egyenlí­tett. (1:1). A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győ­­zeleimhez. Jók: Takács, illetve Palotay. Kiállítva: Varga. Ifjúsági mérkőzés: Móri SE­— Iváncsa 0:1. (arany) H. SZONDI SE—ADONY 2:1 (1:0) Börgönd, 156 néző, vezette: Rácz. Szondi SE, Kardos Janko­­vics, Bencze, Molnár, Sejben (Bata), Knausz, Fekete, Dala, Ruzsics (Verebélyi), Szabó, Gu­lyás. Adony: Paulusz .— Bulcsú, Czim­mermann, Pajer, Szelák, Böle, Pölöskei, Král, Müller, Pé­­cseli, Bogó. Az első gólra 38 percig kellett várni. Ekkor Fekete beadásából Gulyás óriási gólt lőtt. (1:0). Az 52. percben Gulyás beadását Ba­ta remekül fejelte Fekete elé, aki 12 méterről nem hibázott. (2:0). A Szondi SE ezután legke­vesebb féltucat 100 százalékos helyzetet puskázott el, míg a fel­bátorodott vendégek a 75. perc­ben Szellák révén szépítettek. (2:1). Jók, Knausz, Fekete, Gu­lyás, illetve Paulusz, Szellák. (somogyi) MÁV előre— pusztavám 1:2 (1:1) Takarodó út, top néző, vezette: Csörgi. MÁV Előre: Gödri — Káli, Spá­­nitz, Hajnal II., Majer, Belegrai, Fodt, Laczkó (Hajnal I.), Vénin­ger, Szőke, Gelencsér (Sziksz). Pusztavámi, Galár — Horváth, Fidrich, Molnár, Juszkó, Járóka, Herczeg, Hegyi, Maron (Major), Gángó, Kocsis. Jól kezdett a MÁV Előre, az 5. percben Podt szép akció végén talált a kapuba. (0:1). Ezután visszaestek a hazaiak és a 30. percben Spánitz nagy hibáját Herczeg használta ki és egyenlí­tett. (1:1). A második félidő 46. percében szöglet után Kocsis fe­jelt a vasutasok kapujába. (2:1). A tervszerűtlenül, erőtlenül ját­szó fehérváriak ellen a lényege­sen fegyelmezettebb Pusztavári megérdemelten nyert. Jók: Gaál, Juszkó, Herczeg. Ifjúsági mérkőzés: MÁV Előre —Pusztavám 11:0. (farkas) MAGYARALMÁS—ETYEK 1:1 (1:1) Magyaralmás, 306 néző, vezet­te: Nagy G. Magyaralmás: Szmilek — Mac­­hata, Kasztner, Szűcs, Végh, Vi­­czina, Dezső (Kindl), Simicska, Trampler, Németh Gy., Gubacsi. Etyek: Simon — Szabadi, Mar­git, Rácz, Kurkó, Polgár, Jánosi, Kurunczi, Lehr, Kiss, Albrecht, Kasztner, majd Viczina előtt adódott lehetőség, mígnem a 23. percben a vendégek szereztek ve­zetést. Kurunczi 20 méteres sza­badrúgásból talált a hálóba (0:1). A 40 percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak és Simicska 16 méteres lövése a kapust is érintve került a hálóra. (1:1). A 88­. percben Gubacsit kiállította a játékvezet. Egy perc múlva Végh­et érthetetlenül leküldte a pályáról a bíró, a Magyaralmás közelebb állt a győzelemhez. Jók, Machata, Szűcs, Simicska, illetve Simon (a mezőny leg­jobbja), Kurkó, Kurunczi. Kiál­lítva: Gubacsi, Végh. Ifjúsági mérkőzés: Magyaral­más—Etyek 0:2. (oszok­) GÓLTIPP Újra tippelhetnek olvasóink a szombati NB I-es labda­rúgó-mérkőzésre. A Videoton-Waltham csapata ezúttal Debrecenben vendégszerepel, és olvasóink tippjeiket ma 9 és 12 óra között a 16-532-es telefonszámon adhatják le. ..v:K n­y.­­ , Sportműsor Péntek Úszás Dunaújvárosi fedettuszoda, 9 óra: Arany Üst nemzetközi viadal. Kézilabda Lenin úti pálya, 17 óra: MÁV Előre—Ajka (NB II). Szombat Úszás Dunaújvárosi fedettuszoda, 9 óra: Arany Üst úszóviadal. Kézilabda Köfém-csarnok, 15.30: Ko­fár SC—TFSE (NB I B női) 17.15: H. Szondi SE—Nyír­egyháza (NB I B). Labdarúgás Debrecen, 16.30: DVSC— Videoton-Waltham (NB I). Sóstói stadion, 10.30: Vi­deoton-Waltham—Debrecen (ifjúsági és serdülő mérkőzé­sek). Nefelejcs utcai sporttelep, 8.30 óra: Albaker Kupa kis-­­­pályás torna. Röplabda Dunaújváros, 11 óra: D. Építők—Tatabányai Volán (női MK-mérkőzés). Vasárnap Sakk Megyei első osztály, csa­patbajnokság: Dunavidéki Vendéglátó—Sárbogárdi Vi­deoton, Lajoskomárom— Mór, Agárd—Videoton II (9 óra). Labdarúgás Keszthely, 16.30: Keszthe­lyi Haladás—Dunaferr SE (NB II). Megyei I. osztály: Mór— MÁV Előre, Iváncsa—Lajos­komárom, H. Toldi SE—Ma­gyaralmás, Etyek—Lovasbe­rény, D. Volán—Sárosd, Ba­­konycsernye—H. Szondi SE, Adony—Enying, Dunaferr II —Sárbogárd, Csákvár—Pusz­tavám. Az ifjúsági mérkőzé­sek 14.30, a felnőtteké 16.30 órakor kezdődik. Megyei II. osztály: Velen­ce—Mány, Vajta—Baracska, Tác-Csősz—Vértesacsa, Sza­badegyháza—Bicske, Aba— Sárszentágota, Egyetértés— Velencetours, Mezőfalva— Pázmánd, Polgárdi—Cece. A kezdési idő 14.30, illetve 16.30 óra. Székesfehérvári körzet: LMSK—Seregélyes, Bodajk —Sárszentmihály, Fehér­várcsurgó—Csór, Pátka— Csákberény, Kisláng—Sza­badbattyán, Kincsesbánya— Isztimér, Sukoró—Jenő (16.30). Sárbogárdi körzet: Nagy­karácsony—Hantos, Kálóz —Sárkeresztúr, Mezőszilas— Dég, Nagylók—Pusztasza­bolcs, Perkáta—Előszállás, Sárbogárdi Tsz—Ráckereszt­úr (15 óra). Bicskei körzet: Martonvá­sár—Szárliget, Lékai SE— Szár, Vereb—Óbarok, Csab­­di—Vál, Kajászó—Vértesbog­lár, Alcsút—Tordas, Újbarok —Gyúró (16.30). Nefelejcs utcai sporttelep, 8.30 óra: Albaker Kupa kis­pályás torna. A döntőt 12.30 órakor tartják. Kézilabda Dunaferr csarnok, 16 óra, Dunaferr SE—III. kerület (NB I férfi). Rablás, MLSZ módra ? Petres ne legyen ajándék! A Hírlapban olvastam egy szurkoló — Mihály András — nyílt levelét, és nem érez­tem őt tárgyilagosnak, ezért kérem közöljék az én nyílt levelem — ez is egy szurko­lói vélemény. Engem — és gondolom még sokakat — végtelenül felháborított és elkeserített a „Petres ügyben” hozott végső döntés! ! ! Végre egy magyar klub megpróbált profi szellemben eljárni já­tékosával, mondván: a ma­gyar fizetések többszörösét adjuk, de tőled profi telje­sítményt várunk! Ennek Petres nem tett eleget. En­nek, a pályán látottakon kí­vül bizonyítéka, hogy a ti­zenegyedik fordulóban rúg­ta első gólját, és a Népsport idényvégi ranglistáján csak hátulról közelítette meg a dobogót. Tehát nem érde­melte ki a kiemelt jutta­tást! ! ! Akkor mit mérlegelt a Fellebviteli Bizottság? Nem volt beírva a szerződésbe, hogy hány gólt kell rúgnia, de az benne volt, hogy ma­gánéletét teljes mértékben alá kell vetnie a sikeres sze­replésnek. És itt szegett szerződést Petres! Igaz, hogy vastag arcbőrrel kiáll a tv elé és elmondja, hogy csak kólát és tejet iszik, ezt va­lahol Szabolcsban el is hi­hetik, de hogyan mer a fe­hérvári emberek elé állni, akik őt jól ismerik, és nem véletlenül ragadt rá a „Whisky király” név sem. A klub vezetése nagyot hibá­zott, hogy az ominózus ese­tek után nem büntetett — legalább látszatra — és így most nem lobogtathat fenn­hangon pár írásbeli figyel­meztetést. Gondolom, akkor még bíztak a „házon belü­li”, belső intézkedésben. A klubnak ezért a jóindulatú „mulasztásáért” Petres az ő tisztességességi szintjén adott hálát. Petres nagy te­hetség, ezt nem vitatom, de abban a szezonban semmit sem tett, amivel a kiemelt — profi — jutalmat kiérde­melte volna. Ezek után egy becsületes ember összerak­ja a két kezét és megköszö­ni a klub­nak, hogy a nem alacsony fizetésén felül, a semmiért (!) ad neki plusz 250 ezer forintot! A Videoton dolgozók kö­rében lincshangulat van, amióta tudják, hogy ezért a teljesítményért a negyedmil­liót önként kifizette a klub Petresnek, és — hogy ő ezt kéréseive, feljelentette klubját — ez már vérlázító. Ennyi prémiumot egy gyári munkás egész életében nem kap, pedig verejtékezve dolgozik. Ezt szerette volna legalább egy kicsit a helyére rakni a Vidi vezetősége, de az MLSZ a jobbító szándé­kot visszanyomta a mocsár­ba — maradjon csak a lan­gyosság, a teljesítmények nélküli kifizetés. Mint min­den csapatnak, a Videoton­nak is vannak kiemelt érté­kei. Ilyen Petres is. Milyen alapon veszi ezt ki a Vide­oton zsebéből az MLSZ? Ha nem tudnak megegyezni, ak­kor a Videoton adja el, de ő (!) adhassa el, ne az MLSZ ajándékozza egy olyan klubnak, amelyiket más klub igazolt játékosának csábítása és engedély nélkü­li szerepeltetése miatt meg kellene büntetni. Ez a vilá­gon egyedülálló döntés, jól jellemzi a „nagy magyar” jobbítási szándékot. Avagy, rablás MLSZ módra? Túl az okfejtéseimen, en­gedtessék meg, hogy a leg­belső érzésem is megírjam. Kívánom Petresnek, hogy ennél nagyobb öröm ne érje az életben, minthogy a Vi­deotonból átigazolt a Vesz­prémbe, és üzenem neki, hogy az ő helyében egy ki­csit is tisztességes ember szégyellne leülni a Video­ton díszpáholyába. Hát ő nem szégyell. Tisztelettel: Kovács István Olimpiai múzeum A Nemzetközi Olimpiai Bizott­ság (NOB) lausenne-i székhelyé­nek közelében a Genfi-tó part­ján az amerikai Disneylandet idéző olimpiai múzeum és park építését tervezi A NOB negye­dik, és egyben legnagyobb mú­zeuma, amely már a XXI. száza­dot idézné, a tervek szerint 2590 négyzetméteres alapterületen 1993-ra, a NOB megalakulásának centenáriumára készül el. ­ -fű