Fejér Megyei Hírlap, 1991. március (47. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-13 / 61. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP 1991. MÁRCIUS 13 SZERDA Megyei II. osztály PONTOT VESZTETT A LISTAVEZETŐ A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság legutóbbi fordu­lójának meglepetése, hogy a lis­tavezető Cece otthonában pon­tot vesztett. Idegenben nyert Aba és Szabadegyháza. Cece-Egyetértés 1:1 (1:0) Cece, 250 néző, vezette: Veres Cs. A hazai csapat többet táma­dott, de helyzeteit sorra kihagy­ta. A 16. percben Csányi talált a kapuba (1:0). Szünet után az 51. percben Ádám 20 méteres sza­badrúgásból egyenlített, 1:1. Ifjúsági mérkőzés: Cece-Egyetértés 3:0. (takács) Bicske-Hantos 3:1 (2:0) Óbarok, 150 néző, vezette: Rötler. Jó iramú sportszerű találkozón a 18. percben Balázs, majd a 40.­­ben Németh T. góljával már 2:0-ra vezettek a bicskeiek. A 48. percben Vass szabadrúgásból szépített, a végeredményt a 62. percben Németh állította be 3:1. Ifjúsági mérkőzés: Bicske-Hantos 2:1. (Körcs) Polgárdi-Velence 2:2 (2:0) Polgárdi, 350 néző, vezette: Schmidt. Két ellentétes félidő, az első­ben a hazaiak már 2:0-ra vezet­tek. Szünet után két perc alatt egyenlítettek a vendégek. Góllö­vők: Tóth (tizenegyesből), Kiss, illetve Szente (tizenegyesből) Horváth G. Ifjúsági mérkőzés: Polgárdi- Velence 3:0 (disznósi) Seregélyes-Vajta 2:1 (0:1) Seregélyes, 200 néző, vezette: Rozmár. A 40. percben Molnár vezetést szerzet a vendégeknek 0:1. A hazaiak nagy lendülettel támad­tak, Varja egyenlített, majd a 85. percben Hamar egyéni akció ré­vén megszerezte a győztes gólt. 2:1. Ifjúsági mérkőzés: Seregélyes- Vajta 7:0. (kenyér) Nagy­lók-Szabadegy­háza 0:1 (0:1) Nagylók, 100 néző, vezette: Huszti. A 20. percben a hazaiak tizen­egyest hibáztak. Trilinger góljá­val a vendégek megszerezték a győztes gólt 0:1. A Szabadegy­háza kapusa remekül védett. Ifjúsági mérkőzés:­ Nagylók- Szabadegyháza 4:1. (sípos) Tác Csősz-Aba 0:2 (0:1) Tác, 150 néző, vezette: Varga. A közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat hagyott ki sok helyzetet. Az abaiak Major ré­vén vezettek a félidőben, szünet után Pluhá­z növelte az előnyt 0:2. Megérdemelten nyert az Aba. Ifjúsági mérkőzés: Tác Csősz- Aba 2:1. (farkas) Pázmánd-Lovasberény 1:1 (0:0) Pázmánd, 350 néző, vezette: Móritz. . Nagy küzdelemben nem ala­kult ki jó játék. Szünet után Varga góljával a Pázmánd szer­zett vezetést, a 70. percben egyenlített a vendégcsapat. 1:1. Ifjúsági mérkőzés: Pázmánd- Lovasberény 2:0. (lukács) Mór-Tordas 0:0 Mór, 100 néző, vezette: Re­viczky. Végig csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. SHELL-INTERÁG KFT. M-7 ÁRUHÁZBAN március 15-16-án a teljes árukészletünkből 10% engedményt adunk! Nyitva tartás: 15- én 8-20.00 óráig 16- án 8-15.00 óráig­­ Várjuk kedves vásárlóinkat! mi­­#■■•■ ........­!.. MÉZGA-BÁLA KFT. Importból származó bálás ruhák árusítása nagy választékban 1991. március 14-én 8-15°° óráig, a Vörösmarty Művelődési Központ (vasutas) Székesfehérvár, Fürst S. u. 74. sz. alatt. 7126 % ---- 1 * A Velencei-tó környéke Áfész - üzletvezetőt, ÍÉ­mM -üzletvezető helyettest, idif -szakácsokat,­­szhfEner -felszolgálókat, keres, a Velencei Lidó vendéglőjébe. Szabadkasszás, vagy jövedelemérdekeltségű üzemelte­tésben. Személyzettel együtt jelentkező vezető előnyben. Érdeklődni: az ÁFÉSZ áruforgalmi osztályán lehet. 2483 Gárdony, Lévai u. 2. 7534 A Kiskőrösi Állami Gazdaság árverés útján értékesíti Igar-Vámpuszta Gyár utcai vegyes- és italbolt ingatlanait. Az árverés helye: Igar-Vámpuszta, Gyár u. Az árverés ideje: 1991. március 25. délelőtt 10 óra. Érdeklődni lehet: Kiskőrösi Állami Gazdaság igazgatási osztály telefon: (78) 11-144 7537 MÁSODIK MÉRKŐZÉS­­ PAKSON A második Atomerőmű-Vi­­deoton kosárlabda-mérkőzést rendezik ma este Pakson. A Vi­deoton van lépéselőnyben, mi­után megnyerték hazai találko­zójukat. Ekkor egyik csapat sem játszott jól. Bosszankodtak a Videoton vezetői, pedig győz­tek. Hanem a játék... De a gyenge produkció ellenére is látszott, hogy nincs egy súlycso­portban a két gárda. Hogy mi várható az ellenfél otthoná­ban? Természetesen mindkét csapat győzni akar! A legutób­bit, a Pakson rendezett mérkő­zést a Videoton fölényesen, nagy arányban nyerte. A játé­kosok ezt a produkciót kíván­ják megismételni, s ha győzni tudnak, akkor már csak a szom­bati, székesfehérvári mérkőzé­sen kell sikerrel túljutniuk, s maradhat idejük pihenten várni utolsó ellenfelüket, a Bp. Hon­védot, s játszhatnak az 5-6. he­lyért. De ehhez szerdán nyer­niük kell. Nem lesz könnyű, de jó játékkal van esélyük rá. ATLÉTIKA Fehérvárra került a Sweppes kupa Nyolc egyesület részvételé­vel rendezték meg Dunaújvá­rosban a Sweppes kupa elneve­zésű serdülő „B” (13—14 éves korosztály) egyéni és csapatver­senyét. A Videoton együttese gyűjtötte a legtöbb pontot és helyezést, ezzel 1990 után idén másodszor is megnyerte a ku­pát. Érdemes külön kiemelni a mezőnyből Szilasi Zsuzsát és Tölgyesi Elődöt, akik két-két számban is győzedelmesked­tek. Első helyezést ért el: Szilasi Zsuzsa, Vincze Barbara, Do­bozi Sándor, Halmágyi András, Németh Tibor, Bencsik Zoltán, Simon Csaba, Tölgyesi Előd. Második lett: Kajári Judit, Me­­ződi Klára, Szilasi Zsuzsa, Kán­tor Veronika,Török Tamás, Do­bozi Sándor, Bencsik Zoltán, Nagy Viktor, Falusi Zsolt, Far­kas László, Papp István és Ba­kos László. Harmadik helyen végzett: Kertai Henriett, Gaál Mónika, Csomna Ildikó, Butola Péter, Imre Gábor, Letkó Nor­bert, Makk Imre és Mike Ger­gő- A VILÁG SPORTJA - Sullivan-díj Smith-nek, a birkózónak. Az Egyesült Álla­mokban egy-egy sportév végén szavazással döntenek arról, ki volt az óceán túlsó felén lévő ország legjobb amatőr sporto­lója. A legtöbb voksot kapó sportoló átveheti a Sullivan-dí­­jat. 1990-es teljesítménye alap­ján ez a megtiszteltetés John Smith-nek, a szabadfogású bir­kózásban, a 62 kg-os súlycso­portban olimpiai bajnoki címet szerző (1988) klasszisának járt.­­ Girardelli a nagy elődök nyomában. Habár még két ten­gerentúli állomás, azaz öt fu­tam hátra van a férfi alpesi sí Vi­­lág Kupában, az összetett első­ség már a hét végén, az ameri­kai Aspenben eldőlt. A luxem­burgi Marc Girardelli vasár­napi 4. helyezése a műlesiklás­ban azt jelentette, hogy a soron következő versenyektől függet­lenül megszerezte az értékes trófeát.­­ A minden­­világnagyságot felvonultató sakktorna 11. for­dulójában a világbajnok Garri Kaszparov bár csak döntetlent játszott indiai vetélytársával, mégis átvette a vezetést. Honfi­társa, az exvilágbajnok Anatoli Karpov partija függőben ma­radt. 'p- 7 OLDAL­ ­ ' »isÄWwKw iü ü HHH ' üäü ' i H IlllilSis Hűl Hűi 111111! < lHÉ * v'í' , llHHi ü ' ' lilirawsi f íIIIIF-Xti * < | f || S ' 'áiÁléfc- s? V A láthatatlan ember Van akinél úgy nyilvánul meg a sport szeretete, hogy ameddig fizikai ereje bírja, rendszeresen sportol, fut, úszik, focizik, kosarazik, s így a jó „bulik­" mellett egész­ségét is őrzi. Aki lustább, vagy körülményei nem engedik meg, hogy aktívan gyakorolja az üdítő játékot, az úgy éli meg a hiányzó mozdulatokat, hogy nézi azokat, s mikor szurkol, egy kicsit ő is ott van a pályán. A harmadik kate­góriába azok tartoznak, akik ugyan nézők, de felelősség­gel nézik az eseményeket, s fél szemmel állandóan a ver­senyeket, mérkőzéseket kísérő eseményeket figyelik. Ők a rendezők. Baricsa Mátyás 23 éve vesz részt e minőségben a Videoton SC labdarúgó- és kosárlabda­mérkőzésein. - Szinte észrevétlen repül el az idő - gondolkozik el. -A Video­ton labdarúgócsapatánál kezd­tem rendezőként, aztán a kosár­labdázók is meghódítottak. Ti­zenkilenc éve jelenti a második otthont számomra a palánkok környéke, tíz éve mindkét csa­pat, a Videoton, és az Építők mérkőzéseinek zavartalan lebo­nyolítását segítem. A kosarasok­nál főrendezői, a labdarúgóknál rendezői minőségben. - Miért felelős a rendező? - Biztosítani kell a játék zavar­talan menetét, ami nem mindig könnyű dolog, ügyelni kell a rendre, és kosárlabda-mérkőzé­seken felügyelni kell a rendező­ket is. A rendező természetesen szorít a csapat sikeréért, de nem válhat láthatóan drukkerré. Fő­rendezőként van még egy fontos feladatom, ez pedig a játékveze­tők védelme. - Csak rendezőként volt kap­csolata a sporttal, vagy játszott is? - Az ötvenes évek elején Bé­kés város labdarúgócsapatának voltam a tagja. Később aztán egészségügyi okok miatt abba kellett hagynom az aktív játékot, de nézőként sohasem szakadtam el ettől a csodálatos világtól. Az­tán Székesfehérvárra hozott a sors, a Videotonban dolgoztam. - Rendezőként mit szeretett volna megélni? - Azt, hogy egyszer akár lab­darúgó, akár kosárlabda bajnoki címhez asszisztálhattam volna. De ez sajnos nem adatott meg. Igaz, kárpótolt a labdarúgók nagyszerű UEFA Kupa-beli me­netelése. - Mi volt a legnagyobb élmé­nye? - Ha rend van a mérkőzése­ken, a szurkolók jól érzik magu­kat, az nekem mindig élmény. - Mi volt a legnagyobb kelle­metlenség, amiben része volt? - Csak egy kosárlabda bot­rányról tudok beszámolni: az el­múlt őszi Videoton-Tungsram mérkőzésen történtek okoztak nekem, és rendezőtársaimnak hallatlan szomorúságot. Az iga­zoltatásnál átvert a tettes, nekem is tanulság volt, hogy bemondásr­­a, igazolvány nélkül nem szabad hinnem senkinek, hasonló szituá­cióban. - Mire vágyik rendezőként? - Azt kérem a „B” közép szur­kolóitól, hogy segítsék a csapa­tot, ne a bírókban keressék a hi­bát. A játékosoktól azt várom, hogy tegyenek meg mindent a győzelemért,­­ ez az ő érdekük is, mert ha jó a játék, nincs prob­léma a nézőtéren. - Meddig csinálja még nyugdí­jasként ezt a munkát? - Ameddig élek... Silye Sándor Jégkorong DÁNIÁBAN NEHEZEBB LESZ EZ MÉG CSAK EDZŐMECCS VOLT.. A magyar jégkorong-bajnok­ság, és a kupasorozat befejezése után a sportág barátai ma már a válogatottra figyelnek. A kop­penhágai „C” csoportos világbaj­nokság előtti egyik utolsó meg­­méretési, felkészülési lehetősége volt a legjobbak csapatának a Csíkszereda elleni barátságos mérkőzés. A találkozót szomba­ton rendezték, az egyre népsze­rűbb, „forgalmasabb” székesfe­hérvári jégpályán. A nemzeti ke­retben szóhoz jutott az Alba Volá­­nos Kóger István. Az első harma­­dot gyengén kezdték a „házigaz­dák”, a válogatott összeszokat­­lan, „haragvó" sorait szétzilálták az első osztályú romániai együttes gyors és határozott játé­kosai. A kétgólos hátrány nem igazolja hűen az első játékrész­ben történteket. Folyamatosan javult fel a válogatott, a második harmadban átvették a mérkőzés irányítását, majd a harmadik har­mad látványos játéka „éppen­­hogy­ csak” győzelmet eredmé­nyezett. A Csíkszereda együttese nem hagyta magát, kitűnő edző­­partnernek bizonyult. A talál­kozó után az eredményjelző táb­lára ezt írták: Magyar válogatott keret-Csíkszereda 7:6 (0:2, 4:1, 3:3). A válogatott igazi vizsgája azonban Dániában lesz...­­.­­. ■ tct€ mmm A totó e heti szelvényén ma­gyar NB I-es mérkőzések mellett két NB II-es találkozó szerepel, ezenkívül olasz és német össze­csapások. A magyar NB 1 állását hétfői számunkban találhatják meg ol­vasóink. A totóban szereplő NB II-es mérkőzések­ 14. Sabaria 16 4 5 7 11:19 13 1. Haladás 16 10 4 2 34:16 24 6. Paks 16 5 6 5 18:17 16 4. Dunaferr 16 6 7 3 26:28 19 Olasz „A” liga élcsoport: 1. Inter 24 14 7 3 44:23 35 2. Sampdoria 24 14 7 3 35:15 35 3. Milan 24 12 8 4 29:15 32 lippjeink a 11. játékhétre 1. Szeged-Veszprém, tipp: 1, x 2. Tatabánya-Ferencváros, tipp: 2, x 3. Újpest-Vasas, tipp: 1 4. Sabaria-Haladás, tipp: 2 5. Paks-Dunaferr, tipp: 1, x 6. Nürnberg-VfB Stuttgart, tipp: x, 1 7. Hannover-Saarbrücken, tipp: 1, x 8. Mannheim-Duisburg, tipp: x 9. Lecce-Torino, tipp: 1, x 10. Parma-Internazionale, tipp: 2 11. Pisa-Sampdorja, tipp: x, 2 12. Taranto-Udinese, tipp: 1, x 13. Verona-Foggia, tipp: 1 + 1 14. MTK-VM-Váci Izzó, tipp: 1, x Hidegkúti Nándornak a hajdani­ aranycsapat középcsatár áriák tippjei: Szeged­-Veszprém x, Tatabánya-Ferencváros 2, Újpest-Vasas 1, Saba­ria-Haladás 2, 1Paks-Dunaferr x, Nürnberg-VfB Stuttgart x, Hannover-Saarbrücken 1, Mann­heim-Duisburg 1, Lecce-Torino x, Parma-Inter­­nazionale 2, Pisa-Sampdoria 2, Taranto-Udi­nese 1, Verona-Foggia 1, MTK-VM-Váci Izzó x. -Hg- Fotó: Rabáczy ■ hírek ■­ ­ ATLÉTIKA. A székesfehér­vári városi szövetség március 14-én csütörtökön 15 órai kezdet­tel a Palotavárosi tó körül rendezi meg Székesfehérvár 1991. évi me­zei bajnokságát. A szövetség kéri a versenybírókat, hogy 14.30 órakor a verseny színhelyén je­lenjenek meg. LABDARÚGÁS. Először ren­dezték meg a megyei labdarúgó­szövetség, a városi sporthivatal és a Tolnai DSK közös szervezé­sében az általános iskolák 3-4. osztályos tanulói részére a Tolnai Kupa elnevezésű teremfoci tor­nát. A mérkőzéseken tíz csapat vett részt. A kétnapos rendez­vény győztese a gárdonyi, máso­dik a Tóparti, harmadik a Schön­­herz általános iskola együttese lett. A rendezvény sikeres lebo­nyolítását a Móri Állami Gazda­ság és a gabonaipari vállalat segí­tette.­­ SAKK: A székesfehérvári szövetség megrendezte a diák­olimpia városi és körzeti bajnok­ságát. A győztesek: Kővári Edit (Velinszky), Petra Amália (Kele­men Béla úti), Pálinkás Melinda (II. Rákóczi Ferenc), Kiss Balázs­­ (Velinszky), Gál Zoltán és Ti­­szauer Norbert (Úttörő), Kele­men Zsolt és Pásztohy Péter (Pol­gárdi), Komlósi Tamás (Szabad­­­battyán), Kiss Fernanda (Polgár­di). A győztesek indulnak a me­gyei döntőben. - ASZTALITENISZ. Az NB III-ban 9:7 arányú vereséget szenvedett a Fejér Megyei Vízmű csapata a Ferencvárosi Vasutastól. Győzött: Pintér 3, Kopasz és Szabó 2-2.­­MAGYAR KUPA. Megvál­tozott a Bakonycsernye-Honvéd Szondi SE labdarúgó Magyar Kupa mérkőzés időpontja. A ta­lálkozót március 27-én 16 órakor rendezik meg Bakonycsernyén.­­ KISPÁLYÁS torna, a móri -­kispályás labdarúgó-baj­noksággal kapcsolatos megbe­szélést március 10-én, kedden 16 órakor tartják Móron a polgár­­mesteri hivatal földszinti helyisé­gében.